Ze zijn er Ruim werkelijk op J. Hendriks-Hunnekens G.J.M. Peters Cóópmanó Veel te klein Onsnieuwste koekje Voorjaar 1959 Communieprentjes Fa v. d. Munckhof Huidgenezing U ROL. Th. Ariaens-Kosman Zn. koffie Vergelijkt eens de prijzen! Singer Naaimachine Mij. J. H. STOFFELS Voor de schoonmaak H. van Dijck-Mendriks l)E 1ELTUMSET BEKEER Kies Faas eieren voor ow geld scooter-les (rijbewijs A) Lichidrukkerij Stencilinrichting Specialiteit Feestgidsen Wandelwagens vanat 27.50 P0ELS' Rijwielhandel Zonneschermen en Markiezen GEBR. JANSSEN - SEVENUM costuums colberts pantalons communiepakjes regenjassen gabard. jassen overhemden zelfbinders sokken, enz. Claessens' Rijschool J Verantwoordelijke taak. Maar bij het grootbrengen van kinderen bestaat toch de eis om al thans aan hen een zo compleet mo gelijke voeding te verschaffen; zij mogen de dupe niet worden van een verkeerd financieren. Nu behoeven kinderen niet waar lijk elke dag een ei te hebben, voor hen is een paar maal 's weeks ruim voldoende. Dit komt dan natuurlijk bóven de dagelijkse portie vlees en melk. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt d* winter uit handen en voeten. We zitten weer in de schoonmaak, tenminste zo noemen de meeste vrouwen het. Maar of het werkelijk „schoonmaak" is, dat blijkt pas aan het slot. Er is een kwaal waar velen van ons aan lijden, dat is geen afstand kunnen doen. Het is werkelijk een ernstige ziekte, daar zij in staat is de schoonmaak te degraderen tot een kwestie van verplaatsen inplaats van opruimen. Vooral doet zich dit verschijnsel voor bij het schoonma ken van kasten en vande zol der. Wij komen dan dit en dat tegen, wat wij reeds lang verloren waan den en wij ontdekken veel oude rommel, maarwaar herinnerin gen aan vast zitten. Eigenlijk is het gevondene goed voor de vodden- of vuilnisman, maar wij kunnen na deze plotselinge hereniging er zo moeilijk afstand van doen en dan „Nou ja, laat ik het maar bewaren", is dan meestal het slot. Dit gebeurt echter niet met een enkel ding, neen, het is ieder ogen blik het geval en het resultaat is dan, dat de kast of zolder netjes aan kant is, maar datgene wat werkelijk opgeruimd wordt is maar een klein Prins Bernhsrdstraat 11 "31-ih». Tel. 916 Grotesliaat 6 beetje en had veel en veel meer kunnen zijn. Hak de knoop door! Wij realiseren ons over het alge meen veel te weinig, dat de dingen, die wij dan maar bewaren in kast of lost blijven liggen en dat er het gehele jaar niet meer naar omgeke ken wordt. Volgend jaar bij de schoonmaak ontdekken we ze weer enwij laten ze weef liggen. De verstandige huisvrouw zal echter de knoop doorhakken en zij hét mis schien met weemoed afscheid van deze dingen nemen en ze resoluut bij de stapel gooien, die weggedaan wordt. Wanneer u dat doet, dan houdt u werkelijk schoonmaak. Het resul taat zal dan ook 2*jn, dat alleen dat bewaard wordt, dat werkelijk nog eens van' pas zal komen en alle over tollige ballast wordt overboord ge zet. Wanneer dan de schoonmaak achter de rug is, zien we nette kas ten en opgeruimde zolders, die ons voldoening schenken, terwijl het leed over het wegdoen van dit of dat allang weer vergeten is. De stelregel in dit geval dient te zijn: je kunt toch niet alles bewaren. Alleen met dit devies zal de schoon maak werkelijk schoonmaak zijn! En denk aan het museum. En als U dan toch aan het oprui men bent en eindelijk eens die oude foto's krantenknipsels, kranten en wat dies meer zij opzij legt, vergeet dan ons „museum" niet. Met de oude foto's, die U niet meer ophangt of bewaart, kunt U ons oudheidkundig genootschap een groot plezier doen. Even een telefoontje naar het ge meentehuis (841) en die spullen worden opgehaald. U bent er van af en voor de geschiedenis-mensen kan het buitengewoon aardig materiaal zijn. Inblijyerivacliiing Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Babyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. |f~WAT MÏÏNHAgDIjjAAKT |FÓÖÈ0"J Dc naam Douwe Egberts is steeds een begrip geweest voor „lekkere koffie". Een melange van uitstekende koffiesoorten,op speciale manier gebrand en door de grote omzet altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. ROOD MERK De kwaliteitskoffie bij uitstek. Pakje van - 250 gram 1.74 PAARS MERK Krachtig en voor- «Wig. Pakje van 250 gram DZ de nieuwe voorjaarsmodellen in dames-heren-en kinderschoenen is onze etalage om ze U alle te tonen. Wij staan voor kwaliteiten pasvorm in SCHOENHANDEL GROTESTRAAT 5 Knip uit en verdien f 2.50 Naam Straat Plaats wenst gratis smeren, afstellen, advies voor haar naaimachine Opsturen in open enveloppe (4 ct. porto) aan J. H. STOFFELS, Kolkweg 2, Venray, tel. 1871. U ontvangt binnen een week bezoek van een official der om uw wensen uit te voeren. Een unieke gelegenheid om uw machine eens te laten controleren door een expert wordt U geboden door de vertegenwoordiger der Singer Mij. te Venray Ook voor een nieuwe machine eens Singer, altijd Singer VENRAY Telef. 1871 kastpapier in alle kleuren, ook afwasb. en plastic kastrand, glanslakverf, plastic verf, waterverf, witters, hoekwitters, verfborstels, enz. Voor al uw schoonmaakartikelen MERSELO Telef. 230 VELTUMSEH BEKKER Zeer geschikt voor de Vastentijd bij de thee. op de boterham... grote pak 136 ct kleine 68 ct Langstr. 42a Telef. 395 HET HEEFT IETS MET UW GEZONDHEID TE MAKEN Voordat U een bromfiets op afbetaling koopt. Naast onze bekende auto-rijlessen nu ook gelegenheid voor Autoverhuur zonder chauffeur All-risk verzekerd voor binnen- en buitenland. Snoep en tabak. Melk bevat zoveel verschillende onontbeerlijke stoffen, dat het moge lijk is op bijna uitsluitend melkvoe- ding te leven en daarbij ook nog ge zond te blijven. Als tweede waardevolle eiwitbron komen dan al dadelijk vlees, vis en eieren in aanmerking. Dit wordt in financiëel opzicht dadelijk al veel moeilijker! Maar er zijn helaas nogal wat mensen, die zéggen dat ze geen geld hebben om elke dag vlees en eieren te kunnen kopen, terwijl ze grote be dragen uitgeven aan afbetalingen van bromfiets en/of televisie en verder aan snoep en sigaretten. Wie zijn eigen gezondheid op die manier tekort doet, moet dat natuur lijk zelf maar weten. Verslavingen overwinnen is daarenboven nu een maal vreselijk moeilijk. met en zonder kap. te kies en te keur Ook in groie wagons ruim gesorteerd in alle prijzen. Wij leveren in stalen en houten uitvoeringen. Keuze uit meer dan 30 doekkleuren. Ook uitstekend geschikt voor zonnige kamer- en keukenramen. Voor bungalows speciale prijzen. Verder houden wij ons aanbevolen voor alle reparatie Folders worden op aanvraag gratis toegezonden. ZEILMAKERIJ TELEFOON 418 Wij brengen een ruime sortering Door beter gekleed.... minder besteed Laat uw kinderen ook E-brigadier worden! Waarom eten we eigenlijk eieren met Pasen? Omdat het lekker is, zegt de één. Omdat eeuwenoude ge bruiken het zo willen, meent de an der. Het ei, symbool van nieuw leven en van vruchtbaarheid, vormt in ie der geval een goed gerecht voor de lentetijd. In dat opzicht zou het echter al leen maar net zo iets zijn als de spekulaas en de pepernoten met sin terklaas, want deze baksels hebben ook hun symbolische betekenis. Eieren eten heeft veel te maken met de gezondheid en het zou beslist wel goed zijn als iedereen het zich kon veroorloven ze vaker te eten dan alleen met Pasen. Het is helemaal niet overdreven, wanneer volwassen mensen elke dag een ei gebruiken. Wel tever- staan, behalve de gewone vereiste hoeveelheid waardevolle voedings middelen. Niet te betalen. Welnu, in de meeste gezinnen is er helemaal geen kijk op dat „elke dag-een-ei", omdat dit voedingsmid del voor velen gewoon veel te duur is. Vooralsnog moeten we er vrede mee hebben, dat voor een groot aan tal personen een optimaal samen gestelde voeding, die groenten, melk, vlees of vis én ei bevat, een voudig niet te betalen is. Dit treurige en onbevredigende feit in aanmerking nemend, dient een ieder dan toch als voedingsmid delen de beste uit te kiezen, die hij zich volgens zijn budget kan veroor loven. Melkkost, in welke vorm ook, heeft dan recht op de ereplaats. In het licht van de voortreffelijke hoe danigheden voor de voeding' is melk bepaald goedkoop. Leeuwslraal 6 Telefoon 1429 Nylons moef U beslist zelf dragen om te ondervinden dal het de beste Nylons, zijn, gemaakt van ^Jx/au. de Nederlandse Nylon. U kunt nu op voordelige wijze kennis maken met één van onze bekende prima kwaliteiten Nolanda Nylons. Vanaf 7 maart t/m 28 maart kunf U profiteren van de speciale Nolanda-aanbieding. Nolanda Margareth een kous voor iedere gelegenheid 66 gg - 20 denier - No run O 50 O 95 van O. voor JZ»

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2