L. J. A. COENEN cocos Klompen CLAESSE oetvei J. W Gevonden: Grote voordelen voor jonge spaarders R. P. Berardos Kleoskens fam. H. Knypers-Pouvvels Burgerlijke Stand Venray Veeverzekering „Eensgezindheid" Veeverzekering Ysselsteyn alle Petromax onderdelen M. Elbers-Drissen AFWEZIG Patronaat begint weer Klomp, Langstraat 14 Th. Claessens Inmaakketels Slagerij J. MENDERS Auforijjc Foto-* Het W; Een HOU Unison 1 m d L. ZAI Servii ie: Koffiese Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. van der Meer Kempweg 32 Telefoon 887 en niet door Dr. L. Coenen zoals op de voorpagina staat vermeld. Uitsluitend voor spoedgevallen. GESLAAGD Voor het textielbrevet 7 slaagde te Rotterdam de heer J. Arlaens. Volksconcert Morgen zondag zal een concert gegeven worden door fanfare „St Catharlna" uit Leunen, op het Hen- seniusplein. Aanvang 8 uur. wit kinderschoentje en wit kousje, café Custers Leunen; bruine por- temonnaie met inh. gemerkt A.V., lipssleutel met ring no. 3856, hals snoer, broodzaag in verpakking, lips sleutel no. 4765 en witte kinder armband, Politiebureau; bruin lederen portemonnaie met Inhoud, Fleurkens Servatiusweg7a; zilveren kinderarmbandje, Bisschops Oranje straat 17, bankbiljet, L. Maas Kruis straat 24; hond aangelopen, J. Ach ten D 55 Oostrum; vierkleurig vul potlood, IJsendoorn, Veltum L 81, bruin-zwart-wit gevl. hond aange lopen, Willems Veltum L70; lpaar gehaakte dameshandschoeiien, Lit- jens, Maasheseweg 8; lichtgrijze portemonnaie met inh., Franssen Kruisstr. 38; slot met 8 sleutels, Fr. Franssen, Leunseweg 2. Middenstand De middenstand heeft haar win terprogramma ook klaar. Op 29 sept. a.s. zal een forum avond worden gegeven, waarbij mevr. JanssenWesten, Pater Ser- vaas en de heren L. Laurensse, P. Schoester en vanRens, zullen pogen de moeilijkheden op te lossen, die de middenstanders hen zullen voor leggen. Op 4 jan. a.s. zal een verdiepings morgen worden georganiseerd, ter wijl op 6 Jan. de traditionele mid denstandsdag gehouden zal worden. Speelterrein De jongste buurtvereniging het Molenplein is met de gemeente in overleg getreden om te komen tot oprichting van een speelterrein in deze nieuwe buurt. Men onderzoekt op dit moment de mogelijkheden en indien het lukt, zal deze buurt dan het eerste speel terrein in deze gemeente krijgen, Patronaat Zoals de vorige week werd aan gekondigd, start deze week het pa tronaat weer. Wij zijn blij eindelijk weer te kunnen beginnen. De offi ciële opening zal eerst plaats heb ben op 19 October. Onze trouwe leden zijn allen per soonlijk aangeschreven en worden dus op de hun aangegeven tijd ver wacht. Nieuwe leden kunnen zich opgeven heden, zaterdagavond van 7.30 tot 9.30 in het patronaat in de Wilhelminastraat en morgen, zon dag, van 10—12 u. en van 5—7 u. eveneens in het patronaat. De leeftijd moet zijn 12 jaar mi nimum en 17 jaar maximum. Stel niet uit om teleurstelling te voorkomen, want we kunnen nog steeds maar een beperkt aantal opnemen. RECLASSERING3DAG Voor de nationale reclassering wordt U deze week een enveloppe aangeboden, die men In de loop van de komende week zal komen ophalen. Het betreffende comité hoopt dat U een offertje brengen zult, opdat het reclasseringswerk met haar arbeid zo broodnodig kan blijven doorgaan tot nut van de zwakke evenmens, die hierdoor nieuwe kanseu en mogelijkheden krijgt. MISSIE-THUISFRONT Opgave van alle Venrayte Missionarissen Er zal binnenkort in ons bisdom en in elke paroc de een missiecomité worden opgericht met het speciale doel alle Limburgse missionarissen (paters, broeders, zusters en leken missionarissen) die op het ogenblik in de missiewerkzaam zijn. De familie van de missionarissen uit Venray-kom (zowel van de pa rochiekerk als van de rectoraats- kerk) wordt dringend verzocht in de eerste helft van de komende week schriftelijk naam en adres van de missionarissen op te geven aan Pater Domitius, Patersklooster. Dit geldt ook voor die missiona rissen die oorspronkelijk uit een andere plaats komen, maar in Ven ray-kom hun vacantie doorbrengen. Bij die opgave diene men ook te vermelden van welke Orde of con gregatie die pater, broeder of zus ter is, waar en wanneer geboren, in welk jaar voor het eerst naar de missie vertrokken, welk missie- adres, taak in de missie en zo nodig andere bijzonderheden. Bij het niet op tijd binnenkomen van de namen en adressen der missionarissen zouden de werk zaamheden van het Diocesaan Missie-comité ernstige stagnatie ondervinden. Pater Domitius. Pater Brlels o.f.m. 75 jaar De bekende en nog zeer krasse pater Martinianus Briels, voorzitter van de Welstandscommissie, en lid van de Werkgemeenschap van Architecten in Nrd-Limburg, hoopt zaterdag 27 september zijn 7Se verjaardag te vieren. Tentoonst® Nederlands Fabrikaat De Ver. Nederlands Fabrikaat heeft als onderdeel van haar acti viteiten een tentoonstelling inge richt, die in het schooljaar 1958-'59 in een aantal plaatsen in het zuiden des lands zal worden opgesteld. Vanaf 24 september a.s. is deze te zien in de Dr. Poelsschool, Lange weg 62a alhier. Onder de naam „Nederland maakt het" wil men de schooljeugd laten zien, met hoeveel toewijding, ener gie en vakmanschap aan het ver vaardigen van het Nederlandse product wordt gewerkt. De tentoonstelling zal officieel geopend worden op 23 september a.s. om 8 uur 's avonds door burge meester mr. A. H. M. Janssen. Op vacantie Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, bracht afgelopen week enkele vacantiedagen door bij zijn familie hier ter plaatse. Hazenconcours St. Oda Door de handboogschutterij is be sloten hun jaarlijks hazenconcours te houden op zaterdag 18 en zon dag 19 oktober a.s. Schuttersnieuws Op de Gildedag te Deurne be haalde schutterij „Het Zandakker" de navolgende prijzen: 3e voor het schoonste geheel in de optocht, 3e mooiste costuums, mooiste koning, 4e corp3 vaste paal, ONGEVAL Woensdag gaf een bromfietser op de hoek Paterslaan Paterstraat geen voorrang. Dit was de oorzaak dat hij tegen een luxe-wagen op botste, waarbij hij zelf ernstig aan het hoofd werd gewond en zijn brommer grotendeels werd ver nield. Ook aan de luxa^vagen was schade toegebracht. Fanfare Leunen Behalve de eerste prijs in de 3e afdeling op het concours te Swal- men, bleek het tambeetjeorps van de fanfare StCatharihk^lift Leunen, het hoogste aantal punten gehaald te hebben in dit concours, terwijl haar tamboer-maitre Jochems, de lof der jury ver wierf en het hoogste aantal persoonlijke punten in alle afdelingen nl. 83Va- Politiemotor over de kop Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur is te Oostrum een motor bestuurd door een opperwachtmeester van de rijkspolitie, afkomstig uit Nij megen, over de kop geslagen, door dat de motor slipte in de bocht, welke bedekt was met steenslag. In zorgwekkende toestand werd de politieman naar het ziekenhuis te Venray vervoerd. Zijn motor was licht beschadigd. HANDBOOG-SPORT Zondag 7 sept. nam het zestal van St. Oda deel aan de wedstrijd Corps-kampioenschappen van de Nederlandse Bond, welke gehouden werd te Geverik-Beek. Aan deze wedstrijd werd door 17 districts-zestallen deelgenomen. Door het falen van een schutter moest St. Oda zich tevreden stellen met de 6de plaats, hetgeen toch nog zeer behoorlijk was. Het zestal schoot 2358 punten, met 5 schutters behaalde dit zestal 2049 punten, dus 49 punten boven de 8. Zondag 14 sept. namen 5 jeugd- schutters van district XI deel aan de jeugdwedstrijd te Blerick. In totaal waren 27 schutters opgeko men, allen beneden 18 jaar. Onze Venrayse schutters behaalde op deze wedstrijd een zee£ behoorlijke plaats: No. 1 werd de Jeugdkampioen van Nederland, A. Loonen van St. Oda met 432 punten. L. S winkels van Diana gehaalde met 384 punten de 8e plaats. H. Peeters van St. Oda de 11e plaats met 371 punten. P. Claes van St. Sebastlaan de 15e plaats met 363 punten en M. Pouwels van St. ;0da de 16e plaats met 359 punten. Morgen zondag wordt het Districtsconcours gehouden op de banen van Diana achter Café De Engel. Paardensport De landelijke rijvereniging te Merselo, houdt op zondag 28 sept. een Cross Country, in de bosrijke omgeving in 't Daland. Er is een prachtige beker beschikbaar voor de winnaar. Toelichting op komende de J eugd-spaarregeling De komende jeugdspaarregeling roept bij talrijke jongeren vele vra gen op, die wij hier duidelijk en beknopt zullen samenvatten. Wanneer iemand binnen 't kader van de jeugdspaarwet spaart en hij voldoet aan de eisen, die aan dit sparen gesteld worden, dan ont vangt hij na een aantal jaren van de overheid een premie van 10 pet. voor het spaartegoed. Men ontvangt deze 10 pet. over- heidspremie over het totaal ge spaarde bedrag, vermeerderd met de daarop gekweekte rente. Hoe meer men dus zelf spaartdes te hoger wordt de premie. Maar dus ook: Hoe hoger de rente is die de spaarbank geeft... des te hoger de premie. Alle jongeren van 15, 16, 17, 18, 19 en 20 jaar kunnen zich als deel nemers aan deze spaarregeling laten inschrijven, zowel jongens als meis jes. Op deze regeling is slechts één I uitzondering. Jonge mannen die in militaire dienst zijn geweest, kun nen zich ook na het bereiken van de 20-jarlge leeftijd tegen overleg ging van 'n groot-verlofpas nog laten inschrijven als deelnemer, mits zij: a. nog geen 24 jaar zijn; b. nog niet eerder een premie van de overheid krachtens deze wet hebben ontvangen. Minderjarigen kunnen zelfstandig 'n jeugdspaarrekening openen. Uiteraard kan ook de wettelijke vertegenwoordiger zelf ten name van de minderjarige een jeugd spaarrekening openen. Om aan deze spaarregeling te kunnen deelnemen dient men zich bij een spaar- of boerenleenbank aan te melden. Let er goed op, dat men maar bij één spaarinstelling een jeugdspaarrekening mag heb ben. Wanneer kr\jgt men de premie van 10 pet. Om voor de overheidspremie van 10 pet. in aanmerking te komen, dient men minstens zes jaren te sparen. Na die zes jaren behoeft men niet op te houden, maar kan men nog één, twee of drie jaren doorgaan met sparen, zodat men ten hoogste negen jaren op een jeugdspaarrekening kan sparen. Ook hier is weer een uitzondering gemaakt voor hen die in militaire dienst geweest zijn. Zij mogen n.l. nog een jaar langer dus ten hoogste tién jaren sparen. Let goed op. Voor iedereen geldt, dat niet langer op deze rekening gespaard mag worden dan uiterlijk tot het einde van het jaar, waarin men 29 jaar wordt. Wil men voordat de zes jaar verstreken zijn het spaar tegoed opnemen, dan kan dat wel, maar dan krijgt men niet de over heidspremie. Let goed op Als eerste jaar geldt steeds het jaar, waarin men voor de eerste maal op deze rekening een bedrag stort. Stort men bv. op 1 decem ber 1958 voor de eerste maal een bedrag op deze rekening, dan is 1958 het eerste jaar. Eind 1958 moet men dan minstens een tegoed van f 30 hebben; eind 1959 van f60, enz. Er werd reeds gemeld, dat men ingeval van huwelijk (na minstens drie jaar sparen) of wanneer één van de ouders overlijdt, het zelf gespaarde geld kan opnemen, te zamen met de gekweekte rente, en de overheidspremie. Maar ook buiten deze gevallen kan men geldt opnemen, zonder dat men het recht op de premie verliest. Alleen zijn er dan twee beperkingen: 1 Men mag maar eenmaal per jaar geld opnemen. 2 Men mag nooit meer opnemen dan men in dat zelfde jaar reeds heeft gestort. Het volgende diene tot voorbeeld Iemand heeft op het einde van het vijfde jaar een tegoed van f 160. Hij stort in het zesde jaar f 70 en mag dus in dat zelfde jaar een maal een bedrag opnemen en wel ten hoogte van f 70. Wel moet hij er uiteraard voor zorgen, dat voor het einde van het jaar het saldo tenminste f 180 wordt, teneinde te voldoen aan de eis dat het tegoed aan het einde van het zesde jaar tenminste 6 x f 30 is f 180 bedraagt. Wil je meer dan eenmaal per jaar geld opnemen van deze rekening of wil men meer opnemen dan men in datzelfde jaar heeft gestort, dan kan dit wel, maar dan heeft men geen recht meer op de over heidspremie. Een voorbeeld willen wij ter ver duidelijking nog geven. Iemand spaart 9 jaar het maxi mum spaarbedrag a f 200 per jaar. Hij heeft dan gestort f 1800. Na afloop van de negen jaren krijgt hij dus bij een gelijk geble ven rente: Zijn eigen stortingen f 1800. De aanmoedigingspremie f 2.50 Rente van de bank 37* f 286 82 De overheidspremie 10 pc f 208.68 'p zaterdag 27 september hopen ouders Antoon Op Heij Leonora Lommen de dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaar in de echt werden verbonden. Om half 10 zal tot hun intentie een H. Mis worden opge dragen. God spare hen nog lang, dit wen sen hun dankbare kinderen. Qirlo, KerkhoekE 80a Dagadres Zaal van Heesch. Bij mijn vertrek naar Bra zilië wil ik langs deze weg allen die mij geholpen heb ben, hartelijk bedanken voor hun mateiiële en geestelijke steun. O.F.M. aan boord van de „Claude Bernard" Antwerpen, 13 sept. 1958. Voor de overgrote belangstelling en het medeleven, welke wij heb ben mogen ondervinden bij het zo tragisch overlijden van onze innig- geliefde dochter, zuster en ver loofde TRUUS betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Speciaal danken wij de Z.E. heer Pastoor, dr. v. d. Meer, zuster van het Groene Kruis, de buurt, adj. Janssen en de voorzitter van de Boerenbond. en kinderen L. van Berlo, verloofde Castenray, sept. 1958 f 2298.— Men heeft dus naar de bank ge bracht f 1800 en men krijgt terug 2298. Een voordeel dus van bijna vijf honderd gulden. Een extra voor deel is nog, dat er over de over heidspremie geen belasting behoeft te worden betaald. van 12 t/m 18 sept. 1958 GEBOREN: Hendriks Martinus te Vierlingsbeek Keijsers René, Lovinckplein 3 v. Tilburg Hubertus, Merselo N 16 Rongen Gerarda, Hiept M 17a Jacobs Jacobus te Vierlingsbeek Hermsen Cornelius, Mersel.weg nwl Brok Cornelis, Leunen K 15 Weijs Petrus, Veulen H 37 Voesten Gertruda, Leunen K 76 Kunen Gerardus, Castenray F 12 Janssen Petfonella, Lull C 52 OVERLEDEN: Raaymakers Gerardus, 4 mnd., te Vierlingsbeek. Martens Elisabeth, 4 jr, Bergen. ONDERTROUWD: Janssen Wilhelmus M., 22 jaar, monteur, Beek weg 6d en v. Soest Wilhelmina, 22 jaar, Oostrum D 55a. Sijbers Jacobus, 35 jaar, metaal bewerker, Hoenderstraat 26 en Arts Hendrina, 36 jaar, Reekgraafstr.18 GETROUWD: Janssen Antonius, 28 jaar, land bouwer en Vink Gertruda, 23 jr, beiden te Venray. van Lin Johannes, 29 jr, smid te Boxmeer en Willemsen Maria, 26 jr, Venray. Dankbetuiging Voor de vele blijken van belang stelling en medeleven bij het over lijden en de begrafenis van onze lieve moeder, zeggen wij hartelijk dankvooral dank aan Pastoor Vorstermans, dr. van der Meer, zusters van het Groene Kruis en de buurt. fam. Smits Leunen Premiebetaling zondag 21 september na de Hoog mis te Heide bij E. Nellen. Premie bedraagt 1 °/0, voor pin ken de helft. Het Bestuur Premiebetaling zondag na de Hoogmis, in de zaal van H. van Asten. Premie: 0.75 pet. voor koeien, 0.50 pet. voor pinken. Wij hebben voor U in voorraad. J.Coenen-Houlackers Zonen Hofstraat Alleen deze week mooie koekjestrommel voor 75 ct. BAZAR PETER HENDRIX Grotestraat 13. Dankbetuiging Voor de belangstelling betoond bij de viering van ons 30-jarig huwelijksfeest, zeggen wij, mede namens onze kinderen en klein kinderen, hartelijk dank. Mimi Duyckers en Frans Eibers danken tevens voor de talrijke ge lukwensen bij hun verloving.i Horn, Daalakkerstraat 9. van 22 tol en met 30 sept. Arts Praktijk wordt waargenomen door de plaatselijke collegae. Gebouw Wilhelminastraat. Nieuwe leden kunnen zich opgeven zaterdag avond en zondagavond. Leeftijd 12 tm 17 jaar. (Zie elders in dit blad) Dinsdag, woensdag en donderdag wegens vacantie Café en Kapperszaak gesloten Vrijdag zijn beide zaken weer geopend. Voor (eesten groot of klein verhuurt glas. bestek en porcelein Bezorgen en ophalen gratis. Grotestraat 29 Tel. 385 Voor Overalls naar EBBERINK traplopers, vaste vloerbedekking, gordijnen, vitrages, stalen meubels bedden, tafelkleden, karpetten, textiel, manufacturen, confectie, kortom alles leveren wij U op ge makkelijke betalingsvoorwaarden. Brieven onder nr. 189 bureau van dit blad. TE KOOP toom biggen J. Bastiaans, Gasstraat 22 in alle soorten HET WARENHUIS fa. ThPouwels Zn. Hofslraat 10 Julianasingel 2 z. inzet emaille 13.50, zink 8.23 Vegla ringen 5 ct Platte ringen 4 ct thermometers, beugels. PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat Onze reclame Boterham worst 100 gr. 30,250 gr. 65 Bloedworst 500 gram 50 Zult 500 gram 40 Vlies 500 gram 70 Vrijdag en zaterdag Vers gehakt 500 gram 140 Vulpen verloren kleur zwart, op Oostrumse kermis. T.b.t.t.b. bij H. Keijsers, Boshuizen Nette kostheer gevraagd. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan net meisje voor enkele dagen per week. H.de Mulder, Boddebroek E43a Oirlo Biedt zich aan net R.K. meisje 21 jaar voor hulp in de huishouding, liefst omgeving Venray. Th. Peeters, E 45 Oirlo. Net meisje gevraagd voor de huishouding, voor hele of halve dagen, leeftijd 14-16 jaar. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan net R K. meisje voor licht huishoudelijk werk. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD dienstmeisje voor d. en n., in gezin met twee kinderen. Café Wilhelmina, Beatrixplein 57 Tienray. TE KOOP toom zware biggen Overloonseweg 35. Te koop droog aanmaakhout en aardappelkistjes J. vd Tillaart, Stationsweg 73, Telefoon 238. TE KOOP bromfiets merk Rex in goede staat, prijs f 60. Hofstraat 2. Wie ruilt 40 inmaakglazen van 1 liter tegen 20 van 2 liter P. Goumans, SmakterwegA15. Te koop partij biggen P. Giezen, Veltum L 13. Te koop gevraagd afgekeurde koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmelietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855459. TE KOOP 10 zware biggen Chr. Kessels, Merselo M 116 Geregeld te koop prima valappelen G. Custers, Oirlo Tel. 04787-282 TE KOOP 4 zware biggen G. Winnen, Overloonseweg A 3. Ta koop kookkachel en open wastafel Akkerweg 13. TE KOOP toom biggen L. Hendrix, Oostrum. Te koop partij biggen J. TJjssen, Steegsbroek. Te koop 2 zeugen m. 8 en 10 biggen 10 dagen, le worp. A. Janssen, O verbroek. TE KOOP lichte dorskast met z.g.a.n. binder, electr. gierpomp, 2 bietensnijders, paardentuig, ploeg, veldeggen, bascule met gewicht M. Poels, Merselo M 55 TE KOOP goed onderhouden fornuis Kempweg 11. 2 inmaakpotten van 25 liter, wringer met bok, alles in goede st. Merseloseweg 2. TE KÓÓP toom biggen P. Linssen, Burskeshof Oostrum TE KOOP 12 zware biggen J. Lenssen, Brukske. Te koop toom biggen Willems, Nachtegaal. TE KQOP pluk- en valappelen f 3.- en f 2.- per kist. A. W. Hermans, Leunseweg 5 Gebr. Hoedemakers, Langstraat Te koop 25000 kg eetaardappelen Bintje en Record H. Verstegen, G 37 Castenray Te koop 5 drachtige vaarzen tb- en ab-vrij bedrijf. M. Geurts, Smakt. Te koop partij biggen Loenen-Verschuuren, Leunen K 44 Te koop toom biggen J. Droesen, Heide. TE KOOP mooie kamerkachel Etna Mgr. Nolensstraat 3. Te koop JvR zeug 15 w. dracht, partij biggen M. Jenniskens, Steeg K 70 TE KOOP 6 zware biggen J. Rongen, Heide. Te koop toom biggen J. Buijssen, Leunen K 69. TE KOOP toom biggen A. vd Munckhof, Merseloseweg TE RUIL aangeboden duplex bovenwoning ln Venray, 2 slaapk., huurpr. 7,40, tegen grotere woning in Venray. Brieven onder nr. 199 bureau v. dit blad. Te koop 2 tomen biggen G. Jenniskens, Wieënweg 5. Gloedniet Leeuwstraat 6 poëzie poëzie Hofstraat 10 een mooie en leu zijn even Beis verzorgde Maak keu toll Patersstraat 25 'n zuiver ratm de aangewezei zonden, zieken prijs pei IV. I Henseniusstra Landbouw* voor he van aar in 2 (geen bescl OIRLO T stijlvol en g: en toch popi Saskia, Blos feestelijk lal voor 12 per; Bijpassend t sei Koffieserv 'n uniek lag populair ser Barenther ff Tafelservies Koffieserv Elegance, He 'n zeer modi met 'n rustif takdecor Eetservies 4.' Onze colle serviezen is Het mode in alli Al deze serv deel los Heeft U 't i J.Coenen-Hou Hc TE KOOP vet schot, toom biggen en zeug met biggen H.Nabben, E 54 Oirlo. TE KOOP toom biggen L. iWeijs, D 52 Oostrum. (elke 4e dondc A.s. Donderc van 1.30—6.30 Janssen, Statio voor pedicure steunzolen, elas Pijnloze Opgegeven P aan huis worde volgorde afgew Medisch ge* VENLO

Peel en Maas | 1958 | | pagina 110