V(i<5 75 jaar A.N.W.B. Depute Th. Peters gaat Limburgs Staten verlaten Hoe honden ze 't uit? Huidgenezing I jiijr.na Thee met biscuit-periode in Australië voorbq Voor de politierechter Zaterdag 21 juni 1958 No 25 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG M PEEL EN MAAS - -A «*M«Trv w m V «mmrxrlVFrtmT A nUPCTPVTIS' PR! TQ- 8 „ar CONFECTIE VAI S&etkaat°&ve TSKOONS5?2en ™BOT« WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN 8 A™™™: PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60 Over enkele weken zal deputé Peters weer gewoon meester Peters worden. Dan zal hij zijn werkkamer in liet Gouvernementsgebouw in Maastricht ontruimen, om plaats te maken voor zijn opvolger, die in juli zijn taak zal overnemen. Daarmede is dan een einde ge komen aan zijn lidmaatschap van Gedeputeerde Staten van Limburg, waarvan hij sinds 1946 lid mocht zijn. Na de bevrijding als vertegen woordiger van de Statenkieskring Horst der K.V.P. gekozen als af gevaardigde van Noord-Limburg in de provinciale staten van dit ge west, werd hij in 1946 gekozen tot lid van Ged. Staten en heeft zonder onderbreking tot heden Limburg als zodanig gediend. Nu, bij het be reiken van de 65-jarige leeftijd keert hij niet meer in de Staten terug. Dat de heer Peters in de staten gekozen werd is geen wonder ge weest. Want reeds lang had hij niet alleen het vertrouwen van deVen- rayse mensen, maar had zijn naam in geheel Noord-Limburg een goede klank. Niet het minst door zijn voortdurend ijveren voor een zo breed mogelijk opgezet landbouw onderwijs in alle geledingen. Na aanvankelijk in Mill aan het onderwijs verbonden te zqn geweest, werd hij spoedig te Oirlo benoemd. Zijn functie bij het lager onderwijs verhinderde hem niet, ook zijn krachten in te zetten voor het land bouwonderwijs, waarvoor hij in de aanvang verschillende cursussen heeft opgezet, later geijverd heeft voor de stichting van de landbouw school en bij het onderwijs aan die school nauw verbonden was. Van zijn adviezen, zijn inzicht en zijn kunde heeft de vereniging voor landbouwonderwijs in Roermond, waarvan hij bestuurslid is, gaarne en overvloedig geprofiteerd. Z::- bemoeienissen met de stichting: van landbouwscho'en en-huisho scholen in het Noord-Limbur land is een krachtige stimulans weest voor een verdere on ta keling en uitbouw van de Limburgse boerenstand, wier .u staansmogelijkheden mede door onderwijs en de daar gegeven v or- lichting groter en beter werden. Doch hiermede was het werk v meester Peters niet ten einde. Toen onlangs de trotse silo inYsselsteyn in gebruik werd genomen, zei een van de daar aanwezigen: deze dag hadden JanPoels en meester Rutten z.g. nog mee moeten kunnen maken, maar meester Wijnhoven en Peters zijn er tenminste nog.... Daarbij kennelijk doelende op het grote werk van deze mannen, die door de stichting „Eigen Boer", de peel- ontginners van die dagen de kans en de mogelijkheid gaven om te beginnen aan de ontginning van ■deze peelgronaen, die zulk'n prach tige door andere gemeenten dik wijls benijdde resultaten opge leverd hebben. We denken aan de fusie der Ven- rayse zuivelfabrieken, aan de land bouwtentoonstellingen, aan zovele organisaties waarin meester Peters een werkzame rol heeft vervuld. Is het dan verwonderlijk dat, toen nieuwe statenleden na de bevrijding gekozen moesten worden, dat toen Meester Peters met grote meer derheid van stemmen als afgevaar digde van het Noord Limburgse land zijn intrede deed in die zelfde Staten en daar zoveel vertrouwen won, dat men hem koos tot lid van Gedeputeerde Staten, telkens op nieuw, 12 jaren lang. Deputé Peters was het tweede lid van Ged. Staten uit Venray (J. Poels zg. was het eerste). Het is ondoenlijk al het werk wat de heer Peeters in die functie heeft verzet te memoreren. Veel is daarvan geheim, veel slechts bekend aan een kleine kring van ingewijden. Wanneer we hier dan toch drie feiten noemen, die voor het gehele noord Limburgse land van grote betekenis zijn geweest, dan is dit slechts om een klein deel van zijn werkzaamheden te memoreren. Allereerst is er de woningbouw, waarmede de heer Peters zeer veel te doen gehad heeft, o.a. met de verdeling der bouwvolumens. Daar- naast is er de brug over de Maas bij Wanssum, die mede dank zijn ijveren, nieuwere en betere verbin ding gaven tussen het Noord-Lim burgse land aan beide zijden der Maas. Dan is er verder de ontgin ning der Vredepeel mogelijk ge worden, dank zij de oplossing van het eeuwenoude geschil over ge: bruiks- e.a. rechten, een oplossing, waaraan vooral Deputé Peters zijn beste krachten heeft gegeven. Een drietal punten, die het deputé - schap van de heer Peters mede hebben gekenmerkt. Drie belang rijke feiten, waar voor het noorden van ons gewest hem dankbaar mag zfln. Een eervolle erkenning van zijn werk mocht hij ondervinden van H.M. de Koningin, die hem benoem de tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Nu hij zijn staten-lidmaatschap neerlegt kan hij nog meer dan voor heen zijn krachten wijden aan het grote verkavelingsplan Lollebeek, dat dank zij zijn initiatief nieuwe toekomstmogelijkheden in zich bergt voor geheel deze streek. Moge het Meester Peters gegeven zijn zijn otium cum dignitate te ge nieten en moge hij zich overtuigd weten van de dankbaarheid van het Noord-Limburgse volk voor het vele goede dat hij in zijn hoge po sitie voor dit deel van het gewest vooral, tot stand wist te brengen en te ontwikkelen. Misschien hebt U een paar dagen geleden gelezen of gehoord, hoe op Drievuldigheids-zondag 2000 jonge katholieken, die op bedevaart waren in Neuzelle, door geünifor meerde knapen van de communis tische jeugdbeweging gewoon on dersteboven werden gelopen. En dat deze knapen communis tische liederen en spreekkoren be gonnen, om de hele bedevaart in het honderd te laten lopen. De katholieke jongeren bewaar den hun discipline, zegt het bericht verder. En hebt U gelezen van de katho lieken in de provincie Liaoning in China, die bij de autoriteiten een plan moeten indienen, hoe groot zij hun gezin denken te laten uit groeien, opdat de regering hen tijdig een verbod kinderen-te-krij- gen kan opleggen En hebt U gelezen van de aan- kardinaal Wyszynski in lie zogenaamd het „fana- bevordert, omdat hij de ken aanspoort als goede -ken te leven. •an kardinaal Stepinac, die 3 zijn ziekte, zijn dorp niet om als bisschop zijn ambt efenen? Maar hij blijft ge- du- wachten. 'i\ uizenden, ja honderdduizen- tholieken leven in een we reld, waar zij getreiterd en gemo lesteerd worden, omdat ze katholiek zijn. Maar zij blijven het en beleven hun geloof in moed. Hoe kan dat De 4de zondag na Pinksteren geeft ons het antwoord. Dit antwoord geldt voor die ka tholieken, die vandaag gekweld worden en het geldt voor allen, die in de toekomst het vuur aan de schenen gelegd krijgen, misschien ook wij. Het heeft ook gegolden voor de martelaren, die door Nero als toortsen gebruikt werden om de stad mee te verlichten. Plet goldtvoor de martelaren van Oeganda en voor de 19 van den Briel, die als slachtoffers van de geuzen vielen. Het antwoord is: „De Heer is mijn licht, vvien moet ik vragen. De Heer is de beschermer van mijn leven; voor wie moet ik sidderen". Unieke organisatie, waarop men trots kan zijn. Met opzet heb ik in het begin enige voorbeelden aangehaald van mede-katholieken, die 't opvallend zwaar hebben of gehad hebben in het leven. Ik zou er U ook aan kunnen halen van mensen in onze omgeving die het in alle stilte minstens even zwaar hebben; bv. ongeneselijke zieken, bijv. doofstommen in St. Michiels-Gestel of blinden in Grave. Ik zou U ook kunnen wijzen op de mensen, die zwaar gehandicapt zijn, op werklozen of mensen, die terugslag in de metaal en textiel aan den lijve ondervinden. En misschien is er in uw eigen omgeving nog wel iemand, van wie men zeggen zou: hoe houdt hij of zij dat vol: een weduwe, een ver laten moeder, oudjes, die van hun Drees-geld net niet sterven. Of stille armen. Het zijn deze mensen onder ons die het lijden in stilteen met moed dragen, de levende getuigen van de aanwezigheid van Christus on der ons. Dit is de kracht van ons katho licisme, de enige en werkelijk on breekbare kracht, waarbij NATO- en defensie-gemeenschappen, waar bij niet aanvalsverdragen, voorra den, kernwapens en geleide pro jectielen, waarbij ook de geheime politie met haar geniepige metho den als stof in de wind zijn. Er is maar één werkelijkheid, één burcht, één sterkte: de Heer. De eerste juli van het jaar 1883 is een gedenkwaardige datum, want op die dag werd te Utrecht de Algemene Nederlandse Wielrijders Bond, afgekort A.N.W.B. opgericht. De oprichting van deze bond was het gevolg van de toeneming van het aantal wielrijders de éérste vorm van snelverkeer en de daarmee gepaard gaande actie tegen de belemmerende verkeersbepalin- gen, die een hechte organisatie vorm noodzakelijk maakten. Reeds kort daarna ging de zo voortvarende bond zich ook bezig houden met de belangen van andere vormen van toerisme en na enkele tientallen jaren bestreken zijn be moeiingen een zeer uitgestrekt terrein van vrijwel het gehele toerisme. In de loop der jaren deed de A N.W.B. zeer veel ervaringen op, organiseerde zich steeds beter en kreeg meer invloed en goodwill, met als gevolg, dat deze unieke organisatie thans hulp en voor lichting kan bieden aan iedere Nederlandse toerist of weggebrui ker, ongeacht tot welke categorie (automobilist, motor- of scooter rijder, bromfietser, wielrijder, wan delaar, watersportliefhebber, een kampeerder, bergbeklimmer, skiër, ruiter, luchttoerist, scheeps- of trein passagier) deze behoort. Overal vindt men de A.N.W.B. op de bres voor verkeersveiligheid, verkeersvrijheid, voor een vereen voudigd internationaal verkeer en voor slechting van tal en tal van barrières, die de ontplooiing van een waarlijk vrij toerisme in de weg staan. 400.000 Met zijn 400.000 leden is de A.N.W.B. uitgegroeid tot een lichaam, dat de kracht en de mo gelijkheid heeft om veel, enorm veel te bereiken. Door zijn nog steeds sterk groeiend ledental en de verscheidenheid van zijn bemoei ingen kan de A.N.W.B. een service bieden als vrijwel geen andere soortelijke organisatie, in welk land ook. Wat doet de A.N.W.B. De A.N.W.B. is bij iedere Neder lander bekend als „de bond die de wegwijzers plaatst. Een ieder Kent de bJauw-witte wegwijzers en de richtings- en verkeersborden, en ie Ier profiteert van dit ingenieuze, nauwgezette systeem.dat in deze vorm uniek genoemd mag worden. Er zijn thans in Nederland ruim 8000 wegv/ijzers en richtingsborden; bovendien verzorgt de bond nog 470 riviernaamborden en 600 bord jes bij de Rode-Kruishulpposten, telefoonposten enz. De Rode-Kruis hulpposten worden regelmatig door de bond geïnspecteerd. Sinds 1946 rijden op de wegen de zo populair geworden gele zij span combinaties van de Wegen wacht. Zij bieden hun uiterst doel matige en zeer gewaardeerde hulp bij pechgevalien van allerlei aard, stellen wegrapporten op, waarschu wen bij mist, gladheid en brand gevaar en verlenen de Nederlandse weggebruikers talloze andere, diens ten, kortom een perfect service apparaat. Verkeerstechniek De verkeerstechnici van de bond zijn er niet slechts om individuele moeilijkheden van leden op telossen: hun werk is van nationale, zelfs Huidzuiverheid Huidgezondheid - - nmdge Puistjes verdrogen door Purol-poedei van internationale betekenis. Zij dienen de overheid van advies. Zij organiseren leergangen voor tech nici en functionarissen die be moeiing hebben met het verkeer. Zij zijn tolk van de gezamelijke Nederlandse weggebruikers en han delen daarna. De A.N.W.B. geeft de stoot tot ver keers verbeteringen en voert krachtdadige acties voor veiliger en doelmatiger verkeer. Ook op juri disch gebied beweegt de A.N.W.B. zich. Door proefprocessen worden principiële beslissingen uitgelokt, er wordt krachtig aangedrongen op modernisering van de verkeers- wetgeving' Op het gebied van ver zekeringskwesties kunnen de leden rekenen op steun. De technodienst controleert jaarlijks duizenden voertuigen op verborgen gebreken. Recreatie Overal waarin Nederland het na tuurschoon en de recreatiemogelijk heden werden bedreigd, heeft de A.N.W.B. (vaak met andere organi saties) de reddende hand uitgesto ken. Door overleg met de overheid konden dikwijls mooie stukjes na tuurschoon worden behouden. Ook het kamperen heeft de A.N.W.B. aangetrokken. Het kam peren is de laatste jaren uitgegroeid tot een massale wijze van vacantie- besteding. De A.N.W.B. doet al het mogelijke voor een gezonde ontwik keling van deze vorm van toerisme Men blijft steeds op de hoogte van alle kampeermogelijkheden en -moeilijkheden. Beginnende kampeerders worden in A.N.W.B.-proefkampen door er varen rotten op de hoogte gebracht van de juiste methoden. De jaar lijkse kampeertentoonstelling „Goed Kamp" is uitgegroeid tot de grootste van Europa en speelt een belang rijke rol op het gebied van kam- peervoorlichting. Service De service, welke de A.N.W.B, biedt, is bijna onuitputtelijk. Van het moment af, dat een lid besluit op reis te gaan, vindt hij de bond aan zijn zijde en voor menigeen is die lettercombinatie „A.N.W.B." het symbool geworden van een zorgeloze vakantie. Leden ontvangen op aanvraag gratis een reisplan, op maat ge maakt naar hun speciaal verlangen. Voor eventuele grenspapieren en internationale kredietbrieven wordt gezorgd. Bovendien .staat onderweg een zeer groot aantal door de bond gecontroleerde instellingen ter be schikking van de reiziger: hotels, restaurants, garages enz. De samenwerking van de ANWB met zusterorganisaties in het bui tenland is perfect en gezamenlijk heeft men reeds grote resultaten bereikt, zoals de afschaffing van grensdocumenten in vele landen. Het zou hier te ver voeren alle die de ANWB biedt te memoreren. Het werk van de ANWB is nooit overbodig geworden of achterhaald door de feiten. De krachtige positie van de bond, nu 75 jaar na de op richting en het triomfantelijke aantal van 400.000 leden, vormen een duidelijk bewijs, dat de bond de snelle ontwikkeling van verkeer en toerisme heeft weten bij te houden. In een wereld vol dynamische ontwikkeling is de A.N.W.B. 75 jaar lang een jonge en frisse or ganisatie gebleven. De maatregelen van de Austra lische regering hebben de inflatie hogere lonen, hogere prijzen stopgezet. De industriële sector kent een dynamische ontwikkeling. Op het ogenblik zijn in Australië rond 60.000 werkzoekenden. Dit zijn niet alleen werklozen, maar ook degenen, die van betrekking willen veranderen en de pas gearriveerde immigranten. De economische ontwikkeling, de uitbreiding van de openbare werken en alle daarmee samenwerkende factoren maken, dat Australië zelfs een beter emigratieland is dan drie jaar geleden, ook al bestaat er nu minder gelegenheid om overuren te maken. De Australische autoriteiten den ken er ook niet over om de Neder landse emigratie te besnoeien, in tegendeel, zij waarderen de Neder lander, die zich goed aanpast. De huisvesting is in Australië zeker niet moeilijker dan in Neder land. Er wordt veel aandacht aan besteed. De State Housing Com mission bouwt maar door. Ook de Nederlandse Building Societies bouwspaarkassen zijn zeer actief. Australië, aldus Dr Beukering, investeert, breidt uit en is vol ver trouwen in de toekomst. De Nederlandse emigranten ne men deel aan die inspanning en plukken ook de vruchten ervan. Zij werken in een jong land, waar de levensstandaard, de economische en arbeidssituatie zowel als de voor uitzichten tot de beste van de wereld mogen worden gerekend. Nederl. emigranten binnen 14 dagen aan 't werk Het is nog niet lang geleden, dat iedere Australische arbeider kon kiezen tussen 9 of 10 bazen, zich op het werk weinig inspande en gemakkelijk van baan veranderde, waarvoor een kop thee met een biscuit je op het werk bij een andere baas al voldoende reden kon zijn. Zo was het ongeveer eind 1955, begin 1956. Nu is er veel veranderd dank zij enkele maatregelen van de regering om de gevolgen van die situatie meester te worden. Want een veel te krappe arbeidsmarkt heeft n.l. tot naar gevolg, dat gemakkelijk de beruchte spiraal lonen-prijzen- lonen ontstaat. Maar die maatregelen tot gezond making van de Australische eco nomie hadden als neven-effect, dat nieuwe immigranten niet zo ge makkelijk als in 1955/1956 aan de slag kwamen. Er is altijd nog vraag naar ar beiders, maar zij moeten zich alleen wat meer inspannen dan vroeger en kunnen niet zo gemakkelijk van de ene baas naar de andere lopen. Wij herinneren ons de verontrus tende berichten uit Australië, waar in gezegd werd, dat er werkloos heid zou komen, dat de emigranten beter zouden doen naar een ander emigratieland uit te zien enz. In derdaad was er een daling in de belangstelling voor Australië te be speuren. Maar was die daling ge rechtvaardigd? Wij hebben inlichtingen verzocht bij de Nederlandse Emigratie- en Landbouw-attaché in Australië, Dr C. Beukering, die in Nederland is geweest en uitvoerige besprekingen heeft gehad met de emigratie-instan ties in Nederland. Via de Katholieke Centrale Emi gratie-Stichting in Den Haag, heb ben wij deze inlichtingen gekregen en een heel ander geluid vernomen dan het pessimisme, dat uit de ge ruchten sprak. Het grootste deel van de emi granten is steeds binnen 14 dagen na aankomst geplaatst. Voor ongeschoolden en mensen met een zwak beroep kan het soms een of twee weken langer duren, voor dat zij een geschikte werkkring hebben. Wat ongeschoolden betreft, die helemaal geen Engels kennen en soms wat onhandig zijn, ligt de zaak wel eens wat moeilijker, maar desondanks lukt het altijd hen ge plaatst te krijgen. Drie duivenlichaampjes heeft de politie in beslag genomen bij de landbouwer, die in het verdachten bankje stond, alsof men hem van moord had beschuldigd. Hij nam de zaak hoog op, zei hij. En daarom had hij een dure advocaat meege bracht. Volgens de dagvaarding heeft de landbouwer tamme duiven gedood en/of weggemaakt. Maar het waren geen tamme duiven, zei hij. Zij vielen wild en woest op zijn gewassen aan, en zij aten voor ka pitalen op. Dat deden zij al een hele tijd, vergezeld van talrijke broeders en zusters, even wild en even woest als zij. De oogst, aldus de verdachte, daar moet ik van leven. De oogst is voor een boer alles. Hij kan het niet aanzien, dat er een troep wilde duiven neerstrijkt om die op te eten. Er waren al wanstaltige vogel verschrikkers geplaatst en vernuf tige, lawaaimakende instrumenten met belletjes en ijzertjes, die door de wind en door de vrouw van de verdachte in werking werden ge steld. De duiven trokken er zich even wel niets van aan. Zij gingen rus tig op de vogelverschrikker zitten uitrusten als zij het eten moe waren en het getingel van de belletjes be schouwden zij als lunchmuziek. „Zij hebben wel voor vijftig of zestig gulden opgegeten", klaagde de man. Ten einde raad heeft hij toen de spuit genomen. Een welgemikt schot deed drie duiven sneven. De overige maakten zich uit de vleu gels. Opgelucht ging de man daarna weer aan zijn landbouwerswerk. Maar een van de buren had het schot gezien. Die vertelde ervan aan de knecht van de bakker. De knecht van de bakker vertelde het bij zijn klanten. En daar was ook de duivenhouder bij, die zijn duiven telde en er 3 miste. Dus ging hij naar de politie. De officier vond het geen werk. Vijfentwintig gulden boete eiste hij, om de landbouwer het doden van duiven af te leren. Maar de dure advocaat vond, dat er geen vonnis kon volgen. De ver dachte heeft gemeend, dat het wilde of verwilderde duiven waren, zei hij. Want ze kwamen dagelijks op zijn land om te eten. Tamme duiven krijgen thuis zo veel voer, dat ze niet elke dag bij anderen komen plunderen. De eigenaar ontdekte de vermis sing pas na twee dagen nadat een ander er op had gewezen. Daar wilde hij maar mee zeggen, dat de duiven ook in werkelijkheid aardig wild waren. En dan was er nog de plicht van de verdachte, op te ko men voor gezin en bedrijf, en dus zijn gewassen te beschermen tegen een dergelijke invasie uit de lucht. Het was erg mooi gezegd alle maal, en de verdachte knikte te vreden. Maar de rechter was het er niet mee eens. Dan had de ver dachte maar bij de politie moeten klagen, vond hij. Of hij had de eigenaar kunnen opsporen om hem te vragen de duiven vast te houden. Want dat men buiten-af niet zou weten, dat iemand drie huizen ver der duiven houdt, wilde hij niet aannemen. Zo werd het een tientje boete of twee dagen hechtenis; vijftien gul den minder dan de officier had geëist. Motorrennen te Wanssimi Onder auspiciën van de R.K.Ne derlandse motorsportbond vonden op het uiterst zware circuit „De Kooijse berg" ten bate van de pa rochiekerk, internationale terrein- wedstrijden plaats, waarvoor enige duizenden belangstellenden de sen satie wilden zien. Sensatie is er geen geweest, of het moeten de enkele niet noemens waardige valpartijen zijn geweest, welke eigen zijn aan dergelijke ter- reinwedstrjjden. Burgemeester Rutten opende met welgekozen woorden de wedstrijd en dat was het sein, dat urenlang het stof opdwarrelde en de bezoe kers zich dikwijls in de Sahara konden wanen. Uitslagen als volgt: Junioren 150 cc., 1. A. Wolfs Den Bosch 3 pt,, 2 vd. WaartDoorn 5p, 3. K. Bolman Den Haag 7 p, 4. H. Gerrits Schaijck 10 p, 5. G. vd. Wa- terlaat Helmond 11 p. Deze rijder had in de 2e manche met pech te kampen. Junioren 350-500 cc. Onbedreigd ging hier met de zegepalm strijken v. Heugten, Amersfoort 3 p.; 2. v. Dijck Eindhoven, 3. P.J. van Beek Zeist, 4. T. Goesen Eijsden, 5. A. Bierings Tilburg. Senioren 150 cc. twee manches: 1. C. van Lankvelt Uden reed in abnormale vorm alle tien de rondes onbedreigd aan de kop, 2. Th. Ver stappen Someren 4 p, 3. Mulder Amersfoort 7 p, 4. S. Smits Vol- kel 7 p, 5. H. v. Dijk Uden 10 p. Senioren 350 500 cc. Internaal over drie manches: C.Turk Utrecht 5 p, 2. Alb. de Rtfcke België 7 p, 3. Octaaf Martens België 8 p, 4. Frans Jenni3 België 23 p. en 5. de eeuwige pechduivel welke in de laatste ronde aan kop liggende nog kettingpech kreeg J. Maessen Ys- selsteyn 24 p. Film-agenda: Handelaren in meisjes. Deze film wil een ernstige waar schuwing zijn voor de jonge meisjes om zich toch niet onnadenkend in gevaar te begeven, aangezien er nog altijd mensen rondlopen, die als handelaars in blanke slavinnen het geluk van deze meisjes en hun toekomst vernietigen. Inderdaad toont deze film hoe een argeloos meisje, dat na lang zoeken een betrekking vindt In Parijs, tenslotte terecht komt in Buenos-Aires en slechts met de allergrootste moeite gered wordt. Of het dan noodzakelijk is, om alleen maar het nachtleven en de nachtclubs, de gedragingen van die bende enz. te laten zien, is een vraag, die de volwassen bezoeker zich stelt bij het zien van deze film. Want op de taak der ouders, der overheid en der politie wordt geheel niet gewezen. Alléén voor volwassenen. Salvo des doods. Weer eens een keiharde Western met veel geschiet en veel gevechten en natuurlijk het beeldschone meis je, dat uiteindelijk met de held gelukkig zal worden. Voor de liefhebbers van deze soms afgezaagde en immer dezelf de films weer iets om van te gnuiven. verdwijnt door iPUftOL Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot zondagnacht 12 uur, wordt de prak tijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kom. Openbare bekendmaking. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij bij hun besluit van heden, no. 147, aan Shell Nederland N.V., gevestigd te 's-Gravenhage, Wassenaarseweg 80, vergunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend tot het oprichten van een benzine- en autogasolie-installatie op de opslagplaats van J.P.A. Ne- lissen aannemingsbedrijf N.V. ka dastraal bekend gemeente Venray, sectie E no. 5189. Venray, 5 juni 1958. Uitstapje van bejaarden Degenen, die zich hebben opge geven voor het uitstapje van 24 juni dienen op het Henseniuspleln samen te komen om 9 uur. Hen, die een eigen pas hebben, wordt verzocht deze r.let te ver geten. Het Comité. Geslaagd Te Maastricht slaagde voor het diploma vakbekwaamheid kruide- niersbedrijf,mej. Kusters, Schoolst.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 7