Huize St. Servatius in het goud! Hunnen alleen geschoolde boeren voortploegen? Huize St. Servatius Wist U dat... Gouden jubileum Psychiatrische Inrichting St. Servatius 50 jaar in Venray Overpeinzingen Uit Peel en Maas Zondagsdienst huisartsen Gevonden: Zaterdag 16 augustus 1958 No 33 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN -EEN RIJK BEZIT ™MEFOON'5"en SS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Binnenkort gaan de Broeders van Liefde het feit herdenken dat zij zich vijftig jaar geleden in Venray vestigden en bij die gelegenheid zal het hoofdgebouw, als een kroon op het na-oorlogse restauratie werk, geopend worden. Het is te begrijpen, dat de inrichting deze gebeurtenissen niet stilzwijgend voorbijgaat. Wij menen, dat ook de inwoners van Venray dit feest niet stil zwijgend mogen laten voorbijgaan en hiervoor zijn verschillende redenen aan te geven. De gemeente Venray heeft veel te danken aan zijn talrijke inrich tingen, denkt ze maar eens weg in onze Venrayse gemeenschap, en onder die talrijke is Servatius niet de minste. In een ander artikel in dit blad zal duidelijk gemaakt worden wat Venray te danken heeft aan Servaas. Ons medeleven met Servaas bij dit jubileum mag echter niet alleen een uiting van dankbaarheid zijn omdat wij aan den lijve heb ben ondervonden de weldaden, maar laten wij allen spreken onze diep christelijke bewondering voor het grootse werk van naastenliefde wat hier vijftig jaar lang dag en nacht verricht is. Wie Servatius bezoekt of er slechts aan den buitenkant langs loopt komt bij enig nadenken onder de indruk van het werk van broeders en leken verricht aan de armsten der armen in onze maat schappij. Inwoners van Venray en kerkdorpen laat deze bewondering spreken in de komende dagen. Deken ANT. LOONEN Bij gelegenheid van de officiële ingebruikneming van het hoofd gebouw van de Psychiatrische Inrichting Huize St. Servatius op 9 oktober a.s. zal tevens herdacht worden het feit, dat genoemde inrichting zich vóór 50 jaar terug in deze gemeente vestigde. Ongetwijfeld zal eenieder overtuigd zijn van de grote betekenis ►vdie deze inrichting voor onze gemeente in de afgelopen 50 jaar heeft gehad, wanneer wij alleen maar denken aan de bemoeiingen ten aan zien van de sportvelden en de activiteiten bij het onderbrengen van honderden mensen in de rampzalige dagen in het najaar 1944. Daarom kan Venray's bevolking dit jubilé niet zonder meer laten voorbijgaan. Er is een werk-comité gevormd, dat zich tot taak heeft gesteld om een passend geschenk aan te bieden bij voornoemde gelegenheid. Uiteraard zal dat comité een beroep moeten doen op de finan ciële medewerking van de bevolking. Gaarne beveel ik bedoelde actie aan en ik hoop dat Venray, dat toch voor een groot gedeelde zijn opkomst aan onze inrichtingen te danken heeft, van zijn dankbaarheid en waardering op overtuigende wijze zal doen blijken. Venray, 14 augustus 1958. Mr. A. H. M. JANSSEN, Burgemeester van Venray 9 Oktober 1958 zal het nieuwe hoofdgebouw van de Psychiatrische Inrichting Huize St. Servatius officieel in gebruik worden genomen. Op die dag zal eveneens het feit herdacht worden, dat het 50 jaar geleden is, dat bedoelde inrichting zich in de gemeente Venray ves tigde. Bij die gelegenheid kan Venray's bevolking zich niet afzijdig hou den. Was de inrichting voor de lijdende mensheid in het algemeen van grote betekenis, van nog grotere betekenis was de vestiging van die inrichting voor de gemeente Venray. Naast de verschaffing van werkgelegenheid aan ruim 150 personen in de gemeente, heeft bedoelde inrichting ook voor de Venraysche gemeenschap bijzondere verdiensten. Wij denken daarbij vooral aan de activiteit met betrekking tot de voorziening en het onderhoud van sportvelden en vooral niet te ver geten de onbaatzuchtige liefdevolle verzorging van honderden van huis en haard verdrevenen in de rampzalige dagen van het najaar 1944 Om uitdrukking te kunnen geven aan de erkentelijkheid van Venray, voor hetgeen de inrichting voor Venray heeft betekend in die afgelo pen 50 jaren, heeft op initiatief van de Hoogeerwaarde Heer Deken en de Edelachtbaar Heer Burgemeester een werk-comité zich belast met de inzameling van gelden voor de aanbieding van een geschenk. Gaarne rekent het comité op de medewerking van allen, opdat het inderdaad mogelijk zal zijn, door middel van een waardig geschenk, uitdrukking te geven aan onze dankbaarheid jegens die inrichting. Het Comité is samengesteld als volgt: L. Laurensse, voorzitter, J. Colsen, vice-voorzitter, A. Janssen, secretaris, Mej. G. Pijpers, adj. secretaresse, Mej. A. Coenen, P. Geurts, J. Janssen, F. Janssen W* van den Munckhof, drs. H. van Noorden, P. Schoester, A.Vollebergh L. Janssen, Oostrum, L. Claessens en Mevr. Rongen-Strijbos, Oirlo' H. Kuijpers, Castenray, H. Reintjes, Leunen, H. de Krijger en Mevr! Geelen-Boonen, Veulen, H. Maas en Mevr. Drabbels-van Meijel, Heide G. Claessens, Ysselsteyn, M. Emonts en Mevr. Arts-Gielen, Merselo G. Muijsers, Vredepeel en J. van de Winkel, Smakt, leden. Komende week zullen door de post huis aan huis enveloppen bezorgd worden, waarin eenieder zijn feestgave voor Huize Servatius kan doen, In de week van 25 tot en met 30 augustus worden deze weer opgehaald. Wilt U de ophalers het werk vergemakkelijken, door direct na ontvangst der enveloppe deze klaar te maken en ze gereed te houden Bij voorbaat dank Men is druk bezig onze landbouw politiek te herzien. Om ïn de sfeer van de landbouw te blijven zouden wij kunnen zeggen, dat elke boer, die een opbrengst van zijn land wil hebben, dit eerst moet bewerken. Onder meer moet hij de grond om ploegen om tot een oogst te ge raken. Nu Is er wel felle kritiek te horen en te lezen op minister Vondeling, omdat hij niet precies doet wat de boeren willen, maar als een paal boven water staat het feit, dat de landbouwpolitiek met de ploeg- methoden uit het verleden tot ver keerde uitkomsten is gekomen. Het is dus niet zo vreemd, dat de minister als basis van een nieuw beleid de methoden waarmee het landbouw-bedrijfsterrein tot heden werd geploegd, wil ombuigen tot iets nieuws. Minister Vondeling komt met twee nieuwe middelen. Hij geeft een voorontwerp van wet voor vesti gingseisen in de landbouw en pu> bliceert tevens een structuurnota. Het voorontwerp voor de vesti gingswet is naar de Sociaal Eco nomische Raad gegaan om advies en de landbouw vakpers heeft ge legenheid om het ontworpen struc tuurbeleid te kritiseren. De nieuwe middelen ter sanering van de land bouw worden aan belanghebbenden getoond en ieder kan nu zijn me ning daarover ten beste geven. In de toekomst wil de minister, dat jonge boeren aan bepaalde eisen van vakbekwaamheid voldoen, voordat zij een eigen bedrijf mogen vestigen. Men grijpt hier voor de sanering naar hetzelfde middel, dat in de dertiger jaren voor de mid denstand werd gehanteerd en waar mee men zekere resultaten heeft geboekt. Bepaalde critiek wijst er op, dat de bevoegdheden van de minister ten deze al spoedig te ver kunnen gaan. Evenzeer als men aan een toe komstig middenstander bepaalde eisen kan stellen inzake kapitaal kracht, zou men van jonge boeren kunnen eisen, dat zij over een be drijf van bepaalde omvang moeten kunnen beschikken. Inderdaad ligt daar de kern van het vraagstuk. Men is er in landbouwkringen wel van overtuigd, dat men bij de bestaande wanverhouding tussen produktie en consumptie tot een sanering moet komen, maar men is het er niet over eens of die bij de bedrijven moet worden gezocht, bij de ondernemers of bij belden. Geen vrijheid meer Het komt ons voor, dat men het over het stellen van bepaalde scho lingseisen wel eens zal worden, waarmee dus de grondgedachte van vestigingseisen wordt aanvaard. Men kan die eisen niet afwijzen door een beroep te doen op een inbreuk van ;bestaande vrijheid. Er bestaat reeds lang geen vrijheid meer in landbouw en veeteelt. Jaar in jaar uit erkennen wij een systeem van garantieprijzen, die aan de boeren worden toegekend. In feite betekent dit, dat men de landbouw en veeteelt als onmisbaar voor de economische structuur van ons land aanvaardt. Wanneer de opbrengst van landbouw- en vee- teeltprodukten onvoldoende is om onze boeren een bestaan te ver zekeren, dan moet in het tekort uit andere bron worden bijgepast. Wanneer men in landbouwkringen deze gang van zaken als juist aan vaardt, dan impliceert dit tevens, dat men van de zijde der bijpas sende gemeenschap ook gaat mee- discussiëren over de bedrijfsvoering in de agrarische sector. Wordt de verhouding tussen kosten en op brengst der agrarische bedrijven scheef getrokken, dan gaat men zowel die kosten als de opbrengst bezien. Waar ook in de buurlanden en elders in de wereld de opbrengst van landbouw- en zuivelprodukten dalende is, daar is het duidelijk, dat men die geringere opbrengst op een bepaald moment als een ge geven moet aanvaarden. Er rest dan niets anders dan een streven naar produktievermindering ge paard aan een kritische beschou wing van de kostenfactor. Welke grootte per bedrijf? Vermindering van kosten eist een maximale vakkennis en wanneer men die stap voor stap bij de jonge generatie wil vergroten dan is daar niets tegen. Hun, die eenmaal gevestigd zijn wordt geen strobreed in de weg gelegd, waarmee een concessie aan het vrijheidstreven wordt gedaan. Nu blijft de moeilijke vraag over of men ook eisen mag stellen in zake een minimum bedrijfsgrootte of aangaande de optimale bedrijfs grootte. Het eerste zou betekenen, dat men zekerheid heeft, dat be drijven beneden een bepaalde om vang zekere kostennormen niet kunnen halen. Hier komt het struc tuurbeleid en de daarover gepubli ceerde nota om de hoek kijken. Bij de bepaling van de optimale grootte gaat men nog verder. Daar gaat men uit van de weten schap, dat de bedrijven zowel te klein kunnen zijn als te groot. Men stelt vast, dat slechts een bepaalde grootte tot de gunstigste resultaten kunnen leiden. Leest men nu de publikaties van vakmensen over deze materie, dan blijkt het, dat men het zeker niet eens is over de eisen, die met be trekking tot de bedrijfsgrootte moe ten worden gesteld. Men zou geneigd zijn te betogen, dat het grotere bedrijf steeds ra tioneler produceert dan een klein, omdat men b.v. de moderne voort brengselen der techniek op rationele wijze kan aanwenden. Maar een wet van Meden en Perzen is dit stellig niet. Programma en methode Een eerste vereiste om die be drijfsgrootte te kunnen bepalen is een juiste bepaling van het land bouwbedrijf. Gaat het hier alleen om landbouw of ook om veeteelt? Men treft een veelzijdige com binatie aan. Bovendien kan zelfs een leek wel tot de conclusie komen, dat het produktie-programma en de - methode van het boerenbedrijf zich wijzigen, zowel naar plaats als naar tijd. Voor een gewijzigde produktie- methode moeten ook andere eisen worden gesteld aan de bedrijfs grootte bij minimum-kosten. Men kan die niet onveranderlijk vaststellen, zeker niet in een land, als het onze met een zeer verschil lende structuur der bedrijven. Gaat men de boeren in een be paald bedrijfsgrootte-keurslijf dwin gen, dan dreigt een verstarrings gevaar met grotere economische nadelen als waarmee men thans worstelt. Vakkennis zwaartepunt: Uit doelmatigheids-oogpunt moet men ter bepaling van de garantie prijzen uitgaan van een bepaalde bedrijfsgrootte, doch deze norm mag zeker niet als actief sanerings instrument worden gehanteerd. Zelfs de passieve sanerings invloed moet een ruime grens ken nen. Er zal voor de minister'niets anders opzitten dan de bedrijfs grootte ten behoeve van garantie prijs niet dan na diepgaand overleg met de landbouwbonden vast te stellen. Het zwaartepunt van de land- bouwvernieuwing zal moeten liggen in de verhoging van vakkennis der ondernemers met als verlengstuk een zo goed mogelijke technische en economische voorlichting. Een landbouwer met een goed ondernemersinzicht zal zelf met alle hem ten dienste staande middelen streven naar de voor hem optimale bedrijfsgrootte. in de maand juli een Zweedse personenauto in volle vaart tegen een autobus reed? Het gebeurde in een klein Gel ders plaatsje en het ongeluk werd in alle kranten verhaald. Deze be kendmaking geschiedde, zoals steeds door ruimtegebrek, op een zeer sobere wijze. De details werden u onthouden. Inzittenden van de personenauto: 2 vrouwen, 2 kinderen en 2 man nen. Doel: vakantie! Gelukkig zaten de vrouwen en kinderen achter in de wagen en liepen, zoals wij dat noemen, geen noemenswaardig letsel op. Dit relaas ontvingen wij van een ooggetuige, die opgeschrikt werd in zijn vakantierust door het rem men van de personenwagen en de botsing. Hij was als eerste op de rampplaats en de gevolgen waren ontzettend. Een van de slachtoffers (chauf feur) was de auto uitgeslingerd en lag hevig bloedend op de grond. De benen kon hij niet meer bewe gen. Het andere slachtoffer zat bekneld In de wagen en werd na enige ogenblikken omdat men brand vreesde zo goed mogelijk door goedwillende niet-deskundige mensen uit de wagen gehaald. De zon scheen onbarmhartig op het wegdek en de mensen. Er was niemand die kon helpen. Er was trouwens ook geen verbandmateri aal aanwezig. De nog jonge kinderen liepen huilend over de weg en de echtge noten van de mannen legden zich naast de mannen op het wegdek neer en troostten hen. Onze verslaggever rende naar de telefoon en alarmeerde politie, de ambulancewagen van een naburige gemeente en vroeg ook medische hulp middels een in de buurt ge legerd kamp. De hulp arriveerde na een half uur. Wanneer in het dorp ter plaatse een EHBO-afdeling zou zijn geves tigd geweest, dan zou deskundige en verantwoorde hulp onmiddellijk zijn geboden. De gevolgen van het ongeval zou den zijn teruggebracht en beperkt. De slachtoffers zelf zouden zich gesteund en de vrouwen en kin deren zouden zich getroost hebben geweten. Wanneer de Katholieke Nationa le Bond voor Eerste Hulp Bij On gelukken over meerdere middelen zou beschikken, dan staat vast, dat het aantal afdelingen in ons land, thans de 500 te boven gaande en meer dan 1000 parochies omvat tende, uitgebreid zou kunnen wor den en zouden bestaande afdelin gen een ruimere beschikking heb ben over verband- en andere red dingsmaterialen. Wij hebben slechts de details verhaald van één ongeval en het is bekend, dat in het jaar 1957 evenveel mensen gedood werden door het snelverkeer als er het leven lieten bij de watersnood In 1953 Tijdens de watersnood werden er geen 23.000 mensen zeer ernstig gewond. Bij het snelverkeer was dit wél het geval. De hulpverlening bij de waters nood was zó spontaan en algemeen dat miljoenen guldens zijn over gebleven, die thans een reserve vormen. 25.000 eerste helpers, verspreid over het gehele land geven vrije tijd, schaffen uit eigen middelen studiematerialen aan, contribueren aan plaatselijke afdelingen, waarna wanneer dit nodig blijkt, bij dag en nacht kosteloze hulp wordt verleend. Dit vormt dan ook de reden, dat op morgen zondag 17 aug. middels een traditionele Pleis teractie een beroep wordt ge daan voor het inlossen van een ere-schuld. Deze actie is voor ons allen bestemd. Want wie van ons heeft geen littekens? Deze lit tekens herinneren ons aan die kosteloze hulp! Het inlossen van die ere-schuld heeft te betekenen: nog meer doeltreffende hulp middels de Katholieke Nationale Bond voor EHBO naar het lichaam en op het onverwachte ogenblik, in afwachting van de priester, ook naar de ziel. Het Is een vrije collecte U ontvangt een pleister. U kuut u zelfs van de collecte onthouden! Maar bedenk, dat door uw finan ciële hulp de deur naar daadwerke lijke en doeltreffende hulp voor U en uw medemensen geopend wordt. Het is bovendien weer een ouder wetse Pleister-aktie Laat het couvertje dicht. Bewaar het niet in fel zonlicht en... vergeet niet morgen zondag te luisteren naar het KRO-programma, want dan zal U blijken, wanneer U uw hulp verleende, of deze niet reeds dezelfde avond honderdvoudig bij U terugkeert, want niet minder dan 120 belastingvrije geldprijzen van 100 gulden zijn aan deze actie verbonden LIMA-GAS In verband met de ingrijpende wijziging in onze administratie, al dus kunnen de verbruikers van het Lima-gas deze week in de hun aan geboden circulaire lezen, wordt het begrip opname maand gewijzigd. Op de kwitantie welke in de maand september wordt aangeboden staat niet meer te lezen, „gasver bruik over de maand juli 1958, maar kwitantie over gasverbruik totaugustus 1958". Door deze administratieve wijzi- ging ontstaat er een verschuiving in de opname maand, waardoor men in 1958 inplaats van 12 maar 11 maal vastrecht zou betalen. Om dit te ondervangen heeft men deze week maar het vastrecht verdub beld. Tot zover accoord. Als dit een kostenbesparing met zich meebrengt kan dat niet anders dan onze goed keuring hebben en moet dit ook hebben, want de verbruikers heb ben niets te vertellen. Dit is het monopollerecht van dergelijke in stellingen. Waar wij niet accoord mee kun nen gaan is, dat, ons eerste vast recht dateert uit 1945, dus nog voor dat het Lima-gas te Venray de con cessie had, maar bij hun overname was het vastrecht voor ons f 1,50 per maand. Dat was dus een oude schuld. Door stijging der onkosten is het vastrecht in de loop der jaren ver hoogd van f 1,50 tot f 2,Twee kwartjes meer. Als dit nu overal zo gebeurt dan zit daar voor het Lima- gas een winst in van ettelijke duizen den guldens. Als dit meer bedrag, wat op der gelijke manieren verkregen werd, besteed zal worden om in Venray onrendabele aansluitingen te ver wezenlijken welke er anders niet waren gekomen, dan willen wij deze twee kwartjes daar wel met plezier voor offeren. Maar de methode is fout. van 14 augustus 1908 De levering van kaïniet door de Boerenbond te Venray, werd ge gund aan fa. Wed. v.d. Linden voor f 184,60 per wagon, losgeladen met zelflossen, geld ontvangen en rond zeggen. Te Leunen had een treurig on geluk plaats. De landbouwersknecht Leonard Jenneskens kreeg per on geluk een geweerschot van een jachtgeweèr in het linkerdijbeen. J. is aan de gevolgen overleden. - De Venrayse bezoekers aan de Overloonse kermis, konden tijdens de kermis aldaar gebruik maken van de tram Heuvel—Overloon. Kaartjes kon men bekomen in café M. Arts Heuvel. Goed gewonnen voorhooi werd te koop gevraagd a f 22,per 1000 kg. - De bekende ronde danssalon van Fr. Schulte wasvoorde eerste keer geplaatst op de kermis te Overloon. van 16 augustus 1913 - Aan de heer L. Spierings, aan nemer en houthandelaar te Boxtel, werd bij onderhandse overeenkomst opgedragen het maken van een aardebaan met daarbij behorende kunstwerken en klinkerbestrating van Oploo naar Overloon tot aan de Limburgse grens en verder tot Venray voor de som van f 93.000. Er doen zich in Venray de laatste dagen veel gevallen van vlekziekte bij de varkens voor. Maandag werden alhier ver kocht een winkelhuis met café en twee woningen, gelegen hoek Grote Markt en Hofstraat. Eigenaar werd de heer Jac. Fonck voor de som van f 9.510, Nieuws uit Venray en Omgeving Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN, Henseniusstr. 13a Telefoon 878. Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kom. Aangel. zwarte hond, Bonants Paterslaan 5; zijden sjaal, de Louw, Veltum L 79b; blauw emaille kan netje, Wed. Martens, Leunen K 21; 4 ger. zakdoeken, blauwe step, zilv. rozenkrans, groene kinderfiets, beige kl. portemonnaie, Politie bureau; zak meel, Aben, Maash, weg 31; bruine portemonnaie met inhoud, B. v. Diepen, Burg. van de Loostraat 17; witte damesportem. met inh., v. Duijnhoven, Hensenius- straat 22; vlieger (ton-model), Jans sen, Landweertweg 5; ring, G. Vol- leberg, Willemstr. 2; bruine portem. Vermeer, Kempweg32; hondenriem, Janssen, Landweertweg 5; haarstrik en rijwielsleuteltje, G. Janssen, Patersstraat 5a. Jeugdschutter Loonen nationaal kampioen Handboogschutterij St. Oda kon de vlag weer eens uitsteken. Zondag wist de 16-jarige schutter A. Loo nen in het grote nationale jeugd- concours te Vught in 50 schoten 428 punten bij elkaar te krijgen, waardoor hij verreweg (zijn op volger bleef bij 399 punten) de beste jeugdschutter was en zich nationaal kampioen 1958 mocht noemen. Een diploma en twee bekers zullen voor deze ras-schutter de herinne ring levendig houden aan deze grootse strijd en zijn medeschutters van St. Oda hebben hem zondag avond netjes in de bloemen gezet. 40-jarlg priesterfeest Vrijdag herdacht op de Smakt de rustend pastoor G. H. M. Dessing zijn 40-jarig priesterfeest. In een plechtige H. Mis en danklof bracht de jubilaris dank voor het vele wat hij in zijn arbeidzaam leven tot stand had mogen brengen. De jubilerende priester werd ge boren in 1893 te Naaldwijk in het Westland. In 1918 werd hij in de St. Bavo te Haarlem priester ge wijd, waarna hij kapelaan werd te Noordwijkerhout. Ook in Den Haag, Amsterdam en Delft was hij als zodanig werkzaam, tot hij opdracht kreeg in Westwoud een nieuwe parochie te stichten. Vervolgens werd hij benoemd tot godsdienstleraar aan het meisjes lyceum in Den Haag, waarna zijn benoeming volgde tot pastoor in Achthuizen. Hier beleefde hij bij de bevrijding de inundatie van zijn parochie, terwijl later bij de waters nood wederom zijn parochie een der ergst getroffene was. In ver band met zijn gezondheidstoestand vroeg hij in 1954 ontslag en ves tigde zich toen op de Smakt, waar hij sindsdien een hoog gewaardeer- de gast is, zoals ook wel bleek uit de receptie, die vrijdag werd ge houden, waar velen de jubilaris hun gelukwensen kwamen aan bieden. Brand In Ysselsteyn Maandagmiddag werd brand ge meld uit Ysselsteyn, waar enkele kinderen brand ontdekt hadden in de grote schuur van de landbouwer P. achter diens woning aan de Moosdijk. Het vuur vond gretig voedsel in het daarin opgeslagen hooi en stro, zodat het voor Ven- rays brandweer onbegonnen werk was tegen dit geweld de strijd aan te binden. Enkele varkens kwamen in de vlammen om, terwijl ook verschillende landbouwmachines 'n prooi der vlammen werden. De schuur brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Ruiter-successen. Op het ruiter-concours te Mel- derslo wisten zondag bij 't nummer dressuur achtallen de Peeldravers uit Ysselsteyn een 3e prijs te be machtigen. Oirlo werd le en Castenray 2e. Philipsen uit Castenray 3e prijs bij de individueele dressuur. A. Jansen uit Ysselsteyn een le. A. Voermans uit Leunen werd 5e bij eenspring- nummer. Bij patrouille-springen werd Castenray 3e. Bij het défilé werden in verschil lende klassen Ysselsteyn 2e, Leu nen le, Oirlo 2e, Castenray le en Wanssum 3e. Bij schoondraven werd H. Hendriks uit Leunen 3e.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 75