Venrays Vroede Vaderen vergaderden Zolang er jeugd is, zal er keruiis zijn! Nederigheid een incourant artikel De laatste vergadering van deze Raad. Leunen krijgt nog geen riolering. P. Pubben Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en H. Odenhoven de gouden Ere medaille van die Orde. Zondagsdienst huisartsen Zaterdag 2 augustus 1958 No 31 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG tEN RIJK BEZIT PEEL EN MAAS OON amo™ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRDSR PERTIKWPSTAAL °f 1*40 BUITEN VENRAY f 1.60 DRUK EN UITGAVE GROTESTRAAT 28 De laatste vergadering van de thans scheidende raad. De laatste, indien tenminste geen spoedeisende zaken de raad in deze vacantie- maand bijeen zullen brengen. Het eerste agenda-punt was dan ook het onderzoek naar de geloofs brieven der nieuwe raadsleden, die in orde werden bevonden en waar uit bleek, dat de heren Emonts, Merselo; Ponjee, Venray; Jennis- kens, Ysselsteyn; Colsen Venray; Berkhout, Leunen; Bartels, Venray en Vermeulen Venray, de plaatsen in zullen gaan nemen van de heren Pubben, Odenhoven, Verheugen, Wisman?, Maas, Hub. Janssen en Veraart. Een laatste vergadering, die ook een bijzonder accent kreeg door de hoge koninklijke onderscheidingen die aan de nestoren der raad t.w. wethouder Pubben en de heer Oden hoven, op het einde der vergade ring werd verleend. Hierover vindt U elders in ons blad een uitvoerig verslag. De raad begon met de goedkeu ring van de notulen der laatste ver gadering, waarna ze verschillende goedkeuringen van Ged. Statenbe- treffende genomen raadsbesluiten voor kennisgeving aannam. Grondaankopen Zonder commentaar werd de aan koop goedgekeurd van 60 m2 grond welke nodig waren voor de aanleg van de weg Oirlo—Venray, van de wed. Heiligers-Voermans, die boven dien een nieuwe heg krijgt. Voor diezelfde weg werd tevens 12 m2 aangekocht van het kerkbestuur van Oirlo. Een en ander ad f 0,50 per m2. In 1947 heeft men 80 ro2 grond van de wed. Janssen—v. Diepen, nodig gehad voor de verbetering van de Langeweg. Eerst nu is men tot een accoord gekomen voor f 3 per m2 en 4 pet. rente sinds 1947- Grondverkopen Een perceel bouwgrond werd ver kocht aan M. J. Cuppen, Molenpad 13. Het zijn 243 m2 aan de Frans Michelsstraat voor f 2 50 per m2. Aan P. Claessens Leeuwstraat 6, werden twee percelen bouwgrond verkocht aan de Poststraat voor de bouw van 2 woningen en bedrijfs ruimte. In totaal 558 m2 (voor terrein f 5,95, achterterrein f 0,75 per m2.) Aan de N.V.Inalfa werd verkocht een strook grond achter haar in dustriehal en de verlengde Nieuw- huisweg, welk stuk bij de vroegere verkopen overgebleven is. Voor f 1 per m2 werd Inalfa koper. Riolering in Zuid Voor plan Zuid is men riolering aan het leggen en men zou wat graag die riolering doorgetrokken hebben langs de Leunseweg naar de kom van Leunen. Dat kost ech ter dergelijke bedragen, waaraan op dit moment niet te komen is. Derhalve heeft men op gemeente werken een plan ontworpen, om het oude gemaal van de Akkerweg dienstbaar te maken om 't rioolvuil in Zuid op te pompen en te persen in degrotestamriool. Een en ander zal f 8.283 kosten, maar dan is die zaak ook volkomen in orde. VAN DIJCK vond het wel jam mer, dat Leunen niet meteen werd aangesloten, want zowel rond de Zuivelfabriek, als Gussenstraat e.o., Boerenbond, speelplaats en nabij de kerk moet al het regenwater bv. door wind en weer opdrogen. Hier staan altijd plassen water. HOUBEN zou graag de kosten gehoord hebben van de uitbreiding over Leunen om, evenals Derickx. Fr. JANSSEN vroeg of op de nieuwe riolering nog altijd die van Leunen aangesloten kan worden, of dat hier later weer de hele boel eerst gesloopt moet worden. Ook DE BRUIJN was voorstan der van riolering in Leunen als is het alleen maar vanwege de „beer putten-geschiedenis" bij de huizen in de Gussenstraat en VAN HAA- REN meende, dat men nooit geen mooiere gelegenheid krijgt als nu. De VOORZITTER was het roe rend eens met sprekers wat betreft de argumenten voor riolering in Leunen. Men heeft ze als zodanig ook allemaal te berde gebracht bij de betrokken instanties, maar deze hebben neen geknikt, omdat alles bfj alles ruim f 184.000.— gaat kosten en dat geld is niet beschik baar. Wat nu wordt aangelegd kan later, zonder sloperij, ook voor Leunen productief gemaakt worden. VAN DIJCK moest voor dit be drag zwichten, maar waarschuwde B. en W. wel dat van uitstel afstel komt. Daar liggen in Leunen al voorbeelden genoeg van. En toen DERICKX hoofdelijke stemming vroeg en tegen stemde, stemde ook hij tegen. Geen garanties meer In April had de raad een besluit genomen garant te blijven voor een zakenman uit Venray, die bij een levensverzekering een nog al flinke hypotheek wou sluiten, maar die niet van deze verzekering krijgen kon, indien niet de gemeente garant blijft. De raad besloot toen daartoe, maar kreeg nu een briefje van Ged. Staten, dat zij hun goedkeu ring aan dit raadsbesluit onthiel den en dat het dus ingetrokken moest worden. Fr. JANSSEN vond dat wel heel gemakkelijk, maar intussen heeft de betrokkene plannen gemaakt en zit met de stukken. Dat is geen stijl. De VOORZITTER vertelde, dat feitelijk Ged. Staten gelijk hebben. Als iemand een hypotheek geeft, heeft hij grond en onroerend goed tot onderpand, dat de hypotheek nemer betalen zal. Doet hij dat niet, dan kan uit de verkoop van het onroerend goed de hypotheek worden afgelost, levensverzekerin gen hebben er echter de gewoonte van gemaakt om daarbij nog de gemeenten garant te stellen. Ge beurt er dan wat, dan spreken zij de gemeenten aan, die dan maar mag zorgen de centen via verkoop etc. te verhalen. Het is dus logisch dat Ged. Staten voorstander zijn de levensverzekeringen hun eigen boontjes te laten doppen. Fr. JANSSEN kon dat betoog goed volgen, was er zelfs voor stander van, maar vroeg zich af, waarom ze nu eerst tot die ont dekking komen. Feit is, dat men vroegerdeze garantie wel accep teerden, nu niet, waardoor betrok kene in moeilijkheden komt. VOORZITTER vertelde, dat dit een bedrijfspand is en vorige ga ranties woonhuizen golden. Fr. JANSSEN vroeg echter de zaak aan te houden om te zien of op andere wijze nog een oplossing te vinden is. Daartoe besloot men na eerst in besloten vergadering deze zaak nogmaals besproken te hebben. Scholen Volgens de wet moet er in iedere plaats een commissie zijn tot we ring van schoolverzuim. Maar sinds 1939 is die in Venray niet meer geweest, omdat niemand zin had in die commissie zitting te nemen. Nu heeft de Inspectie echter weer aangdrongen op een dergelijke com missie, reden waarom B. en W. enkele mensen nog eens heeft ge vraagd en inderdaad ook bereid heeft gevonden in deze commissie zitting te nemen. De raad kon er mee accoord gaan dat de heren L. Koppers Venray, L. Claessens Oirlo, A. Lucassen, H. Gooren en P. Vermeltfoort allen uit Venray, voortaan deze commis sie gaan vormen. De Henseniusschool kreeg toe stemming om 20 schoolbanken te huren ad f 150 per jaar voor de te vormen noodklas. De meisjesschool van Leunen kan les-materiaal aanschaffen, evenals de school in de Vredepeel en de Ulo. Bovendien krijgt de school in de Vredepeel de kachels van de school van Leunen, zodat men daar ook uit de kou is. En tenslotte kreeg een Prot. Chris telijke f 16,60 per maand toegewe zen voor het bezoek van zijn kin deren aan de school in Boxmeer. Een algemene regeling voor het verlenen van deze tegemoetkomin gen stelden B. en W. bovendien in het vooruitzicht, voor de eerst komende vergadering. Het feit, dat de nijverheidsschool voor haar 2-jarige cursus een voor bereidende klas wil vormen, waar door een betere omschakeling van de jeugd op het nijverheidsonder wijs mogelijk wordt, werd door de raad toegejuicht. Enkele administratieve wijzigin gen in de ziekte-, kosten-voorzie- ningen t.b.v. het gemeentepersoneel werd zonder meer goedgekeurd. Geldlening Het aanbod van de Bank voor Ned. Gemeenten, om een geldlening te sluiten van f 96.000 voor 30 jaren tegen een rente van 4% pet, voor de definitieve financiering van on derhanden of reeds voltooide wer ken, werd dankbaar geaccepteerd. Begrotingswij zigingen Het blijkt, dat de lacune in onze brandmelding, waardoor 's nachts het nummer 392 geen gehoor geeft, de volle aandacht gehad heeft van B. en W. Door onderbezetting van de rijks politie, blijkt het onmogelijk om dag en nacht iemand op het politie bureau te hebben en kan dienten gevolge een brandmelding wel eens niet beantwoord worden. Om dit euvel in de toekomst te voorkomen, krijgen we een andere brandmelding, ni. in sigarenmaga zijn van Opbergen, waarheen ook de sirene-bediening zal verhuizen. Een en ander kost f 1.124, waarin dan ook de prijs nog zit voor 75 bordjes, met het nieuwe telefoon nummer der brandmelding. Van der STERREN vond de te nemen maatregel goed, maar vroeg zich af, waarom men zonder hier van enig bericht te geven zo maar zonder meer de nachtdienst opge heven had. Hierop kreeg hij van de VOOR ZITTER geen antwoord, die echter wel vertelde, dat hij 28 man politie mannen moest hebben in zijn ge meente, maar er slechts 14 had. Venray heeft dus een zware onder bezetting, terwijl het publiek bij brandmeldingen dikwijls zeer on volledig is en maar half vertelt, wat er nu feitelijk aan het handje is. Daarom wordt voortaan direct met groot materiaal uitgerukt. Dan blijken de ketels van de cen trale verwarming op het Gemeente huis de tand des tijds niet weer staan te hebben. Men kan een en ander wel weer oplappen, maar ge garandeerd wordt er niets. Nu zou men graag één nieuwe ketel nemen met volautomatische oliestook inrichting, maar die kost f 7.937 al komt er dan wel iets van terug via cokes- en stookkosten. De raad gaf dit als afscheids cadeau. En ook het retraitehuis Manresa te Venlo, kreeg zonder meer 2 cent per inwoner bij gelegenheid van haar 50-jarig bestaan als een soort feestgeschenk, waarvan nieuw meu bilair zal worden aangeschaft. 7 Nieuwe lampen moeten in de Meerselse Peel licht gaan brengen. Dat kost aan aanleggen f 1.665 ter wijl aan stroom etc. meer, f 47 per lamp per jaar bij zal komen. Ook dat keurde de raad zonder meer goed. RONDVRAAG Voordat de rondvraag begon gaf de VOORZITTER een uitvoering overzicht van het werk in de afge lopen zittingsperiode. Dan deed hij mededeling van de koninklijke onderscheidingen voor de heren Pubben en Odenhoven, waarna de vergadering geschorst werd voor een receptie en een serenade. Na schorsing werd de vergadering heropend, waarna de rondvraag begon. De koninklijk gedecoreerde ODEN HOVEN maakte voor de laatste maal dan gebruik van deze rond vraag, toen hij er op wees, dat verschillende waarschuwingsborden op de Overloonseweg niet meer zichtbaar zijn, door de uitgroei der bomen. En tenslotte had hij critiek op het feit, dat op de zwarte lijst zoveel Horstenaren staan. Is dat nodig. Ja, aldus de VOORZITTER, deze kunnen in Horst niets meer krij gen en zakken dus af naar Venray. VERHEUGEN deed in zijn laatste woord een beroep op de voorzitter het euvel der gok-automaten in de café's aan banden te leggen, omdat hier ongelukken van komen. De VOORZITTER deed mede deling, dat een verordening in de maak is, maar wees er wel op, dat het hem een open vraag was hoe christelijke kasteleins zonder meer toe zien, dat hier aan deze gok apparaten mensen hun hele weekloon vergokken. MAAS deed voor de laatste maal een dringend beroep de Heide toch niet te willen vergeten en vroeg de blijvende aandacht voor de fiets paden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter deze vergade ring, die niet werd bijgewoond door de heren Wismans en Hub. Janssen. Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DER MEER, Kempweg 32 Telefoon 887 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kom. Tegen het einde van de verga dering van de gemeenteraad op dinsdag j.l., ging de deur van de publieke tribune open en voor de ietwat verbaasde gezichten van de heren Pubben en Odenhoven, ver schenen daar familieleden van beiden. Even daarna werden hun echt genoten de raadszaal binnengeleid, wat de heer Odenhoven verbaasd zijn vrouw deed vragen, wat ze feitelijk wel kwam doen. Dat bleek dra uit de woorden van Burgemeester Janssen, toen hij na zijn dankwoord tot de scheidende leden van de raad, zich richtte tot de heer Odenhoven, die sinds 1919 lid van de raad is geweest en daar mede een der oudste raadsleden in Nederland is en de nestor was van Venrays raad. Burgemeester Janssen bracht in herinnering hoe Odenhoven van 1931—1935 en van 1947—1949 wet houder van sociale zaken is ge weest en gedurende zijn lidmaat schap de Venrayse belangen met volle overgave heeft gediend. Hij kwam als eerste arbeider in Venrays raad en gaf daarmede tevens een voorbeeld aan overig Nederland. Steeds stond hij op de bres voor de arbeidersbelangen en is medeoprichter geweest van de arbeidersbeweging in Venray, waar van hij van 1928—1951 voorzitter en nu ere-voorzitter. Voor de positieverbetering van de arbeider is hij een der grote Venrayse pioniers geweest, die ech ter ook op ander terrein de gemeen schap heeft gediend. O.a. door het hooghouden der folklore als voor zitter en ere-voorzitter van Schut terij S t Anna, als lid van het Oranje- Comité, oprichter en lid van het comité der ouden van dagen. De Voorzitter was hem hartelijk dankbaar voor alles wat hij in de afgelopen 39 jaren voor Venrays bevolking heeft gedaan en deed mededeling, dat het K.M. de Ko ningin had behaagd, hem de gouden ere-medaille te verlenen van de Orde van Oranje Nassau. Een spontaan applaus van de heren raadsleden onderstreepte deze Koninklijke onderscheiding. Wethouder Pubben was het, waar zich de Voorzitter dan tot richtte. In 1923, aldus burgemeester Jans sen, zijt gij lid van de raad ge worden en in 1927 wethouder. Met uitzondering van de periode 1935 1937 is hij sindsdien wethouder ge weest en 23 jaren lang loco-burge meester in Venray. Als wethouder van landbouw heeft wethouder Pubben, een zeer grote rol gespeeld. Met name noemde de burgemees ter de ontginningen van Peelplan Zuid, Vredepeel en Meerselsepeel. Het bosbezit werd onder zijn leiding krachtig georganiseerd en dit heeft tot gevolg gehad, dat thans de ge meente eigenaar is van 1011 ha bos met een verzekerde waarde van f 1.686.508. Watervoorziening en electrifica- tie waren onderwerpen, die hem zeer na aan het hart lagen en zo heeft hij alle jaren door gewerkt tot volle tevredenheid niet alleen van het gemeentebestuur, maar ook van alle boeren. Niet alleen in de Raad, maar ook als voorzitter van de L.L.T.B. Merselo, lid van het Waterschap, Vredepeelcommissie, bestuur Zui velfabriek, heeft hij de boeren- belangen gediend, terwijl hij als lid van het Kerkbestuur en Presi dent der Merselose fanfare een grote rol gespeeld heeft in de Mer selose gemeenschap. Spreker bracht hem voor al dat werk recht harte lijk dank en deelde mede, dat H.M. de Koningin wethouder Pubben tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau had benoemd. Onder applaus van de aanwezi gen werd hem de hoge onderschei ding opgespeld, terwijl de raads leden, familie en gemeentepersoneel de eerste waren, die hun geluk wensen aan de gedecoreerden aan boden. Ook oud-deputé Peters was aanwezig bij de uitreiking en wenste de gedecoreerden geluk. De burge meester bood de dames Odenhoven en Pubben een ruiker bloemen aan. Namens de Raad sprak wethou der van Boven een woord van gelukwens, waarbij hij nog eens de vele en grote verdiensten van de beide gedecoreerden belichtte. Hij wenste hen van harte geluk en een gezegende oude dag toe. Goud en een fiets President Laurensse van Harmo nie Euterpe bood namens de Ven rayse gemeenschap een muzikale hulde aan en wees de heer Oden hoven er op, dat hij na zulk een lange staat van dienst ongetwijfeld met lood in de schoenen voor de laatste maal de trappen van het gemeentehuis zou alkomen. Maar trots kan hij het goud op zijn borst laten zien als een hoge waardering voor het vele in Venrays belang gedaan. Wethouder Pubben raadde hij aan een nieuwe fiets aan te schaf fen, want de oude zou toch weer spoorslags naar Venray rijden, daar die immers al die jaren door hon derden kilometers ten behoeve van Venrays belang heeft moeten rijden. Met een hartelijke gelukwens tot beiden besloot de president zijn in het Venrays gehouden rede, waar voor beiden hartelijk dank zegden. Deken Loonen en Pastoor te Merselo boden hun gelukwensen aan, waarna in huiselijke kring het feest verder werd gevierd en tot laat in de avond bloemen en gelukwensen werden aangeboden. Naast alle moderne recreatie, trekt de kermis als een bijzonder amusement. „De kermis is en blijft voor het publiek een biezonder amusement en blijft trekken, in weerwil van de veelheid van moderne recreatie, zoals bioscoop, radio en televisie". Dit is de mening van de heer Janvier, secretaris van de Bond van Kermisbedrijfhouders, met wie wij een praatje maakten. „De kermis is een feest van de jeugd en zolang er jeugd is, zal er kermis zijn," gaat hij voort. Wij menen te moeten opmerken, dat naar onze mening de kermis niet meer zo aantrekkelijk en zo druk bezocht lijkt als vroeger in onze jonge jaren, hetgeen bij ons de indruk heeft gewekt, als zou de kermis als instelling op zijn retour zijn. De heer Janvier weet ons aan de hand van cijfers nauwkeurig aan te tonen, dat dit niet het geval is. De kermis bloeit nog precies zoals vroeger en als bij uitstek deskundige, weet hij zelfs een ver klaring te geven voor de indruk, die wij hebben. „Nu u ouder geworden bent, is ook uw belangstelling voor de ker mis gezakt. Zeker, u gaat er mis schien wel één avondje heen, maar u leeft niet meer zo intens in het kermisfeest als in uw jeugd, toen dit meer voor u betekende. Daar door lijkt het u alsof de kermis niet meer dat is, wat het vroeger was, maar ik verzeker u, dat de hedendaagse kermissen voor de jongelui en zeker voor kinderen, nog evenveel betekenen als voor u en mij vroeger". Gemoderniseerd. „De kermisbedrijven hebben zich in de loop der tijden natuurlijk aangepast aan de moderne smaak, vertelt de heer Janvier verder. U ziet, dat veel attrakties geheel in moderne, architectonisc he lijn zijn opgetrokken en voorzien zijn van een moderne verlichting. Dit in tegenstelling tot de meer barok ke en krullerige stijl van vroeger." Ook het gebodene is hier en daar gemoderniseerd, de stoomcaroussel verdween, de nieuwste attraktie is de Spoetnik, een soort scheefstaand rad, dat met grote snelheid rond draait en waarin men werkelijk de illusie krijgt zo maar in de wereld ruimte rond te suizen. De kermisbedrijfhouders trachten steeds aktueel te blijven, hetgeen echter ook niet wegneemt, dat er diverse attrakties zijn, die reeds honderd jaar in ongewijzigde vorm worden gehandhaafd, omdat zij tot de kermistraditie behoren. Denkt u maar aan de zweefmo len, de koek- en gebakkramen en dergelijke. Neen, de kermisbedrijf houders behoeven de toekomst be slist niet somber in te zien. Ongetwijfeld zullen de invloeden van stijgende en dalende konjunc turen zich doen gevoelen, maar de kermis zal zich altijd handhaven, want het is een recreatie, die in de meeste plaatsen éénmaal per jaar geboden wordt en dat wil men zich niet laten ontgaan." Geen gevaar meer. We moeten eerlijk toegeven, dat de hedendaagse kermis toch wel op een behoorlijk niveau staat. Er is door de Bond van Kermisbedrijf houders en de overheden veel aan de kermis bijgeschaafd. Verschillende minder toelaatbare bedrijven, die men vroeger nog wel eens op de kermissen zag, zijn uitgebannen, de gokspelen worden binnen de perken gehouden en moeten aan bepaalde eisen voldoen en de veiligheid wordt streng in 't oog gehouden. Het levensgevaar is geweken en zelfs het normale materaal van molens en andere attrakties wor den getest, alvorens het publiek toegang krijgt. Het wezen van de kermis is on veranderd, doch het uiterlijk is, vergeleken bij vroeger, grondig ge wijzigd. Kende men in de middeleeuwen en in de gouden eeuw de kunsten makers, alsmede vele spelen, die wij nu met afschuw bezien, tegen woordig ligt het amusement meer in een technisch-wetenschappelijk vlak. Ook de kermis gaat met haar tijd mee! 10e Zondag na Pinksteren Kort na de oorlog werd in Los Angeles in de Ver. Staten een her denkingsbijeenkomst voor de ge vallenen gehouden. Het ging er Amerikaans aan toe. In het grote stadion zaten hon derdduizend bezoekers te rillen en te beven onder het geloei der over schietende vliegtuigen, de vlammen spuwende en granaten brakende tanks. Maar plotseling was het lawaai weg en een doodse stilte kwam er voor in de plaats, welke nog in tenser werd, toen de lichten uitvielen en het gehele stadion in het nach telijk donker zat. Op dat moment kwam de voor zitter van de herdenking naar voren en sprak voor het doodstille, donkere stadion over de taak van elk af zonderlijk mens. Nimmer is de taak van de mens zonder betekenis, hoe gering zijn taak ook lijkt. Hij stak toen een lucifer aan. Iedereen in het stadion kon het nietige vlammetje zien. Toen vroeg hij aan alle aanwezigen ook een lucifer aan te steken, Toen zij aan zijn verzoek hadden voldaan baadde het stadion in het licht. De voorzitter van die herdenking demonstreerde daarmede, dat de bijdrage van allen afzonderlijk ver eist was om dit te kunnen be reiken. De moraal van deze geschiedenis is, dat nooit iemand teneergesl3gen behoeft te zijn, omdat zijn werk weinig in tel zou zijn. Elk draagt het zijne bij tot het bereiken van een gesteld eindresultaat. Maar dat betekent ook, dat hij, die een financieel hoger gewaar deerde arbeid uitoefent, zich niet mag verheffen boven de minder betaalden. Hij is als mens geen cent meer waard, misschien wel in de ogen van de mensen, maar zeker niet in de ogen van God. Het evangelie van de tiende zon dag na Pinksteren zegt ons het zelfde. Alleen gebruikt Christus niet het voorbeeld van de beter of slech ter betaalde baan, maar van de Fa rizeeër en van de tollenaar. Elke vergelijking gaat mank, zo ook deze. De conclusie is echter gelijk, n.l., dat niet belangrijk is wat men doet, maar hoe men het doet. De Farizeeër heeft geen enkele reden om zich te verheffen van wege de goede werken. Integendeel zijn goede werken keren zich tegen hem, omdat hij ze stelde voor zich zelf, voor zijn eigen glorie. De tollenaar wist dat hij fout had gehandeld en daarom beleed hij zijn schuld voor God. Christus wil hiermee vanzelf sprekend niet zeggen, dat wij daar om moeten gaan zondigen om dan als rouwmoedige zondaar bij Hem terug te keren. Hij wil alleen maar zeggen, dat wij ons op niets kunnen laten voor staan, noch op een goede baan, noch op een goede plaats in de kerk, noch op het lidmaatschap van kerkbestuur of Sint Vincentius- vereniging. De les van de tiende zondag na Pinksteren is geen andere dan dat wij elk op onze eigen plaats onze taak hebben te vervullen zo goed wij kunnen zonder ons erop voor te laten staan. De juiste nederigheid leert ons, dat ons werk, hoe belangrijk in fi nancieel opzicht en in de ogen der mensen ook, slechts een onderdeel is van de totaliteit en dat wij in alle opzichten afhankelijk zijn van onze mede-arbeiders. Nieuws uit Venray en Omgeving B.K. Mulo-school Voor het Mulo-diploma slaagden van deze school 40 van de 41 can didates 34 candidaten behaalden nl. het Mulo-diploma A en 6 het diploma B. Tot opvolger van de heer P. Mul ders treedt per 1 sept. a.s. de heer G. Dobbelaer uit Delft In dienst, terwtll de heer H. van de Steeg uit Oploo als tiende leerkracht werd benoemd. Mater Amabilisschool Met ingang van 1 september gaat mej. Snep onze school verlaten. Als nieuwe leidster is aangesteld mej. Sloot uit Grubbenvorst.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 59