D Huish. artk BELANGRIJK amesy Huis en bouwland n. Ruud i JO BARENTS Zelfbet J.Coenen-Houtacte Slagerf. p.:u Bnrgerlgke Stand Venray ADVERTENTIEN Ophaaldienst huisvuil Gerardus Johannes Ligthart „Achter de wand" Gebr. Michiels kaarten om wild Textielbeurs net winkelmeisje Paardenverzekering Foto-albums Foto-hoekjes Foto-lijstjes Het Warenhuis die voortreffelijk en voordelig willen slagen, gaan naar TB. DERIKS, Spurktweg A19 Fruit en suikerbieten Voor uw tuin P. Slits-Brouns dienstbode nette jongen Coöp. Zuivelfabriek „Venray" kleiwarenfabrieken le Ti jeugdige en volwê arbeidskrachlfr Will U 'n pijp gaai Sigarenmagazijn „I Poofjrc Wolh 't PP Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN, Henseniusstr. 13a Telefoon 878. Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kom. In verband met het feest van Allerheiligen moet Peel en Maas één dag eerder, dus vrijdagmor gen verschijnen. Mogen wij onze adverteerders en correspondenten vriendelijk doch dringend verzoeken ulter lijk woensdagmorgen 10 uur hun copy ter drukkerij te brengen. Ook de inzenders der kerkelijke diensten mogen wij verzoeken hun diensten één dag eerder, dus ook woensdagmorgen in te zenden Bekendmaking Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente een voorstel te doen tot het onttrekken aan het open baar verkeer van de Oude Nieuw- huisweg, voorzover grenzende aan de percelen kadastraal bekend ge meente Venray sectie C nos 7391 en 5392. Belanghebbenden worden tot 3 weken na heden in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen ter secretarie, afdeling I, en kunnen bezwaren daartegen bij de gemeenteraad indienen. Venray, 21 oktober 1958. GEVONDEN rozenkrans, H. JanssenMerselose- weg 7a; goudkleurig armbandje en wit kinderschoentje, Politiebureau; zwarte damesportemonnaie, inh. zil veren rozenkrans en f 1,06, Arts Deken Thielenstraat 12; muntbiljet van f 2,50, Claessens, Hensenius- plein 3; 20 jute zakken, Jacobs Ser- vatiusweg 1; nagelgarnituur in étui Jansen, Nieuwlandstraat 3; kinder beursje, inh. f 3,00 Odenhoven, Over- loonseweg 4. Nieuw busstation De eerste opmetingen voor een nieuw busstation in de School straat hebben deze week plaats gehad. Het heeft er alle schijn van, dat de restanten der oude jongens school en de daar voor liggende noodwoningen eersdaags zullen ver dwijnen. In het wederopbouwplan is reeds eerder deze plek als busstation aan gewezen, maar door de bouw der noodwoningen en het inrichten van een nood-ambachtsschool in de zwaar gehavende jongensschool, is hiervan niets kunnen komen. Thans schijnt het gemeente bestuur te overwegen de bewoners der noodwoningen een nieuwe wo ning te geven in plan Zuid, welke men onlangs is beginnen te bouwen. Deze noodwoningen kunnen dan gesloopt worden, alsmede de oude school. Onderhandelingen over een en ander zijn thans gaande. Het ligt in de bedoeling een com pleet bussenstation hier te bouwen, met parkeerruimten en garage, ter wijl bovendien kantoor en restau ratieruimte hierin zal worden ge bracht. Gemeenteraadsvergadering Dinsdag om 6 uur vergadert de gemeenteraad. Op de agenda staat o.m. een aanvrage om schadever goeding voor de afbraak van de berging aan de Kruitweg. Voorstellen zijn ingediend tot verkoop van grond aan H. L. Cox te Oirlo (reeds eerder verkocht aan C. G. Rutten, Oirlo, welke koop niet doorgaat en die dus f 100 verbeurt). Idem aan Th. Ariaens, Grote straat 6, kavel 19 aan de Prins Hendrikstraat. Idem aan Gebr. v.d. Munckhof, Grotestraat, een toerit in de School straat. Verder staan op de agenda: De herbenoeming van een lid van het Burg. Armbestuur t.w. dr. Kort man n en hervaststelling van de marktgeld-, riool- en straatbelas- tingverordeningen. Nationale Reclasseringsdag De zakjes-actie, ten behoeve van de Reclasseringsdag in de maand september gehouden, heeft in de gemeente Venray f 1039 95 netto opgebracht. Een mooi resultaat. Hieronder een overzicht volgens de parochies: Castenray f 33.80, Oostrum f 100. Heide f 4615, Smakt f 29 46, Leu nen f 111.30, Veulen f 48.20, Mer- selo f 76.Ysselsteyn f 86. Oirlo f 68 81, Venray in beide pa rochies f 440 23. Allen, die hieraan hebben mede gewerkt hartelijk dank. Namens de Comité's SNOEKS Ongelukken De herst is in het land en het slipgevaar neemt toe. Dat onder vond ook de bromfietser Th., die op het rijwielpad aan de Maashese- weg wat te hard remde, aan het slippen raakte en kwam te vallen. Met een gebroken pols moest hij zich onder doktersbehandeling stellen. Toen dinsdagmiddag op diezelfde Maasheseweg een paard op hol sloeg, kwam een kleine van de familie S. beklemd te zitten tussen een boom en de wagen. Ze werd ernstig aan haar arm gewond en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. N&aikring tentoonstelling De dames vandeMissie-naaikring en van Gezinszorg, zullen geen spijt gehad hebben van de zondag j.l. door hen georganiseerde fancy-fair. Want ondanks het feit, dat elders ook van alles was te doen, bleef het gezellig druk en waren er vele kij kers en kopers. Voor velen, was het werk wat deze naaikrlng ten bate van onze Venrayse missionarissen in de af gelopen jaren heeft vervaardigd, een openbaring. Een keur van paramenten, het een nog mooier dan het andere, bleek door nijvere handen gereed te zijn gemaakt en men kon zien, dat hier met liefde en overgave aan gewerkt was. Een schoner cadeau kunnen onze missionarissen zich moeilijker wensen. Maar, zoals gezegd, de diverse stands op de fancy-fair deden ook beste zaken, zodat het nuttige met het aangename is verenigd en de dames voorlopig weer even bij kas zijn, zodat ook hun werk voor Ge zinszorg ten behoeve van Venrayse gezinnen waarvoor op gezette tijden naai- en stopwerk wordt ver richt volop doorgang kan vinden. Contactavond voor de oudere jeugd De contact- en damavond welke door de gezamenlijke buurtvereni gingen van Venray in zaal Prinsen hof op 18 oktober j.l. werd georga niseerd is een overweldigend succes geworden. Door de heer Th. Jans, voorzitter van de buurtvereniging „Het Molen plein", werd deze eerste avond ge opend. In zijn openingswoord werd door de spreker o.a. naar voren gebracht, dat juist door de goede samen werking deze avond tot stand was gekomen en hij drong er op aan, deze samenwerking ook onder de oudere jeugd te verbeteren en te handhaven. Kap. Geerets, die tevens op deze avond aanwezig was, gaf een korte uiteenzetting van het instuifwerk, waarmede hij nu in Venray gaat starten. Dat deze moderne methodiek van het instuifwerk bij alle aanwezigen in de smaak viel, bleek wel uit 't applaus, dat spreker in ontvangst mocht nemen. Venray's Jeugdkoor De oprichting van een Jeugdkoor schijnt een goede gedachte te zijn geweest. Een bijzonder grote toe loop heeft het testen niet gemak kelijk gemaakt. Van de pl.m. 200 aanmeldingen zijn 86 jongens 't meest geschikt bevonden. En met dit aantal zijn de lessen begonnen. Voor de goede gang van zaken maken wij voor de betrokken ouders en belanghebbenden het volgende bekend: De repetities worden gehouden elke dinsdag en vrijdag van half 5 tot half 6 in de St. Jozefschool. De contributie bedraagt slechts 1 dubbeltje per zangles. Op het eind van -de:?naand worden de ouders op de hoogte gebracht van het aantal absenten of achterstand van contributie (ter contróie). Een lid dat 3 maal achter elkaar zonder geldige reden of zonder afmelding verzuimt, wordt het lid maatschap ontzegd. U begrijpt dat deze e.a. maatregelen nodig zijn om discipline en vruchtbare repeti- tie's te verkrijgen. Dinsdag 28 oktober en vrijdag 30 oktober geen repetitie. van 17 t/m 23 okt. 1958 GEBOREN: Verhaegen Peter, Broekweg 1 Jansen Johannes, Pr. Beatrixstr. 22 Millen Antonius, Oostrum D 5c Schim vd Loeff Maarten, S tAnnal. 2 Bonants Catnarina, Merselo M 13b vd. Munckhof Arie, Schoolstraat 35 Verstappen Theodorus, Vierl.beek Baltissen Marcel, Lovinckplein 4 Stoks Martinus, Langstraat 60 v. Eyck Therzlnka, Heidse Peelw.2f Swinkels Wilhelmus, Meerlo OVERLEDEN: Ligt hart Gerardus, echtgen. van Kerkhof Grietje, 48 jr, Markt 2. ONDERTROUWD: Verbroekken Paulus, 21 jr, electri- ciën, Boxmeer en Volleberg Christi na, 22 jr, Willemstraat 2. Willemse Wilhelmus, 24 jr, land bouwer, Puttenweg 39 en Clephas Gertruda, 24 jr, Paardekopweg 10 GETROUWD: Sijbers Jacobus, 35 jr, metaal bewerker en Arts Hendrina, 36 jr, beiden te Venray. GEBOREN: ARIE Christiaan Johannes Wilhelmus zoon van J.P.A. VAN DEN MUNCKHOF P.H.M. VAN DEN MUNCKHOF— STRIJBOS Venray, 18-10-'58 Schoolstraat 35 Wegens droevige omstandighe den is onze zaak zaterdag 25 okt. gesloten HOTEL DE ZWAAN Markt Venray Wegens het feest van Allerheili gen wordt op zaterdag 1 november géén huisvuil opgehaald. De Directeur van Gemeentewerken Heden overleed, plotseling, voor zien-- van het H. Oliesel, mijn inniggeliefde man, onze zorg zame vader, broer en oom echtgenoot van Greta Kerkhof In de leeftijd van 48 jaren. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene In uwe god vruchtige gebeden aan. G. LIGTHART-KERKHOF HETTY MARGRIET GERARD Venray, 22 oktober 1958 De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben zaterdag 25 oktober om 10 30 uur in de parochiekerk St Petrus Banden te Venray. Bijeenkomst t. sterfhuize Markt 2 Hotel De Zwaan om 10 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis op bovengenoemd adres. (Zij die geen kennisgeving moch ten ontvangen, gelieven dit toe te schrijven aan de droeve om standigheden.) Reserveer 16 en 23 nov. voor Het drama der onzichtbare familie Grandioos blijspel door Hioob Wij hebben een prachtsortering zijden en wollen sjaals handschoenen alle herenmodes Gebr. Michiels, Patersstraat 22, Tel. 961 Wie wil mijn woning van f 7.85 ruilen voor grote woning? Eventueel tegemoetkoming in ver huiskosten. Adres bureau van dit blad. Wij komen maandag naar de markt met complete tractorkappen voor elk merk. DEKKLEDEN alle maten. Ook reparaties. H. Janssen Zn., Sevenum Zeilmakerij Telef. 418 Zuiver wollen herenvesten, pullovers en truien uw adres hiervoor: Patersstraat 22 Tel. 961 Zaterdagavond 25 oktober en zondag 26 oktober in Hotel „De Keizer" H.H. Veehoeders electrische veescheermachlnes, alle onderdelen voor en slijpen van machines. M. MUYSERS, Castreur Langstraat 28 Tel. 756 vraagt per 15 nov. of 1 dec. pl.m. 20—22 jaar, liefst enigszins met het vak bekend, Aanmelden Oude Oostrumseweg 3 maandag tussen 7 en 8 uur. Onderlinge VENRAY Premiebetaling Zondag 26 oktober nm. van 3—4 uur te Vredepeel ten huize van de heer H. van Vegchel. (Zondag 19 okt. uitgesteld wegens ziekte van de secretaris) Premie bedraagt 1 pet. reuze keuze Hofstraat 10 Telefoon 566 Tuinbezitters, nu is het' tijd om crocussen in uw gazon te planten. Per 10 st. slechts 45 ct., 5 verschillende kleuren. Verder hyacinthen voor op glas, kersttulpen, enz. M. MUYSERS, Langstraat 28 Telef. 756 Daar zijn ze zeker van kwaliteit Daar vinden ze de meesi exclusieve modellen GEVRAAGD vrouwel. kanioorbedionde (typiste) Accountantskantoor Boots, Lambertusplein 7, Horst. Gevestigd als coupeuse en huisnaaister Uitslag Loterij Herfstfestijn 1755, 2641, 1488, 1871. 2361, 2933, 2511, 1681, 1468, 2079, 1562, 2271, 2932, 2043, 2364 Prijzen afhalen vóór 15 november bij G. Vermeulen, Hoofd d. School, Y sselsteyn. voor stroop kunnen worden gebracht bij Sirooplabriek Goumans Tel. 329 Akkerweg 541e Ned. Staatsloterij Er zijn nog enkele loten verkrijg baar. Ie Trekking vindt plaats a.s. 3 november. Mej. M. SCHEEFHALS Debitante Bontekoestraat 6 1— elke gewenste aanleg of verandering. Tevens alle voorkomende boomkwekerij-artikelen Kwekerij-Tuinarchitectuur Kempweg 5 Tel. 771 GEVRAAGD voor dag en nacht. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD Glazenwasserij De Lelie, Prinses Marijkestraat 20 te VENRAY Mr. M A.A.M. Receveur notaris te Venray zal op woensdag 5 november a.s. nam. 5 uur, ln café „In den Engel" Grotestraat te Venray, ten verzoeke van de Erven G. A. Vermeulen— Hendriks, in het openbaar verkopen het woonhuis met schuurtje, erf en bouwland aan de Vlakwaterweg no. 10 te Venray, kad. Sectie C no. 5258, groot 23.40 aren. Vrij van huur en pacht te aan vaarden bij de betaling der koop penningen, dewelke moet plaats hebben uiterlijk 15 december 1958 Inlichtingen bij de voorn, notaris, Aan cliëntéle Op zaterdag 1 nov. Aller heiligen wordt melk aan huis bezorgd. De venters zullen anderhalf uur later zijn dan gewoonlijk; verzoeke hiermede reeds eventueel met Vrij dagbestelling rekening te houden. volbloed vaars 28 okt. voldr., tb- en ab-vrije stal. Th. vd Pas, Ysselsteyn. Te koop "toom biggen, zwaar slachtvarken en korte leren jas H. de Mulder-Fransen, Merseloseweg M 3 TE KOOP 2 tomen biggen J. Buijssen, Leunen K 69 Te koop toom biggen Th. Hendrix, Brienshoek. Te koop Bellefleur pluk 10 ct. p. kg. W. Heidens, Stationstraat C 40, Oostrum. Te koop 5 biggen J. Mommen, Deurneseweg 14a Te koop duivenhok met duiven en duivenklok J. Strijbosch, Arkstraat 1. TE KOOP Bellefleur pluk 8 ct. 2 zware schaapslammeren J. Achten, Heide L 32. TE KOOP pick-up met platen, luidspreker en banjo, alles z.g.a.n. Evers, Veltum. TE KOOP 2pits gaskomfoor z.g.a.n. A. Janssen, Fr. Michelsstraat 7 Hij, die verleden Zaterdag in Prinsenhof een verkeerde loden jas heeft meegenomen, kan deze ruilen Odastraat 18. Te koop goed brandende kachel Pr. Bernhardstraat 28. Te koop dragend varken 15 w. dr. Wed. A. Loonen, Steeg K 75 meisjesfiets v. leeft. 8-13 j. 3/4 teddy jas mt. 40-42 Smakterweg 2. TE KOOP wit fornuis Past. Ruttenstraat 13. TE KOOP z.g. als nieuwe kachel, Wiegard wentelploeg, veevoederketel en jonge duiven Fr. Janssen, Leunen K 62. TE KOOP 2 tomen biggen G. Janssen, Wieënweg. TE KOOP toom biggen A. vd Munckhof, Merseloseweg Te koop partij zware biggen W. Janssen, Lull C 52 zeug met 12 beste biggen L. Cox, Molenhoek Oirlo. Te koop drachtige vaars voldr. 3 nov. tb- en ab-vrij, beste melkl. t. inz. Kind. Pouwels, Servatiusweg 10 TE KOOP partij biggen N. van Kempen, Leunen K 96 Actetas gevonden aan het Veulen. H. Heidens, Steegsbroek I 19 TE KOOP JvR zeug 15 w. dracht Ant. Voermans, Leunseweg 16a. Te koop 10 beste biggen en 2l/jj. luxe volbloed merrie Th. Kleeven, Geijsteren. Te koop slaapkamerameublement z.g.a.n. Adres bureau dezer. TE KOOP partij biggen Th. Clephas, Veulen. Te koop motor handschoenen en muts z.g.a n. Pastoor Ruttenstraat 15. TE KOOP 60 are bietenkoppen G. Hendriks, Veulen H 40a TE KOOP pracht Duitse Herder (reu) en z.g.a.n. herensportrijwiel met versnellingen. Kruisstraat 6. TE KOOP 2pits Buta gascomfoor i.g.s. wasketel en 4vlams petroleumstel z.g.a.n. Hoenderstraat 40. TE KOOP 2 zware biggen J. Droesen, Heide. TE KOOP bandrecorder en versterker Prinsenhof. TE KOOP voldragen zeug 2e worp Th. Hellegers, Oirlo E 8 vraagt voor diverse afdelingen Geboden wordt een prettige wt iil met zeer gunstige arbeidsvoorv n Personen die hiervoor interesse hebbe vervoegen a.s. maandag 27 oktober tussen 7 9 's avonds in café In den Engel, Grotestna brengt U 8 dagen te beginnen met zaterdag 25 okt. volgende a bij 5 gulden aan boodsdupi 250 gram koffie 1.88 het 2e pak nor 250 gram koffie 1.68 nu met ff. IA 250 gram koffie 1.37 met reep chocoladtv. Gr. pak zuurkool m. 250 gr. Geld. rookwtntv Grote pot pindakaas m Lunchschotel 150 gr. gek. ham en droogum De was is geen proUter Een splinternieuwe EDY wasmachine raT^TÏ U in huis voor slechts 2.50 p. week of lj) pe Prins Bernhardstraat 15 I TAFELCOUVERT (zonder bonen roestvrije lepel en vork sa Van dit model ook andere artikels lev PETER HENDRIX BAZAR GtO koopt dan tn uit onze nm Ook de bekende TERMINUS Julianasingel 1 De nieuwste snufjes op huislnuc in een ruime sortering K TE KOOP radio in goede staat G. Goumans, Smakterweg 15. TE KOOP z.g.a.n. houten gierpomp, eiken voerkuip gesch. v. spekkuip. Wilhelminastraat 24. Voordelig te koop mooie nieuwe overjas gr. m. en z.g.a.n. electr. strijkijzer Adres bureau van dit blad. Te koop 3 tomen biggen en Eigenh. eetaardappelen P. Timmermans, Leunen K 57 To koop z.g.a.n. kamerkachel Pr. Beatrixstraat 15. TE KOOP partij biggen en vaars 31 okt. voldr., tb- en ab-vrij bedrijf. W. Geurts, Paardekopweg 8, Veulen. TE KOOP toom biggen J. Willems, Leunseweg 23. TE KOOP rode wortelen 8 ct. per kg. P. Kusters, Veltum. Te koop gevraagd afgekeurde koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmelietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855459. Oi* ri Puntham 100 Boterhamwt gr Leverworst Vrijden Braadworst Eerstell Dc Libis e Gekeurd ïe dit is de datie nacuntrole. Doré ree V0( kocht. WeT( prijzen. Sicti Oirloseweg*2 tegB laa A. Scheef1,

Peel en Maas | 1958 | | pagina 168