1 I SPORT onvervalste FABRIEKSPRIJZEN 59.- Alleen een erkende, jarenlang bestaande confectie fabriek als KUFLEX, met honderden vaklieden, kan met zijn naam en producten de verzekering geven van gegarandeerde kwaliteitskleding tegen Herenkostuums Winterjassen Gadardine Jassen Sportkolberts Pantalons BONT-AFDELING 17.95 21.95 Wintermantels Wintermantels Gabardine Mantels Suède dames Regenmantels 39. Jasjes nu 89 LEDERKLEDING Lange leder jassen Leder jekkers 69 Leder renvesten „Parkas" super Overcoats CONFECTIE FABRIEK JJ Streekarohivaat Pcciland „Droppie", Piet fullings met pensioen STENCILWERK de en overl. leden vd. Hengsten- punten te maken en was de zo- associatie, 6 u. lof en rozenhoedje. Dinsdag 7.30 gez. maandd. Willem Thlelen. Woensdag 7.30 gez. H. Mis An toinette Pljiüpsen-Jacobs. Donderdag 7 30 gez. H. Mis overl. lam. Tielen-Thielen. Vrijdag gez. H. Mis overl. fam. Jansen-Emontf». Zaterdag gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. A. B., t.i. van hen, die hier voor offerden, 6—7 biechten, 7 u lof, rozenhoedje en gebeden vd. broedersch. O.L.Vr. v. A.B. Kerkpoets: Mia Kuijpers en Mia Jacobs. BECTOEAAT HEIDE 2de Zondag vd. Advent 7.30 overl. fam. Ewals-Fleuren, 9 u. uitreiken H. Communie, 10 u. hoogmis overl. fam. Vermeulen-Gellings, 2 30 oefe ning voor de gehuwden. Maandag, feest van Maria's On bevlekte Ontvangenis, Patrones van ons Rectoraat, aanbiddingsdag: om 6 uur Uitstelling, H. Mis voor Jan Janssen, Maria Claesens en overl, kinderen, 7 30 uit dankbaarheid, 10 u. plechtige hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van ons Rectoraat, 2u. aanbidding door de jongens en meisjes van 1417 jaar, 3 u. aanbidding voor school jeugd en overige parochianen. Dinsdag 6 45 overl.fam. Mommen- Seijkens, 7.30 Martin Peeters, 9 u. H. Mis. Woensdag 6.45 voor Gods zegen in 't gezin, 7.30 overl.fam. Droesen, 9 u. H. Mis. Donderdag 6.45 Wllh. Voesten, 7.30 overl.fam. van Kempen-Poels, 9 u. H. Mis. Vrijdag 6.45 overl. fam. Peeters- Janssen, 7.30 overl.fam. vanMeijel Tacken, 9 u. H. Mis. Zaterdag, St. Lucia, 6.45 uit dank baarheid, 7.30 overl. ouders Lera men-Nillissen, 9 u. H. Mis. biechten 's avonds vanaf 6 uur, 7.30 avond oefening vd. Missie. S.V.V.-nieuws Door de 3—1-overwinning op Ti- glieja is Venray I er in geslaagd deze medegegadigde voor de bovenste plaats (voorlopig) terug te wijzen. Een enthousiast publiek heeft kunnen genieten van een snelle, aantrekkelijke, en op technisch en tactisch zeer behoorlijk peil staande wedstrijd. Vooral voor rust heerste daarbij de nodige spanning op en rond het terrein, daar vooralsnog geen van beide ploegen er in kon slagen om te doelpunten. Alhoewel meerdere behoorlijke kansen daar toe zich voordeden, doch de afwer king van de, met dikwijls goede combinaties uitgevoerde aanvallen, liet te wensen over. Tot vlak voor de rust konden de gasten de partijen in evenwicht houden, door hun nimmer aflatend enthousiasme en vecnttust. in de laatste minuut van de eerste helft, kwam voor de onzen plotseling toch nog, de niet meer verwachtte, doch door hun technisch beter spel, wel verdiende voorsprong, toen Lu cassen een onstuitbare rush door de Tigüeja verdediging ondernam en met een goedgericht schot in de uiterste hoek, doelman Post, kansloos maakte. Direct na de thee deed Venray er nog een schepje bovenop en hier tegen had Tigüeja geen verweer. Het samenspel in de voorhoede werd geraffineerder en al spoedig wist Lucassen enkele verdedigers naar zich toe te trekken, daarbij ruim baan makend voor Kusters, die de bal zuiver kreeg toegespeeld en onhoudbaar inschoot 2—0. Het Venray overwicht nam steeds toe, waarbij Vennekens ^kans zag aan de bewaking van zijn lange tegenstander te ontsnappen en de stand op 3—0 te brengen, Nog verscheidene zeer goede kansen om de score op te voeren deden zich voor, doch deze gingen door slecht schieten verloren. Met nog een kwartier te spelen, ging men het wat kalmer aan doen, waarvan de gasten gebruik maak ten om het initiatief over te nemen. Enkele minuten voor het einde vuurde de Tigüeja rechtsbuiten van grote afstand in de richting van het Venray-doel en tot veler ver rassing werd het een treffer, die juist onder de lat insloeg. 31. Het 2e elftal kon zich weer niet herstellen en leed in Tegelen een 30 nederlaag tegen Tigüeja 2. Ook hier voor de rust een gelijkopgaan- de strijd, waarbij de Venray aan vallen het gevaarlijkst waren, doch goede kansen werden gemist. Tigüeja had geluk, toen door een oneffenheid in het terrein de bal effect kreeg, waardoor een onzer veidedigers miste en hun rechts buiten, een niet te missen kans kreeg om dele<dingtenemen. 10. Na de rust was Venray 2 in het begin in de meerderheid, doch door een onbegrijpelijke beslissing van de scheidsrechter werd het 2—0 voor Tigüeja, terwijl Venray niet verder kwam dan 'n vrije trap, welke tegen de paal gekogeld werd. Onze verdediging liet zich nog maals passeren, waardoor de eind stand 30 bereikt werd in een wed strijd, die aardig spel te zien had gegeven, doch waarin de produc tiviteit van onze reserves totaal zoek was. Een door invallers gehandicapt 3e elftal, moest in een zeer slecht gespeelde wedstrijd, met 3—1 de vlag strijken voor Wittenhorst 3. En dat, terwijl het merendeel van de wedstrijd zich afspeelde op de Wittenhorst speelhelft. Het spel was te onsamenhangend en te sim pel van opzet om sukses te kunnen behalen. In de buurt van het vijandelijk doel gekomen, werden door al te kort spel en eindeloos getreuzel, vele kansen verprutst. Met enkele veelste nederlaag een feit. De wedstrijd van het 4e elftal werd uitgesteld. Venray 5 had geen moeite met Oostrum 3 en de wedstrijd werd dan ook op de „pantoffeltjes" ge wonnen met 6—1, nadat de rust met een 20 stand was ingegaan. De goaltjes werden gescoord door M. Arts 3x, J. Reijnders, H. de Mul der en A. Poels elk lx. Programma voor a.s. zondag Venray I gaat op bezoek bij het gepromoveerde B.S.V. uit Budel. Eenieder herinnert zich nog wel de adembenemend spannende pro motiewedstrijden, enkele jaren ge leden tegen deze club. Ook thans schijnen deze knapen weer heel wat in hun mars te heb ben, gezien de prestaties, welke zij in de 2e klas leveren. Op de ranglijst volgen zij ons op de voet en het ziet er naar uit, dat ook deze uitwedstrijd een zeer moei lijke opgave voor onze ploeg zal worden. Supporters, welke de reis naar Budel willen meemaken, worden verzocht, vóór zondag hun plaats bewijs voor de autobus af te halen in café Schellen. Prijs f 2. Bij vol doende deelname zal een extra bus rijden. Het 2e elftal ontvangt V.V.V. 3 en we hopen ditmaal een beter re sultaat te mogen noteren, dan de laatste zondagen. Venray 3 moet op bezoek bij Ys- selsteyn en we vrezen, dat aldaar ook niet veel sukses is weggelegd voor hen. Wij vertrouwen echter, dat zij desondanks alles op alles zetten en zich niet gewonnen geven, voordat het eindsignaal heeft ge klonken. Venray 4 is wederom vrij. Venray 5 speelt thuis tegen Ys- selsteyn 2, waarvan we hopen, dat zij ditmaal geen verstek zullen laten gaan. Traditiegetrouw, durven wij op een overwinning van ons 5e te rekenen. „Oostrum"-nieuws Het werd zondag een teleurstel lend resultaat tegen Volharding. We verloren zondag met 3—1, niet om dat Volharding beter voetbal speel de, maar omdat ze gebruik konden maken van enkele geboden kansen. Het werd een van beide kanten slecht gespeelde wedstrijd. Voor de rust was Volharding veel sterker, omdat wij het middenveld volkomen prijs moesten geven. Na de rust kwam Oostrum weer naar voren, maar vlot ging het die middag allemaal niet. Vierlingsbeek kon gebruik maken van enige fouten van onze keeper om te doelpunten.- Dat deze jongen nu eens z'n dag niet had willen we hem gaarne vergeven. Vooral als we er aan denken, hoe hij b.v. tegen G.F.C. en Resia zijn doel op prach tige wijze verdedigd heeft. De stand met de rust werd 3—0. Zoals eerder gezegd, namen wij i de pauze het heft in handen. Het werd 3—1 maar verder konden we Y»et niet schoppen. Volharding heeft deze wedstrijd verdiend gewonnen, al was een doelpunt verschil meer dan genoeg geweest. Ons tweede elftal deed het deze middag tegen F.C.E.B. prachtig. 'De goed leidende scheidsrechter floot het begin toen nog zes spelers in het kleedlokaal vertoefden. Men zou zeggen, dat deze knapen maar weinig om het voetballen gaven. Toen ze echter aan het voetballen sloegen moest men echter wel anders gaan oordelen. Oostrum startte snel en het leek soms wel of de Broekhuizenvorster jongens stil stonden. De goals kwa men dan ook snel. Binnen de kortste keren werd de doelman enige malen gepasseerd en met de rust was de stand 50. Na de thee ging het wat lang zamer aan. Uit een vrije trap werd het 6—0 en de eindstand werd 72, toen de mannen uit Vorst ook nog tweemaal mochten scoren. Een van deze beide goals was zelfs gescoord in off-side positie Het voornaamste is er weer, de „fut" zit weer in de ploeg. Als we het zo kunnen hou den, zullen er best nog meer pun ten komen. Denk er aan jongens, we hebben ze hard nodig. Het derde elftal moest er in Ven ray weer onder door. Het werd zelfs een 61 nederlaag. Gelukkig in een sportieve wedstrijd nu. Zondag krijgt Oostrum I, Mon- tagnards uit Bergen op bezoek. Deze ploeg versloeg in haar laatste wed strijd, BW liefst met 10—0. We kunnen dus op een geweldige tegen stand rekenen. Ons elftal kan hoogstwaarschijnlijk weer volledig aantreden. Misschien kunnen we als Sinterklaas-surprise beide puntjes thuis houden. Het tweede elftal trekt naarArcen om daar RKDEV vol vuur te be strijden. Jullie weten nu waar het gat is zou ik zo zeggen. Daarom zondag weer ons best gedaan. Mis schien dat St. Nicolaas dan ook nog even langs komt. Hockey-nieuws. Alleen de dames speelden zondag een comp.-wedstrijd en wel tegen HOD uit Valkenswaard. 't Was 'n goede en enthousiast gespeelde wedstrijd, waarin onze dames uit stekend spel leverden, wat hen ook enkele doelpunten opbracht. Na 'n sublieme openings-goal werkte Venray rustig verder aan 't veilig stellen van deze voorsprong. Geleidelijk aan werd 't 40. Twee van de doelpunten werden na rust geskoord. MHC II, dat tegen het Lyceum I.C. speelde, was niet zo suksesvol. Onze overburen bleken 'n pittige ploeg te hebben, waartegen MHCV niet dlrekt de juiste taktiek kon vinden, 't Was al vlug 2—0 voor de gasten, toen Venray enkele se rieuze aanvallen kon opzetten. Na rust werd de achterstand tot 21 37.50 49.50 59.- 69.- 39.50 45.- 55.- 119.- keuze uit bijna 1000 kwaüteits- artikeien Speciale collectie grote maten winkelprijs 98.— 109.— 117.50 NU in Velours, Flausch, Mohair etc. orig. Schotse import winkelwaarde 229.— NU Zuiver wollen winkelwaarde 119.— NU elk stuk een sukses winkelprijs 37.50 47.50 NU de modernste tinten winkelprijs 21.50 27.50 NU Orig. „Terlenka" winkelprijs 39.50 NU BONTMANTELS 3/4 modellen Eange modellen Kid-Leg 119- Vemen 198.- Yemen 149.- Lamb-Leg 179.- Persianer Nerz Pattes 229.- Chenotte 265.- Voorts: White coat, Zobelfeh, Ind.Lam, Chevrette, Nerz Murmel, Ital. Lam, en vele andere bontsoorten. Speciale crediet-service in de GRATIS wintermantel of Jersey mantelpak bij aankoop van een bontmantel. Reiskosten worden vergoed. Betaalzegels worden aangenomen. 69.50 1995 24 50 li'.95 145° alleen de echte MOHAIR, CAMEL, BOUCLÉ FLAUSCH etc. winkelprijs 90.— 105.— 125.— NU met EDEL BONTKRAAG o.a. Persianer, Indisch Lam, Biberette, etc. winkelwaarde 169.179.NU Zuiver wollen de nieuwste modellen winkelprijs 98.50 Originele winkelprijs 149.50 Import partij NU 39.50 49 50 59> 69.50 795° 89.50 de nieuwste modellen tegen bespottelijke prijzen de goedkoopste van Nededand met 5 jaar garantie Qö ^0 winkelprijs 159.50 bij Kuflex^O- geen 129.- 50 geen 98.- maar speciaal voor scooterrijders 50 Amerikaanse import BONT en LEDER wordt ver kocht met langdurige garantie VENLO Jodenstraat 1 lyceïsten tenslotte hun voorsprong. 'n Verdiende overwinning voor 'n beterspelend elftal. Zondag a.s. zijn de dames vrij, de heren reizen naar Weert, een tegenstander waar hier van gewon nen is, zodat we redelijker wijze 'n overwinning mogen verwachten. Van St. Nicolaas kregen we de verheugende mededeling, dat hij de Venray.se hockeyfamilie zondag avond met 'n bezoek zal vereren. Laten we hopen, dat de H. Man, zowel voor de dames als de heren, in verband met beider kampioens aspiraties, enkele wijze raadgevin gen in petto heeft, alvorens met de noorderzon naar 't warme zuiden te vertrekken. P.D.V. DE ZWALUW Eindelijk, na vele jaren gaan we dan weer eens een nationale ten toonstelling organiseren. Een ten toonstelling met als hoofddoel: het versterken van onze kas, om met het a.s. jubileum een waardig feest te kunnen vieren. De meeste leden zijn reeds In 't bezit van een inschrijfformulier en zij, die er nog geen hebben, kunnen deze alsnog afhalen bij T. van den Munckhof of P. Schellen. Wij verwachten, dat ieder lid zonder uitzondering zal deelnemen. Niet zeggen, d'r komen toch duiven genoeg, maar allen meedoen, want t gaat tenslotte om de kas van uw eigen vereniging. We rekenen daarom op uw aller deelname. Inschrijfformulieren moeten wor den ingeleverd bij T. vd. Munckhof Schoolstraat 33, liefst zo spoedig mogelijk, zodat we een overzicht krijgen voor de benodigde hokken. Denkt ook aan de grote bonnen- verkoop. Deze kans krijgt u nooit meer, de zuiverste rasduiven kun nen hier aangeschaft worden. Volgende week hierover meer. Volley V.C. Rooy, heeft nu vier wed strijden gespeeld in de kompetitie van de afd. Venlo, der No Vo Bo. V.C. Rooy komt uit in de 2e klasse teruggebracht, resultaat van een I Heren. goed volgehouden offensief. Met 'n 1 De eerste twee wedstrijden, tegen snelle uitvallen, wist Horst 3 doel- schitterend doelpunt vergrootte de T.V.C. 2 en T.V.C. 3, werden met 3—0 gewonnen. In Tegelen werd gelijk gespeeld tegen U.V.S. 2. Zaterdag j.l. versloeg V.C. Rooy de Baarlose klub Tupos met 31. De stand in de 2e klasse Heren is nu: UVS 2 VC Rooy VCT 2 TVC 2 TVC 3 Concordia Tupos PSOV 2 VCT 3 Dinsdag a.s. moet in Venlo ge speeld worden tegen PSOV 2. On danks, dat men met meerdere in vallers zal moeten spelen, zal deze wedstrijd wellicht een overwinning opleveren voor V.C. Rooy. 6 3 2 1 8 4 3 1 0 7 3 3 0 0 6 5 3 0 2 6 4 2 1 1 5 5 0 3 2 3 5 1 1 3 3 3 0 0 3 0 3 0 0 3 0 Bij het Streekarchivaat Peelland, zijn aangesloten de gemeenten As ten, Bakel, Deurne, Mierlo en Someren, die gezamenlijk een archi varis hebben aangesteld. Door de Commissie van het Streekarchivaat Peelland, is bij Ged. Staten van Nrd.-Brabant, voor het 1959, een verzoek om subsidie in gediend. Ged. Staten ondersteunen het verzoek om subsidie en achten de samenwerking van belang, daar het wenselijk is de ordening en be schrijving deskundig en doelmatig te laten verrichten. Zij zijn daarom voorstander van deze subsidie, welke 10 pet. bedraagt van de ten laste der deelnemende gemeenten komende kosten, hetgeen neerkomt op f 1.470,28. te Oirlo voor het voetlicht (van een onzer medewerkers) Het was voor ons een openbaring, dat wij het toneelspel mochten zien van de Teg -lse toneelvereniging „Zet Door", welke op uitnodiging van de voetbalvereniging D.I.S. te Oirlo, in de noodzaal voor het voet licht bracht, het in drie bedrijven bestaande toneelspel „Droppie". Dit levensechte verhaal, uitge beeld in een der achterbuurten van de grote stad, geeft een waar beeld van de daar heersende toestanden in de sloppen. Werkeloosheid en drank, twee kenmerken welke armoede brach ten in het gezin van Jan Duiker. Droppie, dit meisje als jongen op gevoed en door de armoede nood gedwongen dingen moet doen, welke indruisen tegen haar natuur. Op latere leeftijd ervaart zij, dat zij een onecht kind is en haar eigen lijke vader haar aan haar lot heeft overgelaten. Het happy-end is, dat haar echte vader alles wil goed maken, als hij als een welgesteld zakenman terug keert na groot succes te hebben be haald in Amerika, hoewel Droppie, die nu Connie geworden is, hem eerst hartgrondig haat. Dank zij haar vriend komt alles tot een goed einde en zien wij de familie Duiker een gelukkige toekomst tegemoet gaan. Zonder de andere spelers tekort te willen doen, werden wij diep getroffen door het levensechte spel van Connie, welke niet naliet haar kwaliteiten als toneelster volledig in al haar scènes tot uitdrukking te brengen. Haar moeder, Beisie van Lier, speelde haar rol beheerst als de hardwerkende en begrijpen de moeder. Jan Duiker was eveneens rolvast in de eeuwige dronkaard. Verder was het spel van de twee nieuws gierige buurvrouwen, levensecht. Wij namen bij het zien van dit spel gaarne voor lief, de enge en gebrekkige behuizing van de nood- zaal. De regie van dit spel was in goede handen van de Passiespeler Thissen, terwijl de grime verzorgd werd door Sander Selen. De bezoekers hebben een goede toneelavond gehad, van spel, wat ver boven het gewone amateur toneel uitstak en wij hopen, dat het D.I.S. mag gelukken voor een vol gende keer, „Zet Door" weer te kunnen contracteren. Voor de 3e maal dit jaar, heeft Venrays zuivelfabriek afscheid ge nomen van een gepensioneerde werknemer. Dit keer was het Piet Vulüngs uit Leunen, die tijdens een feeste lijke bijeenkomst van bestuur, direktie en personeel in het bij zijn van zijn familieleden tevens werd gehuldigd in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum. Namens het bestuur getuigde de heer van zijn waardering voor deze trouwe werker. Hij overhandigde deze zuiveiveteraan de zilveren per- soneelsmedaille met oorkonde van de koninklijke nederlandse zuivel- bond te Den Haag. Met 'n aanbieding onder couvert, benadrukte het bestuur haar dank baarheid t.o.v. de scheidende werk nemer. Direkteur De Kroon, belichtte in een hartelijke toespraak meer ge detailleerd het werk van Vulüngs, als centrifugist. Met de aanbieding van een bloe- menruiker betrok de direkteur ook mevr. Vulüngs in de hulde van haar man. Van personeelszijde werden Vul üngs eveneens geschenken aange boden, o.a. een horloge en een album met bedrijfsfoto's; hiermee werd de waardering voor hun col lega op duidelijke wijze getoond. Aan het einde van deze genoeg lijke feestavond, waarop ook door bestuurslid Geurts en anderen, nog hartelijke woorden werden gespro ken en herinneringen werden op gehaald, dankte Vulüngs allen voor hetgeen hij mocht ondervinden en ontvangen. Lichtdruk-Stencilmrichting G. M H. PETERS Prins Bernhardstraat 11 Tel. 91

Peel en Maas | 1958 | | pagina 238