Cenfadie- FORD de JfLCV\SfE specialist Kerkelqke Diensten SPORT Nantels - Deux-pieces Costuums Japonnen L. i. va Ingezonden. Jachtakten duurder v> TEL: 1683 VENRAy van 29 dec. tot en met 3 jan. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Geerets Zondag onder't octaaf van Kerst mis: 6.30 Gertruda Kusters, 7.30 Plet Baeten, 8 30 int. V, 9.15 hoog mis vd. parochie, 10.30 H. Janssen en echtg., 7 u. lof. Maandag 6.45 Antoon Poels en echtgen., 7.30 Fransen-Beclet, 7.30 Josefina v.Meijel-v.Megen, 8.15 Heer Pastoor H. Wismans lh. Dinsdag 6.45 Nico Beckers, echtg. dochter en kleinkinderen, 7.30 J.L. Boots en zoon Jac., 8.15 mevr. Drenth, 10 u. pl. huwelijk Loenen- Pouwels. Woensdag 6.45 Jan de Bruyn (buurt), 7.30 Gerard van Moorsel, 7.30 dr. Bloemen, 8.15 Johanna en Antoon Smits en Petronella Bek kers 2ekl., 8.15 Antoon Weiten, 7 u Oudjaarsavond-oefening. Donderdag 6.30 Hendrik Gerrats, 7.30 Jos Hendriks, 8.30 voor de meest verlaten zielen (kindermis), 9.15 Joh. Jansen, 10.30 Arnold Jans sen, 7 u. lof, geen aanbidding. Vrijdag, le vrijdag: 6.30 Piet Bongen (buurtver. Eendracht), 7 u z.int. R., 7.30 Wilhelmina Swinkels, 7.45 H. Hart-hoogmis, 21 u. avond mis best.jd. Elis. Oudenhoven-Arts en overl. ouders. Priester-zaterdag 6.45 O.L.Vr. - hoogmis, 7.30 Gerard Trynes 1 h., 8.15 E. Messemakers, A. Geenenen kinderen 2kl.. 8.15 fam. Janssen- Klaassens, Maria en Gerard Jans sen, 5.30—7.30 biechten, 7.30 iof. Morgen na de laatste H. Mis Apostolaat des gebeds in Jerusalem Donderdag, Nieuwjaardag, geen H. Uur en geen biechtgelegenheid, wel om 7 uur Lof. RECTORAAT PATERSKERK Zondag, feest van Onnozele kin deren, de H. Missen om 6.30, 7.45, 10.30, 9 u. hoogmis, le collecte vd. kerk, le bijz. noden, 7 u. lof. Maandag, H. Thomas, bisschop en martelaar. Dinsdag, Mis van zondag onder 't oktaaf van Kerstmis, 7.30 lof. Woensdag, H. Silvester, paus en belijder, 7.30 lof met gebed en over- ierdag, Nieuwjaar, feest vd. enis des Heren, dag van H. Missen als op zondag, i u. iui, vandaag geen biechthoren. lag, eerste vrijdag vd. maand kindermis, 7.30 lof t.e.v. het II. Hart. ;rdag Mis vd. dag. Biechten van o—8 uur. MIS-INTENT1ES Zondag 6.30 Willem Leramen, 7.45 Jacob Thomassen, 9 u. dr. Schim vd. Loeff, 10.30 Leonarda Ewalds-Janssen. Maandag 7 u. overl. ouders Phl- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 8.30 Aldegonda Peeters, als lid vd. Derde Orde. Dinsdag 7 u. overl. ouders en schoonouders, 7 u. bijz. int. Woensdag 7 u. overl. ouders Phl- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Donderdag 6.30 Johanna Swin- kels-Michels en dochter Gertruda, 7.45 overl. ouders Janssen-Maurus, 10.30 Willem Leramen. Vrijdag 6.30 Theodorus Silts. Zaterdag 7.45 overl. moeder, 9.30 gez. H. Mis bij gelegenheid van een 25-jarig huwelijk. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: feest vd. H.H. Onnozele Kinderen, 7 uur H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 uur hoogmis, 3 uur lof. Maandag: 7.30 best. zm voor Joseph Gooren en echtg. Dinsdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. WilmsCox. Woensdag; 7.30 best. zm voorvr. Verhaag. Donderdag: feest v.d. Besnijdenis burgerlijk nieuwjaar, 7 u. H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 uur hoogmis, 3 u. lof. Vrijdag: le vrijdag der maand, 7.30 pl. H. Mis t.e.v. het H. Hart op te dragen als gest. gez. jaarget. voor Antoon Loonen en Elisabeth Jenneskens, 7.30 lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: eerste zaterdag der maand, 7.30 gest. gez. jaarg. voor Will. Loonen en Elis. van Heyster, 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN Zondag 7 u. H. Mis vd. parochie, 8 u. Peter Willemse, 9 u. overl. fam. Lucassen-Jacobs, 10 u. hoog mis Hendrik en Lena van Soest, 3 u. lof, 3.30 H. Familie vrouwen. Maandag 7 u. H. Mis Willem Arts en Gertrudis Niessen, 7.30 gest.jg. Henricus Gussen en echtg. Dinsdag 7 u. H. Mis overl. fam. van Dijck-Smits. 7.30 Willem Wis mans en echtg.. Woensdag 7 u. H. Mis wed. Smits Meijers. 7.30 overl. fam. Bouten- Verheijen. Geen cursus 18-jarigen. Donderdag, feest van 's Heren Besnijdenis, feestdag van devotie, 7 u. H. Mis Mina Keijsers, 9 u. t.e. v. St. Gerardus Majella, 10 u. hoog mis overl.fam. Peeters-Martens, 3 u lof. Vrijdag, eerste vrijdag, 7 u. H. Mis Johannes vd. Berg en echtg., 7.45 t.e.vJk Allerh. Hart t.int. vd. of feraars en oefening van eerherstel, Zaterdag, le zaterdag vh. Onb. Hart van Maria, 7 u. H. Mis, 7.30 gest.jd. Gerard Lucassen, 4—5 en 77.30 biechten, 7.30 Marialof. a.s. Zondag maandcollecte voor onze kerk. Kerkpoets Truus Claes- sens en Gonda Reintjes. PAROCHIE OIRLO Zondag: feest van onnoozele kin deren. Zondag onder 't octaaf van Kerstmis. 6.30 H. Communie, lees- mlssen 7 uur en 8.30, 10 uur Pa rochie-hoogmis, 3 uur rozenkrans en lof met bez. gebeden ter ere van de H. Machutus. Eerste coll. voor de kerk, tweede collecte v,h. bisdom. Maandag: 7 30 best. jrg. Eerw. Pater Jan de Ponti. Dinsdag: 7.30 best. jrg. Josef Verstappen, Antonia en Maria Ver stappen. Woensdag: 7.30 zieledienst Anna Louisa Bos. Donderdag: Nieuwjaarsdag. 6.30 H. Communie, leesmissen 7 uur en 8.30, 10 uur Hoogmis, zieledienst Jacobus Nelissen, 3 uur rozenkrans en lof. Vrijdag: Eerste Vrijdag d. maand. 6.30 H. Communie, 6.45 leesmis, 7.30 Hoogmis t.e.v. H. Hartv. Jezus, stichting Baeten-Jeurissen. Na de Hoogmis uitstelling, acte van toe wijding, Tantum ergo en zegen, 's avonds 8 uur H. Familie. Zaterdag: 7.30 mndst. Petronella Smits, 's avonds 7 uur Maria-lof. A.s. zondag buitengew. collecte, PAROCHIE CASTENRAY Zondag onder 't octaaf van Kerst mis, feest vd. H.H. Onnozele kin deren: 10 u. hoogmis vd. parochie, daarna congregatie afd. meisjes, 2 30 lof en rozenhoedje, daarna H. Familie afd. vrouwen. Maandag 7.30 gez.jd. Henricus vd. Pasch. Dinsdag 7.30 gez.maandd. Ant. Dlnghs. Woensdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot dankz. int. fam. Cremers- Wismans. Donderdag, Nieuwjaarsdag, feest vd. Besnijdenis van O.H.J.Chr. dag van devotie, diensten als zondags, 10 u. hoogmis Gertr. ICuijpers-Chris- tiaens vanw. de handboogschutterij 2.30 lof en rozenhoedje. Vrijdag, le vrijdag vd. maand: 7 u. H. Communie, 7.30 gest. H. Mis t.e.v. H. Hart, 6.30 avondmis, als jaard. Jan Houwen, oefening van eerherstel en zegen met tiet Allerheiligste. Vanaf 6 u. biechten. Zaterdag, le zaterdag vd. maand, toegewijd a.d. verering v.h. Onbevl. Hart v. Maria, tevens priester-za terdag, 7 u. H. Comm., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B., t. int. van hen, die hiervoor offerden, 6 7 u. biechten, 7 u. lof en rozen hoedje. Kerkpoets: Anna Philipsen, MIep Strijbos. RECTORAAT VEULEN Zondag: feest v.d. onschuldige kinderen, 7 uur gelegenh. tot com municeren, 7.30 lm tot int., 10 uur hoogmis voor Gerardus van Rens, best. vanwege de buurt, 2.30 lof. Maandag: 7.30 hoogmis als zesw.- dienst voor Gerardus van Rens. Dinsdag: 7.30 lm tot dankzegging voor 't welslagen v. 'n examen. Woensdag: 7.30 lm voor overl. fam. GeelenBoonen, 's Avonds om 7 u. oudejaarsavondviering. Woont deze zoveel mogelijk allen bij om God te danken voor alle gunsten in het afgelooen jaar ontvangen. U kunt actief meedoen, want iedere aanwezige krijgt een formulier, waarop hij alles kan volgen. Donderdag: nieuwjaar 1959, feest van 's Heren besnijdenis, dag van devotie, doch de kerkel. diensten als op zondag, 7 u. H. Comm., 7.30 lm tot int., 10 u. best. hoogmis tot int. vd. levende en overl. leden der J.B. Als accolieten 4 leden van het bestuur, 2.30 lof. Vrijdag: le vrijdag der maand, bijz. toegewijd a.h. H. Hart v. Jezus, 6.30 H. Comm., 7 u. best. hoogmis t.e.v. 't H. Hart.tot int, algem. H. Communie der schoolkinderen en der jeugdstandsorganisaties. 's Av. 7.30 lof, na het lof godsdienstcur sus in school. Zaterdag: le zaterdag van de maand, bijz. toegewijd a.h. Onbevl. Hart v. Maria, 7.30 lm tot dank zegging, biechten van 5.30—6.30, 7.30 lof t.e.v. Maria. Op eerste vrijdag is de H. Mis v.h. feest van 's Heren besnijdenis. Accolieten: Harrie Hendriks en Jeu Timmermans. Kerkpoetsen: Toos Spreeuwen- berg i v.d. Goor. I RAAT HEIDE Zoi Onnozele kinderen: 7.30 Ewals-Fleuren, 10 u hoogiuio overl. priesters van ons Bisdom, 3 u. Lof. Maandag 8 u. overl.fam. Gielen- Swinkels. Dinsdag 8 u. t.e.v. H. Thomas v. Aquino, t.z.int. Woensdag 7.30 voor Gods zegen in 't gezin. Donderdag, Nieuwjaar, 7.10 H. Communie, 7.30 overl.fam. Droesen, 9 u. H. Communie, 10 u. Hoogmis tot bijz. int. Vrijdag, eerste vrijdag, 7.30 Hoog mis tot een bijzond. intentie, 8.30 avondmis voor de jeugd. Zaterdag, eerste zaterdag, pries ter-zaterdag, 8 u. Henricus Rutten, 7 u. biechten, 7.30 Lof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag onder't octaaf van Kerst mis: 6.30 lm. overl. fam. Janssen- Drabbels, 8.10 lm fam. Willemse- Spreeuwenberg, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis t.e.v. H. Gerardus, 2 u. lof. Maandag 7 30 lm. Janv. Vegchel. Dinsdag 7.30 lm. Albert Fleurkens en Elisabeth Claessens. Woensdag 7.30 lm. overl. fam, Vollenberg-Arts. Donderdag, Nieuwjaarsdag, feest van de Besnijdenis des Heren, feestdag van devotie, 6.30 lm Harry Goumans, 8.10 overl.ouders Jansen- Heiligers, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis overl. fam. Arts-Basten. Vrijdag, eerste vrijdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart uit dankb. fam. Deriks-Hendrikx, daar na uitstelling en toewijding. Zaterdag, eerste zaterdag: toege wijd a.d. verering v.h. Onbevl. Hart van Maria, 7.30 lm overl.fam. Cus- ters-Robins, 6 u. Marialof. RECTORAAT SMAKT Zondag: feest v.d. H.H. Onnozele Kinderen, 6.15 lm voor de vervolg de kerk, 7.30 lm tot zek. int., 10 u. hoogmis, 6 u. lof. Maandag: 6.30 lm uit dankbaar heid voor verkregen weldaad, 7.30 lm voor overl. ouders. Dinsdag: 6.30 lm voor een zieke, 7.30 lm t.e.v. O.L.Vrouw van Alt. Bijstand best. door familie van de PaschRoodbeen. Woensdag: 6 30 lm t.e.v St Jozef, 7.30 lm voor Theodorus de Haart. Donderdag: Nieuwjaarsdag, feest- van 's Heren Besnijdenis, 6.30 lm om Gods zegen af te smeken, 7.30 lm tot zek. int., 10 uur hoogmis. Vrijdag: le vrijdag der maand, 6.30 lm voor Jozef Gooren, 7.30 gez, H. Mis t.e.v. 't H. Hart, na de H. Missen uitstelling, litanie van het H. Hart en zegen met het Aller heiligste, tussen de H. Missen ge legenheid tot biechten. Zaterdag: priesterzaterdag; 6.30 lm voor priesterroepingen, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw v.d. berg Carmel, van 57 uur biechten, 7.30 lof. Onze afdeling brengt U een prachtsortering Zeer voordelige prijzen Profiteer hiervan Kom verder... Kom beter voor de i Kom voordeliger uitl S.V.V.-nieuws In een wedstrijd, waarin ons le elftal slechts bij vlagen de kans kreeg om hun normale spel te ont plooien, werd desondanks een alles zins verdiende 3—2 overwinning op Wit-Zwart behaald. Deze tegenstanders lieten duide lijk zien, tot elke prijs te will voorkomen, dat zij vaster op laatste plaats zouden worden g drukt. Onze ploeg kon moeilijk op gai komen; mogelijk heeft de vrije zo dag hen geen goed gedaan. De Wit-zwart speelwijze gaf de onzen weinig gelegenheid hun eigen spel te spelen, waardoor de wed strijd in zijn geheel honeaon de maat bleef, van wat we tot dus verre in thuiswedstrijden gewend waren. Veel gelegenheid om zich in te spelen kreeg men niet, want Wit-Zwart startte met snelle open aanvallen en onze verdediging moest alle zeilen bijzetten, om deze aanvallen af te slaan. Weldra werden echter de eerste tegenstoten gelanceerd, doch voor alsnog te onsamenhangend en te weinig overtuigend van opzet, om de fel koppende Wit-Zwart verde digers te verslaan. Na 20 min. kregen we echter een goede aanval, waarbij Koonings op de rechtervleugel met een mooie voorzet de tot koppen gereedstaande Lucassen zou bedienen, een Wit- Zwart verdediger wist deze voorzet weliswaar te onderscheppen, doch kon niet verhinderen, dat de bal na zijn hoofd toch bij de man kwam waarvoor hij bedoeld was. Met een fikse kopstoot gaf Lu cassen, keeper van Leeuwen, geen schijn van kans. Ook hierna behield het spel een afwisselend karakter, met om beurten de partijen in de aanval. 3 min. voor rust kwam de gelijkmaker, toen door 'n weifeling in onze voorposten van de verde diging, de Wit-Zwart middenvoor een vrije schietkans kreeg en met een laag strak schot in de hoek, onder de vallende v. Boven door, raak schoot. Lang plezier hadden ze echter niet van dit doelpunt, want meteen trok onze voorhoede nu even zelfbewust ten aanval en nog juist voor het Ingaan van de rust, wist Lucassen zich een goede kans te scheppen. Zijn hard schot werd weliswaar gestopt, doch de hoog terug springende bal was wederom een prooi voor Vic, die er nu zijn hoofd onder plaatste en met een bekeken stootje de leiding hernam. 2—1. 10 min. na rust zag de ver naar voren opgedrongen Philipsen, Ven- nekens in de juiste positie, om op de hem eigen manier, een kans te wagen. Prompt kreeg deze dan ook de bal op maat aangegeven, wist handig zijn tegenstander te om spelen en tegen zijn goed geplaatst schot, was ook de doelman mach teloos. 31. Direkt hierop had Sjaak die het nogal eens zwaar te verduren kreeg, doch zich niet liet intimi deren en goed op dreef was wederom sukses, nu echter had de scheidsrechter ergens buitenspel ge constateerd en keurde dit doelpunt af. Was reeds voor de rust het Wit- Zwart spel dikwijls wat overdreven hard, bij deze achterstand werden alle remmen losgegooid en werd het voor onze jongens een zware karwei, om zich staande te houden en heelhuids de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Het enigst mogelijke tegenwapen moest in stel ling gebracht worden en dus ging men de zaken ook feller aanpakken. Het spel werd hierdoor nog min- met de moderne en economische THAMES 800 BESTELWAGEN laadvermogen 1000 kg. Ga met uw tijd mee! U vergroot uw klantenkring, u bezorgt véél sneller.., u maakt meer winstI Informeer naar de fantastische moge lijkheden yan deze frontstuurhestel- vvagen met de beproefde 61 PK Consul-motor. Bijzonder gunstig laadvermogen Yan 1000 kg, laadvolume, 4,8 m3» Automo on MEER AUTO VOOR UW GELD der fraai, maar de spanning nam uitermate toe. Na 20 min. wist een Wit-Zwart aanvaller, „handig" de bal uit van Bovens armen te tikken, om daar na met een handig trapje de bal over de doellijn te werken. Heftige protesten van onze aan voerder mochten niet baten, de scheidsrechter rook 't luchtje blijk baar niet en ging met het doelpunt akkoord. (Na afloop was hij tot andere gedachten gekomen, maar toen was het wat laat om hierop terug te komen). Door dit meevallertje gesteund trok Wit-Zwart, zo mogelijk, nog een paar registers erbij open, doch verder dan een legio aantal vrije trappen tegen zich, brachten zij het niet meer. Al met al een wedstrijd, die wei nig bevrediging kon geven, maar waaruit de volle winst toch door ons werd weggesleept. Ons 2e elftal kwam niet binnen de lijnen, daar door de veelvuldige regen, het Wit-Zwart terrein was afgekeurd. Ditmaal een ere-saluut aan ons 3e elftal. De manier waarop een normaal veel sterker Hegelsom, werd verslagen, verdient alle hulde. Deze medegegadigde voor het kam pioenschap was vooral de eerste helft van de strijd verreweg in de meerderheid. De ene aanval op de andere rolde op ons doel af, maar met een vinnige verbetenheid, zoals dit seizoen nog niet vertoond, wist de verdediging telkens weer een doelpunt te voorkomen. Bovendien wist keeper Hendriks op prachtige wijze, een paar bijna zekere tref fers op 't nippertje onschadelijk te makken. Toch slaagde onze ploeg v sterkt met een paar oude rotfc uit het glorieuze 5e er in, o, bij een van de zeer sporadische aar. vallen, de stand nog voor rust o) 1—0 te brengen, toen Reijnders bij een doelworsteling een gaatje vond waardoor hij meteen raak schoot. Na rust was het spel meer ver deeld en met goede open aanvallen werden nu meer uitvallen onder nomen en tot viermaal toe, met sukses. De kanonniers waren van Els, Reijnders en Poels. Hopenlijk heeft deze overwinning de nodige inspiratie gebracht, om de resteren de wedstrijden op dezelfde wijze te volbrengen. Ons 4e elftal heeft de moeilijkste wedstrijd van het seizoen, jammer genoeg, niet tot een goed einde kunnen brengen. Op een bijna on bespeelbaar veld werd met 62 verloren van Brughusia, zodat de eerste nederlaag wel erg hard aan kwam. Wij vertrouwen er op, dat deze eerste nederlaag niet aanlei- leiding zal zijn om de moed op te geven, maar dat de volgende wed strijden met hetzelfde élan van voor heen zullen worden gespeeld, om toch zeker de zeer eervolle tweede plaats te bereiken, waar bij komt, dat een achterstand van 4 punten toch helemaal niet onmogelijk is, om in te halen. Elke ploeg kan een minder goede dag hebben en de kansen kunnen zich keren. Programma voor zondag 28 dec.: Het 1ste elftal ontvangt RKDEV uit Arcen en alhoewel Arcen ook voor lijfsbehoud strijden dus even als Wit-Zwart, fanatiek tegenstand zal bieden, mogen we toch wel op een overwinning rekenen. Venray 2 is vrij en kan dus uit rusten van de wedstrijd op 2e Kerstdag. Venray 3 speelt thuis tegen Mei - derslo en heeft dus de kans om de krachttoer van verleden zondag nog eens te herhalen en zich daarmede wat hogerop te werken. Venray 4 moet naar Resia 2. Niet bij de pakken neerzitten. Het is toch veel prettiger om te winnen dan te verliezen, dus met nieuwe moed verder op het oude pad der overwinningen. Venray 5 komt ook weer aan bod en hopenlijk nog voldoende in vorm om America 3 met een nederlaag naar huis te zenden. Schaaknieuws Dinsdag 30 december a.s. ont- ngt de S.C. Venray, bezoek van pelers van de schaakvereninging mburg. )e S.V. Hamburg, is een van de sterkste en grootste verenigingen van Duitsland. 8 spelers van deze vereniging maken een klein schaak tournee, ze spelen o.a. in Uedem en Kamp Lintfort in Duitsland. Het was voor ons dan ook zeer verheugend, dat zij aanboden om ook in Venray te komen rpelen. Aangezien deze schakers van Hamburg, allen hoofdklasse spelers zijn, hebben wij ons achttal ver sterkt met enkele spelers uit Eys- den België, o.a. de heer Coningff, kampioen van Belgisch Limburg. Het beloofd dan ook een span nende en interessante wedstrijd te worden. Allen die interesse hebben voor het schaakspel zijn van harte wel kom om van deze strijd te genieten. De wedstrijd begint om 7 uur in ons clublokaal. Kerkbestuur of Gemeente Bereidt de weg des Heren, maakt zijn paden recht. Elke kloof moet worden gedempt, iedere berg wor den geslecht, de oneffen wegen effen worden- Is het niet een grote schande, dat in de 20ste eeuw de inwoners van Leunen in het bijzon der van de Steegh niet droogvoets het huis des Heren kunnen be zoeken. Is het de Gemeente of Kerkbe stuur die hiervoor te zorgen heeft, of betalende mensen van de Steegh geen wegen- of gemeente-belastin gen. A. De Eerste Kamer heeft nog geen beslissing genomen over de ver hoging van het tarief van de jacht akten en van de bijdragen aan het jachtfonds, die minister Vondeling had voorgesteld. Er was nogal wat bezwaar tegen dit wetsontwerp, vooral van de heer zegers (KVP) die vreesde, dat voor al de kleine jager door de kosten verhoging van deze toch al niet goedkope sport geen kans me01" krijgt. Als het aantal jachtzkte- houders afneemt, zal daar ooven- dien de bestrijding van he' schade lijke wild onder lijde«- boer zaait om te maaiew» niet om het wild in het leven te houden", aldus de heer Zegers- Mr. In 't veld (P.vd.A.) zei, dat een aants* leden van zijn fractie tegen souden stemmen, eveneens omdat de kleine man van de ver hoging de dupe wordt. Minister Vondeling betoogde, dat de kostenverhoging op de totale kosten weinig uitmaakt. Voor wat betreft de wildschade was hij van mening, dat bij afweging van landbouw- en natuurbeschermings- belangen, het bestaan wildstand dient te wore teerd. Het beste middc smarten te vergeten, anderen te lenigen.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 256