40-jarig jubileum Boerenleenbank Leunen Volle melk overbodig in ons menn? Meer aandacht voor lichamelijke opvoeding SPORT De Politierechter oordeelt in Venray. ™oonN5^en OKOc^SS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN rsTBTSÏ5rSTENrBTS Film-agenda: Zaterdag 12 juli 1958 No 28 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS rCONFECTIE VAN "EEN RIJK BEZIT Op woensdag 9 juli 1958 her dacht de Boerenleenbank te Leunen het feit dat ze 40 jaren geleden werd opgericht. De grote betekenis van het boe- renleenbankwerk voor de plaatse lijke dorpsgemeenschap blijkt duide lijk uit de volgende cijfers: De pl.m. 1700 inwoners van Leu nen en het Veulen hebben bijna 1100 spaarboekjes bij de Boeren leenbank met een gezamenlijk tegoed van f 2.325,000 of pl.m. f 1350 per inwoner. In de 40 jaren van haar bestaan verstrekte de Boerenleenbank te Leunen duizenden voorschotten en credieten. Eind mei 1958 was er in de eigen dorpsgemeenschap ruim f 800.000 uitgeleend. De totale omzet van de Boeren leenbank te Leunen bedroeg in 1957 meer dan f 25.000.000 of bijna f 500.000 per week. In het eerste half jaar van 1958 is deze omzet in vergelijking met het eerste half jaar van 1957 weer aanzienlijk ge stegen. De gemeente Venray Dat de zes boerenleenbanken in de gehele gemeente Venray van grote betekenis zijn blijkt uit de volgende cijfers: De ruim 20.000 inwoners van de gemeente Venray hebben bijna 6000 spaarboekjes bij de Boeren leenbanken met een totaal spaar tegoed van f 12.600.000. De boeren leenbanken trachten deze gelden weer in hun eigen werkgebied uit te lenen, waarvan door meer dan duizend voorschot- en credietnemers gebruik gemaakt werd voor een bedrag van bijna f 4.500.000. Het sterkst spreekt evenwel het cijfer van de gezamenlijke omzet ten dat eind december 1957 ruim f 154.000.000 of f 3.000.000 per week of ruim f 7700 per inwoner. Feest De feestelijke herdenking werd woensdag ingeluid met een alge mene vergadering, waarop de her kozen Voorzitter A. van Dijck o.a. de heren P. A. Jacobs en G. Rein- tjes herdacht, die resp. van 1918— 1924 en van 19241954 het kassier schap voor de bank hebben waar genomen. In deze vergadering werden ook de jubilarissen G. Houben, P. Weijs, J. Custers, J. Geurts, L. de Lauw, A. Jenniskens en P. Litjens gehuldigd, die sinds de oprichting der Leunense bank daarvaó lid zijn. In de middaguren recipieerde het bestuur, dat bestaat uit de heren A. van Dijck, G. Jenniskens, G. Wilms, M. Houben en M. Loonen. En gezien de cijfers, die we hier boven noemden, is het begrijpelijk dat geheel Leunen zijn opwachting kwam maken en gelukwensen kwam aanbieden. Een feest vergadering met koffie maaltijd in zaal van Gassel, Veulen sloot deze feestdag, waarbij o.m. zeer wetenswaardige feiten verteld werden over het Boerenleenbank- werk. Ontwikkeling van het boerenleenbankwerk in Limburg In het laatst van de vorige eeuw bleek hier te lande steeds meer behoefte te bestaan aan bedrijfs- crediet in de landbouw. Op voor beeld van Raiffeisen, die in Duits land een systeem van boerenleen banken had ontwikkeld, werd ook hier te lande, in het bijzonder in Noord-Brabant en Limburg het oprichten van dergelijke banken gepropageerd, die aan de ene kant spaargelden zouden aantrekken en aan de andere kant bedrijfscrediet aan de boeren verschaffen. Geleidelijk heeft de toename van de toevertrouwde middelen de boerenleenbanken in staat gesteld om de financiering van de land bouw ook op langere termijn te verzorgen en om het landbouw coöperatiewezen met crediet tot ontwikkeling te brengen. Vanaf het begin is in de ver betering van het landbouwcrediet een groot sociaal belang gezien om daardoor de omstandigheden voor de boerenstand te verbeteren. So ciale voormannen als Monseigneur van der Marck, Deken Souren en Jan Truijen hebben dan ook bij de oprichting van boerenleenbanken de leiding genomen.. Reeds in 1898 gevoelden de toen bestaande boerenleenbanken nl. 13 in Noord^Brabant en 9 in Limburg behoefte aan de oprichting van een Centrale Bank. Hierbij hebben voor wat Noord-Brabant betreft Pater van den Elzen en voor wat Limburg betreft Monseigneur van der Marck een grote rol gespeeld. Deze laat ste werd algemeen erkend als een autoriteit op het gebied van het landbouwcrediet en heeft lang als adviseur en tenslotte als ere-voor- zitter zijn steun aan de Centrale Bank gegeven. Groei van het boeren leenbankwerk in Limburg Waren er in 1898 reeds 9 boeren leenbanken in Limburg, in 1957 zijn er 162 in de 112 Limburgse gemeenten. Telden de boerenleenbanken in Limburg in 1898 slechts enkele honderden leden, nu zijn het er ruim 29.000. Was de boerenleenbank oorspron kelijk slechts spaar- en leenbank voor leden, heden ten dage is zij uitgegroeid tot de spaarbank voor iedereen. Dit komt duidelijk tot uiting in het snel groeiende aantal spaarders, dat van 36.000 in 1920 toenam tot ruim 140.000 in 1957 met een spaartegoed van bijna f 244,000.000. Hiermede is de boerenleenbank organisatie ongetwijfeld de grootste spaarinstelling in Limburg, terwijl landelijk 40 pet. van het totale spaartegoed aan boerenleenbanken is toevertrouwd. Dat de Limburgse boerenleen banken hun functie als voorschot en credietbank naar behoren ver vullen blijkt uit het feit, dat in 1957 ruim f 80.000.000 was uitge leend en de verleende credieten pl.m. f 15.000.000 beliepen. Nu de bankgiro of lopende reke ning steeds meer in betekenis toe neemt vervult de boerenleenbank haar taak als financieringsinstituut voor de eigen plaats door haar medewerking hieraan te verlenen. Niet alleen boeren en tuinders maar ook economische instellingen, kerken, kloosters, school- en gemeentebesturen, middenstanders en particulieren betalen en ontvan gen steeds meer via de lopende rekening bij een boerenleenbank. Bedroeg de omzet in 1920 ruim f 46.000.000, nu verwerken de Lim burgse boerenleenbanken alleen reeds een bedrag van f 819.000.000, per jaar via de bankgiro. Behalve gestandaardiseerde melk met 2.5 pet. vetgehalte, is tegen woordig ook volle melk verkrijg baar met 3.75 pet. vet. Maar al worden de boeren ge holpen met een extra vette melk- verkoop, de vraag rijst of ook het publiek ermee gediend is. Een deskundige, Th. van Schaik, merkt hierover het volgende op: Melk neemt in de Nederlandse voeding een belangrijke plaats in en deze plaats zal, volgens de voe dingsdeskundigen niet alleen be houden moeten blijven, doch zelfs vergroot dienen te worden. In de normale voeding, die de gewenste calorische waarde heeft en hoeveelheden nutriënten bevat, levert melk ruim 40 pet. van het dierlijk eiwit, ruim 60 pet. van de calciumbehoefte wordt gedekt door het calcium uit de melk en in onze behoefte aan vitamine B2 wordt voor 75 pet. voorzien. Hierbij is er van uitgegaan, dat de voeding van de kinderen en volwassenen tenminste 1 halve liter melk bevat, die van de opgroeiende jeugd 3kwart liter en van de aan staande moeder 1 liter. Nu doet het er wat de voorzie ning in deze nutriënten betreft, niet toe of volle melk of gestan daardiseerde melk gebruikt wordt. In beide produkten komen zij in gelijke hoeveelheden voor, zoals duidelijk zal zijn uit de tabel over samenstelling van melk. Melk levert dus een deel van het vet in onze voeding. In werkelijkheid ligt het vetver- bruik in Nederland zeker 50 pet. boven de gewenste hoeveelheid. Het vetverbruik, in het bijzonder dat van margarine, neemt nog steeds toe, hetgeen de voedings deskundigen zorgen baart. Zij zijn heden ten dage van mening, dat hart- en vaatafwijkingen mede veroorzaakt worden door een hoog vetpercentage van de voeding. Het tegengaan van het hoge vetverbruik is derhalve gewenst. Er wordt nu aangevoerd, dat er door het gebruik van vettere melk de kans bestaat, dat het vetver bruik nog toeneemt. Wanneer men het vetverbruik in zijn totaal beziet, wordt per hoofd van de bevolking door het gebruik van gestandaardiseerde melk, 9.5 g, vet per dag geconsumeerd en door het gebruik van boter, margarine, spijsvetten, spijsolie en spek samen 74.5 g. waarvan 43.5 g. door mar garine geleverd wordt. In het totaal bedraagt de vet- consumptie 122 g. (gegevens over het jaar 1956). Het gebruik van vette melk zou betekenen, dat het totale vetver bruik met 4.8 g. toeneemt. In de laatste raadsvergadering is tamelijk vinnig geprotesteerd tegen een maatregel van B. en W., waar door aan bedrijfsvoetbal een speel terrein van de Venrayse jeugd zou zijn toegewezen voor een viertal avonden per week. Een en ander zal nu eens bepraat worden en men zal proberen een oplossing te vin den, waardoor beide partijen te vreden zullen zijn. Een vraag is of dit kan, want van dit ene voetbal veldje moeten honderden jongelui profiteren plus verschillende elf tallen van bedrijfsvoetbal. Afgezien van alle andere facetten, illustreert dit geval dat feitelijk in brede kringen, de sport en de licha melijke oefening in het algemeen nog gezien wordt als een soort ont spanning, maar niet als een nood zakelijke ontwikkeling voor ons lichaam en nog minder voor onze geest. De rapporten van de schoolartsen- dienst spreken in dit opzicht krach tige taal, maar deze schijnt nog steeds niet bij de betrokken instan ties gehoord te worden. Immers vele ouderen hebben vroeger zelf geen lichamelijke oefeningen of sport gekend en zien het nut van dit alles maar zeer ten dele in. Toch is het met de lichamelijke opvoeding zeer treurig gesteld. Lichamelijke oefening is welis waar een verplicht leervak op de lagere- en middelbare scholen, maar dan slechts voor één of twee uur per week en dat zijn dan nog meest ,uren" van 40 a 50 minuten. Ziet men naar landen als b.v. Zweden, Duitsland, Engeland, Ame rika, enz., dan wordt daar op de scholen veel meer tijd besteed aan gymnastiek en vooral aan sport dan bij ons. En dat is niet omdat men daar luchthartiger denkt over de geestelijke en wetenschappelijke ontwikkeling van het jonge ge slacht, maar omdat wetenschap pelijk is vastgesteld, dat dit voor een juiste ontwikkeling van het jonge lichaam nodig is, dat dit de gezondheid op latere leeftijd zeer ten goede komt en dat in een goed ontwikkeld lichaam ook een goede geest kan heersen. Er is in Nederland een enorm ge brek aan gymnastiekzalen en aan sportvelden. Dat was voor de oor log reeds het geval, toen ook lang niet iedere school over een eigen gymnastiekzaal beschikte, maar na 1945 is dat euvel nog groter ge worden, omdat men die lichame lijke opvoeding toch. niet gelijk waardig stelde met de wetenschap pelijke. Er zijn in ons land veel meer scholen zonder dan mét een gym zaal en het verschil daartussen groeit nog dagelijks, mede als ge volg van de bestedingsbeperking. 0— Als er bezuinigd moet worden, dan stelt men in Nederland licha melijke opvoeding, sport en spel als een sluitpost en dan blijft daar voorlopig nog minder voor over dan reeds het geval was. De verenigingen, die aan veld- sporten doen, groeien als kool, maar in vele gevallen moeten ze de inschrijving van jeugdleden soms stopzetten, omdat de oefengelegen heid ontbreekt. De overheid zorgt niet tijdig voor voldoende sport velden. Op dit algemene beeld is Venray geen uitzondering. Hier betekenen de 40 minuten lichamelijke opvoeding, dat de on derwijzer op de speelplaats als het weer tenminste zich hiervoor leent wat vrije oefeningen doet en daarbij een hinder is voor het overig onderwijs. Is het weer slecht en dat is nog al eens een keer dan gaat de zaak niet door. Nemen we de situatie in de kom als voorbeeld, dan zien we, dat alle lagere scholen, met ulo- en nijver heidsscholen, d.w.z. meer dan 2000 leerlingen geen kans hebben op behoorlijk onderwijs in lichamelijke oefeningen. Sinds de bevrijding klinkt de roep om tenminste één gymnastieklokaal en we hebben al een tafel vol plannen, zelfs de grond daarvoor al gereserveerd, maar de. gymna stiekzaal voor al deze jonge mensen is er nog steeds niet. En sinds de opzet zijn bijna 8 jaren verlopen....! De sportveldengeschiedenis is van iets latere datum en werd urgent toen Plan Zuid klaar moest. Dat ër intussen nog geen sport veld is en dat men de daarvoor bestemde terreinen weer verpacht heeft, terwijl de plannen èn voor het uitbreidingsplan èn voor het uitbreidingsplan nog gemaakt moe ten worden, doet al vermoeden, dat de totstandkoming van een en ander nog wel enige jaren duren kan. Al met al vermoeden wij, dat de rapporten van de schoolartsendienst en die der militaire keuringen nog lang vol klachten zullen staan over de lichamelijke ontwikkeling van onze jeugd Daarom kan er niet genoeg op aangedrongen worden, dat ook de lichamelijke opvoeding van de jonge Nederlander die aandacht krijgt, die ze verdient en dat men dan tevens de consequenties daaruit trekt. Zodat een gemeente als Venray toch zeker in staat zal zijn een gymnastieklokaal te bouwen, de zo noodzakelijke sportterreinen aan te leggen en tevens gelegenheid biedt tot zwemmen. Alléén al op genoemde gronden de bouw en aanleg van een en ander dringend noodzakelijk'. In Grubbenvorst maakte de trac torbestuurder V. het nog mooier. Die stak maar even dwars de weg over, zonder richting aan te geven of wat ook. Een autorijder moest met alle geweld op zijn remmen gaan staan, kon het niet halen, schoot het rijwielpad op, reed een wielrijder aan, vloog driemaal over de kop en tenslotte in brand. Uit het wrak sleurde men een danig gekneusde chauffeur, die men naast de gewonde wielrijder legde. Nu werd de rekening gepresen teerd. Een nieuwe auto, een nieuwe fiets, zoveel weken ziekenhuis en zoveel weken verlet. De tractorbestuurder was geluk kig verzekerd, zodat de slachtoffers tenminste verhaal hebben. De jongeman was ook zwaar onder de indruk van het gebeurde en be zocht ztfn slachtoffers regelmatig in het ziekenhuis, f 75 boete mocht hij toch nog incasseren. In Horst heeft een fietsenmaker nog al raar omgesprongen met een huurkoop overeenkomst. Hij vroeg financiering aan voor een zware brommer, maar leverde een lichte, met wat lederen kleding en ver rekende meteen nog een oude re kening. Maar toen zoals te doen gebruikelijk na enige tijd de klant niet meer betalen kon en de bank de brommer terug wou halen, kwam het slachtoffer met dat lichte brommertje voor de dag, waaruit wel zonneklaar de snode daad des fietsenhandelaars bleek. De politie rechter vond de zaak ernstig ge noeg voor de meervoudige kamer. Tenslotte nog een Venrays geval. „Lelijke neet-prul" zeg je niet tegen je beste vriend, al is feitelijk on bekend, wat dit woord te beduiden heeft. De politierechter klassificeer- de het als eenvoudige belediging en het werd f 7,50. w« ,Oostriim"-nieuws zijn gestart in het kring- Voor Baby'» huidjo Moeders Coede Keuze Nieuws uit Venray en Omgeving Dit is overkomelijk, bezien in 't licht van het vetverbruik in zijn geheel. Nu iets over de smaak. Is volle melk lekkerdei? Goede melk heeft geen uitge sproken smaak. Het er in voorko mende eiwit en vet hebben zelf weinig smaak, wel kunnen zij de consistentie zachter en milder ma ken. De melkzouten en suiker heb ben wel smaak, doch zij zijn maar in zeer beperkte mate aanwezig. In een normale, goed behandelde melk, mogen geen van deze sma ken overheersen. De smaak van het vet is zo ge ring, dat men zelfs veel vet aan de melk kan onttrekken, zonder dat de smaak eronder lijdt. Door organoleptisch onderzoek is aangetoond, dat goede melk met een vetgehalte van 3.5 pet. nauwe lijks van goede gestandaardiseerde melk verschilt. Toch constateert de consument wel smaakverschil tussen de volle melk op de boerderij gedronken en de gestandaardiseerde melk, die hij van de melkboer krijgt. Het verschil in smaak wordt ver oorzaakt door het verschil in de behandeling. Het vetgehalte heeft er weinig mee te maken. Melk, met welk vetgehalte ook, neemt heel gemakkelijk bijsmaken aan. Een tiental oorzaken zijn daar voor te noemen: o.a. hangt het van de koe af, van het voer, van de lucht, van de omgeving, van de micro-organismen en enzymen. Een objectieve voorlichting over de waarde van melk en gestan daardiseerde melk en de rol, die zij in een evenwichtig samengestelde voeding spelen, is op 't ogenblik zeer gewenst. Daar gaan we dan maar eens weer zitten snuffelen in de kleine zonden van andere mensen. Zonden, die geoordeeld worden door de Of ficier van Justitie namens de hele gemeenschap in de zitting van de politierechter. S. uit Venlo had pas een maand zijn rijbewijs, toen hij met zijn bestelwagen tegen een boom op reed. Dat gaf een formidabele klap, die zijn medereiziger een hersen schudding bezorgde en van de be stelwagen oud roest maakte, Hij was geslipt, zei de verdachte, maar de Officier zei, dat hij te hard en te onvoorzichtig had gereden en wist dat met bewijzen te staven. Het werden f 30 boete. V. d. P. uit Asten had 7 borreltjes op en stapte toen op een brommer. Hij zwierde over het fietspad, maar dat kwam, omdat ,,'t verrekte ding" niet lopen wou, aldus de verdachte. Hetgeen geen wonder is, aldus de Officier, want de benzinekraan zat dicht, maar dat had verdachte met zijn beneveld verstand niet gemerkt. En aangezien de Officier wat tegen bromfietsen heeft, want volgens hem is dat machien het gevaar lijkste ding ter wereld op de atoom bom na en zeker wat heeft tegen dronken brommers, omdat er per jaar 1500 doden vallen, waarvan een groot percentage juist door drank, werden het f 50. Wij hier in Venray maar boompjes en struikjes planten en een Osse- naar ze maar weggappen. Zijn wij effe gek. f 15 boete en de plantjes betalen. In Helden klapte H. uit Nistel- rode tegen een lichtmast der Plem. Hij de wagen uit en kijken wat er aan het handje was. Zijn bumper een tikkeltje gedeukt en van de mast een splinter af. Na dat geconstateerd te hebben, merkte hij tevreden op, dat er niets aan het handje was en tufte weg. Maar er was wel wat aan 't handje, want die paal had een dermate grote innerlijke kneuzing opgelopen, dat er een nieuwe moest komen. Die kost f65 en de wegrijder krijgt bovendien f 30, zodat al met al dat splintertje f 95 gaat kosten. tournooi met een overwinning op de derde klasser FCEB. Broekhulzen- vorst startte in een tempo, dat ons even te snel was. Daardoor kon het gebeuren, dat de achterhoede, on danks het harde zwoegen, over speeld werd en twee treffers moest toestaan. Dat het hier bij bleef is voor een gedeelte aan het goede keeperswerk te danken, maar ook hadden we het geluk wel mee. Toen een halfspeler zich echter naar voren waagde, ontstond er een schermutseling voor het doel van de tegenstander. De rechtsbuiten verkleinde r.u de achterstand tot 2x. Na de rust trokken we zo snet van start, dat de bal al van de doel paal van de tegenstander was terug gesprongen, voordat er een Broek- huizenvorsters been was aange komen. Dit gaf de burger moed. Oostrum ging spelen zoals we in lange tijd niet meer hebben gezien. De aanvallen werden vooral ge vaarlijk, omdat men beide vleugel spelers veel in het spel betrok. Toen onze midvoor met twee mooie doel punten de stand op 23 had ge bracht, speelde Broekhuizenvorst als een geslagen ploeg. Zelfs moes ten zij ons een vierde doelpunt toe staan toen de bal van rechts werd voorgezet en daar door de links buiten in het doel werd geprikt. Het einde van deze wedstrijd kwam dus met een 2—4 stand. Omdat er geen bondsscheidsrech- ter paraat was, hebben we het met een „gemaakte" fluitist moeten doen. De sfeer op het terrein bleef zeer sportief. Het tweede elftal bleek juist niet opgewassen tegen Lottum II en ging daar met 43 uit de volgende bekerronde. JENNY Een nederlandse film, die zich op andere paden begeeft dan de plat getreden Jordaanfilms, die onze vroegere nederlandse filmproductie uitmaakte. Een aardige film, waar in Max Woiski, Jos Cleber, Sem Nijveen en Corrie Brokken het muzikale gedeelte voor hun reke ning nemen en o.a. Ellen v. Hemert, Ko v. Dijk de feitelijke film ver zorgen. Het is een oud gegeven over een jongeman, die niet wil trouwen met een meisje, maar daartoe feitelijk gedwongen wordt door vrienden en maten, die met het meisje samenspannen. Soms langdradig maar toch ook veel kwaliteiten. Geschikte ontspanning. LANGS DE BAND VAN DE HEL Voor liefhebbers van sensatie in het algemeen en van vliegtuigen in het bijzonder, een film om van te watertanden, want het is onge looflijk wat hier de piloten uit hun snelle machines weten te halen en de wijze, waarop een en ander ver filmd Is. Het tamelijk dwaze lief desverhaal neemt men dan op de koop toe. Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DER MEER, Kempweg 32 Telefoon 887 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. E.H.B.O.-wedstryden Op de E.H.B.O.-wedstrijden'welke 3 juni te Maasbree werden gehou den tussen de colonnes van het Roode Kruis te Horst, Sevenum, Maasbree—Baarlo, Venlo, Venray en Meerlo, behaalde de colonne Venray twee eersteen twee tweede prijzen. Offerblokken gelicht Dinsdagmiddag, omstreeks drie uur, ontdekte de koster van de Paterskerk, dat twee offerblokken achter in de kerk waren gelicht. De dief, in zijn werkzaamheden gestoord, heeft op een der blokken de sleutel laten steken en drie andere' offerblokken onaangeroerd gelaten. De grootte van het ont vreemde bedrag is onbekend. TENTOONSTELLING Zondag 13 juli t.m. woensdag 16 juli wordt er in de B.L.O.-school St. Jozef, Overloonseweg 2, Venray een tentoonstelling gehouden van het werk der leerlingen. De tentoonstelling is geopend: zondag 13 juli van 38 uur nam., maandag 14 juli, dinsdag 15 juli en woensdag 16 juli van 5—8 uur nam. Allen zijn hartelijk welkom. DISCO-CLUB Programma.van vanavond: Mozart: Concert voor piano en orkest in C Majeur Inleiding: Mej. Hermus. Hay dn: Concert voor trompet en orkest Inleiding: Mej. Vollebergh. Debussy: La Mèr. inleiding; Mej. v.d. Camp. Jaarlijkse speldjesdag Herwonnen Levenskracht Zondag 13 juli houdt Herwonnen Levenskracht haar jaarlijkse speld jesdag. Deze vereniging heeft veertig jaar de strijd tegen de tuberculose gevoerd. Zij bouwde het bekende sanatorium „Berg en Bosch", waar mee vóór de oorlog reeds een bedrag van f 3.200.000.— was ge moeid. In de loop der jaren konden daar 15.000 patiënten worden ver pleegd. De verpleegkosten van deze en andere patiënten lopen in de millioenen guldens, die deze ver eniging heeft kunnen bijeenbren gen. Sinds 1952 beweegt Herwonnen Levenskracht zich ook op andere terreinen van de volksgezondheid, zoals rheumabeslrijding, kinderuit zending, uitzending van rustbehoe- venden, gezinsverzorging bij ziekte en bestrijding van suikerziekte. Voor deze doeleinden gaf zij in totaal reeds ruim f 2.000.000 uit. Dit alles kost veel geld, hetwelk voor een zeer groot gedeelte uit vrijwillige grote en kleine giften beschikbaar moet komen. Denkt U hier eens aan als U morgen zondag een speldje wordt aangeboden. VOLKSCONCERT Heden zaterdagavond om 8 uur zal de Harmonie „Euterpe" een volksconcert geven op het Hen- seniusplein. AANBESTEDING. Te Roermond werd aanbesteed de bouw van een Lagere Techn. School aldaar. De inschrijvingen waren als volgt: B.B. Oestgeest 2.096.000 Hagens en Martens, Horst 2.055.000 Gebr.de Bont-Dommelen, Nieuw Cuyk 2.048.900 Gebr. Janssen, Venray 2.034.500 Brabant-Oost, Eindhoven 2.033.000 Delsing n.v., Venlo 2.013.000 Over de Vest, Venlo 2.012.350 Gebr. Goossens, Venlo 1.996.500 X®^Hjeneesmidde| Mijnhordt's Zenuwtabletten

Peel en Maas | 1958 | | pagina 31