OPRUIMING COOPMANS Paanbfokdag te Horst een reünie van liefhebbers. SPORT j.ioenen-noutacKers Bedden- afdeling P.D.V. De Zwaluw Oriëntatierit Opruiming Zie etalage Zie etalage Dinsdag 15 juli begint onze Spotkoopjes en 10 pet. korting op alle heren- en jongens-confedie Millioenen kleine Latex-cellen^ Door Stalen meubels De nieuwste Het Warenhuis Zaterdag 12 juli 1958 No 28 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS OKOTESTBAAT 28 TELEFOON 512 G1BO 150852 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN iSSFVSFSSggi&TJS CONFECTIE VAN W "EEN RIJK BEZIT m.m. ABONNEMENTS- BU1TENVE1VBAY f 1.00 Riet van Socsterhof kampioene. In de loop der jaren Is de paar- denfokdag te Horst steeds meer een gebeurtenis geworden van lan delijke betekenis in de wereld van de koudbloedfokkerij. Als het puik van het Noordlim burgse fokgebied zich op 't terrein van de „Oude Lind" in al z'n glorie komt presenteren, betekent dat voor de liefhebbers uit Zeeland, zowel als uit Groningen, de Noord- Oostpolder of uit welke provincie ook, dat zij die dag moeten reser veren, om te gaan zien, wat hier nu weer voor interessants te 2ien en te ontdekken valt. Er zit trouwens ieder jaar in deze fokdag weer het levende ele ment van de kleinere of grotere verrassingen, welke zich concen treren rond de gerenomeerde heng sten van de Associatie Venray- Horst-Sevenum. Dit jaar hebben de vele binnen- en buitenlandse gasten onder wie ook de veeteelt-consulent uit Zagreb in Joegoslavië, die een stu diereis van drie maanden door Nederland maakt en deze week voor het Limburgse veeteelt wezen had gereserveerd de overtuiging mee naar huis kunnen nemen, dat de eerste generatie van de befaam de Fifils du Chateau wel een heel grote duit in het zakje doet bij de kopnummers der verschillende ca tegorieën merrie- en hengstveulens. Voor wat de hengstveulens be treft, bleef trouwens ook hier weer de belangstelling niet beperkt tot kijken en keuren, maar Zeeland en Brabant waren weer present om een of meer veulens tegen goede prijzen mee naar huis te nemen, in het vertrouwen, dat hun specu latie goed zou uitvallen en er een eersteklas fokdier uit zal groeien. E ampioene Dat het intussen niet alleen maar op de trotse vaders van al dit schone aankomt de constante basis van de fokkerij vormen tenslotte de mer ries, voor wie deze fokdag ook is opgezet bewees de knappe doch ter van Nico v. Melo, de achtjarige Riet van Soesterhof van Chr. Gielen uit Broekhuizen. Zij werd niet alleen onder de 250 aanwezige paarden als kampioene voor 1958 uitverkoren, maar zij kon ook haar zoon uit Brabant begroe ten, Costaud van Soesterhof, die in Den Bosch als Brabants kampioen- hengst werd gekozen en naar hier was gekomen om voor zijn moeder op te draven in het nummer mer ries met afstammelingen. De 2-jarige Mariet van Soester hof kon zich daarbij ook met recht laten zien met recht laten zien met haar eerste prijs, zojuist in haar categorie verworven. Het bleek intussen niet zo heel eenvoudig, om uit de besten de allerbeste te kiezen, want Betsie van Ulft ook een dochter van de bijna legendarisch geworden Nico van Melo uit de stal van P. Haenen te Sevenum, deed voor haar halfzuster niet of nauwelijks onder en wanneer de jury haar tot kam pioene had gekozen, zou niemand deze keuze onjuist hebben gevonden. Zij is dan ook een vrijwel gelijk waardige reserve. De vele belangstellenden hebben waar voor hun geld gehad, hetgeen ook wel is gebleken uit de tot het laatste toe onverminderde drukte rond de ringen, waarin de jury haar taak verrichtte. Uitslagen voor Venray en omge ving waren als volgtl Cat. 1. Merrieveulehs geb. vanaf 3 mei 1958, 16 inschrijvingen, lc Bella v. Puttenweg, eig. L. v. Asten, Ysselsteyn; 2a Josephine, eig. Kind. Thielen, Oirlo; 2aNicolienv. Smakt, eig. J. v.d. Winkel, Smakt, gr. m.; 2d Rikie v, Toosje, H. v. Stiphout, Ysselsteyn; 2e Willy v. Geijsterse Heide, eig. Gebr. Wijnhoven, Oos trum; 3d Julia, eig. P. Janssen, Ysselsteyn, Cat. 2. Merrieveulens geb. tussen 18 en 28 april 1958; 13 inschrijvin gen. la Astrid vd. Molenhoek, eig. G. Hendricks, Meerlosew. 21, Wans- sum; lb Nicolien v. Gruttershoeve, eig. J. Jonkers, C 49 Venray; lc Emma v. Claessenhof, eig. M. Dings, Castenray; ld Mientje v.d. Roffert, erg. Wed. vd. Pasch, Castenray; 2c Elly. eig. Wed. Thielen, Castenray; 3b Nicolien vd. Lorbaan, eig. Kind. Thissen, Veulen. Cat. 3. Merrieveulens geb. in '58 tot 27 febr., 17 inschrijvingen, lc Honny v. Vissershof, eig. J. Clas sens, F 47 Castenray; 2c Sientje eig. G. Maessen, Ysselsteyn; 3d Mientje van Kruispunt, eig. J. Lin- ders, Deurneseweg; 3b Fifina v.d. Cauwenhoeve, M. Geurts, Smakt. Cat. 4. Merrieveulens geb. in '57, 21 inschrijvingen. Grote maat. 2a Paulien v. Florissenhof, eig. Gebr. v. Kempen, Heide; 3c Piëta v. Mar tinenhof, eig. J. v. Osch, Weverslo; kl. m., la Lia v. Theuwshof, eig. W. Claes, L 54 Heide; lb Astrid vd. Klef, eig. J. Frederix, Wanssum; lc Jennie, eig. Wed. W. Thielen, G 37b Castenray; 2d Fifina van Dushese, eig. M. Geurts, Smakt; 3a Adeila v. Janshof, eig. W. Claes, Heide; 3b Anny v. d. Roffert, eig. Wed. vd. Pasch, Castenray. Cat. 5. Merrieveulens geb. in '56, 20 inschrijvingen. Grote maat. la Nelly v.d. Moosdijk, eig. A. Willems, Peelweg 4, Ysselsteyn; lb Elly van Molenzicht, eig. J. Derikx, Heide; 2b Emona v. Marissenhof, eïg. P. Strijbosch, Castenray; 2c Rozalien, eig. P. v. Wel, Ysselsteyn; 3b Marie v.d. Vredehoeve, eig. P. Rongen, Overl.weg. Kleine maat, lc Costau- lien v. Elza, eig. Jac. Litjens, Geijs- teren; ld Son ja v. Verdonkenhof, eig. W. v. Dijck, Oosfrum; 2b Rikie v.d. Johanna-Hoeve, eig. A. Bovee, Veulen; 3a Hermine, H. Verheijen, Oostrum; 3b Cora v. Giemhof, eig. B. de Groot, Merselo. Cat. 6. Merrieveulens geb. in '55, 15 inschrijvingen. Grote maat. la Honda v. Deckershof, eig. H. van Vegchel, Vredepeel; la Trees, A. Martens, Paardenkopweg 17, Yssel steyn; lb Arna v. Manswaard, eig. J. vd. Winkel, Smakt. 2a Tineke v. Nico, eig. J. Strijbosch, Castenray; 2b Astrid v. S metenhof, eig. Aarts, Zwart Water; 2c Riet, eig. P. Ver stappen, Oirlo; 3a Albine v. Molen hoeve, eig. J. Peters Oirlo. Cat. 7. Merries geb. in 1954-1953, 49 inschrijvingen. Grote maat, la V. Veldzicht, eig. W. v. Dijck, C 47 Oostrum; 2c Ivonne, eig. G. Wilms, Veulen; middelmaat, ld Char lotte v.d. Heihof, eig. J. Droesen, Heide; la Wilhelmien v. Genegen hof, eig. J. A. Rutten, Wanssum; 2a Nicolien v. Couwenhoeve, eig. M. Geurts, Smakt; 2c Tonia v. Vrede hoeve, eig. A. Poels, Hofstraat; 2f Armie v. Greffeling, eig. J. Jonkers. Oostrum; kleine maat, lb Doortje v.d. Nieuwenhof, eig. P. J. Hendrix, Geijsteren; lc Hermine v. Nico, eig. J, Classens, Castenray; 2b Jozefina, eig. Gebr. Bouten, Oostrum. Cat. 8. Merries geb. 1952 '51-'50, 30 inschrijvingen. Grote maat, 2a Nicolien v. Broek, eig. L. v. Asten, Ysselsteyn; Middelmaat, lb Rozette van Smetenhof, eig. J. Janssen, Veltum L 10; 2a Tanna vd. Galgen- dijk, eig. M. Arts, Merselo; 2c Ni colien v. Havershof, eig. J. Geurts, Heide; 2e Laura, eig. J. Leramen, Ysselsteyn; kleine maat, 2a Roza, eig. Kind. v. Osch, Oirlo; 2c Rosa lie v. Viers, M. Dings, Castenray. Cat. 9. Merries geb. in 1949 en daarvoor, 19 inschrijvingen. Grote maat, la Paula v. Janslust, eig. L. A. v. Osch, Weverslo; lc Elly van Dorothea, eig. L. Burgers, H 15 Veulen. Kleine maat, la Emma vd. Nieuwenhof, eig. Wed. W. Friezen, Castenray G 5; 2d Toos v. Albert, eig. H. Stiphout, Ysselsteyn. Cat. 10. Hengstveulens geb. in '58, vanaf 12 mei, 12 inschrijvingen, la Fifils van Groenendaal, eig. F. M. Aarts, H 42 Veulen; 2c Fifils van Oostrum, eig. W. Janssen, Oostrum Cat. 11. Hengstveulens geb. in '58 van 16 april tot 5 mei, 13 inschrij vingen, la Fifils van Klef, eig. J. Frederix, Wanssum; 2c Garcon v. Spraeland, eig. Gebr. Wolters, Oos trum; 3a Nico vd. Moostdijk, eig. J. Smeets, Ysselsteyn. Cat. 12. Hengstveulens geb. voor 4 april 1958, 11 inschrijvingen, la Fifils v.d. Peelweg, eig. A. Willems, Peelweg 4, Ysselsteyn; lb Luc van Janslust, eig. L. A. v. Osch, Weverslo 2a Fifils v. Husmanshof, A. Steeghs, Castenray. Cat. 15. Hengsten geb. in 1954. Ie pr. Costaud van Brunette, eig. Hengstenassociatie, Vooruitgang. Cat. 17. Hengsten met afstamm. Ie pr. Fifils v. Chateau, eig. Heng stenassociatie, Vooruitgang; 2 Co staud v. Brunette, eig. idem. R.K.V.V. D.I.S. Oirlo De goede geest van het eerste elftal komt het beste tot uitdruk king bij het laatste zondag behaalde succes om in de eerste voorronde tegen Arcen een overwinning te behalen van 5—4. Het zag er zo somber uit toen de achterstand. 2 punten bedroeg, maar samenwer king vermag veel en gebeurde hier ook. Afwachten voor de volgende ronde en wie dan tegenstander is, is nog niet bekend. De grote viering ligt weer enige weken achter ons en in de jaar vergadering heeft men besloten om dit jaar speciaal te werken aan de uitbouw van DIS, maar ook aan de innerlijke opbouw. De trainingen zijn begonnen en gezien het animo belooft dit iets voor het komend seizoen. Deze trai ningen vragen de aandacht, niet alleen voor de spelers, maar voor het hele dorp, want als uit onze dorpsgemeenschap Oirlo, spelers aan de trainingen deelnemen voor zes elftallen, zegt dit toch wel iets. De instandhouding van zes elf tallen voor 'n dorp als Oirlo, brengt toch voor de gemeenschap een groot offer en het moet niet zo zijn, dat men de voetballers en bestuur alleen laat staan. De ouderen zijn reeds voorgegaan want de oud-voetballers hebben reeds een elftal samengesteld. Deze voetballers moeten tenminste 35 jaar oud zijn, en zullen morgen te Wanssum aantreden tegen gelijke krachten van Oostrum, Wanssum en Meerlo. Daar zal worden uitge maakt welke de sterkste oudje3 zijn van deze dorpen. Dat daar veel publiek komt is te voorzien en langs de lijn zal het klinken: hup papa, -vader, -fat, al naar gelang deze ouderen thuis worden genoemd. Maar spannend zal het worden, dat staat vast. In de loop van dit jaar zal er te Oirlo 'n zelfde treffen plaats vinden. Maar er zijn voor de verwezen lijking vaneenen ander nog nieuwe leden van harte welkom, zowel voor de zes elftallen als voor het veteranenelftal en omdat de opgave voor de KNVB spoedig binnen is, is tijdige aanmelding gewenst. Zaterdagavond op de bijeenkomst in het clublokaal, zal het bestuur gaarne nieuwe leden inschrijven. R.K.V.V. „Juliana" Wanssum Na de sensationele wedstrijd van verleden zondag tegen Venlose Boys, waar gebleken is, dat 11 man niet tegen 12 man opkunnen, is „Juliana" niet meer zo heel zeker van pro motie naar de 3e klasse. „In de staart zit het venijn". Het vorig jaar in de beslissings wedstrijd tegen Gennep, moest Wanssum het loodje leggen door een zeer aanvechtbare beslissing van de scheidsrechter, en Gennep promoveerde automatisch naar de 3e klasse. Dit jaar werden de „Juliana"- mannen op overtuigende wijze kam pioen, de promotiekansen stonden zeer goed en nu zal zelfs veel (kunnen) afhangen van de uitspraak der protest-commissie. Mocht het ingediende protest worden toege wezen, dan zouden de „Juliaantjes" zelfs bij een nederlaag te Meyel a.s. zondag, toch nog een beslis singswedstrijd moeten spelen. Enfin afwachten is de boodschap. Mogelijk gebeuren er zondag weer gekke dingen. Het programma voor 13 juli luidt: Venlose BoysS lekker Boys RKMSVWanssum De stand is: Slekker Boys 5 3 0 2 6 86 Wanssum 5 2 1 2 5 1010 Venlose Boys 5 2 1 2 5 6—7 R.K.M.S.V. 5 1 2 2 4 7—7 Op het terrein van „Juliana" te Wanssum, spelen de Al-elftal.'ei van Venray en RKDEV, zondag om 2 uur de beslissingswedstrijd om het kampioenschap vande Al-klasse kring Horst-Venray. Als vóór-wed strijd om 1 uur: Wanssum BI— Venray B2. Om 5 uur begint een veteranen- tournooi, tussen Meerlo, Oirlo, Oostrum en Wanssum. Oude voetbal' „sterren" zullen opnieuw schitteren en na afloop van het voetbalfestijn gezellig samenzijn in café J. Poels; Hedenavond eindelijk weer eens vergadering, waarop eenieder wordt verwacht. Op de grote nationale fondvlucht vanuit St. Vincent korfde men hier 63 duiven in, welke vrijdags gelost werden. De volgende dag bereikten er hier van 17 de hokken, welke vermoedelijk alle prijs zijn. P. Janssen en J. Arts waren de uitblinkers, met resp. 3 en 2 gezette duiven wisten zij deze allen te klokken, een pracht prestatie. De uitslag was: 1 P. Swachofer, 2 12 15 P. Janssen K., 3 P. en J. Hendriks, 4 J. Kusters, 5 6 J. Arts, 7 Coopmans, S W. Thijssen, 9 Berg mans, 10 G. Philipsen, 11 Heiligers, 13 Kelders, 14 Boom Zn., 15 Joh. Janssen, 17 H. v. Ass. Van de wedvlucht Chateauroux was de uitslag: 1 6 P. Strijbosch, 2 S. Bergmans, 3 de Riet-Sijbers, 4 H. Peters, 5 17 Munckhof-Poels, 7 21 W. Thijssen, 8 Servio, 9 20 v. Gassel, 10 Dinjes, 11 Kersten, 1215 18 G. Philipsen, 13 Servio, 14 Boom, 16 19 Gebr. Ewalts. Op zondag 20 juli a.s. wordt door het bestuur van de buurtvereniging „Het Molenplein" in samenwerking met verschillende leden een oriën tatierit georganiseerd. Aan deze rit zullen de jongens van 10 tot en met 18 jaar deel nemen, indien zij aangesloten zijn bij de buurtvereniging. Het parcours omvat een prachtig wegennet, over een afstand van 30 kilometer, welke in 3 uren zal moeten worden afgelegd. Aan de jongens zal tijdens de Emaille fluitketel 1.95 Aluminium koffiekan 3.95 6 gedecor. kop met schotel 2.95 Aluminium steelpan 1.50 Drinkservies 30dl. 9.75 Glazen schalen 160 mm v.af 52 ct 12 borrelonderzetters in etui 2.10 Plastic emmer 5 I. 1.65 Doorsch. plastic per meter 75 Grote veigenmand 1.98 6 drinkglaasjes goudrand 1.75 Telefoon 270 Hofstraat 5 CYTDA KOPTIUfi op 'al(ens> slopen, baddoeken, theedoeken, IWMinU schortenbont, slopenbont, oveigordijnstollen, kousen, sokken, enz. Komi U eens vrijblij vend 'n kijkje nemen in onze geven de REGINA LATEX matras een nooit^ j verminderende veerkracht en vrijwel onbe- perkte levensduur. {Blijvend stofvrijI Overtuig U zelf bij: Wolvlok, binnenvoring en schuimrubber matrassen Bij ieder matras matrasdek gratis uit voorraad leverbaar beier gekleed minder besieed route nog een verfrissing worden aangeboden. Voor vele jongens zal het de eerste keer zijn, dat zij in een oriëntatierit meerijden, doch hier mee is door de organisatoren tij dens de samenstelling van de rit rekening gehouden. Er wordt 's middags om 2 uur gestart, onder vrolijke muzikale klanken op het molenplein, waar ook de finish is. De jongelui wor den verdeeld in 3 leeftijdsgroepen welke afzonderlijk zullen starten. Voor elke groep zijn vijf prijsjes beschikbaar gesteld welke 's avonds om 7 uur zullen worden uitgereikt. Wij wensende organisatoren veel succes en de jongeren een span nende en gezellige middag toe. RECTORAAT VEULEN 7e Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Comm., 7 u. lm. tot int., 10 uur hoogmis vr. HendrVks-v. Dijck, best. vanwege de buurt, 2.30 lof. Maandag 7.30 best. hoogmis voor overl. fam. Billekens-van Lin. Dinsdag 7.30 lm. tot dankz. Woensdag 7.30 lm. tot bijz. Int. Donderdag 7.30 a.i.s.d., 's avonds om 8.45 plechtige requiem-mis voor de zielerust van Mgr. Hanssen. Vrijdag 7.30 lm. a.i.s.d. Zaterdag 7.30 lm. overl. fam. Burgers-Weijs, 6.30—7.30 biechten, 8.30 Marialof. Kerkpoetsen: Toos Cleven en Lucia de Krijger. Accolieten: Harrie Reintjes en Piet van Meijel. Katechismus: zelfde stof als de vorige week. reistassen boodschaptassen handtassen tassen voor militairen koffers en alle lederwaren Hofstraat 10 Julianasingel 2 Tel. 566

Peel en Maas | 1958 | | pagina 39