Kermis 1 fa. vd. Monckhof. 10 du bbeftjesrepen voor 75 cent Een blik gehakt 10 cent goedkoper Kringfeest gilde St Anna SPORT Dry Cleaning Geslaagd Film-agenda: ADVERTENTIËN EBBERINK JUdót&i.&oe f&edTi&wtt! Toen tientallen trommen roffel den, de koningen met hun konin ginnen in een lange rij stonden opgesteld en achter hen de vende liers met hun vaandels zwaaiden en zwierden, ten teken dat het gildefeest geopend was, brak juist de zon door en men zou zich in de middeleeuwen gewaand hebben. Het is een mooi, ouderwets gilde feest geworden, waarbij honderden schutters naar Venray zijn geko men om met slaande trommels en wapperende vaandels iets van het oude, middeleeuwse te doen her leven. Zo was het bij de optocht, waar bij gedefileerd werd langs het kringbestuur, de heer Burgemees ter, Deken Loonen, de heer en mevrouw Weichs de Wenne en de heren Burgman en Pijls, zo was het bij de plechtigheid op het Hen- seniusplein, toen trommelaars en vendeliers aan de officiële opening zulk een fraai cachet gaven en welkomswoorden werden gesproken door de voorzitter van St. Anna, de heer Flinsenberg. de kringvoor zitter de lieer v.d. Sterren en de heer Burgemeester. Dan namen de wedstrijden een aanvang en menigeen kon maar moeilijk scheiden van het schone vlaggespel op het Henseniusplein om zijn aandacht te richten op het oude, glimmend gepoetste zilver of op de schietwedstrijden, die aan de Buus werden gehouden. Ondanks de later wat dreigende lucht is het een groots gildefeest geworden, waarbij Schutterij St. Anna velen aan zich verplicht heeft door een goede organisatie, het vlot verloop en de goed geslaagde kermis. Een goed stuk propagandawerk voor het gilde-wezen. De uitslagen van de verschillende wedstrijden waren: Mooiste geheel in de optocht: 1 Oeffeit, 2 Beugen. Ordelijkste gilde: Gasselt. Mooiste geheel: Escharen. Ordelijkste geheel: Holthees en Geijsteren. Best onderhouden zilver: 1 Beu gen, 2 Beers. Mooiste vaandel: Beers. Groepsvendelen: 1 Beugen, 2 Groeningen. Vendelen klasse A: 1 Martens, 2 Essers, 3 Centers allen uit Beugen. Klasse B: 1 Gelissen, Beugen, 2 Meijers en 3 Bom, beiden uit Oef- fel t. Klasse C: 1 Willems, Oef feit, 2 Smits, Gasselt en 3 Jenessen, Sambeek. Beste Tamboer-maitre: Vervoort, Boxmeer. Beste commandant: Oef feit. Jongste tamboer: Bardoel Escha ren. Mooiste koningin: Overloon. Mooiste koning: Sambeek. Mooiste koningspaar: Escharen. Marslaan gildetrom: 1 Meijers, 2 Broeren beiden uit Oeffelt. Marslaan muziektrom: 1 Bardoel, Escharen, 2 H. Janssen, Overloon. Roffelen gildetrom: 1 Janssen, Boxmeer, 2 van Dijk, Beugen. Roffelen muziektrom: 1 Beugen, 2 Geijsteren. SCHIETWEDSTRIJDEN: Korps vaste paal: 1 Oeffelt, 2 Holthees, 3 Vianen, 4 Sambeek, Geijsteren, 6 Overloon. Klosschieten: 1 Holthees, 2 Oef' feit, 3 Vianen. Extra aanbieding schieten: Cuijk, 2 Oeffelt, 3 Oeffelt, 4 Smakt' Holthees. Kringkoning: Escharen. Personeel: 1 Swinkels, Overloon, 2 Brands, Cuijk en 3 H. Janssen, Overloon. aangrijpend verhaal geworden door deze artistiek hoogstaande film. Milieu en sfeerschildering zijn zeer goed, terwijl het onderwerp sereen en zonder sensatie wordt verteld. Het is dan ook geen won der, dat deze film een hoge film onderscheiding verwierf, ze verdient zeker de aandacht en voor vol wassenen is het zeker aanbevelens waardig. Voor het diploma O.B.A.O. op leiding leraar N.O., slaagden te Nij megen de volgende candidaten: L. Hoex, C 33g, Oostrum; P, Schaeffers, Paterstraat 14 en C.vd, Kolk,-Heuvelstraat, Venray; Th. v. Ooi, Leunen; G. Hendriks, Jaeger hofweg H 40e, Veulen; J. Arts,Klein- dorp M 114b, Merselo; Th. Janssen, Venrayseweg C 111 en P. Rutten, Oploseweg C 142a, Overloon; F. Janssen, Radioweg 19, Stevensbeek; A. Nefkens, Veerweg B 117, Blit- terswijk; G. Hermkes, Stationsweg D 98, Tienray; Th. Hoeymakers, Zegersstraat 4, Horst. Te Eindhoven slaagde voor hetzelfde diploma nog G. Kellenaers, Annaweg 22 Horst. Voor het diploma V.U.T.O. slaagde op de M.T.S. te Heerlen, W. Keysers, K 116, Leunen. De heer V. Voorst, leraar aan de Nijverheidsschool te Venray, slaagde te Rotterdam voor de akte N IV, Technisch metaaltekenen. Voor de hoofdakte L.O. slaagde J. P. B. S. Eyssen uit Merselo en G. Th. A. v. Dijck uit Oostrum. In Den Haag slaagde voor M.O. Nederlands, de heer Luc Poels. Bazende Boland Een avonturenfilm, waarin de ridder van Frankrijk op komt voor de rechtmatige koning en de armen steunt. Voor de liefhebbers van een robbertje vechten en wat daarbij hoort een film om van te water tanden. De nachten van Cabiria Deze levensschets van een meisje, dat op „slechte" paden terecht komt, maar desondanks steeds het goede blijft willen, ondanks het feit, dat ze telkens opnieuw be drogen en verraden wordt, is een Sluitingsuur voor dranklokali teiten en openbare vermakelijk heden gedurende de kermis in Venray-Kom in 1958. De burgemeester der gemeente Venray, gelet op het bepaalde in de algemene Politieverordening Venray, brengt ter algemene ken nis: A. dat op 3, 4, 5, 6, 7 en 10 augustus a.s. 1. aan houders van voor het publiek toegankelijke Inrichtingen, als bedoeld in artikel 121 der alge mene Politieverordening Venray, voor zover gelegen in de kom der gemeente, door hem tot wederop zegging toestemming wordt ver leend, om hun lokaliteiten voor het publiek geopend te houden tot des nachts half een; 2. de openbare vermakelijkheden mogen geopend zijn tot midder nacht te 24 uur; 3. in de voor het publiek toe gankelijke inrichtingen, waarin met dezerzijdse vergunning muziek mag worden gemaakt of vermakelijk heden mogen worden gegeven, het ?even van muziek of de vermake- ijkheden zelve moet (en) zijn be ëindigd om middernacht te 24 uur; 4. het aan de houders van ver gunningslokaliteiten verboden is in die lokaliteiten of hunne aanhorig- heden sterke drank te schenken gedurende het tijdvak van 15 tot 19 uur; 5. aan de houders van de in de artikelen 121, 135 en 137 van de algemene politieverordening be doelde inrichtingen of plaatsen geen danstenten zijnde, toestem ming wordt verleend, aldaar hun vrouwelijk personeel gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst te laten doen of door of vanwege de houder aanwezig te doen zijn, onder voorwaarde, dat zij de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt en van onbesproken levenswandel zijn; 6. aan bestuurders of beheer ders van een inrichting, waarvoor het publiek toegankelijk vermake lijkheden worden gegeven, onthef fing wordt verleend In deze inrich tingen na 21 uur toe te laten of te laten verblijven personen bene den de leeftijd van 18 jaren en dat aan personen beneden de leeftijd van 18 jaren wordt toegestaan in dergelijke inrichting te verblijven, indien zij onder begeleiding zijn van ouders, voogden of meerder jarige broers of zusters. B. dat de onder 1 en 2 bedoelde toestemming, zonder enige vooraf gaande waarschuwing, incidenteel of in het algemeen, zal worden ingetrokken bij gebleken ongere geldheden of niet naleving van door de ambtenaren der politie gegeven voorschriften en dat verder op strikte naleving van de bestaan de of hieibij gegeven voorschriften ten strengste zal worden toege zien. Venray, 26 juli 1958. Dringende uitnodiging aan alle ouders, verzorgers en weldenkende inwoners. De burgemeester van Venray verzoekt de ingezetenen met de meeste aandrang, hunne algehele medewerking te verlenen om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kasteleins tussen 15 en 19 uur geen sterke drank te vragen. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hun ner kinderen de dringende uitnodi ging, mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het verbod van het bezoeken van avondverma kelijkheden door kinderen, voor zover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het eigen belang der ouders en der kinderen vast gesteld. Venray, 26 juli 1958. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. Openstelling gemeente-bureaux gedurende de kermis Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat de gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, het kantoor van gemeente-werken, en het woningbedrijf op 4, 5, 6 en 7 augustus a.s. voor het publiek uitsluitend geopend zullen zijn van 1112 u. voormiddag. Burgemeester en wethouders vnd. A.H.M. JANSSEN, burgemeester H. VORST, secretaris. „Oostrum"-nieuws Al direct bij de aanvang van de wedstrijd Oostrum—S.V.V. II was te zien, dat Oostrum sterk van plan was deze wedstrijd te gaan winnen. Dat men er echter in zou slagen Venray met een voor hen toch wel pijnlijk aandoende 6—1 nederlaag naar huis te sturen, dat had men niet kunnen denken. Oostrum begon zeer fel, speelde enthousiast en snel en het bleek dadelijk, dat men deze achterhoede wel aan kon. De rechtsbinnen kon Oostrum de leiding geven en voor de rust nog werd het 2—0 door een. goed genomen strafschop. Na de rust kwam Venray nog even opzetten. Onze achterhoede gaf echter geen krimp. Daaruit putte de voorhoede schijnbaar zo veel moed, dat de stand binnen de kortste keren 4—0 werd. Door een voor ons zeer vreemde beslissing van de scheidsrechter, moest de enigste tegengoal geaccep teerd worden. Toen Venrays keeper echter een foutje maakte enkele meters voor zijn doel, was een boog- balletje voldoende om het 5—1 te laten worden. Een' mooie beloning voor onze hardwerkende linkshalf was het, toen hijzelf van een aarzeling in de achterhoede van SVV gebruik maakte, om de bal keurig voor te zetten, waardoor de eindstand ver rassend 6—1 werd. Iedere toeschouwer zal van dit voetbal hebben kunnen genieten. De training is duidelijk merk baar en het aantal doelpunten ge scoord in de laatste twee wedstrij den toont wel aan, dat we aan schutters geen gebrek hebben. Daarbij moet men ook in 't oog houden, dat Broekhuizenvorst en ook Venray II voor ons toch tegen standers van formaat zijn. Daarom is een .hartelijk proficiat hier wel op zijn plaats Volleybal-tournooi Bij gelegenheid van de officiële ingebruikneming van het nieuwe buitenveld, dat door de bedrijfs leider van de firma R.A.S. welwil lend aan ons beschikbaar werd gesteld, zal de volleybal-klub van Venray, V.C. Rooy, op zondag 27 juli een tournooi organiseren. Hier aan zullen een team van de volley- balklub Ambon" en een team van de studentenklub St. Bernardus deelnemen. V.C. Rooy zal met twee zestallen uitkomen. Hierbij willen we nogmaals onze grote dank betuigen aan de zusters Ursulinen, die ons de prachtige gymnastiekzaal van het St. Angela- gymnasium beschikbaar stelde. In deze zaal is iedere zaterdagavond training. (beter dan stomen) Dinsdags vóór 1 uur gebracht, Vrijdags terug. Marktstraat 5 ïiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiimmiiiiiiiimtiiiiiiiiiiiimiiiuiiimimiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimimiiifis VAN BOXTEL heeft de allernieuwste Philips all-transistor hoorapparaten. Van nu af kan Uw slechthorendheid voor iedereen onzichtbaar en onmerkbaar blijven. De Philips transistor hoorapparaten bieden U alleen maar voordelen a. zeer klein c. ingebouwde luisterspoel b. volkomen onzichtbaar dragen d. zeer bge battergkosten 1 VAN BOXTEL biedt echter nog meer: deskundige adviezen demonstratie door specialisten, ook aan buis. Batterijen steeds vers uit voorraad leverbaar. Raadpleeg Uw dokter over de mogelijkheden welke Philips transistor-hoorapparaten bieden. Onze deskundigen houden zitting op: maandag 28 juli a.s. van 11.00 tot 14.00 uur in Café Den Engel, Grotestr. 33 te Venray HONDERDDUIZENDEN KOPEN BU VAN BOXTEL, HONDERDDUIZENDEN KUNNEN ZICH NIET VERGISSEN, j iiimmiiiimiiiiiimiiiiiiimiiiiiuiiiiiiiiiiiiininnminiiiiinMiiuiiiiiniiiiiinnniiinniufiiuiiiinuiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitë Bij aankoop van f5.— De Gruyter-artikelen geldig tot en met 29 juli 1958 STOPPELKNOL Hei beste stoppelknollenzaad in de nieuwe beschermende blikverpakking

Peel en Maas | 1958 | | pagina 58