St. Servatius bekroont opbouw SPORT Broeders van Liefde 50 jaren in Venray actce, BIJSTAND 2 Exploitatie... Kerkelijke Diensten Zaterdag 4 oktober 1958 No 40 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS ™.-OOaN\"2en ÏTS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIJS PER KWARTAAL I 1A0 BUITEN VENRAY I 1.60 heer L. Laurensse het cadeau aan bieden in aanwezigheid van de comité-leden, autoriteiten en gasten, terwijl natuurlijk het Venrays publiek deze plechtigheid kan bij wonen. Donderdag 9 oktober a.s. zullen aan de grote vlaggemasten voor de nieuwe hoofdbouw van Huize Ser vatius de vlaggen in top gaan. Want dan is het feest Het feest van de opening van dit nieuwe, trotse hoofdgebouw, het gouden feest van de vestiging in Venray en het 150-jarig bestaan der Congregatie van de Broeders van Liefde. Het feest ook van de uiteinde lijke wederopbouw van de door oorlogsgeweld zwaar getroffen psy- chlatische inrichting, die met dit hoofdgebouw vernieuwd en uitge breid, het wederopbouw-hoofdstuk afsluit. Er hangt ergens in dit gebouw een foto van Henri Trynes Sr., de man, die rond 1900 de eerste con tacten legde tussen de Congregatie van de Broeders van Liefde uit Gent en de gemeente Venray. Deze Congregatie had toen reeds bijna 100 jaren ervaring op het terrein van ziekenverpleging en onderwijs en was sinds enkele jaren ook naar Nederland gekomen, waar in Eikenburg nabij Eindhoven een eerste internaat werd gesticht. Deze congregatie stelde zich voor ook in Nederland met de krank zinnigenverpleging te beginnen en men was feitelijk op zoek naar een geschikte plaats. Henri Trynes die in provinciale kringen bekend was, wist op zijn beurt dat de provincie Limburg, al of niet met Gelderland samen een krankzinni gengesticht wilde aantrekken en was als rechtgeaard Venrayer bovendien er op uit om eigen plaats nieuwe kansen te geven. Zowel Huize Servatius als St. Anna zijn het resultaat van zijn werken en streven geweest. Zo is dan hier Huize Servatius verrezen, een inrichting, die in 1907 haar heilzaam werk begon. Duizenden mensen zijn in de loop van deze vijftig jaren door de grote oprijlaan binnengebracht, maar ook duizenden hebben gezond en genezen de weg terug naar het normale leven gevonden. Huize Servatius is in die jaren gegroeid tot een dorp op zich, waarin de zieke mens rust, opbeuring en dikwijls genezing vindt. Het is een dorp op zich geworden, waarin behalve 54 broeders, 117 leken- verplegers werk vinden en 70 man technisch personeel voor een goede gang van zaken zorgen. Zij werken met doktoren en broeders samen om de 1016 patiënten een goed en veilig tehuis te bieden, hun ver pleging zo goed mogelijk te doen zijn, hun verblijf hier te veraange namen en zo mogelijk mede te werken aan de genezing van deze geesteszieke mens. Geneesmethode Zo ongemerkt hebben we in Venray kennis genomen en gekre gen van de geneesmethoden op psychiatisch terrein. We hebben de eindeloze beddenrijen zien verdwij nen, waarin in het begin de patiën ten werden opgenomen, we hebben de opkomst van de arbeidstherapie gezien en er zelfs middels de voet balvelden onze voordelen aan ge had. We hebben omrasteringen zien verdwijnen en het beeld van wandelende patiënten zelfs in de gemeente is vertrouwd ge worden. We zien de eigen toneel club, de eigen wandelclub en we horen van telkens nieuw therapiën. We hoorden van shock-behan delingen, van electro-narcose en tenslotte van de medicamenteuze therapie; geneesmethoden die voor al sinds de bevrijding nieuwe mo gelijkheden gaven aan artsen en psychiaters en die dikwijls tot ge lukkige resultaten mogen leiden. Het geval van een patiënt, die na 21 jaren in Huize Servatius ver toeft te hebben genezen naar huis terug mag, is geen alleenstaand geval, maar toont wel aan de ont wikkeling der geneesmethoden, die het thans mogelijk maakt, dat pa tiënten, die voor een tiental jaren geen kans hadden naar de maat schappij terug te kunnen, thans genezen worden ontslagen. Van de 1820 patiënten die de laatste 10 jaren in Huize Servatius werden opgenomen, zijn er 925 of wel bijna 51 pet genezen naar huis teruggekeerd. Een percentage, dat voor de oorlog ondenkbaar was. Zo is Huize Servatius immer een model-inrichting geweest onder de psychiatrische inrichtingen in Ne derland, waar men alles in het werk stelt, om de zieken zo spoe dig mogelijk en met gebruikmaking van de modernste middelen te doen herstellen, zodat zij weer in het maatschappelijk leven kunnen terugkeren. En, dat in die gevallen, waarin een volledig herstel niet kan wor den bereikt, aan de patiënten een vriendelijk huis wordt bereid, kan een ieder getuigen, die het tegen woordige Servatius met zijn prach tige parken en plantsoenen, met zijn sportvelden en recreatiemoge lijkheden van nabij kent. Wederopbouw De oorlogsgeschiedenis van Ser vatius werd nooit geschreven. Maar tientallen Venrayse mensen denken dankbaar aan de kelders van deze inrichting, aan de liefdevolle hulp der Broeders en denken dankbaar nog aan Broeder Krul, de onver saagde en onverschrokkene, die in die barre tijd zich zelf weg cijferde om anderen te kunnen helpen. Maar foto's van de oorlog tonen toch wel aan, dat ook Huize Ser vatius zijn tol heeft moeten betalen. Men is echter onversaagd aan de arbeid geslagen om oorlogswonden te herstellen en tevens de inrich ting te doen beantwoorden aan de nieuwe zienswijze omtrent de be handeling van patiënten. Zo zijn dan intussen tot stand ge komen gemoderniseerde paviljoenen waaraan gedachtig het devies: „alles voor de patiënten", niets ge spaard is. Zo is er een prachtig en doel matig ketelhuis verrezen, een kleer makerij en een wasserij, een keuken en een ziekenhuis, die als model kunnen dienen voor iedere inrich ting in den lande. En toen dit dan tenslotte alle maal in orde was, is men eens gaan denken aan een administratie gebouw, waarin ook broeders en verplegers een tehuis zouden vinden. Dit nieuwe gebouw gaat men dan donderdag a.s. openen. Het is als een raadhuis geworden van het dorp dat Servatius heet. Met dienst vertrekken, waarin de administratie modern en goed is ondergebracht. Maar ook met moderne ont vangstzalen en zelfs een soort raadszaal, ofwel kapittelzaal. Representatief, modern, smaak vol, waarin een architect onge kende kansen heeft gekregen en dankbaar heeft aanvaard om iets moois te maken. De indeling De middenbouw bevat een grote ontvangsthal, portiersloge, bezoe kerszaal, spreekkamers, een zwe vende trap leidt de bezoeker naar het voornaamste vertrek étage: de kapittelzaal, in wezen de „raadszaal" van het gebouw. De overige ruimten van de eerste middenbouw zijn ingenomen door enige ziekenkamers, gelegen aan de Zuidzijde, terwijl aan de Noord zijde logeerkamers zijn onderge bracht. In de linker zijvleugel zetelt op de begane grond de staf, op de eerste verdieping zijn kamers ge legen voor het verplegend personeel, terwijl in de onderverdieping resp. zijn ondergebracht de Chapelle Ar- dente sectieafdeling en biblio theek. In de rechter zijvleugel treft men op de begane grond aan de kamers van Veder OversteBroeder Eco noom en Geneesheer-Directeur, als mede de administratie en boek houding. Op de eerste verdieping zijn ka mers voor de Broeders, terwijl in de onderverdieping een recreatie ruimte voor de patiënten is te vin den met een geheel eigen karakter. Bekende kunstenaars als Daan Wilschut, Hugo Brouwer en mevr. Minke hebben het hunne bijge dragen aan de verfraaiing van het geheel, dat met de tuinaanleg, de bloemperken en de fraaie pergola een ruime, frisse indruk geeft. In de pergola zal een waterpartij worden aangebracht, het geschenk van Venrays bevolking aan de jubilerende broeders, welk ge schenk a.s. woensdagavond zal worden aangeboden. De talrijke gasten zullen donder dagmiddag komen om de feest zitting bij te wonen, waarop o.a. de Generaal-Overste der Broeders van Liefde zal spreken, Dr. v.d. Kroft de geneesheer-directeur, de architect L. A. v.d. Bosch en Dr. Peopinga de inspecteur voor het krankzinnigenwezen. Hierna is een officiële receptie. Aanbieding feestgeschenk Zoals we boven reeds meldden, zal woensdagavond het feestge schenk een fontein dus in de pergola namens de Venrayse gemeenschap worden aangeboden. Wind en weder dienende zal een en ander gebeuren met muzikale omlijsting van Venrays Harmonie, die om S uur van het clubhuis zal vertrekken en omstreeks kwart over 8 's avonds bij Huize Servatius wordt verwacht. Daar zal dan de voorzitter van het feestcomité de laatste loten hij me winkelier VOor een dertigtal leden van de Venrayse Middenstand werd Maan dag j.l. in Hotel de Zwaan een forum-avond gehouden, waarin pater Servaas, Mevrouw Janssen- Westen en de heren Schoester, Laurensse en van Rens vragen beantwoordden, die hen werden ge steld. Men vroeg het oordeel van het forum over uitbreiding van de sociale voorzieningen voor zelf standigen. Men vreesde van een totale socialisatie der sociale voor zieningen, waarbij de zelfstandig heid een der kenmerken van de middenstand totaal verloren gaat, al zal voor de kleine zelf standige een oplossing gevonden moeten worden voor de hoge financiële lasten, welke eigen voor zieningen met zich brengen. Het feit, dat juist deze kleine rand- zaken gaan verdwijnen toont al aan, dat velen voor de lasten zijn bezweken of het risico der zelf standigheid niet meer kunnen of willen dragen. Het oordeel over de middenstand in Venray luidde zeer gunstig, men is tevreden over sortering en service, al zou op een enkel terrein groter keuze gewenst zijn, indien dit tenminste economisch mogelijk is. Alleen zou men gaarne wat meer collectieve acties der gehele middenstand zien, die nu tamelijk individueel te werk gaan. Of de zelfbedieningszaken ook in Venray een toekomst hebben zal moeten worden afgewacht. Dit Amerikaans stelsel biedt naast voordelen ook nadelen en nu is het de vraag of het aan zal slaan. De ter beschikking staande ge gevens tonen wel aan, dat de be staande zelfbedieningszaken tevre den zijn. Over het nut en het voordeel van koopavonden was men over het algemeen eens. Blijkens de belang stelling voorziet deze avond in een behoefte, blijkt een goede service te zijn van de middenstand, waar door bovendien een behoorlijke spreiding is verkregen voor de zaterdag-drukte. Van arbeiderszijde werd wel gewezen op de moeilijk heden voor personeel en midden standsgezin, maar men was van oordeel dat dit voldoende gecom penseerd werd door andere vrije dagen. Dat door deze koopavonden men sen in de verleiding zouden worden gebracht meer te kopen als ver antwoord was, ligt niet aan de koopavond, maar aan een verkeer de mentaliteit van de betreffende zwakkeling. Het afbetalingssysteem werd uit voerig besproken. Het forum was van oordeel dat dit systeem een zeker economisch en sociaal nut heeft, zeker voor duurzame ver- bruiksgoederen, mits er behoorlijke controle is, via volkscredietbanken of centraal apparaat, dat een be paald gezin niet meer crediet aan trekt als verantwoord is. Hiertegen is in het verleden gezondigd en slachtoffers zijn er genoeg gevallen. De nieuwe wettelijke regeling stelt zijn grenzen aan de rente, maar niet aan overcreditering. Hier heeft de middenstand een sociale taak en men moet altijd voorzichtig zijn. Gewaarschuwd werd tegen de zg. wilde colporteurs, die langs de huizen sjouwen en vele mensen dingen opdringen, die als luxe be schouwd dienen te worden en be hoeften scheppen, waar geen be hoeften zijn. Met het gevolg, dat naast bakker, slager en kruidenier ook het gezin tenslotte het gelag moet betalen. Op deze vergadering werd verder meegedeeld, dat opnieuw een kern groep zal worden opgericht. Deel nemers hieraan kunnen zich op geven bij Th. Claessens, Grotestraat of Raaymakers, Langstraat. Op 19 oct. a.s. is er een interna tionale bedevaart naar Banneux. Tot 13 oct. kan men zich hiervoor opgeven bij de Secretaris. In de Nieuwe Limburger geeft Skopus in zijn „Periscoopjes" een beeld van de Nederlandse meisjes, die in Lourdes geëxploiteerd wor den. Wij laten dit artikel als een waarschuwing in zijn geheel hier volgen: In Lourdes staat op bijna elk van de zevenhonderd souvenlers- winkels in vele talen aangekondigd, dat men er in vele talen de klan ten te woord kan staan. Dat is zo van „habla Espagnol" tot „men spreekt Vlaams" of „men spreekt Hollands". Dat laatste is dan te danken aan een aantal jon ge meisjes, dat men heeft weten te strikken om in Lourdes als sei- soens-verkoopster of als serveers ter in restaurants op te treden en dat zich vrijwillig heeft laten beet nemen onder het motief, aldus ge makkelijk Frans te kunnen leren. Maar wat men tevoren die meis jes niet vertelde, of wat zij zich wellicht niet realiseren is, dat van goedgeregelde sociale arbeidsvoor waarden in de Lourdense bedrijven nagenoeg geen sprake is en dat name de werktijden waarschijnlijk geen 24 uur per dag bedragen, omdat er inderdaad zo tegen mid dernacht tot des morgens een uur of zeven geen kooplustigen zijn. We spraken met een Limburgs meisje, dat hardgrondig naar het einde zat te verlangen en zuchtte: dat nooit meer. En er de bittere klacht aan toevoegde, dat ze de meisjes van tevoren beter dienden in. te lichten. Wie zijn echter die „ze"? Niet de autoriteiten van het eigenlijke Lourdes, van de bedevaartplaats. Die hebben met de opdringerige negotie niets van doen en onder vinden er eigenlijk alleen maar last van. Die „ze" zijn de hande laars in allerlei godvruchtige en quasie-godvruchtige artikelen, wier hele belangstelling maar uitgaat naar verkopen en verdienen. En zo kan het dan gebeuren, dat onze zegsvrouw moest klagen: „Ik ben hier nu van mei aan 't werk geweest. Wilt u wel geloven, dat ik de grot nauwelijks gezien heb"! De moraal: Als ge naar't buitenland wilt trekken o.a. om er gemakkelijk de taal ie leren, informeer dan bij hen, d!ehet weten kunnen, o.a. de R.K. Meisjesbescherming. SCHUTTERSNIEUWS Uitslag Pastoor Kemmere- wisselbeker. De Z.E. Heer Pastoor Kemmere te Geijsteren heeft in 1956 een wisselbeker geschonken aan de schutterijen of gilden van Geijs teren, Holthees, Overloon en Ven ray. Deze wisselbeker moest 5 keer per jaar verschoten worden en 3 jaar achter elkaar, de schutterij of gilde die over de drie winnaar is, wordt eigenaar. Uitslag 1956 met 90 schoten: Zandakker of St Jan Venray 69 St. Willibrordus Geijsteren 69 St. Anna, Eind, Venray 64 O.L.Vrouwe-gilde, Holthees 46 St. Theobaldus, Overloon 43 Uitslag 1957 met 130 schoten: Zandakker, St Jan Venray 130 St. Anna, Eind, Venray 113 St. Willibrordus, Geijsteren 112 O.L.Vrouwe-gilde Holthees 101 St. Theobaldus, Overloon 85 Uitslag 1958 met 270 schoten: Zandakker, St Jan Venray 200 St. Anna, Eind, Venray 172 St. Willibrordus, Geijsteren 171 O.L.Vrouwe-gilde, Holthees 161 St. Theobaldus, Overloon 128 Het Zandakker of St. Jan be haalde met 200 punten de wissel- beker in eigendom. De ingelaste kampioensprijs is vorig jaar gewonnen door ,J. Jans sen te Holthees en dit jaar door H. Volleberg van 't Zandakker te: Venray. Nu deze spannende strijd op zeer sportieve wijze geëindigd is, zijn alle schutters in afwachting of er voor het komende jaar weer een milde gever zal zijn, die met een dergelijk mooi plan zal komen. Hockey-nieuws Na 't succes tegen Oranje Zwart H Eindhoven, hebben onze dames zondag j.l. in het Brabantse Hop- Valkenswaard aan de zegekar ge bonden. Het werd voor ons een spel van kat en muis en onze doel- vrouwe, die de bal niet aangeraakt heeft, had rustig in Venray kunnen blijven. Van de legio kansen wisten onze voorwaartsen er slechts twee te benutten. Uitslag 2—0. Opmerkelijk goed was het spel van onze 3 debutanten. Zondag ontvangen we VenloGirs2 in Venray en we koesteren een stlekume en redelijke hoop, dat de overwinningenreeks geprolongeerd wordt. De heren starten de competitie morgen met een thuiswedstrijd tegen Geleen. We durven hier niets over te voorspellen, alleen maar te hopen. Aanvang der wedstrijden resp. 14.15 en 15.15 uur. Toegang vrij. Op de dinsdag j.l. gehouden jaar vergadering werd het bestuur in zijn geheel bij acclamatie herkozen t.w.: Van Winden, voorzitter; L. Wijnen, secretaris; H. Poels, pen ningmeester. Mej. D. van Baar en de heer H. Steerneman, alg. be- siuursleden. Het wedstrijdsecreta riaat zal in het komende jaar door mej. J. Thomassen en de heer J. Martens worden waargenomen. Mej. J. van Baar, de heer Th. Schaeffers en de heer K. Wijnen, vormen de elftal-commissie. van 5 tot en met 11 oktober PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan Geerits 19e zondag na Pinksteren. 6.30 Petronella Kusters, 7.30 vd. Vegt- vd. Boogaart, 8.30 v.d. meest ver laten zielen, 9.15 vd. parochie, 10.30 H. Oudenhoven en echtg., 7 uur lof. Maandag: 6.45 Antonia Verstegen- Bogaerts, 7.30 best. jrd. Deken Han- raets, 8.15 Mathijs Janssen en Lam- berdina v. Rens lh., 8.15 H. Erke- lenz en echtg. Dinsdag: 6.45 Fr. Vermaaten, 7.30 tot int. Z.H. Paus Pius XII, 7.30 H. Driessen, 8.15 Antonette Wijnhoven Driessen best. jaard. Woensdag: 6.45 Dr. Bloemen, 7.30 Simon Litjens en overl. fara., 7.30 Hendrika Gooren-Bouten, 8.15 Maria Drosten, echtg. v. Fr. Verkley 3h. Donderdag: 6.45 tot zek. int. H, 7.30 Mart. v.d. Beker om, 8.15 Gerard Goumans en echtg. 3kl, 8.15 overl. fam. P. Arts-Kuipers. Vrijdag: 6.45 zek. int. R, 7.30 overl. fam. Janssen-v. Meijel, 7.30 H. Gooren-Bouten, 8.15 Gerardus Clephas lh. Zaterdag: 6.45 O.L. Vr.-hoogmis, 7.30 overl. Sanders en echtg., 8.15 best. jrd. G. Wientjes, 8.15 de Voys- Oostveen. Biechten van 5.307.30, 7 uur lof. De schoolkinderen leren deze week de 5e en 6e les van de kate- chismus. Morgen onder alle H. Missen collecte voor de R.K. Universiteit. Rozenkransmaand Deze week is weer iedere avond lof om 7 uur ter ere van St. Jozef. We bidden deze week de rozenkrans met de bijzondere intentie voor de mensen achter het IJzeren Gordijn, Laten we zoveel mogelijk allen samen bidden voor onze vervolgde broeders en zusters en probeer het lof biy te wonen. Op het rozenkrans- feest a.s. dinsdag verwachten we een volle kerk. RECTORAAT PATERSKERK Priester vd. week: pater Urbanus 19e Zondag na Pinksteren: de H. Missen 6.30, 7.45 en 10.30, 9 uur hoogmis, le coll. vd. kerk, 2e bijz. noden, 7 u. lof met rozenhoedje. Maandag, H. Maria Francisca. Dinsdag, feest vd. Rozenkrans. Woensdag, H. Birgitta, weduwe. Donderdag, H. Joannes Leonardus Vrijdag, H. Daniël en gezellen. Zaterdag,, feest Moederschap v. Maria, 58 u. biechten. Iedere dag een H. Mis voor de weldoeners. Deze week elke avond om 7.30 lof met rozenhoedje. MIS-INTENTIES Zondag 6.30 Pater Casimir en ouders, 7.45 Jacoba Vullings. 9 u. overl.fam. vd. Munckhof-Goumans, 10.30 Deken Haenraets. Maandag 6.15 overl.ouders Phi- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Dinsdag 7 u. bijz.int., 7.45 overl. moeder. Woensdag 6.15 Peter Philipsen, 7 u. overl. fam. Vennekens-Ver- schuuren. Donderdag 6.15 Peter Philipsen, 7 u. bijz. int. Vrijdag 6.15 en zaterdag 7 uur overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. PAROCHIE OOSTRUM 19e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. hoogmis, 3 u. pl. lof met preek en ommegang over de vlasakker voor de parochie Leunen. Maandag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Mart. Verheijen en echtg. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot int. vd. Boerinnenbond. Woensdag: 7.30 best. zm voor de wed. Fr. Derckx. Donderdag: 7.30 best. zm voor Mina Jeuken. Vrijdag: 7.30 best, zm v. Joanna van Heyster. Zaterdag: 7.30 best.zm voor Edm. Vandevenne en echtg., 7.30 Marialof PAROCHIE OIRLO 19e Zondag na Pinksteren: rozen krans-zondag, alg. H. Comm. voor de parochie, 6.30 H. Comm., lm om 7 u. en 8.30, 10 u. parochiemis, 8.30 lm Anna Bos vanwege 't liefdewerk van O.L.Vr. van Lourdes, 3 uur rozenkrans aanbiddingsuur met pro cessie, le coll. is buitengewone coll. wegens de torenbouw bijzonder aan bevolen, 2e coll. voor 't Bisdom. Maandag: 7-30 stichting Wilhel mus Steeghs Maria Janssen Maria Cath. Maassen. Dinsdag: 7.30 maandstond Maria Heyligers, 9.30 huwelijksmis bruids paar S winkelsVoerman s. Woensdag: 7.30 stichting Jan Muysers. Donderdag: 7.30 stichting Mathias Baeten en Johanna Smits. Vrijdag: zieled. Anna Bos. Zaterdag: 7.30 maandstond Theo- dorus Claessens, van 5—7 u. biech ten van 57 uur, 7 u. Marialof. Rozenkrans-zondag is altijd een speciale zondag geweest waarop men te biechten en te communie ging en 's namiddags 't lof kwam bijwonen; houdt deze vrome tra ditie in ere. PAROCHIE LEUNEN 19e Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Mis vd. parochie, 8 uur Jan van Meyel, 9 uur voor overl. fam. Ver- schuurenDriessen, 10 u. hoogmis v.d. levende leden der broederschap vd. H. Rozenkrans, geen lof, 2 uur vertrek der processie naar Oostrum alwaar om 3.15 lof met preek en ommegang over de vlasakker, 4.30 vertrek en bij terugkomst in de kerk te Leunen zegen, heden maand- collecte voor onze kerk en voor de offeraars. Maandag: 7 u. voor Anna Kuenen- Thijssen, 7.30 voor Wed. Vorster- mansv.d. Munckhof. Dinsdag: 7 u. v. Willem Keijsers echtg. en dochter Mina, 7.30 voor Martinus Claessens echtg. en zoon Gerard. Woensdag: 7.30 voor Petronella Asselberghs, 7.30 sol. gest. jgt. Peter Joh. Wilms en Johanna Wis mans. Donderdag: 7 u. voor Willem Ver vuurt echtg. en zoon Mathieu, 7.30 sol. gest. jgt. Maria Verkleij-Droste. Vrijdag: 7 uur H. Mis, 7.80 voor Albert Loonen. Zaterdag: feest van Maria's Moe derschap, 7 u. tot int. van deüeden vd. boerinnenbond, 7.30 t.e.v. O.L.Vr. van Lourdes, biechten van 4—5 en 7—7.30, 7.30 Marialof. Kerkpoets: Maria van Osch en Nellie Claessens. PAROCHIE YSSELSTEYN Rozenkrans-zondag: 6.39 mndd. Harry Goumans, 8.10 mndd. Petr. v.Vegchel-Ewals, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis overl.fam. Teunissen Fleurkens, 2 u. lof. Vandaag kan men een volle aflaat verdienen zo dikwijls men de kerk bezoekt en daar de voorgeschreven gebeden verricht, mits men gebiecht en ge communiceerd heeft. Maandag 7.30 lm. t.z.i. Dinsdag 7.30 gez. H. Mis uit dankb. fam. Vergeldt-Custers. Woensdag 7.30 lm. t.int. fam. Goumans-Geurts. Donderdag 7.30 mndd. Marg. M. S preeuwenberg-Vervoort. Vrijdag 7.30 lm. Theodora Win- nen-Holtermans. Zaterdag 7.30 gez. jg. Thomas Michels, 7 u. Marialof, tot 8 uur gelegenheid om te biechten. RECTORAAT HEIDE Rozenkrans-zondag, vandaag kan onder de gewone voorwaarden de rozenkrans-aflaat verdiend worden. 7.30 Cornells van Meijel. Maandag 7.30 Hendrina Hendrix- van Dijck. Dinsdag 7.30 P. J. Willems, Hen- drlca Janssen overl. kinderen. Woensdag 7.30 t.ev. H. Brigida Donderdag 7.30 gez. jg. Wilhelm Voesten. Vrijdag 7.30 gez.jg. Th. Michels. Zaterdag, Moederschap v. Maria, 7.30 ovlf. Michels-Rongen, 7 uur biechten, 7.30 lof, 8.10 congregatie voor de jongens. PAROCHIE CASTENRAY 19e Zondag na Pinksteren, sol- vd. H. Rozenkrans, maand.collecte vd. kerk: 7.30 vroegmis Truus Kuij- pers, 10 u. hoogmis vd. parochie. 3 u. lof en rozenhoedje, besloten met processie in de kerk. Maandag 7.30 gest. gez.jg. P. J. S try bos. Dinsdag, feest vd. H. Rozenkrans, 7.30 gez.maandd. Gertr. Kuijpers- Christiaens. Woensdag 7.30 gez. maandd. Wil lem Thielen. Donderdag 7.30 gez. H. Mis Jo anna Tielen-Vousten. Vrijdag 7.30 laatste 6wd. Truus Kuijpers. Zaterdag, Moederschap v. Maria, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v.A.B. t.i.v.h. die hiervoor offerden, 67 u biechten, 7 u. lof en rozenhoedje. Kerkpoets: Anny .Philipsen en Anny Dinghs. RECTORAAT SMAKT Rozenkrans-zondag: 6.15 lm. voor een zalige dood, 7.30 t.e.v. O.L.Vr. vd. Rozenkrans, 10 u. hoogmis t.e.v H. Engelbewaarders, 3 u. lof, coll. vh. Soc.Car. Centrum te Venray. Maandag 6.30 lm. uit daukb., 7.30 tot zekere intentie. Dinsdag, Rozenkransfeest, 6.30 hoogmis overl. fam. vd. Pas-Rood- been, 7.30 gez. H. Mis vd. wereld vrede. Woensdag 6.30 lm. t.e.v. St. Jozef 7.30 voor een goede levensstaat. Donderdag 6.30 lm. overl. ouders 7.30 t.z.i. Vrijdag 6.20 lm. voor een zieke, 7.30 t.e.v.h. H. Hart. 2 Zaterdag 6.30 lm. v. zegen in een

Peel en Maas | 1958 | | pagina 137