Gevonden: Vergadering Gemeenteraad Burgerlijke Stand Venray Gevraagd Schildersgezellen Schildersbedrijf SCUAEFFERS bedden vanaf 28.75 „HET WITTE HUIS" TE KOOP aangeboden: Ysselsteyn legergoederen 't Knopenhuis Het Warenhuis Strijkplanken siaeerg J. MMS Emigratie-cursus CONCERN „MC Profiteert van onze ret Slagerij G. Leenders-G< Schuimplastic Speelgoederen HAARDEN handtasjes Het Warenhuis Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE kruis Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kom muntbiljet van f 1,v.d. Berg, Kempweg21; grijs bruin gestreepte sjaal, Philipsen, Deurneseweg 6; zwarte rijwieltas, Jenniskens, Leu nen K 28; gummi regenbroek, Aben, Servatiusweg 4; bos sleutels (ge vonden te Deurne), Politiebureau; tas met gereedschap van bromfiets, Hermans, Stationsweg 100, Oos trum; vulpen (Pelikaan), Truyen St Odastraat 1. Ongeluk Vrijdagmorgen werd de heer L, verpleger in huize Servatius, door een hem passerende auto op de Stationsweg aangereden. Met zware hoofdwonden en een hersenschud ding werd L. in het ziekenhuis op genomen. Bejaardensoos Woensdag 1 october kunnen de Venray-e bejaarden weer terecht in de bejaardensoos, waar de we kelijkse kaartmiddagen weer be ginnen. Iedere bejaarde is van harte welkom. Venrayse schaakclub Ook donderdagavond was de schaakavond weer buitengewoon goed bezocht. De nieuwe leden wa ren eveneens present, en een 3-tal schakers waarvan 2 uit duitsland, waren bovendien onze gasten. Binnenkort kunnnen we de club van Cuijk hier te gast verwachten. Botwinnik naar Venray Begin november wordt te Wage- ningen een internationaal schaak- tournooi gehouden, waaraan deel nemen wereldkampioen Botwinnik, FJohr, Donner, kampioen van Ne derland, dr. Eu we, Bouwmeester, Cortlever en van Scheltinga. Het tournooi staat onder leiding van W.J. Muhring. Voordat dit tournooi begint zal Botwinnik in enkele" plaatsen si- mul taan-seances spelen, o.a. op 26 oktober te Venray, een dag na zijn aankomst in Nederland. Huizenverkoop Een dubbele woning aan de Maas- heseweg van de Erven Janssen— Cox, werd maandag door notaris Receveur publiek geveild. Eigenaar werd de heer G.Janssen, aannemer alhier. Opbrengst collecte kankerbestrijding. De onlangs in de gemeente Ven ray gehouden jaarlijkse collecte ten bate van de Ned. Ver. tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft de mooie som opgebracht van f 1381.62, gaspecificeerd als volgt: Venray-kom f 606,46; Ysselsteyn f 175,—; Leunen f 132,35; Oostrum f 108,22; Merselo f 98,04; Oirlo f 78,72; Heide f 67,43; Castenray f 44,33; Veulen f 44,25; Smakt f 26,82. Dinsdag 30 september a.s. des nam. om 6 uur zal de gemeenteraad van Venray een openbare vergade ring houden, waarin zullen worden behandeld de volgende punten: De verkiezing van de huurcom- missie. De thans zittende leden Wintels, v. Boven, Verheugen en Schoester stellen zich herkiesbaar. De verpachting van een stuk grond in plan-Zuid aan A. H. van Oscli. Idem in het Zwart Water aan H. Wienen te Overloon en een ander stuk aan de kind. Wienen, Overloon. Idem in Oirlo en Merselo aan de oude pachters. Intrekking van een ruil-overeen- komst met L. Volleberg, Kempweg, waarbij deze zijn boerderij aan de Kempweg ruilde tegen kavel 6 in de Meorselse peel en bovendien f 15.299 81 uitkreeg. De bouw van een nieuwe boerderij kwam hem te duur. Aankoop van grond van M. Derks te Oostrum, voor het uitbreidings plan aldear. Verkoop van de hoek Poststraat Julianasingel, voor f 7.187,50 aan M. Verschuuren Julianasingel 57. Verkoop van bouwgrond in de Prins Hendrikstraat en Ysselsteyn, aan aspirant-bouwers. Verlening van medewerking aan de kleuterschool te Oostrum voor aankoop van vloerbedekking en te Oirlo van leermiddelen. Subsidieverlening aan de gemeen schapshulzen te Oostrum en Yssel steyn. Oostrum 116.000. Ysselsteyn f 23.400. Verbetering van wegen bij kerk en klooster te Smakt ad f 34.000. Toneeluitvoering VEULEN. De plaatselijke to neelvereniging heeft besloten om op 16 en 17 nov. haar eerste uit voeringen te geven. In studie is ge nomen het toneelspel: „Morgen schijnt de zon" van Arie v.d. Lugt. Bedrijfsvoetbal Zaterdag jJ. sloot bedrijfsvoetbal haar competitie met een officiële prijsuitreiking in zaal Wilhelmina De voorzitter van de Industriële Club, de heer Laurensse kon de prachtige wisselbeker overhandigen aan de club van N.V. Custers, die de bovenste plaatshad in de leklas. Maar ook de Blitta2, Inalfa 3, Ne- lissen 4 en Servaas 5, namen bekers, palmtakken en medailles mee naar huis. In de tweede klas speelden de Kajotters de hoofdrol, was de Ge meente 2, Muvero 3, Zuivelfabriek 4 en de P.T.T. hekkensluiter 5. Ook zij kregen een aandenken aan deze competitie mee naar huis. Het was een best feest overigens daar in zaal Wilhelmina, waar met een dansje en zo meer, dit einde feestelijk werd gevierd. Het klokje van gehoorzaamheid sloeg veel te vlug. In de middaguren speelden direc tie leden een gecostumeerde wed strijd, waarvoor nog al wat belang stelling bestond. De heren bleken goed gecostu- meerd te zijn, maar aan hun lichamelijke conditie ontbrak wel het een en ander. Een lange rust pauze en een korte speeltijd bleek het middel om nog op de been te blijven. Maar het Soc. Charitatief Centrum is met de opbrengst ver rast en het winnend elftal kreeg een pracht van een taart. TWEE VROUWEN GEARRESTEERD Voor duizenden in winkels gestolen Nadat een winkelier te Blerick aangifte had gedaan van de diefstal van enige levensmiddelen en het signalement van enkele koopsters had beschreven, is de Venlose politie op het spoor gekomen van een opzienbarende reeks winkel diefstallen. Er konden twee vrou wen uit Venlo worden aangehouden, die reeds een jaar op pad bleken te zijn en hun slag hadden gesla gen te Venlo, Blerick, Tegelen, Roermond en Eindhoven. Bij huiszoeking werden goederen ter waarde van f 2.300 in beslag genomen. Het betrof hier artikelen van de meest uiteenlopende aard, aard, zoals blikjes vlees, vis en knakworst, flessen wijn, kristallen kandelaars, schemerlampjes, elek trische strijkijzers, bij elk van de vrouwen een gascomfoor, elektrische klokken, onderkleding, lappen stof, tafelkleden, vloermatten, regen mantels, nylonkousen, een elek trisch scheerapparaat en zelfs enkele schilderijtjes met de afbeel ding van heiligen. van 19 t/m-25sept. 1958 GEBOREN: Loonen Antonia, Veltum L 7a Philipsen Peter, Klein-Oirlo F 34a Claassen Theodorus, Vierlingsbeek Spee Johan, Wilhelminastraat 43 v. Staveren Franciscus, Veulen J 25 Vullings Robert, Nieuwlandstr. 10 Mommen Johanna, Veltum L 67 Reefs Martina, Vierlingsbeek OVERLEDEN: Hertog Jan, echtg. van Jung Ka- tharina, 71 jr, te Kerkrade. Cornelissen Johannes, wed. van Seuren Hendrika, 81 jr, Meerlo. ONDERTROUWD: Jacobs Michiel, 26 jr, metselaar, Heuvelstraat 11 en van den Beuken Mathea, 23 jr, Langstraat 6. Linders Leonard, 27 jaar, rijks ambtenaar, Oirlo F 3 en Martens Johanna, 23 jaar, Klein Oirlo F 32 Hendriks Joseph, 23 jaar, ter- razzowerker, Leunseweg 19a en Vermeulen Wilhelmina, 23 jaar, Merseloseweg 17. GETROUWD: Vergeldt, Hendrikus, 32 jr. land bouwer en de Lauw» Elisabeth, 33 jr, beiden te Venray Jacobs, Martinus, 55 jr, uitvoer der wegenbouw en Janssen, Clara, 44 jr, beiden te Venray. Louvet, Wilhelmus, 35 jr, land bouwer en Groetelaars, Petronella 27 jr, beiden te Venray. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon JOHAN F. VAN DE MORTEL R. VAN DE MORTEL-RELOUW 27a Station Street HentworWille N.S.U. Bootmaker, Australië 21 september 1958 J. J. Stehmann F. B. Verheij geven U hierbij, mede namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk op dinsdag 14 oktober a.s. De plechtige inze gening zal plaats hebben om 10 u. in de parochiekerk van de H. Martinus te Zalt-Bommel. Zalt-Bommel, oktober 1958 Nieuwstraat 17 Venray, Grotestraat 15 Receptie: Hotel Den Boogerd van 34 uur. Toekomstig adres: Calle de Zabaleta 17-3 izq.B. San Sebastian, Spanje. Hendrina Arts Jacob Sijbers hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de plechtige inzegening plaats heeft op donderdag 2 october a.s. om 9 u. in de Parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Dagadres: Café H. Swaghoven Receptie van 12 uur. Toek. adres: Hoenderstr. 26 Venray Huize Si. Servatius Degenen, aan wie door omstan digheden nog niet is gevraagd naar hun gift voor het jubileum-cadeau, worden vriendelijk verzocht dit deze week te willen afgeven op de Ned. Credietbank alhier. Alle bewoners van Rooy dank ik hartelijk voor de vele be wijzen van belangstelling bij mijn gouden kloosterjubileum ontvangen. Uw stoffelijk geschenk kan niet mooier besteed worden dan voor onze kapel. Mijn speciale dank wil ik nog richten tot de Hoogeerw. Heer De ken Loonen. De alom vermaarde Venrayse Harmonie heeft deze dag bizonder opgeluisterd ook hiervoor, mede namens Mere Constance, onze op rechte dank. Mère Marcella Louk M. F. Oudenhoven Jack N. P. J. Jongenelen hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de plechtige inzegening zal plaats hebben op zaterdag 11 ok tober a.s. om 10.45 uur in de pa rochiekerk van O. L. Vrouw van Zeven Smarten te Venray, waarna tot hun intentie een plechtige H. Mis zal worden opgedragen., Venray, oktober 1958 Oude Oostrumseweg 20 Dagadres Restaurant Verheugen Venray. Receptie 13.3014.30 uur. Toekomstig adres: Daendelsstraat 30, 's-Gravenhage. Uitslag Loterij Heide Hoofdprijs 1946, le stel lepels enz. 1443, 2e boekenkast 1349, 3e mes sen 1783, 4e fluitketel 1287, 5e ko- lenkit 1810, 6e thermosfles 2430, 7e taartvorm 1394, 8e zijstandaard 1227, 9e glasschaal 1250, 10e koek jestrommel 1650. Schiettent (na loting) le Jos. Willems, 2e P. Janssen, 3e Jean Ewalts. Prijzen afhalen kapsalon Gielen. Regenbroek verloren Tegen beloning terug te bezor gen bij In 't Hulst, Ysselsteyn. Verloren rode step Gelieve terug te bezorgen bij Tandarts Ruyten, Julianasingel. Wie heeft zondag in café De Engel een verkeerde regenjas meegenomen Te ruilen bij A.Jas pers, Ysselsteyn, Ringweg 1. Thuiswerk gevraagd ook licht schrijfwerk. Brieven onder no. 468 bureau van dit blad. Biedt zich aan net R.K. meisje 21 jaar liefst in Venray. Wed. H. Coppus, Holthees B 152. GEVRAAGD beschaafd meisje als hulp in de huishouding voor d. en n. in gezin met kleine kinderen. Zelfst. k. werken, k. koken strekt tot aanbev. Sollicitaties onder nr. 269 bureau van dit blad. GEVRAAGD net dagmeisje 15 j. p.15oct. Aanmelden na 6 uur. P.J. Schreurs, Stationsweg 27 Voor dekens en lakens naar HET WITTE HUIS Langstraat 13 Tel, 230 J. de Bruyn-Delsing TE KOOP 2 scheutelingen, haardkachel J. H. Poels, Bosweg 1.* TE KOOP i.g.s. z. Bromfiets Siers-Sundap met 2 versnellingen L. Verstegen. Schoolstraat 8 Te koop toom biggen M. Litjens, Endepoel N 23 Merselo. Te koop z.g.a.n. Jaarsma haard Patersstraat 10. TE KOOP vette vaars Wed. Peeters, C 138 Overloon. TE KOOP z.g.a. nieuwe kachel Willems, Fr. Michelsstraat 15 Te koop petroleumkachel Bes. lpits electrisch comfoor, inmaakpotten, rubber rijglaarzen, eiken dwarsliggers A. Verheijen, C 33f, Oostrum. TE KOOP kamerkachel in prima staat Oranjestraat 4 Speciale aanbieding in Langstraat 13 Tel. 230 J. de Bruyn-Delsing TE KOOP goed onderh. wit fornuis met extra verhit-ringen. Gasstraat 16a. Nog gelegenheid tot inscharen van rundvee A. Bovee, Veulen, Tel. 685 Te koop toom biggen J. Stiphout, Merselo. TE KOOP eetaardappelen Wed. J. van Meijel, K 32 Leunen Te koop partij biggen P.Clephas, Paardekopweg 10 Veulen pluk- en valappelen f 3.- en f 2.- per kist A. W. Hermans, Leunseweg 5 Gebr. Hoedemakers, Langstraat Te koop partij biggen L. J. Fleuren, Heide. TE KOOP klein wit fornuis en lpers. opklap- bed, ook te ruil tegen gewoon lps. Gooren, Boshuizen C 55. Te koop gevraagd jonge hond (reu) liefst Herder Postbaan 1, Wanssum. Te koop gevraagd een in goede staat verkerende hakselmachine en Cambridge rol Landgoed „Geijsteren" Geijsteren Te koop Yselster eetaardappelen M. Janssen, Land weert weg 5. Te huur autobox te koop z.g.a. nieuwe kachel Th. van Ooi, O.Oostr.weg 26. Te koop 2 inmaakpotten van 25 liter wringer met bok, alles In goede st. Merseloseweg 21. Te koop drachtige vaars tbc- en ab-vrij bedrijf, bijna a. teil. M.J. Aben-Geurts, Servatiusweg4 Te koop z.g.a.n. gasfornuis (stadsgas) J. Versleijen, Oirlo. TE KOOP zeug met 10 biggen en toom zware biggen J. Rongen. Heide. eiken salon-ameublement, bestaan de uit: 4 crapeaux, kast, tafel, electr. lamp, bloemtafeltjes. eiken eenpersoons ledikant, was- kast met spiegelopstand, tafel, nachtkastje en stoel, een- en tweepersoons-ledikanten, met tafel, stoel, nachtkastje, com pleet met bedstel en spiraalma trassen, eiken uitschuiftafel met 4 stoelen ligstoel en crapeau. Voorts: radio,schemerlamp, schil derijen, lampen, overgordijnen, gr. H. Hartbeeld met console, pendule keukengerei enz. enz. Alles te bezichtigen heden zaterdag 27 sept. tussen 10 en 16 uur in het woonhuis Wilhelmi nastraat 21, Venray. Betaling contant. TE KOOP 2 tomen biggen M. Houben, Veulen. TE KOOP partij biggen P. S winkels, Paardekopweg 13 Ysselsteyn TE KOOP varken, 14 w. dracht J. Driessen, Hoogriebroek, Oirlo TE KOOP Koks, Oranje en Ellysons, fijne inmaakperen en valappelen J. Camps, Heide wegens plaatsgebrek 2 goudfazanthanen op kleur, 7 Japanse zijdehoenders, 4 Hamburger goudpennen, Sierduiven en Krielkippen L. Wijnhoven, Landweerdweg 28a Maandag, Dinsdag en Woensdag heerlijke moesappelen (Glorie van Holland) voor inmaak 10 ct. per kilo. Duijkers Fruitbedr. Zeldenrust Castenray. Tel. 223 To koop 3 jonge zeugen 1—6 okt. voldragen, J. Lemmen, Timmermannsweg 52 Ysselsteyn j TE KOOP 2 grote inmaakpotten J. Wels, Bosweg 14 Venray Toneelgezelschap Crescendo Aanmelden v. nieuwe leden, dames en heren bij de heer G. Vermeulen, Hoofd der School of bij Fr. van Bakel, secretaris, liefst vóór a.s. maandag 29 september. TE KOOP gebruikte huiskamer best. uit: dressoir, tafel, 6 stoelen buff et je, tafel, theekast, 2 arm stoelen, 4 stoelen, cylinderbureau f 65.couche f 95.als nieuw, 2 oud-Hollandse armstoelen, kleer kast 3deurs, partij keukenstoelen. Venrayse Meubelbeurs. Patent rubber vloerwissers Met de patent vloerenwisser alle vloeren schoon en droog in een streek. Reeds jaren in gebruik bij de Kloosters, ziekenhuizen, scholen en boerderijen, Onmisbaar op ieder bedrijf, groot of klein, te leveren in drie maten. Grote tijd-dweilen- energie besparing. M. Muysers, Langstraat 28. Tel. 756 Alle o.a. vechtpetjes f 1.35 A. Scheepers Tel. 375 Schoolstr. 22 Aarden bloempotten sierbloempotten bloemvazen rotan standaards rotan hangers, enz. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Tel. 566 Venrayse Meubelbeurs Eindstraat 12 Best gesorteerde adres voor HUISKAMERS SLAAPKAMERS Hoogst in kwaliteit Laagst in prijs. in alle soorten strijkijzers strijkstoeltjes mouwplankjes HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofsiraat 10 Julianasingel 2 Wij zijn weer ruim gesorteerd in herenvesten, sjaals, pullovers en truien GEBR. MICHIELS Herenmodes Patersstr. 22 Tel. 961 H.H. VEEHOUDERS Koedekken, grote maat. le kwal. slechts f 4.10. Vee-scheermachines electrische en voor op melkmach., kleine tondeuses, ook voor scheren van paarden, schapen, honden en uiers bij koeien enz. Gebruiksart. voor het vee, zoals halsters, koe touwen, spanriemen, roskammen, borstels, staartentouw en rubber, wartels, rafia, klauwbeschermers, halsbanden, spenenzalf, veeluispoe- der, giftvrij en onschadelijk, doodt luis en parasiet, haarwormpoeder, tepelstiften, melknaalden, peniciline vitaminen-stoot voor kalveren, mid del tegen te dik worden, trommel zucht enz. enz. M. Muysers, Castreur Venray. Telf. 756 Onze reclame Puntham 250 gram 1. Snij worst 100 gr. 40, 250 gr. 90 Vrijdag en zaterdag Runderlappen 500 gram 2.65 GOUD-HAMSTERS We hebben te koop prachtige Goudhamsters, extra kooien ervoor speelmolens enz. Verder vogel-, duiven-, honden-, katten- en konij nenvoeders. Apuarium- en hengel- sportartikelen, in alles ruim gesor teerd. Vogelkooien f 2.65— f 75 p. st. Rotan vogelkooi en bloemen- standaards, muurhangers enz. M. Muysers, Langstraat 28. Tel. 756. van de Kath. Limburgse Emigratie Deelnemers voor deze cii worden verzocht zich zo spoedig mogeim (telefonisch of schriftelijk) bij P. J. GERRITS, Hoofd L Venray vraagt voor haar afd. Spaarka algemeen ontwikkelde medewf voor geheel Limburg en Oost. Ni voor de avonduren, op aantrekkelijke v< Minimum leeftijd 28 jaar. Na gebleken geschiktheid vaste aanscellin salaris, provisie en soc. voor: Brieven met uitv. inl. aan Distr. Insp. Leyet te Siltard. Puntham 100 gr. 45, Boterhamworst 100 gr. 30, Haagse leverworst 5( Vrijdag en zaterdag Varkensbraadworst 500 Van 1 oct. tot 1 april moeten wij ook zaterdi Stationsweg 45 Voordelige aanbieding o.a. Badmatten vanaf 68 ct Afdruipmatten vanaf 48 ct Stoelzittingen vanaf 1. Sponsen vanaf 25 ct PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat 13 Grote firma levert U haarden, kachels en oliestookhaarden op zeer voordelige verkoops- voorwaarden. Verkoop ge schiedt onder strikte geheim houding. Zonder enige ver plichting bezoeken wij U aan huis om U gratis advies te geven. Alleen de bekendste merken. Brieven onder nr. 259 bureau van dit blad. Voor dames- en heren- maatkleding ook maatconfectie: GEBR. MICHIELS Patersstraat 22 Tel. 961 alle tafelspelen sterke speelkaarten enz. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. voor kolen en olie, Kookkachels Petroleumkachels Het aangewezen adres hiervoor is: J.Coenen-Houtackers Zonen Hofstraat De nieuws'e alle soorten tassen en lederwaren Hofstraat 10 Telefoon 566 Uitslag lotery fancy fair voetbalvereniging Ysselsteyn le prijs no. 1478 7e prijs no. 1309 2e prijs no. 588 8e prijs no. 440 3e prijs no. 171 9e prijs no. 1563 4e prijs no. 1163 10e prijs no. 1408 5e prijs no. 1412 lie prijs no. 487 6e prijs no. 242 12e prijs no. 682 De naam van de pop wasAgnes. Het aantal snoepjes was 883 stuks. G. Poels Merselo wist het juiste aantal te raden. Met prijsschieten gingen de prijzen weg met: le prijs J. van de Pas, Pas, 2e Jac. Claessens, 3e Fr. Jans sen en 4e M. v. Soest, allen uit Ysselsteyn. Prijzen af te halen voor 10 oct. bij A. Winnen Jan Poelsweg 4. Na die datum vervallen deze aan de vereniging.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 120