APPELS 1909 Onze zaak bestaat 50 jaar 1959 Dunlopillo Brieven aan Ome Piet Mode-favorieten Heren- Jongensconfectie bedden, stalen meubels, werkkleding. Dames- heren-ondergoed baby-artikelen, stukgoed, lakens en slopen, enz. PROFITEER VAN DEZE EXTRA AANBIEDINGEN Meisjes-Mode 1959 Droge meimaand Einde aan de Botterfahrten voor moeder en dochter RIaiicac in Minicare brodée, in structuurs DIOUScS en poplin No-iron, A AA 20.90 Voor bruiloften en feesten H. van Dijck-Hendriks Ter gelegenheid van dit jubileum vanaf 6 juni tot xTTinr* 1FI ^7** *n onze zaa^ en met 13 juni kunt U van elk besteed bedrag VUUI lV/ /O terugkopen. want U weet: door beter gekleedminder besteed U zit al jaren in een vreerad en ver land, zoals zovelen, die Venray hebben achtergelaten en een nieuw bestaan hebben opge bouwd aan de uithoeken der aarde. In Australië, in Nieuw-Zeeland, in Canada, in Amerika, in Brazilië, in Afrika, in Nieuw Guinea en waar ook ter wereld. Maar nog altijd door leest men in Uwe zeldzame brieven, tussen de regels verborgen de trek naar Uw oude geboorteplaats, naar de straat waar U woonde, naar de school, waarin U leerde, naar de kerk, naar die duizend-en-een herinneringen, die de jeugd van een mensen leven vorm geven en versieren. En nog altijd bent U benieuwd naar het reilen en zeilen van Uw geboorteplaats... Om aan Uw wensen tegemoet te komen, zullen we voor U en voor de vele anderen, die elders ter wereld hun goede herinneringen aan Venray bewaren, maandelijks een soort kroniek, een soort brief schrijven, waarin het wel en wee van ons aller geboorteplaats te vinden zal zijn. We zullen U schrijven over het vele, dat veranderd is, maar ook over het vele, dat gebleven is, over de processie, die weer trok en over het grote ruilverkavelingsplan, over de speeltuin, die komen gaat en over de stand van zaken in plan Zuid. Wij zullen U wegwijs maken in het nieuwe Venray, dat definitief het oude Venray gaat vervangen. Het oude Venray, dat voor U gesymboliseerd ligt in de oude marktpompen, in het oude Henseniusbeeld midden op de verrekes- merret tussen de grote lindebomen. Dat alles is niet meer. Wat de oorlog overliet hebben wij, de huidige bewoners, nog veranderd en van de intieme dorpjes rondom de kom is ook weinig meer over. We stellen ons voor kerkdorpen te gaan bezoeken, met mensen te gaan praten en U daarvan via onze brieven, op de hoogte te stellen, opdat U daardoor een beter beeld krijgt van het nieuwe Ven ray, dat zich aan het vormen is. We zullen schrijven over die dingen, waarna wij menen, dat Uw interesse uitgaat en als familie e.d. de moeite wil doen om dit ar tikeltje uit te knippen of de krant te verzenden (voor zover U nog geen abonnement hebt). Dan hopen wij U daardoor geregeld op de hoogte te houden van de plaatselijke gebeurtenissen en de achter gronden daarvan. Dat wij voor eventuele op- en aanmerkingen juist van deze glo be-trotters ons aanbevolen houden, is vanzelfsprekend. De volgende week hopen wij onze eerste brief te plaatsen. Het droge weer in de maand mei heeft de ontwikkeling van verschil lende land- en tuinbouwgewassen en ook de grasgroei vertraagd. Granen en aardappelen hebben hier weinig aan geleden; de bieten zijn daarentegen behoorlijk in groei achter geraakt vergeleken bij voor gaande jaren. De grasgroei is sterk geremd door het droge weer. Menig perceel, dat aanvankelijk voor hooien of kuilen was bestemd moest nu door het vee worden af geweid, omdat een stikstofbemes ting weinig of geen resultaat heef t gehad. Alleen de laag gelegen, vochtige percelen hebben kunnen profiteren van het warme weer. De maand juni kan echter nog veel goedmaken wat de grasgroei betreft, al is een regenperiode tijdens de hooioogst minder ge wenst. Als nog runderhorzellarven bij uw vee aanwezig zijn, moeten ook deze thans worden gedood. Hiertoe komen de uitvoerders uw bedrijf voor een laatste rondgang bezoeken. In die provincies, waar nog geen uitvoerders aanwezig zijn, dient u thans zelf de laatste controle zorg vuldig te verrichten. Alle runderhorzellarven die nog gevonden zullen worden, speciaal bij het oudere vee, zullen door wassen gedood moeten worden. Uw medewerking blijft nodig. Zijn enkele larven, ondanks een behan deling, blijven leven, dan dient u deze te vernietigen: Ook wettelijk bent u verplicht alle larven te doden. Bij vee dat in de weide loopt mag geen enkele levende runder- horzellarve worden gevonden. Bij controle zal bij het aantreffen van levende larven door de opsporings ambtenaar proces-verbaai worden opgemaakt. Zorg dat dit niet nodig is. Het kan uw veestapel alleen maar ten goede komen. De „Butterfahrten" naar Neder land lopen ten einde. Onder druk van de detailverkopers in 't Duitse grensgebied heeft de Duitse regering een verordening vastgesteld, waar bij de invoer van boter naar Duits land drastisch beperkt zal worden. De nieuwe verordening, die nog de goedkeuring moet krijgen van de ministers van Financiën en van Economische Zaken, bepaalt, dat elke reiziger slechts een halve kilo boter in Duitsland mag invoeren. Voor heen gold dit alleen voor de bewoners van het grensgebied. Anderen mochten, mits zij decla reerden, grotere hoeveelheden mee brengen. Uit gegevens van de grenskan- toren langs de Nederlandse grens blijkt, dat vorig jaar een hoeveel heid van 100 000 ton Nederlandse boter door de Duitse douane werd ingeklaard. Aangenomen mag wor den, dat er ook nog een behoor lijke hoeveelheid gesmokkeld werd, zodat de totale invoer nog aanmer kelijk hoger is geweest. De nieuwe maatregel zal waar schijnlijk in de loop van deze week van kracht worden. Kermistreintje met 19 kinderen byna overreden Onachtzaamheid van een 28-jarige ovei wegwachter in Tegelen, die vergeten had de spoorbomen te sluiten, is bijna oorzaak geworden van een ernstig ongeluk, waarbij 19 kinderen en drie volwassenen nog maar juist aan een groot ge vaar ontsnapten. Toen maandagmiddag de diesel- elektrische personentrein van Venlo naar Roermond de spoorweg-over gang aan de Muntstraat te Tegelen naderde, passeerde daar juist een kermistreintje dat met 19 kinderen en drie man bedienend personeel een rondrit maakte door Tegelen. Opmerkzaam gemaakt door het gegil van enkele kinderen, zag de bestuurder van het miniatuurtrein tje uit de richting Venlo plotseling met grote snelheid de personen trein aankomen. Door op het laatste ogenblik nog vol gas te geven, kon de bestuurder van het kermistreintje de wagens met kinderen nog juist veilig over de spoorlijn krijgen. Haring doorgedraaid Deze week zijn op de Schevening- se visafslag bijna duizend kantjes kleine haring onverkoopbaar door gedraaid. De doorgedraaide haring is ver kocht aan de vismeelf abrieken tegen 16 gulden per kantje. Er wordt voornamelijk veevoer van gemaakt. Ook in Vlaardingen en Katwijk zijn ladingen vis doorgedraaid. De prijs van de groene haring ligt thans tussen 110 en 120 gulden per kantje. Aan de karretjes kost de groene haring rond 25 cent. WEDUWEN JONGER DAN 65 JAAR aanvragen voor pensioen indienen Vanaf maandag zijn formulieren verkrijgbaar voor het aanvragen van weduwenpensioen krachtens de overgangsbepalingen van de alge mene weduwen- en wezenwet (A. W.W.) Deze formulieren kunnen worden gehaald bij kantoren en postagent schappen. Volgens de gegevens van het centraal bureau voor de statistiek zijn er in Nederland ongeveer 125 duizend weduwen jonger dan 65 jaar. Hiervan komen er naar schat ting ruim 100 duizend voor een weduwenpensioen of een tijdelijke weduwenuitkering in aanmerking. Weduwen van 65 jaar en ouder vallen niet onder de algemene we duwen- en wezenwet. Zij genieten ouderdomspensioen krachtens de algemene ouderdomswet. Het beschikbaarstellen van for mulieren voor het aanvragen van wezenpensioen zal te zijner tijd worden bekend gemaakt. Een aanvraagformulier thuis ge stuurd krijgen de weduwen, die pensioen genieten van de pensioen raad, het ministerie van defensie, het spoorwegpensioenfonds, de stichting administratie Indonesische pensioenen, de buitengewone pen sioenraad, de stichting '40'45 en het algemene mijnwerkersfonds, alsmede de weduwen, die een we- duwenrente krachtens een der on gevallenwetten genieten. Zij kunnen zich dus een gang naar het postkantoor of de raad van arbeid besparen. NIJMEGEN DEZE ZOMER FEESTELIJK VERLICHT Van 1 juni tot en met 17 septem ber zullen vele openbare gebouwen in Nijmegen 's avonds feestelijk verlicht zijn. Ook de Sint Stevens- kerk en de Belvedère zullen in het zonnetje worden gezet. Op 1 juni zal verder de verbeterde verlichting zijn aangebracht op het Plein 1944. Op dit plein zal op 12 augustus 's avonds een draaiorgelconcours worden gehouden, waaraan twaalf draaiorgels en een Gavioli-concert- orgel zullen deelnemen. Op 17 september zal in Nijmegen het feit worden herdacht, dat de stad vijftien jaar geleden bevrijd werd. Men hoopt, dat de Nijmeegse industrieën op deze dag hun werk nemers vrij zullen geven. Veldmaarschalk Montgomery is uitgenodigd om de herdenking als ere-burger van de stad bij te wonen. Aan de herdenking zullen vijf mili taire kapellen hun medewerking verlenen. Andere punten van het herden kingsprogramma zijn de onthulling van het beeld van Mari Andriessen voor de gevallen burgers en een plechtigheid aan het monument, bij de Waalbrug. De avond tevoren zal traditiegetrouw het Requiem" van Verdi worden uitgevoerd. Weduwe verdacht van verduistering uit erfenis De rijkspolitie in Helden heeft een uitgebreid onderzoek geopend tegen de 44-jarige weduwe M. uit Helden, die ervan verdacht wordt een groot geldbedrag uit een erfe nis te hebben verduisterd. De vrouw, die hardnekkig volhoud, dat zij het geld van haar onlangs overleden man, de 62-jarige veehandelaar J.M. had gekregen is in het Huis van Bewaring in Maastricht ingesloten. De zaak kwam aan het rollen door een onderzoek naar de doods oorzaak van de veehandelaar. In het dorp liepen geruchten over ver giftiging. Den sectie op het opge graven stoffelijk overschot heeft aangetoond, dat van vergiftiging of een misdrijf geen sprake kan zijn. Op 28 april 1959 stierf de vee handelaar, die voor de tweede keer met een veel jongere vrouw was getrouwd (buiten gemeenschap van goederen). I De plotselinge dood van de vee handelaar, die in vrij goeden doen was, was aanleiding tot de klets- I praatjes, waarbij de vrouw ervan werd beschuldigd, dat zij haar man door vergif om het leven had ge bracht. Bij een huiszoeking bij de wedu we werd een groot geldbedrag aan getroffen (ruim 15.000 gulden) dat verdenking wekte. Een dochter uit het vorige huwelijk was erfgename. De kans bestond, dat geld aan de erfenis was onttrokken. Bij het onderzoek is gebleken, dat de vrouw schuldbekentenissen heeft teruggegeven aan mensen, die geld van de veehandelaar geleend had den. Men wil nu nagaan of deze lieden wellicht tegen verminderd tarief de schuld bij de weduwe heb ben afgelost. De vrouw verklaarde dat zij, toen haar echtgenoot nog leefde, al een flink geldsbedrag van hem had gekregen. Het tegendeel lijkt moeilijk te bewijzen. Leuke Lenteprijzen v.a. Rijke wijde rokken in de allernieuwste donkere dessins Leuke Lenteprijzen v.a. 4.95 Terlenka rokken grote sortering Leuke Lenteprijzen v.a. voor Leuke Lenteprijzen Kleine stijging per maat. BLOESJES vanaf 1.90 WOLLEN VESTJES vanaf 7 65 FANTASIE-ROKJES vanaf 3 85 PULLOVERS vanaf 1.75 naast Raadhuis Holstraat prachtsortering cadears en geschenken MERSELO Telefoon 230 Theedoeken, keukendoeken, washandjes, noem maar op Een vreugd om zulk huishoud- goed in de kast te hebben! Duurzaam, mooi én sterk. Treffer, kwaliteit sinds 1903 OP uw 4 jf EN HIER IS WA A ROM I Het lichaam kan zich heerlijk vrij ontspannen op de bij elke beweging soepel meegevende Dunlopillo matras. Dunlopillo is poreus. Het ventileert en is daardoor uiterst hygiënisch en volmaakt stofvrij. Bovendien is het keren der matrassen overbodig I Foam Matrass A DUNLOP PRODUCT coopmans

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2