ïolks-trauertag begrafenissen SPORT Deelnemen aan de H.Mis Huis-personeel en de sociale verzekeringen... Uit Peel en Maas 16 november foor de politierechter „Sint Cbristoffel" Venray Lonrdesfilm te Veulen Orgelconcert te Gennep J. GOUMANS Voor (eesten groot of klein Th. Claessens Dry Cleaning Zaterdag 22 november 1958 No 47 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG CONFECTIE VAI 11 PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WFFKRLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 DErlVDIjüU V UUiV V iwimn 1 J-rfi.^1 ^AïlhJ 1 ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. perm.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60 Dat kan ik niet zonder de anderen. Misschien begrijpt U niet, wat hierboven staat. U zult kunnen op merken: „Ik heb toch geen ander mens nodig om de Mis goed te kunnen bijwonen en aan mijn zon dagsplicht te voldoen?" Zeker kunt U op Uw „dooie eentje" de H. Mis bijwonen en U hebt dan ook aan uw zondagsplicht voldaan. Maar de H. Mis bijwonen, zelfs het volgen hiervan, met behulp van uw kerkboek, is nog niet altijd een deelnemen aan de H. Mis, zoals het eigenlijk moet zijn. Zeker niet, als U denkt: „Ik heb niets te maken met de andere men sen in de kerk." Om dit duidelijk te maken, wil ik de woorden aanhalen van de zeer sociaal voelende kardinaal Le- caro, aartsbisschop van Bologna, een vurige voorstander tevens van meer aktieve deelname van de ge lovigen aan de liturgie. „Soms als ik in een kerk ben word ik herinnerd aan de onper soonlijke sfeer van eenzaamheid, die er heerst in een restaurant. Een restaurant zit vol mensen, die allemaal hetzelfde doen op hetzelf de ogenblik. Maar ze doen het als individuen, als vreemden tegenover elkaar en ieder zit apart, van de anderen afgezonderd met zijn ge dachten en zijn krant." Vergelijk dit nu eens met de ge zinsmaaltijd thuis, waar alle deel nemers persoonlijk betrokken zijn bij het klaarmaken en opdienen van het maal, waarbij allen zich bewust zijn van hun onderlinge verwantschap en niemand een vreemde is. Daar hebt U nu het verschil tussen een kerk waar de Mis wordt „bijgewoond" door individuele ge lovigen en de kerk waar men aan de Mis „deelneemt" als aan de gemeenschappelijke daad van Gods verering, die priester en volk ver enigt als leden van Christus' Mys tiek Lichaam. Om die laatste woorden gaat 't hier juist. De H. Mis is een gemeenschap pelijke daad van Godsverering en als alle gelovigen op hun „dooie eentje" de H. Mis zouden bijwonen, is er niets gemeenschappelijks meer. In de H. Mis wordt het Offer van Christus aan de hemelse Vader aangeboden door de Kerk. Ik kan dus het Offer van Christus aan de Vader aanbieden, ofwel deelnemen aan de H. Mis, alleen maar samen met de andere gelovigen, die zoals ik tot de Kerk behoren. Die Kerk is om zo te zeggen de grote familie van Christus. Ik moet mij onder de H. Mis dan ook met de anderen in de kerk verbonden voelen als broeders en zusters in Christus. Veel gelovigen ontbreekt 't juist aan dit gevoel. Zij komen slechts naar de Mis om aan hun persoonlijke devotie te voldoen en zij voelen er niets voor om met de anderen samen hardop te antwoorden en mee te zingen, alsof zij met de andere gelovigen niets te maken hebben. De priester zegt „Bidt, broeders' (orates fratres), maar hij zegt dat tot een verzameling vreemden, die ieder voor zich bezig zijn met hun persoonlijke devoties. Hoogstens volgt elk van hen zijn Mis, in plaats van de Mis en hij meent waarschijnlijk het goed ge daan te hebben, wanneer het hem is., ;gelukt iedere gedachte aan de anderen, die ook in de kerk zijn, uit zijn hoofd te verbannen. Maar wij moeten aan de H. Mis deelnemen als één gezin, een gezin, waarvan Christus het hoofd is. De H. Mis moet ons er voortdu rend aan herinneren, dat wij broe ders zijn in Christus en elkander wel degelijk nodig hebben. Zolang wij ons dat niet goed be wust zijn en zo individualistisch ge zind zijn, kan er ook in de verdere samenleving geen sprake zijn van een goede ontwikkeling op sociaal gebied, aldus kardinaal Lercaro. Wie er (tegenwoordig na veel zelfstandig op een eigen zieken- moeite) in slaagt, huispersoneel aan fondskaart. Wie verzuimt zich aan 'te melden, loopt de kans, dat in geval van ziekte geen ziekengeld wordt uitgekeerd en voorts, dat alle kosten der medische verzorging w.o. ziekenhuisopname voor reke ning komen van de betrokkene. Indien de werkgever dit wenst, kan hij van het loon van de werk nemer 2.2 pet. premie afhouden voor het ziekenfondsbesluit en 1 pet voor de ziektewet. Hij kan echter deze kosten ook voor eigen reke ning nemen. te nemen, krijgt, voor zover dit per soneel aan bepaalde voorwaarden voldoet, te maken met de uitvoering van de voor hen geldende sociale verzekeringswetten t.w. a. de ziekte wet, b. het ziekenfondsenbesluit, c. de invaliditeitswet en d. de alge mene ouderdomswet. Onder huispersoneel verstaat de wet, o.a. de hulpen in de huishou ding, de huishoudsters, dienstboden, de dag- en morgenmeisjes. Dit personeel is verzekerd volgens de ziektewet als het tenminste 5 dagen per week bij dezelfde werk gever werkzaam is. Het is niet nood zakelijk, dat dit hele dagen zijn, ook een morgenmeisje, dat op 5 halve dagen in dienst is, is ver zekerd bij de ziektewet. Uitkering bij ziekte In geval van arbeidsongeschikt heid wegens ziekte of ongeval, heeft de verzekerde als regel recht op een uitkering van 80 pet van het loon gedurende ten hoogste 52 weken. Er zijn drie wachtdagen, waarover de bedrijfsvereniging geen loon (ziektegeld) uitbetaald, doch het Burgerlijk Wetboek bepaalt, dat in geval van ziekte de werkgever verplicht is gedurende korte tijd het loon door te betalen. Onder loon wordt niet alleen ver staan het loon in geld, maar even tueel ook vergoeding voor kost en inwoning, of alleen voor kost, hetzij volledige dan wel gedeeltelijke (b.v. de warme maaltijd). Bij de aanvang der verzekering ontvangt de werkgever formulieren (ziekteaangifte) huispersoneel. Deze formulieren moeten door de werk gever binnen 24 uur aan de bedrijfs- de D.E.T.A.M. te Utrecht worden ingezonden. Zodra de zieke hersteld is, moet onmiddellijk door middel van een herstelkaart worden kennis gegeven aan de bedrijfsvereniging. Dit huishoudelijke personeel is ook verzekeringsplichtig volgens het ziekenfondsenbesluit. De werk neemster moet zich direct bij de aanvang van het dienstverband als verplicht verzekerde laten inschrij- bij een ter plaatse werkend alge meen ziekenfonds. Minderjarigen Meisjes b.v. 16 jaar, die reeds verzekerd waren krachtens de ver plichte of vrijwillige verzekering van de vader, vallen ook onder deze bepaling. Zij zijn dus van de aanvang van hun dienst niet meer verzekerd krach- De invaliditeitswet Ook is van toepassing de invalid! teitswet, echter met dit verschil dat deze wet twee belangrijke ver schillen vertoont voor hen, die ook voor de ziektewet verzekerd zijn en wel deze: niet verzekerd voor de ziektewet, maar wel verzekerd voor de invaliditeitswet zijn zij die in dezelfde kalenderweek op minder dan 5 dagen bij dezelfde werkgever werkzaam zijn, dus ook b.v. voor werksters voor 1 dag per week. Wel verzekerd voor de ziektewet, maar niet voor de invaliditeitswet, zijn zij, die de leeitijd van 35 jaar bereikt hebben en nog niet in het bezit zijn van een rentekaart. Een werknemer moet zich direct bij de aanvang van 't dienstverband melden bij de Raad van Arbeid, van welke instantie hij een rentekaart zal ontvangen. De rechten die een verzekerde kan doen gelden op grond van de invaliditeitswet zijn niet gering, im mers hij kan aanspraak maken op ouderdomsrente bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Voorts eventueel een invaliteitsrente bij blijvende invaliditeit of bij tijdelijke invaliditeit van langer dan een half jaar. Genoot verzekerde ziekengeld in gevolge de ziektewet, dan bestaat invaliditeitsuitkering, nadat er geen recht op ziekengeld meer bestaat, dat is als regel na 52 weken inva liditeit wegens ziekte. Als derde mogelijkheid noemen wij een uitkering van weduwe- en wezenrente bij het overlijden van een verzekerde en tenslotte in enkele gevallen, waarin invaliditeit dreigt, bestaat de mogelijkheid, dat de ge neeskundige behandeling of ver pleging wordt bekostigd, e.a. ter beoordeling van de Sociale Verzeke ringsbank. De premies voor deze uitkeringen worden voldaan door middel van rentezegels, die door een werkgever bij elke loonbetaling op de rente- ™rzekèrI„EervPanhthu °f F",Ulige k°art moe,en w°"den 3*takt verzekering van hun vader, maar De kosten van deze rentezegels zijn voor rekening van de werk gever. Hij mag het bedrag van de waarde van die zegels niet aan een verzekerde ter hand stellen, maar hij moet de zegels zelf opplakken, dateren en paraferen. En het ouderdomspensioen Tenslotte dient een werkgever van het loon van de werknemer in te houden de premie voor de ver plichte algemene ouderdomsverze- kering, welke in beginsel aan het gehele Nederlandse volk wordt uit gekeerd bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Ook het huispersoneel, meisjes, vrouwen, mannen, gehuwden zowel als ongehuwden zijn verzekerd, mits zij de leeftijd van 15 jaar hebben bereikt, doch nog niet die van 65 jaar. Deze laatste uitkering heeft niets te maken met het plakken van rentezegels de uitkering is alleen afhankelijk van het betalen van de verschuldigde premie, tenzij men valt onder een of andere overgangs maatregel. Voor wat betreft loon trekkers geldt een premie van 6.75 ongeacht de grootte van het loon. De werkgever moet de premie in houden. Alle administratieve rompslomp komt voor rekening van de werk gever; de werknemer heeft alleen zijn rentekaart maar te presenteren bij de loonbetaling of deze kaart tegen ontvangstbewijs te overhan digen aan de werkgever, die dan voor de verdere behandeling moet zorgdragen. Op de tijd waarop deze rente kaart bij de Raad van Arbeid moet worden ingeleverd, dient hij hem aan de werknemer ter hand te stel len, de datum waarop dit moet ge schieden, staat op de kaart vermeld. Alsdan moeten alle verschuldigde rentezegels (premiën) daarop zijn geplakt. Werknemers waakt voor uw be langen, het is de moeite waard, Komt ge op zeker ogenblik zonder werk te zitten, dus hebt u geduren de die tijd geen werkgever, plak dan zelf de nodige rentezegels, b.v. van een kwartje per week. Hoe meer er geplakt is, hoe groter de uitkering naderhand is. „Oostrum"-nieuws Een goed résultaat zondag tegen de koploper G.F.C., behaald in een harde spannende wedstrijd. Toen de scheidsrechter om half drie het beginsignaal blies, trok Oostrum meteen van leer. Vooral de linkervleugel was direct op dreef. De linksbuiten kon na een goed aan gegeven bal van de linksbinnen een hard schot lossen, dat door de G.F.C.- keeper in eerste instantie gestopt werd. Onze nieuwe midvoor was echter op zijn hoede toen de bal plotseling voor z'n voeten sprong 0—1. Oostrum bleef doorgaan. Het be gon er voor Grubbenvorst niet te rooskleurig uit te zien, vooral niet toen onze linksbuiten niet doorgaf, zoals iedereen verwachtte, maar de bal laag over de grond onder de keeper door stiet 0—2. Alles wat Oostrum heette juichte. Dit had men niet verwacht. De gemoederen raakten enigszins verhit. Vooral aan Grubbenvorst- zijde. Er gebeurden dingen, die bij deze spanning te begrijpen waren, maar onder geen voorwaarde zijn goed te keuren. Ook de scheidsrechter raakte van de kook toen hij een minuut voor de rust G.F.C. een penally cadeau gaf. Hij ging er in. 1—2. Onder het rusten werd er behoorlijk nagekaart over dit „handsgeval". Na de thee begon Grubbenvorst aan een geweldig offensief. Onze backlinie heeft dit half uur be wezen, beter te kunnen voetballen dan schoenen dicht te maken. Aan val na aanval rolde naar ons doel. In laatste instantie stond er echter nog altijd onze doelman, die van daag weer eens aardig op dreef was. Dat zij het daarachter toch niet helemaal klaarden is hen niet kwa lijk te nemen onder al dat geweld. Het werd 2—2 en later zelfs 3—2 voor G.F.C. Toen nam Oostrum echter het heft weer in handen. Twaalf minu ten voor tijd, kregen we een in directe vrije trap binnen het straf schopgebied toegewezen. De rechts binnen werd de gelukkigste man van de ploeg toen hij de ingeschoten bal van een G.F.C.-back zag terug springen en hem daarna hoog in het net kon jagen, 3—3 dus. De spanning steeg ten top. Oostrum bleef aandringen. We noteerden zelfs een rush van onze linksback, tot in het vijandelijk straf schopgebied. Het bleef echter 3—3. Zeker de juiste stand, al moeten we er aan toevoegen, dat G.F.C. ge makkelijk aan de eerste goal is ge komen. Ons derde elftal kon niet spelen omdat ze blijkbaar in Ysselsteyn niet uit hun holen konden komen. Geen loffelijk gebaar om dan ook de scheidsrechter nog voor niets te laten komen. Zondag komt Resia op bezoek. Deze ploeg bezette tot afgelopen zondag de onderste plaats. Ze zijn echter van plan die onderste plaats zo ver mogelijk te verlaten, blijkens hun overwinning afgelopen zondag. Jongens, het zal hard werken wer den, maar gezien ons spel zondag, geloof ik niet, dat we ons zondag laten beetnemen, zoals eens Tienray deed. Het tweede elftal moet naar S.V.V. 4. Het zal ook hier werken worden. We zijn benieuwd wat het gaat worden. Daarom alvast succes. Hockey-nieuws Drie hockey-teams trokken j.J. zondag naar den vreemde, om daar de sticks te kruisen. De suksessen waren verdeeld, nl. een 0—0 gelijk spel van de dames tegen „Eindho ven". We zijn met dit resultaat van de jonge damesploeg zeer tevreden. Morgen moet er weer te Eindho ven gespeeld worden en wel tegen Oranje-Zwart 3. Dit wordt de big- match in de 3e klasse. Een Venray in z'n sterkste for matie moet in staat zijn de thuis zege te herhalen. De heren speelden een competi tiewedstrijd tegen Deurne II, dat geen partij kon bieden. Binnen 30 minuten zaten we met een 3—0 voorsprong op fluweel. Nonchalan ce in de achterhoede werd afge straft. Het pleit niet voor de voor hoede, dat men van de vele kansen er slechts twee kon benutten. Uitslag 5—1. i [De jongere heren-generatie moest in Boxmeer een 5—1 nederlaag in casseren, waarmee dus aangetoond werd, dat er nog veel geleerd moet worden. Heren I trekt morgen naar Ble- rick. Ook dit wordt een top-match. Zorgen de heren voor de vijfde opeenvolgende overwinning? We hopen, dat vele supporters de reis naar Blerick zullen meemaken. van 21 november 1908 Veldwachter Sanders, die met 1 januari a.s. de politiedienst zal verlaten wordt gepensionneerd met f 100. Hij wordt tevens aangesteld *ls gemeentebode, met een salaris van f 100. Voor het uitdunnen van de gemeentebossen te Castenray, moest aan de arbeiders betaald worden., 25 centen per 100 stuks. Merselo vroeg aan de Raad om een drietal lantaarns te plaatsen De kosten van petroleum en aan steken, wilde het Raadslid J. M. Michels zelf betalen. Aan dit ver zoek zal worden voldaan, mits er nog deugdelijke lantaarns genoeg in voorraad zijn! De salarissen van de veldwach ters worden verhoogd met f 150 per jaar en daardoor gebracht op f 600 met een gratificatie van f 50. Met dien verstande echter, dat zij om beurten er de nachtwacht bij doen. Te Oostrum werd een rijwiel- club opgericht onder de naam van ,Ons genoegen". 16 november, de dag, waarop de Duitsers hun gestorven soldaten herdenken. U hebt misschien op de televisie de grote plechtstatige zitting meegemaakt in het Bundes- gebouw in Bonn, waarbij o.a. de president prof. Heuss aanwezig was en op indrukwekkende wijze een dodenappèl gehouden werd. Ook Venray heeft iets daarvan mee mogen maken. Op die stille zondagochtend zijn tientallen mensen de grens over gekomen om op het grote kerkhof in Ysselsteyn persoonlijk een krans te leggen op het graf van een hun ner dierbaren. Het kerkhof was die dag voor ons nederlanders gesloten, omdat men, geleerd door de jaren, vreesde dat deze dag door oud-nsb'ers e.a. misbruikt zou worden, om bij het graf van hun partijgenoten te de monstreren. In de najaarszon van deze zon dagochtend tekenden de schaduw van bijna 31.000 kruizen zich scherp af op het groene gras, op de laatste rustplaats van zovele gevallen Duitsers. Stil trokken die dag bijna 2000 mensen door de grote poort om op de 32 ha. grote vlakte, temidden van die duizenden kruizen het graf van hun dierbare te zoeken. Een krans om het kruis, een bloem, een lamp op het graf, was de groet van de achtergeblevenen, die juist op deze dag het schrijnend verlies weer opnieuw voelden. Van hun man, hun vader, hun zoon, hun verloofde.... Maar dan trekt daar een groep Engelse militairen, strak en stijf in hun gala-uniformen, vanaf de poort naar het grote kruis. De nieuwe klok, onlangs in de nieuwe klokkestoel bij de poort op gehangen, beiert plechtstatig de rouwenden bijeen, die zwijgend kijken naar deze kleine groep En gelse militairen in hun vreemde uniformen. Het is een afvaardiging van Montgommery's gevreesde woestijn- leger. Het zijn de woest ij nrat ten, de grote tegenstanders van veldmaar schalk Rommel, die hier op dit kerkhof hun hulde komen brengen aan de gevallen vijanden van wel eer. Keurig marcheert de kleine groep naar het Kruis en achter hen mar cheert even keurig, maar in civiel, een afvaardiging van de Afrika- strijders, die zich overal in Duits land verenigd hebben, om de oude vriendschapsbanden van onder de oorlog te behouden. Een dubbel mannen-kwartet uit Krefeld, zingt bij het kruis enige liederen, waarna de Engelsen een bloemenkrans in de vorm van hun wapen neerleggen aan de voet van het kruis. Er wordt gesproken over het oude, dat twee werelden tegen elkaar bracht ten koste van mil joenen levens; er wordt gesproken over 'tnieuwe, dat desamenwerking in en buiten Europa gaat brengen en dat hopenlijk ook en vooral Vrede zijn zal. Dan leggen de Duit sers een bloemstuk en de vele be zoekers zoeken de graven weer op. In de namiddag komt de Duitse gezant uit Den Haag, in een grote Mercedes wagen voorrijden. Weer beiert de klok over de doden akker en weer schrijdt een plech tige stoet naar het grote kruis. Namens de Deutse Bundesrepu bliek, legt de gezant Dr. Luns, een grote bloemenkrans neer en ook hij spreekt grote toekomstverwach tingen uit, van vrede," van samen werking; hij zegt dank voor deze schone dodenakker, waaraan zo veel zorg is besteeden die voor zovelen een stukje eeuwige Heimat worden is. De Volksbund Deutsche Kriegs- graber Fürsorge legt een laatste krans, waarna een Dominee de mensen voorgaat in gebed. Dan daalt de rust weer over dit grote veld, waar de kruisen zich rijen, kilometers lang en waar 31.000 mensen hun wederopstanding wach tende zijn.... Ais de avond valt zingt een vogel zijn lied, boven op de nieuwe klokkestoel en in de verte pinkelt nog eenlaatste lichtje boven de graven. Dan valt de poort dicht. Volkstrauertag 1958 is teneinde.. „Bij ons aan boord zijn de deuren ook niet zo breed", antwoordde de man onverstoorbaar, Honderd gulden boete legde de rechter hem op. „Prima", zei de verdachte, terwijl hij een flinke fles jenever voor de dag haalde. „Hier makker" riep hij naar de getuige, „pak an voor de schrik!" „Maar stel u nu eens even in mijn plaats, achtbare", zei de man in het verdachtenbankje, een ruige zeeman op nog ruigere baren. „Neen, dank u", antwoordde de rechter beleefd doch beslist, „laat élk maar aan zijn eigen kant van de groene tafel blijven". Onze zeeman zuchtte. Het leven was erg moeilijk geweest die avond. Dat was gebleken toen de getuige samen met zijn vrouw thuis kwam een paar ongelooflijk grote schoenen op de overloop zag staan, voor de deur van de logeerkamer. Ook de getuige had een gezellig avondje gehad. Hij behoefde echter geen scha in te halen, zoals de zeeman. Daarom had hij het wat kalmer aan kunnen doen. In pret tige stemming was hij huiswaarts gekeerd. Hij had in de woonkamer nog wat na zitten babbelen. Daarop ging hij samen met zijn vrouw de trap op. Toen zagen ze de schoenen voor de logeerkamer. De getuige keek verbaasd naar de schoenen. Onmiddellijk vielen hem de afmetingen op. Wat daar voor de logeerkamer stond mocht de naam van schoenen niet meer dragen. Het waren haast vliegtuig- dragers. Moedig doch beschroomd ging-éle getuige de reusachtige schoenen bekijken. Hij sprong echter terug als een kat, die de hete pap te dicht is genaderd, want er klonk onverhoeds een geluid alsof een rund achter de logeerkamerdeur stond te loeien. Dit was echter niet het geval. Het was alleen maar de zeeman, die overdadig snurkte. De haastig opgebelde politie is gaan kijken. De man lag op het matje voor het logeerbed. Hij droomde schone dromen en was haast niet wakker te krijgen. Hy praatte luid in zijn slaap, maar de getuige weigerde te zeggen wat de zeeman had ver teld. „Mijn vrouw kreeg er een kleur van", zei hij veelbetekenend. De zeeman vond, dat men er niet zo'n drama van had hoeven te maken. Hij was op zoek geweest naar een hotel, zei hy. Dat had hij zo gauw niet kunnen vinden. Na wat gezoek meende hij dat hij er was. En toen was hij per abuis het verkeerde huis binnen gegaan. „Gaat u altijd via het keuken raam hotels binnen vroeg de officier. R.K. gymnastiekvereniging Zondag 16 november, werden van wege de N.K.G.B., aan 18 dames van bovengenoemde vereniging, de vaardigheidsproeven 3e graad af genomen en aan 4 dames de 2e graad. Alle voorgcscherven oefeningen werden naar het oordeel van de juryleden met voldoende kennis en vaardigheid afgelegd, zodat alle kandidaten slaagden. Van harte proficiat, dames. Zondag 23 november draait in zaal van Gassel te Veulen de mooie en indrukwekkende film „Lourdes en zijn wonderen", opgenomen door de franse filmer George Rouquier, in opdracht van de bisschop van Lourdes. Het is eigenlijk de eerste echte film over het plaatsje aan de voet van de Pyreneën en over de ge beurtenissen, die zich daar afspelen. Een verbijsterend nuchtere en grootse film, waaraan ieder „vroom" element en elk sentiment ontbreekt. De film is historisch en eerlijk. Ongetwijfeld zullen velen van de gelegenheid gebruik maken om deze film aanstaande zondag te gaan zien, temeer nog daar de opbrengst bestemd is voor de priesteropleiding en de missie van de Paters van Cadier en Keer. De voorstelling begint om half acht. In de namiddag om 3 uur is er een aparte kindervoorstelling. Prof. Jozef Zimmermann, Dora- organist te Keulen en leraar aan de Staatliche Hochschule voor mu ziek aldaar, zal op zondag 23 no vember a.s., om 5 uur, op het nieuwe orgel in de St Martinus- kerk te Gennep een concert geven. Dit uitzonderlijk concert van deze grote tóeester op het orgel, staat in de belangstelling van vele lief hebbers van kerk* en orgelmuziek. Prof. Jozef Zimmermann, is sedert 1947 als Domorganist werkzaam, als opvolger van Prof. Hans Bachem. Prof. Zimmerman is in ons land geen onbekende. Hij concerteerde o.m. op het wereldmuziekconcours te 's Bosch en Utrecht en zit jaar lijks als jurylid bij de Haarlemse orgelconcerten. Ter bestrijding van de kosten wordt slechts een gering entree van f 0,50 gevraagd. ollt otmKtnagtn ftypotfafun financieriti^A, j" JULIANASINGEL41'tettf. 7O5(K<780) NA KANTOORTIJD 462 Algehele regeling, verzorging, bemoeiingen en uitvoeren van Vervoer van overledenen per speciale lijkauto. Ie, 2e en 3e klas rouwkamer. Begrafenisonderneming Schoolstraat 5 Telefoon 592 verhuurt glas. bestek en porcelein Bezorgen en ophalen gratis. Grotestraat 29 Tel. 385 (beter dan stomen) Dinsdags vóór 1 uur gebracht Vrijdags terug. EBBERINK Marktstraat 5

Peel en Maas | 1958 | | pagina 205