De Veltumsen E Venrayse Slag Gevonden: Kerstkaarsjes voor mensen in nood R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Tentoonstelling oudheden Gcmeentebnis Water en dorstend zand Bargerljjkr Stand Venray ADVERTENTI EN familie van Dijck fam. Kunen-van Rens Lyceum I.C. Dik plastic 1 blik sperciebonen 1 het 2e blik voor 7! hulp in de huishouding vraagt een dame rode wortelen Ook moet aan het personeel voer iedere week, waarin van deze vrij stelling gebruik wordt gemaakt, een vervangende vrije halve dag worden gegeven. Deze zal moeten vallen tussen 5 januari en 1 februari 1959 of op een maandag voor 1 uur of op een andere werkdag na 1 uur. De datum moet dan ook op de getekende verklaring aangegeven worden. Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, woidt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Tel. 335 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. gereedschapskistje, Bonants, Sta tionsweg 21; rozenkrans, Janssen, Laagheidspweg 5; zwarte damesjas, Arts, Akkerweg 5; witbruine langh hond, Naus, Julianasingel 27; een Mechelse herder, van Rijt, Smak- terweg 48; zw. dames glacé's, Len- sen, Pr. I-Iendrikstr. 19; leren voet bal, Straatman, Nieuwlandstr. 17; bruine heren-glacé's, Postkantoor; hondenriem, wollen rechterwant, blauwe kinderwant en blauwe da mes-glacé, Politiebureau. Benoeming Aan de St Augustinusschool te Gennep, is benoemd, mej. T. Min, uit Venray. GESLAAGD In den Haag slaagde de heer J. Billekens alhier voor het examen aspirant-inspecteur bij het Ver zekeringswezen. Priester-jubilea. Pastoor van Wijngaarden te Mook vroeger kapelaan te Venray, zal op 18 maart 1959 zijn 25-jarig pries terfeest vieren. Elk jaar omstreeks Kerstmis organiseert de Bond Zonder Naam een actie onder het motto: KOOPT EEN KERSTKAARSJE VOOR DE MENSEN IN NOOD. Met die mensen-in-nood zijn degenen bedoeld, die onder ons in zeer moeilijke omstandigheden leven en die, als de Bond Zonder Naam de middelen daartoe heeft, uit hun moeilijkheden geholpen kunnen worden. Koopt daarom allen een kaarsje als de promotricen bij u aan de deur komen met deze kaarsjes. De prijzen zijn 10 en 25 cent en grote tafelkaarsen 50 cent. Ze zijn zo uitstekend geschikt om thuis de Kersttafel te versieren en zo de ICersiafeer in de huiskamer te ver hogen. PATER IVO IN VENRAY Niets bijzonders zult U zeggen, er zijn en er komen zovele Paters in Venray, waarom zou de komst van Pater Ivo niets bijzonders zijn. Vraagt U dit aan de 23 deel nemers van de cursus: spreken in het openbaar, waarvan Pater Ivo de vierde les gaf in San Damia- no. Dan had U 23 mensen kunnen zien, die elk 5 minuten spraken over de meest uiteenlopende onder werpen: spreekwoorden, propagan da, plastic, belasting, uurwerken, lezen en 19 andere onderwerpen. Elke spreker werd direct daarop beoordeeld en met raadgevingen voor verbetering in houding, gebaar en uitdrukking, maar ook geprezen voor de prima voordracht, wat jl. woensdagavond opvallend dikwijls voorkwam. Er heerste een buitengewoon goede stemming en het slot was een boterletter voor de Pater, welke door een deelnemer-bakker van St. Nicolaas was afgedwon gen. Dinsdag a.s. krijgen we 27 maal een verhaal van ,,een schokkende gebeurtenis". Ook dit wordt weer zeer interessant. Das Glück ist da Dat is de titel van de nieuwe operette die „Polyhymnia" u dit jaar zal brengen. Een operette die u op zal nemen in zijn specifieke sfeer, varieërend van het tempera mentvolle Spanje tot het oeroude tijdperk der Pharao's. Dat „Polyhym'iia" steeds meer aan populariteit gaat winnen, blijkt wel uit de diverse uitnodigingen en het enorme sukses in S chin veld, waar zij op 6 en 7 december jl. een uitvoering gaf. Het verhaal, doorweven met prachtige zang, humor en bekoor lijke balletten, gespeeld in schitte rende costuums, zal niet nalaten indruk op u te maken. Alhoewel een operette langdurige en zeer speciale voorbereidingen vereist zijn er kosten nog moeiten gespaard, u dit feest voor oog en oor te bieden. Zelfs een stieren gevecht zal op het programma niet ontbreken. Een onvergetelijke avond, waar van u nog lang zult nagenieten, staat u te wachten. Toneeluitvoering Door de Toneelvereniging „Co- media" te Leunen is in studie ge nomen het toneelspel in 3 bedrijven „Op eigen erf", door P. Spoor en René Bosch. Dit stuk zal worden opgevoerd op 18 en 19 januari, ten bate van de handboogschutterij St Joris' Schaaknieuws De wedstrijd Venray IVenlo n werd zondag 11. door ons met 64 gewonnen. Vier partijen werden gewonnen, twee verloren en vier remise. Uit drie wedstrijden hebben we nu 5 punten, waardoor we boven aan de ranglijst van de eerste klas staan. Op 4 januari moet ons le tiental naar Maasniel. En als we die wed strijd winnen, zijn we binnnen: Weert en Reuver zullen we wel baas kunnen! Film in Oostrum Dinsdag a.s. zal om half 8 in het parochiehuis te Oostrum de beken de film: Lourdes en zijn wonderen, gedraaid worden. De paters van Cadier en Keer vertonen deze film, waarvan het batige saldo bestemd is voor hun missie. Paterslaan 1. Venray. Nieuwe aanwinsten. Romans: Bomans, G., Nieuwe buitelingen Catenburg, O. van, Op de rand van de afgrond Fabricius, J., Schimmenspel op zee Feuchtwanger, L., Jefta en zijn dochter Gabrielson, C., Gabrielle Gibbs, Ph., Achter de schermen van het verleden Gordon, R., De dokter verliefd Helmes, W„ Der falsche mijnheer Mons, M., Moord onder verdachte omstandigheden Vries, A. de, De nieuwe dag Wertheim, M„ De soete bazinne Studie-boeken: Arnolds, A.L.M., Maatschappelijke stromingen Brumsteede, E., Film Friedlander, M.J., Kunst en kennerschap Fuchs, V., en E. Hillary, De Zuidpool bedwongen Grinten, E.F. van der, Wereldtaal der vormen Heys, H.L., Scheikunde thuis Julien, P., Zonen van Cham Niegeman, J., Ik kan wonen Peereboom R., Het dagblad Sa vory. T.H., Natuurhunde thuis Schildt, G., De zee van Ikaros Spaak, B. Sport voor sport Urquehart, R.E., De slag om Arnhem In de tentoonstellingsruimte in de hal vóór de raadszaal van het gemeente huis, vindt de bezoeker thans een aantal oudheidkundige voorwerpen, die voor het overgrote deel, door inwoners der gemeente Venray in bruikleen werden afgestaan. Onder deze collectie bevindt zich een aantal, door leden van de Oud heidkundige kring zelf opgegraven en gerestaureerde urnen. Een er van draagt een. deksel, terwijl een ander met vingerindrukken ver sierd is. Dr. P.J.R. Modderman, conser vator van de Rijksdienst voor Oud heidkundig Bodemonderzoek* be lastte zich met de determatie. Zodoende kon voor de betreffende urnen een datering worden vast- esteld, welke gaat vanaf de late Bronstijd (800—600 v. Chr.) tot en met de Ijzertijd (Urnenveld) 400 v. Chr. begin onzer jaartelling. Verder zal men er een unieke verzameling van stenen voorwerpen kunnen bezichtigen, die uit het Neolithlcum (jong steentijdperk 3000—1750 v. Chr.) stammen. Morgen Zondag 14 December: Oostrum-AcHates Aanvang 2 uur Hieronder bevinden zich een aan tal vuurstenen bijlen, waarvan een, uiterst fraai gevormde, uit jadiet vervaardigde, olijf groenklleurige, bijl uit de Bekercultuur. Daarnaast vragen enkele pijl spitsen, een speerpunt en anderé vuurstenen gebruiksvoorwerpen, zoals huidenkrabbertjes de aan dacht van de bezoekers. Ook het Romeinse tijdperk wordt, hoewel enigszins schaars, vertegen woordigd door vaatwerk, waaronder een bolvormige amphora en een met reliefwerk versierde schaal, een aantal kommen en mortaria, benevens een dakpanfragment. Uit de Karolingische tijd (800 1000 na Chr.) dateren debewonings- resten, zoals de kubusvormige wrijf steen en het geïmporteerde, van vulkanische oorsprong afkomstige tufsteenfragment. Interessant is voorts te vermelden de collectie munten, waaronder Romeinse van Hadrirnus en An toninus Pius een aantal zilveren muntstukken uit de 15e eeuw, o.a. uit het Land van Gelder en Ut recht Spaanse geldstukken, ge vonden te Klein-Oirlo; een Franse zilveren munt van Lodewijk XVI; 13 munten van de grote munten- vondst op de Boschhuizen, als restanten van een aantal van 750 stuks en als laatste een munt, welke in Venray zelf geslagen werd. Uit deze globale opsomming blijkt wel duidelijk, dat het speciaal voor de bewoners van Venray en om geving de moeite waard is, deze, voor hun streek zo belangrijke oud heidkundige voorwerpen te komen bezichtigen. Spreekbeurt Mr. Hans Vela Mr. Hans Velu zal a.s. dinsdag 16 december om half acht in zaal H. Rongen te Oirlo voor de jongeren spreken. Deze spreekbeurt zal worden opgeluisterd door de Gem. Zangvereniging van Oirlo. De toegang is gratis. De jeugd van Oirlo zal deze vergadering zeer zeker bezoeken. Verkeer2 doden Op de Antoniuslaan te Blerick is donderdagavond de 72-jarige heer H. Pauwels, die op een fiets reed, aangereden door een passerende auto. De heer Pauwels was op slag dood. Donderdagmorgen is de 47-jarige mevrouw A. Weijers-Brouwers uit Venlo op de Meijelseweg onder Asten met haar auto tegen een boom gereden en op slag gedood. „Wellse Hut" afgebrand De café-boerderij „Wellse Hut" bij de grenspost Well is totaal af gebrand. De schade bedraagt 40.000 gulden. De brand is donderdag morgen om half twaalf ontstaan op de hooizolder, vermoedelijk door storing in het elektrische net. De brandweren van het Engelse vliegveld Laarbrücken, Bergen en Weeze (D.) konden alleen een deel van de inboedel redden. De „Wellse Hut" werd bewoond door het jonge echtpaar Van der Velden. Modern bejaardenhnis in Cuyk geopend. Mgr. Bekkers, bisschop-coadjutor van Den Bosch heeft woensdag te Cuyk het nieuwe bejaardenhuls ingezegend en geopend, dat als een van de modernste in den lande wordt beschouwd. Het bejaardenhuis, annex zuster klooster is gelegen aan de Maas, waar men een prachtig uitzicht heeft op de heuvels van Noord Limburg en de Mookerheide. De totale kosten bedragen f 1.8 miljoen. De kamers van de pensiongasten zijn verdeeld in drie soorten, tw. een persoons, twee persoons en dubbel eenpersoons. Deze laatste hebben naast een zit- en sl; apgelegenheid een aparte wasgelegenheid en een w.c. Het gebouw bestaat uit drie ver diepingen en heeft naast een grote recreatieruimte beneden, op elke etage twee kleine gezellige zit- hoekjes. Het complex is voorzien van een unieke centrale verwarming, welke hier in Nederland nog niet eerder werd toegepast. Verschillende slaprijzen op de Venlose veiling. Ondanks de nog steeds belang rijke kas-sla-aanvoeren blijft de vraag naar deze bladgroente groot. Voor export wordt ze zowel door West-Duitsland als door België gevraagd en ook voor binnenlands verbruik bestaat er veel animo. De prijzen lopen echtersferk uit een, waarbij het gewicht van de kropsla een belangrijke rol speelt. Voor de exportsla werd deze week dan ook van 11 tot 21 cent per stuk betaald. Mej. De Man zondag 91 jaar De oudste Inwoonster van Venlo, wordt zondag 97 jaar. In het geboortenregister van de gemeente Tegelen, werd op 14 dec. 1861 ingeschreven De Man, Catha- rina Maria, die zondag in hetR.-K. Weeshuis aan de Grote Kerkstr. 27 als oudste inwoonster van Venlo, haar 97ste verjaardag viert. Autobus botst tegen bestelauto Op de Maaseikseweg onder Weert is dinsdagmorgen tijdens een dikke mist een bus met arbeiders uit Weert tegen een bestelauto gebotst die langs de weg stilstond. De bestelauto, waarin zich zeven personen uit Weert bevonden, werd enige tientallen meters weggedrukt en sloeg bovendien om. Vijf van de zeven inzittenden werden gewond, van wie drie ernstig. De achterin zittende 48-jarige arbeider P. C. werd zo zwaar gewond, dat hij kort daarna overleed. De man was gehuwd. Suikervervoer per tankauto Te Puttershoek is een suikersilo in gebruik genomen, de eerste in ons land. Hij heeft een ronde vorm en een capaciteit van 10.000 ton. Als gevolg van de toenemende mechanisatie en automatisering, nemen de opslag en het transport van onverpakte produkten een steeds grotere vorm aan. In de cement- en meelverwerkende in dustrie vindt deze wijze van af levering reeds lang toepassing. Vele bedrijven wensen de suiker onverpakt te ontvangen, om zo doende tot belangrijke interne be sparingen te kunnen komen. Het vervoer van de losse suiker ge schiedt per tankauto. In 11 maanden meer dan 2 miljard eieren de grens over Ir. J. G. Tukker, voorzitter van het productschap voor Pluimvee en eieren, heeft woensdag op de te Utrecht gehouden vergadering van het prodncschap verklaard, dat de huidige restitutie van de monopolie heffingen op granen bij de export van gevogelte en slachtpluimvee, waarschijnlijk niet zal kunnen wor den gehandhaafd. De laatste 14 maanden* werd voor een bedrag van f29 miljoen aan restituties uitgekeerd en alleen al over de maand oktober voor f 3 miljoen. De verlagingen van de monopo lieheffingen zal, naar spreker meent een wijziging in de exportrestitu ties noodzakelijk maken. Concrete maatregelen in dit verband zijn echter nog niet gekomen. Het bestuur besloot, de restitutie bij de export van eendeëieren ge lijk te maken aan die bij de uitvoer van kippeneieren. Uit het export-overzicht over januari tot en met no vember van dit jaar blijkt, dat dé uitvoer van kippeneieten in oktobeé en november zodanig is toegenomen, dat de bestaande achterstand ten opzichte van 1957 kon worden in gehaald. Die uitvoer van broedeieren neemt nog steeds sterk toe. Naar West- Duitsland werden er zelfs 5 maal zoveel uitgevoerd als verleden jaar. De totale waarde van de export van pluimveehouderijprodukten be droeg in de eerste elf maanden van dit jaar f 466.814.168.hetgeen f 11330.393meer is dan in de overeenkomstige periode van 1957. In Nederland jaarlijks 5400 echtscheidingen Gemiddeld ruim 5400 huwelijken per jaar worden in Nederland de laatste jaren door echtscheiding ontbonden. Deze huwelijken hadden gemiddeld tien jaar geduurd. Ruim de helft duurde minder dan tien jaar. Dit blijkt uit een publikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek in het tijdvak 1900—1957. Per jaar worden rond 80 000 huwe lijken gesloten. Boeren moeten 4000 uur werken per jaar Van verschillende zijden heeft men in de Eerste Kamer uitdruk king gegeven aan een gevoel van bezorgdheid over de omstandig heid, dat voor grote groepen van landbouwbedrijven de economische situatie de laatste jaren voortdurend sleehter is geworden. De Kamer heeft dit uitgesproken in haar voor lopig verslag over de begroting van Landbouw. In dit verslag wordt o.m. gevraagd of de minister een uiteenzetting wil geven over de mogelijkheden, die hij ziet, om het boerenbedrijf weer in zelfstandigheid rendabel explor teerbaar te laten worden zonder overheidssteun. Voorts wil men weten of in be paalde gevallen toevoeging van goede bosgronden een bijdrage zou kunnen leveren tot de sanering van sommige bedrijven. Een andere vraag luidt of de re gering het verantwoord acht, dat in een aantal gevallen boeren 4000 uren per jaar moeten werken, in dien zij met hun werkelijke kosten niet boven de vastgestelde kostprijs willen uitkomen. Water-,,leiding" voor de landbouw Infiltratie en kunstmatige be regening op onze droogtegevoelige zandgronden, bezien van enige ver wante gezichtspunten der weten schappen, waren het onderwerp van de 4 december j.l. gehouden .openbare les", waarmede ir. D.A. Kraijenhoff van de Leur, een lec toraat aan de Landbouwhogeschool heeft aanvaard. Over dit o.m. voor onze peelontginningen en speciaal de Vredepeel zo belangrijke onder werp, zei de lector o.a.: Infiltratie, verhoging van het grondwater, brengt behalve het aanvoer- ook een waterafvoerpro bleem ingeval van krachtige regen val met zich mee. Een bijkomend voordeel van infiltratie is de be strijdende werking tegen beek vervuiling. Bij kunstmatige beregening is vanuit economisch oogpunt het op pompen van regenwater uit de ondergrond Ideaal; de water wln- plaats is dan vlak bij de hand. De gemiddelde grondwaterstand zal zich hierbij wel op een lager niveau instellen, maar in Nederland heeft men niet te vrezen voor voort schrijdende verlaging van de grond waterstand. Bij ons is de jaarlijkse regenval nog aanzienlijk groter dan de grootste verdamping. Maar industrie en drinkwatervoorziening, hebben sterk toenemende aanspraken op ons grondwaterkapitaal. Daarom moet, waar nodig, de agrarische behoefte worden gecompenseerd door infiltratie van aangevoerd water. Het grondwater kan als buffer voorraad voor de kunstmatige be regening dienen; wateraanvoer voor infiltratie behoeft dan niet samen te vallen met plotseling optredend waterverbruik. In uiterste gevallen zal aanvullend water over betekenende afstanden moeten worden aangevoerd. Na in gegaan te zijn in technische en ju ridische vraagstukken bij open cq. gesloten aanvoerleidingen over ge ruime afstanden in hogere zand gronden, waar met verhangen reke ning zal moeten worden gehouden, trok ir. Kraijenhoff van de Leur de conclusie, dat men daar ter plaatse zal moeten gaan denken in termen van een waterleidingsbedrijf voor de landbouw. De gedachte hierbij gaat niet alleen uit naar al of niet bestaande of te graven open leidingen en goten, ook naar met beton beklede leidingen en geprefabriceerde goten, zoals deze in de Verenigde Staten reeds algemeen worden toegepast. Tenslotte besteedde de nieuwe lector aandacht aan, veelal cultuur technische, aspecten van de water afvoer van de hoger gelegen zand gebieden. waaruit bleek, dat nog veel hydrologisch onderzoek aan beken en kleine rivieren zal moeten plaats hebben. DE OUWE Sir Winston Churchill, zat dezer dagen in het Lagerhuis naar een debat te luisteren, terwijl twee andere Lagerhuisleden op de bank achter hem een onderling praatje hielden, in de loop waarvan de een tegen de ander zei: „De ouwe schijnt de laatste tijd een beetje achter te raken..." Waarop de 84-jarige Sir Winston zich een kwart slag om draaide en er tussen wierp: „Ja en ze zeggen, dat hij ook een beetje hardhorend wordt. van 5 t/m 11 december 1958 GEBOREN: v.d. Heuvel Gerarda, Oude Oostrumseweg 30 Wijn Monica, Kolkweg 11 Janssen Josephus, O verbroek H 3 Janssen Peter, Oirló E 86 Kusters Petrus, Veulen H 33d Rutten Mechtilda, Oostrum D 54 Geurts Petronella, Heidse Peelw. 30 Claessens Albertus, Oirlo E 84a OVERLEDEN: Litjens Maria, wed. v. Barents J. 81 jr, Kruitweg. Smits Jozef, 5 dagen. Smeenk Hermanus, echtg. van Schönhagen M„ 76 jr, Renkum Voesten Wilhelmus, 1 maand Vermeer Maria, 30 jr, Hoensbroek Rutten, Hendrikus H„ 57 jaar, echtg. van Potten M., Heide L 53c ONDERTROUWD: Loenen Wilhelmus, 25 jr, iandb., Leunen K 44 en Pouwels Johanna, 23 jr, St. Servatinsweg 6. van Opbergen Theodorus, 26 jr, kapper, Hoenderstraat 18 en Derk- sen Petronella, 24 jr, Kempweg 23. Claessens Martinus, 27 jr, brood bakker, Grotestraat 12 en Tacken Hendrina, 27 jr, Schoolstraat 9. Jakobs Johannes, 24 jr. Iandb., Horst en Smits Bernardina, 22 jr, Castenray G 24. ATTENTIE Mogen wij onze abonnees buiten Venrey, die gewend zijn hun abon nementsgeld per giro over temaken, verzoeken, nog deze week f 3,40 voor het eerste halfjaar 1959 over te maken, aangezien einde volgende week de kwitanties ter post gaan. Nieuwjaarsadvertenties wor den gaarne zo spoedig mogelijk aan ons bureau verwacht. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij het over lijden en de begrafenis |van onze lieve echtgenote, moeder en groot moeder Gertruda Wijnhoven-Achten zeggen wij hartelijk dank. G. Wijnhoven kinderen en kleinkinderen Oostrum D 46 Dankbetuiging Voor de blijken van belangstel ling en deelneming bij het plotse ling overladen en de begrafenis van onze lieve vader, behuwd- en giootvader Theodorus van Dijqk zeggen wij hartelijk dank. Venray, Langstraat. Dankbetuiging Door deze betuigen wij onze op rechte dank voor het medeleven betoond bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze dierbare broer en oom Gerardus van Rans Speciaal dank aan heren geeste lijken, heren doktoren, zusters van het ziekenhuis en buren. Veulen Rekeningen voor de studenten van het Lyceum I.C. gelieve men vóór 16 december a.s. in te zenden aan PATER ECONOOM Uitslag Loterij Fancy-Fair Fanfare Oirlo le prijs 1279. 2e 1605, 3e 1394, 4e 1909, 5e 308. 6e 1081, 7e 1663, 8e 1960, 9e 2219, 10e 2305, Prijzen kunnen afgehaald wor den bij J. Classens, Oirlo E 22e, tot en met 22 dec. DANK aan O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en de H. Gerardus voor een verkregen gunst. Bruine jonge hond aangelopen bij Basten, Oostrum C 33c. Te koop 6 zware biggen W. Claes, Heide L 54 ter vervanging van glas in kippenhokken, stalramen, enz. HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Sr Zn. Hof si raat 10 Julianasingel 2 WORST EN VLEESWAREN VAN D DAT IS Week van 1 tot 18 dec.: Lunchschotel: droogworst, leverworst, gek. metworst samen 300 g 250 gram leverkaas 250 gram gek. metworst Zult 500 Vrijdag en zaterdag Halscarbomde 500 gr; Toast per pi Unox Knax 250 Unox Picups lOkr. extra 200 gram toffees 10 kr. extra 200 gram tutti-frutti 1 pak Honigs bakmeel 1 pak cakemeel 100 gram ijscups 5 kr. extra Deze week 1 pak Zaanhagel 10 kroontjes extra Saranto Vermouth Half blik soepasperges Haring in tomatensaus John Moirs Ananas Mibb-it Grote voorraad in binnen- en buitenlandse Heinekens bier (ook Bokbier) Dag en nacht rookartikelen en versnaperingen Langstraat 42a GEVRAAGD wegens militaire dienst R.K. landbouwersknecht in gemechaniseerd bedrijf. P. Janssen-Hafmans, 't Veldhek, Maashees. Pension aangeboden in klein R K. gezin. Adres bureau van dit blad. Voor direct gevraagd Houwen, Hoofdstraat 3, Horst Middelgroot bedrijf in Tegelen met enige kantoorervaring, voor een prettige werkkring in de loon administratie en boekhouding. Bezit van Mulo-diploma vereist. Sollicitaties onder nr. 1012 aan bureau van dit blad. TE KOOP' 10 be G. Bongera, TE KOOP:, vetie ganz€ M. J. ArtSj TE KOOP» in goedi dami heren- 2ps. kapo nieuwgevuld. e Schoolstraat Biedt zich aan R.K. meisje 21 jaar voor hulp in de huishouding. G. Hendriks, Schoolstr. Overloon Te koop gevraagd voor levering begin januari k f 4,— per 100 kg Tevens alle soorten consumptieaardappelen Verzoeke schriftelijke opgave. Alles wordt aan huis afgehaald. FR. JANSSEN, TIENRAY Aardappelhandel Wegens onvoorziene omstandig heden te koop prima heren winterjas m. 48, tweemaal gedragen, gekost f 155.-, nu voor f 110.-, beige kleur. W. Th. Lichteveld, kleermakerij, Merseloseweg 4. TE KOOP studiepiano en 2p. ledikant m. springbak Adres bureau van dit blad. TE KOOI? 7000 kg L. Willemse; Te koop 2 bijna voldi lichte korte J. Wilms-Ck Te koop part M. Voesten, Te koop zeug met Cox, Oirlo F Te koop partij voor Kerstmis Wit kir verloren van nen. Terug-te Overbroek H j Te koop 2 JvR zeug en to H. van Oach TE KOOP, beste 19 dec. a.t.,,tb A. Bovee.y Te koop 5 ZVt L. Hendriks TE KOOP tOOl J. Duijktfs, TE KOOI 5 hooglr A. H. vaj C

Peel en Maas | 1958 | | pagina 240