De Veltumsen Bekke ing zaken Slagerij (MDERS Gevonden: Jengd-vierdaagse Burgerlijke Stand Venray P. Alphaens Swinkels AFWEZIG H. vd Kombergh J.H.M. Janssen K.A.V. Veeverzekering winkeljuffrouw Hartelijk R.K. pleeggezin Mr. M A.A.M. RRCEïEUR Zonnebrillen J. GOUMANS Pinkster-attracties Nergens zo voordelig! Voor een heerlijk Pinksterslaaf; Kassa-aanbieding: bij f 2.50 5 amandelspijs gebakjes van 60 voor 3( Aid. Vleeswaren V.d. Rijst Zelfbedienii Compl. Badmintonspelen 3.! Plastic ballen 75 1.25 1.' PETER HENDRIX Bazar Aanbieding van deze 1 pot appelmoes nu 1ï 1 literblik aardbeien op sap nu 2.25 5 choc, regen vanl0° nu 66 Heerlijk fris Tomatensap blik 410 gram herenrijwiel merk Syrus, Kruijsen-Meesters, Julianasingel, bruin lederen heren portemonnaie met inhoud, Willem Heidens, Overbrolk H 10; nijptangetje, vd Stap, Oranjestraat 23, twee munt biljetten, Hoedemakers, Langstr. 2; licht bruine knip-portemonnaie met inh. en damesarmband, Po itiebur. 17 meter henneptouw, Bastiaans Gasstraat 22; speldje(hartvormig), Gerda Janssen Kempweg 35; dames- armbandhorloge, Geugten, Reek- graafstraat 10; vierkante halsdoek, Toonen, Schoolstraat 10; herenzak- horloge, M.P. Arts Akkerweg 5. Retraite voor militairen Voor jongens, die in juni in mili taire dienst treden, bestaat er ge legenheid een dienstplichtigen- retraite mee te maken; ofwel van 28—31 mei, ofwel van 1114 juni. De retraite begint 's avonds om 8 uur en eindigt op zondagmorgen 9.30 uur. Geslaagd De dames M. Mommen en N. Voesten uit Venray en de heer H. Kleuskens. slaagden te Venlo voor het type-diploma. Derde Orde-bestuur Zondag heeft de Derde Orde te Venray een nieuw bestuur ge kregen, t.w. de dames v. Leuven Ewals, Naus, M. Peeters, N. vd. Ven en Fr. Greefkens en de heren A. Jeuken Brukske, Claessens Leunen en Maas Heide. Binnenkort zal dit bestuur de nieuwe prefecte en prefect kiezen als opvolgers van mej. Wijnhoven en de heer Billekens. Pater Ubald Muskens hield op deze vergadering een zeer interes- santelezing over het H. Land, waar heen hij onlangs een studiereis ondernomen heeft. Roode Kruis-oefeningen Bij Roode Kruis-oefeningen in Huize Servatius warende uitslagen bij de herenploegen: VenloVen rayHorstTegelenArcen. bij de damesploegen: Tegelen Sevenum-Maasbree-Venray - Venlo- HorstArcen. Auto-ongeluk De autobestuurder v.d. Mondt uit Oeffeit werd woensdagavond le vensgevaarlijk gewond, toen zijn wagen van de weg vloog. Het ongeluk gebeurde op de Prov. weg tussen Venray en Maashees, net op de scheiding tussen de provin cies Limburg en Brabant. Pastoor S winkels van Maashees diende 't slachtoffer de Sacramenten der stervenden toe. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis in Venray. Onder auspiciën van het kinder - vacantiewerk is men op het ogen blik bezig o.l.v. Adjudant Janssen, een kinder avond-vierdaagse te or ganiseren. Deze zal gehouden worden in de maand augustus en wel op de avon den van 19—22 augustus. Alle kinderen van 9—17 jaren kunnen hieraan deelnemen. Er wordt in twee groepen gewandeld nl. van 9—12 jaren die 10 km per avond lopen en de 13—17-jarigen die elke avond 15 km moeten wandelen. Er wordt iedere avond gestart om half 7 op het Henseniusplein en iedere avond wordt een andere route gelopen. Op de slotavond, zaterdag 22 aug. vertrekt men al om 5 uur, om tegen 8 uur weer terug te komen. Dat zal dan feestelijk gebeuren met muziek en bloemen, kortom een feestelijk slot aan een jeugd-avond- vierdaagse, die voor de deelnemers verschillende verrassingen heeft. Zo zijn er prijzen voor de verschillen de groepen, als lauwerkransen en bekers, maar ook individuele en iedereen krijgt bovendien een per soonlijke herinnering. Bovendien zijn er iedere avond gratis verras singen voor de deelnemers. Waar men zich melden kan, wordt nog tijdig genoeg meegedeeld. Ook van de kerkdorpen en van buiten de gemeente mag de jeugd deel nemen. Ze kan vast gaan sparen voor het inschrijfgeld, dat voor die 4 avon den samen f 1,per persoon be draagt. Doen twee kinderen uit een gezin mee, dan betaalt men f 0,75 voor de tweede en bij drie of meer kinderen f 0,50 voor nr. 3 of de andere. Men hoopt van deze jeugd-avond- vierdaagse een soort traditie te gaan maken, want als dit jaar de deelname goed is, dan wordt het volgende jaar officieel bij een van de landelijke organisaties gewan deld. Maar daar merkt de jeugd niets van. Dat in goed 24 uren tijds een zaak danig veranderd kan worden toonde de nieuwe inrichting van slagerij Math. Goumans, waar in dit tijds bestek niet alleen de oude winkel opstand verdween, maar ook plaats maakte voor iets nieuws, dat de klanten alleen maar op prijs kun nen stellen. In de nieuwe toonbank kan men namelijk niet alleen het vlees keurig opgemaakt en op gewicht zien lig gen, het is bovendien juist op tem peratuur gekoeld, zodat de klant dus weet wat bij kiest en een prach tig overzicht heeft, wat zijn keur slager hem te bieden heeft. Daarnaast zijn ook de etalages aangepast, alsmede de verlichting, die beide bijdragen koning klant het zo gemakkelijk mogelijk te maken. Een handig zelfbedienings hoekje geeft volop keus voor het z.g. „blikgerei" en het assortiment wat slagerij Goumans biedt mag er wezen. Donderdag heropende de fa. Na gelhout haar nieuwe zaak, waarin vooral het schilderwerk opviel van de fa. Kateman en de eenvoudige winkelbetimmering van de fa. Ver hoeven. Deze beide firma's hebben gezorgd, dat het publiek nu een zeer goed overzicht kan krijgen van wat de fa. Nagelhout biedt, op het gebied van electrische apparaten en vooral op het gebied van radio en televisie, waarin een zeer grote keus blijkt. Daarnaast kan de platen- liefhebber zijn hart hier op halen, daar hij een fantastisch overzicht krijgt in de collectie grammofoon platen, die zowel van het ernstige genre tot het luchtige in alle mer ken aanwezig zijn. Een ruime en gemakkelijke bar noodt tot luis teren en zelfs de stereofonische platen komeri hierin voliedig tot hun recht. Evenals ze dat in de showroom zelf komen, waar ook voor deze „toekomst-muziek" een ruime plaats is ingeruimd. Dat de verlichting tip-top in orde is, hoe ven wij U niet te verzekeren. Met deze twee vernieuwde winkel panden blijkt Venrays middenstand toch wel zich aan te passen aan de nieuwere tijd, die nu eenmaal andere eisen stelt. Ook qua winkelinte rieurs, waarvoor in genoemde pan den kosten noch moeiten zijn ge spaard. Schutterskoning Schutterij St Anna hield zondag het traditionele Koningsschieten. Ditmaal wist L. Barends de vogel van de paal te schieten, waardoor hij 't Koningszilver dit jaar mag dragen. Het daarop volgende ko ningsbal in zaal Wilhelmina was goed bezocht. Ongelukken Op de hoek SchoolstraatHen seniusplein botste een luxe-wagen tegen een vrachtwagen. De luxe wagen die bestuurd werd door een leerling-chauffeur, had nog al wat materiële schade. Keuring Neer Behalve de uitslagen die we elders publiceren van de K.I.-stal Venray, werden de navolgende stieren op de cenirale stierenkeuring te Neer, nog bekroond: 2b Nelly's Paul W. Heidens, 3a Nellys Roland en 3b Doortjes Ro land A. v. Dijk, Leunen. Oorlogstuig In Castenray werd door de heer Strijbosch bij het opruimen van een kippenhok tussen de fundamenten daarvan een tankmijn gevonden. De opruimingsdienst zorgde er voor, dat dit gevaarlijk ding werd op geruimd. Kringmiddag boerinnenbond A.s. donderdag zal om 2 uur in het Gemeenschapshuis te Yssel- steyn, de Kringmiddag gehouden worden voor alle leden van de boerinnenbonden uit de kring Ven ray. Hierop zullen onder meer spreken mej. Kleuskens en mevr. Severijen, alsmede de kringadviseur kapelaan van Leipzig. Decoratie Gisteren werd in Ysselsteyn door de commandant van de 3e divisie- artillerie kolonel Kort, de zilveren medaille voor trouwe dienst uitge reikt aan de wachtmeester W.J. Bovy, commandant van de onder- houdsproep der divisie. Bij deze plechtigheid was het gehele personeel van 't mobilisatie complex aanwezig, die na afloop der plechtigheid ook in intieme kring de gedecoreerde huldigde. Diefstal De asperges blijken aantrekkings kracht te hebben op vreemde indi viduen, die er sport van maken 's nachts de aspergesbedden af te stropen. Zo moest R. bemerken, dat men zijn aspergesveld op de Blakt vakkundig gestoken had, waardoor hij een schadepost had van pl.m. 150 kg. Drama in Zuid-Limburgs dorpje Een jarenlange vete tussen een 49-jarige broodbakker en een 45-jarige chauffeur, beiden uit het Limburgse dorpje Vaesrade (ge meente Nuth), is dinsdagavond even na tien uur uitgelopen op een drama. De bakker wachtte toen zijn rivaal op en schoot hem met enkele pistoolschoten neer. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. De oorzaak van de vete tussen beide mannen en derhalve ook van het ontzettende dramaschijnt ge legen te zijn in het feit dat de chauffeur een relatie onderhield, met de vrouw van de bakker. Toen de chauffeur dingsdagavond de woning van de bakker wilde be zoeken, werd hij opgewacht. Op het moment dat de eerste het erf be trad, schoot de ander, die met een pistool gewapend had post gevat in een kippenkooi, hem dood. De dader deed zelf aangifte van het gebeurde bij de rijkspolitie te Nuth. De politie heeft hem gearresteerd en ingesloten op het politiebureau te Nuth. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. Zondag: vissen Hoewel het visseizoen eigenlijk maandag 1 juni a.s. zal aanvangen, heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening ad interim, ir. C. Staf, besloten, ten gerieve van de sportvissers, het visseizoen dit jaar op zondag 31 mei te doen ingaan. Schippersvrouw verdronken Woensdag werd de vrouw van stuurman A. C. Kamphens van het motorschip Prinses Marijke, af komstig uit Rotterdam, vermist. Aanvankelijk dacht men dat de vrouw het schip, dat ligt ten noor den van de sluis in het Juliana- kanaal bij Roosteren, had verlaten. Bij navraag bleek echter, dat zij daar niet was geweest. Daar er op een gegeven moment een emmer werd vermist, ging men vermoeden, dat zij in het water zou kunnen zijn gevallen. De politie werd gewaarschuwd en inde avond werd het stoffelijk overschot van de vrouw opgedregd. van 8 t/ra 14 mei 1959 GEBOREN: Phiiipsen Jacobus, St. Jozeflaan 28 Schelbergen Gerardus, Stationsweg 187 Pouwels Anna, Oostrum C 62 Clephas Henricus, Patersstraat 7 Brouwers Wilhelmina, Deurne Delauw Maria, Endepoel 6 Kremer Johannes, Patersstraat 19 Janssen Martinus, Overloonsew. 20 Sanders Antonius, Veulen H 16b Rooyackers Franciscus, Beekweg 20 Peeters Henricus, Vredeweg 19 Peeters Gerardus, Vredeweg 19 Mooren Maria, Grotestraat 10 Eekhout Norbertus, Leunen K 3c Jacobs Christianus, Maasheseweg 18 van Hoof Hendircus, Kruitweg 2 v. Dekken Marion, Gussenstraat 18 Steeghs Jacobus, Horst OVERLEDEN: Raaymakers Jacobus, 5 dagen te Vierlingsbeek. Kunen Joseph, 8 mndVenray ONDERTROUWD: Fieurkens Martinus, 35 jr, land bouwer, Stationsweg 84 en Janssen Regina, 31 jr, Oostrum D 20 Janssen Johannes, 30 jr, landb., Oostrum D20 en Wolters Elisabeth, 30 jr, Oostrum D 40. v.d. Bekerom Jozef, 29 jr, meu belmaker, St. Servatius weg 11 en Lenssen Petronella, 25 jr, Pr. Hen drikstraat 9. v. Ga3sel Johannes, 23 jr, krui denier, Venlen H 27a en v.d. Goor Maria, 23 jr, Veulen H 41. GETROUWD: van Dijck, Leonardus, 28 jr, land bouwer en Geurts, Catharina, 27 jr, beiden te Venray Collaert, Henricus, 28 jr, chauf feur te Blerick en van den Heuvel, Francina, 27 jr, te Venray Janssen, Johannes, 23 jr, land bouwer en Lemmens, Johanna, 24 jr, beiden te Venray. ADVERTENTIEN De Heer en Mevrouw KREMER—DUYNSTEE geven met vreugde en dankbaar heid kennis van de geboorte van hun zoon JAN die bij het H. Doopsel de na men ontving Johannes Antonius Maria. Venray, 9 mei 1959 Patersstraat 19 Met grote vreugde geven wij kennis van de géboorte van ons dochtertje en zusje MARIJKE H. MOOREN R. MOOREN-ACHTEN Karine Francine Peter Venray, 12 mei 1959 Grotestraat 10 Op zaterdag 23 mei a.s. hopen onze lieve ouders Jan Droesen en J. Droesen-Janssen hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Een H. Mis van dankzegging zal op die dag om 10 uur worden opgedragen in de kerk van Maria Onbevlekte Ontvangenis Heide. Dat God hen nog lang moge sparen, is de 'wens van hun dank bare kinderen. Heide, mei 1959. DagadresZaal Rongen. Dankbetuiging Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan alle winke liers, voor de verleende steun aan de K.A.V. Bestuur K.A.V. Onderwijsmogelijkheden STEVENSBEEK De opgave van DOORSTUDERENDE LEERLINGEN voor 1) Determineer-Schakelschool (intern-extern) 2) Middenstands-Dagopleiding (intern-extern) 3) U.L.0. (intern-extern) 4) Gymnasium dient uiterlijk vdór 15 juni te geschieden bij de Admini stratie STEVENSBEEK. Kloosterstraat 12a tel. 08858 (078) -347. Een nadere datum zal nog bepaald worden, waarop de leerlingen zich moeten melden en eventueel een toela tingsexamen moeten afleggen. Bij mijn vertrek naar de Missie van India zeg ik alle Venrayers hartelijk vaarwel. Moge God U vergelden voor de goede gaven die ik van U voor mijn Missie mocht ontvangen van donderdagavond 21 mei tot zaterdagmiddag 23 mei Arts Tandarts afwezig tot en met dinsdag 26 mei Spoedgevallen spreekuren Tandarts Ruyten Wij betuigen onze hartelijke dank voor de belangstelling en deelneming tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begra fenis van mijn inniggeliefde echt genote, onze zorgzame moeder, zuster, schoonmoeder en tante Mevr. Joseph Hergrüter geborene Maria Stienen. Bijzonder dank aan heren gees telijken, vooral aan kap. Geerits, Dr. Coenen, Zr. Willems van het Groene Kruis, de buurt, alsmede aan Begrafenis-onderneming J. Goumans voor de goede en cor recte verzorging. Joseph Hergrüter P. J. Rongen- Hergrüter Venray, Hoenderstraat 63 Dinsdag 19 mei 8.15 uur (iets later vanwege vergadering Chr. Moeders) ledenvergadering in de Burggraaf. Sprekers Aalm. Sam- pers en mej. Denissen v.d. Huis houdschool. Verloting. Trouwe opkomst verwacht hei Bestuur. „Eensgezindheid" Premiebetaling maandag 18 mei na de hoogmis, bij E. Nellen, Heide. Premie bedraagt 0.50 pet., voor pinken de helft. Het Bestuur GEVRAAGD voor 1 juli boven 18 jaar Peter Hendrix Bazar Grotestraat 13 Voor direct gevraagd flink meisje voor 1 of 2 dagen per week. Mevr. Pijper, Maasheseweg 75 Mevrouw Cals, Grotestraat 25 vraagt per 1 juli (linke dienstbode voor dag of dag en nacht, wegens huwelijk van de tegenwoordige. Mevrouw Oosterbaan, Stations weg 65 vraagt net meisje voor halve dagen of werkster GEVRAAGD net meisje voor de uren van 82 uur. W. vd Munckhof. Grotestraat 28 (boven). gezocht voor 2 broertjes van 7 en 9 jaar. Brieven onder nr. 125 bureau van dit blad. 4 zware biggen te koop bij J. Bastiaans Gasstraat 22 Onze reclame Gekookte ham 100 gr. 55, 250 gr. 130 'ongenworst 100 gr. 24, 250gr.60 iure zult 500 gram 40 Vrijdag en zaterdag Runderlappen 500 gram 3.— Vers gehakt 500 gram 1.40 Woensdag speklappen 500 gram 1.40 Donderdag gehakt 500 gr. 1.40 Openbare verkoping van inboedelgoederen, ged. café- inventaris en auto. NOTARIS TE VENRAY zal op DONDERDAG 21 mei a.s. des nam. om 6 uur ten verzoeke van de heer J. L. Linders te Oostrum D 8a, in diens café al daar, wegens vertrek, in het open baar, bij opbod en tegen CON TANTE BETALING verkopen Voorwerpen van inboedel als: trapnaaimachine „Phoenix", elec trische straalkachel, kachelscherm, wandspiegel, keukentafels, cylin- derbureau, eiken kist, ledikant, compl. slaapkamerameublement, porcelein, glas- en aardewerk, tafelbestekken, 2 „Muvero" was- of voede'ketels, z.g.a.n., resp. ca. 90 L. en ca. 100 L. inhtuin gereedschap, kruiwagen enz. Voorts: ca. 85 m2 pitchpine dansvloer, 60 klapstoelen, boen- spuit, biljardlaken, biljardballen alsmede een auto „DKW" 1954. Bezichtigingéén uur vóór de verkoop. Te koop grijze kinderwagen, wandelwagentje inklapbaar, reiswiegje, kinderledikantje, rijwielstoeltje met scherm alles zo goed als nieuw. Maasheseweg 11. TE KOOP toom biggen P. L. Tielen, Klein Oirlo F35a TE RUIL gr. model poppenwagen tegen kinderfietsje kleinste maat. Hoebertweg 6. TE KOOP 4 biggen en partij eetaardappelen J. Meijers, O verbroek H 13 goed onderh. houten ledikant 180 x 110, bij Frits Gooren, Boshuizen G 55 rest. voorgekiemde pootaardappelen ras Ginneke Boerenbond Oostrum. TE KOOP 2 tomen biggen M. Jenniskens, Steeg K 70 alle soorten Het Warenhuis fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2, Tel. 566 TE KOOP 8 biggen C. Cremers, Steegsbroek I 16 TE KOOP 2 tomen biggen A. Steeghs, Castenray G 13 TE KOOP motorrijwiel m.z. 22000 km gelopen, met lederen kleding. Overloonseweg 11„ Partij biggen te koop Th. Clephas, Jagershofweg 40 Veulen. Toom biggen te koop J. Derks, D 53 Oostrum. TE KOOP motor 250 cc met voor- en achtervering, ook te ruil tegen goede bromfiets. Kruisstraat 6. TE KOOP Locomotief Sax voorvering, in goede staat. Oranjestraat 4. TE KOOP grote partij biggen, electr. wasmachine met motor en wring, en een kolenfornuis. P. Mulders, Paardekopweg 18, Veulen. TE KOOP Simplex bijenkasten, slinger, klein gereedschap voor imkers, zangkast voor kanaries, goed onderh. schrijfbureau, alles tegen ieder aannemelijk bod Th. Sijbers, Merseloseweg 99 TE KOOP 2pers. eiken ledikant met spiraalmatras z.g.a.n., divan, vet gezouten spek f 1.- p, pond, jonge konijnen. Evers, Kleindorp 20, Merselo. Begrafenisonderneming Schoolstraat 5 Tel. 1592 Coopmans' Zaadhandel verkoopt aan marktprijs Koolraapzaad gele Wilhelmsburger k 2.80 per kg. In voorraad alle srt. koolplanten 1 pot abrikozen op sap voor slecht bij aankoop van f 5.boodschappen (afgezonderd suiker en margai 3 pakjes allerfijnste margarine 9 bij 6 pakjes bovendien 'n reep grat Bij 1 pak Cronavit Koffie k 1.74 een groot pak biscuits voor slechts 10 Zalm per blik 99 115 1-1 Mayonaise per tube J Slasaus per fles 57 97 IC bij mayonaise en slasaus samen 10 c. voordei Fijne schouderham 100 gram 5 Leverkaas 100 gram 4 Henseniusstraai 12 Telefoon 04780 478 VEN DEZE WEEK: G-iotestraat 13 PERZIKEN 6 Sinaasappelen heerlijk fruit literblik Aardbeien op sap Haring in tomaten Sardines Zalm WC 195 10 blik 290 gram 9 82 7 96 4 11 bij aankoop van 1 fles Limonade Zwarte Kip 1 fles Paradiso Zwarte Kip van 78 1.55 2.6£ Heinz Sandwich Spread 98 14 Augurken per pot 70 60 5 S asaus per fles 9 Mayonnaise tube of pot 59 83 14 Uirjes per pot 85 4i Piccalilly per pot 59 3! hierbij 1 rol beschuit slechts 18 ct chocolade pasta per pot 109 6' Appeltroop 120 113 90 6'. Jam 125 98 Z Carmelpasta 7( Colade boterhamkorrels 250 gram 4i Fruic hagel 250 gram 3* bij aankoop van 2 flessen Coca-Cola Brusselse Kermis Café-Noir Marie koekjes Prince Foure Java wafels Demiletta s Butterfly pakje 5: 6: 4; 12J 6( 55 55 68 Veltumsen Bekker Speculaas per pak 12( Veltumsen Bekker Koekjes per pak 13f Veltumsen Bekker Beschuit per pak 21 Dag en nacht rookartikelen en snoepgoed in onze automaten. Langstraat 42a Tel. 3

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2