BALANS - OPRUIMING Magazijn DE ZON Opruiming Wijziging der premieberekening Profiteer alsnog van onze grote ledikanten- matrassen- SPORT Kerkelijke Diensten J. Coenen-Koutackers Zn. Derde Orde-nieuws Ziekenfonds-verzekerden. Deze duurt tot en 10 °Jo cheque korting met zaterdag 31 januari. Ook nu nog tal van koopjes in alle afdelingen. Exclusief LAGE PRIJZEN in onze afdeling Grote plastic wasmand 2.95 Gebakstel glas 2.95 6 platte borden 1.- 6 diepe borden merk Sphinx 1 98 Zware kwaliteit koekenpan 1.98 5 grote plastic voorraadbussen 2.90 R.K. Instuif jong Venray Gevonden: Er zijn weer-enkele veranderin gen aangebracht in de premiebe rekening voor de ziekenfondsen en eveneens in de weistandsgrens. In de eerste plaats noemen we de bejaardenverzekering. Bij de be jaarden verzekering maakt men onderscheid tussen bejaarden met een inkomen tot f 2520 per jaar en bejaarden met een inko men van f 2520 tot f 3530 per jaar. Voor de eerste groep bedraagt de premie voor het ziekenfonds in gaande 4 januari jl. 82 ct (gezins premie) per week en f 1.64 per week (eveneens gezinspremie) voor de tweede groep. Deze premies bedroegen voordien resp. 67 ct en f 134 per week. Waarschijnlijk zullen de genoem de bedragen van f 2520 en f 3530 binnenkort verhoogd worden. Wij komen er dan op terug. Bejaarden met een inkomen bo ven 3530 gld kunnen worden opge nomen in de normaie ziekenfonds regeling voor vrijwillig verzeker den, mits hun inkomen blijft be neden de vastgestelde welstands- grens. De vrijwillige zieken fondsverzekering. Tot dusverre bedroeg de wei standsgrens voor vrijwillig ver zekerden 6000 gld per jaar, plus een bedrag van 175 gld per jaar voor een kind, dat hierbij in reke ning kon worden gebracht. Deze weistandsgrens is nu ge wijzigd en gesteld op 6900 per jaar plus het genoemde bedrag van 175 gld. per kind. Hierbij wordt uitge gaan van de aanslag in de inkom stenbelasting. Wie een inkomen geniet, dat ligt boven genoemd bedrag, is ten on rechte vrijwillig verzekerd en kan ondanks het feit, dat hij premie betaalt, geen aanspraak maken op medische hulp voor rekening van het ziekenfonds. Men zij dus gewaarschuwd Verkeert u in een dergelijke si tuatie, overleg dan eens met uw ziekenfonds over een aansluitende ziektekostenverzekering. Onvolledigen en Invaliden. De premies voor vrijwillig ver zekerden liggen niet overal gelijk, het ene ziekenfonds is iets goed koper (oi duurder) dan het andere, maar het draait zo ongeveer om een bedrag van f 2,10 tot f 2,30 per week voor een enkel lid; tot het dubbele bedrag voor gezinnen. Andere categorieën kunnen goed koper terecht, zoals onvolledige ge zinnen, die doorgaans f 1 per week minder betalen dan het genoemde bedrag voor gewone gezinnen, met of zonder kinderen beneden 16 jaar. Enkele ziekenfondsen hebben voorts een goedkopere regeling getroffen voor invaliden tussen 27 jaar en 65 jaar; voor gezin nen met 5 of meer kinderen of voor personen met een inkomen van f 35 per week voor gehuwden en f 25 voor alleenstaanden. Deze bedragen kunnen eventueel ver hoogd worden met een bedrag van f 3 per week per kind, doch alleen voor deze groep. Omdat deze regeling niet overal gelijk is, verdient het aanbeveling in lichtingen te vragen bij uw zieken fonds. Bij de verplicht verzekerden is alles gelijk gebleven, ook de wei standsgrens, welke nog steeds ligt op f 6,900 per jaar, berekend naar het loonbedrag. De premie die hiervoor betaald moest worden, lag echter op 2,2 pet. voor de werk nemer en ook voor de werkgever. Deze premie is thans gebracht op 2,25 pet. en is dus met een klein percentage gestegen. De aanvullende verzekering Het sluiten van een aanvullende verzekering is van groot belang. Immers voor ziekenhuisveipleging bedraagt de vrije behandeling slechts 70 dagen. Gedurende deze 70 dagen worden de kosten dus gedragen door de grondverzekering, maar komt u voor het noodlottige feit te staan, dat u langer verpleegd zal moeten worden, dan moeten die kosten zelf worden gedragen en dat dit voor velen een onoverkomelijk bezwaar oplevert, behoeven wij u niet te vertellen. Het is om deze reden, dat wij met klem aandringen op het sluiten van een aanvullende verzekering, die dan begint te lopen na de 70ste dag. De priemie behoeft geen bezwaar te zijn, zij bedraagt ongeveer 3 cent per week tot 6 cent per week, af hankelijk van het ziekenfonds waar bij u bent aangesloten. Sommige ziekenfondsen gaan zelfs zover, dat voor een gezin met kinderen nooit meer dan 12 ct per week betaald moet worden voor deze aanvullende (noodzake lijke) verzekering. Sanatoriumverzekering Aangezien bij opneming in een sanatorium de grondverzekering een bedrag betaalt tot 75 pet van de kosten van opneming, komt derhalve 25 pet voor deze opname nog altijd voor rekening van de verzekerde en dat dit kan oplopen, behoeven wij u evenmin te vertel len. Een sanatorium verpleging duurt immers in zeer vele gevallen geruime tijd en is het niet uitge sloten dat hiervoor 's maandelijks een bedrag moet worden bijgepast uit eigen zak van ruim f 100. Dit risico kunt u in vele geval len (bij vele ziekenfondsen) dekken door een (andere) aanvullende ver zekering. Ook de premie hiervoor ligt jammer genoeg weer niet bij alle ziekenfondsen gelijk, dus ook hier moeten wij weer verwijzen naar het ziekenfonds waarbij u bent aangesloten. Nog maar onge veer 40 a 45 pet van het totaal aangesloten verzekerden heeft deze aanvullende verzekering afgesloten en dat is, gezien het risico, vrij gering. Wacht niet tot het te laat is, want u begrijpt dat opneming in een dergelijk aanvullend fonds niet kan plaats hebben als u voor het feit zelf staat; u moet natuurlijk een verklaring tekenen omtrent de gezondheidstoestand. van 25 tot en met 31 jan. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Heijmans Zondag: Septuagesima. 6.30 Ant Fransen, echtg. en overl. fam., 7.30 overl. fam. Voermans-Janssen, 8.30 voor de Parochie. 9.15 Hoogmis vd, Sportbeweging, 10.30 Th. Siebers, 10.30 Johan Janssen (Kaartclub). 7 uur lof. Maandag: 6.45 overl. Parochianen, 7 30 G. v. Opbergen en P. Theeuws, 7.30 Hendrika Wilms, echtg. v. H. Janssen, 8.15 overl. en leden v.d. handboogschutterij Diana, 8.15 vr. Verstraelen-van Meijel. Dinsdag: 6.45 Jan de Bruin en echtg., 7.30 best. d. G. Ligthart, 815 best. jrd. Jacoba vd. Munckhof- vd. Winkel en zoon Arie, 815 mevr. Drenth. Woensdag: 6.45 v. Jesus H. Hart, 7.30 Wed. Barends (buurt), 8.15 Henri Esser en echtg. 2kl., 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 Peter Wilms, Regina v. Dijk-Pelzer en zoon Piet, 7.30 Sacraments-hoogmis, 7.30 Wil- heimina Swinkels-Emons, 8.15 W. Wilms en H. Huisman 3kl. Vrijdag: 6.45 zek. int. R, 7.30 J. L. Boots en zoon Jac., 7.30 Chr. Goumans (buurt), 8.15 J. v. Beesel, Petronella Cortenbach en kinderen Martinus en Anna 3kl, 8.15 Harrie Jacobs. Zaterdag: 6.45 O.L. Vr.-hoogmis, 7.30 Th. Kuijpers, 7.30 G. Peeters, 8.15 overl.Dekkers-Loonen en ouders 9 uur pl. huwelijk Pirlo-Wijnen, biechtgelegenheid van 5.307.30, 7 uur lof. De schoolkinderen leren de 30e en 31e les van de Katechismus. Morgen onder de H. Missen col lecte voor de Kath. Actie. RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week: Pater Rector Zondag, Septuagesima: H. Missen 6.30, 7.45, 10.30, 9 u. hoogmis, le collecte voor de kerk, 2de Kath. Actie, 7 u. lof met overweging. Maandag, H. Polycarpus, mart. Dinsdag, H. Joannes Chrysosto- mus, bisschop en kerkleraar: 7.30 lof. Woensdag, H. Petrus Nolascus, belijder, 7 uur lof met predikatie, 7.45 godsdienstcursus 18jarigen. Donderdag, H. Franciscus van Sales, bisschop en belijder, 7 u. lof met predikatie. Vrijdag, H. Hyacintha, maagd, 7 uur Avondmis. Zaterdag, H. Don Bosco, belijder, 3—8 biechten. Wilt U hier even aan denkan. Het balcon achter boven in de kerk is alléén toegankelijk voor volwassenen. In het priesterkoor mogen ook kinderen komen, maar alleen onder gelelde. Het rode lampje gaat aan onder het Confi- tior van het voet gebed, daarna be hoeft niemand meer zijn plaats af te staan. Zondag nog gelegen heid het geld van de gepachte plaatsen af te dragen na de laatste drie H. Missen. Missie Nieuw-Guinea Zondag a.s. zullen na de H. Mis sen op het kerkplein door fraters kaarten worden verkochten a 25 ct. ten bate van de hulpactie Nieuw Guinea. MIS-INTENTIES Zondag: 6 30 Martinus Lenssen en zoon Mathieu, 7.45 overl. fam. Vink- Vervoort-Willems, 10.30 tot zek. int. Maandag: 6.15 overl. ouders Phi- lipsen-Goosens, 7 u. Joannes Hooge- wegen, 7.45 Wed. Barens-Litjens, 8.30 v.d. leden v.d. Handboogschut terij St. Anna. Dinsdag: 6.15 overl. moeder, 7 u. overl. Philipsen-Goosens, 7 u. bijz. int., 7.45 fam, Akerboom-Goumans, 8.30 t.e.v. H. Hart. Woensdag: 6.15 Petronella Pou- wels-Friesen, 7 u. overl. ouders Philipsen-Goosens, 8.30 Petronella Pouwels-Friesen. Donderdag: 6.15 overl. ouders Philipsen-Goosens, 7 u. Gerardus Stoks, 7 u. bijz. int., 8.30 wed. Wil- lems-Gerards als lid v.d. D. O. Vrijdag: 6.15 Petronella Pouwels- Friesen, 7 u. overl. ouders P.iilip- sen-Goosens. Zaterdag: 6.15 Chris Goumans. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: Septuagesima, 7 uur H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 uur H. Comm., 10 uur hoogmis, 3 uur lof waarna Derde Orde. Maandag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Will, van de Berg echtg. en kinderen. Dinsdag: 7.30 best. gez. H. Mis voor vr. Henr. Janssen. Woensdag: 7.30 best. zm voor1 Edm. Vandevenne en echtg. Bovendien Bij aankoop van elke f 5.- ontvangt U een cheque van 50 ct. voor alle niet speciaal geprijsde artikelen JAC. FONCK GROTESTRAAT 9 Donderdag: 7.30 best. zm voor Jos. Gooren en echtg. Vrijdag: 7 30 gest. gez. jaarg. voor Elisabeth Thuyls. Zaterdag: 7 30 H. Mis tot zek. int., 7 30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag: Septuagesima, 4e zondag v.d. maand. 6.30 H. Communie, leesmissen om 7 uur en 8.30, 8.30 leesmis uit de offer v.d. St Anna- kapel, int. zegening der huisgezin nen v.d. parochie en bevordering van priester en kloosterroepingen, 10 uur parochie-hoogmis, 3 uur St Machutus-lof, rozenkrans en bizon- dere gebeden. Eerste collecte voor de kerk, tweede collecte bisdom. Maandag: 7.30 zieledienst overl. fam. Peters-Geurts. Dinsdag: 7.30 sticht. Joh. Heidens en Maria Bots. Woensdag: 7.30 Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijst. tot dank met kerkgang. Donderdag: 7.30 zieled. Anna L. Bos. Vrijdag: 7.30 stichting Leonardus Heidens. Zaterdag: 7.30best. jaarg. Arnold de Ponti, Petronella Duijf en kin deren, 5—7 uur biechten in beide biechtstoelen en van 8—9 uur, om 7 uur Marialof. a.s. Zondag buitengewone collecte eerste zondag der maand, wegens de torenbouw bizonder aanbevolen. PAROCHIE LEUNEN Zondag Septuagesima: 7 uur H. Mis voor Hendrik en Piet Claes- sens, 8 u. voor Jan van Meijel, 9 u voor Maria Manders-Jenniskens, 10 u. hoogmis voor de parochie, col lecte voor de Kath. Aktie, 3 u. lof. Maandag, dag van de „Levende Rozenkrans" voor onze parochie. Biduren zie lijst in kerkportaal, 7 u. H. Mis voor wed. Smits-Meijers, 7.30 gest.jg. Peter Ant. Smits. Dinsdag 7 u. H. Mis t.e.v. St. Gerardus Majella, 7.30 sol. gest.jg. Johanna en Catharina Goumans. Woensdag 7 u. H.Mis overl.fam. Voermans-Jenneskens, 7.30 Jacob Thijssen en Maria Verlinden, 7.30 's avonds cursus 18jarigen. Donderdag 7 u. H.Mis Petronella Asselberghs, 7.30 H. Mis Martinus Verheijen. Vrijdag 7 uur H. Mis, 7.30 H. Mis v. Peter Loonen en Johanna Wil- lemsen. Zaterdag 7 uur H. Mis, 7.30 H. Mis v. overl. fam. Peeters-Martens. Biechten van 45 uur en 77.30, 7.30 lof t.e.v. O.L. Vrouw. Kerkpoets: Annie van Kempenen Riek Vullings., A.s. zondag maandcollecte voor onze kerk. PAROCHIE CASTENRAY Zondag, Septuagesima: 2e coll- voor de Kath. Actie in ons Bisdom 7.30 vroegmis tot dankzegging, 10 uur hoogmis voor de parochie, daarna congregatie afd. meisjes, 3 uur lof en rozenhoedje, daarna H. Familie afd. vrouwen. Maandag 7.30 gest. gez. jd. voor H. Baeten-Jeurissen. Dinsdag 7.30 lm. t.i.v. de paar- denverzekering, 9.30 pl. H. Mis bij gelegenheid der huwel.inzegening bruidspaar Jan Versleijen en Mia Kuypers. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L Vr. v. A. B. tot dankzegging, int. fam. Geerets-Claessens. Donderdag: 7.30 gez. H.Mis voor Matthias en Peter Jan Dinghs. Vrijdag: 7.30 gez. mnd. Antoon Dinghs. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. A.B. tot int. v.h. die hier voor offerden, v. 67 gel. om te biechten, 7 u. Lof en Rozenhoedje a.s. Zondag le zondag v.d. mnd., maandelbuitengew. coll. v.d. kerk. Kerkpoets; Lena Emonts en Coba S winkels. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Septuagesima. 6.30 lm. uit dankbaarheid v.d. fam. Peeters- Cox, 8.10 maandd. v. Jo S winkels, 9.15 kindermis, 10.15 Hoogmis, best. jrg. v. Catharina v. Lipzig-Geurts, 2 uur lof, 2.30 Congregatie vrouwen Hofstraat 5 Maandag: 7.30 lm. v.d. overl. fam. Jeurissen-Janssen. Dinsdag: 7.30 lm. v.d. overl. fam. Cremers- S winkels. Woensdag: 7.30 lm. v.d. overl. fam. Janssen-Winnen. Donderdag: 7.30 lm. voor beter schap van een zieke. Vrijdag: 7.80 lm. v.d. overl. fam. Bovée-Cuypers. Zaterdag: 7.30 lm. vd. fam.Thoone- Philipsen, 6 uur Maria-lof, tot 7.30 gelegenheid om te biechten. RECTORAAT HEIDE Zondag: Septuagesima. 7.30 Wilh. Loonen en Elisabeth van Heijster, 10 uur Hoogmis v. Petrus Broers vanwege de buurt. 2 30 kruisweg. Maandag: 7.30 v. Gertruda van Heijster. Dipsdag: 7.30 overl. fam. Mom men-Seijkens. Woensdag: 7.30 overl. fam. Nellen- Rutten. Donderdag: H.Franciscus v.Sales. 7.30 v. Gertruda Poels-Voesten. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Gellings en Huberta Janssen-Gellings. Zaterdag: 7.30 Henricus Rutten, 7 uur biechthoren door een Eerw. Pater, 7.30 lof RECTORAAT SMAKT Zondag: Septuagesima. 6.15 lm. tot zek. int., 7.30 lm. v. overl. fam. Koenen-Coppus, 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid, 6 uur avondoefening. Vandaag is de collecte v.d. Kath. Actie. Maandag: 6.30 lm. v.d. missies, 7.30 lm. v. overl. familie. Dinsdag: 6.30 lm. v. Louisa Waps- Verweer, 7.30 lm. Peter Ant. Koenen. Woensdag: tweede van de negen woensdagen v. St. Jozef. 6.30 lm. voor 'n zalige levensstaat, 7.30 pl. hoogmis t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 6 30 lm. v. een zieke moeder, 7.30 lm. v. fam. Keursten- van de Pas, 7 uur Congregatie v.d. meisjes. Vrijdag: 6.30 lm. v. 'n zalige dood, 7.30 lm. t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: 6.30 lm. voor de we reldvrede, 7.30 gez. H. Mis ter ere van O. L. Vrouw van de berg Car- mel. Van 5—5.50 en van 7 uur tot na het lof biechten, 7.30 lof. De Derde Orde afdeling te Venray werd opgericht 14 juni 1857. Wegens verbouwing van ons Kapittelhuis „San Damiano" en allerlei acties, die hiermee gepaard gingen, werd de plechtige herden king van het honderdjarig bestaan uitgesteld tot 1 februari 1959. Uit dankbaarheid tegenover God en allen, die onze communiteit een goed hart toedragen, willen wij dit jubileum waardig herdenken. Wij dachten haar daarmee ook terecht in de hernieuwde belang stelling te plaatsen van allen, die zoeken naar geestelijke vorming en verrijking. Aan dit feest gaat een Triduum vooraf, waarbij wij alle leden en allen, die zoeken naar een inniger Evangeliebeleving, dringend uitno digen. TRIDUUM God gelooft in aw goedheid Van 28 tot en met 30 januari 1959 in de Rectoraatskerk te Venray, door Pater Silvius Chapèl O.F.M. Woensdag 28 januari: Opening 's avonds om 7 uur. Veni Creator, lof met preek. Onderwerp: „Het mysterie van Gods woord". De eerbied van Fran ciscus voor het woord van God. Donderdag 29 januari: 's Avonds om 7 uur lof met preek. Onderwerp: „Christen van de daad". Het Apostolaat. Vrijdag 30 januari: Plechtige Avondmis om 7 uur. Onderwerp: „Maaltijd der liefde". Wij sporen alle Tertiarissen drin gend aan om in de zo genadevolle dagen zoveel mogelijk 's morgens het heilig Misoffer mee te vieren, Pater URBANUS Zaterdag 24 januari houdt de In stuif een dansavond voor haar leden in zaal Wilhelmina. Welk orkest de avond zal ver zorgen, blijft nog onbekend; dit moet als een verrassing beschouwd worden. Zeker zullen toch verschil lende leden dit orkest ooit hebben horen spelen. Zeer waarschijnlijk zal op deze avond een gezelschapsdans georga niseerd worden. Ook zal een der aalmoezeniers weer een kort woordje tot de leden zeggen. Vergeet vooral je lidmaatschaps kaart niet, want dan worden moei lijkheden aan de ingang voorkomen. Een sjaal, 2 paar bruine heren glacé-handschoenen, welpenpet, wit fietspompje, beige portemonaie m. knipsluiting, blauwe pet en zwarte rozenkrans op het Politiebureau, bruine rozenkrans, Keltjens, Wilhel- minastr. 20, Kinderrijwiel, gymnas tieklokaal, Merseloseweg (hiervoor zich vervoegen bij SmidLucassen); zadeldek bromfiets, Janssen Laag- heidseweg 9; Kinderbeursje, van der Voren, Oranjestr. 32; groen slofje, Selder, Wilhelminastr. 35; zwarte vilten heren hoed, Willems, Laagriebroek K 54; zilveren gulden, v.d. Berg, Kempweg 21. S.V.V.-nieuws Indien de weersomstandigheden het toelaten, zal a.s. zondag de com petitie worden voortgezet met het programma, zoals dit oorspronkelijk was vastgesteld voor zondag 11 jan. Dit betekent, dat ons le elftal geen competitiewedstrijd heeft te spelen. Zeer waarschijnlijk komt hiervoor in de plaats een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen een sterke tegenstander. Venray 2 krijgt de Roermond- reserves op bezoek. Venray 3 speelt eveneens thuis en wel tegen Swolgense Boys. Venray 4 gaat op bezoek bij Mon- tagnards 2. Betreffende de voetbal toto willen wij er onze leden hierbij nog op wijzen, dat voor a.s. zondag toto no. 69 wordt gespeeld. De drie ge speelde wedstrijden op 11 jan. 1.1. tellen mede voor de uitslag van de toto. De reeds uitgegeven formulieren met no. 70 d.d. 18-l-'59, zullen niet worden gebruikt. Hiervoor in de plaats komen nieuwe formulieren no. 71, voor de wedstrijden op 1 febr. a.s. Deze nieuwe formulieren zijn verkrijgbaar vanaf a.s. zondag en kunnen worden afgehaald op zondag a.s., tussen 12 en 1 uur in het theorielokaal aan de Oostsingel en verder ten huize van de secre taris Langeweg 20. Inlevering hiervan moet plaats vinden op donderdag 29 januari a.s., in het theorielokaal tussen 7 en 9 uur. Men wordt dringend verzocht zich aan deze inleveringstijd te houden. Zoals uit diverse publicaties vol doende bekend zal zijn, gaat de de K.N.V.B.-toto op gelijke wijze door als in 't verleden het geval is geweest, alleen zullen de prijzen niet meer in geld of geldswaardige papieren mogen worden uitgekeerd. De aanmelding voor senior-wer kende en senior-ondersteunende leden kan op voet van de bestaande bepalingen eveneens gewoon wor den voortgezet. „Oostrum"-nieuws Zoals U wellicht al bekend zal zijn, is het programma van 11 jan. verschoven naar zondag 25 januari. Oostrum I krijgt dus morgen K.K.L.V.V. uit Lottum op bezoek. Het tweede gaat op bezoek naar Blitterswijck. Het derde heeft een thuiswedstrijd. Ook de voetbaltoto gaat weer door. Voor morgen draait toto 69 het resterende af. Voleende week 1 febr. speelt toto no. 71,dus NIET no. 70. Formulieren van no. 71 zijn vanaf heden zaterdagmiddag ver krijgbaar bij G. Rutten en Ben Valks.

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2