am, HOTEL 'T HERT Voornwkind Torenfonds Zonnesteek Burgerlijke Stand Venray Brieven aan Oom Piet H.vtl Hombergh overtrekken van P. BILLEKENS net winkelmeisje net meisje naar Wittem Slagerij COEIDERS enkele (linke jongens 98 ha. roggestroo nieuwste Italiaanse carpigianc expresse ijsmachine aanbiedingen Huis te koop jonge hennen Het Warenhuis 4 stukken Klimop toiletzee Klimop-kruidenier in Venra en Venray-Heide Driessen Billekens n.v. geschoold en ongeschoold personeel afkomend materiaal Verheijen's Zaadhandel familie-drukwerk firma y.d. Munckhof handels- en familiedrukwerk Saldo per 27 juni f Giften binnengekomen in de week v. 28 juni—4 juli: N.N. te N. N.N. te N. D. te V. B. te G. J. te V. N. te V. L. te V. J. te V. C. te V. M. te V. Enne Venrodse ut B.A. H. te V. V. te V. S. te V. R. te V. N.N. te V. W. te V. T. te V. N.N. te N. J. te V. V. te G. N.N. te N. 45.505.33 1.000.— 1.000.— 10.— 5.— 100 100.— 100.— 25.— 100.— 25.— 527.50 150.— 350.— 6.— 100.— 30.— 10.— 75.— 500.— 20 25.— 2.500.— Totaal per 4 juli 1959 f 52.263.83 Giften kunnen worden gedaan via Nederlandse Credietbank Ven ray, Boerenleenbank Venray en Girorekening 136144 „Torenactie" ten name van Kerkbestuur Sint Petrus Banden. Torenrally Zondamiddag kunnen de liefheb bers van een rally hun hart nog eens ophalen in de grote rally die dan wordt georganiseerd voor de herbouw van Venrays toren. Om half 2 wordt gestart op de Grote Markt en het traject zal on geveer 50 km lang zijn en zoals te doen gebruikelijk zich hoofdzakelijk rond Venray bewegen. Liefhebbers kunnen van half 1 tot half 2 zich nog opgeven bij Hotel de Zwaan, waar enkele men sen van de organisatie zich be vinden. De kosten bedragen f 7,50 per wagen of motor. Bromfietsen kunnen aan deze toer niet meedoen. Geslaagd Voor Gymnasium B slaagde te Rolduc, de heer M. J. Th. Swin- kels uit Castenray. Voor het toelatingsexamen Filosofie slaagde te Rolduc, Gerrit Pouweis uit Venray. PATRONAAT De wandelclub begint weer met een oefentocht en. wel op zaterdag avond a.s. om 6.3Ó uur. Dus alle wandelleden zaterdag present. De andere groepen zijn op de normale tijden. Kleermakersbond Te Tegelen vergaderde deze week de r.k. kleermakerspatroons uit Noord-Limburg en Oost-Brabant. Tot kring voorzitter werd gekozen de heer H. Schols uit Venray. Tevens werd besloten, dat het komend jaar het bondscongres een 2 daagse vergadering in Venray zal worden gehouden. Men verwacht meer dan een honderd tal kleermakers met hun dames in Venray. Gemengd Koor van Oostrum Zondagavond is het in Oostrum feest geweest. Feest om het Ge mengd Zangkoor dat zijn twee-jarig bestaan afsloot met een fikse eerste prijs op het zangconcours te Nij megen, waar het met 354 punten lang geen gek figuur geslagen had. Bij de terugkomst in Oostrum ging het Koor, dat onder leiding staat van koster Reintjes, spontaan in de bloemen en werd door Oos- trums Harmonie een klinkende serenade gebracht. De voorzitter der Harmonie, de heer W. Volleberg, sprak namens de Oostrumse gemeenschap een eerste woord van huldiging, waarbij hij de leden prees, die dank zij ge staag repeteren en volhouden, in zo'n korte tijd zulk een eervolle plaats veroverd hadden. Maar ook andere verenigingen lieten zich niet onbetuigd bij deze huldiging. Zo bood de heer M. Derks namens de Oostrumse middenstan ders een cadeau onder couvert aan en de heer Op 't Veld namens de sportvereniging. Natuurlijk liet het Koor de con coursnummers horen en tot laat in de avond is men gezellig bijeen gebleven om dit geslaagde concours te vieren. Dat daarbij vele geluk wensen werden aangeboden, ook van particuliere zijde, is begrijpelijk. Donderdagavond is in clubhuis Camps dit alles nog eens dunnetjes overgedaan en heeft de vereniging onder elkaar de ervaringen nog eens uitgewisseld, die men in Nij megen heeft opgedaan. Warmte en zon gaan niet altijd samen, zeker niet in ons vochtrijke land, waar het juist bij bedekte lucht heel drukkend kan zijn. Bij zulk weer doet men er goed aan zich luchtig te kleden en opeen hopingen van mensen te mijden. voor aparte brilmonturen!" Optiek sinds 1918 Bij optredende hoofdpijn en dui zeligheid op zo'n benauwde dag is het het beste zo spoedig mogelijk de koelte op te zoeken een dreigen de zonnesteek of warmtestuwing kan men het doeltreffendst be strijden door binnenshuis in een koel vertrek te gaan liggen op een bed of bank. Wie onverhoopt eerste hulp moet verlenen aan een slachtoffer van de warmtestuwing, moet de ge troffene neerleggen, z'n kleren los maken, koelte toewuiven, hem zo mogelijk met fris water wassen of besprenkelen. Het gevaar van te overdadige direkte zonbestraling is iedereen wel bekend. Geleidelijkheid is de voorwaarde voor prettig bruin worden. Heel blanke en roodharige types moeten zich met een grote hoed en lange mouwen wapenen als tegen 'n vijand. van 3 t/ra 9 juli 1959 GEBOREN: Verhoeven Jacobus, Heidsepeelweg Eijssen Henricus, Grootdorp 13 Classens Albert, Ysselsteyn I 119 van Rhee Marinus, Oirlo E 82a Arts Maria, Heidsepeelweg 32 Tempelman Yvonne, Pr.Bernstr. 39 OVERLEDEN: Hendrix Anna, 36 jaar, Merselo Rutten Weijenberg Johanna, wed. van Sweijen W. en van Bree G., 81 jaar, Bergen. ONDERTROUWD: Engels W., 26 jr. betonwerker te Wanssum en Koonings J., 28 jaar te Leunen K 59 Broeren P., 29 jr., boekhouder te Cuijk en Bom G., 21 jr., Ch. Ruys- straat 14 Janssen A., 30 jr., landbouwer, Leunen K 62 en Groetelaars R., 27 jr., Veulen H 39 van Meijel P., 26 jr., timmerman Haag 13 en Teunissen C., 25 jr., Lovinckplein 2 GETROUWD: Wilmsen P., 30 jr, Vierlingsbeek en Ciaessens G., 25 jr, Venray. Claessens J., 28 jr, en Spreewen- berg M., 27 jr, beiden te Venray. Janssen P., 25 jr, en Marcellis M., 23 jr, beiden te Venray. v. Hoof H., 27 jr, en Willems E., 20 jr, beiden te Venray. Bastiaans J., 26 jr, Vierlingsbeek en Arts P., 22 jr, Venray. v.d. Elzen H., 33 jr, Sittard en Heijnen C., 32 jr, Venray. een zonnebad van. Voor hen zelf dan wel te verstaan. En zo zagen we dames ïn korte broekjes, in strepless en zo meer. Nu is het in ons brave Venray nog niet zo heel lang geleden, dat er maar een keer per jaar gedansd mocht worden, vanwege de zeden en zo, en zo is men wel een tik keltje geschrokken van dit zonne bad. Soms ook wel terecht, want er waren dames die wel eens ver gaten, dat dit hele gedoe op de allereerste plaats een kinderbad was. En dat kinderen niet alleen lange oren hebben, maar ook blik sems goed van hun oogjes gebruik maken. En niet alleen kinderen. De dames mogen, oom Piet, niet meer in streplless en niet meer in shorts rondlopen. Dan hebben we onze Gouverneur op bezoek gehad. In een betrekke lijk oud fordje kwam hij naar de Vredepeel. De Gouverneur kreeg een mandje, aangeboden met allemaal goede gaven uit de Peel, maar de autori teiten hebben bliksems goed uit hun ogen gekeken dat er geen flesje van het bekende Vredepeel- water (bruine ondrinkbare drap) tussen gelegd was. Dat hebben ze eerlijk niet gedaan, maar later heeft de Gouverneur in het schooltje wel de onder de hand in heel Ne derland bekende flesjes drinkwater bekeken. En het hoofd geschud, wat ook wel mag, want het is een vieze beweging. Nu zal bekeken worden of er geen water kan komen van het vliegveld of van de Rips, want Merselo ligt te ver af. De boeren van de Vrej zijn intussen al lang gewoon aan de huidige gang van zaken. In Venray zelf zitten we met de toren-actie. Een van de laatste ver nielingen der Duitsers, gij weet dat Oom Piet, is het opblazen geweest van Venrays toren. Een van de laatste herstellingen der Venrayers zal zijn diezelfde toren, zij het dan in iets gewijzigde nog zeer ge heim gehouden vorm, weer op te bouwen. Laten we eerlijk zijn, wie geld moest hebben van de Venrayers moest van goede huize komen. Terwijl men elders van alles klaar scheen te krijgen met fantastisch grote giften, meende men dat in Venray nooit te kunnen verwachten. Maar ze hebben dit ras toch onderschat. Want toen Deken Loonen zij het met he nepen hart, zoals hij zelf zei de toren-actie aankondigde en meteen zo langs zijn neus weg vertelde dat er ongeveer een ton van het Ven rays publiek zou moeten komen, toen schudde de man van de straat het wijze hoofd en vroeg zich af met welke mangel de Deken wel zou gaan persen. Want dat kwam er nooit... Nu zijn we goed acht weken verder en men heeft een halve ton binnen. Zonder mangel, zonder dwang of wat ook rollen de brief jes binnen en het eerste actie punt een torenfeest in het Odapark ja oom Piet in het Odapark is een geweldig succes geworden. Am schone Rhein is nooit meer wijn en sekt gedronken als in deze pensionairen-burcht, die omgeto verd was tot een sprookjestuin. Ge ziet dus Oom Piet, dat het land uwer dromen nog zo slecht niet is, ondanks dames in strepless, ondanks drap van water en ondanks een te hete zon. Het mag dan waar zijn, mijn beste, dat in het verre land waarin U ver toeft de zon haar vak verstaat, op het moment, dat wij aan deze brief beginnen, kent ze er wat Neder land zelfs teveel van. 43 graden wijst de thermometer aan en het kwik suddert evenals de mensen in het hete licht. De boeren hebben dit jaar geen zorg, dat de oogst niet voor de ker mis binnen is. Integendeel, op verschillende plaatsen heeft men de zeis er al in gezet, maar de schoven zijn niet vol, wel geel. Op de hoge grond staat wat armtierige haver en gerst te bidden om water, maar is bij anderen al reddeloos verloren. Neen, oom Piet, het deugt er niet in het schone Nederland. De boeren zijn boos op St Clara, die dit jaar wel bijzonder karig is met water. En in de kom komt uit de water leiding een armtierig straaltje, water, dat dikwijls lauw en warm is. De kinderen en ouderen lopen met opgeblazen rode gezichten van de hitte en in de tuintjes geeft een geel-grijze plek het eertijds helder groene gazon aan. Het is hooi ge worden. Men hoeft niet naar het zonnige Zuiden, want het Noorden staat zo vol zon, dat telkens opnieuw de hemel afgekeken wordt naar de donderkopjes, die water beloven. Maar betrekt hij al eens 'n keer, daags daarna staat onze koperen ploert weer even hard te braden aan een vlekloze hemel. Zelfs de oudjes die de winter van idem zo veel en die verschrikkelijke zomer van damals hebben meegemaakt, zwijgen stil bij dit hemels geweld, dat van de jeugd in het kinderbad bruin gebakken engeltjes maakt. Ja oom Piet, we zijn zover, dat de kin leren in het bad les krijgen en dat voor de peuters aan de kleuterschool de bus voorrijdt, die hen met zijn allen naar het kinder bad brengt. Als we dat nu niet ge had zouden hebben.... Nu we 't toch over dat kinderbad hebben, kunnen we het meteen wel even hebben over de emancipatie der Venrayse vrouw. Want toen dat kinderbad er eenmaal was en menig moeder met kroost daar haar toe vlucht ging zoeken, toen maakten er sommige dames meteen maar VERLOOFD José Min Theo Michiels Venray, 19 juli 1959 Dagadres Stationsweg 181 AFWEZIG vanaf 14 juli i.m. 2 aug. Aris Waarneming door plaatselijke artsen. GEVRAAGD per 15 aug. in gezin met vier kinderen flinke hulp in de huishouding voor dag en nacht. Mevr. van Trier, Ch. Ruys- Martin Clephas Pamela Clephas. Peterson geven met vreugde kennis van de geboorte van een zoon PETER-JOHN Invercargill, 5 juli 1959 345 Yarrow str. Nw-Zealand Voor het meubels en bedden U ontvangt ze als nieuw terug. voor enkele halve dagen in de week. Adres bureau van dit blad. voor hele of halve dagen. Langeweg 22. GEVRAAGD leerling dameskapster Min-Poels, Henseniusstraat 6. tel. 1410. H. Gerardusvereerders, zondag 19 juli Spoedig opgeven Willemsstraat 6 Onze reclame DroogWorst 100 gr. 45, 250 gr. 110 Boterhamworst 100 gr. 30, 250 gr. 65 Leverworst 500 gr. 65 Vrijdag en zaterdag Braadworst 500 gram 140 Dinsdag gehakt 500 gram 140 Woensdag speklappen 500 gr. 140 Donderdag braadworst 500 gram 140 GEVRAAGD Biedt zich aan GEVRAAGD voor kistenfabriek. Jacq. v.d. Tillaart, Stationsweg 73 GEVRAAGD bakkersleerling of halfwas Bakkerij C. v.d. Ven, Deurne, Kerkstraat 5. Te koop bij inschrijving geperst liggende over de velden in de Vredepeel gem. Venray. De inschrijving kan geschieden in percelen, alsook in massa. Nadere inlichtingen te bekomen bij' G. Coenen. Ysselsteyn. TE KOOP kinderwagen Langstraat 41. TE KOOP toom biggen L. Weijs, D 52 Oostrum TE KOOP dragende varkens, scheutelingen en biggen Jozef Laarakkers, Meersenhof 6 Well-L, Tel. 04783-238. TE KOOP 2 tomen biggen Laagriebroek K 57. TE KOOP dracht, koe en vaars A stal, ab-vrij Godfr. Philipsen, Zandhoek Oirlo TE KOOP electr. wasmachine, eiken bureau, rotan theemagen, rotan staande schemerlamp, rotan krantènstandaard. Wilhelminastraat 35. TE KOOP toom biggen P. Baltussen, Boshuizen. TE KOOP huis met 75 a. land zeer geschikt voor tuiniersgrond. Br. onder nr. 97 bureau dezer. radio, 4 stoelen lamp Langeweg 24. grote partij jongehennen J. Janssen, Lorbaan H 38 Veulen TE KOOP 2 bijna voldr. zeugen J. Janssen, Buitenweg 2 TE KOOP toom biggen L. Janssen, Veulen 1 21. TE KOOP Erres wasmachine H K en emaiile merk Hoover Broekweg 8a. TE KOOP partij biggen Jos. Baten-Dlreks, E 50a Oirlo TE KOOP 10 zware biggen P. Jacobs, Spurkt 5. TE KOOP zeug met 12 biggen J. Philipsen, Kerkhoek E6 Oirlo TE KOOP toom biggen M. Jenniskens, Steeg K 70 Zeg, waar moet je voor aard appelen Wel, op Kolkweg 19 bij Rein, die heeft puike Doré, dus pik ze mee. TE KOOP toom biggen G. Hendrickx, Schoor H 1 Te koop gevraagd m. opgave van bouwjaar, merk en prijs i.g.st.z. bromfiets P. Hermans, Kalutweg 7 TE KOOP partij biggen Pouweis, Wanssumseweg D 18a Oostrum. TE KOOP halfhoge kinder sportwagen, salontafel Gielings, Langstraat 30c TE KOOP 6 biggen P. Linskens, Overloonseweg73 TE KOOP spekkersen A. Jenniskens, O. Oostr.weg 18 Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 TE KOOP motorrijwiel DKW 125 cc, bouwjaar 1954 Nette kostganger gevraagd. Stationsweg 59. TE KOOP dragend varken 15 w.dr. H. van Osch, Beek 8 Merselo TE KOOP 1 ha. haver en gerst J. Reijnders, Laagriebroek K49 Nog gelegenheid tot inscharen van enkele weibeesten Slagerij Poels. TE KOOP partij biggen J. Buijssen, Leunen K TE KOOP wegens plaatsgebrek z.g.a. nieuwe wandelwagen en een houten babyledikantje Willems, Fr. Michelsstraat 15 Voor het eerst in Venray introduceren wij U de Tevens de modernste JUKE-BOX gelegen Vierlingsbeekseweg 20 te Maashees. Direct te aanvaarden. Inlichtingen G. Bekkers, E 13g, Katwijk-Cuyck, tel. 739— 08850. Heb bovenwoning in den Bosch, huur f 10.20, wil ruilen met woning in Venray. Te bevr. Qverloonseweg 41. M. J. Classens, Oirlo, speciaal opfokbedrijf, tel. 345. Te koop kinderfiets Locomotief Tuinstraat 19. spaden trekkarren poppen wandelwagens zandvormpjes gietertjes emmertjes ballen bolderwagens fietsjes schommels autopeds rolschaatsen zwemgordels zonnebrillen springtouwen alle speelgoederen Hofstraat 10 Tel. 1566 Julianasingel 2 1 pak afternoon thee 90 ct. met 10 zegel 1 pot Luycks fritesaus 225 ct. met 15 zeg 1 pak Klimop Zaanse koeken 60 ct. met 12 zeg 1 pak Klimop Frou-Frou 52 ct. met 10 zeg Voor 1 vol Klimop zegelboekje krijgt U verpakt in een fraai toilettasje. Profiteert van deze aanbiedingen bij de IJzer- en Metaalgieterij TEGELEF vraagt voor haar diverse afdelingen. Jongelui, die dit jaar d lagere school of L.T.S. verlaten, kunnen eveneens geplaatst worden. Zitdag wordt gehouden in café In den Engel, Grotestraat 3 op maandag 13 juli a.s. van 19.00—20,30 uur. TE KOOP w.o. pannen, deuren, ramen, enz. Verkoop heeft uitsluitend plaats op maandag 13 juli 10 uur tot 10.30 uur Marktstraat 4, Venray. Uit voorraad leverbaar: serradellazaad, incarnaatklaver, Weste wolds Italiaans raaigras, bladkoolza; knolzaad andijvieblad, Brabo, Gelria, Job Mommersteegs. Alle gras- en klaverzac voor blijvend grasland en kunstw LEUh Telef. aan Uw besteden wij de meeste zorg... én vlugge én voordelige aflevering geboorteprentjes communieprentjes menukaarten ondertrouwkaarten circulaires visitekaartjes dankbetuigingen rouwdrukwerken UW ADRES VOOR

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2