SPORT Herfst Pliinttijil begrafenisen de eisen aan onze bromfietsen. Voor uw tuin P. Slits-Brouns bomen sierheesters coniferen vaste planten „Bloemenlust" Horst (vervolg van voorpagina) een mals stukje kalfsbeen uit te benen. In zijn opwinding gunde de man zich geen tijd het bloederig schort weg te werpen, noch legde hij het slagersmes van zich. Inte gendeel, op gele klompjes rende hij de straat over naar de woning van de kruidenier, nageoogd door de verbaasde dorpelingen, want buiten af pleegt men niet zo'n haast te maken. De vrouw van de kruidenier stond net achter de toonbank een pond suiker af te wegen toen de bebloede slager met opgeheven mes binnen stormde. „Waar Is je man!" brulde de slager. „In de badkamer!" ant woordde de kruldenierse. Tegelijk gutste alle suiker op de grond want het drong tot haar door, dat zij daarmede het lot van haar man had bezegeld, die zo aanstonds bloot en zieltogend in de badkamer zou worden gevonden, met het slagers mes in de kruldeniersrug. Zij liet de suiker vallen en draafde naar de politie. De slager was ondertussen de trap opgestormd. Hij wierp de deur van de badkamer open, waar de kruidenier net rechtop onder de douche stond. „Man!" riep de sla ger, maar verder kwam hij niet. De kruidenier, die toch al niet zo'n sterk hart heeft, draaide van schrik de koudwaterkraan geheel open. De schrik van de slager, het be bloede schort, het lange mes en de gulle scheut köud water bleken te veel voor hem. Hij begon enigszins wazig te kijken, vertoonde een blauwig-paarse kleur en zeeg ineen. Het tafereel van de zieltogende kruidenier werkte er aanmerkelijk toebij de slager te kalmeren. Hij legde het mes terzijde en de krui denier op de divan in de kamer. Toen op zijn hulpgeroep de kruide niersvrouw niet kwam opdagen zij was immers naar de post- commandant gehold greep de slager dekens, begon de blauwe kruidenier enthousiast te wrijven, en riep ondertussen luidkeels: „help! help!" Dit hulpgeroep drong door tot de toeschietende politieman, die door de kruidenierseega was ge waarschuwd. „Gelukkig, hij leeft nog!" snikte de vrouw, om vervol gens flauw te vallen in het hoopje gemorste suiker. Toen tenslotte iedereen weer tot bewustzijn was gekomen schreef de politieman het proces-verbaal. „Bedreiging!" had de kruidenier gezegd. En dat stond ook op de dagvaarding. Maar tijdens de zit ting zei de kruidenier dat hij het toch niet zo zeker wist. En de sla ger zei dat hij alleen maar eens kwam praten. Zo werd de slager vrijgesproken. De jongelui zijn ondertussen verloofd. Stamboek-inspectie gebied K.I.-vereniging Venray' Bij de gehouden zomer-inspectie door het Nederl. Rundvee Stam boek werden in de ondervermelde fokverenigingen de volgende aan tallen dieren ingeschreven. Merselo-Vredepeel 3 KS 34 S 19 R Oirlo-Castenray 5 33 8 Ysselsteyn 2 22 11 Smakt 6 5 Wanssum-Blitt.w. 3 19 4 Geijsteren 2 6 Oostrum 5 0 1 Venray-Heide Leunen en Veulen 11 74 20 Totaal: 31 KS 200 S 68 R Voorts werden voorlopig in het stamboek ingeschreven de stieren: Geert, vader Leida ll's Roland, met b-, eig. P. Hendrix, Geijsteren. Martha 1 Roland, vader idem, met b, eig. G. Rutten, Wanssum. Mietje 9's Roland, vader idem, met b, eig. W. van Rens, Heide. Tinie's Paul, vader Paul 11346 S Pref, 2e kl., met b+, eig. K.I.-ver- eniging, „Venray". De stier Cesar 15263 S, eigen dom eveneens van K.I.-vereniging „Venray", werd op verzoek ge keurd op „oudere leeftijd". Deze stier werd definitief in het stam boek ingeschreven met AB en 88 p. Een en ander over Ingaande 1 oktober werd het Wegenverkeersreglement gewijzigd. Speciaal die wijzigingen, die be trekking hebben op de brommers, willen we hier nader bekijken. Het staat er zo eenvoudig ge drukt: de remvertraging voor onze brommers moet minimaal zijn 3.86 meter per kwadraat seconde. Dit wil in de praktijk zeggen, dat wanneer de snelheid van een brommer is 30 kilometer/uur of 8.34 meter per seconde, de remweg dan hoogstens 9 meter mag bedra gen. Bij 40 km. per uur bedraagt de remweg 16 meter, bij 50 km/uur 25 meter en bij 70 km. 49 meter. Het cijfer 3.86 maakt het de po litie bij ongevallen erg gemakkelijk om uit de remweg de snelheid te behalen en omgekeerd. Wanneer de remweg bij 40 km/ uur langer is dan 16 meter, is de vertraging te gering, dus deugen de remmen niet, aangenomen na tuurlijk, dat het wegdek droog is en de wielen niet slippen. Twee strepen. Rijdt men dus in de bebouwde kom met 30 km. snelheid, dan moet u kunnen stilstaan binnen 9 meter. Hierbij inbegrepen is de zoge naamde schrikseconde, want als men plotseling ergens voor moet stoppen, dan ontkomt vrijwel geen mens aan een klein verlies aan tijd door de schrik. Er zijn nog genoeg brommers op de weg, die voorzien zijn van slecht werkende kabelremmen of van zo moeilijk in te trappen terugtrap remmen en wij zijn er zeker van, dat deze voertuigen moeilijkheden zullen krijgen met deze nieuwe bepalingen. Dus laat dit remwerk nazien of vervangen door beter werkende remmen. Men kan het zelf aan de hand van vorenstaande gegevens pro beren. Trek twee strepen met een onderlinge afstand van 9 meter, rijd met 30 km. snelheid en begin precies op de eerste krijtstreep te remmen. Staat men stil voor de eerste streep, dan is de zaak in orde, maar is dit niet het geval, dan zult u de remmen moeten laten nakijken. Een geel plaatje Verder is er bepaald, dat op het voorspatbord van de brommers een geel plaatje bevestigd moet worden, met afmetingen 16 x 6 cm. Als men zo globaal aanneemt, dat er momenteel bijna een miljoen brom mers rijden, dan moeten er heel wat van die plaatjes geplaatst worden, als men tenminste niet de weg op gaat van doe-het-zelf. Een plaatje ijzer, aan de onderkant omgebogen, een kwast gele verf erop, twee gaatjes boren, een paar boutjes met moeren en klemveer- tjes en de zaak is klaar. Het is nog maar één geluk dat er geen rijkskeur op behoefde te staan. Dan komt er een nieuw voor schrift om de „knetterende" brom mers van de straat te weren. Vooral een zekere categorie berijders stelt er behagen in om met zoveel mogelijk lawaai te rijden door de straten. Dus de afvoer van de afgewerkte gassen dient behoorlijk geregeld te zijn, zodat geen ge knetter meer vernomen wordt. GELMOK lederen kleding lange jassen reeds vanaf 129.50 en hoger, alle mt. voorr., in zwart en bruin, met Gelmok-embleem, dus echtheid, volle gar. Leder jekkers en vesten, steeds 't nieuwste. W. TH. LICHTEVELD, Kleer makerij, Merseloseweg 4. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 elke gewenste aanleg of verandering. Tevens alle voorkomende boomkwekerij-artikelen Kwekerij-Tuinarchitectuur Kempweg 5 Tel. 771 „Oostrum"-nieuws Na zich voor het zoveelste jaar onder de hoede van aanvoerder Kessels geschaard te hebben, begon Oostrum zondag met frisse moed aan de wedstrijd tegen B.V.V. Beide ploegen speelden fel op de overwinning. Dat deze ongetwijfeld bij de sterkste ploeg, Oostrum, is terecht gekomen, zal niemand kun nen ontkennen. De vele toeschou wers genoten van de wedstrijd, die bij vlagen verrassend goed voetbal liet zien. Oostrum ging direct in de aanval. Toen B.V.V.'s achterhoede een stap vooruit zette om tot een off-side te komen, maakte de rechtsbuiten hiervan gebruik door te ontsnappen en met behulp van de linksback werd het 1—0. Oostrum ging door en een mooi opgezette taanval werd bekroond met een rollertje in de rechter hoek van onze linksbinnen. Na de rust kwam B.V.V. verwoed opzetten. Gelukkig stak onze ver dediging in een bijzonder goede vorm. B.V.V. kreeg ondanks haar vele aanvallen geen enkele goede schietkans. Onze rechtsbuiten stelde de overwinning veilig door een af standsschot, dat hoog en onbereik baar voor de keeper in het net sloeg. 3—0. De linksbuiten toonde hierna ook z'n schutters-capaciteiten, door een hard schot te lossen, dat de stand op 4—0 bracht. Bijna nog zagen wij onze midvoor ook nog doelpunten, toen hij de hele B.V.V.-defensie, de keeper incluis, gepasseerd was. Een teruggekomen back versperde hem op het laatste moment echter nog de weg. Zeker had B.V.V. een tegendoelpunt ver diend toen een fraaie kopbal rake lings over de deklat ging. Het einde kwam dus met een verrassend grote overwinning. De vele toeschouwers zullen zeker met plezier deze wedstrijd gevolgd hebben. Degenen, die nog thuis bleven, willen we aanraden een uit stapje naar het sportterrein te wagen a.s. zondag, als Oostrum zal aantreden tegen E.W.C. Het vorige jaar speelden we tegen deze ploeg de beste wedstrijd van het seizoen. Alles duidt er op, dat het ook dit jaar zal spannen. De wedstrijd zal hoogstwaarschijnlijk vroeger aanvangen dan normaal. Let daarom op de raambiljetten. A.s. zaterdag geen training in verband met de feestdag. Voelbaltoto. Van toto 58 werd de clubprijs gewonnen door M. Derks, met 11 punten. Auto- en motorsport Afgelopen zondag trokken onze Venrayse oriëntaiierijders naar Asten. Uit een veld van 132 deelnemers klasseerden zij zich als volgt: No. 3 Fr. Poelsmej. T.Janssen. No. 5 Th. Claessensmevr. Claes- sens. No. 7 Fr. Janssen—Fr. Janssen jr. Een zeer mooi resultaat! Alle soorten kunt U bestellen bij Boomkwekerijen P. VAN WELL Lambertusplein 1 Tel. 04709-257 Alle planten uit eigen kwekerijen. Wij verzorgen ook de aanleg en verzorging van uw tuin. Te koop gevraagd afgekeurde koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmelietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855459. Algehele regeling, verzorging, bemoeiingen en uitvoeren van Vervoer van overledenen per speciale lijkauto. Ie, 2e en 3e klas rouwkamer. Begrafenisonderneming J. GOUMANS Schoolstraat 5 Telefoon 592

Peel en Maas | 1958 | | pagina 184