s Fancy-Fair Oostrum SPORT U kun! de kachel al gerusi aansteken J. Coenen-Houtackers Zn. 71(9. l\ubtet \iqlia GARANTIES Alweer extra geldzegels KLI MOP-winkeliers in Venray en Venray-Heide zaterdag 18 en zondag 19 oktober Kleiwarenfabrieken te Tegelen jeugdige en volwassen arbeidskrachten Autoverhuur MATH. HENDRIKS Douwe Egberts pittige jasjes voor pittige jongens Dit is de beroemde BRANDARIS nr. 3 OE A cap. 13000 k. prijs Nr. 2 met een capaciteit van 10500 k. OQA netto kost atv.- I Zie eerst de etalage bij de haardenspecialist v. Venray Koude kunt U alleen verjagen met een prima kolenhaard of oliestook. Geef ons even een berichtje en wij komen geheel gratis bij U aan huis om U adviezen te verstrekken. Tevens meten wij voor U kosteloos de schoorsteentrek. Ook leveren wij haarden en kachels op zeer gemakkelijke betalingsvoor waarden. Wij kunnen reeds een haard leveren voor f 8.25 per maand. Wij bieden een enorme collectie en een zeer goede service. Uit voorraad leveren wij de bekendste merken Jan Jaarsma, Inventa, E.M. Jaarsma, Vroling, Davonette Brandaris, Etna, Tarakan, Nobel, Perfection, Irana, Scaldis, Consul. Alle bij ons gekochte stookapparaten worden door ons vakkundig geplaatst Tevens leveren wij alle onderdelen van alle merken haarden, mica, asbestplaten, glasstrips, ellebogen, buizen in alle maten. Hofstiaat 5 Telef. 270 S.V.V.-nieuws De oorspronkelijk voor a.s. zon dag vastgestelde thuiswedstrijd tegen R.K.D E.V. gaat niet door. Hiervoor in de plaats komt de wed strijd R.K.D.E.V.—Venray, zodat Venray I naar Arcen moet, om al daar te trachten de overwinnings reeks voort te zetten. De Arcenaren hebben de compe title goed ingezet met een over winning op Wit-Zwart, de 2 daar opvolgende wedstrijden werden ver loren. Het is aannemelijk, dat zij alle mogelijke moeite gaan onder nemen om weer een paar puntjes te veroveren. Dit zullen ze zeer zeker a.s. zondag gaan doen wan neer onze jongens daar op bezoek komen. Een overwinning aldaar moet steeds zwaar bevochten worden en ook ditmaal zal hierop geen uit zondering mogelijk zijn. De vorige uitwedstrijd in Arcen bracht een 2—2 gelijkspel op het einde van de competitie. Uit ervaring weet men, dat men deze tegenstander op eigen veld niet mag onderschatten. Oppassen is dus de boodschap. Een trouwe schare supporters zal naar we hopen de nodige steun geven om een goed resulteat te behalen. Het 2e elftal komt na een flinke rustperiode voor e_*n moeilijke op gave te staan. Zij gaan naar Roer mond om daar de reserves te ont moeten. Verleden jaar werd het.een kleine 3—2 nederlaag, probeer er nu minstens een gelijkspel weg te slepen. Laat de oude strijdlust, welke in het verleden jullie zovele successen bracht, weer terugkeren, de resultaten zullen niet uitblijven. Het 3e elftal gaat de 3e achter eenvolgende uitwedstrijd tegemoet, n.l. naar de Swolgense Boys. Om deze ex-4e klasser op eigen terrein te weerstaan, zal wel een zware opgaven zijn, maar wie weet? Geef je niet gewonnen voordat het eindsignaal geklonken heeft. Tracht, met een niet aflatende vast houdendheid, allen tezamen, doel punten te voorkomen en met snelle tegen-uitvallen de overwinning te behalen. Venray 4 krijgt bezoek van een nieuweling in deze afdeling, n.l. Montagnards 2. Omtrent de kracht van dit elftal is ons weinig bekend. Indien ons 4e speelt voor wat zij waard zijn en daar twijfelen we niet aan zullen deze reserves echter van goede huize moeten komen om een puntje mee naar Bergen te nemen. Venray 5 heeft een zondagje vrij om op hun behaalde lauweren te rusten en kan intussen nieuwe in spiraties opdoen om 't goede begin volgende week voort te zetten. Hockey-nieuws. In verband met het overlijden van Z.H. de Paus, werden zondag jl., alle wedstrijden afgelast. Morgen staan er weer 2 thuis wedstrijden op het programma. Zowel het dames- als het heren elftal zullen tegen Weert spelen, waartegen in het verleden reeds met wisselende suksessen gespeeld werd. We verwachten, dat van deze ontmoetingen de meeste winst punten in Venray zullen blijven, aanvang 12 uur. „Jaliana"-nieuws Dank zij flinke financieele steun van de gemeente en een maximum aan zelf werkzaamheid der leden, heeft de voetbalclub Juliana uit Wanssum bij haar entreé in de 3e klasse KNVB de beschikking ge kregen over een prachtig sportter rein. Zondag om 2 uur wordt dit nieuwe speelveld officieel in gebruik genomen. Pastoor Slots verricht de inzegening, waarbij o.m. het voltallige gemeentebestuur is uitge nodigd. Fanfare Concordia komt deze blijde gebeurtenis met muziek op luisteren. Na de officleele opening speelt Wanssum tegen V.C.H. haar vierde competitie wedstrijd. Deze wed strijd moet de Juliaantjes mins tens een winstpuntje opleveren. Cross-Country De L. R. V. ,.St. Joris" voor Wanssum en Geysteren organiseert zondagmiddag om 1 uur 'n Cross country op het terrein de „Koyse Berg". Het bestuur verwacht een record aantal deelnemers, waaron der waarschijnlijk enkele Duitsers. Handboogsport De handboogschutterijen van Merselo, Leunen en Heide hadden een aantal wedstrijden georgani seerd, waarvan zondag j.l. de laats te werd gehouden op de Heide. De uitslag was: Merselo 1 3383 Merselo 2 2867 pnt Heide 1 3193 Helde 2 2715 pnt Leunen 1 3131 Leunen 2 1744 pnt De persoonlijke prijzen welke hieraan verbonden waren, werden behaald als volgt: le J. v. Lankveld, Merselo 621 pnt 2e Jac v. Osch, Merselo 582 pnt Meeste rozen L. Osch. Leunen negens H. Creemers, Heide achten J. Verstegen, Merselo zevens W. de Bruyn, Leunen zessen J. Nellen, Heide vijven P. Rongen, Heide vieren P. Martens, Leunen drieën H. Willems, Leunen tweeën P. Phllipsen, Leunen eenen P. Arts, Heide. „Al"-schieten Zpndag jl. had op de doelen van St. Antonius te Halfweg het tradi tionele „Al"-schieten plaats. Nadat in de namiddag ieder een prijs be machtigd had, werd de avond ver der gezellig bij doelhouder Voss doorgebracht. Minister Vondeling heeft in een nota aan de Tweede Kamer de nieuwe garantieprijzen voor melk en akkerbouwproducten bekendge maakt. Een zeker compromis waar uiteraard zoals gewoonlijk niemand mee tevreden is kwam uit de bus. De regering zal aan de boer een garantieprijs voor zijn melk blijven verstrekken, maar de hoeveelheid waarvoor deze geldt, zal worden teruggebracht van 5,18 miljard tot 5 miljard kilo. Nu is het echter denkbaar, dat de opbrengst van de melk in de toekomst nog geringer zal worden dan deze thans is. In dat geval zou de regering voor de mindere hoe veelheid gegarandeerde melk toch nog in totaal eenzelfde of mis schien zelfs een hogere garantie prijs moeten betalen- Daarom heeft de minister nu bepaald: wanneer het verschil tussen de garantieprijs en de opbrengst voor de gegaran deerde hoeveelheid melk meer dan f 5-. per 100 kg. bedraagt, dan zal het meerdere bedrag gelijkelijk tus sen de overheid en de producent worden verdeeld. De verrekenprijs voor consumptie melk is met 55 cent per 100 kg verhoogd tot f 31,10. De garantie prijs voor melk met 3,7 pet. vet is vastgesteld op f 28,90 per 100 kg. En wat de konsekwenties voor de consument zullen zijn, moeten we maar af wachten. Daar gaat de SER nu over broeden. Het voordeel van zijn maatrege len zal ongeveer een bedrag van 100 miljoen gulden belopen. Er zullen echter weer 25 miljoen exta nodig zijn om de akkerbouw te stimuleren en zo dus de melkpro ductie zo mogelijk te verminderen. En de versnelde uitvoering van de bestrijding van de gevreesde abortus Bang vergt 5 miljoen. Al dus wordt het voordeeltje van 100 miljoen alweer teruggebracht tot 70 miljoen. Intussen heeft de zgn. vette melk bij het Nederlandse volk een slecht onthaal gevonden, stellig niet vanwege het vet, maar vanwege de prijs. In het bestuur van het product schap voor zuivel is al voorgesteld, het in omloop brengen van de melk maar te staken. Doch hier waren niet allen het mee eens en dus be sloot het bestuur, in overeenstem ming met het advies van de con- sumptiemelkcommissle, de produc tie van 3,75 pet. vette melk noch te verbieden noch te stimuleren. Bij 1 grote Klimop ontbijtkoek voor 54 ct. nu 20 geldzegels 150 gram Edelcaramels 54 ct. 10 geldzegels 1 pak Lilliput toast 48 ct. 5 geldzegels 1 blik soepasperges 85 ct. 10 geldzegels KAASneem dit mee 200 gram heerlijke volvette kaas 52 ct. Voor de kinderen gratis versnapering bij elke 2 pakjes Klimop Margarine en nog extra zegels Deze Klimop aanbiedingen zijn geldig bij de in het Parochiehuis. Geopend Zaterdag vanaf 8 uur, Zondag vanaf 6 uur. Diverse attracties Prachtige prijzen Vrolijke muziek Ten bate van Harmonie „Sub Matris Tutela" vraagt voor diverse afdelingen geboden wordt een prettige werkkring met zeer gunstige arbeidsvoorwaarden Personen die hiervoor interesse hebben, kunnen zich vervoegen a.s. maandag 20 oktober tussen 7 uur en half 9 's avonds in café „In den Engel" Grotestraat, Venray Gloednieuw Volkswagen busje Prima huurwagens 6-5-4 pers. vanaf 12 ct. ESS0 Service Station Langstraat 33 Telefoon 351 ,en toen een goede En nu heeft hekf^éenk0?^''- dat betekent Egbert's. n^Chvërgkw.kkend goud St^vanafccltenk. Dehjn'l"""" S"""'h,. nenverpakking- de fijne Engelse Melange zó kunnen ze er tegen! B Een robbedoezen-jas! Let eens op de capuchon. Heerlijk warm! Het |asje is met teddy gevoerd. Daar zal Uw^zoon óók trots op zijn' voor 2 jaar 37.SO 1.75 stijging per maat Een poplin snowsuit voor Uw jongste bengel! Waterafstotend winddicht. Het jasje en de wintersport-cap zijn met teddy gevoerd, het broekje met warm flanel. Heerlijk warm! Voor 4 jaar 26.SO 1.- stijging per maat

Peel en Maas | 1958 | | pagina 164