'n Verstandige verdient geld. Sint 1IA L.J. VAN HAREN Het Warenhuis waarvoor hij dan gratis kan kopen Instuif Bijbelcursus U krijgt binnenkort bezoek R.K. jong Venray. Caltareel Jongerenverbond komt eerste keer met cabaret Uit de Gemeenteraad herengordel EBBERINK In lederwaren Hij krijgt bij ons In onze zaak kunt U tot en met de gehele dag tot 9 uur 's avonds van de goedkope aanbiedingen profiteren. ZIE ETALAGES Venrays grootst gesorteerd Kledingmagazijn Dit is de nieuwe YU//IUJ Zaterdag 29 november 1958 No 48 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG N MAAS DROS EN ÜITOAVE FIRMA VAN DEN MDNCKHOF WÏTTaÏTRT An vnnp VP1VIPAV PW nM^TRPïfPN ADVEBTENTIE-PBIJS: 8 ct. perm.m. ABONNEMENT8- GBOTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIBO 150652 W CCrADJUAU VUUl\ V d\I\A I EriN UiVl J 1 1\UACrll PBIJS PEE KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENBAY f 1.60 Onze volksvertegenwoordigers willen weten wat er onder de men sen leeft, die zij vertegenwoordigen. Onze mensen willen, dat zij aan onze volksvertegenwoordigers zelf duidelijk kunnen maken wat pre cies de problemen zijn, waar zij de aandacht van de volksvertegen woordigers terecht voor kunnen vragen. Dat zijn twee belangrijke over wegingen, waarom de Partij in samenwerking met de Tweede Kamerfractie in de komende periode een nieuwe actie gaat ontplooien, die tot doel heeft kiezers en ge kozenen nog dichter bij elkaar te brengen en hen nog beter in de ge legenheid te stellen elkaar te ont moeten. Voor iedere Rijkskieskring heb ben zich een aantal Kamerleden beschikbaar gesteld om korte werk bezoeken te gaan brengen aan de plaatsen en streken binnen die Kring gelegen. Zij zullen daar besprekingen heb ben met vertegenwoordigers van het maatschappelijk leven. Zij zullen spreekuur houden, waarop de kiezers bij hun volks vertegenwoordigers terecht kunnen, Zij zullen in een avondvergadering samen met gedeputeerden, Staten leden, wethouders en gemeente raadsleden fora vormen, waar alle leden van de Partij hun vragen kunnen voorleggen en waar aan de vragenstellers duidelijk gemaakt zal worden, waarom de KVP die en die politiek voert in 's lands ver gaderzaal, de statenzalen en de raadszalen. Aldus lezen we in het KVP-blad voor de propagandisten. We mogen hopen en vertrouwen, dat de af delingsbesturen in onze gemeente, tesamen deze kans aan zullen grij pen om deze mensen in Venray te krijgen, opdat op dergelijke bijeen komsten, betere oriëntatie ver kregen wordt, o.a. over de pro blemen die b.v. in het boek Noord- Limburg beschreven staan en in het peilingsrapport van de commis sie Sociale Planning naar voren zijn gebracht, om over Lollebeek vervoer wegen etc., nog niet te praten. We hebben zo'n idee, dat niet alleen de leden hiervan kunnen pro fiteren, maar ook onze parlemen tariërs. Zaterdag 22 nov, zijn weer alle leden van de Instuif bij elkaar ge weest in zaal Prinsenhof. De zaal was heel druk bezet en er heerste een gezellige en aange name stemming onder de aanwezige jongeren. De avond werd verzorgd door het muziekgezelschap The Me- lodians uit Venlo. Na opening door de voorzitter van het ouderen-bestuur, de heer Th. Jans, werd het jongeren-be stuur ter nadere kennismaking aan alle aanwezigen voorgesteld. Hierna kreeg de voorzitter, de heer Th. Schae.fers het woord. Deze dankte de aanwezigen voor 't in hem gestelde vertrouwen en hoopte op ailer medewerking om de Instuifavonden ook in de toe komst te doen slagen. In de loop van de avond bezocht de H.Ew. Heer Deken de zaal, waar hij allen hartelijk toesprak. Officieel kwam hij de toestemming geven voor het Instuifwerk in Venray en hoopte en veronderstelde dat de jeugd het vertrouwen in hen gesteld, niet zou beschamen. De geachte spreker spoorde de aan de Instuifavonden op gepaste en aangename wijze door te bren gen, vooral ook omdat er nog vele ouderen zijn, die enigszins een ge reserveerde houding aannemen ten opzichte van dit soort ontspanning. De voorzitter besloot na de laats te dans de avond met enkele mede delingen voor de leden en daarna gingen allen aan de gezichten te zien zeer voldaan naar huis. eerste avond met de verdere plan nen voor de dag komen. Het C.J.V. is niet een vereniging zoals de Instuif. Het heeft ook een ander doel, n.l. enkele mooie cul turele avonden, ontwikkeling en ontspanning te bieden, dus een soort O. en O. voor de jongeren te zijn. Dat er geen O. en O. meer in Venray is wordt door velen als een groot gemis gevoeld. Men zal opnieuw moeten beginnen met de jongeren. Dat de jongeren meer culturele vorming nodig hebben, zal wel niemand betwijfelen. Men is b.v. in Venray moeten ophouden dikwijls met goede eerste-klas-films te komen, omdat de jongeren alleen maar knok- en sensatiefilms willen zien en men toch ook niet steeds voor een bijna lege bioscoopzaal kan draaien. De jongeren weten doorgaans een echt mooie film nog niet te waarderen. Toch zijn er onder de Venrayse jongeren ook velen die meer willen dan louter amusement. Dat is toch wel gebleken uit de belangstelling die Jeugd-O. en O. en Jeugd-Forum hebben genoten onder de jongeren, het laatste jaar misschien minder. Het C.J.V. is nu daarvoor in de plaats gekomen, en omdat het zich nu tot al de jongeren van heel Venray gaat richten en met mooie culturele avonden wil komen, hoopt het C.J.V. dan ook met dit initiatief de jongeren van Venray werkelijk een dienst te bewijzen. Op de eerste culturele avond die wordt aangeboden aan de jongeren vail Venray, op 10 december a.s., zal het bekende artisten-ensemble van Pierre Duro komen met een beschaafd volledig cabaret-pro gramma met Willem uit de Ach terhoek als conferencier. Deze is al eens voor de televisie opgetreden. Het beloofd dus een mooie avond te wordep, en omdat entree zo laag mogelijk gehoud n W >rdt en alle jongeren boven uc 16 jaar kunnen komen, hoopt het Cultureel Jongerenverbond (C.J.V.) een talrijk publiek te trekken. Het zal die De eerste les van de jaarlijkse Bijbelcursus begint a.s. maandag 1 dec. te 7.30 in San Damiano. De cursus bestaat uit 10 lessen. De gespreksleider pater drs. Ser vatius Weijssen o.f.m. zal met u behandelen en lezen het Evangelie van Sint Mattheus. Dit is 't oudste Evangelie, het oudste kerkboek van de eerste Kerk te Jerusalem, ge schreven voor de joden-christenen. Deze bijbelcursus wordt elk jaar georganiseerd door de D.O.-afdeling te Venray en is bestemd voor een ieder, die zich wil verdiepen en bezinnen op de Blijde Boodschap van onze Heer Jezus Cnristus. Wij hopen van harte en we spo ren met de meeste nadruk vooral ook de jongeren aan om aan deze leerzame cursus deel te nemen. Steeds meer gaan wij, katholie ken beseffen, dat we terug moeten naar de bronnen van onze christe lijke openbSring, speciaal naar de H. Schrift en in het bijzonder naar het Evangejie. - Wij moeten terug naar de bron nen, m.a.w. naar de oor- en oog getuigen, die hun allereerste in drukken over Jezus en Zijn volge lingen op schrift stelden, om van hun blijde getuigenis te leren, dat ons christelijk leven een leven met de Heer is, een met vreugde uitzien naar de Heer. Deze geïnspireerde geschriften hebben de stof geleverd voor de viering van de Liturgie. We kun nen onmogelijk de Liturgie ver staan en begrijpen, als wij de taal van de Schrift niet verstaan. En tenslotte moeten wij ons ver d epen in deze heilige teksten, orn aat deze zo dikwijls verminkt en uit het verband gerukt tot ons komen via radio, pamfletten en de zg. profeten aan onze deur. Moge deze cursus veel belang stellenden trekken en U allen weer dichter brengen tot onze Verlosser Jezus Christus. Pater URBANUS. Hoewel het onze gewoonte niet is in aparte beschouwingen terug te komen op het verhandelde inde gemeenteraadsvergadering, willen we ditmaal een uitzondering maken, omdat in deze vergadering een be sluit is gevallen, dat we van groot belang achten voor de toekomst. Men heeft nl. in deze vergadering besloten een z.g. plan-commissie in te stellen, die tot taak heeft B. en W. en de raad te adviseren inzake plannen voor Venrays toekomst. Geen gemakkelijke taak, maar voor een rechtgeaard Venrayer een dankbare taak. Als een voorzitter in diezelfde raadsvergadering moet vertellen, dat niemand een zo grote evolutie van onze gemeente had durven voorspellen; als in een rapport van de commissie Sociale Planning de grote nood op velerlei terrein in onze gemeente wordt aangetoond; als de drie professoren in het boek Noord-Limburg op de grote moge lijkheden van Venray wijzen; als er een miljoenen-zwaar verkavelings plan opgesteld wordt, dan iseralle aanleiding om een commissie te vormen, die de merites van deze plannen niet alleen beoordeeld, maar uit de verschillende onderdelen'een gaaf geheel probeert te maken, zo dat deze evolutie zo gelijdelijk mo gelijk verloopt en waar nodig, die stimulans daar gegeven wordt, waar op 'n bepaald ogenblik deze evolutie geremd dreigt te worden. Zoals gezegd, een zware opgave, waar in het verleden de provinciale overheid een goed bedoelde poging om wel op de hoogte te komen van Venrays toekomst, middels een so ciologisch onderzoek heeft getorpe deerd. We zijn oprecht verheugd over deze commissie-instelling, evenals we verheugd zijn, dat lijst 5 haar aanvankelijk standpunt om geen zitting te nemen in raadscommis sies gelukkig heeft laten vallen en positief in deze commissie ook haar bijdrage voor Venrays toekomst levert. Moge het élan, waarmede de eerste vergadering al werd vast gesteld, ook in de toekomst het werk der commissie stimuleren. De heer van Haaren toonde zich ontstemt, dat ons blad een advies aan de Raad heeft gepubliceerd, voordat dit de raadsleden officieel heeft bereikt. Dat is zijn goed recht, maar we menen, dat het ook ons goed recht is in dit geval af te stappen van de gebruikelijke wachttijd. En wel om verschillende redenen. Een daar van is, dat deze regeling, meer dan misschien op dit moment wel be grepen wordt, van zeer groot belang is voor Venray. Veiliger Verkeer zal een ieder toejuichen en met het opstellen van deze regeling is een goed en moei zaam stuk werk verzet. Maar heeft men alles niet te veel bekeken uit het oogpunt van veilig verkeer? Heeft men met het oog op dat veiiig verkeer geen andere belangen voorbij gezien? Gaat men om het zo maar eens te zeggen, met het badwater het kindje niet weggooien, doordat men van Venray-kom vooral een plaats gaat maken, die de vreemde auto mobilist mijdt. De vreemde auto mobilist, die b.v. een goede klant is van verschillende zaken. Dit zijn vragen, die ons onwille keurig zijn opgekomen toen wij die plannen zagen. We menen het „spel" sportief gespeeld te hebben, want bij ciie publicatie hebben we ons onthouden van enig commen taar. Dat is gekomen in de vorm van ingekomen stukken, waarin bezorgdheid duidelijk doorklonk. Dat is ook te horen in winkeliers- en hotelkringen, waar hierover druk gesproken is. Of dit de reden geweest dat B. en W. tot heden geaarzeld heeft, dit plan in de raad te brengen en zelfs een comité-generaal voorstelt om die zaak nog eens door te praten, is ons natuurlijk onbekend, maar wel blijkt hieruit, dat men in B. en W. nu ook niet zo hard met dit plan weg loopt. Wat zou gebeurd zijn als dit ad vies zonder meer bij de stukken gekomen zou zijn, die nu eenmaal tabu zijn voor de krantenmensen? Dan was dit plan in de raad ge komen, waarvan een groot deel der leden had geredeneerd: Veilig ver keer staat er achter, de A.N.W.B. heeft er zijn zegen aan gegeven, dus mij is het ook goed. En de enkeling, die gezegd zou hebben, dat men op een andere manier wellicht het verkeer niet alleen veiliger als nu kan krijgen, maar ook in kom der gemeente kan houden, geen kans kreeg. Dit is mede een van de redenen geweest, waarom wij inbreuk ge maakt hebben op deze gewoonte. Want een krant behoort niet alleen tot collectes aan te sporen en ver slagen te geven, maar ook het pu bliek tijdig genoeg in kennis te stellen van regelingen of maat regelen, die van groot belang kun nen zijn hiervoor, opdat ditzelfde publiek, als haar belangen in het geding komen, daar voor op kan komen. De steun voor uw rug reuze sortering fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Binnenkort leverbaar in 2- en 4-deurs uitvoering of als Combi. Êlégance - Comfort - Prestatie De Taunus 17 M heeft een bijzonder fraaie carrosserie, geheel gesynchroniseerde 3-versnellingsbak, zuinige motor en ïnstrumentenbord met toetsenbediening. Onafhankelijke voorwiel vering, vaste wegligging..

Peel en Maas | 1958 | | pagina 231