4 Leder kleding 1111 Venrayse Slag Slagerij itriaens Kosman Gevonden: K.R.0.-REVUE „Anders dan anders' Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Theodoras Mi. Groetelaars P. Tonen-Vermenlen Hotel „Het Rad" Loonploegen Bedevaart Wittem net winkelmeisje net meisje Woningruil Y ente Lindei Meisje biedt zicb aan typiste WOL EBBERINK ïearay's grootste sorteriog kolen- en oliehaarden J. Coencn-llontaekers Zn. Stomen en Verven 20 korting M. DERKS huishoudelijke artikelen Koli In P Het V Week. J.G Burgemeester en wethouders van Venray brengen onder de aandacht van alle ingezetenen dezer gemeen te, dat het telefoonnummer voor het melden van brand en voor het alarmeren van de brandweer met Ingang van heden luidt: 1111 Zij, die een aansluiting op het telefoonnet hebben, worden ver zocht vorenstaand telefoonnummer op de omslag van de in hun bezit zijnde telefoongids te noteren, zo dat op ieder moment dat nummer bekend is. Ook overigens prente eenieder zich bedoeld nummer in het hoofd zodat, wanneer zich onverhoopt een brand voordoet, men onmid dellijk het telefoonnummer 1111 weet om te alarmeren voor assis tentie bij de bestrijding van de ontstane brand. Venray, 1 oktober 1958. gouden trouwring, Swaghoven, Langeweg 66; regenbroek, Jansen, Overbroek H 3; damesportemon- naie inh. 65 ct., Baten, Oirlo E 50a; gekl. kralen rozenkrans in étui, E. Lemon, hotel 't Hert; Lipssleutel en rode knipbeurs m. inh. Politie bureau; paar beige leren dames handschoenen, v.Gerven, Merselose weg 12a; kerkboek, Jansen, Veltum L 1. Aan de R.K. Kweekschool te Dongen, slaagde voor de hoofdacte, de heer M. Klaassen Servatiusweg. Patronaat Het nieuwe seizoen van ontspan ningsavonden is weer begonnen. Zondag 5 October is de eerste avond. Deze ontspanningsavond wordt gegeven in de oude ambachts school zondagavond om half acht. Alle jeugdleden zijn welkom. Con tributie 25 Q?nt. Alle groepen van het patronaat gaan dus dit week end gewoon door. Spaaractie: de spaaractie voor ons zomerbivak neemt weer een aanvang. Vanaf zondag 5 oct. zal ieder die mee wil gaan op ons grote zomerbivak mee moeten doen aan deze spaaractie voor het kampgeld. Denkt dus zondag aan het extra kwartje. We gaan waarschijnlijk naar Zuid-Limburg in de komende zomer. Dameskoor Venrode Zondag 12 oktober a.s. geeft het dameskoor Venrode, haar jaarlijkse uitvoering. In tegenstelling tot andere jaren zal het ditmaal geen toneelvoorstelling zijn, maar heeft men een telepaat Facinateur, kun nen contracteren en wel de bekende Rotterdammer Himuray. Afbraak van gemeentewege Van gemeentewege heeft men aan de Kruitweg een berghok, dat tijdelijk als woning was ingericht, afgebroken, op grond van het feit, dat hier geen bouwvergunning voor is verleend. Eigenaar van Hoof en architect Volleberg, bestrijden de recht matigheid van deze daad, afgezien van het feit, dat men wist, dat bin nen enkele weken de nieuwe woning gereed zou zijn, waardoor dit nood geval zeker niet meer als woning zou dienen. Contactavond voor de oudere jeugd Op 11 oktober a.s. zal op initiatief van de buurtvereniging „het molen plein" in aanmerking met alle overige buurtverenigingen van Ven ray, een contact- en dansavond ge houden worden in zaal „Prinsenhof" voor de jeugd vanaf 16 jaar welke aangesloten zijn bij de diverse buurt verenigingen. Dit is het resultaat van een be spreking met de gezamenlijke be sturen der genoemde verenigingen. We mogen hieruit dan ook con stateren, dat de geest van samen werking tussen deze verenigingen voortreffelijk genoemd kan worden. We spreken dan ook de hoop uit, dat deze samenwerking moge uit groeien, daar juist op deze manier daadwerkelijk iets gepresteerd kan worden. SLUITINGSUUR We maken belanghebbenden er op attent, dat met ingang van 1 October j.l. de café's en restau rants om 11 uur moeten sluiten, met uitzondering van zaterdag en zondag waarop het sluitingsuur normaal 12 uur is. De winkels moeten van die dag af om 6 uur nam. sluiten, ook des zaterdags. De koopavond op vrijdag avond blijft natuurlijk. De winkels behoeven dan eerst om 9 uur te sluiten. FANCY FAIR We vestigen voor de goede orde nogmaals de aandacht op de grote fancy-fair welke de naaikring van de Derde Orde op 11, 12 en 13 October a.s. organiseert. Zoals be kend werkt deze naaikring voor de grote gezinnen, in samenwerking met gezinszorg, terwijl daarnaast ook de Venrayse missionarissen niet vergeten worden. Op die dagen zal o.m. een ten toonstelling worden gehouden van paramenten, welke door deze kring vervaardigd zijn, juist voor onze missionarissen, terwijl men op de fancy-fair verschillende nieuwe attracties zal vinden, die het wat gemakkelijker maken Uw geld te offeren. P.D.V. DE ZWALUW Al degenen die menen voor een of ander kampioenschap in aan merking te komen, moeten dit op geven tot uiterlijk 12 oktober a.s. bij de secretaris. VENRAY Zaal Wilhelmina Vrijdag 10 oktober 8 uur BERRY KIEVXTS en GERARD WALDEN in de Toegangsprijs f 2.50 belast, inbegr. Kaartverkoop en plaatsbespreken zaterdag 4 oktober van 3—5 uur en verder dagelijks van 10 uur af aan de zaal. Filmopnamen Voor de duitse film, die gemaakt wordt naar het boek „Der unruhige nacht", zijn in het begin van de week filmopnamen gemaakt op het Duitse Kerkhof in Ysselsteyn, waar de filmaufbau Gmbh. uitGöttingen de hoofdrolspelers, een dominee en een Kriegsgerichtsrat bij een der graven heeft verfilmd. Bovendien is nog een kleine documentaire van dit reuzen-kerkhof gemaakt. ONGELUKKEN Zaterdag werd een personen auto gegrepen op het kruispunt Langeweg-Merseloseweg. De be stuurder had geen acht geslagen op het stopteken, dat aldaar is aan gebracht. En merkte, zij het dan te laat, dat dit er niet voor niets staat Hij werd aangereden door een vrachtwagen en de materiële schade was vrij aanzienlijk. De in zittenden kwamen met de schrik vrij, alleen de chauffeur had enige Kleine verwondingen. Maandagavond was het te doen op het kruispunt Leunseweg-Paters- laan, waar een luxewagen van de heer B. werd aangereden door de mijnwerkersbus. Ook hier was geen voldoende voorrang verleend. De bus was licht, de personenauto zwaar beschadigd, terwijl mevr. B. die in de auto zat ernstige ver wondingen opliep. Dr. v.d. Meer verleende eerste hulp, en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk- Dinsdagmorgen kwam op het zelfde kruispunt een vrachtwagen met aanhanger in botsing met een volkswagen. Hier had de vracht wagen geen voorrang verleend, waarvan de volkswagen de dupe werd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de volks wagen werd aan het front deerlijk gehavend. Nieuwe blokploeg B.B. in Oirlo Op vrijdagavond 26 september heeft de blokploeg Bescherming Bevolking te Oirlo-Venray voor het forum van de kringcommissie het groepvaardigheidsexamen afgelegd. De opgave,Aworjde.ploeg, nl. het blussen van •een beginnende brand en het redden en verzorgen van een aantal gewonde slachtoffers, werd tot aller tevredenheid zéér goed af gewerkt, zodat na alloop de voor zitter van de jury kon verklaren dat allen met lof waren geslaagd. Deze ploeg, welke 20 leden telt, waaronder 6 dames, staat onder de energieke leiding van het blokhoofd de heer A.G. Kurvers en van het plv. blokhoofd, de heer K.W. Ach ten en omvat als verzorgingsgebied de gehele parochie Oirlo. De bevolking van deze parochie kan trots zijn op deze prima ploeg en zal hopelijk in zijn geheel hier aan haar volle morele steun ver lenen. Binnenkort zal te Oirlo een cur sus E.H.B.O. beginnen. Gegadigden hiervoor kunnen zich reeds nu op geven bij de heren A. Kurvers en K. Achten. MODE-SHOW Dinsdag toonde Kledingmagazijn Thomassen in een groots opgezette show haar najaarscollectie op het gebied van dames- en kinderkleding. In een overvolle zaal Wilhelmina, werd een wel zeer uitgebreide col lectie getoond, waarbij vooral de mantels en regenjassen de aandacht trokken. Niet alleen door de veel heid in maten, maar ook de soor ten stof en de verwerking, waarbij verschillende opvallende coupes te bewonderen waren, die ook terecht werden beapplaudiseerd. Bij de regenjassen viel op, hoe men van dit kledingstuk al langer hoe meer een „geklede" jas gaat maken, die door kleur en snit ten alle tijden te dragen is. Ook hier was een bonte verscheidenheid, waarin voor ieders smaak en beurs wat te vinden was. Bij de japonnen viel een vooral op een grote keuze wevenit-japon nen, ook voor grote maten, die in de moderne modekleuren een zeer gedistingeerde Indruk maakten. Enkele mantelpakjes ontlokten een spontaan applaus en bij de bruid met haar bruidsmeisjes was het „ohhh..." niet van de lucht. Het was dan ook inderdaad een fraai en stijlvol geheel. De getoonde nieuwe dralon-blouses trokken de aandacht. Bij de kinderkleding had men zeer leuke mannequins, die hun vak uitnemend verstonden en een uit gebreide sortering kinderjassen, jurken en pullovers lieten zien. Ook de bakvisjes waren niet ver geten. Zij konden keus maken uit vele, vooral drie-kwart jassen, die ook voor de peuters een vlotte, sportieve en warme indruk maakten. Er werden verfrissingen aange boden onder de pauze kregen ver schillende bezoekers nog een extra verrassing door dé loterij met waardevolle prijzen. De fa. Hawinkels showde haar najaarshoeden, terwijl de fa.Coenen- Houtackers bij iedere japon of jas voor een passende handtas zorgde. S.V.V.-nieuws Na de enigszins teleurstellende vriendschappelijke wedstrijd van j.l. zondag welke met 2—1 werd verloren, wordt nu weer aller aan- •dacht gericht op de competitie. Het le elftal krijgt Lindenheuvel op bezoek. Verleden seizoen werd de thuiswedstrijd een daverende 71 overwinning voor de onzen. Afgaande op de resultaten van dit seizoen zal ditmaal Lindenheuvel geen gewillig slachtoffer zijn. Er zal hard gewerkt moeten worden om een kleine overwinning uit het vuur te slepen. Wij vertrouwen echter, dat na de inzinking van ver leden zondag alle krachten samen gebundeld zullen worden om ook deze wedstrijd in een overwinning te eindigen. Voor het 2e elftal is jammer ge noeg geen wedstrijd vastgesteld, zodat deze nog niet in de gelegen heid zijn om te bewijzen, dat hunf overwinning in de laatste wedstrijd geen uitschieter was. Het 3e gaat naar Meterik en na het goede spel van j.l. zondag in Melderslo, waar in een prettige en goed gespeelde wedstrijd na met 31 te hebben achtergestaan, een keurig 3—3 gelijkspel werd be haald, hebben wij het volste ver trouwen, dat minstens één puntje wordt veroverd. Het 4e krijgt bezoek van D.E.V. 3 en zal alles in het werk stellen om na de goede competitie-inzet ook deze wedstrijd in winst om te zetten. Het 5e tenslotte moet naar Ame rica om daar het 3e elftal te ont moeten. Ook hier wordt op een herhaling zij het dan met iets kleinere cijfers gerekend. Onze leden welke hun militaire dienstplicht vervullen, worden hier mede nogmaals dringend verzocht, tijdig een berichtkaart in te zenden willen zij in aanmerking komen om te worden opgesteld. Alleen wan neer bericht ontvangen wordt is het voor de elftalcommissie mo gelijk de sterkste elftallen in het veld te brengen. Werk allen mee en stuur even een berichtje. „Oostrum"-nieuws Afgelopen zondag was het ook voor Oostrum 'n voetballoze zondag. Morgen gaat het le elftal naar Meerlo om daar de puntjes weg te kapen. Of dat zo gemakkelijk gaan zal, zullen we moeten afwachten. We hopen in elk geval op een over winning. Het tweede krijgt Geijsteren op bezoek. Aanvang 2 uur. En het derde heeft ook thuis wedstrijd om 12 uur. VOETBALTOTO. Van toto 54 werd de clubprijs gewonnen door C.G. Mulders, met 9 punten. Voiley-bal De deelname aan het grote volley- bal-tournooi, dat j.l. zondag in de veilingshallen te Venlo, werd ge houden is voor onze jonge ploeg succesvol geweest. Tussen vele oudere Limburgse en Brabantse ploegen, wisten de heren in de tweede afdeling een derde prijs te halen, die met een iets gunstiger doelgemiddelde zelfs een tweede geworden zou zijn. In ieder geval een fraai succes, dat naar meer smaakt. Er is voor junioren nog gelegen heid om mee te spelen. Men kan zich opgeven bij Theu Ousters Paters- straat of Karei Wijnen Wilhelmina- sraat. Wereldkampioen schaken naar Venray Op 26 October a.s. begint de we reldkampioen Botwinnik in Venray zijn serie simultaanseances in Ne derland. Venray heeft dus van heel Neder land de primeur. Laat sportief Venray ervoor zorgen, dat deze grote én op sportieve én op speci fiek Venrayse wijze ontvangen wordt. Zondagsdienst huisartsen De zondagsdienst zal niet door Dr vd. Meer worden waargenomen, zo als op de voorpagina vermeld staat, maar door Dr. L. COENEN, Henseniusstr. 13a Telefoon 878. van 25 sept. t/m 2 okt. 1958 GEBOREN: van Bommel Nicolaas, Pr.Irenestr. 7 Pijpers Gertruda, Leunen K 60c Rijbroek Theodorus, Nieuwl.str. 16 Fleurkens Martinus, Merselo M 114b Zwitserlood Paul, Patersstraat 32 Huijink Wilhelmus, Stationsw. 134 Maessen Johannes, Deurnesew. 23 Achten Johannes, Leunseweg 10 Derickx Carolina, Deurneseweg 25 Mulder Maria, Reekgraafstraat 16 Sijbers Johanna, Willemstraat 4 Cremers René, Rouwkuilenweg 10 OVERLEDEN: Janssen Hendrikus, wed. v. Jacobs Dora, 75 jr, Spurktweg. ONDERTROUWD: Oudenhoven Jacobus, 29 jr, tim merman, Paterslaan 4 en Welters Gertrudis, 28 jr, Patersstraat 26 Volleberg Leonardus, 26 jr, betom arbeider, Wanssum en Verheijen Johanna, 25 jr, Oostrum D 32. Vol vreugde begroette Annette haar broertje, dat God ons schonk. Wij noemen het PAUL Bij het H. Doopsel ontving het de namen Paul Wim Joseph. P. ZWITSERLOOD G. ZWITSERLOOD-PEEK ANNETTE Venray, 29 sept. 1958 Patersstraat 32 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang en met geduld gedragen lijden, voorzien van de H. Sacramenten en ge heel overgegeven aan Gods H, Wil, vrij plotseling, onze innig geliefde zoon, broer, zwager, oom en neef in de leeftijd van 31 jaar. Veulen: L. Groetelaars E. Groetelaars-Stroeken Venlo: H. Manders-Groetelaars J. Manders en kinderen Geetbets (B): J. Claes-Groetelaars H. Claes en kinderen Veulen: Mia en verloofde Venlo: L. Groetelaars C. Groetelaars-Janssen en kind Veulen: P. Louvet-Groetelaars W. Louvet Venlo: Roos en verloofde Veulen: H. v. Kempen-Groetelaars G. v. Kempen en kind Veulen: Herman en verloofde Agnes en verloofde Marga en verloofde Veulen, 2 okt. 1958 De plechtige H. Mis van Re quiem, gevolgd door de begra fenis, heeft plaats maandag 6 october om half 10 in de Rec- toraatskerk van de H. Antonius van Padua te Veulen. Voor de talrijke blijken van be langstelling bij ons diamanten huwelijksfeest ontvangen, betuigen wij, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. In het bijzonder danken wij de H.E. Heer Deken en parochie-gees telijken, E.A. Heer Burgemeester en de Wethouders, Pater Urbanus en Bestuur Derde Orde, Dr. van Thiel, Harmonie „Euterpe", Schut terij „Het Zandakker; verder nog dank aan de buurt voor de prach tige versiering en cadeaus. Vlakwater L 78 Dankbetuiging Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, vrien den en bekenden, voor de betoonde belangstelling bij gelegenheid van hun huwelijk. Tinus Jacobs Clara Jacobs-Janssen Merseloseweg M le. Verloskundige J.A. Kruijsen-Meesiers zal op woensdag 8 oktober GEEN spreekuren houden. Voor de toekomst normaal iedere Woensdag spreek uur van 2—4 uur en van 6.30—7.30 uur op 't Bureau voor Praenatale zorg Julianasingel 41 Enigste bekendmaking! Gedurende de wintermaanden vanaf zondag 5 oktober iedere zondag 8-12 uur stemmingsmuziek (met gelegenheid tot dansen) BOXMEER met 1- of 2scharige wentelploeg. L. JANSSEN, YSSELSTEYN Peelweg 5 Tel. 263 op 19 october. Men kan zich hiervoor opgeven bij M. Derks, D 3 Oostrum. Hypotheken vanaf 4V2 pet. tot 90 pet. van de vaste stichtings- kosten (bij nieuwbouw) Geheel vrijblijvende aanbiedingen. Assurantiekantoor F. H. BERGMANS ZN. Leunseweg 25b Tel. 677 GEVRAAGD loodgietersknecht en halfwas loodgieter Th. Peeters, Loodgletersbedrijf, Blitterswijk B 85. GEVRAAGD TE KOOP toom biggen J. Buyssen, Leunen K 61 per 15 november pl.m. 20 jaar, in textielzaak. Brieven onder nr. 210 bureau v. dit blad. GEVRAAGD wegens ziekte der tegenwoordige voor dag of dag en nacht. J. van Bragt, Maashees B 47 Tel. 282. TE KOOP beste winterjas m. 40-42 Kempweg 12. TE KOOP eetaardappelen J. Rongen, Brukske C 77 TE KOOP moderne petroleumkachel Langstraat 47b. TE KOOP circa 40 a. voederbieten, 5 a. knol raap, gierpomp, 2wielige wagen, fornuis, electr. comfoor J. Hulshof, Veulen no. 6. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 TE KOOP trapnaaimachine met salonkast z.g.a.n., en nieuw electr. strijkijzer Berbers, Willemstraat 16 TE KOOP toom biggen Th. Hellegers, Oirlo E 8. Te koop 4 vaarzen aan telling 1 gekalfd, 16 kg melk, alles vrij, ook ruilen tegen jongvee, van Kempen, Erica, Veulen. TE KOOP moesappelen 7 ct. per kg Vollenberg, Veltum L 9 TE KOOP partij biggen en Vickop schotel- kunstmeststrooier 3 m. br. voor achter tractor. L. Janssen, Peelweg 5, Tel. 263 Ysselsteyn. Te koop voldragen vaars 11 okt. a. telling, tb- en ab-vrij. A. Verheijen, Deurneseweg 36 TE KOOP savoyekool Merseloseweg 13. Te koop toom biggen, 2 JvR zeugen 15 w. en Bintje eetaardappelen v. winter voorraad. Ant. Voermans, Leunseweg 16a TE KOOP toom biggen Gez. S winkels, Scheide K 92 TE KOOP z.g.a.n. herensportrijwiel Langeweg 37. Te koop 2 voldragen vaarzen tb- en ab-vrij partij biggen Loenen-Verschuuren, Leunen K 44 Te koop partij biggen A. Janssen, Wieënweg 4. Te koop partij biggen Fleurkens-Wetterhahn, Overloonseweg A 4 Heb woning met lage huur, wie wil ruilen met andere woning Adres bureau van dit blad. Te koop partij biggen M. Derks, Lull C 46. Te koop partij biggen en drachtige vaars tb- en ab-vrij J. Willems-Claes, Weverslo M TE KOOP partij biggen A. Hellegers-Achten, Leunen Te koop grote kamerkachel, kinderledikant, damesmantel v. leeftijd 16—17 j. F. Hendriks, Langstraat 33 TE KOOP rb. vaars bijna voldrab-vrij vet varken ca: 180 kg. J. Janssen, Servatiusweg 8. Biedt zich aan tegen half oktober R.K. meisje 21 jaar ook voor boerenwerk. J. Engels, Beemdweg 9, Wanssum GEVRAAGD beschaafd meisje als hulp in de huishouding voor d. en n. in gezin met 4 kleine kinde ren. Zelfst. k. werken. Adres bureau van dit blad. Zondag 5 october 12uur: Venray 4.J 2.30 uur: mm voor hulp in de huishouding. Kallen, Doolgaardstraat 34 Horst. Biedt zich aan voor halve of hele dagen. Ook voor licht kantoorwerk. Brieven onder no. 309 bureau v. dit blad. WORST EN VLEESWAREN VAN C DAT |J Week van 3 tot 9 oktober: Tongworst 100 gr. 25, 2 Gekr. hamworst 100 gr. 45, 2 Leverworst 50C Vrijdag en Zaterdag: Gehakt 5O0g naar Marktstraat treft U aan bij Op woensdag en donderdag gebracht. 00STRUM D 3 Voor al uw naar J.Coenen-Houtackers Zonen Hofstraat Kolenst Kacheb Haardk In een t J.Coenen-Hc Onze Gebraden gehi Tongworst Leverworst Vrijdaj Braadwors'r- Vanaf loktobi van de vakman JASSEN JEKKERS VESTEN Ook naar maat Grote Markt 7 GELMOK lederen kleding lange jassen reeds vanaf 129.50 en hoger, alle mt. voorr., in zwart en bruin, met Gelmok-embleem, dus echtheid, volle gar. Leder jekkers en vesten, steeds 't nieuwste. W. TH. LICHTEVELD, Kleer makerij, Merseloseweg 4. KOUSENREPARATIE 4 ct. per ladder Prins Bernhardstraat 28 Gevestigd als Coupeuse TONNY KOENEN Prinses Beatrixstraat 11 TE KOOP geplukte winterperen en Bellefleur appelen P. Koopmans, Holthees B 121 TE KOOP inmaakperen en valappelen M. Heesen, Leunen K 28a Te koop z.g.a. nieuwe haard ook te ruil tegen sportfiets. Wilhelminastraat 35. TE KOOP toom biggen M. Jenniskens, Steeg K 70 TE KOOP kolenhaard wegens aanschaf oliestook. Kempweg 11. Te koop partij biggen G. Hendrickx, Schoor H 1. Zondag 5 okt en 3 uur koor schuren, Helm afgeruide i a f 7.50. popje mannen op kli Vogels breni Henseniusstra zware Me J.Coenen-H i Algehele re verzorging en uitvoerei Vervoer va speci le, 2e en Je Begrafenis) Schoolstraat Weet wet koopt bi uw alpirr

Peel en Maas | 1958 | | pagina 134