EEN REEP VIER CENT Hebt u haast met uw drukwerk..? mmmwmm Firma van den Munckhof SOLEX helpt d zo ving mogelijk..! Ingezonden Met masker eo handschoenen in de land- en tuinbouw familie-drukwerk firma y.d. Munckhof handels- en familiedrukwerk L. J. van Haren Venray 2 pakken Vruchienwafels samen 85 Ct. 2 pakken Afwasmiddel samen 40 Ct. r. 2 pakken Wolwasmiddel samen 60 Ct. 2 stukken Overvette zeep samen 55 Ct. Dat zal nu dubbel smaken l Vuilnis-ophaaldienst Onlangs heeft de buitenstaander kennis kunnen nemen van de pogin gen, die o.a. in Ysselsteyn gedaan zijn om ook van de voordelen van de vuilnisophaaldienst te kunnen profiteren. In een gemeenteraadsverslag heb ben we immers kunnen lezen hoe van gemeentewege beloofd was dat er als er 20 liefhebbers waren lx per week de vuilnisophaal dienst in Ysselsteyn zou komen. Een enqnête leverde het bewijs, dat er zelfs 40 liefhebbers waren. Maar wat er kwam, geen vuilnis wagen. Toen hierover in de raads vergadering geklaagd werd, kwam als commentaar, dat men de zware vuilniswagen niet over de Heidse Peelweg durfde te sturen, want die was te slecht. Te slecht dus voor de vuilniswagen, niet te slecht voor de mensen, die er dagelijks gebruik van moeten maken. Intussen zitten echter de bewo ners van deze buurt met hun vuil nis te tobben. In een moderne maatschappij met gas, waterleiding en electriciteit kan ook een vuilnis- dienst maar moeilijk gemist wor den. Men zal dus voor een oplossing dienen te zorgen. Het feit, dat 40 mensen zonder enige dwang graag die vuilnis' wagen zien verschijnen toont ge noegzaam de behoefte aan. Voldoet men niet aan die behoefte, dan zijn o.i. deze mensen vrij te stellen van hand- en spandiensten, omdat zij bij het vervoer van de vuilnis meer dan anderen werk uit handen nemen van de gqmeente en metterdaad in haar plaats hand-, span- en zelfs trekdiensten verrich ten. H.S. Gevaarlijke sproeistoffen bij de bestrijding van insekten Voor het behalen van goede oogsten kunnen de gebruikelijke middelen ter verdelging van insek- :en niet worden gemist. Het is wel waar, dat er nog heel andere bestrijdings-mogelijkheden bestaan, maar de praktische toe passing daarvan is voorlopig nog te moeilijk. Ten dele zijn de gebezigde be- sproeiïngs-middelen zeer weinig schadelijk voor mens en vee. Wij denken daarbij aan het bekende DDT. Maar ook de allerzwaarste ver giften zijn in gebruik. Wij noemen daarvan het parathion, de cyaan- en arsenicum verbindingen. Onverantwoordelijk Nog steeds gebeuren er met die gevaarlijke sproeistoffen de meest onverantwoorde dingen. In de land en tuinbouw komen daardoor do delijke vergiftigingen voor, die ver meden hadden kunnen worden. Zo mag 't beslist niet voorkomen dat spuiters 't spuitvergif onbe heerd op 't land laten staan als ze gaan eten. Dat kan gemakkelijk zijn, maar 't is streng verboden. Nog altijd zijn er boeren, die de gevaarlijke stoffen op een plank in de schuur bewaren, zo dat iedereen erbij kan. Dat gaat misschien een hele tijd goed, maar het is onver antwoordelijk. Wie geregeld met deze giften te maken heeft, wordt spoedig al te gemakkelijk. In de schafttijd kan men koffie en brood in de directe nabijheid van de giftige bestrijding- middelen zien staan! Sproeiers werken veelal zonder masker en zonder handschoenen, ook als zij omgaan met vergiften, die door de huid in 't lichaam bin nendringen en die zodoende in korte tijd ernstige ziekteverschijn selen en dood kunnen veroorzaken De overheid besteedt voldoende aandacht aan deze kwesties, maar adviezen, bepalingen en voorschrif ten zullen slechts weinig helpen wanneer de land- en tuinbouwers, die deze middelen nodig hebben, niet zelf doordrongen raken van het feit dat zij met zeer zware vergiften werken of laten werken. Arbeidsinspectie Het argument dat er nog nooit iets op een bepaald bedrijf is ge beurd, houdt natuurlijk helemaal geen steek en is beslist geen vrij brief om op een niet-verantwoorde wijze verder te werken en iets te laten gebeuren. De fabrikanten van die middelen waarschuwen niet voor de aardig heid en de richtlijnen van de Ar beidsinspectie zijn er niet om stil naast zich neer te leggen. Voorschriften voor 't hanteren en voor 't opbergen dezer middelen werden herhaaldelijk gegeven. Helaas komen er door veron achtzaming der noodzakelijke voor zorgsmaatregelen telkens weer on gelukken voor. ZENUWRUST nodig voor rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt's Zenuwtabletten aan Uw besteden wij de meeste zorg... én vlugge én voordelige aflevering 1 geboorteprentjes communieprentjes menukaarten ondertrouwkaarten circulaires visitekaartjes dankbetuigingen rouwdrukwerken UW ADRES VOOR zó veilig zó goedkoop in gebruik zó be trouwbaar zó laag in prijs dat, als U denkt aan de aanschaf van een fiets, U zeker SOLEX zult kiezen Enalleen Solex biedt U zoveel voordelön: veilige snelheid van 30 km per uur zeer laag benzineverbruik (ongeveer 4 op ?0) bijzonder betrouwbaar en onverslijtbaar unieke service (alleen al in Nederland 300 service-stations) nu slechts f 375.- bet laagst geprijsd, het hoogst geprezen! Official Forddealer K - Geldig tot en met 7 juli 1959 Kers, kers, kersverse margarine speciaal gemaakt om alle huisvrouwen te laten proeven hoe kersverse margarine smaken moet. Uitsluitend tot en met 7 juli a.s. Bij elke twee pakjes margarine of vet voor de spotprijs van (extra margarine uitgezonderd) U kunt zo dikwijls profiteren als U wilt. Supermargarine. pakje 45 ct. Fijnste margarinepakje 40 ct. Plantenmargarinepakje 44 ct. Zuiver gesmolten vet pakje 46 ct. Douwe Egberts [Olglg de fijne "Engelse Melange Pickwick theezakjes groot formaat, doosje van 20 stuks 98 ct. De fijne geur en smaak van Pickwick Thee worden volmaakt beschermd doe* een SPECIALE ALUMINIUM- BINNENVER* PAKKING. Juist in de zomer geniet u nog eens zoveel van zo'n heerlijk kop Pickwick Thee. Na een flinke wandeling is er geen verkwikkender drank Verwen uw gezin en uw gasten met Pickwick Thee, de speciale Engelse melange van Douwe Egberts.

Peel en Maas | 1959 | | pagina 4