ledergoederen speelg K.A.B. Dansschool EBBERINK J. II. van den Boom 10 jaren in gemeentedienst Gevonden: lieden vliegerwedstrijden ADVERTENTIëN Bargerlgke Stand Venray Verpleegsters- schorten POMPEN PO ELS garageboxen prima Kring Venray van de L.L.T.B. Kringen Horst-Venray E. JACOBS Corsetten Gaines Step-ins BH's Voor de naaischool 't Knopenhuis Eenieder, Het Warenhuis Th. Claessens Uw woning verfraaien Het Witte Huis dagmeisje 15 jaar Te koop of te ruil Manchester werkkleding rb. dragende 2 jachth chauff 2 winkeli Het nieuw IET WE A.s. maandag 1 sept, zal de heer J. H. van den Boom, referendaris, hoofd van de afdeling Sociale Za ken ter gemeentesecretarie alhier, de dag herdenken, dat liet 40 jaren geleden Is, dat hij in dienst trad van de gemeente Venray. Des morgens zal om half tien in de parochiekerk St. Petrus Banden een plechtige H. Mis van dankzeg ging te zijner intentie opgedragen worden, terwijl om elf uur ten gemeentehuize In de raadszaal de huldiging door het gemeentebestuur en het personeel der gemeente zal plaats hebben. Er zullen in Venray weinig men sen zijn, die ln de veertig jaren, dat de heer van den Boom ter ge meentesecretarie werkzaam is, hem niet hebben leren kennen. Steeds was hij de tot helpen bereid zijnde functionaris, die zijn taak voortdu rend als een opdracht beschouwde, welke hij trachtte op de beste wijze te vervullen. Ongetwijfeld zal eenleder er van overtuigd zijn. dat het hier een zeer verdienstelijke hoofdambtenaar der gemeente betreft. Naast zijn functie ter gemeente secretarie, is hij ook nog de secre tarls-penningmeester van het alge meen burgerlijk armbestuur. Ook in die functie, zoveel als in zijn vermogen lag, medegewerkt om degenen, die hulp van node hadden, door welke omstandigheden ook, de noodzakelijke hulp te bieden. Wat dat dikwijls aan vrije uren heeft betekend, zal wel niemand kunnen weten. Ook in het plaatselijke gemeen schapsleven is de heer van den Boom een man, die zich vele ver diensten heeft verworven. Ontelbaar zijn de commissies en comité's bij diverse gelegenheden in de voorbije jaren, waarbij de heer van den Boom een zeer werk zaam aandeel heeft gehad. Titans is hij nog de rustige, in niets op de voorgrond tredende, ijverige secretaris van onze plaat selijke Harmonie „Euterpe". Ongetwijfeld zal menigeen be hoefte gevoelen om deze sympa thieke jubilaris op de receptie, die icn gemeentehuize wordt gehouden van 12—1 uur zijn gelukwensen aan te bieden. SLUITING. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat op a.s. maandag 1 sept. de gemeentesecre tarie, kantoor van gemeentewerken en gemeenteontvanger voorm. van half 11 tot half 1 voor 't publiek gesloten zijn ln verband tnet het 10-jarig jubileum van de heer van den Boomreferendaris ter gemeen tesccretarle. Na de huldiging door 't mcentcbestuur en het personeel zal de jubilaris van 12 tot 1 uur ten gemeentehuize recipiëren. damesrijwicl met tas en zonnebril, Goumans, Kerkpad; zwart kinder jasje met ritssluiting. H. Vermeulen Merseloseweg 17; herenrijwiel, Ste vens, Pr. Bernhardstr. 78;Engels shillingstuk, Litjens, Oostrum D32a; driekwart grijze regenjas, Claesens Schoolstraat nw. 10; plastic speel goed vrachtauto, J. Hendriks Lang straat 36; actetasm.broodtrommel, drinkkan en motorbril, Swinkels, Venray se weg G 30g Castenray; bankbiljet van f 10.Swinkels, Pr.Marijkestraat 2; kinderkerkboek Bertrams, Odastraat 20; witte kin derschoenen, Boekhout, Pr.Margrlet straat 14; vlieger met touw, Lerou, Stationsweg 4; lege eierkist, Ant. Thijssen, Merselose weg 26. Llpssleutel In étui, een riem, donkerblauw dames-glacé's, Politie bureau. GESLAAGD In den Haag slaagde dinsdag voor het Staatsexamen Notariaat (twee de deel) de heer Ch. P. G. M. van Haaren van Venray, Stationsweg. Voor 't diploma Vakbekwaam heid bakker slaagde te Maastricht de heer W. Drabbels te Castenray. Voor het diploma machine tekenen slaagde te Utrecht de heer Wim Janssen te Ysselsteyn. aanvang precies half twee op het Sportterrein van Huize Servatius. Tot dan toe kunnefl de deelnemers zich nog opgeven. VOLKSCONCERT Heden zaterdagavond om 8 uur zal de Fanfare „St. Oda" uit Mer- selo een volksconcert geven op de Markt. Benoemingen by Zusters Ursulinen De eerw. Moeder-Overste van de Ursulinen teSittard, MèreTheresia (in de wereld mej. Creemers van Roermond) Is benoemd tot overste van het Pensionaat Jeruzalem en Lyceum der Zusters Ursulinen te Venray. In haar plaats is benoemd tot overste Mère Maria Smit, die overste te Venray was. Oudste Inwoonster van Venray overleden In het ziekenhuis alhier overleed Mevr. Wed. Vorstermans—van den Munckhof in haar 97e levensjaar, de oudste inwoonster van onze ge meente. Thans is de oudste inwoner van Venray, de heer Arnold Verstralen te Merselo, die deze maand nog ln volle kracht en vitaliteit zijn 93e verjaardag vierde. 30-jarig jubileum De heren Piet Lenssen en Frans Hendrix. herdachten deze week het feit, dat zij 30 jaren lid waren van de schutterij „Het Zandakker". Lenssen is daarvan ruim 16 jaren voorzitter geweest, terwijl Hendrix ruim 10 jaren commandant der schutterij is. De schutters van „Het Zandakker" zullen deze jubilea in eigen kring gedenken. Gemeenteraadsvergadering Dinsdag a.s. zal de gemeenteraad bijeen komen ter openbare verga dering. Alsdan zullen de nieuwe leden hun intrede doen, die de ver eiste eden dienen af te leggen. Als eerste punt staa V>p de agenda de wethoudersverkiezing. Naast enkele aan- en verkopen van grond leggen B. en W. plannen ter goed keuring voor tot beteugeling van de gokautomaten in café's. Verder blijkt uit de stukken, dat ten behoeve van het vliegveld een aanvliegverlichting zal worden aan gelegd, die op gemeentegrond wordt geplaatst waarop een erfdienst baarheid wordt gevestigd. De ver gadering begint om 6 uur. „De Kleine Apostel" 75 cent voor het hele jaar De nieuwe jaargang van dit mooie missieboekje van de H. Kindsheid begint met september. De ouders worden vriendelijk ver zocht zo spoedig mogelijk 75 cent aan een van hun kinderen mee te geven naar school. Dan krijgen ze op school gedurende het hele school jaar om de twee maanden een nieuw boekje van „de kleine Apostel" mee naar huis. U kunt „de kleine Apostel" ook door de zelatrice aan huis laten be zorgen, maar U krijgt de boekjes veel eerder als de kinderen ze via de school thuis krijgen. Voor Uw grotere kinderen, die niet meer op de lagere school zijn, moet U zich bij de zelatrice van de H. Kindsheid als abonné opgeven „De kleine Apostel" is een van de mooiste raaar ook goedkoopste jeugdtijdschriften. Het is echt iets waar al de kinderen en zelfs de jroteren in huis veel plezier van cunnen hebben en het brengt tege lijk liefde bij voor de Missie. Plechtige klokkendoop te Oirlo De H.E. Heer Deken Loonen, zal morgen zondag 31 aug., te Oirlo, om vijf uur n.m., met veel litur gische luister de plechtige doop verrichten van twee monumentale nieuwe klokken der parochiekerk van de H. Gertrudis te Oirlo. Dit feit is zo belangrijk omdat dit de eerste klokkendoop zal zijn, die de H.E. Heer Deken van Venray, in zijn dekenaat zal verrichten. De nieuwe klokken door Petit en Fritsen te Aarle-Rixtel gegoten dienen ter vervanging van twee klokken, welke in 1942 (op 19 nov. 1942) door de duitsers werden ge roofd en in de smeltkroes zijn ver dwenen. Deze klokken zullen wor den opgehangen in de prachtige nieuwe toren van de parochiekerk te Oirlo, welke zijn voltooïng nadert. Pastoor Vervoort van Oirlo, hoopt, dat vele belangstellenden bij deze gebeurtenis aanwezig zullen zijn, een bijdrage zullen geven ter verlichting van de zware financiële offers welke de torenbouw aan de parochie vraagt. Ziekenbedevaart naar Tienray. Voor de dekenaten Venray, Horst Gennep wordt een ziekenbede vaart naar Tienray georganiseerd op zondag 21 september. Kindervacantiewerk Bijna 600 kinderen uit de kom van onze gemeente hebben dank zij het werk van kindervacantiewerk een prettige week achter de rug. De leiders en leidsters hebben weer belangeloos enkele weken van hun vacantie opgeofferd om de Venrayse kinderen in de lange zomervacantie aangenaam en pret tig bezig te houden. Men heeft er buiten- en binnen spelen mee gedaan, ze zijn getrac- teerd en er was 'n uitstapje, kortom de weck is omgevlogen voor de velen, die 's morgens met hun pungeltje een nieuwe spannende vacantiedag instapte. Zaterdag jj. had de plechtige sluiting plaats met een H. Mis op het voorplein van Huize Servatius, terwijl in de namiddag vele ouders getuige waren van een demonstratie van het geleerde op het sport terrein van deze inrichting. Er werden woorden van lof en dank gesproken, maar de grootste dankbaarheid betuigde de jeugd, die door toedoen van kindervacantie werk een heerlijke week achter de rug hebben. Mooi succes! Te Leunen werd een fancy-fair jehouden ten bate van Pater B. Cleuskens, welke ruim f 2200 heeft opgebracht. Fancyfair te Heide. Op 21 en 22 sept. zal te Heide een fancyfair gehouden worden, waarvan de opbrengst is bestemd voor de zangverenigingen de hand boogschutterij aldaar. Suiker 6 cent per kilo duurder. Met ingang van 25 augustus is de prijs van de suiker met 6 cent per kilo verhoogd. Benoeming Tot gemeente-secretaris te Horst, werd dinsdag benoemd, Mr. van Heur, hoofdcommies ter secretarie te Haaksbergen. Botsing op beschermde oversteekplaats Het moet voor het snelverkeer 'n wet zijn, dat de voetganger op de met knipperbollen uitgeruste over steekplaats niet gehinderd wordt. Aldus de officier van Justitie bij de Arnhemse rechtbank, die dins dag tegen 'n 19-jarige monteur uit Eist, wegens het veroorzaken van een ongeval door het niet tijdig stoppen voor de oversteekplaats bij het Arnhemse station, drie weken gevangenisstraf voorwaardelijk, 200 gulden boete en een jaar ontzeg ging van het rijbewijs eiste. Verdachte was op 29 april met een „rotgang", zoals de getuigen vertelden, over de oversteekplaats gereden en had aldaar het 18-jarige meisje M. B. met zijn auto geschept. Het meisje hield als gevolg daar van een versplinterd been, een breuk van het schouderblad en ernstige ontvellingen over. Brandstichter wilde vluchten Een duitser uit een der naburige grensdorpen bij Siebengewald, die enige weken geleden aan deze zijde van de grens eenkorenmijt in brand had gestoken en deswege in het Politieblad gesignaleerd stond, had blijkbaar buiten de waakzaamheid van de Nederlandse douane-ambte naren te Siebengewald gerekend. Vrolijk en wel ondernam hij met een kennis een autotochtje naar Noord-Limburg, de man kwam niet ver. Toen hij trachtte de grens te passeren, nodigde een der douane ambtenaren, die de dader meende te herkennen, hem uit even nader kennis met hem op het kantoor van de Nederlandse douanepost te ko men maken. De man voldeed aan het verzoek, waarschijnlijk in de mening ver kerend, dat men zijn brandstichting wel vergeten was. Toen evenwel de ambtenaar hem het Politieblad onder de neus hield en hem mede deelde, dat hij zijn arrestant was, kreeg de duitser het erg benauwd. Fluks opende hij een venster en nam een duik naar buiten. De Nederlandse doauneman was evenwel ook niet mis. Nog voordat de arrestant zich aan de andere zijde van het venster weer op de been kon werken, was de ambte naar reeds met een fikse sprong eveneens via het venster op hem gekropen en verhinderde hem een vlucht naar de Duitse grens, welke slechts enkele meters verder was. Na korte tijd had de brandstich tende duitser reeds kennis gemaakt met de Rijkspolitie en deze zorgde ervoor dat hij veilig werd opge borgen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden, ln het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Venray, mijn dierbare echtge noot, ons aller zorgzame vader, broer, zwager oom en neef Peter Joh. W. van Meijel echtgenoot van Anna Gert. Johanna M. Loenen in de leeftijd van 59 jaar. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene ln Uw god vruchtige gebeden aan. Leunen: A. G. J. M. van Meijel-Loenen Riet, Jan, Wim, Jo, Willy, Tonny en verloofde, Laura, Anny. Familie van Meijel Familie Loenen Leunen, 29 aug. 1958. De plechtige lijkdienst gevolgd door de begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 2 sepr. a.s. in de parochiekerk van de H. Catharina te Leunen. Bijeenkomst sterfhuis Leunen K 32 om 9.30 uur. Gelegenheid om te condoleren na de begrafenisplechtigheid in zaal A. Martens, Leunen K 8. Tot onze diepe droefheid over leed heden in het St. Elisabeth- Ziekenhuis te Venray, onze lieve moeder, behuwd-moeder, groot moeder, overgrootmoeder en tante Antonette Maria van den Munckhof weduwe van ANTOON HUB. VORSTERMANS gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk in haar 97ste levensjaar. Leunen, 28 aug. 1958. De bedroefde familie: Venray-Leunen G. Vorstermans, pastoor Heijthuijsen G. Beijnsberger-Vorstermans M. Beijnsberger kinderen en kleinkinderen Venray-Leunen Ca. Vorstermans Tegelen H. Vorstermans A. Vorstermans-Op 't Broek en kinderen familie Vorstermans familie van den Munckhof De plechtige lijkdienst zal plaats hebben in de parochiekerk van de H. Catharina te Leunen op maandag 1 september a.s. om 10 uur, waarna de bijzetting in het graf op de r.k. begraafplaats te Tegelen omstreeks 12 uur. van 22 t/m 28 aug. 1958 GEBOREN: Janssen Wilhelmus, Nieuwlandstr. 3 vd. Laar Gerardus, Pr. Marijkestr. 7 Peeters Egberdina, Puttenweg 32 Rongen Maria, St. Jozeflaan 12 V.! Lierop Johanna, Merselo nw 7 Verheijen Gertruda, Oostrum D 14 Camps Gerarda, Heide L 25 OVERLEDEN: Willems Theodora, 2 jaren. ONDERTROUWD: van Lin Johannes, 28 jr, smid te Boxmeer en Willemsen Maria, 26 jr, Castenray G 31. GETROUWD: Lit jens Johannes, 24 jr, verpleger te Venray en Jans Johanna, 20 jr, te Vierlingsbeek. Op dinsdag 2 september hopen onze lieve ouders, grootouders en overgrootouders P. Tonen M. Tonen-Vermeulen hun diamanten huwelijksfeest te vieren. Om 10 uur wordt ter hunner in tentie een plechtige H. Mis opge dragen in de Grote Kerk. Receptie 12 u. Vlakwater L 78. Nog vele gelukkige jaren wor den hen toegewenst door hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. (Wegens ziekte der bruid wordt het feest alleen in huiselijke kring gevierd.) Alle tegen de laagste prijzen, o.a. vechtpetjes f 1.35 A. SCHEEPERS Schoolstraat 22 in wit en ook in geruit schortenbont EBBERINK behoeft U niet meer, indien U de BUTYLAN of POTDICHT binnenbanden van op uw rijwiel hebt. TE KOOP 9 zware biggen F. Versteegen, E 26c, Oirlo. Te huur in centrum van Venray. Inl. Voileberg, Henseniusstraat 20 Telefoon 362. TE KOOP inmaakperen 10 ct. p. kg Versleijen, Oostrum D 25a Te koop gevraagd tegen hoge prijs. Strokoordfabr. .Steeghs' Helmondseweg 48 DEURNE Tel. 04930-670 TE KOOP goudfasanten 3 md. oud zuiver ras, bij Th. Sanders, Dool- gaardstraat 31, Horst. Dankbetuiging Dank aan de Brandweer en de buren voor de verleende hulp bij de brand in mijn bedrijf. A. Pouwels Moostdijk 4, Ysselsteyn houdt maandag 8 september in verband met het eeuwfeest een bedevaar! naar TIENRAY Fruittelers, wij leveren U pluktafels sleemodel en plukmanden met losse bodem. A. W. HERMANS Leunseweg 5 Tel. 483 Bedevaart naar TIENRAY zondag 31 augustus Afd. Venray gaat per rijwiel. Vertrek Paterskerk 8.45 uur. Wij verwachten alle KAV- KAJ- en KAB-leden. Het Bestuur Pianolerares hervat haar lessen op woensdag 3 september a.s. Nieuwe leden kunnen zich aan melden. Voor degenen die geen instrument bezitten, is gelegenheid om te oefenen aanwezig. LANDWEERTWEG 14 EBBERINK alle naaisiersartikelen A. Scheepers Tel. 375 Schoolstr. 22 HET WITTE HUIS het adres voor opmaken van uw oude bedden en dekens J. DE BRUYN-DELSIKG de Heer en Mevrouw VAN R0Y-MULDER aangesl. bij het R.K. Verband van Dansleraren San Filippo Neri Kenzenstraat 9 STEYL Inschrijving dagelijks. Beginners, gevorderden. Speciale lessen voor verenigingen, enz. Inlichtingen op bovenst, adres. TE KOOP partij biggen H. Philipsen, Laagheidseweg A12 2£®®*Hjeneesmiddel Mijnhardfs Zenuwtabletten die kan bewijzen dat door mij, mevr. BOMHEESEN, schulden zijn gemaakt, mag dit openlijk (met terugbeta ling van advertentiekosten) bekend maken. Rozenkransen Kerkboeken Missaals Alle relig. artikelen Hofstraat 10 Telefoon 566 Voor het nieuwe schooljaar prachtsortering boekentassen v.af 5.95 Schooletuis v.af 1.25 PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat 13 TE KOOP appelen voor 15 ct. per kg. J. Bardoel, Haag M 50, Merselo Voor feesten groot of kiein verhuurt glas, bestek en porcelein Bezorgen en ophalen gratis. Grotestraat 29 Tel. 385 niet staan te draaien, stapt U binnen bij J. de B.-D., U koopt tevree en de prijzen vallen mee. Alle soorten Cocos en Jabo trap lopers vanaf f 1.75 Stalen slaapkamers ook alles apart verkrijgbaar. Prima dekens zeer modern Tafelkleden, dressoirlopers, divankleden, kortom alles voor uw woning vindt U bij Langstraat 13 Tel. 230 J. de BruynDelsing JUIIANA5INGEL 41 -teUf. 7<»(K 4780) NA KANTOORTIJD 462 Meisjesjurk gevonden Tegen bet. adv. terug te bek. bij H. vd Heuvel, Merselo M 14a. Biedt zich aan Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD door heer alleen 2 ongemeubil. kamers in kom Venray of kerkdorpen. Brieven onder nr. 298 bureau van dit blad. Alleen deze week alum, fluitketels 2 I. met deksel 1.98 PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat 13 TE KOOP partij zware biggen Ewals, Heide L 61. Te koop 10 biggen M. Hagens, Veulen H 20. Te koop volbloed vaars 2 sept. voldr. beste melkt, ab- en tb-vrije stal. Joh. van Osch, Weverslo. TE KOOP 2 bruidsjurken m. 42 en een gelegenheidsjurk Adres bureau van dit blad. Te koop Kohier naaimachine ringsp., inlaadtafel met zig-zag apparaat, als nieuw. G. Pennings, Dorp C 142 Overloon. huiskamerameublement, Chinees tafeltje, bloementafeltje, inmaakglazen, bedstukken, kaptafel. Stationsweg 36. Te koop Ford Dearnborn tractor C. Verhoeven, Wanroy, Verloren- hoek 3, Tel. 08859—409. Ford Customline 1954 6 cyl. Ford Taunus 15 m '57 Ford Consul '52 Opel Rekord '55 Bed Ford '53 m. kipper Ford Dearnborn tractor geheel gereviseerd, met hydraui. hefinrichting. Nieuwe gereviseerde Ford motor 6cylinder kopkipper OVERLOON GEVRAAGD voor terstond bejaarde huishoudster alleen voor huiselijk werk. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan net R.K. meisje 14 j. dipl. Huishoudschool, liefst d. en n. J. H. Poels, Bosweg 1. Mouwvesten Field-Jackets Werkbroeken Lange manchester broeken ook in jongensmaten in bruin en anthraciet Manchester plusfourbroeken in bruin Overall's ln blauw, khaki, grijs, wit Dames-overalls ln blauw, met rits Amerik. broek-overalls in khaki en blauw voor dames in groen en blauw Vakkleding Bakkers jassen Slagersjassen Kappersj assen Bakkersbroeken (antoorjassen in khaki, grijs en wit de zaak voor werkkleding Marktstraat 5 prei- savoye- boerenliool Puttenweg 17, Ys Te koop tb- en ab-vrij, 14 s< J. v. Vegchel, Me Wonini Wie wil onze woj ruilen voor een gre Overloonseweg lf Te koop Solex in goi L. Joosten, Moler Te koop 1 Heidewachter, 2 prima jach 1 Munsterlander 18 G. van Asten, Pu Tel. 230, Ysselsteyi Te koop Ariel-S&O H. Strijbos, ïll, TE KOOP dragende volb aan telling 14 3 tomen G.Coenen, Puttenwe To koop CZ motor Akkerweg 25a. TE KOOP Shetland met tuig er Chr. Rongen, M 9 TE KOOP volbloed vaars aan ab- én tb-vrij. J. Janssen, Veltui Te koop mooie Swift he (reu). G. Derks, Me Te koop of te rui] damesf tegen meisjesfiets v Heidsepeelweg 6, TE KOOP 12 zware I G. Reintjes, Lorb£ Te koop twee!ing-kin< Brieven onder nr. dit blad. TE KOOP kinderbo: kinderledil Prinses Marijkesti TE KOOP toom" beste en pöotaard GinnekeA, Libertas alle maten. Wed. H. Bloemen, TE KOOP guste koe met 2 tomen I Melottep P. Willemsep&ole Oirlo. TE KOOP dragende vaar, L. van Dijck-van 1 Merselo M 110. Biedt zich aan voc in bezit van alle rij Adres bureau van GEVRAAGD hulp in de h voor dag er Mevr. Muysers-Ey, Tel. 04780-756. Biedt zich aan voc rooien van aa W. Litjens, Overbi Tel. 840. Bieden zich aan waarvan één m^tdipl gaarne in manu^actu Adres bureau van Biedt zich aan R.K. meisje voor hulp in de huis! in Venray of omgevi Adres bureau van Hofstraat 10i Ju] Téef. 56

Peel en Maas | 1958 | | pagina 90