I Alleen een erkende, jaren lang bestaande confectie fabriek als „KUFLEX" kan met zijn naam en pro dukten de verzekering geven, voor s gegarandeerde kleding tegen FABRIEKSPRIJZEN kwaliteits- onvervalste I FY" LuA SPORT AVI A Bontmantels O. O. BET WARENHUIS 50 nu 2450 NU yj 95 NU tl- NU CONFECTIE I IC FABRIEK J 9 rv W r ADVERTENTIËN Inmaakflessen V. A. FAESEN Heilgymnastiek en Massage huishoudel. artikelen Het Warenhuis Herenkostuums 37.50 Winterjassen 39.50 45.- Gadardine Jassen Sportkolberts Pantalons 19.95 II.95 BONT-AFDELING Wintermantels Wintermantels Gabardine Mantels 79.50 89.50 39. Suède dames Jasjes Regenmantels LEDERKLEDING Lange leder jassen Leder jekkers Leder renvesten „Parkas" super Overcoats VENLO Jodenstraat 1 Houtstraat 25 hoek Oude Markt Ontwikkeling en Ontspanning start met nieuw initiatief Ongetwijfeld herinnert men zich nog de „afscheidsboodschap" van de vereniging Ontwikkeling en Ontspanning van enkele jaren ge leden, waarbij het bestuur tot de droevige, maar gezien de feiten, ware conclusie moest komen: Ven- ray schijnt dit werk niette kunnen waarderen, schijnt er geen belang stelling voor op te kunnen brengen en o.i. is er maar één weg om daarin voor de toekomst verbetering aan te brengen, namelijk opnieuw beginnen met de jeugd. Deze moet geleerd worden het schone te zien en te waarderen Dat is dan het roemloos einde gewerst van Ontwikkeling en Ont spanning voor de ouderen, maar dat is ook een nieuw begin geweest voor de jongeren. Dit bestuur heeft 't namelijk niet bij deze conclusie gelaten, 't Heeft wegen en middelen gezocht om in derdaad met de jeugd opnieuw te beginnen. Toen de eerste, heel voorzichtige plannen ter tafel kwamen, zeiden deskundigen: „Schei er maar uit, 't wordt toch niets", maar deson danks heeft men de stoute schoe nen aangetrokken en de 300 leer lingen van de MULO-school een briefje meer naar huis gegever, waarin men eens verteld heeft, wat men van plan was, wat voor kosten het mee zou brengen en waarin tenslotte het oordeel van de ouders over die plannen werd gevraagd. Maar dan 250 antwoorden kwa men terug, die niet alleen toestem ming gaven aan de kinderen om de verschillende uitvoeringen van O. en O. te volgen, maar waarvan een groot deel hun instemming be tuigde met de plannen. Gezien het pessimisme, wat men vooraf overal ontmoet had, was 'n dergelijke uitslag natuurlijk een grootse verrassing, omdat hieruit toch wel duidelijk bleek, dat deze ouders beslist wensen, dat hun kinderen ook op dit terrein iets voor het leven meekrijgen. Dat is dan ook voor O. en O. aan leiding geweest om door te zetten, waarbij de onontbeerlijke steun der gemeente spontaan gegeven werd. Zo is dan woensdag j.l. gestart met een bioscoop vol jonge mensen die de mexicaanse film Via Zapata hebben bewonderd. Niet alleen bewonderd, maar die ook de uitleg en instructie vooraf op prijs stelden, daar ze begrepen, dat juist door die uitleg een betere waardering van de film mogelijk werd. Op het programma staan verder nog een drietai schoolconcerten waaraan zeer bekende ensembles meewerken en waarbij de leerlin genjvooraf ook weer voldoende tekst en uitleg krijgen van de stukken, die worden gebracht en die zo zijn opgesteld, dat men een goed begrip krijgt van de oudere en moderne componisten. Dan is er een toneelvoorstelling van onze toneelgroep Hioob, terwijl het bekende poppenspel van Birt Brugman de jongelui een opera zal laten zien. Een en ander wordt de jongens zo gemakkelijk mogelijk gemaakt en de kosten zullen zo ongeveer rond de f 5 liggen. Gezien het enthousiasme, waar mee woensdag geluisterd en gekeken werd, weet de MULO-jeugd dit wel te waarderen, terwijl ook de leer lingen van de Landbouwschool, die woensdag te gast waren, kennelijk de smaak te pakken hadden. Er wordt thans overleg gepleegd, of verschillende uitvoeringen niet voor andere scholen ook zullen worden opengesteld, maar een defi- tief besluit is hierover nog niet gevallen. Venray 2 verloor in Weert van Wilhelmina 2, in een prettig ge speelde wedstrijd, waarin het geluk niet aan hun zijde was. Wilhelmina nam de leiding enG. Poels zorgde voor de gelijkmaker. Direct hierop werd het 2—1 voor Wilhelmina, doch nog voor de rust werd het wederom gelijk, door E. Lucassen. Ook na rust een gelijk- opgaande strijd, waarin Wilhelmina op gelukkige wijzede stand op 3—2 bracht. Ondanks verwoede pogingen lukte het onze reserves toen niet meer om voor de derde maal gelijk te maken. Een compliment voor de vast houdendheid van onze 3e elftallers ditmaal. De eerste overwinning is behaald, n.l. 21 tegen de toch heusch niet zwakke Arcen-reserves. Voor rust hielden beide partijen elkaar In evenwicht, maar in de 2e helft kwam onze voorhoede beter los en wist de linksbuiten 2 x te scoren. Door een strafschop wegens hands maakte Arcen 2 er 2—1 van. Het 4e elftal bleef ook nu nog ongeslagen, door bij B.V.V. 2 2—2 gelijk te spelen. Een resultaat, dat mogelijk iets tegenviel, maar waar voor door pech de grootst mogelijke inspanning nodig was en vooral de achterhoede zich van haar beste zijde liet zien. Voor het le elftal gaat a.s. zon dag de reis naar O.V.C.S., dat dit seizoen vooral in thuiswedstrijden zeer goed voor de dag komt. De slechte terreinomstandigheden zul len voor onze jongens weer een grote handicap vormen, doch deze hindernis zal genomen moeten wor den om in het spoor van de leiders te blijven. Als de voorhoede er maar voor zorgt, dat het kruit droog is en er op tijd wordt gevuurd, komen de puntjes mee. Het 2e elftal krijgt een moeilijke thuiswedstrijd tegen Irene 2. Aan pakken jongens er moet toch een gelijkspel inzitten. Venray 3 gaat op bezoek bij D.I S. in Oirlo en wij hopen op een winst puntje, dat, zij het met veel inspan ning, toch veroverd m9et kunnen worden. Venray 4 on vangt Oostrum 2 en zal zeker trachten te voorkomen, dat op eigen veld de eerste neder laag geleden wordt. Venray 5 is, voorzover thans be kend, wederom vrij. S.V.V.-nienws In de wedstrijd van j.l. zondag, zag het er tot aan de rust niet naar uit, dat de einduitslag nog een duidelijke 3—1 overwinning op Al- mania zou aangeven. Ondanks een duidelijke veldmeer- derheid slaagden men er niet in te doelpunten. De afwerking der aan vallen liet alles te wensen over en na de 1—0 achterstand heeft menig toeschouwer zich afgevraagd, welke kansen er dan wel nodig zouden zijn, om tot de voorde overwinning benodigde doelpunten te kunnen geraken. De tweede helft gaf gelukkig een plotseling weer goed marcherend S.V.V. te zien. Weg washet lauwe, stroeve spel van voor de rust. De aanvallen wffrden snel en goed opgezet, de vleugelspelers op tijd in het spel betrokken, alleen het schieten bleef onder de maat. Na 10 min. spelen kwam de gelijk maker, toen Lucassen een vrije trap keurig voor doel plaatste, waar stopper Piet op het juiste moment uit de achterhoede was aangekomen, om met een magnifieke kopstoot, de Almania-doelman kansloos te verslaan. Koonings volgde dit goede voor beeld toen hij een voorzet van Rutten ereneens met het hoofd be nutte en de stand op 2—1 bracht. In de laatste minuut scheen het Vennekens nog te zullen gelukken wat hem de gehele wedstrijd mis lukt was, n.l. om op zijn eentje door te breken, maar hij werd op het laatste moment nog in zijn rush gestuit, wat ditmaal ons een straf schop opleverde, die door v. Boven onhoudbaar werd ingeschoten. van 1.5 liter gummi ringen steriliseerketels klammen vleesmolens braadpannen vleessnijmachines stenen vetpotten Hofstraat 10 Julianasingel 2 Telef. 566 Gevestigd Aangesloten bij Ziekenfondsen. Voorlopig adres Henseniusplein 7 Tel. 397 Venray Hofstraat 10 Julianasingel 2 Tel. 566 M.S.M. Schim van der Loell Horloger Kempweg 6 VENRAY Tel. 665 49.5° keuze uit bijna 1000 kwaliteits- c Q artikelen V Speciale collectie grote maten CQ winkelprijs 98.— 109.— 117.50 NU in Velours, Flausch, Mohair etc. orig. Schotse import C c winkelwaarde 229.NU 119.- Zuiver wollen winkelwaarde 119. elk stuk een sukses winkelprijs 37.50 47.50 de modernste tinten winkelprijs 21.50 27.50 Orig. „Terlenka" winkelprijs 39.50 Nu 69: 14 5° 91 95 3/4 modellen Kid-Leg 119.- Yemen 149.- Persianer Pattes 229.- Lange modellen Yemen 198.- Lamb-Leg 179.- Nerz Chenotte 265.- Voorts: White coat, Zobelfeh, Ind. Lam, Chevrette, Nerz Murmel, Ital. Lam, en vele andere bontsoorten. Speciale crediet-service in de GRATIS wintermantel of Jersey mantelpak bij aankoop van een bontmantel. Reiskosten worden vergoed. Betaalzegels worden aangenomen. alleen de echte MOHAIR, CAMEL, BOUCLÉ FLAUSCH etc. winkelprijs 90.— 105.— 125 39.50 49.50 59.50 69.50 met EDEL BONTKRAAG o.a. Persianer, Indisch' Lam, Biberette, etc. winkelwaarde 169.179.NU Zuiver wollen de nieuwste modellen winkelprijs 98.50 50 50 Originele winkelprijs 149.50 NU 0g Import partij de nieuwste modellen tegen bespottelijke prijzen de goedkoopste van Nederland met 5 jaar garantie QO 50 winkelprijs 159.50 bij Kuflex 5?0. geen 129.- maar 0Q 50 geen 98.- maar 59.- speciaal voor scooterrijders 0Q 50 Amerikaanse import vy. BONT en LEDER wordt ver kocht met langdurige garantie!

Peel en Maas | 1958 | | pagina 206