u sssrtsvonN6?r weekblad voor venray en omstreken De wegverbindingen in het toekomstige ontwikkelingsgebied Einde Jeugd-actie GOEDE vrije-tijds besteding voor jongt Vredepeel kreeg zijn nienwe Rector Kinderkopjes Nieuw begin Patronaatswerk Pracht handen AfllER^ Bekendmakingen Uit Peel en Maas Zaterdag 25 oktober 1958 No 43 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS We zitten hier feitelijk met z'n allen te wachtentot we tot ontwikkelingsgebied verklaard worden. Want dan is de gemeente in staat verschillende hoogst noodzakelijke wer ken tot stand te brengen, die mede de industrialisatie van deze streek moeten helpen bevorderen. Met de opening van het patronaat in de parochie van St. Petrus Banden wees o.a. de heer Burgemeester er op, dat juist door „deze benoeming" ook weer meer gedaan kon worden t.b.v. Venrays jeugd, omdat dan de mogelijkheid er is o.a. gemeenschapshuizen te bouwen. Misschien dat er dan in groter verband iets gedaan kan worden aan onze wegverbindingen. Want al mogen we over ons plaatselijk wegennet dan zeker in vergelij king met vele andere gemeenten over het algemeen tevreden zijn, onze hoofdverbindingen zijn toch miserabel slecht. We denken met name in dit ge val aan onze verbindingen met het Noorden, vla Oost Brabant, met Duitsland en met Nijmegen, Arnhem We hebben al meermalen gewe zen op de feitelijke dwaasheid, dat we wel een brug over de Maas hebben gekregen, maar dat de toe gangsweg, met name, de stations weg in een deplorabele staat ver keerd. Dat er aan de grens geen moge- Het leek wel of de oude sage over de dwaallichtjes in de Peel nieuw leven kregen, toen zaterdag de Vredepeelmensen in de donkere avond naar de nieuwe school trok ken ter in huldiging van hun nieuwe rector. Overal zag men in deze peelvïakte fietsenlantaarns opflik keren. In de nieuwe school waren twee klaslokalen veranderd in een intie me kapel, waarin dan de nieuwe rector met de avondmis een begin zou maken van het rectoraat de Vredepeel. Rector Bukkems werd van huis afgehaald door het kerkbestuur, Deken Loonen en pastoor Vercou- len uit Merselo. Deze laatste heette de nieuwe rector bij zijn intrede in de school namens alle inwoners vandeVrede- peel hartelijk welkom en verzocht hem het H. Misoffer, het eerste In de Vredepeel, te willen opdragen. Dan begon ln de overvolle kapel de H. Dienst, waarbij het koor van Merselo de geestelijke gezangen verzorgde. Deken Loonen hield de feestpre- dicatie naar aanleiding van het Evangelie van die dag. Hij wenste deze kleine gemeenschap geluk met de benoeming van hun nieuwe rec tor en wees hen naar aanleiding van Missie-zondag op het grote ge luk, dat zij bezitten, voor die kleine groep mensen een eigen priester een eigen kerk te mogen hebben. Terwijl elders in de wereld een schreeuwend gebrek is aan pries ters, mag de Vredepeel een nieuw kerkje openen, waaraan dan een rector is verbonden, dieniet alleen de Sacramenten zal toedienen, maar die het wel en wee der parochie op alle mogelijke gebied ter harte zal gaan. Die zal proberen een hechte ge meenschap te vormen en met zijn parochianen samen niet alleen op geestelijk maar op elk terrein voor uitgang te boeken. Spreker noemde dit een gouden dag voor de Vredepeel, nu Christus zelf wil komen wonen in de oude peelvïakte, een bekroning van het vele werk, wat voor deze peel is gedaan. Hij verzocht de vredepeelbewoners volgzame parochianen te willen zijn, die hun rector helpen zijn werk te kunnen volbrengen en die vooral het bezit van een eigen kerk zullen weten te waarderen door het middelpunt van ons aller leven Christus, juist daar te gaan zoeken. Met het uitspreken van de hoop, dat met de stichting van een voor lopige kerk een nieuw hoofdstuk zou gaan beginnen in de vredepeel geschiedenis en dat het nieuwe rectoraat de 15e parochie van het dekenaat zou mogengroeien en bloeien, besloot de H. E. Heer Deken zijn predicatie, die door de talrijke aanwezigen in 'grootse stilte werd aanhoord. Dan zette de nieuwe rector het H. Misoffer voort, waaronder prac- tisch alle bewoners van de Vrede peel ter Communie gingen. Na afloop sprak de rector een kort dankwoord voor het hartelijk welkom hem bereid. Hij onder streepte de woorden van de H. E. Heer Deken, waarin hij een beroep deed op de volgzaamheid der pa rochianen en zegde hen toe al zijn krachten in te zullen zetten voor hun geestelijk en lichamelijk heil. Daarmede was dan de officiële plechtigheid gesloten en de geboorte van Venrays 10e kerkdorp een feit geworden. gelijkheid is tot inklaren en wat dies meer zij, terwijl b.v. Venray een der grootste eieren-leveranciers is van dit gebied, om dan nog maar niet te spreken van de vele land bouw- en tuindersproducten, die juist door de mensen over de grens hier worden afgenomen. We hebben ook al meermalen gewezen op de prachtige militaire heerbaan, die een schitterende verbinding geeft aan het vliegveld de Peel tot Volkel, Veghel, maar waaraan een verbinding tot Venray en via Venray met de Wanssumse brug schijnbaar tot de onmogelijk heden behoort. En wie zich na al de prachtige plannen nog illusies maakt over de grote baan van Helden, via Yssel- steyn, op de weg naar Rips-Volkel, heeft door de loop der jaren zijn illusies al langer hoe meer in rook zien opgaan. Want er gebeurt niets aan. We praten nog geen eens over de verbinding met België, waar we ook zeker voor land-en tuinbouw gunstig liggen ten opzichte van het mijngebied in het Kempenland. Maar geldt dit voor onze landbouw, zeker niet minder zijn goede en snelle verbindingen met het westen van ons land en met onze ooster buren van het grootste belang voor de industrie. Industrie, die er al is en die con necties heeft met België, Luxem burg en Duitsland, terwijl goede verbindingen een factor te meer zijn om over vestigingen in deze streken te denken voor de nog aan te trekken industriën. WESTEN Men kan zich niet aan de indruk ontrekken, dat de meeste aandacht van onze regering uitgaat naar het Westen, waar men enerzijds een dichtere opeenhoping van de be volking wil tegen gaan door in dustriespreiding, maar anderzijds het bedrijfsleven en de gemeenten een dermate grote steun krijgen bij hun uitbreidingsplannen, dat een goed deel van het ter beschik king staande geld reeds opgesou peerd is. Het is zelfs zo, dat bv. de belangen van Brabant aan deze uitbreiding wordt „opgeofferd", om dat deze met arbeidskrachten en levensmiddelen die ene grote in- dustriecentrale moet bedienen. Dit heeft o.m. het grote gevaar, dat men over het hoofd gaat zien, dat de onmiddellijke nabijheid van het Rijnland en het Roergebied met hun snel verder uitgroeiende fa briekssteden gebieden liggen, die ten opzichte daarvan ook een voor name taak kunnen hebben. Betere verbindingen nodig Waarschijnlijk omdat men in het Westen wel voelt, dat men in Nrd. Brabant en Limburg op de duur met ernstige bezwaren kan komen tegen deze gang van zaken in het Westen des lands. En om de lei dinggevende figuren uit de zuide lijke provincies te overtuigen van de grote betekenis van de „Euro poort" en de Deltawerken heeft men onlangs te Rotterdam een „Noord-Brabants-Limburgse Dag" gehouden. Toch kan een eenzijdige oriënta tie op het Westen voor Noord Bra bant en Limburg en met name voor de Peelstreek niet onverdeeld guns tig zijn. Deze streek is de grootste leve rancier van eieren, deze reusachtige hoeveelheid eieren, die een belang rijk aandeel vormt van 't agrarische inkomen, vindt uitsluitend haar af zet in de Duitse Bondsrepubliek. Naar de nabijgelegen Duitse in dustriesteden gaan geregeld ook de producten van tuinders en voor een deel dat der landbouwers van wel de meeste plattelandsgemeenten van Oostelijk Noord Brabant en Noord Limburg. Niettemin wordt er weinig of niets gedaan om betrekkingen en verbindingen met dit buurland te verbeteren. Hoeveel jaren tobt Helenaveen al niet met zijn weg naar Seveum en de grensstad Venlo? Het gaat hier om een stukje van slechts een paar kilometer, dat behoorlijk ver hard, deHelenaveense tuinders heel wat vrachtkosten per jaar zou be- spared, maar het kan nog best 10 jaar duren eer het bereidbaar wordt. Zou men de tuinders en kwekers van het Westland ook zolang laten wachien? Beslist niet! Zo heeft men ook heel wat meer haast met de uitvoering van het Deltaplan dan met het graven van het Postelkanaal, een betrekkelijk goedkope waterweg, die voor Noord Brabant en Noord Limburg van groot nut zou kunnen zijn. Naar een ontwikkelingsplan Al wordt de grote verbindings weg tussen Helmond en Venlo thans door een verbreding van de Helmondseweg en de omlegging om de kom van Deurne aanzienlijk verbeterd onze Peelstreek en heel Noord Brabant en Noord Limburg mogen ten deze van de Randstad Holland geen al te grote verwach tingen hebben. Alles wijst er op, dat het Westen zijn politiek niet zal veranderen, ja, dat het juist het zuiden nog meer zal aantrekken. Wil onze streek haar verbindingen met haar natuurlijk afzetgebie den verwant nabuurland verbeteren dan zal ze dus zelf moeten aanpakken, in het belang van een gave toe komst in een ruimer verband. Er zou een ontwikkelingsplan moeten worden ontworpen voor een doelmatige samenwerking met als urgentiepunten nieuwe wegen, betere trein- en busverbindingen, de aanleg van het Postelkanaal en van een verbindingskanaal tussen de Rijn en de Maas bij Arcen. Daartoe zou er allereerst eenwerk- commissie moeten worden gevormd van deskundigen uit Noord-Brabant, Noord-Limburg, Belgisch Limburg, de provincie Antwerpen en 't aan grenzende gebied van de Duitse bondsstaat Noordrijn-Westfalen. Dan kunnen we ten volle prof iteren van onze benoeming tot ontwikke lingsgebied. Bobyderm Haarwater (Haar- groeï-fonic) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon f 1.90. Yoor lange tijd toereikend. Oprichting van 'n Hobby-club Er zijn veel jongens die met hun vrije tijd geen raad weten en daar om hun heil maar op straat zoeken. Lezen kan natuurlijk een goede vrije-tijdsbesteding zijn, en dat wordt ook steeds meer gedaan, maar de jeugd zoekt ook activiteit. Sportbeoefening is zeer aan te raden, maar daarnaast is bij. heel veel jongens ook de drang om zelfs iets te maken, om te prutsen en te knutselen. Als die drang wordt aangewak kerd en er geschikte gelegenheid en kundige leiding worden gegeven, zijn de jongens in staat op den duur nuttige en zelfs mooie ge bruiksvoorwerpen en andere dingen te vervaardigen die een sieraad zijn in huis. In het rectoraat van de Paters kerk is het initiatief genomen om met een hobbyclub te beginnen waar de jongens onder kundige leiding allerlei vaardigheden en technieken kunnen leren. Reeds acht leiders hebben hun medewer king toegezegd en na Allerheiligen zal met die hobbyclub gestart kun nen worden in de barak in de Pa- tersstraat. Hoewel die hobbyclub zal gaan behoren tot de jeugdbeweging van het rectoraat, zullen toch ook jon gens van andere parochies als lid mogen toetreden zolang er plaats is. Jongens beneden de 11 jaar kun nen echter geen lid worden. De technieken en vaardigheden waarin de jongens onderricht en verder geholpen zullen worden, zijn o.a.: allerlei soort houtbewerking en houtsnijwerk, flneerwerk, leerbe- werking, het vlechten met pitriet, het maken van speelgoed, touw- figuren, maskers en koppen van papier-maché, boetseren, ook van vormen voor gipsafdrukken, raffia, het werken met linoleum, karton en papier, libo, blikbewerking, schil deren, tekenen, hoe een radio of motor van bromfiets in elkaar zit, werken met electrisch. Mij dunkt, dat hier mogelijkheden genoeg zijn om onze jongens niet alleen allerlei vaardigheden bij te brengen en een mooie hobby te doen vinden als ze nog geen lief hebberij hebben, maar hen ook er toe te brengen hun vrije tijd goed te besteden en niet verlummelen langs de straat. Er zal van de jongens een con tributie van 10 cent per week wor den gevraagd ter bestrijding van de onkosten van de club, o.a. het aan schaffen van allerlei gereedschap pen. Het materiaal, dat de jongens voor hun hobby nodig hebben, kun nen zij telkens van de club kopen tegen zo goedkoop mogelijke prijs. De volgende week zal bekend worden gemaakt waar en wanneer de jongens, die serieus zich op een hobby willen toeleggen, moeten samenkomen voor de eerste bijeen komst. Dat met iets buitengewoons nog wel mensen te trekken zijn, bewees zondag j.l. de Jeugd-actie Venray wel, toen op het toekomstige sport terrein bijna 6000 mensen verzameld waren om het slot van deze actie bij te wonen. Een slot, dat in twee delen uit een viel nl. in de grote ballon wedstrijd, die om 2 uur startte en dan de helikoptère-vluchten, die als hoofdprijzen voor de grote loterij, meteen na de trekking konden worden uitgevoerd. Ballon wedstrijd Menig kinderhart heeft vlugger geklopt, toen men om ruim 1 uur begon met het uitgeven van de grote ballonnen, waaraan de deel- nemingskaart bevestigd moest wor den. Op deze kaart staat behalve de naam en het adres van de af zender het vriendelijke verzoek aan de vinder van de resten de kaart terug te willen zenden naar het comité van actie. Wiens ballon het verste komt, die krijgt dan over enkele weken automatisch zijn prijs thuis bezorgd. Dat verschillende kleintjes pech hadden en hun ballon al zagen gaan, voordat het officiële start sein gegeven was, hoorde nu ook eenmaal bij dit feest, al was voor de betrokkene dit niet zo plezierig. Maar om twee uur gingen dan de honderden ballonnen hun reis beginnen en het was een fantas tisch gezicht al die bollen de lucht in te zien gaan. Intussen waren enkele reclame vliegtuigen ook al ln de lucht ver schenen, die aan parachuutjes tientallen pakjes sigaretten naar onderen wierpen, waarop vooral door de jeugd jacht werd gemaakt. Dat hierbij kleine ongelukjes ge beurden in de hitte van de strijd, werd practisch niet opgemerkt, want intussen was adjudant Jans sen begonnen met de trekking van e heli-loterij, de 48 loten, die recht aven op een gratis rondvlucht oven Venray. Heli-loterij Met de regelmaat van een klok werden de winnaars er uit gehaald en toen even over half drie de grote SABENA-vogel aan de hori zon verscheen stond al een rij klaar voor de tocht boven en over hun gemeente. Politie en brandweer zorgden voor een vrije landingsplaats, waarna autoriteiten als Deken Loonen, Vader Overste, Burge meester e.a. als eersten een rond vlucht boven Venray maakten. De Vlaamse piloot bleek de streek goed verkend te hebben en gaf zijn passagiers alle kans Venray eens vanuit de lucht te bekijken. Maar toch stond naar veler idee de grote wentelwiek weer te vroeg op het klaverveld, gereed om nieuwe lief hebbers mee naar boven te nemen. En die rij liefhebbers werd al langer hoe groter, want velen kon den de verleiding niet weerstaan om nog een vlucht mee te maken en de charmante stewardesse kwam handen te kort om passage-biljetten uit te schrijven. Na een zestal vluchten moest echter de piloot er een einde aan maken, want zijn benzinevoorraad begon te minderen en van Venray naar Brussel is nu eenmaal ook hemelsbreed nog een lange weg. Zo koerste na een goed uur de helikoptère weer huiswaarts en mocht zich beroemen het feestelijke hoogtepunt te zijn geweest van een grootse actie voor Venrays jeugd, die dank zij zijn medewerking de kas weer eens heeft gespekt. Opening patronaat Het was dan ook een uitermate tevreden Deken, die na een plech tig Lof, in het nieuwe patronaats gebouw aan de Wilhelminastraat, dank bracht aan de organisatoren, uitvoerders en helpers van deze actie. Het is een vreugdevolle dag al dus de heer Deken, want na een goed geslaagde Jeugd-actie, openen we vanavond een barak, die voor het jeugdwerk van belang is. Im mers hierin vindt zowel het mater amabilliswerk, als de gidsen en het patronaatswerk een prima onder dak, dat hoewel nog altijd nood oplossing, toch wel een evidente verbetering is t.o.v. de vroegere lokaliteiten. Spreker vertelde hoe eertijds de gemeente het jeugdwerk te gauw af was geweest door de barak van de wederopbouw te kopen, maar dat nu het jeugdwerk de gemeente te vlug af was. Dat wilde echter niet zeggen, dat men over de gemeenten niet goed te spreken was, integendeel. Hij was zeer dankbaar voor de steun en hulp van die kant ondervonden, zoals hij dankbaar was voor alle hulp die geboden was, waarbij hij speciaal NelissenN.V. wilde noemen, j Al zal men nooit de gehele jeugd in losser of vaster verband onder I kunnen brengen, de mogelijkheid om meer jeugd in verenigingsver band op te vangen, is thans aan wezig, waardoor het goede voor beeld een les voor allen kan wor den. Met de wens dat in dit gebouw veel goeds tot stand zou worden gebracht besloot de Deken zijn ge lukwens en zijn dankwoord. Spoedige nieuwbouw De burgemeester bracht de ge lukwensen over namens het ge meentebestuur, maar ook namens de ouders waarvan de jeugd in deze barak thans een goed en vei lig onderkomen heeft gekregen. Al is het een noodoplossing, toch mag mag men dit gebouw thans zien, aldus de burgemeester, die echter meteen beklemtoonde dat de gemeente zou blijven werken voor de stichting voor de stichting van een definitief gemeenschaps huis in beide parochies. De benoeming van onze gemeente tot ontwikkelingskern zal de moge lijkheden voor definitieve bouw door subsidies van rijk, provincie en gemeente sneller mogelijk maken Met de wens, dat de jeugd het vele werk, wat voor haar wordt gedaan zal weten te waarderen besloot de burgemeester zijn gelukwens. Pater Rector Dr. Wolfgang er kende eerlijk jaloers te zijn met dit nieuwe gebouw en hoopte dat nu voor hem een plaatsje open zou komen in de oude barak aan de Patersstraat. En hij kon alleen maar hopen dat de definitieve nieuwbouw inderdaad gauw zijn beslag zou krijgen, want de toe stand Is zo wel tamelijk hopeloos. Dan bezochlen de autoriteiten de verschillende afdelingen van dit nieuwe gebouw, dat voor de offi ciële opening door de Heer Deken was ingezegend. Bij deze opening waren behalve de jeugd en de jeugdleiders ook vele ouders aan wezig, die best te spreken waren over de inrichting van dit gebouw, die inderdaad keurig verzorgd is en aan zijn doel wel zal beantwoorden. en nimmer ruw of schraal ruwoi scnraai n Hef is de Hamamelis die hef 'm doet Nieuws uit Venray en Omgeving GEMEENTE VENRAY Tweede inenting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat de tweede inenting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus zal plaats hebben: In de kerkdorpen Leunen, Cas- tenray, Oirlo en Oostrum op dins dag 28 oktober 1958. Op dezelfde dag en uur en plaats waarop en waar de eerste inenting heeft plaats gehad. De dagen waarop de derde in enting zal plaats hebben zullen nader bekend worden gemaakt. Venray, 8 oktober 1958. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente een voorstel te doen tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een weg, gelegen in het uitbreidingsplan in onderdelen „Henseniusschool". Het desbetreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening, waarop de aan het openbaar ver keer te onttrekken weg in kleur staat aangegeven tot 3 weken na 27 oktober 1958 ter inzage op de gemeente-secretarie, afdeling I. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel bij de gemeente raad indienen. Venray, 21 oktober 1958. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente een voorstel te doen tot het ontrekken aan het openbaar verkeer van een weggedeelte, ge legen in het uitbreidingsplan in onderdelen „Zuid I". Het desbetreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening, waarop het aan het openbaar ver keer te ontrekken weggedeelte In van 31 oktober 1908 In de gemeenteraad werd de gemeente-begroting voor het jaar 1909 aangeboden. Deze was tot dan de hoogste in de geschiedenis van Venray en bedroeg ongeveer f 70.000. (1958 ruim a1/* miljoen). Op de overweg aan de Buus werd een kar en paard, door een trein gegrepen en meegesleurd. De kar werd volkomen vernield en het paard moest worden afgemaakt. kleur staat aangegeven tot 3 weken na 27 oktober 1958 ter inzage op de gemeente-secretarie, afdeling 1. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel bij de gemeente raad indienen. Venray, 25 oktober 1958. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen er de aandacht op dat ingevolge het bepaalde in arti kel 10 van het provinciaal wegen reglement jaarlijks tussen 1 nov. en 1 maart hagen en struikgewas sen, staande langs een weg in en nabij bochten, alsmede bij de aan sluiting van andere wegen, Indien die hagen of struikgewassen het uitzicht over de weg of de aan sluitende weg over een lengte van 25 m. langs de wegas gemeten, belemmeren, door of vanwege de rechthebbende op die beplanting zodanig moeten worden gesnoeid, dat de hoogte van de hagen of struikgewassen boven de grond, waarop zij zijn geplant of, wanneer die grond gelegen is beneden de kruin van de weg waarlangs zij zijn geplant, boven de kruin, niet meer dan één meter bedraagt. Overtreding van voormelde be paling kan gestraft worden met hechtenis van ten hoogste twaalf dagen of geldboete van ten hoogste f 75.—. Venray, 21 oktober 1958. Burgemeester en wethouders der gemeente Venra brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente een voorste) te doen tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van enkele wegen en wegen en weggedeelten, gelegen in het uitbreidingsplan ln onderdelen „Oostelijke woonwijk". Het desbetreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening, waarop de aan het openbaar ver keer te ontrekken wegen en weg gedeelten in kleur staan aange geven tot 3 weken na 27 oktober 1958 ter inzage op de secretarie der gemeente afdeling I. Belanghebbende kunnen geduren de genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel bij de gemeente raad indienen. Venray, 21 oktober 1958. GEVONDEN Damespolshorloge, v. Meflel, Leun- se weg 29: Huissleutel, Clephas, Gasstraat 36; Dekzeil, v. Meijèl, Leunseweg; Armband, Pol. bureau. Oriënteringsrit Zondag 7 december a.s. zal de afd. Venray van het Nederlandse Rode Kruis voor de tweede keer haar jaarlijkse oriënteringsrit hou den voor auto's, motoren en scoo ters. Nadere bijzonderheden zullen in dit blad nog bekend gemaakt worden. Ontspanningsavond E.A.B. Door de pers heeft ieder KABer een overzicht gekregen van het nieuwe winterprogramma 1958/59. En zoals ieder kan beoordelen heeft het bestuur met de Culturele Dienst haar beste aandacht er aanbesteed om goede avonden te brengen zo wel op ontwikkelings- als op ont- spanningsgebied. De Culturele Dienst heeft beslo ten het seizoen te openen met een ontspanningsavond, gebracht door het bekende gezelschap Ton en Joop van Engelen. Konijnenfokkersvereniging „De Peelhaas" Sedert een jaar bestaat in Venray een konijnenfokkersvereniging, ge naamd „De Peelhaas", met een 18-tal leden waaronder ook enige dames. Deze vereniging heeft zich aangesloten bij de Ned. Kontfnen- fokkersbond. Op 18 oktober j.l. werd door de ledan een jonge dierendag gehou den in het clublokaal „De Sport". Keurmeester was J. Boers uit Til burg, bondskeurmeester voor alle rassen. Van de 44 ingezette dieren behaalden er 9 het predicaat ZZ G 11 Z G 11 GG 11 G en 2 streep. De beste dieren van deze dag waren van P. Janssen, J. Strijbosch en W. Hermsen. Om dit te bereiken moeten de leden de uiterste zorg aan hun dieren beeteden. Door deze sport wordt men een dierenvriend. De leden kunnen ook deelnemen aan provinciale en landelijke tentoon stellingen waarvoor prachtige prij zen beschikbaar worden gesteld. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bij secretaris H. Theeuwen, Gasstraat 4, Venray, alwaar ook alle inlichtingen te verkrijgen zijn.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 167