ZWARE REPEN Het mooie weer Ik 4 iiaenó-Köóman - Qiütutiaat 6 VRUCHTEN-LIMONADE VéGé-MARGARINE Melk - puur - mokka - extra bitter voor maakt u het leven goedkoper Cola, Tonic en Up-drank 5 flesjes (naar keuze) voor 99 cent met 20 geldzegels 2 grote flessen voor 95 cent met 19 geldzegels 20 glazen stuiters voor 10 cent ^1/7^ TAUNUS 1-tons bestel-auto L.J. VAN HAREN m 1.2 «iii,wii.'.ii"n KWALITEITSGARANTIE V 8 I Wanncer u enig AH-artikel i élke cent waard acht die u erv« betaalde, geeft Albert Heijr het volle bedrag prompt ter (Vervolg van voorpagina) Het was ook de heer Stevens, die namens de gehele Olrlose gemeen schap het feestcadeau mocht aan bieden, een enveloppe met inhoud, die o.m. bestemd is voor de aan koop van een trom. Intussen was het bestuur der jubilerende vereniging al netjes in de bloemen komen staan, die aan geboden werden door andere plaat selijke- en zusterverenigingen. De heer Claessens bracht namens de fanfare dank voor de vele geluk wensen en cadeaux en beloofde de medewerking van de fanfare waar mogelijk bij iedere bijzondere ge beurtenis in het Oirlose en Ven- rayse gemeeenschapsleven. Nadat nogmaals de glazen gevuld waren, begaf 't gezelschap zich naar de grote tent waar de verschillende muziek- en zanggezelschappen een uitgebreid programma aanboden aan de jubilerende vereniging, die zelf dit festival opende met een feestmars. Dan was het de beurt aan de Leunense fanfare, die in haar nieuwe uniformen en met haar kwieke tamboer-maitre een groot succes oogstte, o.a. met de mars Neue Welt. De zangvereniging van de Heide gaf acte de presence, waarna het dameskoor Venray optrad. De gemengde zangvereniging van Oostrum liet o.m. een gevoelig Jesu Dulcis Meraoria horen, waarna de fanfare van Merselo een tweetal nummers bracht. De harmonie van Oostrum volgde met enkele vlotte marsen, waarna het dameskoor Venrode de gasten verrasten met het Vil ja-lied. Harmonie Euterpe ontbrak ook niet op het appèl en liet o.a. een variatie horen op de bekende River Kwai-mars. Van Venrays Mannenkoor had den wij eerlijk gezegd meer ver wacht, alhoewel hun Frühling am Rhein, ook in Oirlo het jiodige succes oogstte. Het Gemengd Koor van Oirlo bracht een drietal num mers, terwijl het koor van Casten- ray sloot met de 12 rovers, die ook hier het nodige succes opleverden. Een zeer genoeglijke avond, waar voor grote belangstelling bestond en waarbij het gebodene toch wel aantoont, dat men in onze gemeente over goede muziek- en zanggezel schappen beschikt, die een behoor lijk repertoire hebben. Het druk bezochte bal op zondag was een feestelijk besluit van dit gouden jubileum. Mooi weer maakt huishoud boekje duurder. Wij kunnen dit jaar pochen op het uitzonderlijke mooie weer. Vele mensen voelen zich hier wèl onder. De dames lopen reeds lang in hun luchtige zomerjurkes en de stranden liggen vol zonne badende mensen. De bel van de ijscoman is in geen jaren zo vroeg gehoord. Maar niet zo gelukkig voelen zich de boeren, tuinders en vee boeren. Zij klagen steen en been over het droge weer. En het zou wel eens kunnen zijn dat dit klagen op de stedelingen en dorpelingen overslaat. Reeds nu is tussen alle vreugde over het mooie weer al enigszins de klaagtoon te vernemen, omdat de groenten zo duur zijn. Er zijn zelfs al groenten, die nu tweemaal zo duur zijn dan een maand ge leden. En de mogelijkheid is aanwezig, dat dit in de loop van dit jaar nog erger zal worden. De groenten groeien door deze aanhoudende droogte nu eenmaal niet zoals de tuinders dit graag zouden zien. Op vele plaatsen trachten tuin ders deze droogte tegen te gaan door het gebruik van regeninstal laties en verder tracht men ziektes te voorkomen door regelmatige bespuiting van de gewassen. Maar dit alles kost de tuinder veel geld, terwijl hij toch niet het resultaat kan bereiken, dat wel door enige flinke regenbuien be werkstelligd kan worden. Iedereen heeft 's morgens, wan neer hij uit bed stapt, graag een boterham belegd met aardbeien. Maar het ziet er naar uit, dat voor de aardbeien een flinke prijs zal betaald moeten worden, omdat zij met dit weer niet tot volle uitbloei kurkmuil vanaf 14.90 rood-geel 28-31 8:90 32-35 9.90 kurkmuil 14.90 EXTRA AANBIEDINGEN -***- *-Ar bij iedere 2 pakjes Deze aanbiedingen zijn geldig in district Oost-Brabant en Noord-Limburg tot 14 juni en alleen afgehaald in de winkel. Koffie-fijnproevers... nu vlaggen verzamelen bij V£G2 kunnen komen. Hetzelfde geldt nu voor de andijvie, de voorjaars bloemkool en de salade. Wanneer deze droogte aanhoudt, zouden appels en peren na de maaltijd ook wel eens minder fijn kunnen gaan smaken, als we er tenminste bij denken, wat we voor deze vitamine A, B en C neer moeten tellen. Maar van dit laatste kunnen we nog heel weinig zeggen, omdat er over de vruchtzetting momenteel nog weinig met zekerheid gezegd kan worden. De eerste tekenen wijzen erop, dat de vrucht niet tot volle ont wikkeling kan uitgroeien, wegens gebrek aan vocht. Daar komt nog bij, dat nachtvorst op het eind van april en in de eerste week van mei en enige buien hagel, vrij veel schade aan de vruchtjes van peren hebben aangebracht. Scheef gegroeide en verruwde vruchten zijn er het gevolg van. Wanneer we daarbij in rekening brengen,, dat het met de bebou wing van rode, zwarte en kruis bessen en van perziken, druiven en pruimen onder glas ook niet geheel naar wens van de tuinder verloopt, dan weet de huisvrouw zo langzamerhand wel, waar zij haar huishoudgeld kwijt kan. Een hoopgevende factor bij dit alles is het feit, dat de landbouw gewassen er uitzonderlijk goed voorstaan. Nu moeten we met deze bewe ring heel erg voorzichtig zijn, om dat een goede stand in 't voorjaar zich meestal niet op lange termijn handhaaft. Aan deze stand kan nog zeer veel veranderen. Zo zien we dat het mooie en ook warme weer naast al het mooie ons ook veel nare kanten biedt en het zou vooral de beurs van de huisvrouw wel eens kunnen zijn, die hiervan de meest nadelige ge volgen van ondervindt. VENRAY Tel. 1021

Peel en Maas | 1959 | | pagina 4