m SPORT Met weinig geldmiddelen een volwaardige woning U hebt geluk gehad het einde van de wereld de TfLEMVS/E specialist Uit Peel en Maas Droppie SrsuiFen wrijf foor de politierechter Bioscoopzaal uitgebrand Ruode Kruis-oriënteringsrit IVOROL Zaterdag 29 november 1958 No 48 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ■EEN RIJK BEZIT PEEL EN M AAS El DBÜS EN ÜITGAVE FIRMA VAN DEN MÜNCKBOF WPPWRT AH vnni? VPNPAV Pïtf ADVERTENTIE PRIJS: 8 ct. perm.m. ABONNEMENTS- OROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO f50652 VV IVCr IX. Dlw/-LIJ V UUI\ VErilIXHl Iwll UiVXJ 1 PRIJS PER KWARTAAL 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60 Geen ondergang, maar schone voleinding Het Evangelie handelt, evenals vorige zondag, over het einde van deze wereld. Dat einde wordt dikwijls te veel gezien als de ondergang van de wereld. Wel spreekt Christus over beangstigende tekenen inzon, maan en sterren, in zee en golven, zodat de mensen zullen verstijven van vrees en bange verwachting. Maar tegelijk zegt Hij tot de jnsen, die naar Hem luisteren „als deze dingen beginnen te ge beuren, ziet dan naar boven en heft uw hoofden omhoog, want uw ossing is nabij." W* ïarom zou God ook de wereld, Hij geschapen heeft, weer laten ..gaan? Alleen zal Hij eenmaal, op de dag dat Christus- met grote macht en majesteit zal terugkomen vanuit de hemel, een einde maken aan de chaos, die door de zonde werd aan gericht in Gods schone schepping. Dan wordt het Koninkrijk Gods voor goed gevestigd. God zal dan alles in allen zijn. En als God alles in allen is, dan is daar geluk, vrede, rust, eeuwig leven, een nieuwe aarde, waar al leen gerechtigheid heerst. De wereld vergaat dus niet, maar wel wordt er voor goed afgerekend met alle slechtheid, godloosheid en liefdeloosheid, die deze wereld tot een chaos maken. Ja, zo moeten wij het zien! De mens en ook de wereld gaat niet het einde, maar de schone vol einding tegemoet. En God is in Christus tot ons gekomen om ons die schone vol einding te helpen bereiken. Die voleinding is verlossing, vol ledige bevrijding van zonde en dood, is een nieuw en eeuwig leven, als een eeuwige zomer vol goddelijk licht en zalige gloed. Die voleinding begint bij de ware christen reeds bij zijn dood. Na een kortere of langere loutering, meest al in het vagevuur, zal de ziel de eeuwige gelukzaligheid binnengaan en voor altijd bij de Heer zijn. De mens ziet dan al zijn verlan gens bevredigd en wacht nog alleen op de verrijzenis van zijn lichaam als Christus bij Zijn wederkomst de laatste hand legt aan onze ver lossing. Sinds Gods Zoon in onze men sengestalte onder ons kwam wonen, weten we duidelijk, hoe wij tot die schone voleinding moeten komen. Christus, onze Heer, houdt het ons voor in dat schone levenspa troon: bemin God met heel uw wezen, wees een goede medemens voor ieder! En we kunnen dat levensprogram ook uitvoeren, want God komt ons in Jezus Christus ons steeds op nieuw helpen. Hij komt om het Koninkrijk Gods in ons te vestigen als wij daarvoor maar openstaan, echt van goede wil zijn en biddend onze geest en ons hart tot God opheffen, t Ieder van ons kan nu op dit ogenblik opnieuw beginnen. Door de heilige Sacramenten komt Christus tot ons om ons steeds meer te bevrijden uit de macht van het kwaad en van het egoïsme, die bron van alle kwaad. En als God dan werkelijk Koning is in ons leven, zal Gods heerschap pij ons in staat stellen echt goede mensen te zijn. De Advent is een tijd van het grote gewetensonderzoek. Het niet-aanvaarden van Gods volstrekte heerschappij: dat is de zonde. Zonde is altijd weer het op zeggen van Gods Koningschap en het zelf-koning-spelen van de mens. Daardoor komt de chaos in de wereld. De mens kan geen eigen koning zijn. Alleen de gehoorzaamheid aan God in alles zal genezing en geluk brengen aan deze wereld, die ziek Is door egoïsme en allerlei bederf en die ook nog meent God niet nodig te hebben. Steeds meer inwoners verlaten Amsterdam In juli vertrokken 902 personen meer dan er zich vestigden. Een maand tevoren 623, in mei 713, in april 960, slechts in de maanden januari en februari kwamen zich meer personen in Amsterdam ves tigen dan er vertrokken. Maar dpze aantallen, resp. 262 en 154, wegen in het geheel niet op tegen de 3.306 personen, die in maart tot en met juli meer uit Amsterdam zijn vertrokken dan er zich vestigden. Vorig jaar is er in alle maanden een vertrekoverschot geweest, va riërende van 361 tot 871 per maand, in totaal ruim 7.100 personen. Slechts dank zij het feit, dat er tweemaal zoveel Amsterdammers geboren worden dan er sterven, Er van uitgaande, dat een eigen woning een groot goed is, de be woners een groter genot verschaft en uiteindelijk financieel een minder zware last is, vooral wanneer men zal moeten gaan leven van een pen sioen of ouderdomsuitkering, is het gemeentebestuur van Maasbracht van mening, dat de particuliere wo ningbouw met alle ten dienste staande middelen moet worden be vorderd. Van de sedert, de bevrijding in Maasbracht gebouwde nieuwe wo ningen (450 stuks) is 70 procent terwijl de huurder ook na die tijd nog steeds een flink bedrag per maand moet opbrengen. De aspirant-bouwer in de com- binatiebouw hebben geen directe bemoeiingen met de werkzaamheden inzake de koop bouwterrein, aan vragen rijkspremie, architect, aan nemer enz. Alles wordt met mede werking van de gemeente af gehan deld. Het blijft echter volkomen eigenbouw want iedere bouwer neemt onder alle omstandigheden een eigen beslissing. Het bouwen van een eigen wo- particuliere en slechts 30 procent ning in combinatie is niet enkel overheidsbouw. beperkt tot bewoners van de ge- Aangezien het laatste percentage meente Maasbracht. Ook personen hoofdzakelijk beliekking heeft op van buiten de gemeente hebben op de woningbouw gedurende de directe deze wijze te Maasbracht een eigen na-oorlogse jaren kan worden aan- woning gebouwd en in alle opzich- genomen, dat, naai mate het aantal ten dezelfde medewerking van de woningen wordt uitgebreid, het per- gemeente ontvangen. centage van de particuliere bouw nog gunstiger wordt. Aan de derde combiriatiebouw, voor welke zich weer diverse lief- Was voorheen de praktijk, dat hebbers definitief hebben opgegeven ieder, die een eigen woning wilde kunnen nog een aantal persoren bouwen, dit als enkeling deed en deelnemen. Spoedige opgave aan er vrijwel geheel alleen het werk en overleg met de gemeente Maas- mee had, in de afgelopen twee jaren bracht is dan echter gewenst, heeft de gemeente Maasbracht ui ter- Vijf en veertig gezinnen zijn op mate gunstige ervaringen opgedaan bovenomschreven wijze reeds in het met de z.g. combinatiebouw. bezit gekomen van een mooie, ruime, Het feit trouwens, dat de 3e com- eigen woning. Een aantal gezinnen binatiebouw thans gedeeltelijk in kunnen binnen afzienbare tijd een 'n vergevorderd stadium van voor- zelfde bereiding verkeert en gedeeltelijk men. in uitvoering is, zegt reeds genoeg. woning hun eigendom noe- De tot heden opgedane ervaringen Bij de twee voorafgaande gevallen wettigen de verwachting, dat ook de van combinatiebouw kwamen reeds thans in voorbereiding en gedeel- 45 woningen tot stand. telijk in uitvoering zijnde derde com Overtuigd van de stelregel, dat binatiebouw nog door meerdere zal het bouwen van een groot aantal worden gevolgd, woningen ineens belangrijke bezui- nïgingen oplevert ten aanzien van de totale bouwkosten, worden lief-1 hebbers voor een eigen woning in de gelegenheid gesteld de woning door tussenkomst van de gemeente te laten bouwen. Daartoe wordt van gemeentewege een plan opgemaakt. Het betreft Hockey-nieuws Zowel de dames als de heren en. volwaardige woning, dus geen hadden zond -n uitwedstrijd systeembouw of iets dergelijks. De resp. in ElndhovJe„ en Blerick. inhoud is 440 m3. de üchtstad moesten de dames Iedere woning bevat kelder, gang, aantreden tegen de koploopstcr keuken, 2 kamer-, WC, 4 slaap- oranje Zwart III. Voorwaar 'i kamers, douche-ruimte en fhnke ZWare opgave bergruimte. Bij iedere woning een Maar met een fikse 41 over- tuintje. winning toonden ze zich duidelijk Met de aannemer, die de woningen de sterksten. Door deze uitslag bouwt, is een bepaalde prijs over- namen ze meteen de leiding over. eengekomen. Elke aspirant-bouwer heren waren niet zo sukses- echter kan, tegen eveneens vooraf voj in een enigszins ongelukkig vastgestelde prijzen, bepaalde extra verlopen wedstrijd trok Blerick aan voorzieningen laten aanbrengen zo- «t langste eind. Maar eer't zover als b.v. extra betegeling in de keu ken, douche-ruimte, gang; een 2de WC; tuindeur in achterkamer; bal kon met deur- Vlizotrap met zolder; inrichting badkamer enz. De totale kosten van een woning in de normale uitvoering (inclusief bouwterrein, kosten notaris en ar chitect, leges, aansluiting gas, water riolering, verfwerk en beneden be hang werk enz.) bedragen ongeveer f 18 900. De rijksbijdrage met toeslag In gevolge de regeling Bevordering eigen Woningbezit is ca f 5900 Uit- eindelük blijft ten eigen laste f 13.000. Voor dit resterend bedrag moet, al dan niet met medewerking van de gemeente, getracht worden een hyp.othecaire geldlening te ver krijgen. De als gevolg hiervan maandelijks terugkerende verplichting wegens de rente en aflossing zijn uiteraard afhankelijk van de duur en de aard van de geldlening. Indien b.v. de rneest eenvoudige, maar wellicht de duurste vorm als voorbeeld wordt aangehaald, waarbij de bouwer bij een bankinstelling een hypothecaire lening opneemt f 10.000 tegen 5 procent (thans de gangbare rente bij banken) voor 20 jaar, zal hij jaarlijks een aflos sing moeten betalen van f 500. Het eerste jaar betaalt hij rente over de gehele schuld van f 10 000, derhalve over een vol jaar f 500. De totale last van rente en aflos sing in het eerste jaar is derhalve t 1000 d.i. per maand f83.33. Ieder volgend jaar wordt de rentelast f 35 minder; per maand ruim f2. In het 20e jaar moet per maand nog worden betaald f 43,75. Na 20 jaar is de gehele schuld afgelost eri woning onbelaste eigendom. Bij het bovenstaande voorbeeld is er van uitgegaan, dat de bouwer een gedeelte van b.v. f 3000 met geheel eigen geld heeft gefinancierd. Als men bedenkt, dat voor vaak heel mat minder of slechter woon ruimte, aan huur per maand f 50 tot f 100 moet worden betaald, is het te betalen bedrag voor rente en aflossing ten behoeve van een eigen woning zeer gunstig te noemen. Opgemerkt wordt, dat voormelde bouwkosten aan de hoge kant zijn gehouden en dat de bewoners van de tot heden gebouwde combinatie woningen per maand slechts f 50 f 60 betalen. Bedenke voorts wel: de eigen- bouwer bezit in de meeste gevallen <!e bevolking met 2.000 in- ui.erlijk na 20 of 25 jaren dan een woners per jaar toe. geheel vrij en onbelast eigen huis, was waren er heel wat spannende ogenblikken voor btide partijen geweest. Door 'n ongelukkige manoeuvre van onze keeper, die zich later overigens uitstekend weerde, kwam Blerick op gelukkige manier aan 'n 1—0 voorsprong. Pas na de rust kon Venray gelijk maken; dubbel en dwars verdiend na 'n langdurig, hoewel weinig effektief, overwicht. In een van de vele benauwende situaties voor 't Venrayse doel, wist onze rechtsback een zeker schijnend doelpunt te voorkomen, althans dat dacht de scheidsrechter. De manier waarop dat gedaan werd, was volgens hem onjuist. Hij gaf onverbiddelijk een strafbully, die in een doelpunt werd omgezet. Tegen dit teleurstellend feit hadden de gasten niet het juiste antwoord klaar. Een nederlaag dus, maar ook 'n wedstrijd waarvan onze ploeg veel heeft geleerd. Blerick en Venray delen nu de eerste plaats; de kom petitie zal r heel wat spanning bij winnen, alsmede voor Venray de opgave zo weinig mogelijk punten prijs te geven. De dames ontvangen zondag a.s. H.O.D. II uit Valkenswaard. Een overwinning zit er weer in, als er aangepakt wordt met 't enthousias me wat we van onze dames ge wend zijn. De heren spelen vriendschappelijk in een kombinatie tegen 't Gym nasium I.C. Tot slot de stand bij de dames in de 3de klasse, waarbij de uit slagen van zondag j.l. nog niet verwerkt zijn: Oranje Zwart III M.H.C. Venray Bergeyck Heerlen Weert II H.O.D. II Venlo Girls II Eindhoven II Uitslag Cross Contry, Leunen TEL: 1683 VENRAY van 28 november 1908 De fanfare St. Cecilia gaf een Soiré-Amusant in de muziekzaal Het schijnt een traditie te wor den, dat de voetbalvereniging D.I.S. te Oirlo ter versterking van de met medewerking van de beroemde humorist Luciën uit Rotterdam en de Illusionist Ventriloquist. In het nieuwe St Annagesticht zullen van 5 tot 12 december a.s. reeds een 60 tal patiënten worden opgenomen. De heer Jos. Hendriks, vestig de zich als schoenmaker in de Hoenderstraat. De Gasfabriek alhier bood gas- cokes te koop aan. als het beste middel tot wering van rook en roet, voor 87 cent per 50 kg. Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met l£I jaarlijkse Toneeluitvoering organi seert. Thans is de keuze gevallen op de Tegelse toneelvereniging „Zet Door", welke voor het voet licht zal brengen „Droppie". De regie is in handen van de zeer bekende toneelspeler H. This- sen, welke in de Tegelse Passie spelen de Judasrol vertolkt terwijl de heer Seelen de grime verzorgd. Het stuk speelt zich af in de achterbuurt van een grote stad en de diverse verwikkelingen welke er zich voordoen geven het geheel een rijke inhoud. De speelsters en spelers spelen beheerst en beschaafd hun rollen. Het is daardoor ge worden amateurtoneel van de bovenste orde. „Zet Door" heeft een reputatie van goed spel hoog te houden en wij twijfelen er niet aan of de vele bezoekers zullen een hoogstaande toneelavond te wach ten staan. Voor aanvangsuur en bespreken der plaatsen verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Maandagavond om half acht brak brand uit in de bioscoopzaal van Sieben gewald. De brandweer van Bergen en de brandweer van Goeh (D.), waren poedig ter plaatse en konden daar- door het voorhuis met winkel en laatste tand was gratis. Maar café behouden. De zaal is geheel verder kost deze kwestie verdachte afgebrand. De verzekering dekt ge- j een gevangenisstraf van één week deel telijk de schade. Per tand. De oorzaak van de brand is ver- De verdachte, die vandaag een moedelijk de olie-tookinrichUng jubileum vierde, omdat het zijn 25e onder het toneel. Er deden zich geen .vonnis werd, was ai een flink eind persoonlijke ongelukken voor. j *n de zestig. Nochtans sierde hem I de bezadigdheid, die ons zo aanlokt -n bejaarde lieden, geenszins. if. j. L J Integendeel zou men zeggen, hij Kippendieven aangehouden sloeg van zich al en hij deed dat raak ook. Daar staat tegenover, dat De rijkspolitie in Maashees heeft het slachtoffer al in de negentig twee inwoners uit Schijndel en een was. 7 12 34-6 7 11 20—6 7 6 10—15 5 5 10—13 5 5 8—12 4 4 8-7 5 2 1—13 6 1 3-22 1 A. Jenneskens, Leunen 2 W. Loenen 3 J. Peelen, Meerlo 4 J. Voermans, Leunen 5 Th. Voermans, Oirlo 6 L. Marcellis, Ysselsteyn 7 Weijs, Castenray 8 van de Ven, Wanssum 9 J. Litjens, Leunen 10 Weich de Wenne, Wanssum 11 L. van Vegchel, Leunen 12 Fr. Litjens van der Zanden, Overloon uit Boxmeer aangehouden, die van een groot aantal kippendiefstallen worden verdacht. Het drietal, dat geruimen tijd 's nachts in Oostbra bantse en Noordlimburgse dorpen zou hebben geopereerd, liep bij een routine-controle van een rijks politieman tegen de lamp. De vleugelmerken van de tien kippen, die in een vuile zak de verstikkings dood nabij waren, werden de dieven noodlottig. Het zachte gekakel van de kippen had hen verraden. Via deze vleugelmerken kon de rijkspolitie namelijk de eigenaar van de kippen in Gemert achter halen. De kippendieven zeiden aan vankelijk zich niet te herinneren waar ze de kippen hadden weg gehaald. De boer in Gemert had de tien kippen, de eerste buit van de mannen op die avond, trouwens nog niet gemist. De rijkspolitie in Brabant en Limburg heeft met deze arrestaties een mooi succes behaald in de strijd tegen het toe nemend aantal kippendiefstallen in het zuiden des lands. De laatste maanden zijn minstens veertig kippendiefstallen in Oost- Brabant gemeld. De dieven opereren met kleine, snelle vrachtwagens en de kippen worden meestal uit afgelegen hokken weggehaald. Ze halen overal kleine partijtjes weg, vijf tot vijftien kippen, zodat vele boeren zelfs niet merken, dat er kippen verdwenen zijn. Meestal wijst de verminderde eieropbrengst er na enige tijd pas op, dat er iets mis is. Dat is vaak maanden na de diefstal. De politie vermoedt, dat het aantal kipperdiefstallen in Oost- Brabant en Noord-Limburg over het afgelopen jaar minstens hon derd tot tweehonderd bedraagt. In Oost-Brabant en Noord-Limburg opereren minstens twee of drie combinaties. De laatste weken is er een uitge breide nachtelijke wegcontrole op verdachte wagens van kippenschar- relaars geweest. De dieven brengen de kippen veelal naar de Bossche pluimveemarkt. Onder de veertig gemeenten waar diefstallen werden gepleegd, behoren o.a. Boxmeer, Sint Oedenrode, Heijthuizen, Venray en Grubbenvorst. De chauffeur van de vracht wagen, die in Maashees gepakt werd, was de 20-jarige G. uit Box meer. De twee andere verdachten, de 60-jarige H. en zijn 30 jarige schoonzoon, kwamen uit Schijndel. De drie mannen ontkennen, behalve de kippen in Gemert, nog meer te hebben gestolen. De rijkspolitie vermoedt echter, dat zij voor een flink aantal kippendiefstallen Ver antwoordelijk zijn. „Schande, zei de rechter, iemand die vijf en twintig jaar ouder is, te mishandelen." Het drama heeft plaats gehad op een van de weinig zomerse dagen, die de thans achter ons liggende natte moesson heeft opgeleverd. De plaatselijke bejaarden waren samengekomen op een bank, door de zorgzame VVV op een van de stadswallen geplaatst. Zij sloegen het verkeer gade, critiseerden de voorbijgangers en rookten een pijp. Dit alles geschied de onder aangename kout en niets wees er op, dat de stadswallen eenmaal het toneel van bloedige strijd om de onafhankelijkheid over enkele minuten wederom met bloed zouden worden doordrenkt. Het gesprek naderde een einde en de midden zestigjarige verdach te, die nog boodschappen moest doen voor zijn vrouw, stond op terwijl de anderen nog even bleven zitten. De verdachte rekte zich, met de handen in de zak en de boodschap- tas aan de arm. Hij bleef nog even staan praten. Maar hij stond net voor het ruim negentigjarig slacht offer, zodat diens uitzicht volkomen werd bedorven. De negentigjarige, niet gesteld op de rug van de ander, trok enige malen aan diens jas, in een poging het verkeer weer in het vizier te krijgen. Hij was daartoe half op gestaan. Bruusk keerde de staande ver dachte zich om en duwde de oude baas op de bank terug. Dit duwen nu stond in de dag vaarding vermeld als zijnde een voudige mishandeling. Verdachte had de man namelijk bij de mond gepakt en aldus op de VVV-bank geduwd. De gevolgen waren ruïneus. De oude baas beschikte over nog drie tanden, die na jaren trouwe dienst echter niet meer van heel uitstekende kwaliteit waren. Aangetast door tandcaries en door de duw van de herdachte rol den twee van de tanden weerloos omlaag in het gras van de stads wal, waar in de tachtigjarige oor log de afgehouwen ledematen der Spanjaarden plachten terecht te komen. De derde tand hing zo los in de bovenkaak, dat de oude man dit eetinstrument met een eenvoudige handbeweging wegvaagde. Dit alles stond duidelijk te lezen in het procesverbaal. En dit, vond de officier van jus titie, gaat niet aan. Dat een betrekkelijk jonge kerel een oude man zo te lijf gaat is een schande. Twee tfeken gevangenis straf eiste hij, namelijk één week per tand die door dit krachtdadig optreden omlaag is gerold. Over de derde tand wilde hij het verder maar niet hebben. „Die derde is ook meer een kwestie van onbevoegd uitoefenen van de tandheelkunde", meende de rechter. Maar de twee weken heeft de verdachte gekregen, zonder pardon. Het is een merkwaardige eigen schap van de Nederlander, dat hij op alles en iedereen gewend Is te mopperen. Met een lelijk woord noemen we elkaar „kankeraars" en wanneer we eens heel eerlijk tegen over ons zelf zijn, dan zullen we stilletjes bekennen, dat er iets waars in schuilt, al wordt het ook wel overdreven. Wanneer wij echter de uitkomsten van een kortgeleden gedaan weten schappelijk onderzoek bezien, dan b'ijkt, dat wij toch wel heel weinig reden hebben om te mopperen, aan gezien wij stuk voor stuk tot de uitverkorenen behoren, die als het er op aan komt helemaal niets te mopperen hebben, althans wanneer we ons vergelijken met andere mede wereldbewoners, want wij hebben het zo slecht nog niet. Uit dit rapport blijkt maar al te duidelijk welk een prachtige prijs wij hebben getrokken uit de loterij die het leven heet. Want stel eens, dat unu werd geboren als één van die ruim 200.000 kinderen die elke dag het licht zien over de gehele wereld, welke kansen had u dan? Waarschijnlijk een kleurling De kans, dat u weer geboren zou worden als kind van het landje aan de zee was maar heel erg klein. U zou een veel groter kans maken ge boren te worden in een ander werelddeel. Vijf procent kans had u Amerikaans staatsburger te zijn, zo ook vijf procent kans staatsburger van de Sowjet-Unie te worden. Over het geheel genomen maar pen h-el kleine kans om blanke te zijn. Het was veel eerder aan te nemen, dat u een kleurling zou zijn van het zwarte, gele of bruine ras. De verhoudingen der godsdiensten en hun aanhangers zouden de kans zeer groot gemaakt hebben, dat u geen christen zoudt zijn geworden, slechts één op vier. Vermoedelijk was u als een aanhanger van Con fucius, Boeddha of Mohammed ge boren. Een moeilyk leven Zoudt U het levenslicht aanschou wen in één van de Aziatische lan den, b.v. India, welke kans groter is dan u zoudt vermoeden, dan had u slechts vijfentwintig procent kans om een hogere leeftijd te bereiken één op twee. Als kleurling hebt u, gezien kli maat en omstandigheden, veel meer kans op 2iekten, een groot deel van uw leven zoudt u lijden aan malaria, ingewandsziekten, tuberculose en lepra. Vermoedelijk was u een onder voed mens en de mogelijkheid was zeker niet uitgesloten, dat u door honger voedsel zoudt eten, waar van u nu zelfs niet durft dromen. De kans dat u enige ontwikke ling zoudt op doen, zoals lezen en schrijven was slechts heel klein, namelijk één op vier. Met grote zekerheid was u een arme landbouwer, die van zonsop gang tot zonsondergang zwoegde op een armelijk stukje land en daarbij het grootste deel van zijn oogst aan de eigenaar van de grond moest afdragen. U zoudt diep in de schuld zitten, kortom een leven lijden waaraan u nu slechts met deernis denkt. Wanneer wij de zaken zo eens be kijken, dan mogen wij toch echt niet mopperen en hebben wij een goede prijs getrokken door het feit, dat we geboren werden in het kik kerlandje bij de ze Het had heel anders kunnen zijn In 's Levens loterij. Op zondag 7 december a.s. zal de jaarlijkse Roode Kruis-oriënterings rit verreden worden. Startom 13 01 uur bij Restaurant „De Burggraaf", Stationsweg 1, Venray. Inschrijfgeld voor auto's f 5. en voor motoren f 3.50. Er zijn weer diverse aantrekke lijke prijzen beschikbaar gesteld. Om teleurstelling te voorkomen is voorinschrijving gewenst. Voor-Inschrijving kan geschieden bij het secretariaat van het Roode Kruis, afd. Venray, Hoebertweg 12, telefoon K 4780—929/969. Ook kunt U hiervoor het elders m dit blad opgenomen inschrijvings formulier gebruiken. als briljanten

Peel en Maas | 1958 | | pagina 223