Lonen en prijzen... Knallende en slecht remmende brommers Aanpassing van de Znsters-congregaiics aan de moderne tijd CASTEL GANDOLFO een vriendelijk plaatsje in de Albaanse heuvels In blij verwachting Krachtige bestrijding tan varkensziekte per 1 oktober '58 van de baan Kerkelijke Diensten Zaterdag 30 augustus 1958 No 35 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS ft'eTeVOaNn£en SS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Uit een onlangs gehouden enquête waarbij antwoorden van 140 oudere meisjes binnenkwamen, bleek wel heel duidelijk, dat 'onze tegenwoor dige meisjes geen antipathie heb ben tegen de religieuse levensstaat. Maar wel wordt misschien heel veel prachtige eerlijke edelmoedigheid door wat de jongeren van het kloos terleven en de Zusters te zien of te horen krijgen en vooral door wat zij erover gelezen hebben in som mige boeken. Vooral door boeken als „Zuster Lus" of „Ik sprong over de muur" krijgt men een verKeerde indruk van het kloosterleven. Want hier probeert blijkbaar iemand met een met-geslaagde, of een mislukte kloosterroeping zich voor de lezers te rechvaardigen, en onwillekeurig of misschien ook bewust, wordt dan het kloosterleven er zó in voor gesteld, dat het er voor een vrouw of meisje waar nog spirit of levens lust in zit, op den duur niet vol te houden is. Toch hebben de jongeren ook be zwaren tegen het kloosterleven die wel enige grond hebben. Sommige meisjes gaven uiting aan hun teleur stelling om hetgeen zij wel eens van Zusters persoonlijk meegemaakt hadden. Enkelen toonden zich zelfs ge- ergerd en gegriefd. Het gaat niet aan om de crisis in de klooster roepingen alleen hieraan te wijten, dat onze tegenwoordige meisjes niet meer zo degelijk en idealistisch zouden zijn als vroeger. Anderen gaven haar verwondering te kennen over het sterk uitgespro ken onderscheid, dat er in sommige kloosters wordt gemaakt tussen koorzusters en werkzusters, alsof laatstgenoemden maar tweede- of derde rangs-zusters zijn. Een reden waarom misschien sommigen voor het kloosterleven terugschrikken, is het weinig aan gepast zijn van meerdere zuster congregaties of Ordes aan de mo derne tijd. „Ik ben ervan overtuigd", zo schreef een meisje van ongeveer 23 jaar, „dat menig talentvol jong meisje niet met zulk een antipathie tegenover het kloosterleven zou staan, wanneer de Orde of Congre gatie vanuit zichzelf in staat zou zijn tot een diepgaande, fundamen tele wijziging". Sommige jongeren hebbende in druk gekregen, misschien ook door het lezen van boeken waarover we boven reeds schreven, dat in de kloosters allesbehalve eeh frisse geest waait, alles is er zo muf en ouderwets, „Wie maakt de inge roeste schroeven los, zodat er ook in het klooster plaats is voor een vrolijke, vrije en frisse jeugd? Voor een jeugd die h'aar leven wel in dienst van de Heer zou willen stel len en toch niet ouderwets en uit de mode zijn". Een ander schiet beter in de roos als zij schrijft: „Waarom gaan de Ordes en Congregaties niet in op voorstellen en plannen tot hervor ming die de Heilige Vader zelf hun voorhoudt?" Men kan onze Paus, ondanks zijn zeer hoge leeftijd, er moeilijk van beschuldigen ouderwets te zijn. De jongeren moeten echter niet ver geten, dat die hervorming en aan passing niet in een paar jaren overal geheel doorgevoerd kunnen worden. Zij kunnen toch zelf trou wens wel merken, dat er met die aanpassing reeds is begonnen, b.v. wat betreft de kleding, en het be zoeken van de familie aan huis, iets wat vroeger ondenkbaar was. Ook een belangrijke reden waar om er minder meisjes zich tot het kloosterleven voelen aangetrokken, is schijnbaar de onbekendheid met de religieuse staat en de geloften die men er aflegt. De meisjes kla gen zelf erover, dat door de pries ters in de zielzorg en bij het gods dienstonderricht te weinig gedaan wordt om op het kloosterleven op gepaste wijze de aandacht te ves tigen. De jongeren krijgen tegenwoor dig genoeg te horen over het mooie van het huwelijk en het moeder schap. Het lijkt mij toe, dat zij mis schien ook nog wel wat beter in gelicht konden worden over het grote geluk, dat voor de geroepenen tot de religieuse staat te vinden is in een soort geestelijk huwelijk met de goddellijke Bruidegom Jezus Christus, en in het geestelijk moe derschap, dat bestaat in het uit dragen van de liefde van Christus naar de noodlijdende mensheid en het brengen van Christus naar de arme heidenen. Wellicht zouden dan meer meisjes zich tot het klooster leven aangetrokken voelen. v.d. B. Gastel Gandolfo, waar de Paus elk jaar gedurende de hete Italiaan se zomer verblijft, is zowel de marktplaats van de omringende boerenstreek als een geliefkoosd oord voor gepensionneerden en vakantiegangers. Het ligt hoog in de Albaanse heuvels en daarom is de hitte er niet zo drukkend als in Rome, dat elke verstandige Romein gedurende de ergste weken graag overlaat aan de buitenlandse toeristen. Het dorp Castel Gandolfo kijkt uit op het onwaarschijnlijk blauwe Albanomeer, waar in 1960 de Olympische roeiwedstrijden gehou den zullen worden. Het dorp is rijk aan de bekende zomerhuizen met grote tuinen en bonte bloemen, waar de beter ge situeerde Romein 's zomers zijn toe vlucht neemt. Zij grenzen tot aan de muren, die het 60 ha. grote Pauselijke zomer verblijf omringen. Het Pauselijke zomerverblijf bevat vijfgrote tuinen en drie villa's. Het huis waarin de Paus woont, wordt kasteel genoemd en werd voor de eerste maal in 1626 door Paus Urbanus VIII als zomerresidentie gebruikt. De Pauselijke vertrekken bevinden zich op de tweede verdieping. Boven in het huis bevinden zich de labo- toria en de telescopen van de be roemde Vatikaanse sterrenwacht. Beneden zijn de kamers en de verblijven voor de portiers, de Zwit serse garde en de edelwacht, die het terrein bewaken en ook de orde handhaven bij algemene audiën ties. Wanneer wij horen, dat de Paus naar Zijn zomerresidentie gaat heb ben wij onwillekeurig de neiging om te zeggen: O, de Paus gaat op vakantie. Niets is echter minder waar. Wij kunnen beter zeggen, dat de Paus het terrein van Zijn werk zaamheden even verlegt. Vakantie heeft de Paus praktisch nooit, of het zou de jaarlijkse retraite moeten zijn, die Hij elk voorjaar maakt. Wanneer de Paus aanstalten maakt om naar Castel Gandolfo te vertrekken, dan heef t dat geen of fi dele aankondiging nodig voor de vele buitenlandse correspondenten Home. Wanneer zij de vracht wagens met boeken van het Vati- kaaa naar Castel Gandolfo zien vertrekken, dan weten zij al wel hoe laat het is. De Paus neemt altijd heel veel boeken mee voor Zijn onophoude lijke studie. Bovendien gaat het dagelijkse werk gewoon door. Ieder dag komen Zijn naaste medewer kers om met Hem de lopende zaken te bespreken, beslissingen voor te bereiden, informaties te geven enz. In verband met de hoge leeftijd moet de Paus het zo nu en dan wat kalmer aan doen van Zijn lijfarts. Maar naar verluidt moet de Paus geen gemakkelijke patiënt zijn. Zijn werk en Zijn verantwoor delijkheid als internationaal gees telijk leider gaan Hem voor alles, ook voor Zijn gezondheid. Toch heeft Hij beloofd de eerste weken niet al te veel audiënties te verlenen. Daaraan houdt Hij zich ook. Maar de wekelijkse algemene audiënties gaan gewoon door. In Rome zijn en de Paus niet zien, zou voor de duizenden toeristen en pel grims een te grote teleurstelling zijn. De Paus heeft in Zijn zomer residentie zelfs een nieuwe ontvang zaal laten bouwen, waar zeven duizend personen ondergebracht kunnen worden. Langs de muren ervan is een om loop aangebracht, zodat de Paus wel niet tussen, maar toch in ieder geval dicht bij de verschillende groepen van pelgrims kan komen. Anders moest bij erg slecht weer ook in Italië kan het gieten de audiëntie tot grote teleurstelling van duizenden afgelast worden. Nu gaat die altijd dcor. Meestal komt de Paus tegen ok tober weer in het Vatikaan terug. De frisse, onbedorven lucht van de Albaanse heuveis heeft Hem dan weer voldoende gesterkt voor een nieuwe periode van het drukke, moeilijke leven van de Plaatsbe kleder van Christus op aarde. Ambtenaren-prestaties. Geen prijsstabilisatle meer? Suiker en melk. De F.T.T. boekt winst. Logies in Nederland. Sardines en taptoe. Zo heef dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Babyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. maakt jTÓoTcTM Ambtenaren hebben in 't alge meen bij de Nederlandse bevolking niet zo'n beste naam. Maar zij zou den met Uilenspiegel dan ook wel mogen zeggen: „Wij hebben het er naar gemaakt." Al is dit alles in zijn algemeenheid beslist onjuist. Men mag nu eenmaal geen enkele categorie mensen beoordelen naar zijn slechtste vertegenwoordigers. Maar in de toekomst wordt het voor de ambtenaren althans aan lokkelijker gemaakt, (nog) een beetje harder te werken dan zij al of niet doen. Minister Struycken heeft name lijk aan de hoofden van rijks- en gemeentediensten geadviseerd, over te gaan tot de instelling van pres tatiebeloning. In eerste instantie wordt daarbij gedacht aan de lagere ambtenaren, maar ook voor de middelbare en hogere ambtenaren kan de aanbe volen regeling worden toegepast. In de eerstvolgende drie jaar zou het voor alle rijks- en gemeente ambtenaren mogelijk zijn, een pre mie te verwerven op het bruto salaris voor de door hen geleverde prestaties. Daarbij zal gelet worden op de kwaliteit en de kwantiteit van de arbeidsprestaties, de zorg voor het materiaal en de omgang en hou ding tegenover chefs, collega's en minderen. En nu de ambtenaren maar beste beentje (en witste voetjes) voor! Tekorten en dekkingen. Het sociaal-economische beleid in Nederland zal op de helling komen. Verwacht wordt, dat in de Troonrede de nodige min of meer opzienbarende wijzigingen zullen worden aangekondigd. Minister Zijlstra zal vermoedelijk voor veel produkten een eind ma ken aan het prijsstabilisatie-beleid en in verband daarmee streng toe zien op de kartelvorming in ons land. Minister Hofstra staat voor vrij wel onoverkomelijke moeilijkheden. Hoe moet hij een sluitende begro ting krijgen? Het landbouwbeleid'is een grote mislukking geworden. Het tekort van het Landbouwegalisatiefonds zal over 1958 vermoedelijk 590 mil joen gulden bedragen, in tegenstel ling tot de eerst geraamde 326 miljoen! Een en ander is met name ook een gevolg van het feit, dat de subsidie op melk het dubbele zal bedragen van wat aanvankelijk was geraamd. Daarom zal de consumentenprijs van de melk wel met enkele centen per liter moeten stijgen. De prijs van de suiker is intus sen al verhoogd met 6 cent per kilo. En aan een nieuwe loonronde valt toch niet te denken, want dan raken we weer in de bekende lo nen- en prijzenspiraal, die alleen maar kan leiden tot een failliete staatsboedel. Andere melkplannen „Melk is goed voor elk". „Met melk meer mans". Driekwart kan per man". Het mag dan allemaal waar zijn, minister Vondeling heeft nu toch maar het plan opgevat, de melkproduktie zoveel mogelijk te gaan drukken. Want ziet u, dan hoeft de minister ook minder sub sidie te betalen. En dat acht collega Hofstra noodzakelijk in verband met de schrikbarend toenemende uitgaven van excellentie Vondelings ministerie. Minister Vondeling heeft het vol gende medegedeeld: „De regering wil de wintermelkpoduktie onaan trekkelijker maken. Haar gedachten gaan daarbij echter niet in de eerste plaats uit naar een verhoging van de krachtvoerprijzen, doch naar een sterke verlaging van de toe slag op de prijs van in de stal- periode gewonnen melk. De regering verwacht, dat daardoor het verbruik van krachtvoer zal verminderen en als gevolg daarvan ook de winter- melkproduktie". Maar wij behoeven ons beslist geen zorgen te maken. Voor het in praktijk brengen van het „driekwart kan per man" blijft nog volop ge legenheid. Miljoenendans De PTT heeft in 1957 1800 mil joen of bijna 2 miljoen binnenlandse poststukken en 16 miljoen binnen landse postpakketten behandeld. Er werden 1200 miljoen, dus meer dan een miljard, telefoongesprekken ge voerd en de postchèque- en giro dienst verrichtte 260 miljoen boe kingen, waarbij niet minder dan 136 miljard gulden werd omgezet. Dit alles blijkt uit het pas ver schenen jaarverslag. Intussen ver toonde de postdienst over het jaar 1957 een tekort van 11 miljoen gulden. Maar daar stond weer tegenover, dat de telefoondienst een overschot had van 1172 miljoen. De postchèque- en girodienst had een batig saldo van 8.4 miljoen, de draadomroep een tekort van 3.6 miljoen, Al met al is de PTT over het genoemde jaar met een voordelig saldo van 5.2 miljoen gulden uit de bus gekomen. Min. Algera mag weer niet mopperen... Goedkoop Nederland Duizenden en tienduizenden Ne derlanders zjjn dit jaar weer met vakantie naar het buitenland ge weest of zullen er nog heengaan. Maar wist u, dat logeren in het eigenlandje nog steeds goedkoop is? Het verslag 1957 van de „Horecaf geeft o.m. het volgende te lezen: „De logiesprijzen in Nederland zijn nog steeds laag vergeleken met die in de meeste omringende lan den en er is stellig geen aanleiding voor de internationale toerist om ons land te mijden. De prijzen zijn in alle landen in de laatste acht jaar flink verhoogd, ook in ons land. Die voor het logies stegen in verhouding met andere landen in Nederland sterker dan de prijzen der maaltijden. In de na-oorlogse goedkope landen zijn de prijzen in het algemeen voor logies en maal tijden meer gestegen dan die in de duurdere landen". Deze gegevens zijn het resultaat van een studie over de ontwikke ling van de hotelprijzen in acht Europese, landen. Och, waarom zouden we ook niet eens wat meer gaan denken over het doorbrengen van een vakantie in eigen land Ongekende visvangst De schippers van twee Urker kotters ontdekten, dat zich een paar mijl uit de Nederlandse kust bij IJmuiden enorme scholen vissen bevonden, zij waarschuwden de sardinevissers van Ouddorp en Stellendam en deze trokken er onmiddellijk met hun kotters en sterke nylonnetten op uit. Twee aan twee trokken de vis sersschepen hun treilnet over de zeebodem, zoals de gewoonte is. Maar de schippers der 12 kotters hadden de ervaring van hun leven, toen zij per span in 12 uur tijcis niet minder dan voor 500 tot 700 kisten sardines omhooghaalden. Elke trek kon niet langer dan 20 minuten een half uur duren, omdat de vissers vreesden, dat andérs hun netten zouden scheuren. Het gebeurde enkele keren, dat de netten bovenkwamen met 10.000 kilo (is 200 kisten) sardines er in. Zo iets hadden de verbaasde vis sers nog nooit beleefd en zij profi teerden uiteraard met veel genoegen van dit buitenkansje. Het westen van ons land werd afgelopen zaterdag door ware wolkbreuken geteisterd. Grote delen van Den Haag liepen onder water en de taptoe in Delft dreigde te verdrinken. Maar noch deelnemers noch toeschouwers lieten zich door het hemelwater op de vlucht drijven en de taptoe werd toch een grootse manifestatie, die zeer veel indruk maakte. Afslachting van zieke en verdachte varkens Nadat enige tijd geleden het op treden van de besmettelijke var kensziekte atrofische rhinitis niet te verwarren met de zg. snuf- felziekte in ons land was gecon stateerd, bleek de ziekte verspreid te zijn in Noord-Limburg en met name te heersen onder de varkens stapel in de gemeenten Horst, Arcen en Velden, Helden-Panningen en omgeving, met uitlopers naar Echt en Vlodrop en enkele Bra bantse grensgemeenten. De Veeartsenijkundige Dienst is inmiddels overgegaan tot krachtige bestrijding van de ziekte, wat mogelijk is doordat de atrofische rhinitis tijdig onder de werking van de Veewet is gebracht. Het is de bedoeling de besmettingshaard in het betrokken gebied uit te roeien. Op ongeveer honderd bedrijven wordt tegen vergoeding van Rijks wege de varkensstapel afgeslacht, waarmee ongeveer 5500 a 6000 zieke of verdachte dieren zijn gemoeid. Aanvragen om erkenning DeProv. Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend: dat per 1 september 1958 wederom de vol gende aanvragen met betrekking tot de groente- en fruitteelt in be handeling genomen kunnen worden: erkenning als groenteteler, erken ning als fruitteler, nieuw tuinbouw- teeltrecht, overschrijving van tuin- bouwteeltrecht, vergunning voor nieuwe aanplant- en overname van boomgaarden. De betreffende aanvragen moeten gericht worden aan Bureau P.V.C. afdeling Tuinbouw, Landbouwhuis te Roermond. Ingaande 1 oktober 1958 wordt het Wegenverkeersreglement gewijzigd. Speciaal die wijzi gingen welke betrekking heb ben op de brommers, willen wij hier eens nader onder de loupe nemen. Het staat er zo simpel: de rem- vertraging voor brommers moet minimaal zijn 3,86 meter per kwadraat seconde. Wat betekent dat nu eigenlijk? De waarde „m/sec2" is inderdaad voor een leek niet erg duidelijk, maar stamt uit de mechanica (me chanica is de leer der bewegingen en der krachten, die deze veroor zaken). Wij zullen trachten het zo popu lair mogelijk te verklaren. Wanneer de vertraging 1 m/sec2 bedraagt wil dit zeggen, dat de snelheid elke seconde met één meter per seconde vermindert. Een meter per seconde is natuurlijk evenals een kilometer per uur een aandui ding voor een snelheid. Er bestaat een vast verband tussen de snel heid, de vertraging en de remweg van een voertuig, wanneer hiervan de eindsnelheid nul is, dus wanneer het voertuig tot stilstand wordt ge bracht. Dit verband kan worden uitge drukt in de formule: S is v22a waarin S de remweg is in meters, de snelheid in meters per seconde (m/sec.) en a de vertraging in m/sec2. Waarom 3,86? Indien de waarde van de vertra ging a bekend is en ook de snel heid v is bekend dan weten we met deze formule ook de remweg. Om gekeerd kan de politie zo de snel heid bepalen, wanneer na een on geval de remweg en de vertraging bekend zijn. Het getal 3,86 is zo gekozen, dat de remweg in meters steeds het kwadraat is van het tiende deel van de snelheid in km/uur van het be trokken voertuig. Een voorbeeld ter verduidelijking. De snelheid van een brommer is 30 km/uur is 300003600 is 8,34 m/sec. De remweg mag dan hoogstens bedragen v2a is 8,34=2. 3,86 is 9 meter. Bij 40 km per uur bedraagt de remweg 4- is 16 meter, bij 50km u 25 meter en bij 70 km 49 meter. Het cijfer 3,86 maakt het de politie dus erg gemakkelijk om uit de rem weg de snelheid te bepalen en om gekeerd. Wanneer de remweg bij 40 km/u langer is dan 16 meter is de vertraging te gering, dus deugen de remmen niet, aangenomen na tuurlijk dat het wegdek droog is en de wielen niet slippen, Twee strepen Rijdt U in de bebouwde kom met 30 km snelheid, dan moet u kunnen stilstaan binnen 9 meter. Hierbij inbegrepen is de z.g. schrikseconde, want als men plotseling ergens voor moet stoppen, dan ontkomt vrijwel geen mens aan een klein verlies aan tijd door de schrik. Er zijn nog brommers op de weg, die voorzien zijn van slecht wer kende kabelremmen, of van moeilijk in te trappen terugtrapremmen, wij zijn er zeker van, dat deze voer tuigen moeilijkheden zullen krijgen met de nieuwe bepalingen, dus laat dit remwerk voor die tijd nazien of vervangen door beter werkende remmen. U kunt het zelf aan de hand van bovenstaande gegevens proberen. Trek twee strepen met een onder linge afstand van 9 meter, rijdt met een snelheid van 30 km en begin precies op de eerste krijtstreep te remmen. Staat u stil voor de tweede krijtstreep dan is de zaak in orde, staat u niet stil, dan moet u aan de remmen wat laten doen. Een geel plaatje De verkeersdeskundigen hebben verder uitgeknobbeld, dat op het voorspatbord van de brommer een geel plaatje bevestigd moet worden afmetingen 16 bij 6 cm. Erg fraai staat het wel niet op een groen of rood gekleurde brom mer, maar wet is wet. Als het succes uitblijft, zal men misschien de bromfietsrijder nog een geel jasje voorschrijven, dan zal hij nog beter opvallen! Het gele plaatje lijkt ons abso luut waardeloos. Men ziet dat kleine ding immers niet of althans te laat. Er lopen nu bijna een miljoen brommers, er komt dus werk aan de winkel, tenminste als men zelf niet zo'n ding maakt. Een plaatje ijzer, aan de onder kant omgebogen, een kwast gele verf er op, twee gaatjes boren, een paar boutjes met moeren en een klemveren en de zaak is voor el kaar. Gelukkig behoeft er geen rijkskeur op te staan. Dat er een nieuw voorschrift komt om de „knetterende" brom mers althans dat geknetter van de straat te weren is een goede bepa ling. Vooral een zekere categorie berijders er „een behagen in" met zoveel mogelijk lawaai te voorschijn te komen. Dus de afvoer van afgewerkte gassen moeten behoorlijk geregeld zijn, geen geknetter meer. van 31 aug.tot en met 6 sept. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan Heijmans Zondag 6.30 Cath. Aarts-Huisman, 7.30 Maria de Voys-Oostveen, 8.30 z.i., 9.15 hoogmis voor de parochie, 10.30 H. Oudenhoven en echtgen., 7 uur lof. Maandag 6.45 Paul Kuijpers en echtgen., 7.30 best. jd. Helena Gou- mans-Peters, 8.15 hoogmis t.e.v. de H. Geest (begin schooljaar), 9 uur H. Mis vd. Muloschool, 9.30 uit dankbaarheid Ih. Dinsdag 6.45 Jan v. Waaijenburg, 7.30 t. i. Paus Pius XII, 7,30 H. Driessen, 8.15 Henri Wismans en echtg. 2kl. Woensdag 6.45 overl. ouders Ver- matcn-Michels, 7.30 Michel Swacho- ver, S.15 Peter J. Fransen en echtg. 3kl., 8.15 dr. Bloemen. Donderdag 6.45 Godfr.v.Opbergen en Petra. Theuws, 8 15 Gertr. Arts en ouders 3kl., 8.15 Fr. Vermaaten, 7—8 uur biechten. 8 u. lof met uitstelling tot 12 uur. Eerste vrijdag 6 30 z.i. R„ 7 uur vr. Spee-Rull (buurt), 7.45 hoogmis t.e.v.h. H. Hart, 21 u. avondmis Martin Jenneskens lh. Priester-zaterdag 6.35 O.L.Vrouw- hoogmis, 7.30 Joh. en Gert. Smits, 8.15 Thomas Michels en Antonia v.Meijel lh., 9.30 pl. huwelijk vd. Heuvel-vd. Munckhof, 5.307.30 biechten, 7 u. Marialof. Donderdagavond 78 biechten in verband met eerste vrijdag. Maandag worden alle schoolkin deren in de H. Mis van 8.15 ver wacht om de H. Geest af te sme ken over het komend schooljaar. RECTORAAT PATERSKERK Veertiende zondag na Pinksteren. De H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30. 9 uur de Hoogmis. Eerste collecte v.d. kerk, tweede v.d. noden v.h. Rectoraat, 's Avonds 7 uur lof met overweging. Maandag: Z. Joannes en Petrus, martelaren. Dinsdag: Z. Joannes en gezellen, martelaren. 7.30 lof. Woensdag: H. Paus Pius X. Donderdag: H. Roza, maagd. Vrijdag: Z. Thomas en gezellen, martelaren, 7.30 lof. Zaterdag: votief mis van Maria. Eerste zaterdag. Van 3—8 gel. om te biechten. Deze week elke dag 'n H. Mis voor onze weldoeners. EERSTE VRIJDAG: donderdag van 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag om 7.45 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart. 's Avonds lof van Eerherstel. MIS-INTENT1ES Zondag: 6.30 Theodorus Slits, 7.45 overl. ouders, Janssen-Maurus, 9 u. Gerard v. Meijel, zoon en dochter, 10.30 Mathijs Jeurissen, overl. fam. Maandag: 6.15 overl. ouders Phi- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 uur Petronella Kusters- Ewalds. Dinsdag: -6.15 Theodorus Slits, 7 uur Gerardus Stoks, 7 uur bijz. int., 7.45 Maria Claessens-Wijnhoven Woensdag: 6.15 Peter Philipsen, 7 uur overl. fam. Vennekens-Ver- schuuren. Donderdag: 6.15 v.e. zalige dood, 6.15 Peter Philipsen, 7 uur Jacobus Peeters, 7 uur bijz. Int. Vrijdag: 6.15 overl. ouders Philip- sen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7.45 jrg. Peter J. Philipsen. Zaterdag: 6.15 uit dankbaarheid, 7 u. overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. PAROCHIE OOSTRCM 14e Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. hoogmis, 3—4 uur maand, aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 gest.lm t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Dinsdag: 7.30 best. zm voor Mart. Peeters. Woensdag: 7.30 best. zm voor Edm. Vandevenne en echtg. Donderdag: 7.30 best. zm voor Henri Hermans. Vrijdag: le vrijdag der maand, 6.30 lm, 7.30 pl. H. Mis t.e.v. 't H. Hart op te dragen voor de overl. fam. van Heyster, 7.30 pl. lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: le zaterdag der maand, 7.30 best. zm voor Gertr. Derks, 7.30 Marialof.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 93