manier van thee-zetten! DE GRUYTER voordeel i voordeel ©IttRRS Hoe zit dat IK HOU VAN CACAO theezakjes voor slechts 25 ct. samen 50 cent Met paard eo landauer op de huwelijksreis /OTIMMTIM GOUMANS een pakje Goudmerkeaeao een rol beschuit en een pakje vruchfenhage! deGruyter TM 10% KORTING DOOR GEMEENTE VENRAY BEKENDMAKINGEN Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat zij bij hun besluit van heden no. 413 aan Caltex Petro leum Maatschappij (Nederland) NV te 's-Gravenhage vergunning inge volge de Hinderwet hebben ver leend tot het wijzigen van een licht- petroleum pompinstallatie met één electromotor van 1/3 PK op het perceel, gelegen te Venray Over- loonseweg 37b. Venray, 29 mei 1958. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij bij hun besluit van heden no. 414 aan de firma A.M. Smolders, gevestigd te Venray S makter weg 5, vergunning inge volge de Hinderwet hebben ver leend tot het oprichten van een inrichting voor het opslaan van oude materialen en tot het plaatsen van een electromotor van 20 PK voor het persen van die materialen op het perceel, kadastraal bekend gemeente Venray, sectie C no. 2441 gelegen aan de Smakterweg. Venray, 29 mei 1958. met de veiligheid en de fraaiheid van auto's de dunne stijltjes, waarmee op de moderne wagens het dak rust, zullen weinig weer stand bieden, wanneer men over de kop gaat. Een stalen beugel over het dak, die de klap kan opvangen, zou men senlevens sparen. dan is er de stuurkolom of het stuurwiel, dat bij botsin gen zo dikwijls de borstkas van de bestuurder indrukt. Als de stuurkolom op een veer werd gemonteerd of op een pin, die bij te grote be lasting afbreekt, zou dit kun nen worden voorkomen. men heeft zoveel speling in het stuurwiel gemaakt om schokken en stoten op te vangen, dat het contact van de bestuurder met de weg maar zeer betrekkelijk is. Het houdt een groot gevaar in. wanneer men moet rammen met grote snelheid, kunnen de remmen warm lopen en veel van hun remkracht ver liezen, waardoor het langer duurt alvorens men tot stil stand komt. Luchtgekoelde schijfremmen, zoals die wel op sportwagens worden ge bruikt, zouden aanmerkelijk beter werken. bij de bouw van onze moderne wagens wordt teveel gelet op fraaiheid en sierlijkheid van het produkt en te weinig op de veiligheid. Ongetwijfeld zou een wagen met een buis over het dak moeilijker te verkopen zijn. De koper is zelf de schuldige. Hij prefe reert elegance. velen menen, dat zij wel vei lig rijden. Zij letten wel op en nemen geen onnodige ri sico's, dus behoeven geen extra veiligheid. Dit geldt ook voor het gebruik van veiligheidsriemen. Die vindt men wel praktisch maar las tig, dus gebruiken de mees ten ze niet. maar zij vergeten, dat al rij den zij voorzichtig, een onge luk door een ander kan wor den veroorzaakt en dan is 't toch wel prettig als je wagen een grote mate van veiligheid biedt. De klok maar een eeuw teruggedraaid In Geleen werd dinsdag de klok een eeuw teruggedraaid. Jeu Vroe- men en Eugenie Berger, die op deze dag in de echt werden ver bonden, gingen niet met een auto, per trein of vliegtuig op de huwe lijksreis, doch met... een sierlijke open landauer, voortgetrokken door een vurig paard, dat voor dit doel welwillend werd afgestaan. Het idee was afkomstig van de bruidegom zelf, die nog liever met een huifkar met zijn bruid er tus senuit gegaan was. Doch een huifkar was nergens te vinden. In Heerlen vond hij een landauer. Daar het huren bijna net zo duur was, kocht de bruidegom voor f 170 deze koets en liet hem triomfantelijk naar Geleen bren gen. Na een vrolijk bruiloftsfeest kwam de „inscheping". Koffers en dozen met haver enz. voor 't paard werden achter op de landauer vast gebonden. Onder grote belangstelling nestel de het pasgetrouwde echtpaar zich neer in de blauwe kussens van de landauer. Jef Berger en zijn char mante verloofde Ans Lormans nestelden zich op de bok, want de broer van de bruid zal als „paarde- knecht" fungeren. Tegen vijf uur trok hij aan de leidsels. Het gezel schap in de landauer, met strooien hoedjes op hun hoofd, werd in de Jodenstraat nagewuifd door de bruiloftsgasten en buurtbewoners. Achter tussen de hoge wielen hing een bord waarop geschreven stond „Pas getrouwdLaat ons met rust". Op het moment, dat we dit schrij ven, is de landauer op weg naar Hotel „Du Commerce" te Echt, de eerste pleisterplaats. De huwelijks reis zal 10 dagen duren en zal het bruidspaar dwars door het land van Noord-Brabant naar Ooster hout voeren. Aanvankelijk zou de reis naar de Eifel gaan, doch de Duitse douane maakte het zo moeilijk het paard zou eerst een week aan de grens moeten blijven staan dat men maar be sloot naar Noord-Brabant te trek ken. olU ütmKtri'nf«n A KM ^VP0th«fein i financiering Algehele regeling en verzorging van deqtatenUóeft Begrafenisonderneming Telefoon 592 Dit zijn de voordelen O Geen theeblade ren in de theepot of in de kopjes. Geen thee zeefje meer nodig. 0 Het theezakje blijft bovenin de thee pot drijven, waar het water het heetst is. Daardoortrekt de thee veel beter af Altijd thee van precies dezelfde sterkte door de nauwkeurig afgepaste hoe veelheid. O Na 5 a 6 minuten, als de thee voldoende getrokken is, kan het theezakje ge makkelijk worden verwij derd. De thee blijft dan haar fijne geur en volle smaak geheel behouden. Zet nu thee op de nieuwe maniermet Pickwick Theezakjes groot formaat, die in het gebruik zo voordelig zijn. De zakjes zijn dubbel en geven daardoor snel een maximum aan smaak en geur af. Het staat bovendien zo keurig en verzorgd. Neem de proef! Vraagt uw winkelier! 98ct. per doosje van 20 stuks Douwe Egberts omdat je daar altijd weet- waar je aan toe henf. Altijd 10% korting op alle artikelen, behalve suiker, zout en soda. Altijd één of meer voordelige aanbiedingen. Iedere week. Altijd bij f. 5,- boodschappen het Snoepje van de Week voor 10 ct. tot en met 1 7 juni '58 tot en met 17 juni '58 Bij elke aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie van 65 cent U U U U U U IJ goudmak eigen importen eigen expeditie 'eigen fnbtieken eigen winkels \JSSL

Peel en Maas | 1958 | | pagina 4