FORD SPORT Voetverz Herfst P Klompen J. WoH Kerkelijke Diensten O. en O. De5eSus-aktie Film-agenda feestdagen nET WARENHUIS L. J. van Haren Patates frites MSHE/Jiraml Najaars- schoonmaak Het Warenhuis Overl G0RDIJ bom sierhee conife vaste pl speeje Het War Extra ki Speetki Kerstké Nieuwj I en -bi van 21 tot en met 28 dec. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: kapelaan van Leipsig. 4e Zondag vd. advent: 6 30 Ant. Fransen echtgen. en overl. fam., 7.30 Gerardus Geurts en Wilhelmina Linders-van Herpen, 8.30 kindermis tot zek. int., 9.15 pi. hoogmis voor de parochie, 10.30 H. Oudenhoven en echtgen., 3 u. kinderzegen, 6 u. sluiting van de Missie. Maandag: 6.45 vd. GoorVerdelle en vd. Goor—Peeters, 7.30 W. Ous tersOudenhoven, 7.30 vr. Noyen en zoon Simon, 8.15 best. jrd. Wil lem vd. Vegt, 8.15 Franssen-Beklet. Dinsdag: 6.45 Hendrika Peeters- Takken, 7.30 overl. fam. van Ass— Delhooven, 7.30 Chris Goumans, 8.15 best. jrd. Godefridus van Opbergen en Petronella Theeuws, 8.15 mevr. Drenth. Woensdag: 6.45 Frans Janssen, 7.30 Piet Rongen (buurt), 7 30 G. Ligthart(buurt), 8.15 Dr. Bloemen, 8.15 H. Jacobs, biechten van 6—8 u. KERSTMIS: 12 u. nachtmis ge volgd door twee stille Missen, nacht mis voor de parochie, 2. H. Mts vr. Swinkels, 3. G. Peeters; 6 u.H. Mis, hierin worden vooral de school kinderen verwacht. De ouderen worden verzocht om het midden schip in deze H. Mis vrij te laten voor de kinderen, 2. H. Mis vr. Ver- straelenvan Meyel, 3. H. Mis Deken Haenraets; 8 u. afgest. fam. P.H. Arts—Kuypers, 2.H. Mis Jans sen—Cox, 3. H. Mis Maria de Voys— Oostveen; 9.10 lm H. Erkelenz en echtgen., 9.35 lm Harrie Jacobs, 10 u. best. d. G. Ligthart (vastelaoves- klup), 5 u. plechtig lof. Vrijdag: Tweede Kerstdag. 6.30 zek. int. R, 7.30 Sjang Janssen. 8.30 kindermis tot zek. int. (alleen toegankelijk voor kinderen), 9.15 Hoogmis best. dienst Helena Gou- mans-Peeters en overl, fam. Gou mans-vd. Broek, 10.30 Harrie Ste vens en zoon Antoon, 5 uur pl. lof. Zaterdag: Derde Kerstdag, 6 30 Piet Rongen, 7.30 Schreurs-Verdel- len, 8.15 Jacobus Odenhoven, 9 uur O.L. Vrouw-hoogmis, 5 uur plechtig lof met Te Deum. Aanbidding op Derde Kerstdag Van 10—10,30 Petrus Banden- school, 10.30—11 u. Dr. Poelsschool, 1112 uur meisjesschool, 12-1 uur misdienaars, 1—2 uur H. Familie, 23 uur Congregatie, 3—4 uur meisjesschool, 45 Christ, moeders. Biechten voor Kerstmis Aangezien we deze week Missie hebben gehad, zal er alleen biecht gelegenheid zijn op woensdag voor Kerstmis van 6—8 uur. Communie in de Nachtmis Volgt de aanwijzingen van de accolieten op voor een ordelijk ver- Vrijdag om 8.30 kindermis, alleen toegankelijk voor kinderen. Gedurende de drie Kerstdagen is in onze kerk aanbidding. Kerstdag wordt aan alle zieken de Communie gebracht op de ge wone tijd. Tweede Kerstdag is geen onthou dingsdag. RECTORAAT PATERSKERK 4e Zondag vd. Advent. De enige schaalcollecte is voor de onkosten vd. Missie. Voor de oefeningen zie men het Missie-programma. Maandag, H. Thomas, apostel. Dinsdag, Mis 4e Adventszondag, 7.30 lof. Woensdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Van 37 u. biech ten, om 7 u. wordt de kerk gesloten. Donderdag, Hoogfeest v. Kerst mis: 12 u. pl. Nachtmis, gevolgd door een stille H. Mis, 5 u. de pl. Dageraadsmis, gevolgd door een H. Mïs, 8 u. drie H. Misser., 10 uur de Hoogmis, 5 u. (dus niet om 7 u.) plechtig lof met feestpredikatie. Vrijdag, 2e Kerstdag, dag van devotie: H. Missen als op zondag, 7 u. lof met Kerstoverweging, feest van St. Stephar.us, eerste marte laar. Vandaag mag men vleeseten. Zaterdag, H. Joannes, apostel en evangelist. Van 3 lot 8 u. biechten. De Nachtmissen De H. Communie wordt uitge reikt na de Communie van de Priester. Men wordt verzocht rij aan rij naar de Communiebank te komen, vooraan te beginnen. In de eerste nachtmis kan géén gebruik worden van het priesterkoor, wél in de tweede om 5 uur. De Kerstliedjes, die gezongen worden, vindt U op uw plaats klaar liggen. Men kan die mee nemen naar huis en ze de volgende dagen telkens meebrengen. MIS-INTENTIES Zondag: 7.45 Jacoba Vullings, 9 uur overl. fam. v.d. Munckhof- Goumans, 10.30 uit dankbaarheid v. 12V,-jarig huwelijk v. kinderen in Canada. Maandag: 7 uur overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7.45 overl. fam. v. Meijel- Willems, 8.30 Wilhelmus Thielen en zoon Piet. Dinsdag: 6.15 t.e.v. St. Antonius, 7 uur jrg. Wilhelmina Holtackers- van Bree, 7 uur bijz. int., 8.30 H. Rutten als lid vd. Derde Orde. Woensdag: 6.15 Jan Arts, 7 uur overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7.45 Petro nella Pouwels-Friesen als lid vd. Derde Orde, 8 30 overl. fam. Bouten- Verschuuren. Donderdag: 6 uur Theod. Slits, 6.30 Jacobus Thomassen, 8 uur overl. ouders Janssen-Maurus, 8.30 bijz. int. Vrijdag: 6.30 overl. ouders Phi lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7.45 Jozef Vosters en dochter Annie, 9 uur jrg. Theodorus Slits en moedpr, 10.30 overl. fam. Linders- Verkoeyen. Zaterdag: 6.30 Theodorus Slits. PAROCHIE OOSTRCM 4e Zondag vd. advent: 7 uur H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 uur H. Comm., 10 u. hoogmis, 3uur kruis weg en lof. Maandag: 7.30 best. zm voor overl. fam. ThielenSteeghs. Dinsdae: 7.30 best. zm voor overl. fam. VerheijenMichels. Woensdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. MuyresDupont, vanaf 4.30 biechten in beide biechtstoelen. Donderdag: hoogfeest van Kerst mis, dag van verplichting, 12 uur Nachtmis, 8 uur stille H. Mis best. zm voor Helena Verkoeyen, 9.30 hoogmis voor vr. Linders, 3 u. lof. Vrijdag: 2e Kerstdag en dag van devotie, 7 u. H. Comm., 7.30 vroeg mis overl. fam. ThielenRutten, 9 uur H. Comm.. 10 uur hoogmis, 3 uur lof. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Jac. Vermeulen, 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN le Zondag vd. advent; 7 uur H. Mis v. overl. fam. Lucassen—Chris- tiaans, 8 u. voor de parochie, 9 u. voor Peter Loonen en Johanna Willemsen, 10 u. hoogmis v. Jacob Thijssen en Maria Verlinden, 3 uur lof, 3 30 H. Familie der mannen, Maandag: 7 u. voor Willem Lit- jens en Anna Jenniskens, 7.30 voor overl. fam. GoumansMichels. Dinsdag: 7 u. voor Gerard Voés- ten, 7.30 ges', jgt. Bernard van Meijel, echtgenote en kinderen. Woensdag: vigilie v. Kerstmis, ge boden vasten- en onthoudingsdag, 7 uur v. wed. SmitsMeijers, 7.30 sol. gest. jgt. Petronella Litjens, biechten van 24 en 58 uur, geen cursus voor 18-jarigen. Donderdag: hoogfeestv. Kerstmis, 5 u. nachtmis, daarna 2 lm waar onder H. Comm. en Kerstliederen, de nachtmis v. Peter J. Rongen en echtg., le lm voor Peter Emons en echtg., 2e voor Albert Loonen; 7.30 3 lm: de le voor Petronella Assel- berghs, 2e voor Gerard Verkoijen en dochter Lena, de 3e voor Henri Weijs; 9 u. 2 lm: le voor Vorster- mans—vd. Munckhof, 2e voor Jean Loenen, 10 u. hoogmis vd. parochie, 3 u. vespers van Kerstmis. Vrijdag: 2e Kerstdag, geen vasten- en onthouding, 7 u. voor overl. fam. OuwerkerkManders, 8 u. v. overl. fam. LoonenDuijckers, 9 u. voor overl. fam. HermansManders, 10 u. hoogmis voor Hendrik en Lena van Soest, 3 u. lof. Zaterdag: 7 u. voor overl. ouders BaltussenGroeneweg, 7.30 voor overl. fam. tot dankzegging, biech ten van 4—5 en 7—7.30, 7.30 lof t.e.v. O.L.Vrouw. Kerkpoets: Truus Voermans en Truus Claessens. PAROCHIE YSSELSTEYN 4e Zondag vd. Advent: 6 30 lm. overl. fam. Philipsen-Groetelaars, 8 10 lm. Jo Swinkels, 9.15 kinder mis, 10.15 hoogmis best. jg. Peter J. Jansen en Maria Willemse, 2 u. lof, 2.30 congregatie meisjes. Maandag 7.30 gez. zleled. overl. fam. Philipsen-Cremers. Dinsdag 7.30 maandd. Peter Joh. Willems. Woensdag, vigilie v. Kerstmis, geboden vasten- en onthoudings dag: 7.30 lm. Gerrit van Well en Wilhelmina Mulders, 5—6.30 en 7 9 uur biechten. Donderdag, Hoogfeest v. Kerst mis: 4 u. Nachtmis vd. parochie, gevolgd door 2 lm., le maandd. Jo Swinkels, 2e fam. Smits-Derks, 7.30 twee lm., le Alb. Fleurkens en Elisab. Claessens, 2e overl. fam. Willemse-Spreuwenberg, 10 uur hoogmis best. jg. Gerrit van Dijck, 3 uur vespers en lof. Vrijdag, 2e Kerstdag, dag v. devo tie, 6,30 lm. overl. fam.Vollenberg- Arts, 8.10 overl. fam. v. Ool-Alt- huizen, 9 15 kindermis, 10 u. Hoog mis best. zieled. overl.fam. Philipsen Cremers, 2 u. lof. Zaterdag 7.30 gez. jd. Wilhelmina Michels, 6 u. Marialof, tot 7.30 biechten. PAROCHIE OIRLO 4e Zondag vd. Advent, 3e zondag der maand: 6.30 H. Communie. Leesmissen om 7 uur en 8 30 t.e.v. H. Machutus, t.int. fam. vd. Berg- Philipsen, 10 u. Parochie-Hoogmis, 3 u. rozenkrans en lof t.e.v. OLVr. v. Altijdd. Bijstand, le collecte vd. kerk, 2e vh. Bisdom. Maandag 7.30 zieled. Johannes Houwen. Dinsdag 7.30 bestelde Hoogmis uit dankbaarheid. Woensdag 7.30 stichting Gerard Kemmelings, Anna M. Geurts en Anna M. Kemmelings. Van 4—7 u en van 89 u. biechthoren. Donderdag, Hoogfeest van Kerst mis: 5 uur nachtmis, gevolgd door een leesmis, 7.30 twee leesm., 9.30 leesm., gevolgd door de Hoogmis om 10 u., 3 u. vespers van Kerst mis, rozenkrans en iof. Vrijdag, 2e Kerstdag, dag van devotie, H. Diensten als op zondag 6 30 H. Communie. Leesm. 7 u. en 8.30,10 u. Hoogmis stichting Willem Vogelzangs en Petron. Swinkels, 8 30 lm. vd. levende en overl. leden Tuinbouwvereniglng. Zaterdag 7.30 best. jg. Hub. vd. Berg, 7 u. lof, 5—7u. biechten. Om biechtspreiding te bevorderen zal dinsdagavond worden biechtge- hoord van 4—7 u. en woensdag morgen van 10—12 uur. Aan de zieken zal deze week ook de H. Communie worden gebracht. PAROCHIE CASTENRAY Vierde zondag v.d. Advent. 10 uur Hoogmis v.d. parochie, 2.30 lof en rozenhoedje. Maandag: feest vd. H. Thomas, apostel, 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Geerets-Weijs. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Noyen-Arts. Woensdag: Vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthoudingsdag. 7.30 gez. H. Mis voor Antoinette Kurstjens-Zanders, van 3.30—7.30 gelegenheid tot biechten in beide biechtstoelen. Donderdag: Hoogfeest van Kerst mis. 4.30 uur Nachtmis, welke wordt opgedr. vd. parochie, daarna twee leesmissen waaronder kerstliederen worden gezongen. Leesmissen vd. bekering vd. zondaars. Onder alle H. Missen gelegenheid tot Commu niceren. Onder de nachtmis gelieve men het zangkoor daarbij voorrang te verlenen. 7 uur twee leesmissen voor Gertrudis Hendriks en Wilhel mina Voermans, 10 uur Hoogmis voor Truus Kuypers vanwege het personeel vd. pl. Boerenbond, 2.30 pl. vespers en lof. Vrijdag: Tweede Kerstdag. Geen onthoudingsdag. Feest van de H. Stephanus, dag van devotie. 10 uur Hoogmis voor Peter Philipsen, 2.30 lof en rozenhoedje. Zaterdag: feest vd. H. Joannes, apostel en Evangelist. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offer den, van 6—7 uur gelegenheid tot biechten, 7 uur lof en rozenhoedje. Kerstdag wordt van 7.30 uur Communie a.d. zieken gebracht. Kerkpoets: Mia Philipsen en An- ny Dinghs. RECTORAAT HEIDE 4e Zondag vd. advent: 7.30 tot een bijz. int., 10 u. hoogmis uit dank baarheid, 3 uur lof. Maandag: 7.30 Hendrina Hendrix- van Dijck. Dinsdag: 7.30 Lambertus en Gerardus Manders. Woensdag: vigilie van Kerstmis, vasten- en onthoudingsdag, 7 30 overl. fam. NellenRutten, 56 en 8—9 u. biechthoren door de rector. Donderdag: hoogfeest v. Kerst mis, 4.30 plecht, nachtmis, voor het geestelijk en tijdelijk welzijn v.d. Heide, gevolgd door een stille H. Mis en een tot bijz. int. t.e.v. O.L. Vrouw, 8 u. stille H. Mis v. Martin Peeters, 8.30 uit dankbaarheid, 9 u. hoogmis, 3 u. plechtig lof. Vrijdag: H. Stephanus, 7.30 voor Henricus Hub. Rutten van de mis dienaars, 10 u. hoogmis uit dank baarheid, 2 30 lof. Zaterdag: H. Johannes Ap., 7.30 t.e.v. O.L.Vrouw v. Altijddurende Bijstand, 7 u. biechten, 7.30 lof. RECTORAAT SMAKT Vierde zondag van de Advent. 615 lm. voor Gertrudis Gooren-van Heesch, 7.30 lm. v. Maria Coppus- Schoenmakers, 10 uur hoogmis voor onze weldoeners, 6 uur Advents- oefening. Vandaag collecte voor de Kath. Limb. Emigratiestichting. Maandag: 6.30 lm. v. fam. van de Winkel-Geurts, 7.30 lm. vd. wereld vrede. Dinsdag: 6.30 lm. tot zek. int., 7.30 lm. v. Jan Zegers. Woensdag: vigilie van Kerstmis, vasten- en onthoudingsdag. 6 30 lm. v. Piet Rongen, 7.30 lm. v. Wed. Barends-Litjens. Van 48 uur ge legenheid tot biechten. Maandag, dinsdag, woensdag is er na de H.H. Missen gelegenheid om te biechten. Donderdag: Hoogfeest v. Kerst mis. De plechtige nachtmis is om 5 uur, waarna nog twee gelezen H. Missen, waaronder de H. Com munie wordt uitgereikt. 7.30 drie gelezen H. Missen, 9 uur twee gel. H. Missen waarna om 10 uur pl. Hoogmis, 3 uur lof. Vrijdag: Tweede Kerstdag, feest v.d. H. Stefanus. Vandaag is geen onthoudingsdag. 6.15 lm. voor fam. vd. Winkel-Geurts, 7.30 lm. v. fam. Derks-Meulensteen, 10 uur hoogmis. Na de hoogmis wordt de pauselijke zegen gegeven. 6 uur lof. Zaterdag: feest vd. H. Johannes, apostel en evangelist. 6.30 lm. uit dankbaarheid, 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw v.d. Berg Carmel, van 6.30 tot 7.30 gelegenheid tot biechten. De rentree van O. en O. was met de eerste uitvoering voor de schooljeugd, defilm „Viva Zapatha" een sukses geworden. Of 't jeugd- concert op 11 dec. voor 't zelfde publiek dat ook zou worden, was nog een vraag. Uitlatingen van de jeugd zelf deden niet 't beste ver wachten. Maar O. en O. is er juist om op te voeden tot waardering van echte schoonheid. In dit opzicht hebben de zanger Leo Rommerts, bas-bariton en de heer Pastist, die uitslag en ver klaring gaf bij de liederen, hun taak uitmuntend vervuld. Het programma bestond uit volks liederen van vele landen: Neder land, vertegenwoordigd door ver schillende van zijn dialecten, Enge land, Schotland, Frankrijk en Spanje. Van begin tot het eind werd de jeugd geboeid door het bevattelijke betoog van de heer Patist en de warme stem van Leo Rommerts. Zij lieten het volkslied in zijn eigen karakter horen en bewezen de jeugd dat dit soort liederen geen kinder achtige liedjes uit de oude doos zijn. Leo Rommerts bracht met zijn senoor geluid dit eigen karakter van 't volkslied soms zelfs op bril jante wijze naar voren, terwijl hij zichzelf begeleide op de gitaar. Als inleiding op een volgende middag die aan het kunstlied ge wijd zal zijn, stapten zij op het eind van hun voordracht over op een voorbeeld van dit soort liederen en brachten zij „Die zwei Grena- diere" ten gehore. Een zeer geslaagde middag. Met zulke uren vol echte muziek kan het niet anders of het hart van de jeugd moei opengaan voor de schoonheid van de muziek. Alleen op zulk een wijze zullen zij het leren verstaan en waarderen. Wij zouden willen beginnen met een waarschuwing. Wacht niet te lang met het kopen (bij winkeliers in alle plaatsen van ons land ken baar aan SUS-raambiljetten) van SUS-loten of het bestellen door middel van giro 4028 ten name van SUS—Rotterdam. Bij vorige SUS-akties moesten vele mensen teleurgesteld worden. Wanneer men 5 gezellige radio- trekkingsavonden wenst met de kans op een van de 5 woonhuizen, ter waarde van f 25.000 of goeder en geheel in uw keuze, of een van de vijfduizend andere waardevolle prijzen, waaronder studiebeurzen, of goederen naar keuze, of TV-toe stellen, scooters, naaimachines enz alle prijzen belastingvrij, stel dan het kopen of bestellen van SUS- loten, die in 5 kleuren verkrijg baar zijn, niet uit. Ditmaal zijn de baten van deze lustrum-aktie bestemd voor het Katholiek Hoger Onderwijs Fonds en het Landelijk Sekretariaat van de Katholieke Actie. Loten in 5 kleuren t.w. 5 series ieder van 320.000 loten a f 1 p.st. Adres voor inlichtingen: Heem raadsingel 303 Rotterdam. S.V.V.-nieuws Programma voor a.s. zondag 21 december: Venray I ontvangt Wit-Zwart '32, dat nog steeds de laatste plaats op de ranglijst inneemt, dochde laatste weken bezig is om zich toch enkele winstpuntjes te vergaren en zo doende deze minder begeerde, posi tie te kunnen overdragen. Onze ploeg kan er op rekenen, dat deze tegenstanders zich niet zo gemakkelijk gewonnen zullen geven en vooral onze voorhoede zal op een fel verzet stuiten, gezien de uitslagen van de laatstelijk door Wit-Zwart gespeelde wedstrijden. Verleden jaar werd de thuiswed strijd met 5—2 gewonnen en ook ditmaal menen we op de uitslag gerust te mogen zijn. Venray 2 gaat op bezoek bij Wit- Zwart 2 en daar in Venray in het begin van de competitie met 10—1 werd gewonnen van de Wit-Zwart- reserves, zijn onze jongens toch wel aan hun eer verplicht, om ook in Weert voor een overwinning zorg te dragen. Venray 3 speelt thuis tegen He- gelsom en naar we vrezen, met weinig kans op sukses. De puntjes zijn echter broodnodig en daarom aangepakt, ga er eens de gehele wedstrijd met een laaiend enthou siasme op los, met vlotte open aan vallen en waag op tijd een schot. Speel met overtuiging en tracht in elk geval je huid zo duur mogelijk te .verkopen. Venray 4 komt ook weer aan bod, na 3 zondagen op non-actief te zijn geweest. Het is te hopen, dat deze lange rust geen ongunstige invloed zal hebben op de voormalige goede vorm. De gelegenheid om door trai ning conditie en vorm op peil te houden is jammer genoeg niet vol doende benut. We hopen nu maar, dat de „hon ger naar de bal" een en ander vol doende zal compenseren, want juist a.s. zondag zal het bewijs geleverd moeten worden, dat men aanspraak wil maken op de bovenste plaats. Men gaat een bezoek brengen aan de, eveneens ongeslagen, leider Brughusia, dat echter nog geen enkel verliespunt heeft. Dit zal een zeer zware dobber worden en we zijn extra benieuwd naar de afloop. Venray 5 is vrij. Voor 2 e Kerstdag is door de K.NV.B. voor de amateurs een in haalprogramma vastgesteld, waar door ons le en 2e elftal in twee weken, 3 wedstrijden krijgen te spelen. Het le elftal moet dan naar Stein om de eertijds, i.v.m. het overlijden van de Paus, uitgestelde wedstrijd tegen De Ster af te werken. Het 2e elftal trekt wederom naar Weert, ditmaal om Wilhelmina 3 de puntjes afhandig te maken. Momenteel is nog niet bekend of voor de lagere elftallen, ook wed strijden worden vastgesteld op 2e Kerstdag. „Oostrum"-nieuws Nee, het werd niet zoals onze trainer zo graag had gezien, een overwinnig. Het werd een verras send grote nederlaag. Maar liefst met 1—4 gingen wij ten onder. Of het kwam door de vermoeienissen van de Sinterklaasavond of 'n gevolg was van enkele noodzakelijke ver anderingen in de opstelling, of door een samenloop van beide factoren? Wij weten het niet. Maar vast staat, dat Achates ons in de eerste helft overspeelde. Wij zaten nergens en zij overal. De wedstrijd stond onder zeer goede leiding. Achates verdiende de overwinning volkomen, daarvoor was hun spel in de eerste helft te gevaarlijk. Ottersum had een knaap van een jongen als mid voor opgesteld. Deze knaap heeft onze achterhoede han den vol werk bezorgd. Hij was bij zonder actief en bleek ook nog be hoorlijk te schieten. In onze voor hoede zat deze middag geen verband. Daarbij kwam nog, dat onze links buiten volkomen uitgeschakeld werd door Achates-rechtsback, ook al zo'n vechtjas. Wat de wedstrijd betreft. Otter sum startte zeer snel en zette onze achterhoede meteen onder druk. Het eerste doelpunt werd gemaakt na een goede combinatie van de Ottersummers. Oostrum antwoordde met een zeer mooi doelpunt van de rechtsbuiten, deze middag zo on geveer de enige gevaarlijke speler in de voorhoede. Achates kwam pas goed op dreef. Binnen een kwartier tijd bezorgden ze ons een 14 achterstand. Daar mee ging de rust in. Alle goede bedoelingen van Oos trum in de tweede helft ten spijt, het ging niet. Wel waren wij nu de overheersende ploeg. We bleken echter niet in staat de Achates ver dediging te kloppen. Geen enkel doelpunt stonden deze harde op ruimers ons toe. Bij al dat werken voor het vijandelijk doel, verloor onze rechtsbuiten zijn brii en was daarna voorgoed uitgespeeld. Al be woog onze linksbinnen ook hemel en aarde. He bleef 1—4. Ons 2e elftal deed net iets beter en verloor maar met 2—4. Zij waren deze middag nog de besten, want ons 3e elftal moest ook met 14 ten onder. Vanaf deze plaats willen we An toon een spoedig herstel wensen en voor Hay een oprechte beter schap hopen. Zondag gaan we naar Lomm. Thuis werd het een nederlaag. Wat gaan we doen? Het moet toch mo gelijk zijn om een overwinning te behalen. We zullen maar afwach ten en niet voorbarig zijn. Het tweede is vrij en het derde begint om 2 uur een thuiswedstrijd. VOLLEY Na 6 overwinningen hebben onze Venrayers de leiding in de 2e klas. 9 Dec. speelde V.C. Rooy in Ven- lo PSOV 2. Aanvankelijk was het spel zeer stroef en de laatste won de derde set met 15—12. Rooy her stelde zich toen en won de wed strijd met 3—1. Omdat PSOV niet in Venray kon komen spelen, werd meteen een tweede wedstrijd ge speeld. Nu toonde tie Venrayers duide lijk hun superioriteit. De setuitsla gen waren 155, 150 en 153 voor Rooy. Zaterdag won Venray van Con cordia uit Helden-Panningen met 3—0. De stand in de tweede klas heren is nu als volgt: VC Rooy 7 6 1 0 13 UVS 2 8 5 2 1 12 VCT 2 5 5 0 0 10 TVC2 6 3 0 3 6 TVC3 6 2 13 5 VCT 3 5 2 0 3 4 Concordia 7 0 3 4 3 Tupos 7 115 3 PSOV 2 5 0 0 5 0 Hockey-nieuws De wedstrijden voor de heren werden zondag j.l. afgelast. De dames speelden te Venlo tegen Venlo Girls II en zullen aan deze wedstrijd geen prettige herinnerin gen bewaren, niet zozeer vanwege de 10 nederlaag, als wel door de manier waarop de wedstrijd geleid werd. De Venlose strafcirkel was blijkbaar verboden terrein voor onze voorhoede, omdat er onher roepelijk gefloten werd als men in de buurt kwam. Jammer dat ten slotte twee minuten voor tijd de bal via een Venrays been in het Venrayse doel terecht kwam, het geen een strafdoelpunt betekende. Morgen wordt er gespeeld dames VenrayEindhoven en heren Ven rayBoxmeer (vriendschappelijk). Der veruntreute Himmel De film die deze week in het Luxor-Theater draait, is in velerlei opzichten merkwaardig. Op de eerste plaats, dat we deze film in Venray krijgen, terwijl hij in de grotere plaatsen nog niet ge draaid is. Dat streelt natuurlijk ieders chauvenistisch hart, maar toont daarnaast, dat Luxor kosten noch moeite spaart om iets goeds naar Venray te brengen. Op de tweede plaats is het een ietwat vreemd verhaal, wat hier verfilmd is. Frans Werfel, de schrijver o.a. van het bekende boek Bemadette, heeft in dit boek het aangrijpende verhaal geschreven van de oude dienstmaagd Teta Linek, die meent een plaats in de hemel te kunnen kopen, door de studies van haar neef te betalen, die op het semina rie zich voorbereid op het priester schap. Maar aan het einde van haar leven, moet zij tot de erkenning komen, dat haar neef haar be drogen heeft, helemaal geen pries ter geworden is en met haar duur verdiende spaarcentjes goede sier heeft gemaakt. De zielestrijd van deze eenvoudige dienstmeid bij het ontdekken van het bedrog, haar bedevaart naar Rome, waar zij tenslotte weer rust vindt in de erkenning, Dat God on eindig barmhartig is en ook haar de hemel geven zal, zijn hoogte punten van dit boek, dat reeds vele lezers trok. Op de derde plaats is deze film merkwaardig, omdat voor het eerst in een speelfilm als deze, niet al leen een Rome-bedevaart zo uit voerig verfilmd is, dat ieder zich zelf als bedevaartganger kan be schouwen, maar vooral, omdat hier in een openbare audiëntie vanZ.H. Paus Pius XII in de machtige St. Pieter, een der hoogtepunten is geworden. En om het verhaal en om de verfilming der openbare audiëntie en de vele plaatsen in Rome, die iedere pelgrim bij zijn bezoek aan de H. Stad, ook zeker gaat bezich tigen, bevelen wij gaarne deze film in Uw aandacht aan. HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Jullanasingel 2 Tel. 566 Voor de borrelglaasjes wijnglazen bierglazen onderzetters dienbladen vlaschotels coctailprikkers kop en schotels serviezen gebakst ellen schenkkurken kurketrekkers enz. Hofstraat 10 Julianasinge 12 Telef. 566 biedt de sleutel tot het geluk Ga beslist vandaag nog naar de Official Ford Dealer: Automobielhandel Een nieuwe mantel of jurk GRATIS kunnen wij U niet geven, maar wel kunnen wij van het gekochte stof bij ons, voor U een goed pas sende jurk of mantel maken tegen voordelige prijs. HET WITTE HUIS Langstraat 13 Tel. 230 snijders pannen en HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hotst raat 10 Julianasingel 2 Welkome geschenken voor de komende feestdagen o.a. Dressoirlopers en bijpassende Tafelkleden zeer modern Divankleden, Ontbijtlakens, Tafellopers, Kussendekjes, Wanddoeken, etc. Kortom alles voor uw woning. Ook voor bedden, dekens, lakens, stalen en rotan meubels dit alles vindt u in HET WITTE HUIS Langstraat 13 Tel. 230 J. de Bruyn-Delsing Sterke cocoslopers balatum viltpapier enz. HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. all# o»K«<cri»jin 0 hypothekan 0 financieringen. llAKM. JULIANASINGEL41 7°5M80) JUUWW-» NA KANTOORTIJD 462 Alle schoonmaakartikelen Hofstraat 10 Julianasingel 2 Tel. 566 Bestelt uw visiteka LOONEN-CL Ook voor alle and< (elke 4e donderdag I.v.m. het Kerstfees van 1.30—6.30 uur Janssen, Stationstr< voor pedicure en v steunzolen, elastiekt Pijnloze beha Opgegeven privé aan huis worden n; volgorde afgewerkt. Medisch ged. v VENLO 1 Bij onze grote cred nog steeds-9»; gratis gemaakt HET WITTi Langstraat 13 J. de Bruyn- Import-Gros vraagt in ieder; actieve win zelfstandige voor de verkopp en T.V.'s aan pai Zonder rente en maanden. Brieven onder hr van dit blad. Alle soc kunt U bes Boomkwe „Bloemenlu P. VAN Lambertusplein 1 Alle planten uitjei Wij verzorgen *00 verzorging van uw Het tfic fa. Th. Pouvt Hofstraat 10 Grote partij nieuwe f 10.—; er 2 fauteuils en'sa 2 gemakkelijke s1 kloostertafels J 2 fauteuils en 4 t bekledirig Huiskamer gotis dressoir, uitschuift; en 4 stoélei Eiken slaapkathei commode met 3Ü1. Stalen slaapkamer; enz. Venrayse Mc Import-Gros vraagt in lede] actieve win zelfstandig voor de verkoo deons aan partic Zonder rente en maanden. Brieven onder ni van dit blad. HET WAR fa. Th. Pouv Hofstraat 10

Peel en Maas | 1958 | | pagina 248