Ouders SPORT Speelgoed J. Coenen-Houtackers kinder - vacantiewerk. Sportieve ontmoeting der Mater Amabilisscholen Oirlose processie naar Oostrum Film-agenda: „Snuffelziekte" Diploma uitreiking Mater Amabilisschool Kerkelijke Diensten ie{jfia(euiA6e(i J. GOUMANS Th. Claessens Voor degelijk en mooi slaagt U met de Kermis zeker bij Ook Zondag geopend Het Vlakwater heeft sedert een zevental jaren in Venray een heel nieuwe klank gekregen. Deze plek van een rustig natuurschoon is in deze jaren onafscheidelijk verbon den met het Door het jaar is het een stille plek in Venrays schoon, die slechts van tijd tot tijd door enkelingen of wandelende groepjes wordt be zocht. In de twee weken van augustus, waarin het vacantiewerk voor de kinderen valt, is deze vredige stilte plots verdwenen en wordt deze plaats getuige van het wemelende leven van enkele honderden kin deren, die onder goede leiding pro fiteren van de mogelijkheid, die telken jare wordt geboden, dank zij de activiteit van een Comité Kindervacantiewerk, dat al reeds vroeg in het voorjaar begint met de voorbereidingen, welke noodza kelijk zijn om deze weken voor de Venrayse kinderen zo goed moge lijk te laten slagen. Kinder-vacantiewerk is meer dan een aangenaam bezig houden van de kinderen. Veel meer! Het is ook veel meer dan ouders bevrijden van een mogelijke over last gedurende de vacantie. Dit zou immers erg negatief zijn. Om goed te begrijpen, wat het dan wel is en zeer bijzonderlijk is, zou het nodig zijn in de huid van het kind te kruipen en van daaruit de spanning te beleven, welke 't kind doormaakt voor en tijdens deze vacantieweek. U, als ouders van deze kinderen zoudt het kunnen zien bij een be zoek aan hot Vlakwater. U zult het bemerken in de gesprekken met uw kinderen. Is het niet een blijde ervaring te zien, hoe de kinderen in groepsver band de „kastelenbouw" ter hand nemen, waarbij aan hun vinding rijke fantasie de vrije loop wordt gelaten, zand en planten dienstbaar worden gemaakt aan een levende voorstelling, om zo te komen tot de uitbeelding en vormgeving van wat in hun kleine geest leeft. Leert het hierbij niet ook reke ning te houden met de voorstellin gen van de anderen, die tezamen een zanderig fort opbouwen Er zit hier dus een stuk vorming van uw kind in besloten. Het is immers in het spel en de vrije uitbeelding, waarin het kind zich het: spontaanste geeft. Is het dan niet begrijpelijk, dat uw kind bij thuiskomst 's avonds nog volledig in beslag wordt geno men door de ervaringen van de dag Wellicht worden deze nog voort gezet in hun nachtelijke droompjes, waarin het door hen gebouwde kasteel levend wordt, waaruit mid deleeuwse ridders in vol ornaat en gewapend met schild en speer over de ophaalbrug ten strijde trekken tegen een roofridder, zoals hun deze uit de verhalen is bijgebleven. De spelen worden met veel zorg gekozen, zodat deze aangepast zijn aan de leeftijd van de kinderen. Iedere groep staat onder een goede leider of leidster, die totaal belangeloos hun tijd geven aan uw kinderen deze mooie weken te be zorgen. Deze leiders en leidsters ontvan gen gedurende enkele avonden in structies en voorlichting over de wijze van werking, opdat zij zich zo goed mogelijk van hun taak kwijten. Het comité zou een beroep op de ouders van de deelnemende kin deren willen doen, om zich eens persoonlijk op de hoogte te stellen van het werk, dat voor hun kin deren wordt gedaan, door een be zoek aan het Vlakwater, of aan de Ambachtsschool, waar de kinderen verblijven, wanneer door weersom standigheden het buitenspel onmo gelijk is. Door persoonlijk hiervan kennis te nemen, is het mogelijk met uw kinderen over de ondervonden vreugde te praten als getuige. Het Comité verwacht dan ook, dat U ^in de weken van 11 tot 23 augustus van deze gelegenheid ge bruik zult maken, om een per soonlijk bezoekje te brengen bij het Kindervacantiewerk Venray. Het Comité K.V.W. In het sportpark te Bergen had een sportontmoeting plaats tussen genoemde scholen van Bergen, Gen nep en Venray. Deze scholen, welke de meisjes niet alleen kennis en vaardigheid \.il bijbrengen met betrekking tot verschillende huishoudelijke en andere nuttige vakken, heeft als doelstelling de persoonlijkheids vorming van het jonge meisje. Hierbij dient ook aandacht be steed te worden aan sport en ont spanning, welke van groot belang zijn voor een evenwichtige ontwik keling van de jonge mens. Dat dit deel van het programma door de Mater Amabilisscholen van Bergen, Venray en Gennep niet verwaarloosd wordt, bewezen de meisjes, die donderdagavond deze scholen vertegenwoordigden, terwijl zij enige weken tevoren reeds met vrij behoorlijke resultaten aan de diocesane sportdag te Heerlen had den deelgenomen. Omdat men rekening moest hou den met de beschikbare tijd, werd het programma beperkt tot volly- ball en hardlopen. De eerste bleef onbeslist tussen Bergen en Gennep die elk 8 punten behaalden en Venray met 2 punten genoegen moest nemen. Bij het hardlopen behaalde Ber gen 4, Venray 2 en Gennep 0 pt. Het resterende gedeelte werd in gezellig samenzijn doorgebracht. A.s. 15 augustus is het 150 jaar geleden, dat de Oirlose processie ieder jaar naar Oostrum trok. Deze processie, welke uit de 18e eeuw dateert, heeft sindsdien jaar lijks zonder onderbreken O.L.Vrouw Behoudenis der Kranken bezocht. Tijdens de oorlogsjaren, toen er offcieel geen processie mocht trek ken, ging men op eigen gelegen heid en de deelname was toen nog groter. Het zal dit jaar helaas de laat ste processie zijn, waaraan sinds 1932 de Oirlose Zusters een bij zondere aandacht besteden, want de Zusters zullen Oirlo in augus tus 1959 verlaten. Het was wer kelijk hun werk, dat deze proces sie met bruidjes, engeltjes enz. een bijzondere bekoorlijkheid had. Ik wil niet zeggen, dat de devotie van Oirlo tot O.L. Vrouw van Oos trum sinds 1808 is begonnen. Sinds het ontstaan van de bede vaartplaats Oostrum is Oirlo ter bedevaart gegaan. Zo was Rutgerus Woest pastoor van Oirlo van 15841604 en de beurzenstichter Johannes Molitoris, pastoor van Oirlo van 16041663, in resp. 1602, 1604 en 1612 in het bezit van het officie te Oostrum. In 1811 hield Jan Renier Aerts, pastoor van Oirlo, op de zaterda gen in de Vasten de vastenpreken te Oostrum. De Oirlonaar pastoor Cornelius Kemmelings preekte in 1815 te Oostrum tijdens de Vasten. In 1890 werd toedoen van Rector Jeuken van Castenray een sierlijk schild en kaars aangebracht als: „Hulde aan O. L. Vrouw, Oostrum- Oirlo 1890". In 1908 werd door pastoor Reij- nen een O.L.Vrouw-altaar opgericht in de Oirlose kerk als dankbare herinnering aan het 100-jarig be staan van de geregelde bedevaart naar Oostrum op 15 augustus van de Parochie Oirlo. Een gedeelte van dit altaar waar dit op vermeld staat heeft Pastoor Vervoort in de muur van de huidige kerk van Oirlo in laten metselen. Een andere belangrijke gebeurte nis vond plaats in 1768, toen werd op 12 juli de schout van Oirlo, Jacobus Henricus Rutten met Maria Christina Verblact in de echt ver bonden te Oostrum in de O.L. Vr.- kapel. Medegetuigen was de latere secretaris Lambert Verblact. „Hi juncti sunt in sacello de Oostrum" zegt het register. Het was zeker gedaan ter wille van de Oostrumse familie Verblackt en ter eer Van de Oirlose pastoor, Zou verder de stichter van de kerk van Oostrum Jan van Broeck- huysen in 1320 ook niet de kerk van Oirlo in die tijd aanmerkelijk hebben laten verfraaien Was Oirlo en Oostrum verder niet verbonden met de Heren van Spralandt en naderhand met de Heren van Geijsteren. Zo zal de plechtige processie van Oirlo op 15 augustus a.s. worden voorbereid met een plechtig triduum in de Parochiekerk van Oirlo. Moge Oirlo nog lang ter beevaart gaan naar Oostrum tot heil der parochie. „Oostrum"-nieuws Zo zijn we dan uitgebekerd. Een strijd van een hoger geplaatste club tegen een in een lagere af deling uitkomend elftal. De tweede klasser Venray, tegen de vierde klasser Oostrum. De toeschouwers hebben zeker geen eenzijdige wedstrijd gezien, al lag in de technische prestaties wel enig verschil. Dat Oostrum na een uur spelen de stand nog 2—1 had kunnen hou den, was een grote verdienste. Venray kon de thee gaan drinken met een 1—0 voorsprong, maar daartoe hadden de Oostrumse voor- waartsen toch enkele redelijke kansen onbenut moeten laten. Na de rust werd het snel 20 en toen kon de enige Oostrumse goal van deze middag gescoord worden. Het werd een daverende knal, onhoudbaar voor de keeper. Daarna trok Venray alle registers open en kon de stand doorhen'op- gevoerd worden tot 51. Voorlopig zal Oostrum nu geen wedstrijden meer spelen. Wel staat op 17 augustus de reis naar Etten (Gelderland) op het programma. Willen de liefhebbers zich snel op geven bij F. Schelbergen. Elke zaterdag gaat de training door om 5.30 uur. Iedere speler wordt hier verwacht. Handboogsport Zondag werd te Princenhage de Interland-wedstrijd Nederl.-België gehouden. De Nederlandse schut ters hebben deze wedstrijd tot een goed einde gebracht en versloegen de Belgen met 112 punten. Neder land schoot 6009 punten België 5897 punten. De beide Venrayse schutters welke in het Nederlands team onze oranjekleuren verdedig den brachten het er zeer goed af. De schutter P. van Ooi bezette met 447 punten de 2e plaats terwijl H. v.d. Putten met 427 punten de 8e plaats verwierf, voorwaar een mooie prestatie. Op 24 aug. zal te Brussel de retour-wedstrijd worden gehouden. Wij wensen onze schutters veel succes. Handboogschutterij St. Sebastiaan, Heide Zondag j.l. had onder grote be langstelling de traditionele beker wedstrijd plaats. Na een spannende wedstrijd kwamen als overwinnaars in aanmerking J. Ewals en J. Nel len. Tussen deze twee werd nog eens gekampt met 10 pijlen, waar na J. Ewals uit de bus kwam als winnaar. Brigitte het meisje van Place Pigalle Dit verhaal van een dochter van een eigenaar van een nachtclub is vol leven, zang, dans en op tijd een robbertje vechten. Papa wordt namelijk voor een valse munter aangezien en ver trouwt zijn dochter toe aan een vriend, als hij onderduikt voor de politie om de ware schuldige te zoeken. Die dochter is geen katje om zonder handschoenen aan te pakken en zorgt voor de roetige komische verwikkelingen. Een film vol vaart en tempo, al gaat een en ander niet éiep. Een vrolijke tijdpassering en geschikt amuse ment. Sabu het boek der wildernis Aan een tamelijk flauw verhaal heeft men prachtige natuuropname en schitterende dier-verfilming „opgehangen", waarbij Sabu weer eens ten overvloede toont wat hij met zijn olifanten b.v. kan doen. Om die redenen aanbevelenswaar dig, waarbij men dan sensatie op de koop toe neemt. De droom van een bakvis Een der eerste filmen van Romy Schneider, die vooral voor de jeug digen aantrekkelijk is, al was het alleen al om Romy Schneider. Maar ook de ouderen zullen er plezier aan hebben, doordat het circus in deze film een ruime plaats is toe gemeten. Bernadine Het is al weer even geleden, dat het bekende Bernadine u uit alle music-boxs tegenklonk en in deze film kan men dan bewonderen hoe dit lied tot stand kwam. Het is een tamelijk flauw verhaal van een student, die nog al werk maakt van zijn meisje, maar voor een be langrijk examen haar zg. in be scherming geeft aan een vriend, die echter na die 14 dagen het meisje ingepalmd heeft. Pat Boone schreit dan zijn kommer uit in Bernadine en April Love en wat dies meer zij, met het gevolg dat allen, die van dit soort liederen houdt, hierbij zich wonderwel zal amuseren. bedreigt varkensstapel in Midden-Limburg Bij een fokker in Baarlo, is de gehele varkensstapel van 336 var kens en biggen opgeruimd. Bij een andere bewoner van Baarlo zijn 205 varkens en biggen afgemaakt. Bij een boer in Kessel 40. Zo zijn in het geheel in Limburg in de laatste dagen op 25 bedrijven alle varkens afgemaakt, omdat onder de dieren een in Nederland praktisch niet voorkomende ziekte is uitgebroken. De betrokken boerderijen zijn be smet verklaard en er mogen de eerste maand geen varkens meer gehouden worden. Deze nieuwe var kensziekte, de zgn. snuffelziekte of atrofische rhinitis, is in Duitsland, Frankrijk, België, Denemarken en de Verenigde Staten reeds langer bekend en berucht. De dieren, die door de ziekte zijn aangetast, vertonen een sterke ver groeiing en uitwendige uitholling van de neus. In veel gevallen wor den ook de kaakbeenderen aange tast. Vooral onder de biggen, die overigens zonder deze verschijnselen geboren worden, veroorzaakt de snuffelziekte een grote sterfte, ter wijl bij de oudere dieren de groei ernstig wordt geremd. Of de ziekte erfelijk is, staat nog niet met zekerheid vast. Voor de gezondheid van de mens brengt zij geen gevaren met zich mee. In sa menwerking met Deense deskun digen zoekt men thans naar moge lijkheden om verdere uitbreiding van deze ziekte te voorkomen. Voor alsnog hoopt men door het oprui men van de aangetaste varkens stapels de ziekte in bedwang te houden. De veehouders zijn daartoe ver plicht. Het Rijk vergoedt hen trou wens de gebruikswaarde der geslachte dieren, met verrekening van de opbrengst van het vlees, dat voor consumptie geschikt blijft. Dit is dezer dagen zo geregeld in een Algemene Maatregel van Bestuur. waren, verzocht zij de moderator van de school de diploma's te wil len uitreiken. Voordat Kapelaan v. Leipsig, de moderator hiertoe overging, sprak hij allereerst tot de leerlingen, om datgene wat zij in de lessen hadden meegekregen ook in de toekomst in de practijk te brengen. Verder bracht hij dank aan be stuur, docenten, leidsters en spe ciaal de heer Eekhout bedrijfsleider van de Fa. Beeren en de heer Ster- renberg bedrijfsleider van de Fa. Nelissen en verzocht beide heren namens het bestuur, dank te willen brengen aan de directie der firma voor hun medewerking in deze, want zonder deze medewerking zou het voor de meisjes onmogelijk ge weest zijn deze school te volgen. Hierna werden de diploma's uit gereikt aan Zus Ehren, Diny Bo- nants, Marietje Robben, Nellie Franssen, Gerry Renkens, Mia Jacobs, Doortje Relauw, Anny Wil- lems en Stientje Thijssen en ont vingen zij allen een mooi M.A.- lepeltje. Dan werden door de meisjes enkele stukjes naar voren gebracht die zij zelf hadden ingestuurd. Met zang, spel en dans werd de avond verder besloten. Op woensdag 30 juli werd aan 9 meisjes, die de school onder bedrijfs tijd mochten volgen en zodoende in twee jaar het programma hebben gevolgd, het diploma uitgereikt. De voorzitster mevr. de Kroon, heette allen hartelijk welkom en achtte het een eer voor het Bestuur van de school de eerste diploma uitreiking te mogen aankondigen. Daarna bracht zij dank aan al degenen die hieraan hadden mee gewerkt, speciaal docenten en be drijven. Verder bracht de voor zitster naar voren, dat de meisjes zich konden opgeven voor de M.A. kring bedoeld voor oud-leerlingen. Daar de H.E. Heer Deken en de Edelachtbare heer Burgemeester door omstandigheden verhinderd van 4 tot en met 9 aug. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Pater Domitius. 10e zondag na Pinksteren. 6.30 H. Erkelenz en echtgen.; 7.15 v.d. Vegt v.d. Bogaart; 8 uur Maria de Voys Oostveen; 9 uur Janssen-Cox; 10 uur pl. Hoogmis v.d. parochie, daarna Sacramentsprocessie. Geen lof. Maandag: 7 uur Herman v. As; 8 uur Hubertus Kusters, beide echt genoten en dochter; 8 uur Martina Wismans-Verstappen; 9 uur fam. Tillemans. Dinsdag: 7 uur Michiel Verhae- gen en Theodora Backus; ,8 uur H. Driessen; 8 uur fam. Duif; 9 u. pl. huwelijksmis Ingepas-Kunzler. Woensdag: 7 uur Manders-Jans sen: 8 uur Martina Wismans-Ver- stappen; 9 uur Dr. Bloemen. Donderdag: 6 45 Franssen-Beklet; 7.30 AntonettaWijnhoven-Driessen; 8.15 Sacramentshoogmis. Vrijdag: 6.45 zek. int. R; 7.30 J. Donders (bouwvakarb.bond); 8.15 J. v.d. Heuvel en Petr. Beerkens. Zaterdag: 6.45 O.L. Vr.-hoogmis; 7.30 Johan Donders zesw.; S.15 Jo hanna Heesen; 9 uur uit dankbaar heid bij 25-jarig huwelijk Scheepers- Geubbels 3h; 7 uur Lof. Biechtgel. van 5.307.30. Volgorde van de processie: Evenals vorige jaren gaan we weer in dubbele rijen, dus aan elke kant van de straat twee personen. 1 Alle kinderen van de Lagere Scholen, 2 Jeugdbeweging meisjes: Gid sen en alle meisjes tot 17 jaar 3 Maria-congregatie en meisjes vanaf 17 jaar, 4 Christelijke moeders en D.O., afd. vrouwen, 5 R.K. Sportorganisaties, 6 Verkenners, welpen en jongens van 13—17 jaar, 7 H. Familie, Derde Orde, en de jongens en mannen, 8 K.A.B, 9 Harmonie Euterpe, 10 Schutterij Het Zandakker, 11 Flambouwdragers, 12 Kerkelijk Zangkoor, 13 Broeders van Liefde, 14 Eerw. Paters Franciscanen, Broeders en Fraters, .15 Maagdenkoor en bruidjes, 16 Allerheiligste, 17 Kerkbestuur en autoriteiten, 18 Schutterij St Anna. De processie trekt door de Grote straat, Patersstraat, plein voor de Paterskerk, alwaar een rust-altaar is gemaakt, Paterslaan, Langstraat, Leeuwstraat, Schoolstraat en de Marktstraat. RECTORAAT PATERSKERK 10e Zondag na Pinksteren: H. Missen 6.30 7.45 en 10.30, 9 u. hoog mis, le coll. voor onze kerk, 2e col), v. bissch. noden, 7 u. lof en rozen hoedje. Dinsdag: 's avonds 7.30 lof te.v. H. Antonius. Woensdag: 9 u. gez. huwelijksmis voor bruidspaar KuypersRongen. Vrijdag: 7.30 lof. Zaterdag: van 3—8 u. biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. N.B. A.s. zondag onder 't octaaf van St Petrus Banden, de jaarlijkse processie door parochie en recto raat. De processie vertrekt, na de plechtige hoogmis om 10 uur inde kerk van St Petrus Banden, naar 't rust-altaar op 't kerkplein (rec toraat) en vandaar terug naar de parochiekerk. MIS-INTENTIES 10 zondag na Pinksteren. 6.30 Theodorus Slits, 7.45 Jacoba Vul- lings, 9 uur zuster Oda Heezen, 10.30 Lamb, Neijmeijer, als lid van A R.K.A. Maandag: H. Dominicus. 6.15 Her man van Ass, 6.15 overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 uur Jacóbus Peeters, 8.30 fam. Michiels. Dinsdag O.L. Vrouw ter Sneeuw. 6.15 Theodorus Slits, 7 uur J. Don- ders-Strijbos, namens Stichting Werkplaats, 7 uur bijz. int., 7.45 Maria Claessens-Wijnhoven, 8.30 overl. moeder. Woensdag: Gedaanteverandering v.d. Heer. 6.15 Peter Philipsen, 7 uur uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes, 9 uur huwelijksmis Kuypers-Rongen. Donderdag: Z.Z. Agathangelus en Cassianus. 6.15 Peter Philipsen, 1 uur bijz. int. Vrijdag: H.H. Cyriacus enz. 6.15 overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 uur uit dankbaarheid, 7.45 uit dankbaarheid t.e.v. St. Jozef. Zaterdag: H. Joannes-Maria Vian- ney. 7 uur overl. ouders Philipsen- Goosens en zoons Martin en Peter. PAROCHIE OOSTRUM 10e zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 de Vroegmis; 9 uur H. Communie; 10 uur de Hoogmis; v. 3—4 uur maand, aan biddingsuur. Maandag: 7.30 best. zm. v. Chris tina Camps. Dinsdag: 7.30 best. zm. v. Edm. Vandevenne en echtg. Woensdag: 7.30 best. zm. Henri Hermans. Donderdag: 7.30 gest gez. jrg. v. Victor Asselberghs en echtg. Vrijdag: 7.30 best. zm. overl.fam. van Heijster. Zaterdag 7.30 t.e.v. O.L. Vr. van Oostrum, 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO 10e Zondag na Pinksteren en le zondag der maand: 6.30 H. Comm., lm om 7 u. en 8 30, 8 30 lm t.e.v. St Anna uit de offer vd. St Anha- kapel, 10 uur parochiële hoogmis, 3 u. aanbiddingsuur rozenkrans en lof, le collecte is buitegew. coil, in verband met de torenbouw bijzonder aanbèvolen, 2e coll. voor 't bisdom. Maandag: 7.30 zieled. overl. fam. JanssenPeters. Dinsdag: 7.30 zieled. Theodorus Claessens besteld door de buren. Woensdag: 7.30 zieled. Anna Cath. Kemmelings en Bernard Friezen. Donderdag: 7.30 stichting Mar- tinus Rongen en Gertrudis Heidens. Vrijdag: 7.30 best. jaarget. Gerar- dus de Ponti en Maria Catharina Schatorjé en hunne kinderen Pater Jan de Ponti Carolina en Bernar- dina de Ponti. Zaterdag: 7.30 zieled. Maria Min- ten, 7 uur Marialof, biechten van 5—7 uur. PAROCHIE CASTENRAY 10e Zondag na Pinksteren: maand, buitengewone collecte vd. kerk, 7.30 vroegmis vd. parochie, 10 u. hoog mis opgedragen door de Z.E. Heer Spreeuwenberg voor overl. familie Cox—Spreeuwenberg, 3 u. maandel. aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 gez. jaard. voor Joanna StrijbosBaltussen. Dinsdag: feest v. OL.Vrouw ter Sneeuw, 7.30 gez. maandd. voor Gertrudis KuypersChristiaens, 10 u. pl. H. Mis bij gelegenheid van de inzegening v.h. huwelijk van het bruidspaar Jan Michels en Lies Jacobs. Woensdag: feest vd. gedaante ver andering v. O.H. J. Chr., 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Rambags Kuypers, 9 u. gez. H. Mis voor overl. fam. MichelsJacobs. Donderdag: 7 30 gez. H. Mis tot int. v. fam. G. Weysv. Lipzig. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. voor Willem Thielen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden, van 78 uur biechten, 8 uur lof rozenhoedje en gebeden vd. Broederschap v. O.L.Vr. van A.B. Kerkpoets: Toos Willemsen en Truus Heidens. PAROCHIE LEUNEN 10e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Mis vd. parochie, 8 u. Maria Janssen-Droesen, 9 u. Hendrik Koe nen, 10 u. hoogmis Hendrina Koe- nen-Hendrix, 3u.lof. Maandcollecte voor onze kerk. Maandag 7 u. H. Mis Peter Emons en echtg., 7.30 Martin Croijmans. Dinsdag 7 u. H. Mis overl.fam. Lucassen-Jacobs, 7.30 gest.jg. Wil- helmina en Jan vd.Bergen ouders. Woensdag 7 u. H. Mis Agnes Kuenen-Thijssen, 7.30 gest. jg. Joh. Poels, echtg. en dochter Johanna. Donderdag 7 u. H. Mis Willem Verheijen en Cath. Vullings, 7.30 gest.jg. Peter Willemse. Vrijdag 7 u. H. Mis, 7.30 sol.gest jg. Jacob Goemans, echtg. en kin deren. 45 en 7.30—8 biechten, 8 u. Marialof. Kerkpoets: Nelly Kleuskens en Louise Jenniskens. A.s. zondag hoogmis „Salus po- puli" voor de vruchten der aarde. PAROCHIE Y8SELSTEYN 10e Zondag na Pinksteren: 6.30 mnd. Harry Goumans, 8.10 mnd. v. Petronella v. Vegchel-Ewals, 9.15 kindermi*, 10.15 Hoogmis Jo Swin- kels, 2 u. Lof. Maandag: 7.30 lm. uit dankbh. v. d. fam. Hendrix-vd. Heuvel. Dinsdag: 7.30 lm. Margaretha Maria Spreeuwenberg-Ver voort. Woensdag: 7.30 lm. Ida Wevers- Janssen. Donderdag: 7.30 Ism. vd. overl. fam. Hendriks-Bus. Vrijdag: 7.30 mnd. LouisCusters. Zaterdag: 7 30 mnd. Margaretha Maria Spreeuwenberg-Vervoort, 7 u. Marialof, 8 u. gel. tot biechten. RECTORAAT VEULEN Zondag: 7 u. H. Com., 7.30 lm. tot int., 10 u. Hoogmis jgt. zaliger P.M. Kuhnen, 2.30 Lof. Maandag: 7.30 lm. zal.P. Smedts, echtgenote, overl. kinderen en klein kind. Dinsdag: 7.30 lm zal. Willem van Ooi, echtgenote en hun zoon Willy. Woensdag: 7.30 lm v. zal. vrouw Hendriks v. Dijk. Donderdag: 7.30 lm. zal. vrouw Burgers en haar zoon Hubert. Vrijdag: 7.30 lm t.e.v. H. Hart v. H. Hart v. Jezus en O.L. Vrouw v. Lourdes tot dankzegging. Zaterdag: 7.30 lm. zal. Jozef Derkx van 6.307.30 biechten, 8.30 Lof t.e.v. Maria. Kerkpoetsen: zus van Meijel en Annie Groetelaars. Accolieten: Willy Fleurkens en Wim Hermus. RECTORAAT HEIDE 10e Zondag na Pinksteren: 7.30 overl. fam. Reijnders-Tijssen, 10 u. hoogmis voor pastoor Nabben, 3 u lof. Maandag 7.30 Lamb, en Gerard Manders. Dinsdag 7 30 voor een zieke. Woensdag, Gedaanteverandering des Heren, 7.30 Hendrina Hendriks van Dijck. Donderdag 7.30 Lamb. v. Vegchel en Gertruda Arts. Vrijdag 7.30 Jan Janssen, Maria Claessens en overl. kinderen. Zaterdag, H. Pastoor v. Ars, 7.30 Huberdina Wismans, 6 uur biechten 7.30 lof. RECTORAAT SMAKT 10e Zondag na Pinksteren: 6.15 lm., 7.30 overl. moeder, 10 u. hoog mis door de Neomist P. Matthias Houtvast, 3 u. lof. Maandag 6 30 uit dankbaarheid, 7.30 voor welslagen examen. Dinsdag 6.30 en 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag 6.30 en 7.30 lm. t.e.v St. Jozef. Donderdag 6.30 en 7.30 lm. voor priesterroepingen. Vrijdag 6 u. lm. t.z.i., 7.30 t.e.v.h. Hart. Zaterdag 8.30 lm. t.e.v. O.L.Vrouw 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O. L. Vrouw vd. berg Carmel, 57.30 biechten, 7.30 lof. ADVERTENTIEN Algehele regeling en verzorging van le 2e en 3e klas Vervoer van overledenen p. speciale lijkauto, in en buiten Venray, bin nen- en buitenland. Vertegenwoordiging van grafmonumenten Begrafenisonderneming Telefoon 592 Voor leesten groot of klein verhuurt glas. bestek en porcelein Bezorgen en ophalen gratis. Grotestraat 29 Tel. 385 Zonen

Peel en Maas | 1958 | | pagina 64