Bedden- mi Bakens Grotestraat P. THIELEN Grotestraai BOERENLEEG Uurwerken Goud en Zi OPROEP „de Pipo's" in café Klomp Alle soorten paling de allerbeste Inval Priesterfeest te Oostrnm H. v.d. Hombergh Tandarts Janssen Gevonden: Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIëN Composita Nylons M. Iloenselaar Thijssen J. Coesen-lloutackers Zonen heerlijke ijstaart bus naar EFTELMG EBBERINK MAISON ELLEN Het Knopenhuis EXPO Brussel Slagerij J. COMERS Profiteert van onze reclame bessenstruiken gebakken vis, ges!, makreel, rolmops, maatjesharing, gebakken zure visf> paling in gelei, visconserven, enz. VISHANDEL V Bisschoppelijk bezoek Maandag bracht Mgr. Otunga, de eerste neger-bisschop van Kenya en hulp,-bisschop van Kisumu in Afrika een particulier bezoek aan Venray, waar hij o.m. de gast was van de heer E. Bartels, wiens broer als missionaris werkzaam is in Kenya. Hij was vergezeld van zijn secretaris. In de namiddag bracht Mgr. een bezoek aan de St. Petrus Banden, waar hij ontvangen werd door Deken Loonen, alsmede de kapelaans, die de hose gast uitleg gaven en rond geleidden. Mgr. was vol belangstelling voor de St. Petrus Banden en uitte zijn diepe bewondering voor de gods dienstzin van het Venrayse volk, dat een dergelijke kathedraal heeft gebouwd en instand gehouden. In de namiddag vertrok de neger bisschop, waarbij zich een klein incident voordeed, waarover Mgr, Otunga hartelijk heeft gelachen, Verschillende kinderen hadden van hem een kruisje gekregen, waarop tegen het vertrek twee kleine peu ters ook de stoute schoenen aan trokken. Toen Mgr. echter de deur uitkwam, keek de ene de andere aan en riep: „da's zwarte Piet" en zette het met zijn kameraadje op een lopen! Aan alle dierenvrienden in Venray! Het bestuur van de Limb. Ver eniging Bescherming van dieren, afd. Venray, brengt hierbij aan alle dierenvrienden te Venray en om streken ter kennis, dat het na vele en bijna onoverkomelijke moeilijk heden, thans gelukt is, een dieren- asyl te openen, adres J. Cremers, Broekweg 16. Voortaan kunnen alle zwerfhon den en andere huisdieren in dit asyl worden ondergebracht. Voor vele inwoners zal dit tevens een oplossing zijn, om bij eventuele vacantie hun honden, vogels e.d. tegen geringe vergoeding in dit asyl te plaatsen. Deskundige en uitstekende ver zorging der dieren is gewaarborgd. Laat nimmer uw dieren aan hun lot over, indien U van huis gaat. Vertrouw op geen buren- of vrien dendiensten. Neem geen risico en plaats hun in ons asyl. Het bestuur. Geslaagd Op het te Utrecht gehouden examen voor kleermakergezel B slaagde de heer Th. Smits, Venray. In den Haag slaagde voor leraar Nijverheidsonderwijzer akte N.H., P. Custers, Langstraat. Aan de Rheinische Friedrich- Wilhelms-Universitat te Bonn slaag de onze dorpsgenoot de heer L. J. Kelders voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen. Jeugdverkeers-examen Bij het jeugd ver keersexamen slaagden te Venray voor het schrif telijk gedeelte 333 kinderen (78 af gewezen). Voor het practisch ge deelte slaagden er 300 (afgew. 31). Van deze laatste kwamen er 147 uit de kom, 55 uit Merselo, 16 uit Ysselsteyn, 30 uit Castenray, 19 uit Oostrum, 19 uit Oirlo en 14, uit Leunen. Oostrum stond zondag in het teken van een priesterfeest. In dit kerkdorp droeg namelijk Pater G. Hoex. van de Priesters van het H. Hart, zijn eerste plechtige H. Mis op in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Geboorte. De buurt had voor een stijlvolle versiering van de ouderlijke woning zorg gedragen, toen zondagmorgen de neomist, met confraters en fa milie werd af gehaald door bruidjes, de harmonie, verschillende Oos- trumse verenigingen en de geeste lijkheid. Een lange stoet trok naar de stemmig versierde Mariakerk, waar het H. Offer een aanvang nam. De neomist werd geassisteerd door pater J. van Opbergen als diaken, paterLighart als subdiaken en de Z.Ew. heer H. Op 't Veld als presbyter-assistens. Het koor o.l.v. Fr.Reintjes, zong een meerstemmige mis. De feest predikatie werd gehouden door P. Terhelt S.C.J., die de grote verant woordelijkheid van de priester in deze tijd schetste. Na de H. Mis zong Oostrums gemengd koor een cantate. Na afloop werd de jonge priester met zijn familie huiswaarts geleid, waar namens de buurt, de heer B. Valckx woorden van gelukwens sprak en een kazuifel als buurt- geschenk aanbood. Namens de Oostrumse gemeen schap sprak de heer L. Janssen, voorzitter van het werkcomité een gelukwens tot neomist en familie en bood een geschenk aan onder couvert. De jonge priester dankte voor de hulde hem gebracht, de steun en hulp hem gegeven en het mede leven, dat hij mocht ondervinden. Met een drukbezochte receptie werd deze plechtigheid besloten, terwijl na het lof in de namiddag de gemengde zangvereniging en in de avonduren de harmonie de jonge priester nog een muzikale hulde kwamen brengen, waarbij de resp. presidenten namens deze vereni gingen gelukwensen aanboden. De neomist mocht van alle kan ten gelukwensen en cadeau x in ontvangst nemen. Aanbesteding Te Ysselsteyn werd aanbesteed het wederopbouwen van een door brand verwoeste schuur voor de heer J. Jaspers. Er werd ingeschre ven als volgt: v.d. Mortel, Deurne f 7135.— Mathijssen, f 7064. Wlllems, Heide 1 6453.— Teunissen en Gooren f 6200. Het werk is aan de laagste in schrijvers gegund. Volley-kompetitie In Venray zal begonnen worden met een zomerkompetitie van volleyklubs. Hieraan nemen deel: twee f earns van de Inalfa, de Rijks politie, de Fa. Nellissen, de studen- tenklub St. Bernardus, de volley klubs Ambon, Molukse Boys en V.C. Rooy. Er zal een halve kompetitie ge speeld worden. De beschikbare velden zijn bij Inalfa, het Ambo nezenkamp en aan de Leunseweg, waar donderdagavond de eerste wedstrijd plaats had tussen de po litie en V.C. Rooy I. Zaterdagraid- dag wordt er gespeeld op het Inal- fa-terrein, de Politie tegen Ambon, Secretariaat-van de Zomercom petitie: Wilhelminastraat 33. De op donderdagavond ge speelde wedstrijd Politie-V.C. Rooy 1 is gewonnen door V.C. Rooy 1 met 3—1. VOLLE Y-TOURNOOi Het tournooi, dat de volleyklub V.C. Rooy zondag organiseerde ter gelegenheid van de opening van haar nieuw speelterrein aan de Leunseweg, liet een hoog spelpeil zien. Vooral het tweede team van V.C. Rooy speelde aanvankelijk sterk en doordat dit met 15—13 en 1514 V.C. Rooy 1 versloeg plaat ste het zich mede in de finale. Na negen sets stonden Ambon, V.C. Rooy 1 en V.C. Rooy 2 gelijk. In de finale toonde V.C. Rooy 1 zich duidelijk de sterkste. De uit slag was: 1 V.C. Rooy 1; 2 Ambon; 3 V.C. Rooy 2; 4 Studentenclub St. Bernardus. Ontslag notaris Bij K.B. is aan A.G. Berendsen, met ingang van 1 februari 1959, eervol ontslag verleend als notaris te Vierlingsbeek. Benzine weer duurder Met ingang van gisteren is de benzine weer duurder geworden. De prijs is met 00,3 cent per liter omhoog gegaan. Eenzelfde verho ging geldt voor de prijs van gas- olie. Tractorpetroleum kost 15 cent per 100 liter meer. De prijzen van andere aardolieprodukten blijven onveranderd. Torenflat in Maastricht Op het Oranjeplein te Maastricht gaat het bouwbedrijf Melchior, naar het ontwerp van architect prof. Holt uit Haarlem, een 46 meter hoge torenflat (54 woningen) bou wen van veertien verdiepingen. Deze wolkenkrabber zal ruim twee miljoen kosten. Hij wordt ge bouwd nabij de nieuwe Rijksweg no. 75. In oktober zal men met de bouwwerkzaamheden beginnen. Man gedood door trap van een paard Dinsdagmiddag is de 42-jarige gehuwde landbouwer E. J. Pol uit Schalkhaar tijdens een premie keuring te Raalte door een trap van een paard gedood. Hij kreeg een trap in de hartstreek en was vrijwel op slag dood. De heer Pol was in de IJssel- streek een bekend paardenfokker. Hij laat een vrouw en 3 kinderen achter. Geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochtertje en zusje ELISABETH P. MICHELS -GIELENS PETER Otautau, Nw. Zealand GETROUWD J. J. Langeveld H. F. A. Linders Leiden, Fr. v. Mierenstraat 30a Venray, Langeweg 2 Arts hervatting praktijk maandag 4 augustus Op 9 augustus hopen onze ge liefde ouders A. Scheepers M. Geubbels hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Ter hunner intentie wordt om 9 uur in de parochiekerk St. Petr. Banden een plechtige H. Mis op gedragen. Hun dankbare kinderen Schoolstraat 22 AFWEZIG 3 lot 10 augustus van Spoedgevallen en spreekuur Tandarts Ruyten. kentekenplaat UG-19-66, kinder- regencape met capuchon, rozen krans (rood) Politiebureau; porte- monnaie inh. circa f7.50, Wijnhoven Oirlo E 47; zwarte dames-glacé, vd. Veen. Burg.vd.Loostr. 7; kinder fiets, v. Meijel, Hofstraat; étui met vulpen en potlood, Rooijackers Eind- straat 16; kinderportemonnale, Cus ters, Smakterweg 2; jongensport kousen, Swüste, Kempweg 17; een wollen herensjaal, Poels Langstr.ll van 25 t/m 31 juli 1958 GEBOREN: Philipsen Henricus, Hoogweg M 71e v. Kuijck Johanna, Castenray G 4a Stevens Henricus, Oirlo E 64a Goumans Josephus, Hoenderstr. 11 van Berlo Petrus, Scheide K 93 v. Grinsven Boudewijn, Julianas. 19 Maas Hendrikus, Heide L. 59 Huwaë Jacoba, wnd. Vlakwater Steeghs Peter, Oirlo E 67 Steeghs Geert, Oirlo E 67 Aarts Dina, te Wanssum Linskens Peter, Oirlo E 15a Arts Anna, Beekweg nw 6e OVERLEDEN: Martens Johannes, echtgenoot v. van Etten Alida, wed. v. Vervetjes Maria, 81 jr, wonende Amsterdam. ONDERTROUWD: Hendrikse Hendrik, 26 jr, elek tricien te Woerden en Wijnhoven Antonetta, 21 jr, Deken Thielenstr.17 Hagens Willij, 23 jr, boekhouder, Tegelen en in de Rijp Petronella, 23 jr, Schoolstraat 2a. Litjens Johannes, 24 jr, verpleger, Maasheseweg 24 en Jans Johanna, 20 jr, Maashees. GETROUWD: Pelzer Martinus, 25 jr, chauffeur en Jans-Beken Maria, 23 jr, beiden Venray; Michels Joannes, 27 jr, molenaar en Jakobs Elisabeth, 26 jr, beiden Venray; Reintjes Jozef, 23 jr, timmerman en Truijen Hendrika, 23 jr, beiden te Venray. Donkerblauw damesvest verloren tussen Eindstraat en Grotestraat. Voor terugbezorging adres te bevr. bureau dezer. zijn toch nog iets mooier EBBERINK Marktstraat 5 Dankbetuiging Wij danken allen, bijzonder de Brandweer en de buurt, die hebben geholpen bij de brand op 12 juli. Kleindorp-Merselo Tijdens de Kermis wordt geen Butagas bezorgd Winkel iedere dag geopend. Wegens vacaniie gesloten van 4 tm 14 augustus GEBR. VAN MIL Kleermakerij Met de kermisdagen bij het diner. Wordt bezorgd Hotel De Keizer Tel. 468 Wegens familiefeest zijn woensdag 6 aug. onze winkel en café gesloten. TH. JACOBS G 12 Castenray Kermis-Dinsdag Vertrek 8.30 uur volwassenen f 4.kinderen f 3. Spoedig opgeven en kaartjes ha len bij Garage van Ham Net meisje gevraagd van 8—2 uur. Tillemans-Duijf, Eindstraat 2 Meisje gevraagd per 1 sept. voor hele of halve dagen Mevr. Hoedemaekers, Stationsw. 32 TE KOOP partij zware biggen Michels, Volen. Te koop aardappelen A.Voermans, Leunseweg 16a TE KOOP 6 zware biggen Bastiaans, Gasstraat 22 TE KOOP partij biggen G. Derks, Volen. Te koop 40 are grond met twee oude huizen, waarvan een per 1 sept. te aanvaarden, ge legen Veltum L 1 en L 2. Bevragen Langstraat 49. TE KOOP partij biggen Loenen-Verschuuren, Leunen K 44 In de Kermisweek is onze zaak gesloten: op maandag na 12 uur op dinsdag de gehele dag, op woensdag de gehele dag, op donderdag na 12 uur. Marktstraat 5 GESLOTEN van 3 t.m. 7 augustus Henseniusplein 12 Kapsalon W. van Zwamen van 4 t.m. 7 aug. gesloten GEVRAAGD per 1 september net dagmeisje B. Kruysen, Markt 15. TE KOOP partij biggen P. Giezen, Veltum L 13. Wegens vacantie van 3 t.m. 12 augustus gesloten (a. M.J. Vollebergh Zn. Complete meubilering A. Scheepers zaterdag 9 aug. gesloten wegens familieomstandigheden. Op zondag 17 augustus rijdt een autobus naar de EXPO te Brussel. Vertrek Venray Paterskerk 7 u. Prijs f 10.- incl. entree Opgave bij Garage 't Centrum Horst Telef. 251 Onze reclame Gekookte ham 100 g. 55, 250 gr. 130 Boterhamworst 100 gr. 30, 250 gr. 65 Zult 500 gram 40 Vrijdag, zaterdag en maandag Mager soepvlees 500 gram 2.20 Vet soepvlees 500 gram 1.80 Runderlappen 500 gram 2.75 Dinsdag, woensdag en donderdag Braadworst 500 gram 1.40 aan de Nederlandse jeugd van 15-16-1111 Een Jeugdspaarwet staat ops Wie binnen het kader van deze eenmaal w regeling gaat sparen bij de Boerenleenbinl- een gratis inlage van I 2,j( Boerenleenbank, een rente van 3V4 °/0 een extra overheidspremie ra In een speciale Boerenleenbankkrant, die lij bezorgd zal worden, vinden jullie allebijzoidi deze regeling vermeld. Meld je vandaag reeds bij ie DE SPAARBANK VOOR IEDERIE Aangesl. bij de Coöp. Centrale Boerenleenbail Gekookte ham 100 gram 60 250 gram 1.35 Gekruide hamworst 100 gram 40 250 gram 90 Gevulde kalfsborst 100 gram 55 25C gram 1.20 Zult 500 gram 50 Vrijdag en zaterdag halscarbonade-fricand. 500 gram 2.10 Gedurende de Kermis om 12 uur gesloten SLAGERIJ LEENDERS-GOMMANS Stationsstraat 45 Telefoon 475 Tijdens de kermisdagen stemmingsmuziek van Gekoelde dranken. Langstraat lpersoons 2persoons lpersoons interieur matras 2persoons interieur matras Gestikte dekens prima satijn grote n Dekens tegen zomerprijzen Stalen slaapkamers moderne modellen Ledikanten, stoelen, tafels, nachtkistj toilettafels los verkrijgbaar. Alles onder volle garantie, Profiteert van deze unieke aariSë LEVERANCIER VAN GOEDE I^C TE KOOP 50 jonge hennen a.d. leg H. Janssen, Heide L 35a. TE KOOP DKW 175 cc bouwj. '54 Veltum L 75 TE KOOP slachthaantjes en stoofperen van Gerven, Bergweg 2. TE KOOP partij biggen J. Joosten, Lull. TE KOOP toom biggen J. Duijkers, Hoogriebroek G 38 TE KOOP 3 tomen biggen, 1 scheuteling, korte leren jas, wagen op luchtbanden, geschikt v. achter tractor, bij H. de Mulder, Merseloseweg M 3. TE KOOP tuinduivenhok Hoenderstraat 21 Te koop 3 tomen biggen G. Arts, Endepoel N 20 Merselo Te koop 100 pullen 11 wk. partij kippenmest Servatiusweg 21. Te koop partij biggen H. Vermeulen, Heide L 63. TE KOOP een haard H. Tonen, Mgr. Nolensstraat 20 TE KOOP 2 tomen biggen P. Timmermans, Laagriebroek K 57 Te koop 8 zware biggen A. Smedts, Veulen. Aangeboden alle soorten rode- en zwarte- voor herfstlevering. N.A.K. gekeurd klasse A P. SLITS Kempweg 5 Te koop zware biggen H. Peters, Timmermannsweg 5 Ysselsteyn. Te koop gevraagd houten kippenhok Brieven met prijs en afm. aan G. Derks, Pr. Margrietstraat 19. TE KOOP radio 1948 i.g.s. f 75.- lange leren jas gr. maat Pr. Irenestraat 11 TE KOOP oude holle pannen deuren, kozijnen en puin W, Claessens, Antoniusstraat 12 Ook voor 'n goed overhemd naar EBBERINK r-j O t/O LO O O OS LU LS Tijdens de Kermis elke dag geopend tot 's nachts 1 Al onze vissoorten worden gekoeld. Speciaal uw aandacht voor onze prima gerookte |a'

Peel en Maas | 1958 | | pagina 60