SPORT Hoe denken onze meisjes over het kloosterleven? Processie vao Oirlo 150 maal naar Oostrum Actie „Rp veilig 1958" Vlieger-wedstrpen A.O.ff.-premie en deurwaarder ADVERTENTIEN jjke Stand Venray Bernarda Geziena Holthuis Lec R.K. jongen net werk dienstl rijwielmt monteur-I DE RIJWIEL Heb prachtige ui SINGE J. H. STOFFEL! kanto Dinsdag 2 september herdenkt het echtpaar Tonen^rVermeulen, woon achtig op hetilgakwater, de dag, dat zij voor '60 jaren in de echt verbonden werden. Die dag zal in de Petrus Banden om half 10 een plechtige hoogmis uit dankbaarheid worden opge dragen, terwijl de buurtschap op het Vlakwater voor een prachtige versiering zal zorgen. Al hadden de oudjes de datum van dit diamanten feest gaarne stil gehouden, hun kinderen en klein kinderen, alsmede vrienden en be kenden laten zich de gelegenheid niet ontnemen het krasse echtpaar die dag in de bloemen te zetten. Beiden genieten nog een redelijk goede gezondheid en zijn dagelijks nog in de weer. Piet Tonen en Maria zijn beide 87 jaren .oud en op 2 sept. 1898 te Nijmegen in het huwelijk getreden. Aanvankelijk was als huwelijks datum 1 sept. gepland, maar van wege de Koninginnefeesten in die dagen heeft men het huwelijk een dag uitgesteld.Prinscs Wilhelminais dit reeds eerder te weten gekomen, zodat reeds op de gouden bruiloft een gelukwens-telegram van de oude Koningin werd aangeboden. Mej. Vermeulen, die als bood schappenmeisje op Jerusalem werk te en later als dienstbode naar Nij megen trok, leerde daar de meubel maker Tonen kennen, die na zijn huwelijk o.a. werkzaam was bij de fa. Custers Stationsweg. Bij herstelwerkzaamheden aan het zangkoor in de kerk van Merselo, viel Piet Tonen en werd zeer ernstig gewond. Hij werdo.m. van de laatste H. Sacramenten voorzien en men verwachtte ieder moment zijn dood. Hij kwam er toch door, maar dat - was wel voor hem het sein om de zaag aan de kapstok te hangen en •om te schakelen. Op een klein boer derijtje op het Vlakwater, heeft hij verder zijn arbeidzaam leven door gebracht. Het echtpaar heeft 6 kinderen gehad, waarvan thans nog2 jongens en 1 meisje in leven is. 14 klein kinderen en 5 achter-kleinkinderen zullen niet op het appèl ontbreken. Daar moeder Tonen grote drukte niet meer kan verdragen, zal dit feest slechts in familiekring ge vierd worden. Dit is de derde diamanten bruiloft na de bevrijding in onze gemeente. De twee vorige waren Beerkens— Nohr en VullingsBillekens. Volksconcerten Fanfare „De Peelklanken" geeft morgen zondag om half 8 concert in Ysselsteyn, en fanfare „Ons Ge noegen" Oirlo, om 8 uur op het Henseniusplein. Gouden professiefeest Zondag 31 augustus a.s. zullen de Eerw. Mères Marcella en Con stance, in het klooster Jerusalem de dag herdenken waarop zij voor 50 jaren werden geprofest. Mère Marcella is jarenlang ver bonden geweest aan de lagere meis jesschool en is vooral bekend ge worden door 't feit, dat zij honderden Venrayse kinderen heeft opgeleid voor de Eerste H. Communie. Sinds de nieuwbouw is zij nog werkzaam als kosteres in de nieuwe kapel, maar met de grote proces sies is zij nog altijd degene, die de kleine bruidjes, als jaren tevoren, leidt en het toezicht hierover houdt. Zij is als kosteres de opvolgster van Mère Constance, die voor de bevrijding jarenlang als zodanig werkzaam was in het klooster Jerusalem. Dit gouden professiefeest wordt in het klooster gevierd, maar men is gezwicht voor de aandrang uit Venray zelf en zo zullende gouden jubilaressen, reciperen van half 12 tot half 1. Harmonie Euterpe Zaterdagavond 16 augustus jl. heeft de Venrayse harmonie Euterpe in Cuijk een concert verzorgd. Dit was bij gelegenheid van het vijfen zeventigjarig bestaan van de fanfare Sint Caecilia. Bij aankomst stond de plaatselijke fanfare klaar om Euterpe te ont vangen om dan gezamenlijk door de Cuijkse straten te trekken. Jam mer, dat de feestvierende fanfare zo schriel afstak tegen de prachtig geüniformeerde gasten. Uit bijna alle hulzen kwamen de mensen kijken. Om acht uur begon het concert op de cour van de fraters- school, die zich daar uiterst goed voor leende. Het kwartje entree bleek voor veel muziekliefhebbers geen bezwaar te zijn om te komen, Het programma, dat geboden werd, was zo gevarieerd, dat ieder een aan zijn trekken kwam. We noemen even: Oude kermis- tafereeltjes van Gerard Boedijn, waarmee in Swalmen de eerste prijs werd behaald; De Vogelkoop man van Apr. van Leeuwen en March fantasia van Kenneth J. Alford. Met de Manoeuvre Mars van P. A. Stenz werd het concert besloten. Prachtig gedaan van de drumband. Zo iets mag de doorsnee luisteraar wel, getuige het feit, dat iedereen ging staan. Na een gezellig samenzijn werd de terugreis aanvaard. Hulde aan het zoontje, dat zijn vader als tuba-blazer zo goed verving „II. Stede" Noord-Limburg naar Tienray. De jaarlijkse bedevaart voor de leden van de H. Stede naar Tienray is vastgesteld op zondag 24 aug. Waar het de wens van Paus en Bisschoppen is om dit jaar, het eeuwfeest van de verschijningen te Lourdes, bedevaarten naar Maria- oorden te organiseren, verwacht het Kringbestuur dat alle plaatse lijke afdelingen zondag te Tienray aanwezig zullen zijn. Ook dames kunnen aan deze be devaart deelnemen. Het programma is als volgt sa mengesteld Om 20.15 uur plechtig Lof met preek, vervolgens licht processie om de kerken, waarna zegen met het Allerheiligste. Na het Lof verering der Relikwie. Zilveren parochies In augustus 1933 wérden de rec toraten Castenray en Leunen, tot afzonderlijke parochies verheven. Fokveekeuring De fok- en controlevereniging „Eensgezindheid", houdt op vrijdag 29 augustus a.s., haar jaarlijkse fokveekeuring in de weide van M. Loonen te Leunen (nabij K.I.-stal). Aangevoerd worden 245 stuks rundvee. Plotseling sterfgeval Woensdag ondekte men in de bad gelegenheid van het boerenbonds gebouw te Castenray, het ontzielde lichaam van de 22-jarige Gertruda Kuypers, dochter van de zaak voerder. Men was ongerust ge worden, waar het meisje bleef en ontdekte even later, dat zij was overleden. Dit plotselinge sterf geval heeft grote indruk gemaakt te Castenray. Onder begeleiding van Oirlo's fanfare, aanvaardde deze dorps gemeenschap op 15 augustus j.l., voor de 150ste keer de beeweg naar O.L.Vrouw Behoudenis der Kranken te Oostrum. Op de Wanssumseweg stond een deputatie klaar ter verwelkoming. Onder leiding van Oostrums Har monie, trok men biddend en zingend de kerk binnen. Pastoor Asselberghs verwelkomde de pelgrims en hij herdacht alle Pastoors, kosters en Oirlose mensen welke in de loop der jaren ter bee vaart gingen naar Oostrum. Hij hoopte, dat de Oirlose processie tot de jongste dag ter beevaart zou blijven komen. Pastoor Vervoort uit Oirlo cele breerde verder met veel liturgische luister een plechtige H. Mis, waar in hij zijn parochianen toesprak. Deze zinvolle preek maakte diepe Indruk op de aanwezigen. Na de H. Mis, welke door Oirlo's kerkkoor op prachtige wijze werd gezongen, hield men een uur pauze. Bij terugkomst te Oirlo, in de nog onvoltooide kerk, klonk een indrukwekkend Te Deum, dat deze bijzondere jubilerende bedevaart besloot. De afdeling Venray van het Ver bond Voor Veilig Verkeer heeft het genoegen aan alle deelnemers aan de actie „Rijdt veilig 1958" de in het vooruitzicht gestelde feest avond aan te bieden. Deze feestavond zal worden ge-, houden op zondag 21 sept. 1958 in Wilhelmina" te Venray. Alle deelnemers worden verzocht op het aanvangsuur S uur aanwe zig te zijn. Uitnodigingskaarten worden tijdig toegezonden. Voor de deelnemers uit de ge meenten Venray en Wanssum, die aan de actie „Rijdt veilig 1958" heb ben deelgenomen, organiseert de afdeling Venray in samenwerking met de afdeling Wanssum een oriëntatie-rit, die eveneens op 21 september te 13 uur wordt gehou den. De inschrijvingskosten voor deze oriëntatie-rit bedragen f 2 50. Daar deze rit volgens KNMV reglement wordt verreden, verdient het aan beveling zich tijdig van dit regle ment te voorzien. De deelnemers uit de gemeente Venray kunnen zich tot en met 4 september dagelijks melden op het groepsbureau van de Rijkspolitie te Venray van 8—12 uur en van 13— 16 uur. De deelnemers uit de gemeente Wanssum kunnen zich melden bij de Postcommandant der Rijkspolitie te Wanssum, Venrayseweg 42. Het inschrijvingsgeld dient gelijk tijdig te worden betaald. Op genoemde adressen zijn tevens KNMV reglementen verkrijgbaar tegen de kostprijs van 30 ct. Voor deze oriëntatie-rit zijn door de gemeenten Venray en Wanssum wisselbekers beschikbaar gesteld, terwijl de afdelingen Venray en Wanssum van het Verbond Voor Veilig Verkeer prijzen, o.a. bekers, lauwertakken etc. beschikbaar zul len stellen. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens de feestavond in „Wilhel mina", voor alle deelnemers aan de actie „Rijdt veilig 1958. Het Verbond Voor Veilig Verkeer afd. Venray Zaterdag 30 augustus a.s. Evenals vorig jaar zullen ook nu weer de Verkenners van de St. Petrus I de vlieger-kampioenschap pen van Venray organiseren. De bedoeling is, dat er in twee afdelingen wordt gevlogen: afd. A 12jarigen en ouder, afd. B beneden 12 jaar. Ieder team bestaat uit 2 jongens. Beoordeeld worden model, bouw, afwerking, vllegvaardigheid en de samenwerking. Deelnemers kunnen zich opgeven woensdag 22 aug. tussen 2—6 uur bij Hopman Custers, Patersstraat 23 NW. Inschrijfkosten 50 ct. per team. De plaats waar de wedstrijden worden gehouden, wordt volgende week bekend gemaakt. Probeer allen méé te doen jon gens en laten wij er een echt vlieg feest van maken. St. Petrus-Groep I Venray. Wethouders verkiezing De nieuwe wethouders worden gekozen op dinsdag 2 september a.s. tijdens de eerste bijeeenkomst van de nieuwe gemeenteraad. In deze vergadering worden de nieuwe leden beëdigd, waarna uit de nieuwe raad de wethouders worden ge kozen. Oud-onderwijzer Rraykamp 95 jaren Te Bergen vierde de heer L.W. Kraykamp zijn 95ste verjaardag. Deze oud-onderwijzer te Venray, mag zich nog steeds in een goede gezondheid verheugen en had op deze dag vele felicitaties in ont vangst te nemen. Ook diamanten bruiloft Vandaag herdenkt het echtpaar Toon Peters en Maria Trapp te Siebengewald, hun 60-jarige echt vereniging. De bruidegom is 81 en de bruid 80 jaren. Door zijn handel in touw en heidebezems is de bruidegom in geheel Noord-Limburg bekend. Er zijn uit dit echtpaar geboren tien kinderen, die op hun beurt weer 30 kleinkinderen en 5 achter kleinkinderen ter wereld brachten. Veel augurken en tomaten. Op de Venlose veiling is dinsdag een record-hoeveelheid van 1.800.000 kg. augurken aangevoerd. Dit komt overeen met 130 wagons. De enorme augurkenaanvoer, het resultaat van enige dagen warm weer, werd hoofdzakelijk opgekocht door de binnenlandse fabrieken en inleggerijen. Op het ogenblik lopen ook grote partijen c en cc-tomaten „door de klok". Deze tomaten worden niet vernietigd. Het veilingbestuur heeft met enige conservenfabrieken een over eenkomst aangegaan, om deze to maten voor 10 cent per kilo, dat is de helft van de normale mini mumprijs, aan de conservenfabrie- ken over te doen. De tomatenaanvoeren bewegen zich thans tot 330.000 kilo per dag. Door bliksem gedood Tijdens een kort maar hevig on weer, dat woensdag boven Noord- Limburg losbrak zijn tussen Maas- bree en Baarlo twee jongens door de bliksem getroffen toen zij onder een korenmij t schuilden voor de regen. De 19-jarige H. Peeters uit Kessel was op slag dood, de 15- jarige J. Cortjans uit Baarlo, liep een zware shock en verwondingen Slachtoffers van de Snuffelziekte Het aantal varkens, dat in Helden wegens de zogenaamde Snuffel ziekte, moest worden afgemaakt, is opgelopen tot bijna vijfhonderd vijftig. Op het bedrijf van de heer G. aan de Egchelseweg moesten dinsdagmiddag 300 varkens worden opgeruimd. Maandag moesten op zes bedrijven in Helden-Panningen bijna 250 varkens naar het slacht huis gebracht worden. Ook in Tegelen (150) en Vlodrop heeft dinsdag de Snuffelziekte weer slachtoffers gemaakt. Tv-zender Mïerlo wordt ver vangen door zender Roermond Met ingang van 25 augustus zal worden begonnen met proefuitzen- dingen van de nieuwe tv-zender Roermond die zal werken op ka naai 5 hetzelfde kanaal waarop de zender Mierlo thans uitzendt. Dodelijk ongeluk Op de vliegbasis'Eindhoven van de Koninklijke Luchtmacht is dins dagmiddag een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 30-jarige korporaal eerste klasse vliegtuig-monteur P. Lataster uit Eindhoven. Nat. Trekpaarden-tentoon stelling weer in Den Bosch De 26ste nationale trekpaarden tentoonstelling van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trek paard" zal ook dit jaar weer in de Bossche Veemarkthallen worden ge houden en wel op dinsdag 8 en woensdag 9 september. De belang stelling uit binnen- en buitenland is weer groot. Met een verrassende openbare verkoping heeft het rijk Woensdag in Scheveningen de achterstallige premie voor de ouderdomsverzeke- ring over 1957 en 1958 geïnd van een principiële weigeraar. In een vloek en een zucht verkocht de deurwaarder een doodgewone stoel uit de boedel van de weigeraar, de groentehandelaar C. Bal (23), voor de lieve som van 850 gulden. De opbrengst was meer dan genoeg. Inclusief de verkopingskosten werd 815.60 gulden gevorderd. Nieuw kost de stoel een paar tientjes. Dat iemand in Scheve ningen er prompt 850 voor neer telde, was uitsluitend om de groen tehandelaar en niet om de stoel te doen. De koper was de vader van de groentehandelaar. Pa Bal maakte de openbare verkoping tot een schertsvertoning om de zaak van zijn zoon^te redden. Met vrienden was tevoren overeengekomen, dat zij zouden opbieden. Zij dreven de heer Bal senior, die met honderd gulden inzette, zonder aarzelen op tot zelfs boven de vereiste 815,60 gulden. De stoel kon meteen weer terug naar de huiskamer van de zoon en de deurwaarder ging met zijn loon en de premievordering naar huis. We hebben in ons vorig artikel geschreven over het steeds groter Wordend tekort aan Zusters, tot groot nadeel van deze tijd. Hoe komt het nu dat de tegen woordige meisjes zich schijnbaar minder tot het kloosterleven voelen aangetrokken dan vroeger? Men kan toch zeker niet zeggen dat de religieuse stand van de Zusters door de gelovige mensen niet meer zo gewaardeerd, gerespecteerd en bemind wordt. Men is er nog altijd van overtuigd dat door de Zusters ontzaglijk veel goeds gedaan wordt. Men zegt soms, dat het ligt aan onze katholieke gezinnen. Vroeger waren de gezinnen over het algemeen veel godsdienstiger en degelijker en kwamen er dus ook meer roepingen tot het religi euze leven dan tegenwoordig. Ook zijn er tegenwoordig voor de meisjes veel meer mogelijkhe den dan vroeger om zich een po sitie te verwerven, waarbij ze zeer verdienstelijk werk kunnen ver richten. Msar daarmee is niet alles ver klaard. Er zijn ook genoeg edelmoedige meisjes, die al de liefde van haar hart, al de gaven van haar geest en al de krachten van haar lichaam aan Jezus Christus en de zielen willen geven. Waarom kiezen die meisjes dan toch dikwijls niet de religieuze staat Men zou eigenlijk de meisjes zelf moeten vragen, wat zij denken over het kloosterleven. Men heeft dan ook een enquête gehouden onder de oudere meisjes. En de 140 antwoorden, die hier op binnenkwamen, waren dikwijls van een verrassende eerlijkheid. Het volgende antwoord openbaart de geestelijke nood van 't moderne I meisje: „Wij verdrinken in een wereld van sport, van genoegens, van bioscoop, van radio, van televisie, van eeuwige onrust, vooral die geen rustige minuut meer kent." Dit is slechts één geluid uit vele. Een ander meisje schreef: „Ik zou waarschijnlijk niet de moed hebben de eeuwige geloften af te leggen." Men kan in ieder geval niet zonder meer zeggen, dat de tegen woordige jongeren zo materialis tisch zijn ingesteld en niets voelen voor hogere dingen. Er waren ook antwoorden bij waarin de jongeren haar bezwaren tegen het kloosterleven naar voren brachten. Sommigen moesten niets hebben van die zogenaamde „kloos- ter-kitsch" en die rare kloosterlijke klederdracht. Met „kitsch" bedoelt men de wansmaak, al die zoetelijke beelden en voorstellingen, die men in som mige kloosters overal aantreft, in de kapel, in ieder vertrek, in alle gangen. „En daar een heel leven doorbrengen? Kitsch is een on waarachtige voorstelling. Een leu gen dus en dat in het klooster!" En dan die kleding. „Is het nodig, dat de Zusters tegen alle medische en hygiënische inzichten in, in deze kleding rond lopen?" Dat is weliswaar alleen maar negatieve kritiek en het raakt slechts de buitenkant van het kloosterleven. Er zijn echter ook meer positieve geluiden te beluisteren bij deze jongeren, die naar hun mening gevraagd werd, waaruit blijkt, dat onze tegenwoordige meisjes heur nog wel hogere idealen nastreven en niet zonder meer gekant zijn tegen de religieuze levensstaat. Daarover een volgende keer. v.d. B. der te Tegelen en Inde Rijp Petro- nella 23 jaar, verkoopster te Ven ray. Hendrikx Hendrik, 26 jaar, elec- triciën te Woerden en Wijnhoven Antonetta, 21 jaar te Venray. Overigens is het met die sensa tionele verkoping niet afgelopen. Zoon Bal blijft, evenals vader Bal, uit geloofsoverwegingen tegen be taling van de AOW-premie. Hij is tegen elke verzekering, omdat „God voor ons zorgt". Vader en zoon waren op die grond ontslagen van premiebetaling voor de Algemene Ouderdomsverzekering. Tot onlangs aan het licht kwam, dat de zoon in een verzekerde auto reed. Het prippipe losgelaten, redeneerde de Sociale Verzekeringsbank: dan ook AOW-premie betalen. Maar de Scheveningse groentehandelaar kon niet onder de verzekering uitkomen, zegt hij, omdat de wagen op afbe taling was gekocht en dus auto matisch is verzekerd. Daarom meent hij straks van de rechter gelijk te krijgen als hij het geld gaat terug eisen. Want de familie Bal houdt eensgezind vol: „Na het 65e jaar ouderdomsrente halen Dat nooit.". Dus wensen ze ook geen premie te betalen. De 100.000e Nederlander naar Australië Meer emigranten welkom. Op 29 september a.s. zal de „Jo- han van Oldebarneveli" vanuit Amsterdam naar Australië vertrek ken met aan boord 1500 Neder landse emigranten. Het wordt dit keer een bijzondere reis. Onder deze 1500 bevindt zich de 100.000ste na-oorlogse Neder landse emigrant naar Australië: mevrouw A. Zevenbergen-Wageveld uit Abbenbroek bij Rotterdam. Het was uiteraard onmogelijk na te gaan, wie van de 1500 precies de 100.000ste was. De Australische en Nederlandse emigratie-autori teiten hebben daarom mevrouw Zevenbergen verzocht en bereid gevonden, als zodanig op te treden. Adriana Zevenbergen zal op 16 oktober onderweg naar het nieuwe vaderland op zee haar 28e verjaardag vieren. Haar man, Cornelis Zevenbergen (29), is een boerenzoon die, omdat het ouderlijk bedrijf voor hem geen mogelijk heden bood, bankwerker is gewor den. Het jonge paar heeft twee zoons: Cornelis (4 5) en Addo (12 maanden). In Australië zullen ze zich vestigen in New Castle (Nieuw- Zuid: Wales). De reeds lang bestaande plannen van de familie Zevenbergen om naar Australië te emigreren kregen vastere vorm, toen hun vrienden, de familie De Bijl, in februari 1957 naar New Castle trokken. Er werd tussen beide families druk gecor respondeerd. Het aantal Nederlanders, dat sinds de oorlog vanuit Nederland rechtstreeks naar Australië emi greerde, bedraagt ruim 90.000. De rest (10.000) kwam uit andere delen van de wereld naar Australië. De Australische minister voor immigratie, A. R. Downer, heeft in Canberra verklaard, dat zijn land blij is met de Nederlanders, die in zo groot aantal zich overal ge vestigd hebben. De Nederlanders hebben bewezen eerste klas immi granten te zijn. Ze zijn ijverig en assimileren gemakkelijk in de Australische samenleving. Ruitersport De Landelijke Rijvereniging te Castenray, wist zondag in Vaals het kampioenschap licht te behalen. Morgen zondagmiddag zal ook in Castenray dezelfde demonstratie gegeven worden. Bedrij f scompetite Stand t/m 19 augustus: le Klasse Custers 5 4 1 0 9 18—5 Inalfa 6 2 2 2 6 13—12 Blitta 5 2 1 2 5 19—16 VVCB 4 112 3 5—9 Nelissen 4 0 13 1 3—17 2e Klasse KAJ 5 4 0 1 8 18—8 Muvero 4 2 0 2 4 16—11 Zuivelfabriek 4 2 0 2 4 9—9 Gemeente 5 2 0 3 4 13—15 PTT 6 2 0 4 4 11—24 Wedstrijd programma: Maandag 25 aug. Gemeente-Muvero Dinsdag 26 aug. VVCB—Inalfa. Woensdag 27 aug. Zuivelfabr.-PTT. Vrijdag 29 aug. Custers—Nelissen. Aanvang van de wedstrijden 18.30 uur. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat door de raad dezer ge meente in zijn vergadering van heden medewerking is verleend aan het r.-k. Parochiaal Kerkbestuur van St. Petrus-Banden, alhier voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de U.L.O.-school voor jongens en meisjes, en voor het huren van schoolbanken ten behoeve van een in te richten nood- lokaal voor leerlingen van de Hen- senlusschool; aan het r.-k. Kerkbestuur van de H. Catharina te Leunen voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de lagere meisjes school aldaar; en aan het bestuur van de bijzon dere lagere school in de Vredepeel voor de aanschaffing van leermid delen en oliekachels voor de eerste inrichting van die school. Venray, 29 juli 1958. Burgemeester en weth. voornoemd, P. PUBBEN, loco-burgem. H. VORST, secretaris van 15 t/m 21 aug. 1958 GEBOREN: Philipsen, Antonius Oirlo E 39d Arts, Hendrika Vredeweg 2 Philipsen, Godefridus Nieuwlanstraat 24 Reintjes, Elisabeth Veulen H 19 Noyen, Petronella St Odastraat 4 Vermeulen, Huberdina Smakterweg Collaert, Antoinette Molenpad 5 Houwen, Christina Overl.weg 5 v. Gend, Paulus Pr. Bernhardstr. 12 Verstappen, Andreas Kruitweg 17a Arts, Gerardus Kerkweg 12 Barents, Martinus Smakterweg 30 Rooyackers, Engelbertus Eindstr. 16 Manders, Elisabeth Leunen K 51 van Hooff, Jozef Heerlen Thijssen, Franciscus Burg. vd. Loostraat 24 OVERLEDEN: Derckx, Johannes, 2 weken, Bui tenweg 6 Kuipers, Gertuda, 22 jr, Castenray Duijts, Johanna, 72 jr, Overl.weg 2 Teunesen, Antonius, 19 dagen, te Vierlingsbeek. ONDERTROUWD: Haegens, Johannes, 23 jr, bank werker, Oostrum C 6b en Jansen, Cornelia, 24 jr. Lange weg 43 Janssen, Antonius, 28 jr, land bouwer, Oostrura C 50 en Vink, Gertruda, 23 jr, Brukske C 75 Teunissen, Johannes, 25 jr, tim merman, Overloon C 175 en Fleur- kens, Gerarda, 23 jr, Servatiusw. 7a GETROUWD: Coenen Hubertus, 24 jaar, hotel employé te Enschede en van Arsen Wilhelmina, 28 jaar te Oostrum. Hagens Willy, 23 jaar, boekhou- Heden overleed geheel onver wacht, nog voorzien van het H. Oliesel, in de leeftijd van 22 j., onze inniggeliefde dochter, zus ter, behuwdzuster, tante en ver loofde Gertruda Petronella Maria KUIJPERS Wij bevelen hare ziel in uw godvruchtige gebeden aan. Castenray: H. Kuijpers H. Kuijpers-Pouwels H. Weijs-Kuijpers J. Weijs en kinderen Antoon Mia Ermelo Hub Rolduc Martien Castenray: Jacques Paula Frans Wiesje Geert Henriëtte Paul Sevenum: Louis van Berlo, verloofde Castenray, 20 aug. 1958 De plechtige uitvaartdienst, ge volgd door de begrafenis, zal plaats vinden heden zaterdag 23 augustus om half 10 in de pa rochiekerk van de H. Matthias te Castenray. Bijeenkomst 9.15 uur aan het sterfhuis G 32b te Castenray. Heden overleed, voorzien van de H. Sacramenten der sterven den, in Huize „Berkele Heem" te Horst, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder weduwe van Roelof Drenth Groningen: B. Drenth F. Drenth-Schuls en kinderen Venray: V. Pijls-Drenth C. Pij Is en kinderen Venray: A. Pijls-Drenth C. Pijls en kinderen Groningen: Th. Drenth A. Drenth-Geubels Horst, 20 aug. 1958. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw godvruch tige gebeden aan. De plechtige requiemmis vindt plaats zaterdag 23 augustus om 11 uur, in de parochiekerk van S. Salvator Helpman te Gro ningen, waarna bijzetting op het R.K. Kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „Het Boschhuis" Heer e weg 95. Op zaterdag 30 augustus hopen onze lieve ouders Johannes Haegens en Gerarda van Lin de dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaren in de echt werden verbonden. Ter hunner intentie wordt om half 9 in de kerk te Oostrum een H. Mis opgedragen. Oostrum, Stationsweg 48. Op 31 augustus a.s. hopen onze lieve Ouders en Grootouders; M. Eibers A. Elbers-Drissen hun 30jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen en klein kinderen: K. Snippe Wilh. Snippe-Elbers Jacq. Eibers (Zr. Jozepha) Piet Eibers Kathl. Elbers-Lewls Shona, Peter, DIanne Frans Eibers Joop Eibers Tevens verloven Frans Eibers en Mimi Duyckers HORN, Daalakkerstraat 9. Gesloten wegens vacantie van 25 tm 28 aug. LITJENS Maasheseweg 24 SCHULDEN, door Mevr. F. Bom- Heesen gemaakt, worden door mij niet meer betaald. P. BOM Bij mi'j.T naar Nw. zeg ik familie, vrie den hartelijk vaarv a.b. ss Sibajak Venray, 23 aug. 19: Biedt zich aan v< in bezit van Mulo- voor kantoorwerkzf Adres bureau vai Meisje ge voor hele of halve 1 Mevr. Hoedemae weg 32. GEVRAAGD voor direct boerenknechtj< Michels-van Dijck GEVRAAGD boven 20 jaar, vc houden van kanto 's maandags tot en na half 6, vrijdag e namiddags. MUVERO GEVRAAGD leerling-kapster niet beneden 17 jaar. Maison „Modern", Langstraat 12 Tel. 681. GEVRAAGD voor di voor dag of dag en Lunchroom Verhe GEVRAAGD en Patrr^t Biedt zich aan typis voor halve dagen, c Brieven onder hr, GEVRAAGD leerling of rijwielher H. Hendrix, rijwii Voorradig aardappelr en wasm v. Gerven E wil ruilen tege Tevens te gasstel met fles Bosweg 28. Zeer voordelig te. k in goede^Bï ringspoel-na; zowel electrisch, ii salonraeubel, metl( Tevens reparatie aa Singer-d Julianasingel 3 a To koop Solex z, P. Vermeulen, Br< TE KOOP appéls en P. Linssen, Bursk TE KOOP toom bif H. Lomme, Oostri Geijsteren. TE KOOP moderne kinc z.g.a.n. f 90. Adts Te koop JvR zeugen M. Jenniskens.St Te huur gerr< c.q. kleine nat in centrum Venry. Adres bureau fcn TE KOOP partij jonge enve Venrayseweg 2», Te koop partij big J. Arts, Schoor,Ca

Peel en Maas | 1958 | | pagina 82