IK HOU VAN DE GRUTTER voordeel voordeel een rol Marie-biscuits voor 20 cent CORNFLAKES TOMATEN PUREE 60 cent 10 cent goedkoper Uit Peel en Maas samen 10% KORTING DOOR Emigrerende rentetrekkers. 10 tips voor electrisch scheren van 1 augustus 1908 Tegen een tweetal personen werd door veldwachter Fila, proces verbaal opgemaakt wegens het stelen van te velde staande ge maaide rogge. Tegen twee voerlieden werd proces-verbaal opgemaakt wegens dlerenmishandel ing. Zekere H. te Oostrum, die voor enkele jaren terug met houtkappen een oog verloor, kreeg deze week met hetzelfde werk bezig zijnde een stuk hout tegen zijn andere oog. De geneesheer gaf weinig hoop op behoud. De prijzen van schoenen wer den geadverteerd voor de kermis als volgt: heren-chroom-bottines f 4,grovere ijzersterke bottines f 3,50, vetleren sneeuwschoen f 3,50 en f 3,75, fietsschoenen f 2,50 en f 2,75. De Hollandse Toneelvereniging te Amsterdam, geeft zondag en maandag opvoeringen van een zestal blijspelen in de muziekzaal. Ie rang 60, 2e rang 30 ct. van 2 augustus 1913 De R.K. Werkliedenvereniging hield een algemene vergadering. De heer Odenhoven opende de vergadering en deelde mede, dat men voornemens was de Weleerw. heer pastoor toestemming te vragen om als afzonderlijke afdeling de processie te mogen vergezellen. Het lid Willems merkt op, dat de Volksbond dan maar het laatste moet lopen, de werkman komt toch steeds achteraan. Hierna kreeg de heer Lenssen het woord tot het houden zijner protest rede. Alvorens daartoe over te gaan zal spreker eerst een woord spreken over de noodzakelijkheid en de plicht der organisatie. Als men een blik om zich heen werpt ziet men over al het verenigingsleven bloeien. Spreker noemt Boerenbond, Pa troonsbond enz. en vindthet jammer, dat er werkliedenorganisaties zijn die elkaar tegenwerken, omdat men niet beseft het grote belang der eendracht. Het „allen voor een, een voor allen" is hier nog niet genoeg doorgedrongen, het allen voor een wordt slechts toegepast door de werklieden om het geld in de lade der kasteleins te jagen. Men denkt in Venray: als het mij maar enigs zins goed gaat, kan het mij niet schelen hoe het een ander gaat. Alleen het verenigingsleven kan de werkman verheffen, doch ook al leen dan wanneer hij verenigd is op christelijken grondslag. Spreker betreurt de val van het christelijk Ministerie en somt het goede op door dat ministerie tot stand gebracht. Hij laakt de laksheid van Venrays gemeentebestuur, dat niets uitvoert. Onze wetten schijnen voor Venray niet te gelden. Venray is neutraal op wettengebied. De woningwet schijnt in Venray niet te gelden. Op alle plaatsen, zelfs in de kleinste, worden huisjes en krotten afge keurd, in Venray woont iedereen in palelzen. Ook weet spreker zeker, dat de burgemeester aanschrijving gekre gen heeft om geschikte personen aan te wijzen om de ouden van dagen behulpzaam te zijn bij de in diening van verzoekschriften om ouderdomspensioen te verkrijgen, maar tot nu toe heeft men er niets van gehoord. Venray schijnt voor de wetten- uitvoering aan de Noordpool te liggen. Spreker wijst nog op deencykliek over het verenigingsleven en hoopt te Venray ook een kiesvereniging te zien opgericht. Nu komt hij tot het protest tegen de aanval op het verenigingsleven in de raadsvergadering van 11 juli jl. Uit naam van de Volksbond pro testeert spreker tegen de aangedane smaad door raadslid Slits. Deze durft nog wel openlijk te zeggen, dat hij zijn personeel goed betaald. Bravo! raadslid Slits, bravo firma Schellings—Slits, gij die uwe koetsiers een weekloon geeft van f 8,40 duits geld, of acht gulden en vier en twintig koperen centen als gij in Hollands geld uitbetaald, roept spreker uit. Hij wenste het raadslid Slits en de heer Schellings de vraag te stellen of zij met dat bedrag ook in hun huishouden kun nen rondkomen. Het verzoek van St Raphael is afgeketst, maar St Raphael laat zich niet op een ijsberg jagen. St. Raphael zal terug komen en zal zolang hameren totdat aan haar verzoek voldaan is. Ook protesteert spreker tegen het gezegde: „Willem wordt oud" enz., dus de oude werkman moet maar aan de kant geschoven worden.dat is zo het gebruik bij vele werk gevers. Spreker stelt aan de ver gadering de vereniging St Raphael ten voorbeeld en stelt namens de Volksbond het volste vertrouwen in de organisatie en haar leiders. Luid applaus bewees de instem ming der vergadering met het ge sprokene. De heer Odenhoven bracht spre ker dank voor zijn gehouden rede, bracht dank aan het bestuur van de Venrayse middenstand voor zijn tegenwoordigheid en sloot, na nog een opwekkend woord gesproken te hebben tot vereniging op christe lijken grondslag, de vergadering te 7.15 uur. Nog werd medegedeeld, dat op 10 aug. door het spoorwegpersoneel een grote protestvergadering zal worden belegd, waar als sprekers zullen optreden de heren Terra en Donné uit Blerlck. waar mijn moeder en grootmoeder ook al klant waren. Ook zij rekenden op die extra guldens van de kassabons. Je staat verbaasd hoe gauw die 10% korting oploopt. Juist omdat je in deze dure tijd op de kleintjes moet letten is 10% korting extra welkom. En elke week een nieuwe voordelige aanbieding. SvrfmdieHs tot en met 5 aug. '58 Bij elke aankoop van een pakje thee of een doosje theezakjes tot en met 5 aug. '58 een pak 'i - tviAHir-: - i 'vG- h&x twee blikjes eigen importen eigen expeditie eigen fabrieken eigen winkels tmrrt Wanneer een rentetrekker naar een land emigreert, waarmede ons land vriendschappelijke betrekkin gen onderhoudt, kan de hem krach tens een der ongevallenwetten toe gekende rente worden overgemaakt na ontvangst van een bewijs, waar uit blijkt, dat belanghebbende nog in leven is. De uitkering van de ongevallen rente wordt dus bij emigratie niet stopgezet, evenmin heeft het per centage van de vastgestelde ar beidsongeschiktheid invloed op de rente. Het bovenstaande geldt eveneens met betrekking tot een rente krachtens de invaliditeitswet, toe gekend aan een rentetrekker, die naar het buitenland verhuist. Maar geen toeslag. De eventueel naast een derge- rente rente verleende toeslag (en) ingevolge de wet tot aanvulling van renten krachtens de ongeval lenwetten, de invaliditeits-, ouder- doms- en weezen-rentetrekkers ko men echter als regel te vervallen en wel met ingang van de eerste dag der maand, vol gende op die, waarin de verhuizing plaats heeft. Voor de renten krach tens de ongevallenwetten met in gang van de dag van verhuizing. Verhuist een rentetrekker even wel naar een land, waarmede een wederkerigheidsverdrag op het ge bied der sociale verzekering geslo ten is, dan bestaat de mogelijkheid, dat hij ook in het buitenland voor toeslag (en) en of kinderbijslag in aanmerking komt. Dergelijke verdragen zijn echter uitsluitend met enige Europese landen gesloten. Verhuist een rentetrekker naar een ander werelddeel, dan zullen zijn toeslag (en) en of kinderbijslag (en) in geen geval gehandhaafd kunnen worden. Afkoop mogelijk. De overboeking van renten naar het buitenland in het algemeen ge schiedt door tussenkomst van de deviezenbank hier te lande. In België en Duitsland vindt de uitbetaling echter op andere wijze plaats. Indien een rentetrekker voorne mens is naar het buitenland te verhuizen, verdient het aanbeveling de Sociale Verzekeringsbank te Amsterdam hiervan tijdig in kennis te stellen. Door deze bank worden dan uitvoerige inlichtingen ver strekt omtrent de wijze waarop in het desbetreffende geval de uitbe taling zal worden geregeld. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat indien een verzekerde, wie een rente anders dan „voorlopig" is toegekend, zich langer dan een jaar onafgebroken binnen Nederland en de daaraan grenzende, bij alge mene maatregel van bestuur aan te wijzen landstreken ophoudt, het STOPPELKNOL Het besté stoppelknollenzaad in de nieuwe beschermende blikverpakking bestuur der Sociale Verzekerings bank bevoegd is alle aanspraken op schadeloosstelling wegens dat onge val af te kopen met driemaal het bedrag der jaarrente. Dit is evenwel niet van toepas sing, indien de verzekerde op het tijdstip van het ongeval de leeftijd van 50 jaar bereikt had en indien en zolang de rente meer dan 21 pet. van het dagloon bedraagt. Electisch scheren moet altijd ge beuren vóór, nóóit na het wassen. Huid en haren moeten droog zijn. Gebruik van adstringerende mid delen na het scheren is van be lang als de huid gevoelig is. Nooit vooraf gebruiken. Wie pas tot electrisch scheren over ging dient de huid na elke scheer beurt even met vochtig gemaakte aluin te bestrijken. Let er op bij aankoop van een scheerapparaat, dat er merken bestaan, die schoonscheren en merken, die dat niet doen. Voorts zijn er apparaten, die langere haartjes kunnen meenemen en andere, die deze laten staan. Geef uw apparaat eens in het kwar taal een grote beurt en maak het die dag niet alleen grondig schoon na het gebruik, maar borstel bovendien alle onderdeeltjes met alcohol. Scheer u niet electrisch bij transpi ratie. Zorg voor geleidelijke af koeling, wrijf de gezichtshuid droog en wacht dan een halfuur met scheren. Indien zich aan het apparaat zelf geen schakelaar bevindt, kunt u een handige schakelaar in het snoer monteren ter hoogte van de linkerhand. Trek de huid goed strak bij het uitscheren en beweeg het appa raat tegen de haargroei in met streken van enkele centimeters, echter zonder het van de huid te lichten. Maak uw scheerapparaat schoon met een fijn borsteltje. Blaas niet in de scheerkop, want met de luchtstoot komen onherroepelijk kleine vochtdeeltjes op het me taal, die tenslotte roestvorming veroorzaken. Berg uw apparaat altijd veilig weg in étui of doos en laat het niet onbeschermd achter. De scheer kop wordt bij onvoorzichtige ver plaatsing snel beschadigd.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 66