RANG is alleen RANG als er RANG op staat. INSTUIF Aan de jongeren van Venray R.K. Jong Venray. Overpeinzingen Kerkeljjke Diensten Missaals Kerkboeken Rozenkransen TELEVISIETOESTEL P.MO OREN Zilveren parochie in Castenray Gevonden: Zaterdag 22 november 1958 No 47 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DKCK EN CITGAVE FIRMA VAN DEN MDNOKHOF WFPIfRI &T1 VfTHl? VFNRAV FN HM^TRFÏCFN *DVEKTENTÏE-FKUS: 8 I^mn. ATONNEMENM- ftROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 Lti-liVDl^AU V V X Efll v^lYXO X PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60 t j> o p _t o QaooooQQooQoooooooflQOQooooooflaooflQaoooflQoooQttOQoaflgflflaflaaaeaftaflflflflflaeaflooflaoflflflflflflOflflajflflAH MJLUJULLLULUJJMJ0 Rang Fruit 19 ct per rol Zoals een ieder heeft kunnen lezen in de berichten in Peel en Maas, is in Venray een aanvang gemaakt met het Instuif-werk, waardoor om de veertien dagen ontspannings gelegenheid wordt geboden aan de jongelui van 17 jaar en ouder. De opkomst op de eerste dans avond in zaal Wilhelmina was ge weldig en op grond van het aantal aanmeldingen mag worden ver wacht, dat ook de volgende avonden van amusement zich in een grote belangstelling zullen kunnen ver heugen. Het zal wel niet behoeven te wor den volstaan en dat ook uit de kring van de Venrayse jongeren de vraag zal komen naar ook andere avonden, waarop culturele vorming en ont wikkeling wordt geboden. In overleg met de geestelijke over heid en met haar toestemming is een samensmelting tot stand ge komen tussen de twee organisaties welke op dit punt werkzaam waren, nl. Jeugdforum in de parochie van St Petrus Banden en Jeugd O. en O. in het rectoraat van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten. Die nieuwe organisatie heeft een voorlopig bestuur en zal gaan wer ken onder de naam Cultureel Jon geren Verbond (C.J.V.) Deze naam kan nog veranderen wanneer een betere benaming gevonden wordt die de jongeren meer aanspreekt. Men is druk doende om nog dit jaar te kunnen starten en te kun nen beginnen met een avond, waar op naast culturele vorming door het optreden van een bekend artisten- ensemble, een nadere uiteenzetting zal kunnen worden gegeven over de plannen voor de komende maanden en voorstellen zullen worden gedaan over het gezamenlijk verder werken, zodat het een levend geheel gaat worden van en onder de Venrayse jongeren. Zodra de de juiste datum van die eerste avond vast staat, zal het C.J.V. de redactie van Peel en Maas opnieuw om gastvrijheid vragen voor verdere publicatie en oproep. Tot kijk dus. Zaterdag 22nov. wordt om 7 uur weer een Instuif-avond gehouden in zaal Prinsenhof. Het muziekge zelschap The Meliodans uit Venlo zal het muzikale gedeelte verzorgen en een van de aalmoezeniers zal weer een kort woordje zeggen tot alle leden. Het bestuur verwacht, dat alle Instuivers aanwezig zullen zijn, om zich op deze avond gezellig en op gepaste wijze te amuseren. Alle leden worden beleefd maar dringend verzocht hun kaart en eventuele pasfoto's mee te brengen, zodat alle kaarten in de loop van de avond door het bestuur in orde kunnen worden gemaakt. In het vervolg kan men enkel en alleen op vertoon van deze kaart binnengelaten worden en hiermee wordt geen soepelheid betracht. Deze kaart geldt dus als legiti matie en is vanzelfsprekend strikt persoonlijk. Bovendien moet elk lid zaterdag' avond 50 cent meebrengen ter be strijding van de onkosten van deze avond. Dit bedrag wordt door een der bestuursleden aan de ingang geïnd. De blaadjes van de Instuif kun nen deze maand nog niet bij de leden bezorgd worden, omdat niet verwacht was, dat er in Venray zo'n grote toeloop zou zijn. Er zijn maar enkele exemplaren toege stuurd, zodat de meesten nog een maandje geduld moeten hebben. Alle jongens en meisjes, die voor 1 januari 1959 zeventien jaar zijn, kunnen lid van de Instuif blijven. Alle overigen, die deze leeftijd nog niet bereikt hebben, zullen nog een tijdje geduld moeten hebben en de vereniging moeten verlaten. Dit laatste vooral, omdat er enkelen zijn geweest, die een verkeerde geboortedatum hebben opgegeven. Hiervoor wordt ook vooral de mede werking der ouders gevraagd, om toch vooral geen kinderen beneden de zestien te sturen; dit is niet verantwoord. De samenstelling van het bestuur ziet er nu als volgt uit: Ouderen-bestuur. Aalmoezeniers: Kapelaan Geerits Pater Domitius Voorzitter: Th. Jans Vice-voorzitter: P. Hendrlx Secretaris: H. Pluk Lid: M. Sloot. Jongeren-bestuur: Voorzitter: Th. Schaeffers Vice-voorzitter: K. Versteegen Secretaressen: _A. Bouten M. Kersten Penningmeesters: Th. Houba W. Schoester Leden: J. Hendrikx, N. Hermus, J. Houba, T. Kusters, M. Coenen, P. van Dierendonck. Oude foto's Misschien herinnert U zich nog de kermistent van de Gebr.Rlozzi. Deze Italianen, die trouw jarenlang op Venrayse kermis kwamen en daar hun stomme films en later de eerste sprekende films kwamen vertonen. Deze knusse en romantische tent, met die wonderbaarlijke automa tische muziekdoos achterin, waarin de explicateur tekst en uitleg gaf van het filmgebeuren, wat zich daar voor in die gewoonlijk overvolle tent afspeelde. U herinnert zich waarschijnlijk nog de eau-de-cologne-spuit, waar mede verkoeling gesuggereerd werd. Kortom, U weet dan ook, dat zij in later jaren een keer een filmpje gemaakt hebben van het Venrayse volk, wat na de hoogmis uit de Grote Kerk kwam. Dames metpot hoeden, heren met strohoeden, die dribbelend en druk bewegend voor het filmtoestel flaneerden en ver wonderd keken naar de man met de zwarte kast. Het was een bijzondere gewaar wording een dezer dagen, dat filmpje weer te zien. Weer die mensen uit de kerk te zien komen, weer te zoeken naar toen bekende figuren en weer eens even terug te zijn in dat Venray van 30 jaren geleden. De familie Riozzi was zo vrien delijk om dit souvenir aan Venray, zoals zij het zelf hebben betiteld, te geven aan de Oudheidkundige kring alhier. Dezelfde gewaarwording ondergaat men als men in het herdenkings boek van Huize Servatius, tussen de oude foto's van de inrichting, plots een vergeelde foto aantreft van de Hoenderstraat, en als men elders een vergeten foto terug vindt van het oude interieur der Grote Kerk.... van het Henseniusbeeld, van de vooroorlogse Grotestraat. Als deze foto's nu maar bewaard blijven, dan is er niets aan de hand. Maar dat is wel gevaarlijk. Zö vond men een dezer dagen tussen het oud papier een oude foto van de Venrayse paardentram, juist toen hij op het punt stond het station te verlaten. De foto was wel vergeeld, maar men kon het affiche van het grote St Odaspel, duidelijk voor een raam zien hangen. Deze foto is wegge worpen omdat de huidige bezitter er geen interesse meer in had. Verklaarbaar misschien, want de mensen die er op staan zijn al lang dood, maar van de andere kant is deze herinnering van de Venrayse paardentram toch een fantastisch souvenir, dat voor het nageslacht onbetaalbaar is. Wie dergelijke foto's, kranten uitknipsels en wat dies meer zij kwijt wil, daar geen interesse meer voor heeft, die gooie ze niet weg, maar geeft dan een seintje aan het gemeentehuls of bureau van dit blad. Dan worden ze daar netjes bewaard, al of niet met de naam van de milde gever. Zij, die der gelijke souvenirs zelf bewaren, ge lieve ook een seintje te willen geven. Een copie hiervan is vlug gemaakt en meestal wel mogelijk. Volg het goede voorbeeld van de Gebr. Riozzi en help mee oud Venray in beeld te bewaren. ST. ODA-KAPEL. De St. Odakapel achter het zie kenhuis was danig in verval. Er is indertijd een kleine actie geweest voor herstel en sinds enkele weken prijkt nu het beeld van deze heilige in een gemoderniseerde kapel, dat wat stijl en uitvoering betreft, nu tot een der mooiste uit deze ge meente gerekend mag worden. Er is een nieuw plafond in ge komen, de binnenmuren heeft men met siermetselwerk opgevuld. Er is aardig smeedwerk, dat de ruimten verdeeld en het beeld is in het licht gekomen door twee raampjes aan de zijkanten. Ook de buitenkant heeft een nieuw kleurtje gekregen. Kortom, de oude kapel is keurig geworden en de makers daarvan kunnen te vreden zijn. Of ze echter ook tevreden zijn over de smeerpoets, die de ene zij kant vol met rommel heeft ge smeerd en aan de voorkant toen zijn vuile vingers maar schoon heeft gewreven, is een grote vraag. Het zal waarschijnlijk wel een kwajongensstreek geweest zijn, maar 't geeft zo'n moedeloos gevoel als men iets goed en mooi heeft gemaakt, dat dit dan weer door zo'n lummel wordt bemodderd en bevuild. Afgezien van de indruk, die een vreemde krijgt als hij dit ziet. Men kan weer zedepreken gaan houden, maar 't helpt weinig. Het is een kwestie van opvoeden.... Ook nu is weer bewezen, dat daar iets aan mankeert.... NIEUWE KLOK. De bezoeker van het Duitse kerk hof ziet telkens nieuwe dingen. Nieuwe perken en bomen, hier een verbetering, daar een verandering, wat telkens opnieuw dit kerkhof nog meer cachet, nog meer wijding geeft. Als dan blijkt, dat het merendeel van deze verbeteringen en veran deringen met practisch minimale kosten totstand komen, doordat zo wel het burger- als militair perso neel zoveel mogelijk alles zelf doen, mede omdat de begroting dergelijke dingen nu eenmaal niet toelaten, dan kan men niet anders als een groot respect hebben voor hen, die dit tot stand weten te brengen. Zo treft het nu de bezoeker, dat de oude scheepsbel, waarmee eerst het sein gegeven werd, dat de poorten gesloten werden, verdwe nen is. Daarvoor in de plaats is midden tussen de graven op een terp een klokkenstoel geplaatst, waarin een kleine klok hangt, die dan 's avonds geluid wordt en bv. ook zondag bij de plechtigheden dienst deed. Hoe men deze klok gekregen heeft en hoe die is opgericht, is een avontuurlijk verhaal op zich, dat echter wel aantoont, dat som mige mensen met heel veel goede woorden en een heel klein beetje geld geld toch nog wel wat krijgen kunnen, mits men doorzettings vermogen en enthousiasme heeft. Bij het zien van deze klok is een andere gedachte bij ons opgekomen. Namelijk of hier feitelijk geen carillon kon staan. Een klokken spel dat elk uur over deze doden akker oude Duitse wijsjes liet weerklinken. Als we bij een plechtigheid als j.l. zondag de officiële en on officiële Duitse gasten horen ver tellen hoe mooi en hoe schoon dit kerkhof is, hoe men de zorg der Nederlanders op prijs stelt, zou het dan werkelijk zo'n vreemd voorstel zijn als die dankbaarheid werd vertolkt door een klokkenspel. Een klokkenspel dat een Gruss van de Heimat iedere dag opnieuw de doden brengen zou. Zou het zo vreemd zijn als de Duitse provincies ieder een klok hieraan gaven, de grote Duitse steden, enkele oud-strijders-vereni gingen Het is op de allereerste plaats voor hun eigen doden. Welke officiële of on-officiële Duitser zal zijn gesproken waar dering omzetten in een klinkende daad. De daad namelijk dit plan werkelijkheid te doen worden. van 23 tot en met 29 nov. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Heijmans Laatste zondag v.h. kerkel. jaar. 6.30 Ant. Fransen, echtgenote en overl. fam., 7.30 v.d. Vegt-v.d. Boo gaard, 8.30 overl. ouders v.d. Pasch- Gerritsen, 915 hoogmis vd. parochie, 10 30 H. Jansen en echtgen., 7 uur lof. Maandag: 6.45 Piet Pouwels en echtg., 7.30 Janssen-Wilms, 7.30 Harrie Jacobs, 8.15 pl. hoogmis t.e.v. St Caecilia, 8.15 Piet Rongen. Dinsdag: 6.45 overl. fam. Maas- sen-Creemers, 7.30 Johan Claassen, Johanna Fleurkens, Theodora Bis- tervels, 7 30 H. Erkelenz en echtg., 8.15 best. jrd. Beterams, 8.15 mevr. Drenth. Woensdag: 6 45 vrouw Franssen- Beklet, 7.30 fam. v. Dijck-Duykers, 7.30 overl. fam. Pouwels-Wismans, 815 best. d. Fr. Vermaaten, 8.15 dr. Bloemen. Donderdag: 6 45 fam. van Dijck- Duykers, 7.30 Willem Wijnhoven en Antonetta Driessen, 7.30 J. vd. Bo gaard en echtg., 8.15 best. jrd. M. Goumans-Hendriks, 8.15 H. Mis vd. Brandweer. Vrijdag: 6.45 Fr. Pouwels en echt genote. 7.30 overl. fam. de Bruin- Janssen, 7.30 tot zek. int. R, 8.15 Lamb. Poels, echtg. en overl. kin deren 2kl., 8.15 overl. fam. Jacobs- Groetelaars. Zaterdag: 6.45 O.L. Vr.-hoogmis. 7.30 Joh. Claassens, Johanna Fleur- kens en Theodora Bistervels, 7.30 I Jan Renckens, 8.15 overl. fam. Tak- ken-Maas, 10 uur pl. huwelijksmis Koch-v.d. Boom, 7 uur lof. BIECHTGELEGENHEID van 5.30 tot 7.30 uur. De schoolkinderen leren deze week de 17e en 18e les van de katechismus. RECTORAAT PATERSKERK HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Tel. 566 Priester van de week pater Rector Laatste zondag na Pinksteren. De H. Missen om 6 30, 7.45 en 10.30. Hoogmis om 9 uur. Na de Hoogmis Te Deum tot sluiting v.h. Kerkelijk Jaar. Eerste collecte voor de kerk, tweede v.d. emigratie-zondag. 7 uur lof. Maandag: H. Joannes vh. Kruis, belijder en kerkleraar. Dinsdag: H. Catharina, maagd en martelares, 7,30 lof. Woensdag: H. Leonardus, belijder Donderdag: Z. Bernardinus en Humilis, belijders. Vrijdag: H. Jacobus van Marchia, belijder, 7.30 lof. Zaterdag: feest van alle heiligen der Franciscaanse Orde. Van 3—8 uur gelegenheid om te biechten. Elke dag een H. Mis voor de weldoeners. Woensdagavond vergadering voor de collectanten. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Grada v. Teeffelen, 7.45 Leonarda Ewalds-Janssen, 9 u. jrg. Willem Lemmen, 10.30 v. ge nezing van een zieke. Maandag: 6.15 overl. ouders Phi- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 uur Gerardus Stoks, 7.45 overl. fam. Lenssen-Geurts. Dinsdag: 7 u. overl. fam.Peeters- Hoex, 7 uur bijz. int., 7.45 overl. ouders Voermans-Leijssen, 8.30 overl. fam. Oudenhoven. Woensdag: 6.15 overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 uur overl. ouders v.d. Pas-Gerritsen, 7.45 v. moeder Spee, echtgenote en zoon. Donderdag: 7 uur bijz. int., 7.45 Antoon Jenniskens en Wilhelmina v.d. Pas, 8.30 overl. ouders L. Wijn- hoven-Custers. Vrijdag: 7 uur overl. ouders Phi lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Zaterdag: 7u. overl. fam. Schols- Thissen. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: laatste na Pinksteren, 7 u. H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. hoogmis met Te Deum, 3 u. lof waarna Derde Orde. Maandag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Jan Hendrikx. Dinsdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. VermeulenMoorrees. Woensdag: 7.30 best. zm voor overl, fam. ThielenRutten. VOOR EEN MODERN EN VAKKUNDIGE PLAATSING ZORGT Donderdag: 7.30 pl. Caecilia-mis voor het Koor. Vrijdag: 7 30 best. zm voor Joh. Tacken en Wilhelmina Verstappen. Zaterdag: 7 30 zm voor Michel Vennekens, 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag: laatste zondag v.h. Ker kelijk jaar, 7.30 H. Comm., lm om 7 uur en 8 30, 8.30 lm voor Huber- tus vd. Berg, 10 u. parochiehoogmis, na de hoogmis Te Deum en proces sie door de kerk, 2 uur rozenkrans en lof met bijz. gebeden t.e.v. St Machutus als sluiting v.h. octaaf, verering der relikwie, le coll. voor de kerk, 2e coll. voor de emigratie stichting. Maandag: 7.30 lm, 9 u. hoogmis t.e.v. de H. Cecilia voor levende en overl. priesters kerkmeesters en leden vh. kerkelijk zangkoor. Dinsdag: 7.30 stichting Gerard de Pontl en Joanna Peeters. Woensdag: 7.30 stichting Anna Baeten en Joannes Teeuws. Donderdag: 7.30 hoogmis tot zek. intentie. Vrijdag: 7.30 stichting Christiaan Steegs en Petronella Smits. Zaterdag: 7.30 stichting Piet vd. Beuken en Petronella Lemmen, 7 u. Marialof, 57 uur biechten. PAROCHIE - LEUNEN 26e Zondag na Pinksteren, laatste zondag vh. kerkelijk jaar: 7 u. H. Mis t.int., 8 u. Jan van Meijel, 9 u. Jan Schwaghöfer, 10 u. hoogmis vd. parochie, hoogmis v. dankzeg ging, waarna Te Deum, 3 u. lof, 3.30 H. Familie der vrouwen met kruisweg vd. overl. leden. Maandag 7 u. Helma en Piet van Meijel, 7.30 sol. gest. jg. Johannes Meijers en echtg. Dinsdag, feest H. Catharina, pa trones van onze kerk: 7 u. H. Mis voor de levende en overl. leden vd. Boerinnenbond, 9 u. hoogmis als jg. voor Mathijs Goemans. Woensdag 7 u. H. Mis overl.fam, Loenen-Thielen, 7.30 Wed. Vorster- mans-van den Munckhof, 7.30 nam. cursus voor de 18jarigen. Donderdag 7 u. H. Mis Petronella Asselberghs, 7.30 Albert Loonen. Vrijdag 7 u. H. Mis Wed. Smits- Meijers, 7.30 gest. jg. Peter Loonen en Johanna Willemsen. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 overl, fam. Leijssen-vd. Walle, 4—5 en 7 7.30 biechten, 7.30 Marialof. Kerkpoets: Maria van Kempen en Mia Weïjs. PAROCHIE CASTENRAY 26e en laatste zondag na Pink steren, 10 u. hoogmis voor de pa rochie tot dankzegging, daarna Te Deum en processie in de kerk. Con gregatie afd. meisjes, 2.30 lof en rozenhoedje, H. Fam. afd. vrouwen. Maandag 7.30 gez. jd. Johanna Heijligers-van de Pasch. Dinsdag 7.30 gez. jd. Wilhelmina Dlnghs-Kemmelings. Woensdag 7 30 gest. gez. Parochie- mis t. e. v. O. L. Vr. van A.B. tot dankzegging, 9 u. gez. H. Mis t.e.v, H. Caecilia, t.i.v. kerkel. zangkoor. Donderdag 7 30 gez. H. Mis overl. fam. Arts-Heidens. Vrijdag 7.30 gez. maandd. Antoon Dinghs. Zaterdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L..Vr. v. A.B., t.i.v. hen, die hier voor offerden, 6—7 biechten, 7 u. lof en rozenhoedje. A.s. zondag le zondag vd. advent. Kerkpoets: Tony Seijkens en Fien Duijkers. RECTORAAT HEIDE Zondag: laatste zondag na Pink steren; 7.30 Hendrik Heesen en overl. ouders v.d. Sande—Roefs; 10 u. hoogmis voor de overl. priesters v.h. bisdom, 3 uur lof. Maandag: 7.30 overl. fam. Nellen- Rutten. Dinsdag: 7.30 P.J. Willems, Hen- drica Janssen en overl. kinderen. Woensdag: 7.30 Leon. Potten en Peter Lit j ens. Donderdag: 7.30 overl. familie Geurts—Gellings. Vrijdag: H. Oda, 7.30 overl. fam. DroesenJanssen. Zaterdag: 7.30 t.e.v. O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand, 7 uur biechthoren, 7.30 lof. Zondag heeft de parochie Cas tenray, haar 25-jarig bestaansfeest gevierd. In een feestelijk versierde kerk bracht pastoor Geurts, God dank voor 't vele, wat Castenrays parochie in deze kwart eeuw geschonken heeft. Hij werd bij de plechtige H. Mis geassisteerd door de oude parochieherders rector Kuypers en pastoor Rleter. Het koor verzorgde op uitstekende wijze een meerstem mige Mis. 's Avonds was geheel de Casten- rayse gemeenschap bijeen, om in een soort revue, geschreven door de heer Rambaghs en voornamelijk ten tonele gebracht door de heer Mennen, de geschiedenis van Cas tenray in het algemeen en die van de parochie in het bijzonder nog eens te bekijken en te aanhoren. Op bijzonder aardige wijze werd die geschiedenis naar voren ge bracht en men hoort nog met ver bazing hoe 25 jaren geleden, de 300 inwoners van Castenray, f 10 000 bij elkaar wisten te brengen om de stichting van een eigen parochie mogelijk te maken. Trouwens op deze jubileumdag was Castenray ook niet krenterig, want men bood de pastoor liefst f 7.600 aan als feestgeschenk, die o.m. bestemd zijn voor twee gebrand schilderde ramen in de kerk. De geschiedenis van de kerk, o.a. de uitbreiding daarvan, de klok- kenroof, de vernieling en de weder opbouw werd uitvoerig belicht en zelfs lichtbeelden en film haalden weer oude herinneringen op, die door het talrijke publiek natuurlijk weer eens besproken moesten wor den/ wat men onder een feest- sigaar en een drankje dan ook allerwege deed. Het oud-schoolper- soneel was Castenray ook nog niet vergeten en bood een geschenk onder couvert aan. Voorzitter Philipsen en natuur lijk ook Pastoor Geurts spraken op het einde van de feestdag een dankwoord voor deze dag van samenwerking, die dit zilveren jubileum der parochie tot een der gedenkwaardigste dagen heeft ge maakt in Castenrays geschiedenis. RECTORAAT VEULEN 26e zondag na Pinksteren. 7 uur gel. tot communiceren, 7.30 lm. tot int., 10 uur hoogmis vd. overl. fam. Clephas-Lommen en Willemsen- Clephas. Na de hoogmis processie door de kerk met tot besluit Te Deum in verband met het einde v.h. kerkelijk jaar. Voor de hoogmis wórdt als misformulier genomen de votiefmis t.e.v. H. Drievuldig heid. 2.30 lof. Maandag 7 30 hoogmis als 6-w.d. Gerardus van Rens, Dinsdag 7.30 lm. Jan van Meijel. Woensdag 7.30 hoogmis overl. fam. v. Rijswijk-Verheden. Donderdag 7.30 lm. overl. ouders G. Willems-Jacobs. Vrijdag 7.30 gest gez. jg. Frans en Willem Linders. Zaterdag 7.30 lm Jacobus Verbugt en overl. kinderen, 5,30-6,30 biech ten, 7 30 Marialof. Katechismus: klas 1 en 2 les 6; klas 3 en 4 les 13—14; klas 5, 6 en 7 les 23 en 24. Kerkpoetsen: Toos Cleven en Lucie de Krijger. Acco- lieten Willy Erben en Wim Smedts. A.s. zondag uitsluitend maand* collectie voor onze kerk. Halskettinkje, groenkleurige pa* raplue, tabakszak, rozenkrans m knipbeursje, balge daraeshand- schoen, rijwiel-handpomp, blauw- grijskleurige sjaal met witte stre pen. roodw. kinderhandschoen, Po litiebureau; boek en autoped. G.H. Peeters, Guda Oostrumseweg 51; bankbiljet, W. Arts, Pr.Margr.str. 20; roodb. parapluie en rubber zadeldek, Tacken, Schoolstraat; een grijswollen handschoen, J. Derks, Oostrum D 53; verchroomde rijwiel- pomp, A. Willems, Hoenderstr. 108,

Peel en Maas | 1958 | | pagina 213