SPORT Munckhof Torenfonds Slagerq COEMRS Het Warenhuis I Sneeuwwitje Overheid en sport Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEH Dry Cleaning 2 kamers leerling vlechter of halfw. Kaarten net meisje Alle naaisters artikelen 't Knopenhuis bonentouw Jos.Smiis-Bekkers Ook ceintuurs 't Knopenhuis kantoorbediende Eeuwige Lente Grasmaai- machines HET WARENHUIS Composita nylons kop en schotels serviezen Broekoverails speelgoed Uit diverse acties en giften in het verleden is voor de toren reeds beschikbaar f 28.497 99 Giften der afgelopen week 50,- 250- 10- 10,- 5,- 2,- 500,- 81.- 10,- 200,- 500- 1.000,- 500- 250,- C. te Heerlen S.A. te Venray P. te Heerlen G. te Maastricht F. te Winschoten G. te Vlodrop W.M. te Venray N.N. N.N. B. te Venray N.N. J. te Venray P. te Venray N.N. f 31865 99 Giften kunnen worden gedaan via Nederlandse Credietbank Ven ray, Boerenleenbank Venray en Girorekening 136144 ten name van Kerkbestuur St. Petrus Banden. Terug uit de missie Voor een vacantie in zijn ge boorteplaats is in Venray aange komen broeder Paul Poels, die al weer 6 jaren als broeder-missionaris werkzaam is geweest in de missie van Afrika. Tuinfeest Het grote tuinfeest, dat men voor de toren-actie denkt te organiseren zal plaats hebben tussen 12 en 19 juli a.s. Opening Bteeren N.V. Volgende week woensdag zullen de nieuwe ateliers en kantoren van de N.V. Beeren, aan de Merselose- weg alhier, officieel in gebruik worden genomen. De Commissaris der Koningin Mr dr Fr. Houben, zal deze opening verrichten. De plechtigheden be ginnen om kwart voor 11. Sluiting danscursus In Prinsenhof zal woensdagavond het sluitingsbal zijn van de dans cursus, welke Jeanne van Rooy, het winterseizoen heef t gegeven. Ouders zijn welkom op dit festijn. BRANDEN Nadat vorige week de brandweer gealarmeerd was voor een brand in een der kolenopslagplaatsen van de fa. M. te Oostrum, een brand, die niet veel schade veroorzaakte moest zij woensdag tweemaal uitrukken. Eenmaal vooreen heide- brandje op het industrieterrein, de tweede maal voor wat bossage op het Laagriebroek. Men waarschuwt nog eens uit drukkelijk niet te roken in bos en heide, daar alles kurkdroog is en de grootste ongelukken kunnen ontstaan. Men roke dus niet in bos of heide. ONGELUKKEN De verpleger die met zijn brom mer kwam te slippen en met een smak tegen het wegdek sloeg, is met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis alhier over gebracht. Mej. P. die met haar bromfiets kwam te vallen, kwam gelukkiger terecht en kon met enkele schaaf wonden naar huis terug keren. GELUK BIJ ONGELUK De duitse wagen, die te laat de bocht bij de Veliumse kapel gezien had, ramde zondagavond eerst een paar paaltjes, toen een stuk van een schuur, om vervolgens om te draaien en tussen de bomen door met een klap in de heg te belan den. De inzittenden, een Hollands echtpaar met kind, konden dit geval gelukkig navertellen, zij het dan met wat snij wondjes. Dat was dus het eerste geluk met dit ongeluk. Maar even later kon een marechaussee ook zijn geluk prijzen. Daar er van onze rijkspolitie niemand beschikbaar was, nam een marechausee zolang de verkeersregeling over en zijn eerste daad was het te hoop gelopen publiek van de weg te verwijderen. Dat dit hoognodig was bleek toen direct daarop een uiterst snelle sportwagen dezelfde bocht om kwam die anders waarschijnlijk op het publiek ingevlogen zou zijn. Nu kon de bestuurder nog rem men op het gezwaai met de rode lamp van de betreffende marechaus see, maar hij kon zijn wagen eerst tot stilstand brengen toen onze agent met beide benen bekneld zat tussen de verongelukte- en de sport wagen. Een centimeter verder en er waren benen gebroken. Nu kon onze agent, zij het dan met ontvelde benen, verslag uitbrengen aan de verkeerspolitie en de hemel prijzen, dat de sportwagen zijn remmen dus danig in orde had, dat hij die centi meter verder niet meer nodig had. lllORO* Elke tand een Voetbal-toernooi kring HorstVenray Programma voor zondag 7 juni. Demi-finales: Oostrum I—Wanssum I 2 uur Oostrum aFCEB a 4 uur Kwart-finales: Swolg. Boys I—Oostrum II 2 uur Melderslo I—Meterik I 2 uur Uitslagen 31 mei: FCEB I-RKLVV I 3—1 Tienray I—Oostrum I 2—4 Melderslo I—D.I.S. II 6—0 FCEB IISwolg. Boys I 0—6 Meterik aWanssum a 0—6 P.D.V. DE ZWALUW Door omstandigheden vindt de algemene ledenvergadering plaats op zaterdag 13 juni. Wegens de belangrijke agenda punten rekent het bestuur op algemene opkomst. Handboogsport Op 5, 11 en 12 juli a.s. herdenkt de handboogschutterij De Batavie ren uit Castenray met een groot nationaal concours haar 40-jarig bestaan, tesamen met de hand boogschutterij Willem Teil uit Oirlo die 25 jaar bestaat. Bij die gelegen heid zullen ook de oudste leden gehuldigd worden. SCHAAKNIEUWS De duitse schaakmeester H. Loh- mann speelde Dinsdag j.l. een simultaan wedstrijd te Venray tegen 25 leden van onze schaakclub. De heer Lohmann is kampioen van Nordrhein Westfalen en Nie- derrhein. Hij leerde op 19-jarige leeftijd het schaakspel en was op zijn 23e jaar reeds kampioen van Düsseldorf. Van de 25 partijen won hij er 20 en speelde 5 maal remise. Hij ver- loQr geen enkele pari ij. De heer Lohmann speelde zeer snel, in pl.tn. 27j uur waren alle partijen beëindigd. Remise speelden mevr. Spee-Dorn, Pater O. Janssen, J. Peters, J. Wismans, C. SwiLie jr. Het was een prettige en leerzame avond. 30 en 31 mei j.l. organiseerde de schaakclub Uedem (Dl.) het eerste internationale Niederrhein Schaak- tournooi. Het was een prachtig en goed georganiseerd to urnooi waar aan 160 schakers deelnamen. Van de S.C.V. wisten de heren Baldwin en Jenniskens een eerste prijs en de heren v. Ham en Peeters, Ysselsteyn een tweede prijs te be halen. Het was op dit tournooi, dat ons bestuur in contact kwam met de heer Lohmann, die direct bereid was om in Venray simultaan te spelen. Motorraces te Wanssum Zondag 14 juni zullen onder auspiciën van de KNMV op de Koyseberg te Wanssum, de jaar lijkse motorterreinwedstrijden wor den gehouden met als inzet het kampioenschap van Limburg. De organisatie is in handen van de Wanssumse motorclub Sint Mi- chaël. Men verwacht een sterk rennersveld en een record aantal bezoekers. Op een te Enschede gehouden congres is verteld, dat Nederland een onvoorstelbare grote achter stand heeft op het gebied van sport velden en lokaliteiten. In de komende jaren zullen er nog 2 000 gymnastieklokalen moe ten worden bijgebouwd, voorts 150 sporthallen en een groot aantal overdekte zweminrichtingen. Ook zal het nodig blijken, om streeks 3.000 ha grond te bestem men voor sport en recreatiegebied. Het huidige tempo waarin velden en lokaliteiten' tot stand korren is bij lange na niet voldoende om de achterstand in te halen. Rector P. Booymans, adviseur van de Ned. Kath. Sportfederatie, stelde het vraagstuk van de jeugd en de overheid aan de orde. Het gaat niet om het spel of het record, maar het gaat om de gehele mens, zei hij, men zal er van doordrongen moeten worden, dat de sport de jeugdbeweging van de toekomst moet zijn. Hoe noodzakelijk dat is, wordt bewezen door het feit, dat meer dan vijftig procent van onze be volking door niet of te weinig aan sport te doen bepaalde lichamelijke afwijkingen heeft. Er zal tevens veel van de leiders moeten worden gevraagd. De overheid doet op het ogenblik praktisch niets om verandering te brengen in de benarde situatie, West-Duitsland doet in dit opzicht oneindig veel meer, grotendeels weliswaar met- gelden van de toto, maar „gaf men ons die ook maar", aldus spreker. Als straks de vijfdaagse werk week er zal komen, zal er een lawine van problemen op ons af komen. Het is nodig om voort durend op de trom te slaan, want de overheid is een aambeeld, dat gewend is om geslagen te worden en dat ook wel reageert, als het aantal slagen maar voldoende is, besloot rector Booymans. Tussen onze boeken staat een oud verkleurd brochuurtje, dat in dertijd eens is geschreven over de tram van Venray naar Helmond. De spoorverbindingen waarvoor tekeningen en plannen zijn opgezet en dat vooral voor de eeuwwisse- t i ling druk besproken is in deze con- ^J^'belden^te Venray t treien. Het zou immers met de spoorlijn naar Nijmegen en Venlo- Venray, definitief verlossen uit het isolement... Je bekijkt zo'n dingen met een zekere weemoed en vraag je bij je zelf af hoe men later wel zal oor delen over plannen die we nu ma ken. Zijn er daar ook bij waarover men dan meewarig lachen zal om dat er zo lekker niets van terecht is gekomen.... We hebben daaraan speciaal weer eens gedacht, toen we het verslag lazen van de vierde Limburgse Havendag, waarop temidden van prominente gasten uit Nederland, België en Duitsland, weer eens de aandacht gevestigd is op redelijke verlangens die Limburg t.a.v. zijn waterwegen koestert. En we hebben daar onze Gouver neur voor de zoveelste maal weer eens de aandacht zien vestigen op het ArcenRurhort—kanaal, van belang niet alleen voor deze streken, niet alleen voor het gehele gewest, maar voor heel Nederland. We hebben hem horen wijzen op de doortrekking van het Wilhel- minakanaal vanuit het Brabantse naar het Limburgse en we hebben eens nagegaan, dat Limburg al acht jaren lang deze plannen naar voren brengt. Nu is acht jaren in ambtelijke molens niet veel tijd, maar zo nu en dan bekruipt je het gevoel, dat het over 50 jaren onze opvolgers hetzelfde zal gaan als ons, nldat zij wat vergeelde boekjes hier of daar vinden met al die schone plannen, waarvan niets, maar dan ook niets van terecht gekomen is... Want in al die acht jaren hebben we nog nooit eens gehoord, dat een stad als Rotterdam, dat bij dit ver bindingskanaal tussen Rijn en Maas alleen rnaar voordeel kan hebben, er één goed woord voor over had. En hebben we van Brabantse zijde over de doortrkking van Wilhel- minakanaal en Noordervaart, nog zo bar weinig positieve dingen horen zeggen. Dezelfde Brabanders, die het tramlijntje naar Helmond, ook niet de moeite waard achtten... EXAMENS... Zo gauw de zon wat hoger aan de hemel staat te kietelen, is de tijd aangebroken, dat het ene deel van Nederland het andere deel op kennis en slimheid onderzoekt. Kriebelige en zenuwachtige kinder en ouders, die ook al op hun na gels lopen te bijten. En ieder jaar weer klinkt de ouders de waarschuwing toe: weet wat U doet als U uw kinderen verder laat studeren. Vraagt inlichtingen bij de leraren laat hen testen en kies in geza- melijk overleg die studierichting, die voor het kind een gelukkige en goede toekomst met zich brengt. Staar U niet dood op het witte boordje, maar bedenk dat een goed vakman, die zijn vak inderdaad kent, met zijn vak ook de levens vreugde kent, die een ander mis schien zal missen.... Nog te veel zien het wit boordje als een ideaal, waaraan men des noods het levensgeluk der kinderen öp mag hangen, tot meerdere eer en glorie van een paar ouders, die hierdoor tonen, de namen van ouders niet waard te zijn. ETTEN en LEUR... Terwijl wij ons in Venray druk zitten te maken over een industrie- raad en wie daar nu wel en wie daar nu niet in moet zitten, is de burgemeester van Etten en Leur in zijn jongste raadsvergadering binnen komen wandelen met 'de blijde mededeling, dat hij tussen de vele fabrikanten, die op de benoe ming van zijn gemeente tot te sti muleren kern zijn afgekomen, er een drietal hele goede tussenuit gehaald heeft, waarmee hij dan voorlopig wil starten om zijn in dustrieterrein wat voller te krijgen, terwijl hij tussen neus en lippen door, voldoende laat merken, dat er nog een stel andere te dringen staat Het zou wellicht de moeite waard zijn om deze burgervader eens te vragen hoe hij dat feitelijk wel aan de steel steekt, of hij ook een in- dustrieraad heeft, maar vooral of hij aan de afgewezenen niet 't adres van Venray wil geven! Dat spaart hier een hoop kosten en moeiten uit van 29 mei t/m 4 juni 1959 GEBOREN: van Staveren Martinus, Veulen IC 24 Wijnhoven Maria, Langeweg 64 Geurts Henricus, Stationsweg 153 Minten Maria, Broekweg 2 Tielen Franciscus, KI. Oirlo F 35a van Rhee Ronaldus, Oirlo E 80c Winkelmolen Johannes, Castenray Hendriks Antonius, Vierlingsbeek Pijpers Theodora, Langeweg 46 Vollenberg Johannes, Veltum 1 ONDERTROUWD: Tijssen Johannes, 27 jr, Stations assistent, Maasniel en van Dijck Dorothea, 23 jr, Buitenweg 8. van Hoof, Hendrikus, 27 jr, ma gazijnbediende, Straat 3 Merseloen Tijssen, Elizabeth, Haag 20 Merselo Urselmann, Matheus, 30 jr, cham pignonkweker, Rijksweg 58 Bergen en Arts, Maria, 34 jr, HeidsePeel- weg 32 OVERLEDEN: Titiaky, Abraham, echtgenoot v, Poerdjo M., 70 jr, Meerlo GETROUWD: Vermeulen, Wilhelmus. 27 jr, ver pleger en Ossendrijver, Woutera. Tot ons leedwezen over leed op 27 mei ons geacht medelid de heer Emiel Beerkens Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in dankbare herin nering blijven. Bestuur en leden Personeelsvereniging St. Servatius Voor de vele blijken van medeleven, ondervonden tij dens de ziekte, het overlijden en de berafenis van mijn lieve man en onze zorgzame vader Johannes Geurts zeggen wij oprecht hartelijk dank. Speciaal dank aan Pastoor Janssen, Dr. Termote, zusters van het ziekenhuis, staf en personeel van het Duitse kerkhof en de buurt. Wed. P. Geurts-Peeters en kinderen School weg 2a Ysselsteyn. Bij mijn vertrek naar Canada zeg ik familie, vrienden en be kenden hartelijk vaarwel. Martien Bardoel a.b. ss Maasdam Op vrijdag 12 juni hopen onze lieve ouders H. Willemse B. Weijs de dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaren in het huwelijk traden. Op zondag 17 juni om 10 uur wordt in de kerk van de H. Matthias te Castenray een plechtige H. Mis ter hunner in tentie opgedragen. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen Castenray G 25a. Op zondag 14 juni a.s. hopen onze lieve ouders Herman Jeuken en Elisabeth Verhulsdonk hun 25-jarige echtvereniging te vieren. Op die dag zal er een plechtige H. Mis van dankzeg ging worden opgedragen in de St. Petrus Banden-kerk. Dat God hen nog vele jaren mogfc sparen, is de wens van hun dankbare kinderen Venray, Hoenderstraat 4 Dagadres San Damiano. Receptie van 13.00—14.00 uur. Vliegennetten IJzersterke en mooie gekleur de Vliegennetten voor paar den, vliegenstroken om op te hangen met maandenlange werking, spuitvloelstof voor kippenhokken legen bloedlui- zen, vlooien en andere insec ten, zeer large werkingsduur slechts f 2,50 per liter, vol doende voor hok van 6x5 m. spuit gratis ter leen. M. Muysers, Langstraat 28 Tel. 1756. Hooitijd Prachttge strohoeden j reeds vanaf f 1,20 M. Muysers, Langstraat 28 (beter dan stomen) Voor dinsdag 1 uur gebracht, vrijdags terug EB3ERINK Aangeboden voor dame of heer alleen, zon der pension. Brieven onder nr. 46 bureau an dit blad. Biedt zich aan R.K. meisje 20 j voor hulp in de huishouding. L. Smits, Schoolstraat 5, Well Tel. 04783-241. Te melden IJzergieterijschool Tegelen of A. Dijkraans, Past. Ruttenstraat- 15a, Venray. GEVRAAGD net meisje liefst voor d. en n., per 1 juli Bakkerij Rooijackers Eindstraat voor fietsers brommers automobilisten van alle Provincies Duitsland België Benelux lirma van den heelt ze de origin. Michelin-kaarten Onze reclame Magere ham 100 gr. 50. 250 gr. 120 Lunchworst 100 gr. 45, 250 gr. 110 Tongworst 100 gr. 24, 250 gr. 60 Vrijdag en zaterdag Coteletten 500 gram 185 Dinsdag gehakt 500 gram 140 Woensd. speklappen 500 gr. 140 Dond. braadworst 500 gr. 140 GEVRAAGD Het Bestuur van de R.K. Henseniusschool Molenplein te Venray vraagt voor zo spoedig mogelijk voor het schoonhouden van het schoolgebouw. Zich te vervoegen bij het Hfd. der school. Voor direct gevraagd Bromfietsmonteur H. Hendrix Paterstraat 9 GEVRAAGD Aardbeien-plukkers A. Smedts, Lorbaan, Veulen VERLOREN sedert enkele we ken, in de kerk van Oostrum zilveren rozenkrans T.b.t.t.b. J. Wilms-Claes,. Weverslo 5 GEVONDEN Damespolshorloge op Laagheidseweg. teg. bet. advert, kost. terug te bekom. J. Willems, Boshuizen B 34 Aardbeienplukkers of pluksters gevraagd Chr. Houwen, Oirlo E 76 GEVRAAGD Winkelmeisje entevens meisje voor d. en n. Slagerij Wijnhoven Henseniusstraat Electrische Motormaaier Wij demonstreren na afspraak gaarne geheel vrijblijvend, en gratis, electrische motor maaiers. Folders met afbeelding en prijzen worden op aanvraag gaarne verstrekt M. Muysers. Langstraat 28 Telefoon 1756 TE KOOP partij biggen H. Willems-van Meijel, Weverslo 4, Venray TE KOOP Roggestro haksel voor legnesten H. Relntjes, Veulen H 16a Hengelsportlief hebbers Grote sortering werpmolens en werphengels, hengels uit een stuk, schep en leefnetten, kunstvisjes, kunstkrabben, kunstaas, deeg, bloedwormen- pasta, gekiemde hennep, ge kookte tarwe, LEVENDE WORMEN, alles voor direct vangen gereed, nylon, haken, kortom alles wat voor deze sport nodig is vindt U bij de grootst gesorteerde hengel sportzaak van de gehele om trek. M. Muysers, Langstraat 28 Telefoon 1756 Venray A.s. dinsdag 9 juni nog gele genheid voor bonnen inleveren met opdruk „30 april 1959" en geld afhalen voor de ingeleverde bonnen, tus sen 8 en 10 uur 's avonds bij F. Swinkels, Maasheseweg 7a. TE KOOP partij 10wk. pullen WxRxR en eetaardappelen G. Winnen, Overl.weg 24 TE KOOP 6 biggen G. Geelen, Veulen. TE KOOP partij biggen W. Loenen, K 44 Leunen TE KOOP bijna voldr. JvR zeugen en toom biggen M. Arts, Paardekopweg 11 Ysselsteyn, Tel. 272 TE KOOP partij biggen en drag, zeug 15 wk. Wed. A. Timmermans, Veulen drachtige KS koe 15 juni voldr.. 12 biggen, lpaards wentelploeg, stel paardentuig, moesmolen. H. v.d. Ven, Ringweg 14 Ysselsteyn TE KOOP 2pers. slaapkamerameublement, lampen, 4 fauteuils, ronde tafel haardkachel, wit keukenkachelcje keukenkast, tafel. 3 stoelen, 3 cocoslopers, traploper m.roeden tapijt, weckglazen. Langstraat 24. TE KOOP eetaardaDDelen 10 c.D.k. Th. Pouwels, Servatiuswèg 6 TE KOOP prima radio spotprijs Kruisstraat 6 TE KOOP PULLEN 13 w. Reds en 8—9—11 w. W.L. x Reds. J. Janssen, Lorbaan H 38, Veulen Wegens vakantie is onze zaak van 14-18 juni gesloten VéGé kruidenier H. Jeuken-Verhulsdonk TE KOOP 80 are hooigras M. Wismans, Leunen K 43 TE KOOP toom biggen A. Stevens, Buitenweg 3 TE KOOP 800 12wk. pullen WxR Jac. Michels, Deurneseweg 24a Ysselsteyn. TE KOOP toom zware biggen H. van Rijswijck, Veulen Paardekopweg 3 TE KOOP toom biggen Fr. Michels-Derks, Kleindorp 8 Merselo. Te koop scooter J. H. Seijkens, Leunen K 13 TE KOOP stevig wandelwagentje z.g.a.n:, niet opvouwbaar. Claessens, Grotestraat 29 TE KOOP hooiharkmachine, 4wielige wagen, 2 slagkarren dresseerkar Janssen, Gouden leeuw TE KOOP eetaardappelen W. Vollebergh, Oostrum D 16 TE KOOP eetaardappelen H. Keijsers, Boshuizen. TE KOOP lichtgrijze kinderwagen half hoog model Janssen, Salonwagen Maash.- weg (bij Blitta). de grootste sortering A. Scheepers Schoolstr. 22 Telefoon 1375 'n Nieuw overhemd of mooie das ruime keus Gebr. Michiels Herenmodes Maatkleding Pa tersstraat 22 Het geschikte vindt U bij Touwslagerij-Touwhandel HAASHEES alle breedten en kleuren De grootste sortering A. Scheepers Schoolstr. 22 Tel. 1375 TE KOOP moderne kinderwagen hoog model, en wandelwagentje Brieven onder nr. 56 bureau van dit blad. TE KOOP Jawa 250 c.c. In prima staat, te bevragen Henseniusstraat 2 TE KOOP Wegens overcompleet z.g.a.n. Kloostertafel Grotestraat 26 TE KOOP toom biggen P. Timmermans, Leunen K 57 TE KOOP partij biggen en 6 w. pullen a f 1,75 G. Jenniskens, Wieënweg 5 GEVONDEN Groene Vulpen Jac. Hendrix Kl.d. 7 Merselo TE KOOP 5 biggen P. Llnssen, Beursk. Oostrum GEVRAAGD aankomend (mnl. of vrl.) met Mulo-diploma en typen. Muvero Ketelfabriek Voor 'n mooi weekend shirt of polohemd prachtsortering bij Gebr. Michiels Patersstraat 22 Tel. 196 Plastic bloemen en prikkers Wandvaesjes Autovaasjes Schoolstraat 2 bamboe bladharken sproeiers gazonsproeiers tuinslang rood groen waterdiefjes klemmen, enz. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Tel. 1566 zijn toch nog iets fijner. EBBERINK Prachtsortering de nieuwste enorme keuze fa. Th. Pouwels Zv. Hofstraat 10 Tel. 1566 Julianasingel 2 overall zonder mouwen ook voor dames EBBERINK Marktstraat 5 Het nieuwste Het Warenhuis Hotstraat 10 Teler. 156( Julianasingel 2

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2