SPORT Waar je ook komt... je vindt er tien tegen één De Gruyter's koffiekianten elk 2e pak Hoorntjesmacaroni voor halve prijs November. Voor de politierechter twee pakjes Chocolade Napolitains van 80 cent VOOr 50 cent DE KOFFIE- EN THEEZAAK In de aangegeven woningen mag de huisvrouw gratis De Gruyter's koffie schenken. Als zij zich bekend maakt aan De Gruyter, Postbus 276, 's-Hertogenbosch, krijgt zij gratis een kilo Geudmerkkoffie. GRUÏ Vervolg van voorpagina. nieuwsgierig, ze roddelen graag, ze zijn een beetje ijdel, maar in de grond van hun hart niet slechter dan u en ik. Ze hebben ook hun verlangens: een beetje geluk en vreugde; wat afwisseling in de eentonige sleur van het ^dagelijkse leven. En met jaloerse ogen kijken ze naar de rijkdom en het'geluk vanihun buren. Want we ontmoeten twee geheel verschillende families, die slechts gescheiden zijn door de wand van een flat. Maar, sachter deze wand, waarop het eerste gezicht rijkdom «en geluk heerst, waar men alles heeft wat men verlangt, ontwikkelt zich een tragische gebeurtenis.... Dank zij deze gebeurtenis komt ook onze familie in goeden doen. Alles, waarnaar zij eerst met ja loerse blikken hebben gekeken, valt hen ten deel. Allea, Toch niet, want op het allerlaatste moment komen ze tot bezinning en zien zij, dat het niet alles goud is, wat er blinkt. Het interessante van dit stuk is, dat het speelt bij 2 families, een onzichtbaar, de andere zichtbaar, wier leven angstig parallel verloopt. De schrijvers hebben dit gegeven verwerkt in een vlot. en amusant spel, met een ondertoon van ernst. Er komt een dramatische gebeur tenis in voor, maar het blijft een blijspel omdat dit drama in tweede instantie wordt afgewend. Met „Achter de Wand" kunt U op 16 en 23 november een prettige en aangename avond beleven. „Hioob" nodigt u vriendelijk uit dit stuk te komen zien. TER WAARSCHUWING Ondanks alle propaganda voor veilig verkeer zie ik hier en in de omgeving' nog vrij geregeld drie fietsers naast elkaar rijden, zie ik rijwielpaden en trottoirs geblok keerd door pratende groepjes'men- sen, met en zonder fietsen, zie ik voertuigen en fietsen, die pas hun licht ontsteken als het al aarde donker is, zie ik verzuim van het richting aangeven bij het afslaan, zie ik 'savonds en 'smorgens fiet sen zonder voor- of achterlicht en meer van die levensgevaarlijke dingen. En f dan maar kankeren, als de politie deze lieden tegen zich zelf in bescherming neemt, door hen te verbaliseren Beugelsport De bejaarden van Vierlingsbeek roeren zich. Een 5 tal leden van de bond van bejaarden zijn met twee leden van de afdeling Overloon naar caté Volleberg aan de Merse- lose weg te Venray getogen om de sport hunner jeugd, de beugelsport, weer eens te gaan beoefenen. Dit samenkomen was bedoeld als oefen wedstrijd en uit hun prestaties bleek overduidelijk, dat zij deze nog niet waren verleerd. Zij dagen reeds thans ook jongeren uit zich met hen te meten. Aanmelding hiervoor kan geschieden bij het bestuur van de bond van bejaarden te Vier lingsbeek. Maar is die dag het weder helder, de vorst dringt door in menige kelder St. Katrijn, 25 nov., heeft een parallel met St. Margriet. Hier dan voor wat de omvang van de komende weerperlode betreft. Vriest het op de bewuste datum, dan zou dat zes weken het geval zijn Wij geven november de bijnaam „slachtmaand", een naam, die heel duidelijk voor zichzelf spreekt. Wel schenkt de elfde maand van onze kalender nog weieens 'n paar mooie dagen, maar vaak razen er stormen, terwijl Ter ook al flinke nachtvorsten kunnen optreden. Bladerloos heffen de loofbomen hun takken hemelwaarts, behalve de beukenheggen, die hun gelige, verkleurde bladeren goeddeels be houden. De laatste trekvogels verlaten ons, al zijn er nog wel altijd enige blijvers. Het roodborstje verlaat ons ook in de barre winter niet, evenals de nachtegaal. De akkers liggen verlaten: de laatste vruchten o.a. in de vorm van wortelen en knollen zijn ge oogst. In de boomgaarden gaat de snoei er rond voor het bijwerken van de vruchtbomen, terwijl de eigenaar de grond om de stammen laat los maken en nieuwe bomen worden aangeplant. November toch is de boomplant-maand. Oudtijds begon in deze maand ook het dorsen van het graan. Al vroeg in de morgen hoorde men de ritmische slag der dorsvlegels, terwijl een dorsliedje de arbeid accompagneerde: Lange vlegel, wonderklop, Sla d'r helder luchtig op. Vijf en twintig duizend slag Elke korte winterdag Met verlag. Vlegel, klop 'm, klop 'n klop, Die 't niet gelooft, op stugge kop. De spinavonden vingen nu aan en werden eerst in maart beëindigd Spinvisites werden gehouden, een soort feestmaaltijd voor hen, die bij het vlasplukken hadden gehol pen. De spinsters kwamen bij een van hen samen, terwijl de ouders niet thuis waren. Hier werden de bezoeksters ont haald op koffie met krentebrood, kaas, beschuit enz. Dan kwamen de jongens. Elk van deze zocht zijn partij. Dan verdwenen de paartjes in keuken, stal of schuur. Later werden de paartjes door de achtergeblevenen weer in huis ge haald om de avond met dansen te besluiten. In deze maand letten de boeren speciaal op het weer van de kri tische dagen. In november heeft men veel van zulke dagen. Neem b.v. Sint Maarten (11 nov.) De boer rijmelt: Zo 't loof niet valt voor Sint Martijn Dan zal 't een harde winter zijn. Is 't donkere lucht op St Martijn, Zo zal het een zachte winter zijn. en: Hoe oud bent U mevrouw, vroeg de politierechter aan een dame. Men keek in de rechtzaal vrijdag wat verbaasd dat deze vraag zo nadruk kelijk werd gesteld, want sommige dames vinden het nu eenmaal pijn lijk openlijk met hun leeftijd voor de dag te moeten komen en de po litierechter is galant genoeg om daarmede rekening te houden. Vandaar dat men nu verbaasd opkeek van deze pertinente vraag. En de dame moest twee maal her halen dat ze de aanvallige leeftijd van twee en dertig had bereikt. Waarom, aldus de politierechter, veranderd U dan in Uw pas Uw geboortedatum, zodat U daarin 30 jaren bent? Hij kreeg geen ant woord, maar de dame werd wel rood. Ze bleek in haar pas de ge boortedatum enkele jaren later ge steld te hebben, maar de douane had de kennelijk slechte verande ring opgemerkt en aangezien de pas staatseigendom is en blijft, mag men daar niets aan veranderen. Het „waarom" kwam dus niet te voorschijn, maar de pas is ze kwijt en f20 op de koop toe. Bovendien een zedenpreekje omdat ze eerst iemand anders had aangewezen als pasvervalser. Die mijnheer had er een hoop herrie mee gehad, tot bleek dat de dame zelf de penhou der gehanteerd had. De jagers uit Merselo, die onder ling ruzie hadden gekregen en waar bij tenslotte er een een klap kreeg, moesten ook op het matje komen. De slaander probeerde nog te ver tellen dat het een geval van nood weer geweest was, maar toen de geslagene naast hem stond en wel drie koppen kleiner was, begon de rechter te lachen. Noodweer werd niet aanvaard, al had men er zelfs ouderwets deklompenbij uitgetrok ken. De slaander kreeg f 15 boete. De Siebengewalder die nog rus tig van de werkloosheidsteun was blijven trekken, ook toen hij al weer werk had, kreeg f 40 en 1 mnd v.w. Als men een dekzeil zeer goed koop krijgen kan, zelfs al is het met factuur, dan moet men nog voorzichtig zijn. Dat ondervond de Horstenaar, die een dekzeil kocht voor f 100, dat er minstens f 300 waard was. Hetgeen geen wonder was, want het dekzeii was gestolen. Nu is hij f 100 kwijt, het dekzeil kwijt en mag wegens heling f 50.- betalen. De factuur mag hij als souvenler bewaren. Twee Venrayse chauffeurs kwa men op een kwade dag in een café waar een aardig meisje stond, waarmede ze gekheid maakten. Toen echter een van beiden hand tastelijk begon te worden, liep ze naar de ober. die haar echtgenoot was. Deze sommeerde de chauffeur zijn handen thuis te houden, waar op deze niets beters wist dan de ober om zijn oren te slaan, waarna in de kortste keren de hele café op stelten stond. Van een der chauffeurs kwam de schuld vast te staan, van de ander kon de getuige het gezicht niet precies herinneren. Dat werd vrij spraak, maar de herkende moet nu het gelag betalen, zijnde f25.- De Grubbenvorstenaar die met zijn wagen in een heg langs de weg geraakt was en deze heg nogal ver woest had, meende dat lekker nie mand dat gezien had en reed gauw verder. Maar de politie weet van wanten en in betrekkelijk korte tijd had hij een briefje thuis liggen. Behalve een nieuwe heg mag hij ook nog f25 opsporingswerk betalen. De Milsbeeker die dronken op zijn brommertje langs Heren wegen getoerd had, maakte kennis met het nieuwe tarief voor deze mis daden. Het waren f 50.-, omdat, al dus de Officier, alleen al sinds 1 november 7 mensen op een brom mer zijn doodgereden in dit arron dissement. Dat men in Milsbeek ook op an der terrein heel wat mans is, be wees een chauffeur, die herrie kreeg over een visje. De visclub was namelijk aan het vissen, toen het latere slachtoffer een visje op haalde, dat volgens onze chauffeur beneden de maat was. Nietes, zei het toekomstige slacht offer, welles zei onze chauffeur, totdat besloten werd de secretaris van de visclub als scheidsrechter te doen fungeren. Op weg naar die sekretaris, haalt de chauffeur even uit, geeft een klap en toen zat onze visser te kijken met een kapotte bril, met 'n kapotte kaak en met hersenschud ding. Nu werd de rekening gepre senteerd f 22- kapotte bril, f 96- ge derfd loon, de rekening van het ziekenhuis komt nog en f 150- voor gederfde levensvreugde. De verslagene, nog wat pipsjes, deed verslag van het gruwelijk ge beuren. Het enige commentaar van verdachte was: Hij staat te liege dat ie de moord stikt... Het hielp hem echter niet. De geweldenaar zal de rekening moe ten betalen, alleen die f 150.- voor gederfde levensvreugde werd er afgetrokken. Bovendien werd het nog f 40.- boete en 6 weken v.w. In Gennep maakte de ene buur vrouw de ander uit voor „op- houdster". Nu wist de politierech ter met de beste wil niet, wat dat nu feitelijk wel te beduiden had en de verklaring, dat ze zich zou ophouden met andere mannen, kon hem maar moeilijk bevredigen. Wat er van zij, behalve dit ene onverklaarbare woord, had ze nog de nodige andere ten berde gebracht die aan duidelijkheid niets te wen sen overlieten. Het werden dan ook f 20.- boete. Hockey-nieuws. Mixed hockey-club Venray boekte zondag jl. aan de Leunseweg weer goede resultaten, t.w. een 4-0- overwinning tegen Bergeyck I, en een 21 overwinning van de heren op Venlo 3. Alle reden tot tevreden heid dus en beide elftallen zullen nu zeker tot de hogere regionen van hun afdelingen zfln opgerukt, dat de heren tot op heden alleen thuiswedstrijden speelden, is mis schien een kleine schaduwzijde. Ze willen immers de vele toeschouwers niet teleurstellen. De dames waren tegen Bergeyck in alle opzichten superieur en, de score kon, dan ook regelmatig tot 4—0 opgevoerd worden. Zondag wordt er tegen „Eindhoven" ge speeld, we hopen, dat onze dames zich in het Brabantse land de pun tjes niet laten afsnoepen. Ook de heren waren tegen VHCIII aanvankelijk sterker, hoewel het scoren, doelpunten maken toch niet van een leien dakje ging. We mer ken op, dat er nog teveel tegen elkaar gesproken wordt. De midden voor nam beide doelpunten voor zijn rekening. Prachtig werk! Venlo toonde ons hoe men een strafcorner kan benutten. Voor zondag zijn er nog geen wedstrijden vastgesteld. Schaaknieuws De partijen tegen Roermond 2 gaven de volgende uitslagen: (5—3). J. Peters 1 J. Verhaegh l/« L. de Lang Evertsen 0 A. Lucassen 1 A. Vermeulen l/» A. Deykers V« V. van Mil l J. Wismans V, Mevr. Spee, de enige dame die aan de simultaan-wedstrijd tegen de wereldkampioen Botwinnik deel nam, ontving van deze meester een door hem gesigneerde foto, waarbij Botwinnik zijn zet doet in de partij tegen Mevr. Spee. Elke huisvrouw, die gesteld is op krakend verse koffie, gaat naar De Gruyter. Daar geldt al jaren als vaste regel: vers gebrand, vers in de winkels. Een devies, waardoor dagelijks honderden huisvrouwen de kring van De Gruyter's koffiekianten komen versterken. Bij aankoop van 250 gr. koffie of 50 gr. Oploskoffie Een va n_Dc_Gr<jy ters „winkels Je .Breda

Peel en Maas | 1958 | | pagina 200