§S Wanneer komt de vrqe zaterdag Venray ontwikkelings gebied... Kermis Venray Verplichte dienst bij Bescherming Burgerbevolking Gevonden: Zaterdag 26 juli 1958 No 30 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG I PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI druk en uitgave firma van den munckhof wppifbi ah VOOR VENRAY EN OMSTREKEN grotestraat 28 telefoon 612 giro 150652 V* ODIVDLaU V WVJI\ VlillUHl i-.il Will J 1 liLGlLHI ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. perm.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL l 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60 De regering heeft destijds zeer goed werk gedaan door er.kele streken van ons land aan te wijzen tot z.g. ontwikkelingsgebieden. Streken, waar veel werkloosheid was, waar practisch geen industrie bestond en de mensen grote en verre reizen moesten maken om te kunnen werken, streken waar een groot overschot aan werkkkrachten aanwezig was. In dergelijke streken werd van overheidswege steun verleend voor nijverheidsonderwijs en voor de vestiging van industrieën. Een der gelijke streek in deze buurt was b.v. Bergen en men kan daar metter daad zien, dat deze regeringsbeslis sing grote gevolgen heeft gehad. Een pracht industrie-terrein met verschillende grote hallen. Daarnaast werden z.g. te stimu leren kernen aangewezen, waarvoor ongeveer dezelfde faciliteitegolden. Een van deze kernen was ons aller gemeente Venray. Ook Venray heeft veel en danig geprofiteerd van deze regeling en de resultaten daarvan zijn o.m. te zien op het industrieterrein en aan de werkloosheidcijfers, of liever aan het aantal werknemers, dat in de Venrayse industrieën een goed stuk brood verdient. Op een gegeven moment bleek Nederland te veel te besteden en werd een rem in werking gesteld die als onder de naam bestedings beperking een einde maakte aan vele schone dromen en illusies. Ook een einde maakte aan de regeling die gold voor individueel te stimu leren kernen. We hebben toen de terugslag ge kregen en het werklozen cijfer is weer snel gestegen. Toen bleek wel overduidelijk, dat ondanks het vele goede wat in het verleden bereikt is, er nog te weinig gebeurd was om een zo groot mogelijk deel onzer bevolking aan werk te houden. Toen bleek ook duidelijk, dat men met financiële steun voor nijver heidsonderwijs en de bouw van fabrieken er niet is. Industrievestiging vraagt ontwik keling en ontspanning, vraagt zalen, sportterreinen, ontspanningsgele genheden. In de jongste industriali satienota is tussen de regels door te lezen, dat de regering ook voor deze zo noodzakelijke dingen, even als voor industrievestiging gelden beschikbaar zal stellen. Beschikbaar voor die gebieden, die door haar als ontwikkelings gebied bij de wet opnieuw worden aangewezen. Intussen zijn in het noorden des lands de eerste gebieden aange wezen, die van de nieuwe rijks- steun kunnen profiteren om daar mede niet alleen een gewenste industriespreiding te krijgen, maar nieuwe welvaart te brengen in achtergebleven gebieden. Voor het Zuiden blijft het stil, angstwekkend stil zelfs en menig een vraagt zich af, of b.v. Venray nog een redelijke kans maakt als ontwikkelingsgebied aangewezen te worden. De redenen daartoe zijn hierboven reeds vermeld. Bij geringe terug slag der conjunctuur blijkt het werk- lozencijfer in verhouding met de rest van Limburg, ja, zelfs in ver houding tot het gemiddeld percen tage van het rayon Venlo der ar- beidsbureax, zeer hoog te stijgen. Het aantal pendelaars, dus zij, die buiten Venray een werkkring heb ben, is pok hoger dan normaal. De snel groeiende bevolking vindt geen ruimte meer in de landbouw, waar de uitbreidingsmogelijkheden door de ontginning der peelvlakten met het jaar geringer worden. Dit alles vraagt dus industriali satie. En het feit, dat men de in dustrie faciliteiten moet kunnen bieden, wil ze naar deze streken komen is een argument temeer om rijkssteun trachten te verwerven. Bovendien heeft het jongste ver leden wel duidelijk aangetoond, dat mede tengevolge van de reeds plaats gehad hebbende industrialisatie, gebrek aan sportvelden en ontspan ningsgelegenheden zeer urgent is. De bedrijfsvoetbal, waaraan ver schillende clubs deelnemen, moet met de jeugd van Venray een sport veld je delen, dat feitelijk de naam sportveld niet eens verdient, waar totaal .geen accomodatie is. Over het zakenprobleem zullen we helemaal maar niet meer een woord schrijven. Die kerkdorpen, die de moed heb ben opgebracht om een zogenaamd gemeenschapshuis te bouwen, kun nen U urenlange verhalen doen over de grote kosten en moeilijk heden, die ze dagelijks ondervinden om de zaak rollende te houden! Andere kerkdorpen hebben de moed niet om er mee te be ginnen. Over de kom praten we niet eens. Van een herbouw van het patro naat achijnt geen sprake meer. Daar moet een oude barak dank zij de medewerking van velen, toch keurig en netjes voor onderdak zorgen. Maar de vroegere grote patronaatszaal komt schijnbaar niet meer terug. Ontspanningsgelegenheid is er te weinig, veel te weinig en juist met het oog daarop is de benoe ming tot ontwikkelingsgebied dan ook dringend noodzakelijk. Trouwens we geloven niet tl kennen we de exacte gegevens niet daar die om de een of andere onnaspeurlijke reden geheim gehou den worden, dat de toestand sinds de benoeming tot de stimulerende kern in zodanig gunstige zin veranderd is, dat een nieuwe „herbenoeming" niet meer noodzakelijk blijkt. Integendeel. Het zal daarom dringend nodig zijn, dat ons gemeentebestuur in deze zin stappen onderneemt bij de bevoegde regeringsinstanties, om ook onze gemeente te laten delen in de gunstige voorwaarden, welke de regering schept voor de z.g. ontwikkelingsgebieden. Waarbij wellicht ook de vraag in overweging mag worden genomen, of zulks niet gewenst is in samen werking met de gemeenten Horst en Helden, waar de situatie onge veer op hetzelfde vlak ligt. VOORLICHTING Er zijn weer vele ouders teleur gesteld in deze dagen. Ze hebben van het Lyceum of de Mulo het bericht ontvangen, dat hun zoon niet geslaagd is voor het toelatings examen en de goede mensen zitten met hun handen in het haar. Want liefhebbers zijn er vele; maar plaats is er weinig Moet men dan de plaatsruimten uitbreiden, dus meer schoolruimten bouwen, juist voor degenen, die de lagere scholen gaan verlaten en uitgebreid, middelbaar of voorbe reidend hoger onderwijs willen gaan volgen? Deskundigeri zijn hier niet zo hard voor, want volgens hen komen er veel te veel naar het toelatings examen, waarvan men feitelijk van te voren al kan zeggen, dat ze het einddoel, het eindexamen toch niet kunnen halen... Maar de ouders willen met alle geweld de kinderen verder laten studeren en dus... Van de andere kant zijn er veel ouders, die er weinig voor voelen, om hun kinderen na het volgen van het lager onderwijs in de zg. v.g.l.o,-klassen te laten zitten, tot ze de leerplichtige leeftijd achter de rug hebben, reden waarom ze hun kinderen op de mulo of zelfs op het gymnasium willen hebben. Lukt dat niet, dan maar naar de ambachtsschool, waar echter ook al ruimtegebrek is en men boven dien wel eens vergeet, dat ook hier het jongmens 21 vakken moet gaan leren. Men draait dus in een cirkel rond, die men wel eens probeert te doorbreken met psychologische testen, maar die men echter dik wijls ook maar half vertrouwt. We geloven, dat veel van dit alles veranderd en verbeterd kan worden, indien er eens meer con tact was tussen de lagere scholen en de ouders. Indien er eens wat meer voor lichting gegeven zou worden door deskundigen, die de ouders helpen een goede en verartwoorde keuze te maken uit de vele mogelijk heden die er zijn en die hun kind, met de hem of haar toegewezen capaciteiten metterdaad aan kan. Voorlichting, die misschien ver schillende ouders het dwaze van hun denkbeeld doet inzien, dat een jongeman persé een boordje om moet hebben. Het feit, dat voor een afgetrapt kantoorbaantje in Venray een overvloed van sollicitaties binnen komt, waarbij de een nog fraaiere diploma's aanbied dan de ander, maar dat aan 'n goede machine bankwerker met geen geld en goede woorden te komen is, zal dan misschien voor vele ouders een richtsnoer zijn voor de toe komst hunner kinderen. Er zal waarschijnlijk contact zijn tussen de verschillende onderwijs instellingen ter plaatse. Dat con tact zou nog meer vrucht dragen als men samen met de lagere scho len en andere instanties behoor lijke voorlichting kon geven. Waarbij het belang van het kind het enige moet zijn wat tot richt snoer dient... CH AU VENISME Is het chauvenisme als men zich een tikkeltje ergert over de wijze waarop onze dierbare gemeente zo nu en dan in de „grote" pers ver schijnt Als we ons een tikkeltje ergeren aan de „beesies in het leidingwater", die ook rustig rondgehuppeld heb ben in onze nederlandse dagblad pers. Als we ons ergeren over 392, dat 's nachts geen gehoor geeft, maar wel weerklank vond in vele persberichten in vele kranten Het is een gezond teken als we ons hierover ergeren. Dat we de vuile was" binnenskamers afhan delen is nog daaraan toe, ma.T zo openlijk voor heel nederland te kijk gezet worden is wel iets anders. Want diezelfde pers, en we wiilen met name de Volkskrant noemen, publiceert alleen deze stomme dingen. Publiceert alleen, dat de burgemeester de televisie uitzendingen in de café's voor wat betreft de buitenlandse uitzendingen wil verbieden, maar houdt angst vallig zijn mond, als bij het 20-.iarig ambtsjubileum metterdaad wordt aangetoond wat deze streek en deze getroffen gemeen e vooral na de bevrijding heeft gedaan. Lacht over 392, maar maakt zich geen zorgen hoe de meest uitgestrekte gemeente van Zuid-Nederland het stellen moet met te weinig politie agenten om een dag- en nacht bewaking klaar te krijgen. Neemt men het een, dan ook het ander. Als men een hele pagina wijdt aan de Broeders van Liefde inzake de Jonas-affaire, dan ook eens een pagina aan het grote werk dezer broeders, het verplegen der krankzinnigen. Dat is de reden, waarom zich zo menigeen toch even ergert als hij dergelijke berichten in onze vader landse pers ziet verschijnen. Al is hij zich bewust, dat die beesies en de 392 feitelijk anders moesten, toch vraagt hij zich af, waarom de grote pers daar wel op aan vliegt, maar andere, grotere en voornamere problemen uit deze streek achteloos voorbij loopt, al zoveel jaren lang. De navolgende attracties zullen dit jaar op Venrayse kermis ver schijnen. 't Is wei niet veel nieuws maar men kan er ongetwijfeld zijn dubbeltjes toch wel in kwijt wor den, ongeacht nog in verschillende dansgelegenheden. 1. Auto-scooter. 2. Lunapark, 3 schiettent, 4. twee bumperspelen, 5. kinder-draaimolen, 6. slingerbootjes 7. balco-rotor. 8. twee viskramen, 9. patate-frite-kraam, 10. suiker- goedkraam. 11. ijskraam, 12 draai- bordspel, 13. sensatiebaan, 14. sport- show, 15. miniatuur-treintje, 16. cyclotron motor-kleefwand. De regering is dan ertoe overge gaan de dienstplicht in te voeren voor de Bescherming Burgerbevol king. Er is lang en breed over deze nieuwe tak van dienst in oorlogstijd gepraat. Wij hebben in de vorige oorlog reeds de noodzaak ervan ingezien. Met de uitvinding van de atoombom en de moderne raketwapenen is hij meer dan ooit urgent geworden. De oorlog van de toekomst is een totale oorlog, die overal tegelijk gevoerd wordt en waarbij iedere burger betrokken zal zijn. Dat de basis van vrijwilligheid, waarop naar de overheid hoopte de organisatie kon worden ge bouwd, in feite onvoldoende is, blijkt uit de grote tekorten bij de operationele diensten. Niet bij de blok- en wijkdiensten. Daarvan spreekt de noodzaak de mensen wel aan. Men is in dit opzicht al soli dair en bereid tot offers. Dat de regering de dienstplich- tigdn voor de operationele diensten uitkiest, lijkt ons zeer wijs. Er ligt een training aan hun deelneming ten grondslag, een gewend zijn aan tucht en discipline. Het wekt boven dien vertrouwen bij de burgerij, omdat zij zal weten, dat de kern van de B. B. nu door geechoolde mensen wordt gevormd. Dat is in paniekachtige tijden van oorlog zeer belangrijk. Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN THIEL Stationsweg 9 Telefoon 465 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. Enkele jaren lang verheugden we ons in een zeer gunstige conjunc tuur. Daarna moesten we binnen een jaar tijd een versnelde toene ming van werkloosheid aanvaar den. Men meent, dat thans het dieptepunt gepasseerd is. Zal er nieuwe welvaartsgolf ko men? En op welke wijze zullen wij dan die welvaart opnemen? De achter ons liggende inflatie- periode heeft geleerd, dat de el kaar opjagende golven van wel- vaartsloonronden en prijsverhogin gen niet aan de gestelde verwach tingen hebben voldaan. Daarom gaan er ook in de vak bondskringen steeds meer stemmen op om de gewonnen welvaart in vrije tijd uit te betalen. Men wenst voor hetzelfde loon korter te werken. Reeds zijn er rapporten aan dit vraagstuk ge wijd. De arbeid wordt duurder. Men heeft alom goed begrepen, dat het economisch gevolg van verkorte werkweken hetzelfde is als het vol werken van de oude tijd tegen hetzelfde loon. In beide gevallen stijgt het uur loon zonder dat er per uur een grotere prestatie wordt geleverd. Men wil daarom pas tot werk tijdverkorting overgaan als geble ken is, dat de arbeidsproductiviteit is gestegen. Die produktiviteit stijgt wanneer men harder werkt, maar ook wan neer men door gebruik van mo derne werktuigen en machines een grotere prestatie kan leveren. Voor de menselijke inspanning is spoedig de grens bereikt, aan het uitvinden van nieuwe tech nische snufjes blijkt echter geen eind te komen. Wanneer echter menselijke ar beid door loonsverhoging of ver korting van werktijd steeds duur der wordt, verschuift de kritische grens, dat is de toestand, waarbij het voordelig wordt om de mens door een machine te doen vervangen steeds naar boven. Machines, die de mens kunnen vervangen, kunnen dan ook in ver houding duurder worden. Meer ingewikkelde werktuigen krijgen dan ook een kans in het produktieproces, waarna de uitvin ders opnieuw aan het werk kunnen gaan. Weg terug wordt af gesneden In vele publikaties is er reeds op gewezen, dat een verkorte werktijd gevolgen heeft voor de gehele so ciale structuur. Bij gelijke produk tie zullen er meer werknemers in het produktieproces worden opge-* nomen. Bij gestegen produktie blijft het aantal werkers gelijk. Men oefent door werktijdverkorting dus wel een druk uit op het werklozen- cijfer. De moeilijkheid is echter om het punt te vinden, waarbij de prijzen niet door de arbeidsverkorting wor den aangetast. Met dit probleem worstelt men momenteel in west- Duitsland. Op 1 oktober a.s. zullen daar een miljoen ambtenaren, kantoorbedien den en arbeiders in staatsdienst 45 uur per week gaan werken inplaats van 48. Steeds meer wordt de 45- urige week als de normale gezien. Men vergeet daarbij licht, dat de mogelijkheid tot verkorting van de arbeidsduur in alle bedrijfstak ken niet even groot is. Meer dan eens wordt de kostprijs van het produkt er de dupe van en dan kan men de klok niet meer terug draaien. Reeds begint in de bondsrepu- publiek het aantal orders te ver minderen door de stijging van de kostprijzen, in vergelijking met de omringende landen, waaronder Ne derland. Wij moeten niet vergeten, dat 't voordeel van een lagere kostprijs door langere arbeid slechts een wankel bezit is. Want de vakbon den kennen ook internationale be trekkingen en men doet er veel voor om ook de werknemers elders voor deze politiek te winnen. En dan... by verdienen... De vrije tijd is een fel begeerd goed, want zonder veel inzicht be seft men spoedig, dat deze vrije tijd geld betekent. Er worden op vrije zaterdagen tal van baantjes opgeknapt als benzineknecht, verkoper en ver zekeringsagent, om niet te spreken van de vele kamers, die in vrije uren worden behangen, van de ta pijten die geknoopt worden en de vele werkzaamheden, die als ama- teur-elektriciën, timmerman en schilder worden opgeknapt. Dit heeft een sterke terugslag veroorzaakt in de vraag naar on derhoudspersoneel. Dat is een nadeel voor deze vak mensen. Een voordeel is, dat het zaken leven met topverkopen in het week end nu op gemakkelijker wijze aan extra hulp voor enkele hele of halve dagen aan het einde van de week komt. Gaat een man zelf niet werken op een vrije dag, dan kan hij thuis blijven bij de kinderen en zijn vrouw heeft de kans op een flinke bijverdienste in een midden standszaak, warenhuis of op kan toor. Langs deze weg komen vele gehuwde vrouwen er weer toe haar oude ambt nog eens weer op te vatten. Vier maanden vakantie Komt er een vrije zaterdag naast de zondag met een vakantie van 3 weken en enkele officiële feest-, dagen, dan kunnen we op de vin gers uittellen, dat in zo'n toestand een werknemer over ca. 130 vrije dagen per jaar gaat beschikken. Aaneengesloten betekent dat een vakantie van 4 maanden. Wat hier voor kansen liggen voor thuiswerk, nevenberoepen, zelfontwikkeling, studie etc. kan men zonder fanta sie begrijpen. Er valt niet aan te ontkomen, dat deze gang van zaken ook het uit gavenpatroon van de werknemers gaat beïnvloeden. Ledigheid is meer dan eens een sterke stimulans voor consumptie. De verkoop van tele visietoestellen profiteert ongetwij feld van werktijdsverkorting. Niet alleen het studieboek wordt meer ter hand genomen, maar'ook de ontspanningslectuur van boeken en tijdschriften. De opkomst van de vrije zater dag heeft in west-Duitsland het week-end-toerisme ten zeerste be vorderd. Vanzelfsprekend komt dit aan het hotel- en restaurantbedrijf ten goede, waardoor er kans be staat, dat de hotelbezetting, althans voor de week-ends buiten het zomer seizoen, verbeterd wordt. En de weduwen en wezen Men kan uit dit alles concluderen, dat een verkorte werkweek het verbruik zal doen stijgen en in het kader van de wenselijkheid naar toenemende besparing kan dit voor de volkshuishouding minder ge wenst zijn. Voegen wij daaraan toe, dat er naast de wens naar werk tijdverkorting in Nederland een sterk verlangen bestaat naar een goede algemene voorziening voor weduwen en wezen, dan komt de vraag aan de orde, welk verlangen bij voorrang bevredigd moet wor den. Mogen wij uit de sociale gezichts hoek gezien toestaan, dat duizen den werknemers korter gaan wer ken met een kans op produktie- verlies, voordat wij gedaan hebben wat mogelijk is ora het bestaan van weduwen en wezen op een beter niveau te brengen Slechts weinigen zullen hier een bevestigend antwoord mogen geven. Met een kwetsbare betalingsbalans in de rug en de wetenschap van een snelle bevolkingstoeneming zal althans de eerstkomende jaren de produktiviteit in het centrum van onze aandacht moeten blijven met een drang naar voltooide sociale zekerheid voor de nog onder ons zijnde economisch zwakken. Pas daarna wordt de werktijd-verko: ting een actualiteit op korte termijn. Laten vakbonden en overheid dit probleem boven groepsbelang uit trachten te zien op nationaal niveau, dan zal er voorlopig misschien nog een zaterdag meer gewerkt moeten worden, maar dan oogsten wij als natie er op langere termijn rijke vruchten van. Kringtournooi De uitslagen van zondag j.l. in het kringtournooi om de beker waren als volgt: SVV I—Tienrayl 1, Oostrum I—SVV II 6—1, EWC-BVV 7—3, SVV III—Meerlo 1—4. Jager Reijnders gehuldigd In de gehouden vergadering van de jagersvereniging, werd de 90- jarigeKeub Reijnders, gehuldigd bij het bereiken van deze hoge leeftijd. Het was de voorzitter, adjudant Janssen, een genoegende 90-jarige, bij deze gelegenheid de 53e jacht akte gratis te mogen uitreiken. Hierbij waren een 30-tal jagers tegenwoordig. Vóór de huldiging werd het lid G. Geurts herdacht, die onlangs is overleden. De heer Reijnders werden ver schillende cadeaus aangeboden, waaronder een jagersbuks geschon ken door een wapenfirma uit Rot terdam. Ook zijn jagersvrienden uit Venlo boden hem een geschenk aan. In de loop van zaterdag en zon dag kwamen velen Reijnders felici teren. Zilveren jubileum Vorige week herdacht chauffeur monteur Antoon Linders, zijn 25- jarige dienstbetrekking bij de fa. J. Derksen, Patersstraat. „De Verdediger" Zondag 20 juli j.l., werd een Nat. wedstrijd gehouden, georganiseerd door de hondendresseerclub „De Verdediger". De uitslag is als volgt: 1. Heuvelmans Weert 289 p.; 2. Franssen Tegelen 277 p.; 3. Veld hoven Helmond 262 p.; 4. Boots Helden 261 p.; 5. Verhoeven Hel mond 251 p.; 6. v.d. Haven Hilver sum 2241/, p.; 7. de Leeuyv Venray 224 p.; 8. Mulder Maastricht 220 pnt. Ie prijs afd. I Heuvelmans Weert. Als keurmeesters fungeerden de heren A. Smits Blerick, Beurskens en der Kinderen Tegelen. Verkeersongevallen. Zondagmiddag had op 't kruis punt bij de Paterskerk een ongeval plaats doordat een dame uit Asten geen voorrang verleende aan een personenauto uit Venray. De dame, die een bromfiets bereed, werd met een schouder-fractuur naar het ziekenhuis overgebracht. Een 14jarige jongen uit Yssel- steyn, kwam op weg naar Deurne met zijn rijwiel te vallen, waarbij hij een zware hersenschudding op liep. Geslaagd De heer M. vd. Heuvel, onder wijzer aan de Henseniusschool, al hier, slaagde voor de hoofdakte A. Voor de hoofdakte A slaagde de heer Peter Poels, Grote straat. Voor 't examen L.O. Engels, slaagde de heer G. Janssen aan de ULO alhier. Voor het examen middelbaar onderwijs lichamelijke oefening slaagde de heer A. A. M. van den Tillaart te Venray. GESLAAGD VOOR MULO A Te Venlo slaagden de volgende candidaten voor Mulo A; de met (M) gemerkte ook voor het Mid denstandsexamen. Linders H., Noy P. (M), Pouwels M., Joosten M. (M), Michiels H. (M), allen uit Venray; Martens J., (M), Swinkels M., beiden uit Leunen. Nieuws uit Venray en Omgeving Onderscheiding Aan 23 donors van de bloedtrans fusiedienst in Venray, werd donder dagavond in lunchroom Verheugen, de Landsteiner-onderscheiding uit gereikt. Wegens 15x bloed geven kreeg de heer L. Coopmans dan de plaquette, terwijl de penning wegens 5x bloed geven uitgereikt werden aan: mevr. A. Brand, A. J. Bollen, G. Custers, P. Custers, J. Duiven voorde, Br. Ephrem Timmers, J. v. Goch, W. Gommans, H. Goos- sens, L. Halmans, H. Hanssen, P. H.Jacobs, me j. A. Janssen, L.Jans sen, W. G. Linders, W. K. J. Loonen, mej. C. v. Meyel, P. W. Naus, G. Philipsen, J. M. Philipsen, M. Stoks en Br. Vitus Rijvers. Benoemingen. Tot onderwijzeres aan de lagere school Heide werd benoemd mej. L. vd. Cruijsen te Oploo. Tot wijkverpleegster bij het Groene Kruis alhier werd benoemd mej. M. Jans te Overloon. Kleuteronderwijs Binnenkort zal te Merselo met kleuteronderwijs begonnen worden. Weliswaar zal men zich met nood behuizing in de bovenzaal van het Jeugdhuis, voorlopig moeten be helpen, maar verwacht mag worden, dat in september de lessen beginnen. Intussen heeft men als kleuter- onderwijzeres voor de nieuwe school benoemd, mej. Jo Hendriks uit Merselo. Aangelopen jonge hond, H. Wil- lems, Castenray G 25a; pakje koffie, Jansen, Kruisstraat 6; huissleutel, P.J. Jansen, Laagheidseweg 5; ro zenkrans (witte kralen) Politie bureau; jongensjasje, v. Dijk, Over- broek H 14; kinder-zonnebril, W. Gerrats, Hoenderstr. 90; rood kin- dervest, Janssen, Langeweg 52; jute dekkleed, v. Daal, Pr. Bernhardstr. 80; rode autoped, Edah, Hensenius- plein; lederen donker br. motormuts, v.d. Kerkhof, Laagheidseweg 2; damesarmband, Spee, Langstr. 35; aangelopen roodbr. hond (reu), A. Willems, Kempensberg 1, Yssel- steyn. Het Venray's Kerkkoor heeft afgelopen week-elnde een succesvolle reis ondernomen naar Lichtenplatz bij Wuppertal. Zoals we reeds meldden was het koor van deze plaats drie jaren geleden hier geweest, zodat Venrsy thans een tegenbezoek bracht. De ontvangst was zeer prettig en oude vriendschapsbanden werden weer aangeknoopt. Het koor verzorgde een meerstemmige H. Mis met het Magnificat van Nieland als toegift. Zaterdagavond was er een speciale feestavond voor de Venrayse zan gers georganiseerd, waarbij de stemming prima was, terwijl voor zondagmiddag een bezoek gepland was aan de dom van Altenberg. Een en ander had de volle be langstelling der Venrayse zangers, die als herinnering aan hun bezoek een vaantje aanboden, en op hun beurt enkele souvenirs kregen aan geboden.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 51