RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Er komt Missie in Venray len u* SPORT g.G>cnfen-3fi>utQjckgt& 2.95 17.90 7.95 "4 fsTu'.Tfe De Missie is voor iedereen Kerkelijke Diensten geneesmiddel K.A.B.-hoekje voederbieten en stro 1.80 Zaterdag 15 november 1958 No 46 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG SU PEEL EN MAAS M druk en uitgave firma^ van den münckhof WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN pr i js" pk b1 ifwa ui a v l f 1p.0 büiten venba y f 1.60 GBOTESTRAAT 28 TELEFOON 612 G1KO 150652 ,00 aooaoQoooooQaOQQOQQQflOQQOOoaooflgOOaanaiillOflOflCiaflflflflgafl a ag Rang (ce Mints 19 ct per rol Er komt Missie voor de Parochie St Petrus' Banden en het Rectoraat van de Paterskerk. De Missie wordt er gepreekt door Paters Franciscanen, en wel vanaf zaterdagavond 13 december tot en met zon dag 21 december. Wat wil de Missie? De Missie wil opwekking, hernieu wing algeheel herstel van uw geestelijk leven, voor som migen de terugkeer tot God en de Kerk bewerken. Zij komt temidden van uw aardse beslommeringen uw volle aandacht vragen voor uw eeuwige belangen, voor het éne noodzakelijke. De Missie is een blijde tijding! Zij komt tot u als een hemelbode, die u verkondigt: red uw ziel! Voor wie is de Missie? Voor u allen, niemand uitge zonderd. Voor ijverigen en lauwen, zondaars en recht vaardigen. De Missie is dus voor iedereen, om oude waarheden in een nieuw licht te zien, om grote waarheden in het juiste licht te zien. De Missie is om afgedwaalden weer terug te brengen op de goede weg, om arme tobbers weer wat levensmoed te geven. De Missie is tenslotte om iedereen de weg te wijzen naar het waar geluk, om zondaars en rechtvaardigen te leren hoe goed God is voor ieder mens die zich keert naar Hem. Komt dus allen, en maakt tijd voor Goden voorde zaak der eeuwigheid! van 16 tot en met 11 nov. Priester van de week: Kapelaan Geerits Zondag 6 30 Joh. Janssen, 7.30 vd. Vegt-vd. Boogaart, 8.3U t.z.int. 915 hoogmis voor de parochie, 10 30 H. Janssen en echtg., 11.30 congregatie voor de groten in Jeru salem, 5 u. christelijke moeders, 7 uur lof. Maandag 6 45 Wilhelmina Rumen van Houdt, 7.30 Jacob Smits, 8.15 best.d. Fr. Vermaaten, 8.15 overl. fam. Jacobs-Groetelaars. Dinsdag 6.45 overl.fam. Creemers- Maassen, 7 30 Jac. Driessen-Ariaens 8.15 mevr. Drenth, 8.15 Lamb. Poels echtg, en overl. kinderen 3kl. Woensdag 6 45 Antoon CremersT 7.30 Theodor Pouwels, 815 Maria Severiens en neef Holthuizen lh.. 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag 6.45 Piet Pouwels en echtg., 7.30 Piet Rongen, 7.30 Wil lem Wijnhoven en Antonetta Dries- sen, 8.15 best. jd. Will°m Loonen en Elisabeth van Heijster, 815 overl. ouders Verblakt-Hendriks. Vrijdag 6.45 Janssen-Graat-Min- ten, 7.30 vr. v. Martien Heesen, 7.30 overl.fam. Pouwels-Wismans, 8.15 overl. weldoeners der kerk lkl., 8.15 zekere intentie R. Zaterdag 6 45 Jos. Hendriks, 7.30 Jean Janssen, 8.15 O.L.Vr.hoogmis 8.15 Karei Rutten en echtg. Hen- drlna Wismans, 5.307.30 biechten 7 u. lof. De schoolkinderen leren deze week de 15e en 16e les van de ka- techismus. RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week Pater Urbanus van Gemert 25e zondag na Pinksteren. De H. Missen om 6 30, 7.45 en 10.30. Om 9 uur de Hoogmis. Vandaag collecte aan de deur voor de jeugd. Lof om 7 uur met overweging. Maandag: Z. Saiomea. Dinsdag: verjaardag van de Kerk wijding van de St. Pieter te Rome. Woensdag: S. Elisabeth v. Hon garije. Vandaag om 8 uur Avond mis voor de Derde Orde en andere belangstellenden. Donderdag: H. Felix, belijder. Vrijdag: opdracht van Maria in de Tempel. Zaterdag: H. Caecilia, maagd en martelares. Om 9.30 huwelijks sluiting en gezongen H. Mis voor het bruidsp. Oudenhoven-Welters. Van 3—8 uur gelegenheid cftn te biechten. Deze week elke dag 'n H. Mis voor de weldoeners. Dinsdag en vrijdag om 7.30 lof. Woensdag om 8.15 cursus voor 18-jarigen. Deze week wordt door het kloos ter de rondgang gehouden voor de BOTER-TERMIJN. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 overl. echtgen., 7,45 overl. ouders Janssen-Maurus, 7.45 Hubertus Geurts, Hubertina Wil- lems en Maria Geurts, 10.30 José Kremer-Vullinghs. Maandag: 6.15 overl. ouders Phi- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 u. Gerardus Stoks, 7.45 Jozef Vos'ers en dochter Annie, 8.30 overl. fam. Rongen vd. Heuvel. Dinsdag: 7 u. Antonius Bosch, 7 u. bijz. int., 7.45 Piet Bom en zoon Pierre, 8 30 Gerardus Martens echt genote en overl. kinderen. Woensdag: 6.15 Jan Kersjes, 7 u. overl. ouders Philipsen-Goosens en zoon Martin en Peter, 7.45 overl. ouders Voermans-Leissen, 8.30 overl Hendrik Linssen en zoon. Donderdag: 6.15 uit dankbaarh. 7 u. overl. fam. v. OolLucassen, 7 u, bijz. int., 7.45 overl. fam., 8 30 t.e.v. St. Antonius. Vrijdag: 6.15 overl. ouders Phi lipsen-Goosens en zoon Martin en Peter, 7 u. overl. moeder, 7.45 overl. fam. Arts-Brunhen. Zaterdag: 7 u. wed. Arts-Geurts en Herman v. Ass, 7.45 Jan van Meijel, 8.30 overl. fam. Rongen vd. Heuvel, 9.30 huwelijksmis Ouden hoven-Welters. PAROCHIE OOSTRUM 25e Zondag na Pinksteren, 7 u. H. Comm., 7.30 de vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u, hoogmis, 3 u. Kruis weg en lof. Maandag 7.30 best. zm. L. Maas. Dinsdag 7.30 best. zm. overl. fam. Rutten -Kokkel koren Woensdag 7.30 best. zm. Jan Hendrix. Donderdag 7.30 pl. Caeciliamis voor de Harmonie. Vrijdag, 3e vrijdag vd.maand, dus missie-vrijdag vd. jeugd, 7.30 gest. gez. jg. Will. Loonen en Elis. van Heijster. Onder de H. Mis gen. H. Comm. vd. kind. voor de Missie. Zaterdag 7.30 best. zm. overl. fam. Litjens-Hendriks, 7.30 Maria- lof. PAROCHIE LEUNEN 25e Zondag na Pinksteren: 7.30 H. Mis vd. parochie, 8 u. Jan van Meijel, vd. buurt, 9 u. Frederica Loonen-de Ponti, 10 u. hoogmis als jaarg. Peter Joh. Thijssen, Maria Leijsten en overl. kinderen, 3 u. lof Maandag 7 u. H. Mis Willem Keijzers, echtg. en dochter Mina, 7.30 gest. jg. Antoon Jenniskens en Wilhelmina van de Pasch. Dinsdag 7.30 H. Mis Anna Keg- zers-Ewals, 7.30 sol. gest. jg. Theo- dorus Asselberghs en echtg. Woensdag 7 u. H. Mis Johanna Loonen-Cruijsen, 7.30 gez. jg. Hen drik en Lena Soest. Donderdag 7 u. H. Mis Petronella Asselberghs, 7.30 gez. jg. Willem Verheijen en Catharina Vullings. Vrijdag 7 u. H. Mis, 7.30 gest.jg. Jacobus Peeters en familie. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 hoog mis voor levende en overl. leden der fanfare St Catharina, 4—5 en 7—7 30 biechten, 7.30 Marialof Kerkpoets: -Truus Reintjes en Maria van Kempen. PAROCHIE OIRLO Zondag, solemniteit vd. H.Machu- tus, 25e zondag na Pinksteren: 6 30 H. Communie. Leesm. 7 u. en 8.30. 10 u. pl. hoogmis met feestpreek. Na de H. Missen verering vd. reli kwie en zegening van water en brood, alsmede om zich te laten inschrijven in de broederschap, 3 u. rozenkrans, lof en gebeden t.e. vd. H. Machutus, daarna kinder zegen, le coll. vd. kerk, 2e bisdom. Maandag 7.30 lm. t.e.v. St. Ma chutus, 9 u. best. hoogmis t.e.v. St Machutus int. fam. Rongen. Dinsdag 7.30 lm., 9 u. hoogmis best. jg. Bernardina en Carolina de Ponti. Woensdag 7.30 lm., 9 u. hoogmis zieled. overl. fam. Bots-Tenhaaf. Donderdag 7.30 lm., 9 u. hoogmis t.e.v. St Mathutus, vd. overl. leden vd. broederschap. Vrijdag 7.30 lm., 9 u. hoogmis t.e.v. St Machutus int.fam. vd.Ven. Zaterdag 7.30 lm., 9 u. zieled. Anna Louisa Bos. Maandagmiddag om 2.30 wordt er in de kerk van Oirlo een zieken- middag gehouden t.e.v. St Machu tus. Alle zieken en ouden v. dagen worden verzocht in de kerk aan wezig te zijn, ook uit de omgeving zijn zeer welkom. Er is Lof en ziekenzegening. Moge het gehele octaaf de ver eerders van St Machutus in grote getale hun jaarlijkse bedevaart komen houden. PAROCHIE YSSELSTEYN 25e zondag na Pinksteren. 6 30 lm. uit dank v.d. fam. Philipsen-v. Neer ven, 810 lm. v. Jo S winkels, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis v.d. fam. v. Schijndel-Buets, 2 uur lof, 2 30 congregatie v.d. meisjes. Maandag: 7.30 gez. jrg. v. Antoon Jenniskens en Wilhelmina v.d. Pas. Dinsdag: 7.30 lm. uit dankb. v.d. fam. Keijzers-Smeets. Woensdag: 7.30 lm. uit dankb. v. d. fam. van Vegchel-Verheijen. Donderdag: 7.30 gez. jrg. v. Joh. Peeters en Egberdina v. Asten. Vrijdag: 7.30 maandd. voor Peter Johannes Willems. Zaterdag: 7.30 lm. voor Jan van Vegchel, 9.30 huwelijksmis voor de bruidsparen Willemse-Clephas en Clephas-Lommen, 6 uur Marialof, tot 7.30 gelegenheid om te biechten. RECTORAAT SMAKT 25a Zondag na Pinksteren: 6.15 lm. v. 'n overledene, 7.30 Martinus Bonants en echtg., 10 u. hoogmis voor onze weldoeners, 3 u. lof. Maandag 6.30 lm. t.e.v.O.L.Vrouw 7.80 vd. bruid Trees Kersten, best. door de congregatie. Dinsdag 6.30 gez.jd. Jozef en Piet Verstegen, 7.30 lm. overl. familie Kersten-Geurts. Woensdag 6 30 lm. Theodora Janssen-Vermeulen, 7 30 Jan Zegers 10 u. pl. huwelijksmis bruidspaar Op 't Veld-Kersten. Donderdag 6.30 lm. t.z.i., 7.30 overl. fam. Bonants-Verrijdt. Vrijdag 6.30 lm. overl.fam. Rutten Bonants, 7.30 uit dank verkr.gunst. i Zaterdag 6.30 lm. geest, welzijn gezin, 7.30 gez. H. Mis t.e.v, O.L. Vrouw vd. berg Carmel, 57.30 biechten, 7.30 lof. PAROCHIE CASTENRAY 25e Zondag na Pinksteren, plech tige herdenking vh. 25jarig bestaan van onze parochie, 7.30 vroegmis vd. overl. parochianen, algemene H. Communie vd. parochie, 10 u. pl. hoogmis t.e.v. H. Drievuldigheid tot dankzegging met feestpreek door H.Ew. Heer Deken A. Loonen. Na de hoogmis „Te Deum", 6 u. feest avond in het parochiehuis. Maandag 7.30 gez. mndst. Willem Thielen. Dinsdag 7.30 gest. gez. jd. Gertr. Heidens-Driesen. Woensdag 7.30 gez. mndst. Gert. Kuijpers-Christiaens. Donderdag 7.30 gest. gez. jd. Martinus Philipsen. Vrijdag, feest O.L. Vr. Opdracht, 7.30 gez. H. Mis tot dankz. int. fam. Jos Kunen-vd. Water. Zaterdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. Vr. Alt. Bijst. tint, van hen, die hiervoor offerden, 6—7 biechten. 7 u. lof en rozenhoedje. A.s. zondag, laatste zondag van het kerkelijk jaar. Kerkpoets: Lies Drabbels en Elly Tacken. RECTORAAT HEIDE 25e Zondag na Pinksteren: 7.30 Christiaan Janssen-Wijn hoven, 10 u. hoogmis overl. fam., 3 u. lof. Maandag 7.30 Jo Swinkels. Dinsdag 7.30 overl. fam. Staal Steerneman. Woensdag 7.30 Lamb, van Veghel en Gertruda Arts. Donderdag 7.30 Willem Loonen en Elisabeth van Heijster. Vrijdag, O.L.Vr. Presentatie, 7.30 Hendrina Hendrix-van Dijck. Zaterdag, H. Caecilia, 7.30 t.z.i., 7 u. biechten, 7.30 lof, waarna con gregatie voor alle meisjes vanaf de lagere school. Mjjnhordt's Zenuwtabletten De K.A.B. leeft mee. Met uw wel en wee, Leeft U mee met Uw K.A.B. Zij, die de laatst gehouden werk vergadering der KAB hebben be zocht, zullen het wel met ons eens zijn, dat deze werkvergaderingen altijd boeiend en interesant zijn. Het zijn soms juist de eenvoudige en meest voor de hand liggende dingen, die zich in het Venrayse gemeenschapsleven afspelen, waar van wij het minst vanaf weten. Boeiend en interesant was daar om ook de spreekbeurt van de Eerw. Heer Deken, waarin hij ons confronteerde met de vele zorgen van onze Geestelijke overheid, zor gen, waarvan eigenlijk iedere Ven rayse mens zijn deel zou moeten dragen, maar waaraan zo weinig gedacht wordt. De verhouding Geestelijk-adviseur t.o.v. de standsorganisatie werd in deze vergadering openhartig bespro ken. Uit deze bespreking bleek duidelijk dat de leek nog te weinig deel heeft aan het parochiële leven. In deze tijd is het geen onrede lijke eis, dat een gedeelte der taken, die op Geestelijk terrein liggen, door leken worden uitgevoerd. Dan weet men ook dat het een dringende eis is dat onze jongere arbeiders zich bekwamen en gaan voorbereiden op de taak die hen in onze arbeidsbeweging en het ge meenschapsleven wacht. Een uitstekend middel daartoe is wel onze eigen gewestelijke soci ale school. Weten onze arbeiders wel dat hier in Venray een instituut bestaat dat hun een unieke gelegenheid tot studie biedt. Wij bedoelen hiermee de Openbare leeszaal en uitleen bibliotheek waar men met geringe geldelijke offers, gelegenheid heeft tot studeren in een rustige gezel lige sfeer. Hier ligt zeker een taak voor de vakbondenbesturen en afdelingsbe- besturen om hun leden en speciaal de jongeren, aan te sporen van deze gelegenheid gebruik te maken. Pater Hugo wees er in zijn jl. zondag gehouden preek op, dat menige gemeente met reden jaloers is op deze instelling. Ook de leden van onze katholieke arbeidersbeweging behoren voor de studie- en ontspanningslectuur in deze leeszaal thuis. Katholieke arbeiders, geeft U zelf geen brevet van onbekwaam heid door deze mogelfjk te negeren. Neem eens een kijkje in deze we reld van het boek. U zelf en onze organisatie zal er wel bij varen. Breng daar eens een uurtje door naar wij hopen in gezelschap van vele andere KAB'ers. Zo zullen wij samen kunnen be reiken, dat onze KAB haar plaats in onze Venrayse samenleving gaat innemen, waarop zij niet alleen recht heeft, maar waartoe zij ook de plicht heeft. Bij dit alles wenst U allen veel succes Uw KAB'er. S.V.V.-nieuws Zondag j.l. was het de tweede achtereenvolgende wedstrijd, welke op zeer onfortuinlijke wijze werd verloren. In de wedstrijd tegen Haslou liet de scheidsrechter door twee onge lukkige foutieve beslissingen een 2—1-voorsprong omzetten in een 3—2-nederiaag en j.l. zondag was het wederom de scheidsrechter die door het cadeau geven yan een strafschop aan Wilhelmina pl.m. 8 min. voor het einde, e'genmach tig de wedstrijd in ons nadeel be sliste. Tenzij de protestcommissie gunstig beslist op de ingediende protesten zijn dus vier kostbare punten verloren gegaan die ons voorlopig een behoorlijke duikeling op de ranglijst hebben doen maken. Het spelbeeld in de wedstrijd tegen Wilhelmina gaf voor de rust een vrijwel geiykopgaande strijd te zien, met vooral in het begin Wil helmina wat meer in de aanval. Toch was het in die periode, dat Venray via gevaarlijke uitvallen, het kortst bij een voorsprong is geweest. Na 30 min. profiteerde Weert van een misverstand in de achterhoede en nam een 10 voorsprong welke gehandhaafd bleef tot een kwartier na rust bij een massale Venray- aanval onze spil de gelijkmaker scoorde. Na rust was Venray overwegend sterker maar dit overwicht kon jammer genoeg niet in doelpunten worden uitgedrukt. Zoals boven aangehaald viel 8 min. voor het einde de beslissing door een strafschop en een opnieuw verwoed ingezet Venray offensief mocht niet meer baten. Het was een snelle en zeer spannende wed strijd, met sensationele momenten, waarin de scheidsrechter niet was opgewassen tegen de soms verras sende situaties, welke zich voor deden. Het wel zeer gladde en moeilijk bespeelbaar terrein, was voor onze spelers een grote handicap Enkele goede scoringskansen werden dan ook gemist, doordat men door de gladheid geen kans zag tot een snel behoorlijk gericht schot te komen. Onze reserves hebben kunnen er varen, dat een wedstrijd niet ge wonnen is voordat het eindsignaal geklonken heeft. In een goed ge speelde eerste helft werd een 3—1 voorsprong genomen op Blerick 2. dat na rust dankbaar profiteerde van een te vroeg door Venray 2 aangenomen „we zijn er nu wel" speelwijze en geholpen door een paar fenominale blunders in de verdediging de eindstand in hun voordeel op 34 bracht. Waarom bij zulk een kleine doch nuttige voorsprong niet normaal doorgespeeld, zodat de tegenstander eeen kans krijgt om „terug" te komen, inplaats van te vervallen in een nutteloos gepingel, waar mede de voorsprong niet vergroot wordt? Jammer dit geheel onnodig pun tenverlies. Enfin, a.s. zondag de ge leden schade herstellen en we praten er niet meer over. Venray 3 reisde tevergeefs naar Kronenberg omdat de scheidsrech ter het terrein afkeurde. Venray 4 ging verder met het leveren van goede prestaties en stuurde R.K.L.V V. 2 met een 3—0 nederlaag naar Lottum terug. Het was jammer, dat deze mooie over winning overschaduwd werd door een ernstig ongeval, overkomen aan onze linksbinnen, welke het ongeluk had bij een botsing met de Lottumse doelman zijn been te breken. Van ruw spel was geen sprake. Een voorspoedig herstel wensen wij allen je gaarne toe Henk. Uit 5 wedstrijden werden nu 9 punten behaald. Goed zo. Venray 5 behaalde wederom een overwinning. Met een duidelijke 4—1 nederlaag kon Sevenum 3 huiswaarts keren. Uit 4 wedstrijden 6 punten en er komen er nog meer bij is de bedoeling nietwaar A.s. zondag krijgt Venray 1 Al- mania op bezoek, dat tot op heden nog niet zo best voor de dag kwam maar toch bezig is zich te herstellen. Onze spelers zullen ongetwijfelt hun best moeten doen, om ditmaal een overwinning te be halen en hiermede de minder pret tige ervaringen van de twee laatste wedstrijden uit te wissen. Het 2e elftal gaat op bezoek by Wilhelmina 2 en zal op zijn best voor de dag moeten komen om een goed resultaat te bereiken. Venray 3 speelt thuis tegen R.K. D.E.V. 2, geen gemakkelijke kar wei maar er moet toch een kans inzitten. Venray 4 trekt naar Blitterswtfk om B.V.V. 2 te bestrijden. Ons ver trouwen is gerechtvaardigd geble ken en ook ditmaal zorgen zij voor een overwinning. Vanzelf gaat dit echter niet, dus aanpakken en de kans op verrassing uitsluiten. Venray 5 is vrij. Voor directe levering gevraagd Hoogste prijzen. P.PEETERS, YSSELSTEYN Timmermannsweg 36 Plastic pop 32 cm groot met beweegbare armen, handen en benen Metalen strijktafel in verschillende standen verstelbaar Electrische tractor met beweegbare zuigers en licht 6 Koffie koppen eerste kwaliteit

Peel en Maas | 1958 | | pagina 201