SPORT 3&63&mj tmm Frnnèün II. Drieëenlieid Kerkelijke Diensten „KUFLEX" enorme partij kostuums Heren Sportcolberts waarde 57'50 N# Dames- regenmantels Ook met LËDERKLËM de 98.S0 59.- 79.50 CONFECTIE FABRIEK J koel geschonken, i§|5S| de zomerdrank bij uitstekt zwarte bessen apéritif frambozen apéritif Uitsluitend verkrijgbaar bij uw slijter - wijnhandel of café Neen beslist niet, er zijn geen diploma's nodig om iets te kunnen begrijpen van het mysterie van de H. Drievuldigheid. Laat u niet wijs maken, dat de kapelaan of de pastoor, die veel meer dan u ge studeerd heeft, meer van de H. Drievuldigheid kan begrijpen dan u. Ook hoef je er helemaal geen technische knobbel voor te hebben. En helemaal geen wiskundige knobbel. Weet u wat ervoor nodig is, om dat grote mysterie te snappen, of liever om er in door te dringen, dat is alleen maar een zuiver hart, een eerlijke bedoeling. Al verwoon je vier gulden in de week aan huur, al trek je van Vincentius, al loopt de deurwaarder je deur plat met dwangbevelen.... het geheim van Gods personen staat voor je open. Er is meer. Volgens mijn vaste overtuiging hunkert God ernaar zich als H. Drievuldigheid geheel aan de katholiek van goede wil te tonen. Met het geheim van de H. Drie vuldigheid voelen de meeste katho lieken zich veel en veel slechter eraan toe, dan wanneer ze de hon- derdduizerd gewonnen zouden heb ben. Er is weinig ervaring nodig om te weten hoe de meeste men sen ermee in hun maag zitten. Of beter... ze hebben er niets aan. Natuurlijk, van de choolbanken af gelooft ieder, dat er één God is, in drie personen. Hij weet dat alle drie waarlijk God zijn, dat ze ieder een eigen persoonlijkheid bezitten en dat ze maar één natuur hebben. Dat onderscheid is echter een louter van buiten geleerd lesje, maar geen levende werkelijkheid. Volgens mij is het erg jammer, dat er zo weinig voor gedaan wordt om de katholieken een beter begrip van die wijsheid bij te brengen Men weet van Maria veel af, men pleegt vele devote practijken tot Maria, en misschien nog meer tot de lagere heiligen, van St. Antonius, van St. Barbara, van Kleine The- resia en van allerlei moderne heiligen. Zoals je een bepaalde sport beoefent. Maar onze God, zoals Hij zich in Zijn grootste inti miteit, in Zijn diepste wezen aan ons getoond heeft... neen daar weten we niet mee om te springen. Is het geheim van de H. Drie vuldigheid dan zo iets buitennis- sigs Ik zou niet weten waarom het Geheim van het H. Sacrament des Altaars en van de Menswor ding nu kleinere geheimen zijn. Er wordt wel eens beweerd, dat de H. Drievuldigheid het grootste ge heim is. Maar ik geloof, dat het eerder smoesjes zijn om zich ervan te distancieren. God is natuurlijk ontastbaar en ongrijpbaar. Tenminste voor de stoffelijk gezinde mens. Maar Hij is dat niet voor de katholiek die als zodanig wil leven, voor de mens die alleen maar in alle eenvoud aan Hem wil behoren. De ellende van onze onnozelheid is, dat wij nog altijd menen dat om iets in de wereld te moeten zijn, men geleerd moet zijn, geld hebben en een baan aan de top. Dat misverstand wil er maar niet uit. In geen 2000 jaren is dat nog bij de massa van onze katholieken gelukt. En toch... „Indien iemand Mij bemint, dan zullen Wij tot hem komen en onze intrek bij hem nemen". Zo dicht staan we naast de H. Drieëenheid. Maar we ken nen Haar niet. Volley Zondag j.l. heeft V.C. Rooy deel genomen aan een volleybaltournooi in St Anthonis, georganiseerd door de volleybalvereniging Activier. V.C. Rooy behaalde in de B-klasse de eerste prijs. Het was de eerste keer, dat er een eerste prijs op een tournooi behaald werd. Dat dit ge beurde in een sterk bezet, er speel den 25 teams in de B-klasse, en in een uitstekend georganiseerd tour nooi, is zeer verheugend. Zondag a.s. wordt er in Vierlings beek gespeeld. Op de D.L.S. sport dag, 21 juni, zal V.C. Rooy uit- I komen tegen Atletico uit Vier lingsbeek. Koningschieten Zondag werden op de banen van St Oda de laatste 50 pijlen ge schoten om het Koningsschap. In deze 50 pijlen schoot de 17-jarige schutter A. Loonen 448 punten, zo dat hij met 883 punten in de 100 pijlen het Koningschap wist te be halen. Op de doelen van Diana werd Pinksterzondag koning- en prijs schieten gehouden. Er werden 32 pijlen geschoten. De heer Jac. Sie- bers wist beslag te leggen op de koningstitel met 275 punten. Hockey-nieuws Het hockey-seizoen loopt lang zamerhand ten einde en de eerste tekenen van hockey-moeheid doen zich ook reeds in Venray voor. Als besluit van het afgelopen verenigingsjaar kwam MHCV in een feestelijke stemming bij elkaar om de onderlinge vriendschaps banden te verstevigen; het werd een uitermate gezellige en sfeer volle avond; de HCV-jells waren niet van de lucht! Morgen zullen de laatste wed strijden gespeeld worden. De heren spelen tegen R.A.F. Laarbruch (Duitsland) team, een elf tal samen gesteld uit de militairen van de vliegbasis aldaar. In het veileden moesten we in deze tegenstander steeds onze meer dere erkennen; we verwachten dat het een mooie wedstrijd zal wor den, waarin HCV zich aan het spel van de tegenstander zal optrekken. We zijii benieuwd of de ex-Engelse internationals nog van de partij zijn. Aanvang 15.00 terrein Leunse- weg. Heren II reizen naar Tegelen en proberen daar de overwinning van enkele weken geleden in Venray te herhalen. Veel succes. Voor de dames zijn momenteel nog geen wedstrijden vastgesteld. De volgende week zondag wordt in onze parochie de Sacraments processie gehouden. De route komt nog in Peel en Maas en eveneens de volgorde. De H. Missen zijn dan ook in een andere volgorde. 10 uur is dan de laatste H. Mis waarna processie. NATIONALE GEBEDSWEEK van 24 tot 31 mei parochie St Petius Banden Gedurende deze week iedere avond lof. Deze gebed-week wordt gehou den om door de voorspraak van Maria een oplossing te krijgen voor de grote stoffelijke en bovenal geestelijke nood waarin zovele ver keren. Wij bidden voor de vele die in angst en zorgen zijn. Voor hen die de ware God niet kennen. Uit ieder gezin minstens één ver tegenwoordiger in 't lof. Zondag 31 mei toewijding aan de parochie aan 't Onbevlekt Hart van Maria. Huis aan huis worden briefjes bezorgd. BID NU IN DE GEZINNEN. folU M«rrcBsrinj«n j «IAKM fopoHMU (IfflfflU L financfcriagöt j JUllANASINGEE4l-fefe/j061 (K4780) van 24 tot en met 30 Mei PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Geerits Eerste zondag na Pinksteren. 6.30 Ant. Fransen, echtg. en overl. fam., 7.30 Wim Ciephas, 8.30 Gertr. en Joh. v. Heijster, 9.15 hoogmis v.d. Parochie, 10.30 Ed. Camps en Petra van Helden, 7 uur lof. Maandag, 6.45 overl. parochianen, 7.30 Hendrina Janssen-Manders, 8.15 fam. Volleberg-Evers Lm, 7 uur lof. Dinsdag, 6.45 Piet Verbeek en echtgenote, 7.30 best. zesw.dienst Hergruter lh, 815 fam. Janssen- Klaessen en M. en G. Janssen, 7 uur lof. Woensdag, 6.45 dr. Bloemen, 7.30 Piet Takken en overl. fam., 7.30 G. Ligthart, 8.15 Mart. Cornelissen en Antoinetta Wijnhoven 3kl, 7 uur meilof. Donderdag, 6.45 P. Custers en echtg., 7.30 uit dankbaarheid, 8.15 tot zek. int., 9 uur Sacraments hoogmis lh, 7 uur lof. Vrijdag, 6,45 overl. fam. Loonen- Lenssen, 7.30 Lamb, de Lauw, 7.30 P. Custers en echtg., 8.15 zek. int.R, 7 uur lof. Zaterdag, 6.45 O.L. Vr.-hoogmis, 7.30 Jan Huisman, 7.30 Leonard Gielen, 8 15 H. Mosmans, P. Ver riet, kinderen en bloedverwanten lh. Biechtgelegenheid van 5.307.30, 7 uur lof. De schoolkinderen leren deze week de 52e les van de katechismus. In de gebedsweek iedere avond om 7 uur lof. Dinsdagavond verwachten wij de moeders in 't lof en woensdag de leden van de congregatie. RECTORAAT PATERSKERK Priester v.d. week: Pater Rektor Eerste zondag na Pinksteren. Feest v.d. Allerh. Drievuldigheid. De eerste collekte v.d. kerk, de tweede v.d. Gezinszorg. De H. Mis sen om 6.30, 7.45 en 10 30. De Hoog mis om 9 uur. 's Avonds 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag, verjaardag v.d. kerk wijding v.d. Franciscus Basiliek. Dinsdag, Mis v. S. Paschalis van 17 mei. Zevende der 9 dinsdagen, 7.30 lof met gebeden der Antonius- novene. Woensdag, Maria-middelares. Donderdag, feest v.li. H. Sacra ment, 7 30 pl. Hoogmis, 's avonds 7 uur pl. lof waarna processie. Vrijdag, Z. Stephanus en Ray- mundus, martelaren. Zaterdag, H. Ferdinand, koning. Van 3—8 gelegenheid tot biechten. Deze week elke dag om 7.30 lof of gebeden van de meimaand. Plechtige Sacramentsprocessie donderdag 28 mei Na het plechtig lof van 7 uur, dus ongeveer half acht 's avonds, begint de processie. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn en de regeling der orde-commissa rissen te volgen. Ieder kan tijdens de processie een kaars meedragen, verkrijgbaar op het kerkplein. ROUTE: Oude Oostrumsew eg, Julianasingel, Poststraat, Hensen.- plein, Leeuwstraat, Rust-altaar, Langstraat, Paterslaan. Einde op het kerkplein. Na de zegen aldaar wordt het Allerheiligste wegge bracht. VOLGORDE: Akoelietenm. kruis, bruidjes, meisjes- en jongensscho len, gidsen, welpen, verkenners, bruidjes, meisjes, vrouwen, mannen, Harmonie, Derde Orde, collektanten, misdienaars, Eerw. Broeders, fra ters, paters, bruidjes, college van B, en W., akoelieten, Allerheiligs'.e, kerkbestuur. VLAGGEN: Het is een mooi en' traditioneel gebruik, de vlaggen uit te steken langs de route en bloemen te strooien of te versieren. Afwezig Op medisch advies zal pater Domitius enige tijd rust nemen in een van onze kloosters; over een maand hopen wij onze ijverige kapelaan weer gezond en wel in ons midden te zien. MIS-INTENTIES Zondag 6.30 Gerard en Jacques Mommen, 7 45 Willem Lemmen, 7.45 Wilhelmina Litjens-Jacobs, om 10.30 Dini van Teeffelen. Maandag 6.15 Frans Schaeffers, 7 u. overl. fam. Vennekens-Ver- schuuren, 7.45 Wilhelmina Ruraen- van Houdt, 8.30 Jacques Mommen. Dinsdag 6.15 bijzint., 7 u. Jan Jenneskens, als lid D.O., 8.30 Hen ri Slits. Woensdag 6.15 Petronella Pou- wels-Friezen, 7 u. Jan van Meijel, 7.45 overl. ouders Sanders-Lemmen, 8.30 Johan Claessens en echtg. Donderdag 6.15 bijz.int., 7 u. G. Stoks, 7.45 Jacq. Mommen, 3.30 wed. Willems-Gerards, als lid D.O. Vrijdag 6.15 Petronella Pouwels- Friezen, 7 u. Jacq. Mommen, van buurtvereniging, 7.45 Henri Slits. Maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag om 615 ovl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Zaterdag 7 u. Maria Ambrosius en ouders, 7.45 Joannes Hoppe, 8.30 Gerard van Helden en Maria Teckelenburg. PAROCHIE OOSTRUM Zondag, feest van H. Drieëenheid 7 u. H. Comm., 7.30 de vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. hoogmis, 3 u eerste bedevaart naar Trans Cedron 6 u. bedevaart H. Stede. Maandag 7.30 gest. gez. jaarg. P. J. Vullings en echtg. Dinsdag 7.30 best. gez. iaarg. G. Verschuren, echtg. en kinderen. Woensdag 7.30 best. zm. Pierre Maessen, namens de school. Donderdag, feest vh. H. Sacra ment, dag van devotie, 7 u. H. Comm.. 7.30 de vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. hoogmis, 3 u. lof. Vrijdag 7.30 best. gez. H. Mis Edm. Vandevenne en echtg. Zaterdag 7.30 gest. gel. H Mis tot zek. int., 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN Zondag, H. Drievuldigheidsfeest, 7 u. H. Mis vd. parochie, 8 u. Jan van Meijel, 9 u. Wed. Vorstermans- vd. Munckhof, 10 u. hoogmis Jozef Martens, 3.30 lof. Maandag 7 u. H. Mis tot dankz., 8 u. gest. jaarg. Frits Martens, 1 Arnoldina Jacobs en fam. Dinsdag 7 u. H. Mis Mina Kefl- 8 u. Wed. Willeras-Gerards. Woensdag S u. H. Mis Martinus Verheijen, 8 u. overl.fam. Ouwer- kerk-Manders. Donderdag, feest v. Allerheiligst Sacrament, 7 u. H. Mis Petronella Asselberghs, 8.30 Jac. Thijssen en Maria Verlinden, 10 u.- hoogmis t.i. geen lof. Vrijdag 7 u. H. Klis overl. fam. Croijmans-Michels, 7.30 overl. fam. Litjens-CJaessens. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 P. J. Rongen en echtg., 4—5 en 7.30—8 biechten, 8 u. Marialof. Kerkpoets: Anr.ie van Dijck en Toke Jenhiskcns. A.s. zondag Sacramentsprocessie. Van 24—31 mei nationale gebeds week van eerherstel asn Onbevlekt Hart van Maria. A.s. zondag, feest van Maria- Koningin, toewijding aan het On bevlekt Hart van Maria. PAROCHIE OIRLO le Zondag na Pinksteren, feest van de H. Drievuldigheid 6 30 H. Communie. Leesmi-sen 7 u. en 8.30, 10 u. parochie-hoogmis, 3 u. rozen krans en lof t.e.v. O.L.Vr. v. Altd. Bijstand, le collecte voor de kerk, 2de voor 't Bisdom. Maandag 7.30 zieled. Johanna Kuijpers, vanw. St. Antoniusgilde. Dinsdag 7.30 lm., 10 u. hoogmis tot int. fam. Verstappen-Kuijpers, bij gelegenh. 25-jarig huwelijk. Woensdag 7 30 lm., 9 u. huwel.- mis van Rhijn-Verstappen. Donderdag, feest vh. H. Sacra ment, dag van devotie, 6.30 H. Com munie, lm. 7 u. en 8 30 10 u. hoog mis zieled. Anna L. Bos, 3 u. lof en rozenkrans. Vrijdag 7 30 zieled. Petr. Opheij. Zaterdag 7.30 best. jaarg. Maria van den Bosch, 7 u. Marialof. a.s. Zondag solemniteit van het H. Sacrament: na de hoogmis de Sacramentsprocessie, H. Diensten 6 30, 8 u., 9.30 de hoogmis. PAROCHIE CASTENRAY le Zondag na Pinksteren, feest Allerh. Drievuldigheid, 10 u. hoog mis vd. parochie, daarna congre gatie afd. meisjes, 3 u. lof en ro zenhoedje, daarna H. Familie afd. vrouwen. Maandag 7.30 gez. H. Mis Josfina Sijkens-Ccllin. Dinsdag 7.30 laatste 6-wekendst. Henricus Vissers. Woensdag 7.30 le vd. 6 wekendst Cath. Keijsers-Hellegers. Donderdag, feest vh. Allerh. Sa crament, diensten als op zondag, 9.30 hoogmis t.i.v. de Boerenleen bank, 3 u, lof en rozenhoedje. Vrijdag 7.30 3e vd. zeswekendst. Engelbert Emonts. Zaterdag 7.30 gest. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. van A.B., t.i.v.h. die hier voor offerden, 6—7 biechten, 7 u. lof en rozenhoedje. a.s. Zondag solemniteit van het Allerh. Sacrament, 9 30 hoogmis waarna S acramen txprccessie. Kerkpoets: Gonny Reijnders en To Weijs. Sfc.CTOBAAT HEIDE Zondag, Drievuldigheids-zondag: 7.30 overl. fam. Droesen-Jansen, 10: u. hoogmis overl. fam.-Jansen- Lemmens, 2.30 lof. Maandag 7.30 overl.fam. Jansen- Claessens. Dinsdag.7 30 G.en J. van Heijster. Woensdag 7 30 Lamb. v. Veghel en Gertruda Arts. Donderdag, Sacramentsdag, 7.30 Jo Swinkels, 10 u. hoogmis uit dankbaarheid. Vrijdag 7 30 overl. fam. Droesen. Zaterdag 7 30 Henri Rutten, 7 u. biechfen, 7 30 meilof. RECTORAAT SMAKT Zondag: Drievuldigheidszondag, 6.15 lm v.d. wereldvrede, 7.30 lm tot zek. int., 10 u. hoogmis, 6u.lof. Maandag: 6.30 lm voor Gerard Hanssen, 7.30 lm voor het welslagen van een examen. Dinsdag: 6.30 lm v. overl. ouders, 7.30 lm v. Jan Zeegers. Woensdag: 6 30 lm t.e.v. St Jozef, 7.30 lm uit dankbaarheid voor een verkregen gunst, 's avonds 7.; meilof. Donderdag: feest v.h. Allerh. Sa crament, dag van devotie, 6.15 lm t e.v. 't H. Sacrament, 7.30 !m tot zegen in 'n gezin, 8 u. gez. Avondmis. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v. 't H. Hart 7.30 lm uit dankbaarheid. Zaterdag: 6.30 lm voor genezing van een zieke, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. vd. berg Carmel, van 5 tot 5.30 en van 7 uur tot na het lof biechtgelegenheid, 7.30 meilof. PAROCHIE Y8SELSTEYN Drievuldigheidszondag: 6.30 lm v. Petronella v. Vegchel—Ewals, 8.10 lm v. Maria Janssen—Droesen, 9.15 -kindermis, 10.15 hoogmis v. overl. fam. JanssenLemmens, 2 u. lof, 2.30 congr. vd. vrouwen. Maandag: 7.30 lm voor Henricus Maessen, Maria MaessenMans en Jacques Maessen. Dinsdag: 7 30 weekdienst voor Antonius Swinkels. Woensdag: 7.30 gez. jaarg. voor Martinus Arts. Donderdag: Sacramentsdag, 7 u. weekdienst voor Jan Geurts, 9 uur hoogmis best. jrg. v. Jo Swinkels. Vrijdag: 7.30 lm v. Petronella v. AstenPouwels t.e.v. de H. Oda. Zaterdag: 7.30 lm te.v. O.L.Vr. v.d. fam. Vergeldt—Smeets, 7 uur Marialof, tot 8 u. gelegenheid om te biechten. RECTORAAT VEULEN Eerste zondag na Pinksteren, feest v.d. H. Drievuldigheid. 7 uur gele genheid tot communiceren. 7.30 lm., 10 uur hoogmis als jaarg. v. Elly Smedts, 2 30 lof. Maandag, 7.30 lm. tot genezing van een zieke. Dinsdag, 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. v. Fatima v.d. vrede. Zevende der negen dinsdagen v. voorbereiding op het feest v. St Antonius. Woensdag, 7.30 lm. v. P.M. Kunen Donderdag, feest v.h. H. Sacra ment, dag v. devotie. 7 uur gele genheid tot communiceren, 7.30 lm. v.d. overl. fam. Martens-Smedts, 10 uur hoogmis v. pater Houben, Monfortaan, 2.30 lof. Vrijdag, 7 30 lm. v. Willem Enge len en echtgenote. Zaterdag, 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. v. Lourdes tot dankzegging. Biecht gelegenheid v. 6—7 uur, 8 uur lof t.e.v. Maria, Accolieten: Reintjes Gerrit Burgers Jan. Kerkpoetsen: Nellie Reintjes en Lea Geurts. Katechismus: klas 1 en 2 les 24; klas 3 en 4 les 49 en 50; klas 5 en 6 les 54. A.s. zondag uitsl. maandcollecte voor onze kerk. De laatste maand collecte heeft opgebracht f 102,69. Benut het gewonnen gras Gras groeit steeds trapsgewijze. Bij gunstig weer buit het de grond uit, zegt de praktijk. Op vele be drijven beschikt men nu reeds over een grote vooriaad weidegras, waardoor het gevaar bestaat, dai het vee wordt ingeschaard in te lang gras. Dit heefi drie nadelen: de melkproduktie daalt; de zode gaat achteruit In de kwaliteit; de nagroei wordt minder. Het is daarom een zeer goede gewoonte in mei reeds een perceel gras te kuilen. U bereikt daarmee, dat het vee niet in lang gras hoeft ingeschaard te worden en dat er nawei is op het tijdstip, dal nor maal de grasgroei mindert. Inkuilen van gras neemt hand over hand toe. U blijft daarbij toch ook niet achter? |n blijvetuvachfing Zo heef dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Babyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. 1^aakt Q Eqjf De door aangekochte slinkt zienderogen HAAST U DUS VOOR HET TE LAAT IS naar Desond Wie nii teveel! topkwaliu dessins ir met costuum, De bijpassende pantalon GRATIS Alle tinten Mantelcostuums aparte voorjaarsmodellen aparte tinten winkelprijs 89.50 NU 49.5 Lange leder jassen met 5 jaar garantie 159.50 Bij Kuflex Leder renvesten secn 98- maar Leder jekkers seen 129- maar Betaalzegels worden aangenomen. ALMELO AMSTERDAM t Nieuwendijk 100 Wierdensestraat 18 GELEEN Jodenstraat 1

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2