Memisa Collecte Belangrijke mededeling AANBESTEDING Parochie Sint Petrus Banden Hondenbelasting Gevonden: Venray Vooruit Pater Ivo R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek VastenoefeniogeD „Hij die sterven moef ïastelaovend voorbij... Kerk van Merselo Het bouwen van een zes- klassige lagere school met annex-werken Willem M. Jecniskeus Bnrgerlijke Stand Venray flinke werkster net R.K. meisje 16 jaar Balletschool Hengelsport vereniging Slagerij COMERS nieuwei legerdekd Bij het jaaroverzicht in de kerk is aangekondigd, dat wij binnen kort bijeenkomsten buiten de kerk zullen houden om de toestand van onze parochie te bespreken. Op deze bijeenkomsten worden alle GEZINSHOOFDEN van de parochie verwacht. Wij zullen drie vergaderingen houden, verdeeld over drie zalen om zodoende alle gezinshoofden zoveel mogelijk in de gelegenheid te stellen aanwezig te zijn en om zich naar de buurt waarin men woont over deze zalen te verspreiden. De vergaderingen beginnen telkens om 8 uur. De eerste vergadering is a.s. dinsdag 17 februari in zaal Wilhel- mina, Schoolstraat De tweede vergadering is donderdag 26 februari a.s. in zaal Swaghoven, Maasheseweg. De laatste vergadering is donderdag 5 maart a.s. in zaal Prinsen hof, Wilhelminastraat. Door onvoorziene omstandigheden is de Memisa-collecte in de kom onzer gemeente uitgesteld geworden tot komende week. Dan zullen verpleegsters Uw bijdrage komen vragen voor dit prachtige missie werk. Immers de Memisa zorgt dat missionarissen ook het lichamelijk heil der mensen kunnen behartigen, doordat medicamenten worden verstrekt en hulp wordt verleend bij de bouw van ziekenhuizen, bij de oprichting van medische missieposten enz. Wij, die gezegend zijn met een uitstekende sociale hulp, met vele prachtige ziekenhuizen en kundige doktoren, vergeten nog te veel, dat er miljoenen mensen leven, die lijden en sterven aan ziekten, die wij al lang niet meer kennen. Dat er miljoenen mensen in de missie gebieden gered kunnen worden door een betere medische verzorging en hulp. Onze taak als Christen is deze nood mee te helpen lenigen en daardoor tevens de missionaris nieuwe kansen te geven tot een con tact met deze mensen, die niet alleen lichamelijk maar ook geestelijk ziek zijn. Laten we daar eens aan denken als komende week de ver pleegsters komen vragen voor Uw steun en Uw hulp is veel aandacht besteed. Deze unieke tentoonstelling is te bezich tigen van zondag 12 uur tot zater dag 12 uur, elke dag van 10 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Zn: VERCAUTEREN Grotestraat 11 Tel. 335 Uitsluitend voor spoedgevallen. GfiOËNE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. Burgemeester en wethouders van Venray vestigen de aandacht van houders van honden op de bepaling van artikel 12 der verordening op de heffing van hondenbelasting in de gemeente Venray, volgens welke zij, die voor of op 31 januari 1959 geen aangiftebiljet hebben ontvan gen, verplicht zijn voor 20 februari a.s. aangifte van het houden van een of meer honden te doen door het invullen en ondertekenen van een ter gemeentesecretarie afd. IV kosteloos verkrijgbaar aangiftebil jet. Aan de eigenaars i.e. houders van honden, welke na laatstgenoem de datum worden aangetroffen, zonder dat daarvan aangifte is ge daan, zal, afgezien van een even tuele strafrechterlijke vervolging, een ambtshalve aanslag worden op gelegd tot een veelvoud van het normaal verschuldigde bedrag. Venray, 12 februari 1959. huissleutel, linnen meter, gebr. witte rechter-kinderwant en kinder beursje, Politiebureau; sleutel merk Zeiss Ikon, Alb. Heijn, Gr. Markt; zwarte vulpen, Hermsen, Hoender straat 108; paar rode handschoenen Postkantoor Venray; paar kinder wantjes, Jansen, Broek weg 15; zil veren gulden en rozenkrans, Dr. Oosterbaan, Stationsweg 65; grijs witte herensjaal, In de Rijp School straat 2a; muntbiljet f 2 50, Trüus Peeters, Langeweg 36; groene gebr. dameshandschoen, Romme, Vlakw. weg 11; aangelopen foxhond, Vo- gelzangs, Leunen K 14. Hoogspanningskabel viel op spoorlyn. Licht en kracht en treinenloop twee nor gestremd Donderdagmorgen zijn belangrijke vertragingen in het spoorwegver keer opgetreden, tengevolge van een storing in het koppelingsnet van enkele provinciale electrici- teitsbedrijven. De storir.g werd veroorzaakt door het breken van een hoogspannings kabel van de PLEM, die iuist op de kruising van de twee spoorlijnen BlerickVenray en BlerickHel mond terecht kwam. Van tien voor zes af vond geen treinverkeer plaats op de lijnen Maastricht-Eindhoven-Utrecht en Maastricht-Nijmegen- Zutphen-Apel doorn- Utrecht-Zwolle-Arnhem-Nij- megen-Den Bosch. De Ned. Spoorwegen legden bus sen in tussen Venray-Venlo, Horst- Se venum-Blerick, terwijl D-treinen die anders over Venlo rijden, over Roermond zijn geleid. Om half 9 was 't baanvak naar Nijmegen weer vrij. Aan 't in orde brengen van de lijn Horst-Sevenum- Blerlck had men meer werk, omdat daar de electrische leidingen moes ten worden vernieuwd. Het uitvallen van de electriciteit en daardoor van de waterleiding heeft velen in onze plaats precies twee uur lang veel ongemak en last bezorgd. In Venray en omgeving vrezen de kippenbroeders dat het uitvallen van de stroom, die voor de warmte moet zorgen, schade zal hebben toegebracht aan de broedeieren. Deze eieren moeten geregeld on der een temperatuur van 100 gra den Fahrenheit staan. Tengevolge van de storing was de temperatuur teruggelopen tot 80 graden. Er kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld in welke om vang deze tijdelijke afkoeling ge volgen heeft gehad. Ongeluk Op het Veulen slipte woensdag de bestelwagen van de fa. P. uit Horst. De wagen sloeg over de kop en kwam opzij van de weg in 'n weide terecht. De wagen werd deerlijk vernield, terwijl van de la ding, plm. 4000 broedeieren, niet veel meer over was. De bestuurder had echter geen letsel. P.D.V. DE ZWALUW Zij die mee naar België gaan naar het kweekstation van Gebr. de Scheer makers moeten voor mor genvroeg 11 uur de kosten gaan betalen bij de secretaris of de pen ningmeester. Voor deze reis is een bewijs van Nederlandschap voldoende. Blijkens achterstaande adverten tie, zal a.s. donderdag een verga dering gehouden worden, waarin men het probleem" V.V.V., weer eens aan de orde stelt. We hebben respect voor de men sen, die telkens opnieuw weer pro beren, om deze zo nuttige instelling nieuw leven in te blazen. Voor een plaats als Venray is het ontbreken van een vreemdelingen verkeer feitelijk een groot schan daal. Op vele fronten beweegt een dergelijke vereniging zich en dat deze van groot nut kan zijn, mits goed aangepakt, kunnen de resul taten over de Maas wel bewijzen. In Venray niets van dit alles, omdat ook op dit terrein weer de zo broodnodige samenwerking heeft ontbroken. Nogmaals we hebben respect voor de mensen, die telkens opnieuw niet omdat ze er zelf zoveel „beter" van worden, maar alleen omdat zij het algemeen belang voorstaan pogen om weer eens te beginnen. Hen zij van harte gegund, dat er vele bezoekers op deze vergadering zullen komen, dat men er een nieuwe grondslag kan leggen, waarop ver der gebouwd kan worden en, dat men nu resultaten mag zien. De belanghebbenden mogen be grijpen, dat-de kosten voorde baat uit moeten gaan en dat zij door hier weg te blijven, opzettelijk kan sen verwaarlozen, die elders tot grote en goede resultaten hebben geleid. Alweer die Pater Ivo, zult U mis schien zeggen; maar vraagt u het aan elk zijner cursisten of het niet buitengewoon ls, hoe deze Pater met het onhandelbare materiaal van dertig leken, die geen mond wisten open te doen, in enkele les sen weet te bereiken, dat zij allen tot sprekers in het openbaar, wor den omgetoverd. De staaltjes daarvan, welke wij ook woensdagavond weer te horen kregen, dwingen eenvoudig ieders bewondering af. Wanneer een niet zo jonge vader, leek, die zijn dage lijkse zorgen en beslommeringen heeft, als u en ieder ander, op-een boeiende wijze in een prachtige op eenvolging het katholicisme, van het begin af, met zijn vervolgingen en afscheidingen, zijn strijd en zijn uiteindelijke overwinning, voor het publiek, op aangename, boeiende wijze weet voor te dragen en zijn zoon op even verdienstelijke wijze over het protestantisme weet te spreken, dan mag men toch wel zeggen, petje af voor de leider. Typisch voor de geest der cur sisten is het, nu reeds, met ver langen uit te zien, naar een vervolg cursus, terwijl men ook alleen bij goed geleide cursussen het ver schijnsel waarneemt, zoals ook hier telkens 't geval is, de cursisten kunnen, na 't einde niet weg komen; met volle belangstelling en over gave wordt nagepraat, nabehandeld gekritiseerd en besproken. Volgende week zullen de onder werpen: het amusement, de woning nood, de politiek en het onderwijs, ieder afzonderlijk, voor een forum worden behandeld. Ieder der cursisten weet reeds nu, dat ook ait een bijzonder in teressante avond wordt, waar ieder voor zich, het zijne van leert en voor zijn lever» meeneemt. De cursisten, verschillend in leef tijd van 20 tot 70 jaar uit verschil lende beroepen en verschillend in ontwikkeling, vormen een eenheid als publiek en een gezellig onder onsje als cursist. Van welke cursus is zoveel goeds te zeggen? Paterslaan 1, Venray Nieuwe aanwinsten Romans: Baron, A., De gouden prinses Bubenik, L., De hemel begint boven Europa Christie, A., Getuige a charge Gallico, P., Haven der eenzamen Han Suyin, Regen zal ik drinken Lugt, A." van der, Leven en laten leven Mason, R., De wind kan niet lezen Oliver, J., Heilige onder heidenen Praag, S.E. van, Seizoenen Shute, N„ Land in de verte Silone, J„ Het geheim van Luca Zandstra, E.. De wijde stilte. Studieboeken: Ceram, C.W., Triomf over de tijd Couvee, D.H., Leve de Willemien Fiühauf, H., Macht en mysterie van het geslacht Gunther, J., Rusland in de branding Harte-van Tecklenburg, L. Recep ten uit de fijne keuken Jansen, F., Drie kleine kleutertjes Melchior, A., Ierland is anders Oorthuys, C., Dit is Londen Pama, C., Heraldiek Plas. M. van der, Ergenshuizen Raedt, J. de, Middeleeuwse wereldlijke poëzie Spoerl, A., Mijn vriendin de kamera Ven, D.J. van der, Het carnavals- boek van Nederland St. Petrusbanden Zondag 7 u. lijdensmeditatie. Predikant pater Cyrillus O.C.D. Woensdag 9 u avondmis, spe ciaal voor de jongeren. Zater dag 7 u. Kruisweg. Rectoraat Paters Zondag 7 u. lijdensmeditatie. Predikant pater dr. Hugo ofm. Woensdag 8.45 u. avondmis, speciaal voor de jongeren. Vrij dag 7.30 Kruisweg. Oostrum Zondag 3 u. Kruisweg en lof. Oirlo Zondag 3 u. Rozenkrans, Lof en Kruisweg. Vrijdag om 7 u. avondmis en lijdensmeditatie, predikant pater Servatius ofm. Castenray Zondag 3 u. Vastenoefening. Vrijdag 7 u. Kruisweg. Leunen Vrijdag 7.30 u. Lijdensmeditatie predikant pater Simon ofm. Ysselsteyn Zondag 3 u. Lijdensmeditatie, predikant p. Bonfilius o.f.m. Vrijdag 7 u. avondmis. Smakt Vrijdag 7.30 Vastenoefening, predikant p. Paulinus O.C.D. Heide Zondag 2 30 Kruisweg. Veulen Zondag 2.30 Kruisweg voor de kinderen, 7 u. vastenoefening. Een film voor de R.K. Instuif te Venray. Nu alle carnavalsdrukte voorbij is en we begonnen zijn met de vas ten, de tijd van' boete en verster ving, ter voorbereiding op het Paasfeest, heeft het bestuur van de R.K. Instuif het programma tijdens de vastentijd aangepast. Om in de sfeer van de tijd te blijven wordt voor alle leden van de Instuif op donderdag 19 febr. om 8 uur in Luxor de film ver toond „4ij die sterven moet" van Jules Dassin. Deze film is een bewerking van het boek „Christus opnieuw gekrui sigd", geschreven door de Griek, Nico Kazantzakis. Reeds dikwijls hebben kunste naars geprobeerd het lijden van Christus op het doek vast te leggen om zodoende de mensen het gewel dige drama, dat zich ongeveer 1900 jaren geleden te Jeruzalem heeft afgespeeld, beter te kunnen laten begrijpen. De schrijvers daarentegen hebben ten opzichte van Christus' lijden steeds een grote voorzichtigheid aan de dag gelegd, maar Nico Ka zantzakis is er wonderwel in ge slaagd in een roman vast te leggen. Hij mengt op zeer kunstvolle wijze fantasie en werkelijkheid door el kaar. Hij heeft op een werkelijk geni ale manier het boek tot een film omgewerkt. In het kleine dorpje Likovriossy in Griekenland heeft een groep eenvoudige boeren het, plan opgevat het Passiespel te gaan opvoeren, tot stichting van henzelf en het publiek. De verschillende rollen worden verdeeld en zij leven zich zodanig in hun rol in, dat hun hele dagelijkse bestaan in beslag genomen wordt door het op te voe ren toneelstuk. In de anders zo rustige en lande lijke omgeving ontstaan langzamer hand twee partijen, die we zouden kunnen vereenzelvigen met voor- en tegenstanders van Christus uit het Evangelieverhaal. Op de duur ■peelt alles mee, ook 't wereldlijk gezag en de ene intrlgne volgt op de andere. Manolios, die de rol van Christus moet vertolken, wordt ervan be schuldigd een volksopruier en om verwerper van het gezag te zijn. Daarom besluit hij zich vrijwillig over te geven aan Agha, de ver tegenwoordiger van het wereldlijk gezag. Wanneer Manolios door het volk vermoord is, gaan de zwervers weer verder, zeker van hun doel: het evangelie van Christus te be leven overal waar zij verblijven. Nu verschillenden onzer leden reeds van een voorproefje van het gebodene op 't televisie-scherm hebben kunnen genieten, blijft een nadere aansporing om toch naar deze prachtige film te komen kij ken, natuurlijk overbodig. Ze zitten er weer op, die dolle dagen voor de vasten. De prinsen zijn weer doodgewone jongens, wat hees misschien en de bonte vastel- aovendkleding is weer in de kast gehangen, tot een volgend jaar... Er is plezier geweest, met dansen en hossen. Er zijn optochten ge weest, gekostumeerde voetbalwed strijden, jeugdspelen en wat dies meer zij. Maar toch is het dit jaar niet geweest als anders. Het beste was dit merkbaar in de kom, maar ook kon men dit voelen op de kerk dorpen. Bij al het mooie wat daar is geweest, heeft men zich toch wat verweesd gevoeld, heeft men soms toch dat onbehaaglijke gevoel ge had, dat er iets aan mankeerde. Zeker was dit merkbaar in de kom. Mensen, die op zijn aller hoogst eens naar de optocht gingen kijken, maar voor het overige zich van dat hele vasienavond-gedoe niets aantrokken, waren zelfs on tevreden. En bij optochten elders trof men nog al eens Venrayse ge zichten aan. 0— Dat eens maar nu nooit meer.... is dikwijls het commentaar geweest In deze dagen. Iedtr redelijk mens zal het be sluit wat indertijd genomen is om dit jaar geen officiële vasielaovend te vieren betreurd hebben. De be trokkenen waarschijnlijk zelf het meest. En heus niet alleen om „economische" redenen. Men mag nu redelijkerwijs ver wachten, dat men komt tot een gesprek, dat de moeilijkheden zo links en rechts eens uit de doeken worden gedaan en dat daarvoor op lossingen gezocht en gevonden worden. Bij ons eerste commentaar heb ben we aangetekend, dat dit o.i. geen taak is die alleen een vastel- aovendklup en een kasteleinsvereni ging aangaat. Wij voor ons zijn er van overtuigd, dat b.v. een over heid in deze een voorname taak heeft, nu vastenavond ook in Ven ray de kinderschoenen ontwassen is en grote belangen op verschil lend terrein met het al of niet door gaan van een vastelaovend zijn ge moeid. Als redelijke mensen met elkaar, die het Venrayse belang voorstaan, moet nu een oplossing gezocht wor den, opdat in komende jaren een eigen vastenaovend in eigen plaats verzekerd zij. De les van dit jaar heeft dat wel aangetoond.... De kerk van Sint Jan in Merselo, zal worden opgeknapt. Het kerk bestuur heeft besloten deze kerk, die na de oorlog grotendeels pro visorisch was hersteld een goede beurt te gaan geven. Dat geldt bin nen, maar ook buiten. Het schildersbedrijf Theuws is begonnen met de verwijdering van de oude beschildering binnen, die vooral door het vocht zeer veel ge leden had en bovendien zeer donker en ouderwets was. Een en ander zal nu worden aangepast aan de eisen des tijds en men hoopt alleen reeds door deze beschildering het interieur, een heel stuk te ver beteren. Verder wil men ook de toren in zijn oude glorie herstellen en de alles behalve fraaie noodvoorziening verwijderen. Hiermede zal na de winter begonnen worden. De geschiedenis van Venray ver meldt, dat in de 15e eeuw, Merselo een „Capella" had. Deze was dan een oud beneficie, en misschien wel de oudste van Venray, waarop ook het feit wijst, dat Sint Jan de Dooper er de patroon van is. De pastoor van Venray had de verplichting, te Merselo vrijdags en op de zon- en feestdagen, om 6 uur des 's morgens een H. Mis te lezen, waarbij de kennelijke bedoeling voor zat, dat de gelovigen daarna in Venray nog naar de hoogmis zouden gaan. De laat-gotische kapel te Merselo, werd in 1664 vergroot. Omdat deze de steeds groeiende bevolking der 19de eeuw niet meer kon bevatten, besloot men in 1889 ze uit te brei den. Onder architect Joh. Kayser, kwam in 1890 een kerk tot stand met 140 zitplaatsen. Hij maakte het bouwplan zo op, dat priesterkoor en een travee van de oude kapel als absls der nieuwe kerk konden dienst doen. In 1891 verhief de Bisschop van Roermond, Merselo tot Rectoraat, in 1936 tot zelfstandige parochie. In de winter van 1942—1943, werd de enige klok (anno 1734) door de Duitsers uit de toren gehaald en naar de smeltkroes verwezen. Van de eigenlijke oorlog heeft Merselo weinig te lijden gehad. Op 18 oktober 1944 werd dit kerk dorp als eerste van de gemeente Venray bevrijd, zonder dat er veel geschoten werd. De kerk kreeg een Namens onze opdrachtgeefster zullen ondergetekenden in het openbaar trachten aan te besteden in het plan „Zuid" der gemeente Venray. Bestek en tekeningen zijn verkrijgbaar vanaf maandag 16 februari a.s. ten kantore van ondergetekenden, tegen betaling van f 25.— per stel of per postwissel ad f 26.50 zolang de voor raad strekt. Restitutie voor complete en ongeschonden ex. f 25.- Plaats en tijd van aanbesteding zal nader worden opgegeven. De architecten: GEBR. DE VRIES Oude Oostrumseweg 1, Venray Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een kort stondige ziekte, voorzien van de H. Sacramenten, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, grootvader, broer, oom en zwager lid van de H. Familie, echtgenoot van Hendr. Pelron. Janssen in de gezegende ouderdom van bijna 78 jaren. Wij bevelen zijne ziel in uw godvruchtige gebeden aan. Venray H.P. Jenniskens-Janssen Deurne N. v.d. Ven-Jenniskens C. v.d. Ven en kinderen Venray M.J. Jenniskens D. Jenniskens-Arts en kinderen Meijel T. Hendriks-Jenniskens F. Hendriks en kinderen Venray R. Jenniskens M. Jenniskens-Janssen en kinderen Familie Jenniskens Familie Janssen Venray, 11 febr. 1959 De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, zal plaats hebben op zaterdag 14 febr. om 9.30 uur in de Ree- toraatskerk O. L. Vrouw van Zeven Smarten te Venray. Bijeenkomst St. Antonius- straat 5 om 9 uur. VERLOOFD Ria Janssen en John Schortemeyer Kempweg 9, Venray North Surrey B.C., Canada Venray, 15 februari 1959 treffer in het gewelf. Een ander granaat raakte de toren, zodat men het nodig oordeelde de resten van het spits om te halen. Van de inventaris van de kerk ging niets verloren. De bevolking had het geluk, niet te hoeven te evacueren. Autobahnen Wanneer we op de Duitse auto bahn terecht komen, gaat het gas- gedaal als vanzelf wat dieper om laag. Wat een ruimte, welk een kaarsrechte weg. Maar ook: wat een drukte met voor en tegenligger: Enfin, als het ijzelt en sneeuwt is ook een Duitse snelverkeersweg levensgevaarlijk en tijdens enkele uren op maandag, toen de weg bij Dusseldorp nogal glad was, deden zich niet minder dan 22 ketting botsingen voor. Bij een van deze botsingen waren niet minder dan 18 auto's betrokken. Twee mensen kwamen tijdens die ongeluksperiode om het leven en 22 moesten naar de ziekenhuizen. Wij, geven met grote vreugde kennis van de geboorte van onze dochtertjes en zusjes Hanneke en Marijke Bij het H. Doopsel ontvingen zij de namen Johanna Henrica Arnolda en Maria Jacoba Elisa, A. W. JANS E. H. A. JANS-VERHEGGEN RIEKSKE Oostrum, 11 februari 1959. van 6 t/m 12 februari 1959 GEBOREN: Pelzer, Johanna, Mersel.weg nw. 69 Vogels, Wilhelmina, Moostdijk 5 Custers, Gerardus, Langstraat 62a Wilmsen, Petronella, Overloon C94b Driessen, Peter, Oirlo G 40a Reintjes, Emilia, Gussenstraat 17 Pouwels, Petronella Oostrum D 18b Derks, Theodora, Oostrum D 3 van Osch, Lodewijk, Heide L 66a Claessens, Arnoldina Oostrum D7d S winkels, Johanna Meerselse Peel Willems, Josepha, Leunseweg 23 Derks, Peter, Oostrum D 53 Jans, Maria Stationsw. 130 Oostrum Jans, Johanna idem Thissen, Johannes, Veulen H 29b Willems, Bernardus, Leunen K 40 OVERLEDEN: Op Heij, Petronella, ongeh., 57 j. Oirlo E 30 a. Rongen, Wilhelmina, 9 j. Odastr. v. Arsen Anna, 73 j., weduwe v. Bots, Jacobus, Oirlo E 6. Peeters, Gerard, 9 mnd. Langew. de Lauw, Lambertus, 40 jr. echtg. v. Hesen, Anna, Kulutweg 11. ONDERTROUWD: Berends,Henri, 34 j., lasser, Smak ter weg 34 en Kleeman, Constance, 29 j., z.b., Marktstraat 2. Lomme, Peter, 37 jr., landarbei der, Wanssum-Geysteren en Mom men Johanna, 37 jr., Deurneseweg 14a Venray. GETROUWD: Persoons A.. 23 jr. te Utrecht en Dechnar A., 22 jr., te Venray. Op zaterdag 21 februari a.s. hopen onze dierbare ouders en grootouders Amoury C.H. Wijnhoven en Maria A. Verhaag de dag te herdenken waarop zij vóór 40 jaren in het huwelijk traden. Dat God hen nog vele jaren voor ons moge bewaren, hopen hun dankbare kinderen en klein kinderen. Receptie 1—2 uur Wilhelmina straat 5. GEVRAAGD voor enkele dagen per week. Grotestraat 7. Meisje gevraagd voor hulp in de huishouding, liefst voor halve dagen. Ebberink. Biedt zich aan als hulp in de huishouding, voor d. en n. Adres bureau v.d. blad. Damespolshorloge verloren op de weg van Burg graaf naar Vlakwater. Tegen beloning terug te be-r zorgen bij J. H. Smits, Vlak- waterweg 13. Verloren gouden ring Tegen beloning terug te be zorgen bij Ben Pelzer, Boshuizen 21. Polshorloge „Buren" verloren in de danstent Weijs. Tegen beloning terug te be zorgen bij S. Rongen. Oirlo E36 Jongeman zoekt zit-slaapkamer met of zonder pension. Brieven onder nr. 62 bureau van die blad. Jonge onderwijzer zoekt kamer met pension Brieven onder no. 122 bureau van dit blad. Gerty Klaassens Voor de wekelijkse balletles voor gehuwde en ongehuwde da mes op vrijdag, kunnen nog ge gadigden worden aangenomen. Inlichtingen en aanmelden op vrijdag tijdens de lessen in San Damiano of Schoolstraat 35. Zij, die lid wensen te. worden van een op te richten worden uitgenodigd ter vergadering op maandag 16 febr. 's avonds 8 uur in café De Sport P. Schellen, Henseniusstraat. Goedkopi auto-financie alsmede voor tractor ïn en motorfietsen. Kruijsen-Mot Julianasinge! l. TE KOOP partij bigg en partij sned A. van Dijck. Laagl TB KOOP toom bigg J. W. Jacobs, Vel:u TE KOOP 2 vette bi32s P. Cuppen, Oostr jn Te koop 5 biggrm W. Geurts, Paard ïk TE KOOP prima e.'ei snelwasmachf.-re met wrinjge Stationsweg 32, C<el. TE KOOP 600 7w. Bovoin R1R, bij H. Denis sfn, weg 91, Smakt. Onze reclame Droogworst 100 gram 45, 250 gram 110 Leverkaas 100 gram 35, 250 gram 80 Bloedworst 500 gram 50 Vrijdag en zaterdag Halscarbonade 500 gram 2.20 TE KOOP toom beste t Fr. Michels, Kleind'c rp TE KOOP partij hV,;g J.Joosten, Koendere ah TE KOOP 2 tomen i>ig J. Jonckers, Lull C TE KOOP 300 7w. pullnn Joh. Muijsers, Merselc TE KOOP partij 7wk. pulle H. Smits, Leunen K TE KOOP partij bi|?g P. Janssen, Heide L TE KOOP 1000 7wk. pull Rambags-Smits, C IS TE KOOP partij kuil' A. Pelzer, Veltun 2 TE KOOP partij bigg en 500 Wl. A. Smedts, Lorbi .an TE KOOP 10 zware bi P. Timmermans, C TE KOOP 3pits gascon Swinkels, Pr. Ma-ijk Te koop 7 biggen i electr. waskete J. Direks, Oirlo 31a TE KOOP S koe 20 It. 2 beste volbl. r 16 en 21 naai J. Cremers, Rouvki Ysselsteyn. TE KOOP z.g.a.n. houtei 8.50 x 6 m., ook ge kippenhok. H. van H< weg 9, Veltum. TE KOOP 2 tomen Jij J. Janssen, Veltum VERKOO' as. maand op de biggsn Te koop toom biggi J. Buijssen. Leunsn TE KOOP partij biggel 2 dragende v J. Jenniskens, Waeë best volbl. va en voldrai;e ab-vrije stal, bij jj. C bosch, D 19 Oostr im TE KOOP Dobberman O u Kruisstraat 6. TE KOOP partij biigf W. Geurts, Pas rd Veulen. TE KOOP 2 drachtige- i 14 weken dracht. Th. Hellegers, O rl<

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2