Kindermis parochie Sint Petrus Banden Diploma uitreiking Huishoudschool Bargerlqke Stand Venray ADVERTENTIëN ADtoinetta Maria Lievens 2 jongens een leerling enige flinke werknemers Thuiswerk gevraagd administratieve holp Veilig rijden Autorijschool BERKENS Ook op Overalls lakens en slopen J. Coenen-IIoutackers Zonen Heren Overhemden EBBERINK Slachthanen huis met tuin Wij garanderen Zorg nu reeds J. Coenen lloutackcrs Zn. Slagerij J. (MDERS Woningtextiel Het Witte Huis voor de inmaak heren ondergoed speelt M.HEN kop eiri binder Behangl Verft U HET Wil J.GD OP Het Wu Profiteert van onze redt Nogmaals wijzen wij er op, dat de kindermis zondags om 8.30 uur alléén toegankelijk is voor kinderen van onze lagere scholen. Hierop wordt geen enkele uitzondering ge maakt. Deze H. Mis mag alleen dan bijgewoond worden door anderen, wanneer dit uitdrukkelijk bij de kerkberichten staat. Geslaagd Te Roermond slaagde voor het Mulo-diplom a A onze dorpsgenote Clasien Kruijsen. Volksconcert Morgen zondag, zal om 8 uur op het Henseniusplein, volksconcert gegeven worden door Harmonie „Euterpe". P.D.V. DE ZWALUW Heden zaterdagavond inkorven van 16.00—18.00 uur. Eén inschrijver voor de gemeente-rogge Voor de inschrijving van de ge- meenterogge in de Vrede- en Meer- selsepeel was weinig belangstelling. Slechts één persoon nl. G. Coenen uit Ysselsteyn schreef in voor f 22635.—. De inschrijving ging over: 31V1 ha rogge in de Vredepeel, 171/, ha rogge in de Meerselsepeel en 1 ha haver in de Vredepeel. De kavels 12 en 13 in de Meer selsepeel en kavel 10 in de Vrede peel werden aan Coenen, Ysselsteyn toegewezen. De rest zal door de gemeente zelf afgewerkt worden. Zwarte Klef krijgt electrisch licht De bewoners van de Zwarte Klef krijgen electrisch licht. De Zwarte Klef telt 18 woningen die hier voor in aanmerking komen. Men is reeds met de werkzaamheden aan gevangen. Uitreiking diploma's Ny verheidsdagschool De volgende leerlingen ontvingen het diplom'a dagschool van het nij verheidsonderwijs. METAALBEWERKERS: P. Loo- nen, M. Sijbers, J. Bonants, H. Ka- teman, M. Janssen, J. Verstraelen, J. Oomens, M. de Graaf, L. Swinkels, H. v. Hoof, J. Ver- bruggen, A.Peeters en G. Goumans, allen uitVenray. P. Smeds, Veulen; L. Volleberg, J. Francken en G. Aarts uit Wanssum. Th. Sanders, P. Steeghs, G. Alards, L. Litjens, L. en F. v. Rengs, J. Jacobs, en M. Hensen allen uit Horst. M. Camps, J. Janssen, P. Verhoeven, en A. Wismans uit Ysselstevn. W. Moor rees, Oostrum; M. v. Bakel, Vrede peel; Th. v.d. Hurk, Holthees; M. Drabbels, Overloon; J. v. Vechel, H. Hermans en P. Derlks uit Leu nen, P. Nooyen, Oirlo en J. Jaans, lashees. IOUTBEWERKERSP. Lemmen volgen, G. Drabbels en P. Frans- ra Overloon. G. Philipsen, Smakt; J. Arts, Oirlo; W. Clephas,L. Claes- sens, W. Lormans, en M. Goumans uit Venray; F. Bonants en P. Hoex uit Oostrum; G. Hoeymakers, P. Vissers, J. Peelen en J. Cox uit Horst; Th. Clabbers, Tienray. METSELAARS: A. Wijnhoven, Meerlo; M.Jans sen, Merselo, J. Geurts, Ysselsteyn; H. Jacobs, Castenray; M. Derks, W. Driessen, A. Rongen, J. Philip sen, H. Nelissen en P. Wijnanis Horst, J. Willeras, Oostrum en J. Cox, Tienray. Prijzen werden uitgereikt aan: P. Loonen, Venray; J.Verstegen, Oirlo G. Allards, Horst en P. Drabbels Venray. Ketel met lak ontploft Zaterdagmiddag waren de heren Claessen en Jenniskens te Yssel steyn, bezig, een ketel te vullen met een hoeveelheid silo-lak. Toen de heer J. op een bepaald ogenblik een lucifer aanstak en bij de ketel hield om te zien of hij al vol was, sprong deze uit elkaar. De heer J. werd ernstig aan zijn gelaat gewond. Bedrijfsvoetbal Stand t.m. 2dfjuü. Ie klasse: Custers 3 2 10 5 Blitta 4 2 11 5 Inalfa 4 12 1 4 Servaas 2 Jl 1 1 Nelissen y 0 1 J 1 2e klasse: K.A.J. 3 2 0 1 4 Muvero 3 2 0 1 4 Gemeente 4 2 0 2 4 J P.T.T. 5 2 0 3 4 Zuivelfabriek 3 10 2 2 Competitie staat stil van 30 Juli tot 12 aug., i.v.m. vacantie. Expo zuigt toeristen weg Hoewel het toeristenseizoen in ons land geen reden geeft tot grote klachten, is de toeloop van vreemdelingen en landgenoten ook niet van dien aard, dat van een groot succes gesproken kan wor den. De grote hotels zijn, zoals ge bruikelijk, vrijwel voortdurend ge heel bezet, maar de kleinere hebben nog vrije plaatsen. Men had verwacht, dat de zuig kracht van de Expo in Brussel ook vele toeristen uit Europa en Ame rika zou brengen. Doch dit blijkt weinig het geval. Wel komen er vele buitenlanders op doorreis naar Nederland en in het bijzondernaar Amsterdam, doch zij blijken korter dan gewoonlijk. De meeste hotels melden één overnachtingper toerist, hetgeen veel minder lucratief is dan een langer verblijf. De bezoekcijfers van de eerste helft van het jaar gaven nog een kleine stijging ten opzichte van 1957 te zien, maar men verwacht daling. Woensdagavond had in een overvolle Wilhelmina-zaal de di ploma-uitreiking plaats van de Huishoudschool alhier. Daarbij waren oa. tegenwoordig de Heer Deken, dr. W. Droesen, namens Vereen. Landbouwonderwijs, de dames Reintjès, Rongen, Drabbels en Loonen en de heren J. Derk- sen en W. Peeters, namens de commissie van beheer. In het eerste gedeelte van de avond hielden de leerlingen een soort modeshow, waarin ze door hen vervaardigde kleding aan de talrijk opgekomen ouders toonden. Het geheel deed fleurig aan en men bleek de nieuwe lijn best te kennen. Deken Loonen reikte de diploma's uit en sprak er zijn vertrouwen in uit, dat de meisjes niet alléén het geleerde in toe passing zouden brengen later in eigen gezin, maar reeds nu, in de vele gezinnen, die door gebrek aan huishoudelijke hulp in nood verkeren, De volgende diploma's werden uitgereikt: HUISHOUD-KLAS C. Boekholt en A. Wijenberg te Holthees; T. Cleven, A. Hagens en L. de Krijger, Veulen; B. Kersten en D. Verstegen, Smakt; A. de Mulder en J, Swinkels te Leunen; M. Goumans, A. Peters, T. Pouwels en T. Huet, Venray; T- Voesten, Heide; T. Glaessens, Wismans en T. Verheijen,Ys selsteyn; C. van Dijck, J. Janssen,. L. Michels enA.vanOsch, Mer selo; A. van Els en N. Litjens, Wanssum; G. Gellings en D, Thielen, Castenray; F. Janssen Oyen; R. Martens, Oirlo; N. vd. Pas en van Veghel, Vredepeel. NA AI-OPLEIDING lejaars L. Claessen, L. Thielen, M.Wilms en I.Raedts, Oostrum; J, Hagens en N.Reintjes, Veulen; T. Noyen Venray en M. Steeghs, Oirlo. 2e jaars: T. Aben, J. Kusters en T. vd. Hogenhof en M. Swinkels Castenray. ASSISTENTEN-OPLEIDING: J. Cortenbach, A. Feller, H. Jen niskens, J. Jeuken, C, Philipsen, T. Tonen en E.v. Veghel, Venray, L. Heidens, Castenray, G.v.Kempen, Heide, N.v.Rijswijk, Merselo, N. Smits, Oirlo en T. en M. Voer- mans, Leunen. 2jarige primaire opleiding: A. Boom, J.v.Cuijk, M. Ewals, J. Geurts, R. Janssen, E. Janssen, N. janssen, J. Jeuken, T. v. Kempen, T. Lormans, M. Michiels, A. Rom- men, M. Schwachofer, J. Smits, H. Stevens, M. Verheijen, J. Hen driks, A. en W. Afts, M. Boom T.v.Dijk, O.v.Goch, M.Hendriks, L, en H. Janssen, T. Jeuken, I. vd. Munckhof, A. Min, M. Sie- bers, H. Tolhuizen, O. vd. Ven, W.vd.Voorn,H .vd.Vorst, C.Wet- hly, T. Wismans, O. Keijzers en L. Scheepers, allen uit Venray, M. Baltussen, B. Duijkers, D. Janssen, A. Willems, N. Willem- se uit Leunen, A. Kuijpers, A. Poels, T. Roelofs, H. Strijbos, Castenray, C. Dericks, A. en T. Duijf, D. Philipsen, J. Steeghs, Oirlo, T. Deriks,N.v. Veghel, Hei de, G. Kessels, D. Achten, D. van Arsen en R. Jeuken, Oostrum N. Arts, B.v.Hoof, M. Janssen, T. Poels, J.v.Veghel en A. de Rijck Merselo, M.v.Ass, M. Geurts, O. Kooning?, T. Lemmens, M.Michels en M. Spreeuwenberg, Yselsteyn, V. Asselberghs, M. Fransen en M. Rutten, Smakt, M. Burgers, Veulen en D.vd.Pas, Vredepeel. AVOND-CURSUS N. Cleven, M.vd.Goor, C.Thissen en M. Spreeuwenberg, Veulen, M. Dirckx, T. Jenniskens en L. Martens, Leunen, M. en N.Ewals, H. Nooijen, J Rutjes, N. Steeghs, T. en J. Peeters, Oirlo, M.Eijs- sen, A. Gielen, C. Hendriks, N. Thijssen en T. Hendriks, Merselo T. Gellings, Castenray, T. Jansen, Heide, A. en J. Lemmens, Ysselst., F. Jonkers, L. Mathijsen, T. Tac- ken, J. Verheijen en T. Wolters, Venray. T. Volleberg, Oostrum, M. Goumans, M. Rutten, T. Loo nen, T. Vloet en J. v. Glabeek, Overloon. De heer Droesen sprak zijn voldoening uit over het groot aantal geslaagden, wenste hen geluk en wees ten overvloede nog eens op het grote goed van een behoorlijke vorming. Niet alleen op huishoudelijk gebied, maar ook op sociaai en vooral godsdienstig gebied. Deze diploma-uitreiking werd omlijnd door zang en voordrach ten der leerlingen, die na de diploma-uitreiking in Prinsenhof de bloempjes nog even hebben buiten gezet. van 18 t/m 24 juli 1958 GEBOREN: Didden, Godfried, Molenhofweg 2a Dolmans, Josephina HeidsePeelw. 16 Litjens, Petrus Overbroek H 13b v. Aerts, Theodorus SteegsbroekI18 Jacobs, Antonia Pr. Bernhardstr. 72 Nelissen, Leonarda Overl.weg 33 Claessens, Wilhelmina Heidse Peelweg 20 Weijers, Elisabeth Landweertweg 8 v. Rijswijck, Catharina Oirlo E 61 Martens, Henricus Oirlo E 14 Vogelsangs, Maria Leunen K 45 Smits, Maria Vierlingsbeek OVERLEDEN: Arts, Wilhelmus, echtgenoot van Lemmen, Lambertina, 76 jr, Merselo GETROUWD: Arts, Mathleu, 26 jr, elektro-tech- nicus en Gielen, Paulina, 26 jaren, belden te Venray Voesten, Lambertus, 25 jaren, textielfabr.arbeider, Vierlingsbeek en Tijssen, Christina, 24 jr, Venray Relouw, Michael. 23 jr, metselaar, en van Bergen, Henriette, 19 jr, beiden te Venray v.d. Heuvel, Martinus, 31 jr, onder wijzer en v.d. Munckhof Jacque- lina, 22 jr, beiden te Venray Gesterkt door de Genademidde len der H. Kerk, in christelijk vertrouwen op de ontmoeting met onze verrezen Heer, over leed in de ouderdom van 73 j„ onze goede echtgenote, moeder en grootmoeder, mevrouw echtgenote van de heer Adrianus Jacobusde Kroon Breda: A.J. de Kroon Gent (B.): J.M.H.J. Michielsen-deKroon A.W.P.P. Michielsen en kinderen Oosterhout: H.J.J.M. de Kroon, pr. J.M.L.E. de Kroon A.P.M. de Kroon-Hoevenaars en kinderen Breda: E.H.Th.M. de Kroon M.V. de Kroon-Vorsselmans en kinderen Bergen op Zoom: Th.A.J.J. de Kroon, pr. Venray: A.M.B.G. de Kroon E.M.Th, de Kroon-Koks Gilze: M.L.J. de Kroon, pr. Utrecht: A.A.H.J. de Kroon en verloofde Breda, 19 juli 1958 Haagdijk 180 Wij bevelen de overledene in uw gebeden aan. De plechtige Requiemmis werd opgedragen in de kapel van het R.K. Gast huis te Breda, waarna de be grafenis op het kerkhof van de parochie H. Martinus te Princen- hage plaats vond. Kath.Bouwvakarbeidersbond afd. Venray Uitbetaling ingeleverde vacantiezegels voor bouw- en schildersbedrijf heeft plaats op donderdag 31 juli als volgt: van 10—12 uur voor de letters A tm L, van 1.30—6 uur voor de letters M tm Z. Kwitantie meebrengen. Beekweg 6c. Aardbeientelers, voor het komende voorjaar leveren wij prima aardbeienplanten Jocun- da klasse A gekeurd. L. Nelissen-Jenniskens, Oirlo. GEVRAAGD voor licht werk tijdens vacantie en voor vast werk. J. Janssen, boomkwekerijen, Maashees. GEVRAAGD per 1 september R.K. huishoudster boven 50 jaar, in gezin van 3 pers. waarvan een in '59 in mil. dienst gaat. Melden na 6 uur 's avonds Boshuizen C 55. GEVRAAGD waaronder 2 jeugdige van 16—18 j. Steenfabriek van Daal Co. Tienray Werkster gevraagd voor 2 hele dagen per week. J. Peeters, Kempweg 27 liefst administratief. Brieven onder nr. 237 bureau van dit blad. Winkelmeisje biedt zich aan, reeds als zodanig werkzaam geweest. Adres bureau van dit blad. Coöp. Boerenleenbank G.A. ie Ysselsteyn vraagt per 1 sept. a.s. (vr.) niet ouder dan 20 jaar. In het bezit van Mulo A-diploma en goed kunnende typen. Diploma typen strekt tot aanbeveling. Sollicitaties voor 3 aug. a.s. te richten tot de Direkteur der Bank de heer P. J. van Dijck, Peelweg 9 Ysselsteyn. Net meisje gevraagd dat zelfstandig kan werken, als hulp in de huishouding. Neeteson, Grotestraat. leert U bij Julianasingel 51 Telefoon 860 Lessen al f 6.- per uur Het aantal geslaagden is een waar- borg voor U. Gediplomeerd en erkend instructeur deze week nog 10 pet. korting EBBERINK Polshorloge achtergebleven in kapsalon Kersjes Oostrum, waar 't kan worden af gehaald. Verkeerde regenjas meegenomen bij café Da Engel. Ruilen Overloonseweg 15. Morellenplukkers gevraagd. Duykers, „Zeldenrust" Castenray, Tel. 223. Al onze deze week nog met 10 pet. korting EBBERINK WEC^ Nie» elk inmookglos is «en WtCKglos Iets nodig voor de inmaak bel dan Hofstraat vanaf 10.95 in wit, met vaste boord NO-IRON (dus niet strijken) TE KOOP weer een partij betonpalen en platen voor schuttingen, berghokken, kip penhokken enz. Jan van Gerven, Broekweg 12 TE KOOP zware biggen J. Derks. Oostrum D 53 TE KOOP volbloed kalf Jac. Camps, veehandel Oostrum lnmaakglazen te koop inh. 1 en 2 1., moeten weg wegens verhuizing. Adres bureau van dit blad. TE KOOP goed onderh. kinderwagen opv.baar tevens wandel wagen, één voltmeter. Oranjestraat 2 TE KOOP kruisbessen Hoenderstraat 18. TE KOOP partij zware biggen A. Verstegen, Overloonseweg 31 TE KOOP Belgische Herder P. Hermsen, Merseloseweg nw. 1 Te koop 2 Duitse Herders 3 mnd. H. Keijsers, Oostrum. Ta koop grote partij biggen A. Janssen, Wieënweg 4. Te koop gevraagd SOLEX in goede staat Adres bureau van dit blad. Te koop 5 biggen A. Steeghs, Castenray voor de kermis. J. Litjens, Veulen. Te koop partij biggen J. van Wylick, H40b Veulen. Te koop partij biggen J. W. Jacobs, Veltum L 12. TE KOOP petroleumkachel, gashaard, 2 stofzuigers en enkele slangen, alles z.g.a.n. Wegens overcompleet H. Bierens, Schoolstraat 24boven Te koop 14 biggen M. Jenniskens, Steeg K 70. TE KOOP kinderwagen in prima staat w. plaatsgebrek. Adres bureau dezer partij biggen G. Jonkers, Lull C 49. Te koop DKW '45 175 cc Veltum L 75. TE KOOP S makter weg 11. TE KOOP vroege aardappelen Doré 8 ct. per kg G. Jans Beken, Zwarteklef. TE KOOP partij biggen A. van Osch, Timmer manns weg 48, Ysselsteyn. TE KOOP partij biggen Pouwels, Wanssumseweg. 18a, Oostrum TE KOOP 100 pullen WR 12 wk. L. Cox, Molenhoek F 16 Oirlo TE KOOP toom biggen J. Bastiaans, Gasstraat 22 TE KOOP zware roodbonte koe m. 22 1. melk en beste melklijsten, partij zware biggen P. Keijsers, Brienshoek K 37, Leunen. TE KOOP bromfiets Kaptein Mob. Maasheseweg 46. TE KOOP partij zware biggen H. Philipsen, Laagh.weg A 12 Te koop gevraagd fietswagentje Adres bureau van dit blad TE KOOP i.g.s. zijnd huiskamerameublement schrijfbureau, trapnaaimachine, Jaarsma haard, 4pits gasstel, tafelkleed. J. Karsten, Henseniusplein 11 Kolkweg 19 bij REIN moet U voor aardappelen zijn. Puike Doré, pik ze mee Te koop 4 tomen biggen P. Timmermans, K 59 Leunen. Te koop partij biggen Th. Jacobs, Steegsbroek I 18 Steeds verkrijgbaar: Preiplanten (winter) Bloemkoolplanten, Savoye (winter) Spruitkool- en Boerenko'olplanten Elk kwantum leverbaar. Verheijen's Zaadhandel Leunen Tel. 550 Uitslag loterij Hondendresseer- elub „De Verdediger" 242, 1410, 1078, 252, 1088,1128,1442, 1380, 1592, 1203, 537, 356, 234, 940, 1224, 1261,1004,1103,1409,925,1475, 388, 551, 1051, 1552, 1392, 634, 549, 101. Prijzen afhalen voor dinsdag 29 juli a.s., in café „Buitenlust", M* Verstraelen Maasheseweg. Steeds in voorraad Incarnaatklaver, Bladkoolzaad, Knolzaad andijvieblad, Spurriezaad, Wester wolds en Italiaans ray gras. Verheijen's Zaadhandel Leunen Tel. 550 voor al onze zaden hoge kiemkracht en zuiverheid Alles N.A.K. gekeurd. Verheijen's Zaadhandel Leunen Tel. 550 Gedurende de Kermisweek wegens vacaniie gesloten Daarna staan wij weer klaar voor alle reparaties enz. A. G00REN Merseloseweg 12b LAATSTE WEEK Seizoen-Opruiming Roestvrije lepels en vorken 10.80 per dozijn. Nest glazen schalen 551. 2.75 en enkele restant artikelen. Zie etalage PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat 540e Ned. Staatsloterij Nog enkele loten zijn te verkrijgen bij M. SCHEEFHALS Bontekoestraat 6 le Trekking maandag 4 aug. a.s dat U er in de komende winter warm bij komt zitten met een kolenhaard, oliehaard of kookkachel van Onze reclame Ham 100 gr. 50 ct 250 gr. 1.20 Snijworst 100 gr. 40 250 gr. 0.90 Tongworst 100 gr. 24 250 gr. 0.60 Vrijdag en zaterdag: Gehakt 500 gr. 1.40 Geen opruiming, geen zegels, maar guldens sparen, dat Is je ware Bestelt op tijd uw benodigd vlees, dit voorkomt lang wachten Cocoslopers, traplopers vanaf 1.75 Verder viltzeil, balatum, linoleum, vaste vloerbedekking, karpetten in sico, holtap, nilton etc. Ledikanten, stalen meubels, slaap kamers modern, bedden lpersoons vanaf f 28.- Langstraat 13 Tel. 230 J. F. A. de Bruyn-Delsing Iets nodig bel dan 270 J.Coenen-Houtackers Zonen Hofstraat Voor 't fijne Sir Edwin en Dulcia GEBR. MICHIELS Patersstraat 22 Tel. 961 Tafellakens, dressoirlopers, kapstokkleden, for in uw huls 1 HET WIT1 Langstraat 13 J. F. A. de Bri Voor de keim een hoed ol j Uw adres Gebr. I Patersstra Mooi en J.Coenen-Houtai Holst Voor de Kermis 'n mooi overli of weekends GEBR PatersstiaE Uit \dc Incarnaat, Serrtc alle soorten Klaver; Alles prina N.A.K. g>p OOSTRUM Hei m en hei lie Hofstraat 10 Juliaiks; H.H. Landbon koopt le en U knoopt iw oponthoud in. J0S. SMirs Touwslageij-' MAA5Ï Reuze srt Hofstraat 10 Tefef. Algehele regflif verzorging vin le 2e en 3e klai- Begrafenlsoide Telej>o Alles vood fa. Th. Buv Hofstraat 10 Puntham 100 gram 45 250 grn Boterhamworst 100 gram 30 250 grn Leverworst 500 grn Vrfjdag en zaterdag varkensbraadworst 5(jg] Voor de a.s. kermis gaarne uw bestelling vet SLAGERIJ LEENDERS-GOMHN Stationsstraat 45 fTe VOLKSWAGENBUSJE raet bekwbïïL Lourdes f 105.— Brussel f 12.pf i Huurwagens vanaf 12 ct. perkrn Voor groepjes van 8 tof 16 personen steler vergetelijke trip samen en gidsen U langsjaoi GARAGEBEDRIJF Jan Poelsweg 5 N.V. „DF

Peel en Maas | 1958 | | pagina 52