SPORT Bedden Klonr 2 kamers Gevonden: Weer een drieling weer tot verleden naar WITTEM jjke Stand Venray ADVERTENTIEN Nieuw Insectendood Nieuw bijna voor niets Woningruil Meisje gevraagd R.K. jongeman 22 j. winkeljuffrouw Flinke jongen nette broodbezorger jonge haantjes aard a f Kinder-ov Het Vfa om die stroom water op peil te houden en groter te doen worden. En wij draaien achteloos de kraan open en foeteren dat de kwartaal rekening alweer hoger geworden is. We sproeien en denken hard er over een geyser aan te schaffen, maar kankeren als de druk wat wegvalt. En toch is goed 10 jaren geleden de eerste steen pas gelegd daar op de Breehei en is het nauwelijks 10 jaren geleden dat de eerste waterleidingsbuis de grond in ging. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN, Henseniusstr. 13a Telefoon 878. Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kom. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter kennis aan be langhebbenden, dat men zich met klachten of wensen, met betrekking tot de waterst&ndcn of anderszins met betrekking tot het afleidings kanaal en het zuidelijk deel van het peelkanaal rechtstreeks onverwijld kan wenden tot de rijkswerkman van de dienst der Genie, de heer A. Smits, Groenewoldsepad 2 te Ven ray, of tot de opzichter van die dienst, de heer A. van Det, per adres Geniebureau Postweg 50 te Nijmegen, in spoedgevallen telefo nisch Nijmegen nr 23943 (militaire centrale). Venray, 12 juli 1958. Drankwet Burgemeester en wethouders van Venray brengen, ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 45, le lid, juncto artikel 16, le lid der Drank wet (Stbl. 1931 no. 476) ter open bare kennis, dat op 10 juli 1958 is ingekomen een verzoek vanBaeten, Maria Antonia, caniinejuffrouw, wonende te Venray Kruisstraat 30a, ter bekoraing van een verlof voor de verkoop uitsluitend van alcohol vrije drank voor gebruik ter plaatse voor de canline groot 150 m2 van de N.V. Tricotagefabriek v.h. Frans Beeren en Zn te Venray, Merse- loseweg 3b. Binnen twee weken na dagteke ning dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijke bezwaren bij het gemeentebestuur indienen Venray, 16 juli 1958. Waarschuwing Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door gedeputeerde staten van Noord-Brabant een inhaalver- bod is ingesteld op het gedeelte van de provinciale weg Helmond Bakel—Milheeze, gelegen tussen km 1.000 en km 2.400 voor liet ver keer in beide richtingen, ingaande 22 juli 1958 tot oktober 1958 of zo veel langer als nodig of zoveel kor ter als mogelijk zal blijken. Venray, 17 juli 1958. jongensjasje, v. Stiphout Merse- loseweg M ld; huissleutel en ket tinkje, klnderportemonnaie(bruin), rode damesportemonnaie inh. f 0,04, blauwe alpinopet, nijlon damessjaal en blauw damestasje. Politiebureau; doublé halsketting, M. Litjens En- depel M 23; rood gele bedsprei, Gommans, Smakterweg 56; grijze kinderjas, Hendrix Kruitweg 4; por- temonnaie met inh.(f 7,Peters Leunenseweg 19b; wit kinder schoentje, Vermeulen Pr. Bernhard- straat 8; groene kinderportemon- naie inh. muntbiljet van f 2,50 en enig kleingeld, Peeters Deken Thie- lenstraat 9; kinderjasje, Garage v. Ham, Julianasingel; tas met kruis bessen, Verheijen Oostrum C 37a; metalen herenpolshorloge met me talen schakelarmband, H. van Ass Puttenweg 10 Ysselsteyn; dames- rijwielzadel, Jansen Servatiusw. 8. Geslaagd Voor het diploma Typen, de dames Martha Broere te Wanssum, Laurentla v. Meijel te Leunen en de dames Tonny Essing, Astrid van Polanen Petel.T. Selder van Venray; voor het diploma Stenografle(Ned.) mej. Wilh. Swinkels v. Venray. Te Roermond slaagde voor de hoofdakte A, de heer M. Baten onderwijzer te Oirlo. Te Roermond slaagde voor de hoofdakte A enB, de heer A. Claes- sens uit Oirlo. Op de slagersvakschool te Venlo slaagde voor het diploma slagersgezel René Lemmens te Oos trum. ZILVEREN PROFESSIE- FEEST IN „JERUSALEM" Dinsdag 29 juli hoopt Mère Pri- eure van,.Jerusalem" haar zilveren professiefeest te herdenken. Enkele weken daarna zal haar ambtsperi ode eindigen. In de afgelopen zes jaar heeft zij blijk gegeven, hoe 't wel en wee van de Venrayse inwoners haar ter harte ging, als er een beroep gedaan werd op de gastvrijheid van „Je rusalem" door verenigingen enz., waren zij steeds welkom, dat zou den kunnen getuigen o.a. de KAB, KAV, Maria-Legioen, Maria-Con- gregatie, Mater Amabilisschool, retraiten voor huismoeders, verdie- plngsdagen enz. Niet 't minst staat de Venrayse jeugd in het brandpunt van haar belangstelling. Er zijn niet veel kinderen, die Mère Prieure niet kennen. Demoeders zijn haar dank baar, dat nu al kleuters een plaats op de nieuwe scholen kunnen vin den, die niet zonder dan met zeer veel moeite tot stand zijn geko men. Receptie dinsdag 29 juli a.s. van 12—13 uur. PATRONAAT OP BIVAK Heden zaterdagmiddag om 3 uur vertrekt 't patronaat naar Baexem voor hun laatste proefbivak. Ieder, die meegaat naar 't grote bivak in Brummen, wordt verzocht om 3 uur aanwezig te zijn bij het clubgebouw. Boterhammen voor twee keer meebrengen en dezelfde uitrusting als bij de andere proefbivakken. Terugkomst zondagavond half 8. Zaterdagavond is voor de over blijvers patronaat. De overblijvers van de zondag- groepen kunnen samen zondagmor gen terecht. Zondagmiddag is géén patronaat. Binnen enkele weken zal ons nieuw patronaat gereed zijn en kan het verhuizen beginnen. Velen hebben al hun daadwerke lijke steun gegeven om het ver huizen mogelijk te maken. Wij hopen, dat nog velen dit goede voorbeeld zullen volgen! Nog liggen de kleintjes van de familie Claessens te Ysselsteyn in hun wiegjes in het ziekenhuis, of weer heeft zich een nieuwe drieling aangemeld. Thans bij de familie Verberkt-Maas in de Oranjestraat. De ooievaar bracht daar dinsdag nacht drie welgeschapen zoons, die de namen Willy, Leon en Hans kregen, en zo het kindertal van deze familie ineens op vier brach ten, daar de familie Verberkt reeds een kleina had, nl. het bijna 2-jarige meisje Mario. Er werd een tweeling verwacht, maar toen Hans geboren was oor deelde mevrouw Kruijsen-Meesters, die als vroedvrouw bij deze beval ling assisteerde, het beter de moeder over te brengen naar het ziekenhuis, waar vervolgens nog Leon en Willy geboren werden. Dat het flinke bazen zijn bewijst hun gewicht. Hans weégt ruim vier pond, Leon eveneens maar Willy haalde zelfs dik de vijf pond. Een en ander heeft zowel in het ziekenhuis als in de Oranjestraat de nodige drukte opgeleverd. De zusters van het ziekenhuis zijn maar wat gelukkig met de twee drielingen, die aan hun zorgen zijn toevertrouwd. En de gelukkige vader heeft al heel wat geluk wensen in ontvangst mogen nemen, temeer waar ook de moeder in de beste welstand verkeert. Dit is dan dè derde drieling in onze gemeente. Drie jaren geleden werd in het Vlakwater bij de fam. v.d. Broek een drieling geboren, twee jongens en een meisje. Voor drie weken werd de fam. Claessens aan de Deurne^eweg met drie kleintjes verblijd, twee meisjes en een jongen. Tenslotte is deze derde drieling het evenwicht komen ver storen, door met liefst drie jongens het mannelijk overwicht te onder strepen. Opening nieuwe zaak Donderdagmiddag heropende de fa. Bakens in de Grotestraat haar nieuwe zaak, in horloges, klokken, zilver en goudwerk. Het blijkt, dat deze firma er in geslaagd is in het voormalige herenhuls een betrek kelijk kleine maar voortreffelijke winkelruimte te scheppen waar men een goed idee krijgt van de grote collectie merkartikelen, welke deze zaak voert. Voor de opening bestond goede belangstelling en een schat van bloemen verhoogde het feestelijk cachet van deze opening. Overname Café-Restaurant Zaterdagmiddag ging het Café- Restaurant Kemps in andere han den over. Mevr. W. de Leede-van Dord nam toen de leiding over van de heer Karsten en deze overname en kennismaking is door vele be zoekers meegemaakt. Jo van Els met zijn nieuw orkest zorgde voor de muzikale omlijsting en ook hier was een schat van bloemen. Duitse gasten De voetbalclub uit S chiefbahn Duitsland, heeft afgelopen weekend een bezoek gebracht aan SVV, waar mede zij al jarenlang vriendschaps banden onderhoud. In een vriend schappelijke wedstrijd toonde SVV zich zaterdavond de meerdere van haar gasten, die vol lof waren voor de gastvrije ontvangst en SVV een maal in S chief bahn verwachten. Schutterij „Het Zandakker" Zondag presenteerde „Het Zand akker" zich in een nieuw uniform voor het Venrays publiek. Onder een fikse mars door Venrays straten toonden zij een goede keuze ge maakt te hebben met dit fleurig militairistisch uniform. Er werd ook koningschieten ge houden en het lukte A. van Duin hoven na 123 schoten de vogel te doen sneuvelen. De schutterij defileerde met de nieuwe koning langs de heer burge meester en bezocht traditiegetrouw enkele café's. Insluiping In de nacht van maandag op dinsdag kreeg lunchroom Verheu gen onverwacht bezoek. Dat bleek eerst toen de politie 's morgens vroeg kwam vragen of men niets vermistte. Bij onderzoek bleek, dat van het kantoortje een geldkistje verdwenen was met f 40Ö.— inhoud. Via een achterdeur was de inslui per er in geslaagd ongemerkt binnen te komen en dit kistje mee te nemen. Dank zij de medewerking van een familie, waar hij 's mor gens om materiaal gevraagd had om dit kistje te openen, kon men zijn spoor volgen en werd hij enkele uren daarna op het station te Eind hoven gearresteerd. Toen de ziekenen bejaarden don derdagmiddag, bij huize St Anna, voor en na weer in de auto stapten, om naar huis te gaan, opnieuw het leven van alle dag tegemoet, keken zij daar hoewel er uiterlijk wel niets veranderd was toch anders tegenaan, dan toen dinsdagochtend het ziekentriduum daar was be gonnen. Drie dagen achtereen hadden zij weer mogen genieten van Gods nabije aanschijn, de blik mogen slaan op de blanke Hostie, waar binnen zij, met de ogen van het geloof, dezelfde God-Mens aanwezig wisten. Die Zijn schoonste woorden en Zijn machtigste daden bij voor keur had geschonken aan de lijden den. Drie dagen achtereen voelden zij zich weer rechtstreeks opgenomen in die blije geestelijke sfeer der ge zamenlijk offerende en biddende gelovigen; hadden zij weer eens, sinds lange maanden, de prikkelen de geur van de wierook opgesnoven en vooral hadden zij zich geestelijk mogen laven met de ver kwikkende woorden van de gees telijke leider pater GilbertusLohuis, die hun de zin en de waarde van het offer en wel op de eerste plaats van het geestelijke offer had geschilderd. Offers, waardoor zij zich niet langer onnutte dienst knechten en dienstmaagden be hoefden te gevoelen, maar zich óók in een gedeeltelijke of zelfs volslagen lichamelijke hulpbehoe vendheid noeste werkers wisten in Gods wijngaard. Het was de bijna vertrouwd ge worden ceremonie, welke ook in de sluiting van dit Eucharistisch Zie kentriduum tot uiting kwam. Doch ditmaal met bijzondere luister, welke de Kerk bij zulke gelegenheden toe staat te ontplooien. De celebrant van het Sluitingslof, deken Loonen, ging, aan het einde ervan, Jezus dragend in de mon strans, tussen de rijen der zieken door, ieder afzonderlijk Gods zegen brengend. Daarna kwam het afscheid. Een laatste, door sommigen moeite en inspanning maar tóch mee gezongen Tantum Ergo, de Zegen. Het ziekentriduum 1958 behoorde weer tot het verleden. Buiten, in de tuin van Huize St Anna, werd afscheid genomen van de vriendelijke zusters die ook dit jaar weer al hun zorgen en liefde aan Venrays zieken hebben gegeven en die kapel, keuken en tuin weer gastvrij hebben open gesteld. Afscheid werd genomen van de leider van het Triduum, de H.E. Heer Deken, Pater Rector, en niet het minst van oud-deken Berden, die woensdagmorgen het H. Mis offer opdroeg. Afscheid genomen van de ver pleegsters en werkers, die vrij willigers, die ieder jaar opnieuw hun beste krachten geven. Eén categorie was er, die de laatste dank mocht incasseren. Dat waren de autobezitters, die niet al leen hun wagen drie dagen lang disponibel hadden gesteld, maar er voor zover andere bezigheden hun dat niet beletten een eer in hadden gesteld, ook persoonlijk voor het vervoer te zorgen. Als God het geeft tot ziens, volgend jaar, luidde afscheidswens. Want wie eens zo'n ziekentriduum heeft meegemaakt, kent slechts één verlangen: het volgend jaar op nieuw van de partij te zijn! Bekroonde fanfare Fanfare „de Peelklanken" in Yssel steyn, is zondag op concours ge weest in Elsloo en heeft daar een goed resultaat weten te bereiken. Met 275Vï punt werd zij eerste in de tweede afdeling met het recht op promotie. Een grote prestatie van deze nog jonge fanfare, die in twee jaren tijd van de 3e naar de le klas wist te klimmen. In Ysselsteyn werd daarom zon dagavond de fanfare hartelijk geluk gewenst met dit succes. Brand te Merselo Te Merselo sloeg de bliksem in in de boerderij van de landbouwer M. Hoenselaar. Aangewakkerd door de felle wind en mede door het feit, dat schuur en stal gedeeltelijk met stro waren gedekt, sloeg het vuur in enkele ogenblikken van de afzonderlijk staande schuur over naar stal en woonhuis. Spoedig was een ware vuurzee ontstaan, waarin schuur, stal en bovengedeelte van het woonhuis geheel uitbrandden. De Venrayse brandweer, die spoe dig ter plaatse was, wist het be nedengedeelte van het woonhuis en een eveneens afzonderlijk staande varkensstal voor het vuur te be hoeden, waarbij het woonhuis ech ter flinke waterschade opliep. Vrijwel de gehele landbouwinven- taris, enkele duizenden kg hooi en stro, 150 jonge legkippen, zes var kens en twee zeugen vonden de dood in de vlammen. Omwonenden wisten het huisraad voor een groot deel te redden. De schade beloopt naar globale schatting f 40.000. Men was tegen brandschade verzekerd. Noodweer over Nrd-Limburg Op vele plaatsen in Limburg heb ben zaterdagavond ernstige on weren gewoed met talrijke bliksem inslagen, zware slagregens en hier en daar hagelbuien. In Roggel en Merselo ontstonden boerderijbran- den. Op vele plaatsen trof de bliksem televisie-antennes. Takken sloegen van de bomen; in verschil lende plaatsen sloegen bomen om. Elders, o.a. in Weert, had men ernstige overlast van water. Voorts werd op talijke plaatsen schade aan gericht aan te velde staande ge wassen. Mgr. Terstappen kapittelvicaris Het Kathedraal Kapittel van Roermond heeft benoemd tot vica rius capitularis van het bisdom mgr. A. E. H. Terstappen, plebaan deken van Roermond. ZOMERFEEST OP HET KASTEEL TE WELL Ongeveer duizend bewoners van Noord-Limburg hebben zondag op kasteel Well het zomerfeest mee gevierd, dat voor de vierde maal werd gehouden. Duidelijk kon geconstateerd wor den, dat de belangstelling voor dit zomerfestijn was toegenomen en de prestaties op de culturele mid dag weer op een hoger peil ston den. Een 30tal groepen en individuele deelnemers brachten een rijke ver scheidenheid aan toneel, zang, dans declamaties en muziek. Uit geheel Noord-Limburg waren de deelnemers gekomen. Zowel groepen van standsorganisaties als individuele deelnemers brachten hun kunnen op de planken en een deskundige jury kon vaststellen, dat dit gemeenschappelijk demon streren van de vrijetijdsbesteding dank zij de jaarlijkse bijeenkom sten op kasteel Well reeds naar een hoger niveau werd gevoerd. Van de beschikbare prijzen wist mej. Betty van Ingen uit Venray een eerste prijs te behalen in de afd. Solisten vocaal. NIEUWE DUIZENDJES De Nederlandse Bank NV. zal binnenkort naast de circulerende bankbiljetten van f 1000 bankbil jetten van dezelfde coupure van 'n nieuw model in het verkeer bren gen. De bankbiljetten van f 1000, gedateerd 7 mei 1945, blijven tot nader bericht in omloop. De nieuwe biljetten, gedrukt bij Joh. Enschede en Zonen, naar een ontwerp van J. F. Douve, zijn ge dateerd 15 juli 1956, zulks ter her innering aan de geboortedag van Rembrandt. GOEDKOPE JACHTACTE Een jachtakte tegen gereduceerd tarief zal beschikbaar worden ge steld aan bloedverwanten in de rechte lijn van een hoofd-jachtakte houder. Van dereductie kan echter alleen gebruik worden gemaakt door minderjarigen en inwonende leden van het gezin van de hoofdakte houder. Dit is een wijziging, die de re gering op voorstel van de Tweede Kamer heeft aangebracht in het wetsontwerp tot verhoging van de bijdrage verschuldigd voor jacht akten. Verder heeft de regering inge stemd met de invoering van de zg. logeerakte (f 10) doch steeds voor buitenlandse gasten. Bedrijfsvoetbal Programma: 21 Juli Blitta—Inalfa 22 Muvero—Gemeente 23 PTTZuivelfabriiek 25 Nelissen—VVCB 28 MuveroKAJ 29 Custers—Blitta Aanvang der wedstrijden: 19 uur. Competitiestand t/m 15 juli: le klasse Blitta 3 2 10 Custers 3 2 10 5 Inalfa 2 0 11 1 VVCB 2 0 11 1 Nelissen 2 0 0 2 0 2e klasse Muvero 2 2 0 0 4 KAJ 2 2 0 0 4 Gemeente 3 10 2 2 PTT 4 10 3 2 Zuivelfabriek 10 0 1 Vereerders H. Gerardus Zondag 27 juli per autobus Opgeven Arts, Willemstraat 6. Wanssum promoveert „Juliana" promoveert naar de 3e klasse KNVB. In een faire, maar stevige partij voeibalheeft „Juliana" zondag in Meyel met 1—0 gewon nen en daardoor het 3e klasser- schap verworven. Bestuur en leden van R.K.M.S.V. boden als eersten hun gelukwensen aan. Van de KNVB is inmiddels be richt ontvangen, dat het ingediende protest van Wanssum (Venl. boys), is vervallen. Met Wanssum promo veerde tevens Slekker boys(Echt). Venlose boys en Meyel mogen hun kansen weer verdedigen in de 4e klasse. In Wanssum was het zondag avond groot feest. Fanfare „Con cordia" was present om de gepro moveerden te huldigen evenals burgemeester Rutten. Zondag speelt Wanssum I om 3 uur een huldi gingswedstrijd tegen Wittenhorst I. Om 1 uur komt Wanssum 2 bin nen de lijnen om met Melderslo I te kampen voor de overwinning, hetgeen het halen van de 3e ronde van het kring-tournooi als inzet heeft. Wanssum-b speelt om 1 uur te Well tegen E.W.C.-b, eveneens voor het kring-tournooi. Vanavond en zondag organiseert „Juliana" het jaarlijkse tuinfeest met openluchtbal. VETERANEN-TOURNOOI De beker ging naar Oostrum Het veteranen-tournooi te Wans sum, is in alle opzichten uitstekend van 11 t/m 17 juli 1958 GEBOREN: Borghs Wilhelmina, Burg.vd. Loostr Mulders Matheus, Paardekopweg 14 van Els Linderdina, Langeweg 29 Schwachöfer Henricus, Merselo Janssen Johanna, Wanssum Hermans Gerardus, Vierlingsbeek Gommans Maria, Kempweg 37 v. Noorden Bernardus, Smakterw. T Cuppen Paulus, Molenpad 13 Nellen Adriana, Heide L 36c Mulder Hubertus, Schoolstr.nw. 15 Franssen Theobaldus, Langstr. 22 Janssen Henricus, St. Servatiusw.8 Verberkt Johannes, Oranjestraat 5 Verberkt Leonardus, idem Verberkt Wilhelmus, idem Seuren Antonetta, Grotestraat 34 Aarts Rosalie, Jan Hensenstraat 8a Peeters Maria, Oostrum D 7 OVERLEDEN: Claessens, Theodorus, 71 jr, echtg. van Theuws, Wilhelmina, Oirlo Nellen, Adriana, 1 dag, Heide ONDERTROUWD: Relouw, Michael, 23 jr, metselaar, Kruitweg 17c en van Bergen, Hen- riette, 19 jr, Past. Ruttenstraat 10 Ingenpas, Peter, 27 jr, metselaar, Hiepterweg M 87 en Kunzler, Ger- truda, 24 jr, Hagelweg 14 GETROUWD: Reintjes, Jozef, 31 jr, chauffeur en Cieven, Huberdina, 27 jr, beiden te Venray; van Staveren, Adrianus 31 jr, landbouwer7en Cleven, Ger- truda, 28 jaren, beiden te Venray; Miezels, Johannes, 32 jr, bosarbeider en Poels, Maria, 23 jr, béiden te Venray De oudjes deden het op de gras mat nog best, al leken het soms vertraagde opnamen. 's Avonds, bij een pot bier, werd het een echt gezellig samenzijn en als straks DIS (Oirlo) op 15 augus tus eenzelfde tournooi gaat organi seren zullende veteranen-clubs van Meerlo, Wanssum, Oostrum en Oirlo zeker weer op twee fronten (op het voetbalveld en aan de toep-tafel) fel strijd leveren. De uitslagen waren: Meerlo—Oostrum 0—2 Wanssum—Oirlo 3—0, Verliezersronde: Meerlo-Oirlo 1-1 (Oirlo wint met penalty's). Finale: Wanssum—Oostrum 0—O (Oostrum wint met penalty's). Vborzitter L. Bussemakers reikte in café Jan Poels, met een vrolijke speech de prijzen uit. Kringtournooi Morgen zondag gaan we dan ook weer wat doen aan het kringtour nooi. Venray 1 speelt tegen Tienray, terwijl Oostrum tegen Venray 2 in het veld moet komen. Venray 3 neemt het op tegen Meerlo, welke wedstrijd waarschijnlijk hedenavond reeds gespeeld wordt. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons eerste kindje MONIQUE Bij het H. Doopsel ontving het de namen Monique Margaretha Alde- gonda Leonarda. L. E. FRANSEN E. L. M. FRANSEN-COENEN Helmond, 12 juli 1958 v. Leeuwenhoeklaan 16 GETROUWD Mr. P.G M. van Els J M. Poels Voor uw gelukwensen bij gele genheid van ons huwelijk zeggen wij U, mede namens onze ouders, dank. Den Haag, Stephensonstraat 81 GETROUWD Toon van den Munckhof Anny Sijbers Voor de belangstelling bij gele genheid van ons huwelijk, zeggen wij, ook namens wederzijdse ouders, hartelijk dank. Venray, 12 juli 1958. Schoolstraat 7. Voor de vele blijken van belang stelling en medeleven bij het over lijden en de begrafenis van onze lieve moeder en grootmoeder Hendrina van Dijck, zeggen wij hartelijk dank. Vooral dank aan heren geeste lijken, dr. van Thiel, dr. van den Hombergh, dr. Termote, zusters v.h. Ziekenhuis en de buurt. G. Hendrix kinderen en kleinkinderen Veulen, juli 1958. Stroken voor op te hangen in stal len, fabrieken, loodsen, enz., rollen van 100 m. met lange nawerking. Vliegenvangers, rooktabletten, aerosols, spuitvloeistoffen m. maan denlange nawerking ook voor kip penhokken deze maand nog f 2.50 p. liter. Grote sortering vliegen-en tuinspuiten. M. MUYSERS, Lang straat 28, Tel. 756. VERLOREN licht bruin led. boodschaptas Terug te bezorgen bij J. Arts, Hoenderstraat 21. Boodschappentas verloren Terug te bezorgen bij W. Swin kels, Smakt. Coopmans' Zaadhandel heeft voor U in voorraad Knollenzaad halfl. andijvieblad f 6.- per kg., idem verpakte and.bl. f 7.- Ronde knollen v. groenbemesting f 3.50 per kg., Westerw. Raygras v. groenbemesting f 1.25 per kg. Boerenkool- en Preiplanten. Wie wil woning te Venray rui len tegen woning te Venlo Adres bureau van dit blad. R.K. jong leraarsgezin zonder kinderen, zoekt voor zo spoedig mogelijk met gebruik van keuken. Brieven onder nr. 167 bureau van dit blad. als hulp in de huishouding voor énkele dagen per week, of halve dagen. Appels Textiel, Hofstraat 2. Biedt zich aan vrij van militaire dienst, gymna sium doorlopen hebbend en in bezit van rijbewijs B-E, zoekt een hem passende werkkring, bv. kantoor werkzaamheden of bezorger, evt. als bijverdienste. Adres bureau van dit blad. Gevraagd voor direct met enige ervaring, niet ben. 18 j. Aanmelden na 7 uur 's avonds. Peter Hendrix Bazar, Gr.straat gevraagd Voor het zaterdag voor middags bestellen van „Peel en Maas". Goed loon. Aanmelding bureau dezer. GEVRAAGD Bos-Janssen, Ysselsteyn. Werkster gevraagd voor maandags en vrijdags. Verheugen, Grotestraat. TE KOOP 11weekse pullen W.-R.l. J. Willems, Nachtégaal. TE KOOP toom biggen P. Goumans, K 41 Leunen. Dagelijks te koop vers geslachte Jac. van Leuken Langstraat 6 Tel. 869 TE KOOP toom biggen G. Poels, Volen. TE KOOP prima 125 cc motor met telescoopvering, fokshond (rattenvanger) Kruisstraat 6. Mooie geruite heren weekend hemden 10 pet. korting EBBERINK Te koop gevraagd afgekeurde koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmelietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855459. Veehouders Haarwormpoeders v. koeien, voorbehoedmiddel t. wrang, penicilline, anti-vliegzalfpijnverdo- vende tepelzalf, insectenwerénd middel voor op koelen paarden en varkens te spulten, met zeer lange nawerking. Alle veegeneesmiddelen en gebruiksart. voor vee. M. MUYSERS Langstr. 28 Tel. 756 Te koop 2 kinderli H. Gooren, st. Te koop 3 ha. rogge as volbl. maal 24 moeder S koe. Jac. Wismans, 1 Te koop 80 a. te vel' Gez. Asselbergh Te koop nieuwe aa A. Pelzer, Veltu TE KOOP R koe aan t m. beste,melklijst< L. Pouwels, Moost Te koop boerenko A. van Arsen, Oostrum. TE KOOP nieuwe aa M. Aben-Geurts Te koop vet S van Osch, Hoeb Kolkweg 19 bij R z*ji Puike Doré, goed onderh. kir wandelwagen ei Oranjestraat 2. TE KOOP 3.25 ha. rogg H. Goumans, M Sevenum, Tel. 04' TE KOOP 20 beste H. Verhoeven, TE KOOP bromfiets HMV Adres bureau v< TE KOOP radio in gc Leunseweg 19a TE KOOP grote part H. Vermeulen. I Te koop bijna voldr. va P. Loenen, Leur Te koop herenr^vA Gussenstraat,15 Prei- en splui verkrijgbaar bij,P Kruisstraat 10. Over te nemen partij inmaakg Adres bureau va Te koop 3 tomen P. Timmermans TE KOOP partij b en nieuw* z H. Lommen, jiri TE KOOP nieuwe na en een f P. Jacobs, Haidr TE KOOP partij 4/a Chr. Houwen, an TE KOOP tOOlA t Th. Hellegers, Eer Te koop gevruay worèk zeugen e Koos Kremers, 1 Tt TE KOOP partij t G. Pouwels, Wai Oostrum. ook 10 in allfc fa. Th. Nu Hofstraat 10

Peel en Maas | 1958 | | pagina 44