SPORT Kerkelijke Diensten Taai Taai Speculaas Rozijnenbrood DE IELT11» BEKEER LAN?ILEFOOI^ 395 geschenken Het Warenhuis Nieuwe oogst rozijnen in ons Millioenen kleine Latex-cellen C00PMANS Zelf bedienen Geld verdienen Zaterdag 11 oktober 1958 No 41 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MÜNCKHOF WFFKRÏ.AH VOOR VFNRAY FN OM^TRFKFN ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ot. perm.m. ABONNEMENTS TELEFOON 512 GIRO 150852 ff CrCfIVDL«nL/ V VJV/I\ V AwilIVAl VJiVl'-J 1 PRIJS PER KWARTAAL t 1.40 BÜITENVENRAY f 1.00 GROTESTRAAT J van 12 tot en met 18 oktober PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan Heijmans Twintigste zondag na Pinksteren 6.30 Ant. Fransen, echtg. en overl. fam., 7.30 Joh. Jeuken en Johanna Geurts, 8.30 Mgr. Hanssen, 9.15 v. d. parochie, 10.30 Betsie v. Zwamen, 7 uur lof. Na de laatste H. Mis om 11.15 Maria-congregatie voor de kleinen. Maandag: 6.45 fam. Janssen van Gerven, 7.30 Peter Ant. Minten en dochter Petronella, 8.15 best jaard. overl. fam. Kemps-Baltissen en Harrie en Anna Kemps en gedien stige Truus Tijssen, 8.15 Deken Hanraets. Dinsdag: 6.45 overl. fam. v. Meijel- Hendriks, 7.30 tot zek. int. V, 8.15 best. jrd. Peter Johan Rongen, 8.15 Harrie Jacobs, 9.30 pl. huwelijksmis Vervoort-Lucassen. Woensdag: 6.45 N. Berkvens, 7.30 overl. fam. Appels-Mollenkramer, 8.15 Gerard Custers, echtg., ouders, broers en zusters 3kl, 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 M. Ebberink- Kolkers, 7.30 Kleermakersbond afd. Venray, 8.15 Paul Kuipers en echtg. Cath. Knippenberg lh., 8.15 overl. fam. Zeegers. Vrijdag: 6.45 zek. int. R, 7.30 Ant. Weiten, 8.15 Dina Wismans lh, 8.15 Hendr. Janssen en echtg. Zaterdag: 6.45 O.L. Vr.-hoogmis, 7.30 Beerkens Nor enPoels-Sijbers, 8.15 Eerw. pater J. en Jacob Gerard Holthuizen, 8.15 De VoysOostven, biechten van 5.30—7.30, 7 u. lof. Deze week is weer iedere avond 7 uur lof. De schoolkinderen leren deze week de 7e en 8e les van de kate- chismus. A.s. zondag missie-zondag. Mariacongregatie Voortaan zal de Mariacongregatie voor de kleinen ook gegeven wor den op zondagmorgen om 11.15. A.s. zondag dus om 11.15 op Jerusalem. H. Familie Zondag a.s. is er geen vergadering. RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week: Pater Rector Twintigste zondag na F inksteren, De H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30, 9 uur de Hoogmis. Eerste collecte voor de kerk, tweede v. bij noden, 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: H. Eduard, belijder. Dinsdag: H. Callistus, paus en martelaar. Woensdag: H. Theresia, maagd. Donderdag: H. Hedwig, weduwe. Vrijdag: H. Margareta Maria Ala- coque, maagd. Zaterdag: H. Lucas, evangelist. Van 5—8 uur gelegenheid om te biechten. Deze week elke avond om 7.30 lof met rozenhoedje. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Deze week ook jaarlijkse rond- gang voor aardappelen. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 overl. ouders, 7.45 Jacobus Thomassen, 9 uur uit dank baarheid, 10.30 overl. fam. Claassen- Swinkels. Maandag: 6.15 overl. ouders Phi- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 uur Gerardus van Meijel, zoon en dochter, 8.30 Michael Vul lings. 7 uur Plechtige Requiemmis voor Z.H. Paus Pius XII. Dinsdag: 7 uur bijz. int., 7.45 Gerhard van Helden en Maria van Tecklenburg, 8.30 Gerardus Geurts. Woensdag: 6.15 Peter Philipsen, 7 uur overl. fam. Vennekens-Ver- schuuren, 8.30 voor de gelovige zielen. Vandaag begint de cursus voor 18- jarigen om 8 uur in San Damiano. Donderdag: 6.15 Peter Philipsen, 7 uur bijz. int., 7.45 t.e.v. H. Gerar dus, 8.30 José Kremer-Vullinghs. Vrijdag: 6.15 overl. ouders Philip- sen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7.45 overl. vader. Zaterdag: 7 uur overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Steunt morgen de Kerkdeur collecte voor onze Katholieke militairen Morgen wordt aan alle kerkdeu ren de jaarlijkse collecte gehouden voor het Nationaal Katholiek Thuis front. Door uw milde gave ver schaft q aan het Thuisfront de middelen om aan onze katholieke jongens in de militaire dienst alles te bieden wat ze al die maanden broodnodig hebben: een behoorlijke ontspanning in de katholieke mili taire tehuizen plus de geestelijke verzorging door de aalmoezeniers in de speciaal ingerichte kapellen in de kazernes. i Als uw zoon in dienst moet, wilt U toch graag dat hij als een flinke kerel en een goed katholiek weer terugkeert na beëindiging van de militaire dienst. Het Nationaal Katholiek Thuisfront zet zich daar voor in, maar het kan dit niet tot stand brengen zonder Uw steun. Toont morgen door een royale gift niet alleen Uw sympathie voor het werk van het Thuisfront, maar ook dat U er volledig achter staat met Uw morele steun. PAROCHIE OOSTRUM 20e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 uur H. Comm., 10 u. hoogmis, 2 u. rozen krans voor Marie Custers, 3 u. lof. Maandag: 7.30 gest. jaarg. voor Joanna Jenneskens. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Willem van de Voort. Woensdag: 7.30 best. zmvoorvr. vr. Verberk. Donderdag: 7.30 gest. gel. jaarg. voor Ant. Verheggen. Vrijdag: 3e vrijdag der maand, dus Missievrijdag voor de ieugd: 7.30 best. zm voor Helena Ver- koeijen, onder de H. Mis gem. H. Comm. van de kinderen voor de Missie. Zaterdag: 7.30 best. gez. H. Mis voor Nella Hoex, 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag: 20e zondag na Pinkste ren, 6.30 H. Com., 7 u. lm., 8.30 lm. Anna Louisa Bos van wege het liefdewerk v. O. L. Vr. v. Lourdes, 10 u. parochie-hoogmis, 3 u. rozen krans en lof van wege de october- maand, eerste coll. v.d. kerk, tweede is de voorgeschreven coll. door 't Bisdom v.d. liefde werken. Maandag: 7.30 zieled. Eleonora Kemmeling. Dinsdag: 7.30 mnd.st. Johanna Vousten. Woensdag: 7.30 mndst. Petronel la Smits. Donderdag: Feestdag v. d. H. Ge rardus Majella, 7,30 hoogmis t.e.v. deze Heilige. Vrijdag: 7.30 mndst. Theodorus Claessens. Zaterdag: 7.30 zieled. Anna Louisa Bos, 7 u. Marialof, v. 57 biechten. PAROCHIE CASTENRAY 20e Zondag na Pinksteren; 2e coll. voor diverse werken v. Christel, naastenliefde van ons bisdom, 10 u. hoogmis v.d. parochie, Congregatie afd. jongens, 3 uur lof en rozen hoedje, H. Familie afd. mannen. Maandag: 7.30 gez. jaard. voor Maria PhilipsenPhilipsen. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. voor Henricus Smits. Woensdag: 2.30 gez. H. Mis voor Jos. Willemse. Donderdag: feest vd. Kerkwijding in ons bisdom, 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Philipsen—Spreeuwen- berg. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis voor Henricus v.d. Pasch, 7 u. Avondmis vanwege viering vd. moederdag door plaatsel. boerinnenbond, lm tot zijn int. t.e.v. het Goddel. Moederschap van Maria. Zaterdag: feest vd. H. Lucas Evan gelist, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor, offerden, van 6—7 u. biechten, 7 uur lof en rozenhoedje. A.s. zondag: wereld-missiedag, 2t coll. v.d. Voortpl. des Geloofs. Kerkpoets: Anny Philipsen en Miep Strijbos. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 20e Zondag na Pinkste ren, 7 u. H. Mis vd. parochie, 8 u. H. Mis Jan v. Meijel, 9 u. Wed. Smits-Meijers,10 hoogm. als jgt. Leonardina Voesten-Claessens, 3 u. Lof, collect v.d. doofstommen. Maandag: 7 u. tot intentie v.d. offeraars bij het kruis in de Steeg, 7.30 sol. gez. jgt. Jean Loenen. Dinsdag: 7 u.MariaLitjens-Smits 7.30 sol. gest. jgt. Antoon Geurts. Woensdag: 7 u. Anna Keijzers- Ewals, 7.30 gest. jgt. Johannus en Martin. Beurskens en overl. ouders, 's avonds 7.30 cursus v. 18-jarigen. Donderdag: 7u. t.e.v. St. Gerar dus Majella, 7.30 gest. jgt. Engel- bert-Janssen-Wismans en kinderen. Vrijdag: 7 u. Gerard en Lena Verkoijen, 7.30 Petronella Assel- berghs. Zaterdag: 7.30 Wed. Vostermans v. Munckhof. Biechten van 45 en 7—7.30. 7.30 lof t.e.v. O.L. Vr. Kerkpoets: Nellie Claessens en Annie Meijers. a.s. zondag Missie zondag, collecte vd. Voortplanting des Geloofs. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 20e zondag na pinksteren 6.30 Henricus Maessen, Maria Maessen-Mans en Jacques Maessen F.10 lm Jo Swinkels, 9.15 kindermis, 10.15 Hoogmis als gest. jgt. voor Andreas Hubertus Philipsen, 2 u. Lof, 2.30 H. Fam. afd. mannen. Maandag: 7.30 gest. jgt. Pierre en Harry Janssen. Dinsdag: 7.30 gez. jgt. Maria Thijsen-Deriks. Woensdag: 7.30 lm. levende en overl. leden v.d. Boerinnenbond. Donderdag: 7.30 lm. Gerardus Janssen. Vrijdag: 7.30 lm. Maria Claessens. Zaterdag: 7.30 lm vd. fam. Knip penberg-Janssen, 7 u. Maria-lof en tot 8 u. gel. om te biechten. RECTORAAT HEIDE Zondag: 20e zondag na Pinkste ren, 7.30 vd. levende en overl. leden vd. Boerinnenbond, 10 u. Hoogmis gez. jgt. v. Gertruda Poels-Voesten, 3 u. Lof. Maandag: 7.3Ö Verlaten zielen v.h. Vagevuur. Dinsdag: 7.30 Lamb, en Gerardus Manders. Woensdag: 7.30 Jo Swinkels. Donderdag: 7.30 t.e.v. H. Gerar dus. Vrijdag: H. Margaretha Maria Alacoque, 7.30 Jan Janssen, Maria Claessens en overl. kinderen. Zaterdag: H. Lucas, Evangelist, 7.30 tot bijz. int., 7 u. biechten, 7.30 Lof, 8.10 Congregatie vd. meisjes van 1425 jaar. RECTORAAT VEULEN 20e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Comm., 7,30 lm, 10 u.. hoogmis v. overl. fam. LouvetGroetelaars, 2.30 lof, onder beide H. Missen de 2e coll. voor onze R.K. Universiteit welke wij ten zeerste aanbevelen. Maandag: 7.30 lm voor overl. fam. Willems—v. Lin Dinsdag: 7.30 lm tot dankzegging. Woensdag: 7.30 lm v. Janv. Meijel. Donderdag: 7.30 lm voor af gest. fam. Nijssen-Coolen, Vandaag feest vd. PI. Gerardus. Vrijdag: 7.30 lm t.e.v. de H. Ge rardus tot dankzegging. Zaterdag: 7.30 hoogmis als 6-w. dienst voor Theo Groetelaars, biech ten van 6—7 u., 8 u. Marialof. A.s. zondag is de 2e coll. voor het liefdewerk v.d. voortplanting des geloofs, welke wij ten zeerste aan bevelen. De hoogmis is dan votief- mis vd. voortplanting des geloofs. De heren zangers gelieven hieraan te denken. Katechismus: klas 1 en 2 Wees Gegroet; klas 3 en 4 les 6; klas 5, 6 en 7 les 11—12. Kerkpoetsen: Bertha Janssen en Alda Smedts. Accolieten: Reintjes Harrie en Fleurkens Willy. S.V.V.-nieuws In een spannen en goed gespeelde wedstrijd is het ook ditmaal gelukt Lindenheuvel met een nederlaag huiswaarts te zenden. voor de rust wiide het met de afwerking der goed opgezette aan vallen niet lukken. De goedspelen- de Lindenheuvelverdediging greep resoluut in en wanneer er zich goede scoringskansen voordeden was er altijd nog de overal opdui kende doelman, die op fraaie wijze redding bracht. Dat hij hierbij meer malen door vrouwe Fortuna ge steund werd was duidelijk doch daarnaast maakte hij toch wel een bekwame indruk. Na de rust aanvankelijk hetzelf de spelbeeld, maar wat voordien niet ging, lukte opeens wel. Vlak achter elkaar werden er 2 prachtige doelpunten gemaakt als resultaat van onvermoeid en goed uitgevoerd aanvalspel. Hiermede was de wed strijd grotendeels beslist. Wel bleef Lindenheuvel volhouden om de achterstand in te lopen doch de onzen gaven deze met zoveel moeite verkregen voorsprong niet meer prijs. Men wist er nog een puntje bij te scoren en hier mede de stapd op 3—0 te brengen. De overwinning zou nog duide lijker zijn geweest, ware het niet, dat de scheidsrechter om onbegrij pelijke redenen no. 4, vlak voor het einde gescoord, meende te moeten afkeuren. Door dit resultaat zijn wijsamen met Wilhelmina nog zonder verlies- punten. Dat onze verdediging zich in 3 wedstrijden slechts éénmaal liet passeren toont aan, dat ons elftal, vooral defensief, sterker is geworden. Onze nieuwe keeper heeft tot nu toe niet veel gevaarlijke schoten te verwerken gekregen, maar hij heeft toch al wel het bewijs kunnen leveren een zeer kundige doelman te zijn, die daarbij zijn medeverde digers weet dirigeren en te inspi reren. Het 3e elftal kreeg in Meterik een zeer zware nederlaag te accep teren. De 7—3 uitslag bewijst, dat het met de verdediging wel totaal mis is geweest. Voor de rust werd een achterstand steeds weer inge lopen 3—3. Na rust werd onze ach terhoede telkens weer uit verband gespeeld en moesten nog 4 doel punten worden toegestaan. Het 4e moest tegen RKDEV3 met een gelijkspel 33-genoegen nemen, terwijl een behoorlijke overwinning binnen het bereik is geweest. Bijna de gehele wedstrijd waren zij ster ker en hadden het beste van het spel. Een 3—1 voorsprong ging op het laatst nog verloren wat toch niet had mogen gebeuren. Het 5e wist in een goed gespeelde partij met 4—2 van America 3 te winnen. Het was een spannende en sportieve strijd, waarin hard werd gewerkt en voor de onzen met succes. A.s. zondag gaat Venray I naar Stein, om te trachten zich te revan cheren voor de verleden seizoen tegen deze ploeg geleden neder lagen. In Stein wist de Ster toen met 1—0 te winnen, maar als het nu een klein beetje mee wil zitten komt er een overwinning mee naar Venray. Het zal zaak zijn om zon der forceren door te blijven voet ballen en daarmede deze op eigen terrein gevaarlijke tegenstander je 3pel op te dringen en de resultaten zullen niet uitblijven; de afgelopen wedstrijden hebben dit reeds be wezen. Het 3e krijgt bezoek van Hegel- som en zal beter voor de dag moe ten komen dan tot nu toe het ge val is geweest om tegen deze ex-4e klasser een behoorlijk resultaat te bereiken. Toe jongens, speel eens voor wat jullie waard zijn, het kan beter dan de uitslagen aangeven. Zorg eens voor een goede verras sing. Het 4e gaat Brughusia op eigen veld bekampen, wat wel een te zware opgave zal blijken. Brughu sia zal alles in het werk stellen om hun kampioenschap te prolongeren maar wij willen ook meetellen en daarom... Geef het niet op voordat het eindsignaal geklonken heeft. Voor het 2e en 5e zijn geen wed strijden vastgesteld. „Oostrum"-nieuws De derde nederlaag in deze com petiiie is tegen Meerlo een feit ge worden. Met 32 werd verloren. De wedstrijd is vlug veiteld. Meerlo's voorwaartsen maakten dankbaar gebruik van onoverzich telijke situaties voor ons doel. De ruststand was 2—0. Na de thee werd het 21 door onze midvoor. Meerlo bracht via de rechtsbuiten de stand op 31 en vlak voor het einde werd de stand 3—2 bereikt. Na de wedstrijd verklaarde de scheidsrechter, dat Meerlo een dui delijke off-side goal gemaakt had. De vastgestelde tijd om te pro testeren was echter voorbij. Jam mer, een puntje is ons daarmee onthouden. Wij begrijpen echter niet waarom deze maarniet meteen de goal afkeurde. Het tweede elftal heeft dan maar de spits afgebeten en de allereerste puntjes binnengehaald. Geijsteren moest daarvoor met 32 onder het mes door. Het derde elftal was net iets te zwak voor Wittenhorst 5 en verloor met 2—4. Zondag komt E.W.C. uit Well op bezoek. Het geluk zal toch wel eens aan onze zijde staan. Wij blijven daarom op onze ploeg rekenen. Winnen we dan kunnen we meteen de onderste plaats afstaan aan EWu Verliezen we, dan is die plaats voor lopig voor ons. Dus jongens voet ballen van het begin tot het eind. Want ook E.W.C. zal niet erg ge steld zijn op de onderste plaats. Het tweede elftal trekt naar het sterke L.V.V. II. Het zal hard wer ken worden. Met een puntje zijn we tegenwoordig al heel blij. VOETBALTOTO. Van toto 55 werd de clubprijs gewonnen door J. Janssen en W. Tacken. Als 't hagelt is zij geborgen, dank zij Delana Dubbel Ribsteek het ideale kinder-ondergoed voor nu en straks. Warmte-vasthou- dend, kou afwe rend. Een beschermende „tweede huid". Wat een veilig gevoel! Koop het voor Uw kind. Hemdjes of broekjes- voor jongens en meisies v a. 1 jaar 80 cent S dDe£a/ia DUBBEL RIBSTEEK steeds verkrijgboar bij: De nieuwste vindt U in Hofstraat 10 Julianasingel 2 Tel. 566 het fijnst van smaak nergens beter Het streelt de tong geven de REGlNA LATEX matras een nooit j (verminderende veerkracht en vrijwel onbe perkte levensduur. Blijvend stofvrij I Overtuig U zelf bij: LANGSTRAAT ■^2 z«peeters U biedt Malse gekookte ham 200 gram 99 Lucifers 3 pakken voor 58 Closetpapier 4 rollen voor 49 Pré 3 pakken voor 90 6 dikke Victoria repen QQ Patentbloem 1 kg 39 Karamels mocca advocaat choc. 250 gr. 57 Slaolie grole fles IJg Maïzena 2 pakken 42 Goede Toiletzeep 5 stukken 99 Pansponsen 3 stuks 25 Bij 2 doos Nugget schoenpoets de 3e gratis Brosse gesuikerde koekjes 250 gr. 38 Verse speculaas 250 gr. 38 Cacao de Zaan pondspak van 2.50 voor 195 Alle prijzen zijn netto conta.nt en geldig tot Vrijdagavond 17 okt, 9 uur

Peel en Maas | 1958 | | pagina 153