t I Herfst Planttijd Voetverzorging sc U. A. TERM0TE K.A.V. J. Woltering Brabantia Balatum Borgerlijke Stand Venray bomen sierheesters coniferen vaste planten „Bloemenlust" Hors! Mater Amabilisschool Venray een assistente voederbieten en stro huishoudel. artikelen hazenconcours „Achter de wand" luxe cadeau-goederen speelgoed Het Warenhuis Bekendmaking Slagerij J. CQEMERS Yos' Textielhandel 1918 40 jaar kwekerij en tuinaaik P.H. Wijnhoven Zn. Oirlo t Autoverhuur Theo Ma. burgew Kaai- en verstelwerk Het Warenhuis Voor loonploegen Weebe schuimrubber droogtrekkers M. WELTEN, Deurne Het ff Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN THIEL Stationsweg 9 Telefoon 465 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau v.d. Kerkdorpen Morgen Missie-zondag Van alle katholieken over heel de wereld wordt morgen een extra gebed gevraagd,-, voor al gedurende het H. Misoffer, voor het welslagen van het missiewerk. Ook een extra offer, een edelmoedige bijdrage aan de collecte voor de Voortplanting des Geloofs of de pauselijke missie werken. Vóór de H. Mis wordt aan de gelovigen een prentje uitgereikt te zamen met een aanmeldingsformu lier voor de Pauselijke Missie genootschappen. Dat kunt U thuis invullen en dan wordt het zondag of maandag bij U aan huis afge haald. Als U al geregeld betaalt voor de Voortplanting des Geloofs en het Sint Petrus' Liefdewerk, be hoeft U he» formulier natuurlijk niet in te vullen. Wanneer het aanmeldingsblaadje niet bij U aan huis zou worden afgehaald, kunt U het ook onge- frankeerd per post versturen. Nog nooit is het de mensen zo gemak kelijk gemaakt om zich als nieuw lid op te geven. K.J.M.V. Maandag j.l. werd in Hotel de Keizer een ontwikkelingsavond voor onze jonge middenstanders (sters) gegeven. Als spreker was aanwezig dr. J. v.d. Meer, die over zijn werk als huisarts een interessante inlei ding hield waarna gelegenheid werd gegeven tot het stellen van vragen waarvan dan ook gretig gebruik werd gemaakt. Al met al een zeer geslaagde avond voor onze leden. Rectificatie kerkelyke diensten Smakt De diensten voor zaterdag 25 okt. zijn als volgt gewijzigd: 6.30 gez. jaard. P. A. Philipsen; 7.30 gez. H. Mis v. O.L. Vrouw vd. Berg Carmel; 10 uur pl. hoogmis bij gel. v.h. zilveren huwelijksfeest Smits-Zegers. Uitvoering Dameskoor Venrode Het Dameskoor Venrode gaf jl. zondag haar jaarlijke uitvoering voor donateurs en belangstellenden. De hoofdsschotel van deze avond v/as het optreden van de telepaat Jim Murray, die de weinige be zoekers opmerkelijke staaltjes van zijn kunnen liet zien en wiens op treden zeer beschaafd en stijlvol was. Jammer dat zo weinig be zoekers aanwezig waren, want deze voorstelling had een volle zaal ver diend. Talentenjacht In een niet bepaald hoog gegre pen programma, waarin o.a. enkele pas ontdekte w gramofoonsterren meewerkten, heeft men dinsdag jl. in zaal Wilhelraina ook Venrayse talenten op de planken gezien. Het leek wel iets op een carna valszitting en Venrays talenten schijnen voornamelijk op vocaal terrein te zijn gelegen. We hoor den zangers, en vooral veel zangs- ters, maar of het allemaal grama- foonplaten zullen worden wagen we te betwijfelen. Niettemin was het een gezellige avond en de belangstelling was groot. Men wist het gebrachte te waarderen en menig aspirant-ar tiest heeft zijn eerste applaus hier gul gekregen. Missienaaikring We vestigen nogmaals gaarne de aandacht op de grote tentoonstel ling welke dit week-end de missie naaikring van haar werk houdt. Een keurcollectie misgewaden en andere paramenten voor onze Venrayse missionarissen hebben de dames van deze kring in de loop van de jaren gereed gemaakt en deze tentoonstelling geeft wel een goed overzicht van de kwaliteit der stukken. Aan die tentsonstelling is een fancy fair verbonden, waarmede de dames hun kas willen verrijken. Een kas, die mede door het gratis naaiwerk wat ze voor de Venrayse gezinszorg doet, veel te lijden heeft en dus best iets extra's kan ge bruiken. Men verwacht dus iedere rechtgeaarde Venraynaar in Huize San Damiano. Val met bromfiets Op de provinclaleweg Venray— Maashees, kwam op het rijwielpad de bromfietsberijder P. zo ernstig te vallen met zijn bromfiets, dat hij een arm brak en flinke schaaf wonden opliep aan zijn hoofd. P. werd overgebracht naar het ziekenhuis. Ouderwysbenoeming Mej. A. Nabuurs uit Oploo, werd door het kerkbestuur benoemd tot onderwijzeres aan de r.-k. lagere jongensschool Henseniuste Venray. Torenspits van Oirlo Bij de fa. P. Volleberg en Zn. in de Henseniusstraat is men op het ogenblik bezig met het gereed ma ken van torenspits voor de kerk te Oirlo. Naast de werkplaats staat het 14 m. hoogte houten gevaarte, dat ruim 10 ton weegt en dat wind en weder dienende komende week op de 25 meter hoge torenvoet ge plaatst zal worden. Het houten gevaarte zal gedekt worden met leien en tevens zal hierop een verlichte wijzerplaat worden aangebracht. Het geheel wordt bekroond door een 4 meter hoog kruis." Nieuwe woningen Momenteel is men druk doende met de bouw van nieuwe woningen in het uitbreidingsplan Zuid, achter de paterskerk. De nieuwe wegen zijn in grote lijn reeds uitgezet en gedeeltelijk uitgevoerd, terwijl de aönleg van het gas, waterleiding en riolering zo goed als klaar zijn gekomen. In deze geheel nieuwe buurt, waar reeds een meisjesschool en kleuter school staan, zal binnenkort een jongensschool gebouwd worden. Ook bestaan -er plannen een pa rochiehuis te laien verrijzen. In het begin van 1959 zullen de eerste woningen klaar komen. In totaal zullen daar 48 woningen worden gebouwd. Dodenherdenking Hedenavond zal in de dekenale Petrus Banden-kerk om 7 uur een plechtig lof gehouden wordwi voor degenen, die met en voorde be vrijding van onze gemeente hun leven lieten. Daarna is er processie naar het oorlogsmonument, waar een krans zal worden gelegd en enkele gebeden zullen worden ge zegd. Opening clubhuis Mater Amabilisschool Zondag 19 oct., na 't lof van 7 uur, wordt ons nieuwe clubhuis in de Wilhelminastraat officieel in gezegend en geopend. Wij verwachten de genodigden om bij deze gelegenheid tegen woordig te zijn. De leerlingen en oud-leerlingen krijgen per klas nog apart een uitnodiging om kennis te maken met hun nieuw clubhuls. Nadere bijzonderheden hierom trent zullen nog volgen. Winterprogramma K.A.B. De culturele dienst der K.A.B. heeft haar winterprogramma ook gereed, dat er als volgt uit ziet: 27 oktober verzorgen de heren Engelen uit Waalwijk een cabaret- programma, terwijl op 27 novem ber Dr Sis Heyster een van haar bekende spreekbeurten komt hou den. Op 1 december wordt een St. Nicolaasfeest georganiseerd voor de groten, terwijl op 6 december de kleinen aan de beurt komen. Op 22 december is er een kerstavond en op 12 januari spreekt de heer Pijpers uit Venlo over alcoholisme. Op 9 febr. is de jaarvergadering, terwijl dan op 23 febr. de spek pater uit Tongerlo, een spreekbeurt zal houden over Oost-priesterhulp. Op 9 maart is er een forumavond en het einde komt dan met een passieavond op 30 maart. Stropers gesnapt Op het LaJêriebroek wist wacht meester v.d. Leeuw, een tweetal stopers te pakken te krijgen, die er in geslaagd waren met de licht bak behalve een partij hazen ook een jonge reebok te pakken te krij gen. Maar ze werden op hun beurt gesnapt door genoemde wacht meester en beide stropers werden opgebracht. In Roermond zal het einde van deze stroperij wel worden opge voerd. Blindenconcert Heden zaterdagmiddag zal de be kende blindenharmonie van het Ko ninklijk Blindeninstituut te Brussel, alhier een üftvoering geven op het voorplein bij Huize Servatius. Dit blindeninstituut wordt ook bestuurd door de Broeders van Liefde en de hier gevormde har monie geniet bij onze zuiderburen grote bekendheid. Huize Servatius biedt dit concert, dat om 5 uur begint en onder lei ding staat van Broeder Alberic, het Venrayse publiek aan bij gelegen heid van de opening van de hoofd bouw. Zondagmiddag zal deze harmonie ook festiviteiten rond de jeugd-actie muzikaai opluisteren. Ongelukken Een duitse bromfiets-berijder kwam woensdagmiddag in botsing met een vrachtwagen op de hoek Grotestraat, Henseniusplein. De dultser werd danig aan het gezicht verwond, zodat Dr. Ver- cauteren overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. De politie was, een. kwartier na dat het verkeer ter plaatse gestremd was, ook present. Een en ander trok nog al wat belangstelling. De brommer had enigë schade. Op de hoek Hofstraat-Stationsweg werd woensdag een verpleegster aangereden door een bestelwagen uit Tilburg. Ernstig gewond aan het hoofd werd zij, na van het H. Oliesel voorzien te zijn, overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeers politie stelde een onderzoek in. In Castenray werd 't 5-jarig meis je V. op haar kleuter fiets je aan gereden door een brommer op Jiet fietspad aldaar. Met verwondingen aan het gezicht werd ze naar het ziekenhuis overgebracht. Zondagavond trof onze dorps genoot Dé Vercauteren, een ongeluk in Druten, waar hij, waarschijnlijk verblind door een tegenligger, met zijn scooter tegen een markerings- paal opreed, welke daar waren aan gebracht, i.v.m. verbeteringen aan de weg. Hij kwam daarbij zo ernstig te vallen, dat hij met een schedel- basisfractuur en ernstige wonden in het gezicht, moest worden over gebracht naar de Sint Radboud- stichting te Nijmegen, waar hij van de laatste H.H. Sacramenten werd voorzien. Zijn toestand is nog steeds ernstig. Tractor op mijn In Bergen was men met een tractor der gemeente wegkanten aan het fraisen, toen de frais plot seling over een achtergebleven Duitse mijn reed. Dit vergeten oor logstuig ontplofte, vernielde frais en tractor en verwondde de chauf- feur. Een andere gemeentearbeider kwam met de schrik vrij. Schaaknieuws De simultaan-séance tegen Bot- winnik te Venray, geprojekteerd op 26 oktober, gaat niet door. Toen het niet onbeduidende be drag van f 200,dat aanvankelijk overeengekomen was, zo maar op eens verhoogd werd tot f 350,— voor slechts 25 borden (is f 14 per bord), hebben wij, ook om princi piële motieven, deze affaire verder laten^varen. Inmiddels is dit exorbitante be drag alweer overboden. Van onze gesprekspartner aan de .telefoon vernamen we en we citeren nu woordelijk dat ze „hem" direkt voor f 500 „kwijt konden". Dat is dus zoveel gezegd, als dat wij „hem" nog voor een „koopje" hadden. Dergelijke praktijken, zoals die tegenwoordig in de voetbalsport vigeren, waarbij een speler aan de meestbiedende verkocht wordt, ach ten wij in strijd met het karakter van het schaakspel. De naakte waarheid is: dat ver enigingen, die zich het eerst aan gemeld hadden en de primeur ge kregen hadden, op zij gedrongen zijn door anderen, die te laat kwamen met hun aanvraag, maar een hoger bód konden doen. Behulpzame buurt In een woning aan de Prins Hendrikstraat sprong een aftap- kraantje van de waterleiding op het moment dat de hele familie uitstedig was. De buurt hoorde het ruisen van het water en besloot kordaat de Watersnood te keren. Door een ruit in te slaan wist men bij de hoofd kraan te komen. Een pompgemaal werd ingezet om de ondergelopen kelder leeg te pompen, waarna de hele zaak ook nog werd gereinigd. Toen de familie 's avonds terug kwam vertelde alleen een kapotte ruit van de watersnood. P.J. Weijs ere-voorzitter Op de jongste bestuursvergade ring van de Leunense fanfare heeft de heer. P.J. Weijs, ontslag ge nomen als president van dit muziek corps. Na 38 jaren bestuurslid te zijn geweest, waarvan 14 jaren als voor zitter vond de heer Weijs de tijd gekomen om zijn taak over te dragen aan jongere krachten. Het nieuws van dit ontslag kwam zowel voor de harmonie als voor heel Leunen zeer onverwacht en wordt als een groot verlies voor de Leunense fanfare beschouwd. Immers al die jaren door heeft de heer Weijs zich niet alleen een kundig voorzitter getoond, wiens speeches bij officiële gelegenheden getuigden van een ongekend rede naarstalent, maar ook voor de ver sterking van de kas heeft hij mid dels zijn bekende bedeltochten veel j geld voor zijn corps los weten te krijgen. Geld, wat hij spendeerde aan een verdere uitbouw van dit corps, nadat hij de vernielingen door de oorlog reeds eerder had weten te herstellen. Onder zijn voorzitterschap ging Leunens fanfare steeds omhoog en het was een der eerste corpsen, die een volledig uitgerust trommel- corps op de been bracht. Zijn opvolger de heer van Dom melen, heeft als eerste daad zijn voorstel met algemene stemmen aangenomen gezien, om dezeenthou- siaste werker te benoemen tot ere president der Leunense fanfare, van 10 t/m 16 okt. 1958 GEBOREN: van Rijt, Huberta, Broekweg 11 Baltissen, Henricus, Castenray G 30f Vullings, Hendrik, Leunen K 46a van Opbergen, Govert, Kolkweg 15 Seykens, Jacobus, Oirlo E 45 Jacobs, Louise, Langstraat 22 v. Meijel, Cornelis St Antoniusstr. 10 de Mulder, Martinus, Merselo M 66 Laurensse, Johannes, Hofstraat 14a Strijbos, Maria, Castenray G 14 Ewalts, Gerardus, Langeweg 39 OVERLEDEN: Maessen, Theodora, echtgen. van van Geffen, 37 jr, Meerlo Odenhoven, Johannes, echtgen. v. Hillen, 80 jr, Heuvelstraat 2 GETROUWD: Hendriks, Josephus, 23 jr, ter- razzowerker en Vermeulen, Wilhel- mina, 21 jr, beiden te Venray G. H. Lamers A. van Waayenburg hebben de eer kennis te geven van .hun voorgenomen huwelijk, waar van de plechtige inzegening plaats heeft donderdag 30 okt. a.s. om half 10 in de parochiekerk van St Petrus Banden te Venray. Dagadres: Huize San Damiano. Receptie: 1—2 uur. Toekomstig adres St. Antoniusstraat 7, Venray Op vrijdag 24 oktober hopen onze lieve ouders M. Strijbos en R. Strijbos-van Lipzig de dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaar in het huwelijk traden. Op zaterdag 25 oktober om half 10 zal ter hunner intentie een H. Mis worden opgedragen in de kerk van St. Oda te Ysselsteyn. Hun dankbare kinderen, Ysselsteyn, Puttenweg 15. Vogel kwekers Zondag 19 okt. tussen 12.30 en 2 uur koopt fa. Corstens-Verschuren Helmond afgeruide Mannenkanaries f 7.50, popjes f 1.25, putter-bast. mannen op kleur f 10.- per stuk, Vogels brengen: Café De Sport, Henseniusstraat 13, Venray. Onderlinge Paardenverzekering VENRAY Premiebetaling Zondag 19 oktober vm. van 11 12 uur te Merselo in café Wed. M. Janssen. Zondag 19 oktober nm. van 3—4 uur te Vredepeel ten huize van de heer H. van Vegchel. Premie bedraagt 1 pet. Alle soorten kunt U bestellen bij Boomkwekerijen P. VAN WELL Lambertusplein 1 Tel. 04709-257 Alle planten uit eigen kwekerijen Wij verzorgen ook de aanleg of verandering van uw tuin. vraagt voor haar clubhuis voor enkele avonden per week. Liefst met Mulodiploma of dergl. Sollicitaties aan Mevr. Pijls-Drenth Grotestraat 14 vóór 26 okt. a.s. Voor directe levering gevraagd Hoogste prijzen. PEETERS, YSSELSTEYN Timmermannsweg 36 HET WARENHUIS fa. Th-Pouwela Zn. HofsiraatlO Julianasingel 2 Internist te Yenray zoekt per half november intelligente jongedame voor de functie van secretaresse. Schriftelijke sollicitaties Maas- heseweg 19c. De Godsdienstcursus die gegeven wordt door Kapelaan .Geerits, be gint woensdag 22 okt. 's avonds 8 uur in de Ulo-school. Het Bestuur Zaterdag 18 oktober vanaf 5 uur en zondag 19 oktober vanaf 11 uur op de doelen van HandboogschuHerij St. Oda bij de Burggraaf. JOHAN VASZARY en ALVARO DE LAIGLESIA werden o.a. beroemd door Over 4 weken ook in Venray te zien. Prachtige nieuwe sortering treft U aan bij J.Coenen-Houtackers Zonen Hofstraat Prachtsortering steeds het nieuwste. Zie etalages Hofstraat 10 Wij komen maandag naar de markt met complete tractorkappen voor elk merk. DEKKLEDEN alle maten. Ook reparaties. H. Janssen Zn., Sevenum Zeilmakerij Tel. 418 Burgemeester en Wethouders van Venray berichten, dat op 8 oktober 1958 van de obligaties der ten las te dezer gemeente per 1 februari 1952 uitgeschreven obligatielening groot f 200.000.- zijn uitgeloot de navolgende nummers 1—6 en 83 elk ad f 1000.— 139 (A en B) elk ad f 500 165—190 en 196 (C tm L) elk ad f 100.— De uitbetaling geschiedt ten kan tore van de gemeente-ontvanger van Venray, alsmede op het bij kantoor Venray van de Nederlandse Credietbank N.V. en de in Venray gevestigde plaatselijke Boerenleen banken, tegen overgave van de uit gelote obligaties met de daarbij behorende per 1 februari 1959 niet vervallen coupons. Het bedrag van de eventueel ont brekende coupons wordt afgehou den van het op de obligaties af te lossen kapitaal. De uitbetaling zal geschieden na 1 februari 1959. Venray, 8 oktober 1958. Burgemeester en Wethouders vnd., A. H. M. Janssen H. Vorst, secretaris (elke 4e donderdag v.d. maand) A.s. Donderdag 23 okt. zitting van 1.306.30 uur in Restaurant Janssen, Stationstraat 1, Venray, voor pedicure en voetbehandeling steunzolen, elastieken kousen, enz. Pijnloze behandeling. Opgegeven privé adressen voor aan huis worden na zittingstijd in volgorde afgewerkt. Medisch ged. voetspecialist VENLO Tel. 04700—2582 Onze reclame Gekookte ham 100 gr. 55, 250 gr.130 Leverkaas 100 gr. 35, 250 gr. 85 Bloedworst 500 gr. 50 Vrijdag en zaterdag: Vers gehakt 500 gram 1.40 Kolenkitten alle maten Kolenschoppen Kachelzeiltjes Haardketeltjes enz. J.Coenen-Houtackers Zonen Hofstraat A.s. maandag op Venrayse markt nog enkele 100 pet. zuiver wollen dekens 2pers. voor 38.50 Mierloseweg Helmond Brabantse Bellefleur 1 voor winterprovisie 100 kg voor f 10.— Duijkers, Zeldenrust Castenray, Tel. 223. artikelen HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hebt U plannen voor het aanleggen ol^ uw bloem- of siertuin? Wendt U tot ons, onze jarenlange ervarlnima een prima afwerking. Wij leveren U allepbtei kwekerijen. Beleefd aanbeen' verhuurt 6-5-4persoons vjjei Altijd telef. te Tarief vanaf 12 ct. Te koop 2 tomen biggen W. Jenniskens, Leunen K 28 TE KOOP toom biggen P. Linssen, Burskeshof Oostrum Te koop partij biggen A. van Doorn, Beek-Merselo. TE KOOP 2 zware scheutelingen val- en pluk-Bellefleur partij getrieerde soeperwten partij bietenkoppen H. Lemmen, Brukske. VERLOREN r. i nieuwe tr; bruin zeil, cellruil Zeilmakerij F, ja Tel. 418. Te koop z-&r Wed. Koenei.Fr. TE KOOP plukappelen vanaf 10 ct.p.k. Wed. G. van Leuken, Leunsewegl3 TE KOOP 9 z*re J. Janssen, Vitij GEVRAAGD net meisje vt als hulp in hulih. deren. Aanmeer Verstralen, TE KOOP petroleumradiator z.g.a n. prima haard wegens aanschaffing oliestook. Leunseweg 14. TE KOOP vleessnijmachii St. Jozef klokte; TE KOOP 2 gesl. electro motoren 5 pk., met V snaar poelie, geschikt voor zaag- en mestmachinej (chamignonkw.) H. Michels, Ringweg 8, Ysselsteyn TE KOOP in de kom vanhf kort vrij te aan/a Brieven onder van dit blad, gevraagd. Adres bureau van dit blad. Te koop zware biggen Gez. S winkels, Heide K 9 TE KOOP 7 biggen Wed. Verstegen, Smakt. TE KOOP Ferguson tractor i.g.s. partij rode voerwortelen en bieten G. Kessels.'D 23 Oostrum. Te koop toom biggen P. Timmermans, Leunen K 57 TE KOOP 2.38 ha. weiland gelegen tussen Castenray en Veu len, te aanvaarden 1 nov. a.s. M. Jeuken, Castenray G 15a. Te koop Buta gasstel A. Deykers, Kruisstraat 17 T© koop jonge en vette konijnen Venrayseweg 25, Wanssum cocoslopers karpetten fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Tel. 566 TE KOOP partij biggen G. Claessens, Oirlo E 3. TE KOOP ca. 2500 kg. rode wortelen, Iets fijns voor kuikenfokker Schoolstraat nw. 6b GEVRAAGD ervaren werkster voor 2 halve dagen per week. Mevrouw Termote, Maasheseweg 19c, tel. 430. biedt zich beleefd aan A. Strijbos, Castenray. Voor blokfluit, herderfluit, piccolino en muziekles (zowel in noten- als cijferschrift) kunt U terecht bij meester Dries- sens, Prins Bernhardstr. 40 Venray TE KOOP toom biggen A. Wismans, Gasstraat 5 Te koop Bintje aardappelen A. Verstegen, Overloonseweg 31 TE KOOP Etna tol en 3pits Langstraat-^, TE KOOP toom j G. Hendrilo.M 3 giote voorna met ma J.Coenen-HnU Hof! TE KOOP aardappelen Ginnete Wed. Geurts,!/ Te koop 3 tomen b P. Euwals,Hei Te koop partij w van Tilburg, 0 Te koop toom Dienstbod per 15 nov. W. J Lull-Oostrum, Te koop wit fornuis, haai broodraachlne. G. Truijen, Tul TE KOOP pluk Jonat voor winterprovl A. van Oscfc, A GEVRAAGD net meisje a van ai Automatiek G< TE KOOI partij val- en p J. Joostea,?! Speciaal adres voor voor kerken, scholen, boerderijen Geen dweilen meer nodig. Schrijf briefkaart of bel 604 In Deurne en we komen bij U thuis. Beukenstraat 5 door V»'" J8B Hofstraat 10 Te koop groutó en tin* F.W. He^11 Te koop 4pits edit00 kookl»^ Jac. KudS^

Peel en Maas | 1958 | | pagina 156