Het Wa Afzet fruit K.A.V. ioschrgveo v. rundvee Slagerq J. COEADERS K.A.B. Taie plas MISSIE voor Parochie en Rectoraat Bekendmaking. Inentingen tegen diphterie, kinkhoest en tetanus. Mia's Panl nit Venray candidaat voor „preferent" Opening nieuw Boerenbonds- gebonw te Oirlo. Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIëN Veeverzekering „Eensgezindheid" kippon aan of tegen de leg garageboxen net dagmeisje kantoormeisje Huizeti 7t~ Qfei Wintesri GE SU Boere Oosti In de kwndi VERH J. BUYSSEf, Si Werkla Dry Cl< EBBEI Het Wai Van 13 tot en met 21 december zal In de Parochie en het Recto raat missie gegeven worden. In verband daarmee verzoeken wij alle besturen van verenigingen om met deze data rekening te houden bij het opstellen van hun win ter programma, en geen vergaderingen uit te schrijven. Probeert eveneens lessen en cur sussen enz. niet in deze week te plaatsen, zodat iedereen in de gelegenheid is om de missie mee te maken. Deken A. LOONEN Rector W. SMITZ Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat: a. de gewone vergaderingen van hun college zullen worden ge houden op woensdag, des na middags om 3 uur; b. by het indienen van verzoek schriften enz. er rekening mee moet worden gehouden.dat die uiterlijk 's maandags vóór 12 uur ten gemeentehuize moeten zijn ingediend, wil men bereiken dat deze in de eerstvolgende vergadering in behandeling kunnen komen; c. bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis, de burgemeester zal wordenvervangen door wet houder Th. G. Wintels; d. het spreekuur door de burge meester wordt gehouden op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag des voormiddags van 10—12 uur, behoudens verhin dering wegens vergaderingen, besprekingen e.d.; e. de wethouder van sociale zaken, de heer J. H. van Boven, uit sluitend ten gemeentehuize te spreken is over woonruimteaan gelegenheden des dinsdagvoor- middags van half tien tot half een en des vrijdagsnamiddags van half drie tot half zes. Venray, 8 september 1958. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat gelegenheid bestaat tot kosteloos inenten tegen diphterie, kinkhoest en tetanus. In Venray-kom dinsdag 16 sept. om 2 uur nm. in 't Groene ICruis- gebouw aan de Merselose weg. In de kerkdorpen Ysselsteyn, Veulen» Heide en Merselo op woensdag 24 sept. om 2 uur in de school Ysselsteyn, om 2.30 in de school Veulen, om 3 uur in de school Heide, om 3.30 in de school Merselo. In de kerkdorpen Leunen, Cas- tenray, Oirlo en Oostrum op dinsdag 30 september a.s. om 2 uur meisjesschool te Leunen om 2.30 in de school te Castenray om 3 uur meisjesschool te Oirlo om 3.30 in de school te Oostrum. Wij vertrouwen erop, dat alle ouders, wier kinderen nog niet volledig tegen deze gevaarlijke kinderziekte zijn geënt, van de ge boden gelegenheid gebruik maken. De kinderen moeten tenminste 3 maanden oud zijn en gezond. Kinderen die reeds enkele jaren geleden een inenting hebben ge had, kunnen op genoemde dagen één inenting ontvangen. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn en de inentings- kaart mede te brengen. De tweede en derde Inenting zullen nog nader bekend worden gemaakt. Venray, 10 september 1958. Rode Kruis-boot Enkele Venrayse zieken is deze week een boottocht aangeboden van Roermond naar Rotterdam en retour. Het Rode Kruis heeft daarmede enkele reeds lang bedlegerigen een ongekend fraaie vacantieweek aan geboden, tezamen met 71 andere zieken, die op deze ziekentocht, als gewoonlijk ook nu grote belang stelling trok. Ernstige aanrijding De heer J. v.d. Winkel te Smakt, die met zijn zoons en een neef, W. van Dijck uit Venray, dinsdag een bezoek had gebracht aan de grote paardenfokdag in Den Bosch, werd op een kruispunt in de Her togstad aangereden. De wagen van v.d. Winkel vloog hierbij over de kop. Van de Winkel en zijn neef wer den zwaar gewond naar het zieken huis vervoerd. Van de W. die de wagen bestuurde, liep een zware hersenschudding op en van D. had een sleutelbeen gebroken. Van Dijck is woensdag naar de ouderlijke woning aan de Boshuizen overgebracht. Van de Winkel moest nog in het ziekenhuis te Den Bosch verblijven. PATRONAAT Nadat door de verhuizing het patronaat enige weken stilgelegen heeft, komt het begin toch weer in het zicht. De bedoeling was om nu zondag te starten, maar dat is ons onmo gelijk gebleken, zodat wij alle leden er op wijzen, dat er nog geen pa tronaat is voor de volgende week. Zie de volgende week de aankon digingen in dit blad. Tevens be staat er dan gelegenheid tot opga ve van nieuwe leden. Ook dit wordt nog precies aangekondigd. Plechtige professie Heden zaterdag zullen in de kapel van de Ongeschoeide Carmelieten te Smakt de fraters van het kloos ter de plechtige gelofte afleggen. Enkele uitslagen v.d. nationale paardenshow in Den Bosch Merriën van 3 jaar, grote maat: 4b Trees, Albert Martens, Yssel steyn. Merriën van 4 en 5 jaar, middel maat: 3d Irma van Veldzicht, W. v. Dijck, Oostrum. Merriën van 3 jaar> middelmaat 2c Honda van Deckershof, H. van Vegchel, Merselo; 3h Irma van Maaswaard, J. vd. Winkel, Smakt. Merriën van 2 jaar, middelmaat: 2g Nicorianne van Smakt, J. v.d. Winkel, Smakt; 4g Elly van Mo- lenzicht, J. Derickx, Heide; 4iNe'ly van de Moosdijk, A. Wiljems, Ys selsteyn. Merriën van 6 en 7 jaar, kleine maat: 2d Rozette van Smetenhof, J. Janssen, Veltum. Merriën van 4 en 5 jaar, kleine maat: 4c Charlotte van de Heihof, J. Droesen, Heide. Hengsten 3 jaar. middelmaat: 3a Albion van Zandshof, E. Kallen, Wittem, A. Poels en L. van Osch, Venray. Merriën van 8 jaar en ouder, grote maat: 2d Hermien van Nico- lien, J. vd. Winkel, Smakt. Merriën van 2 jaar, kl. maat: 2e Costaulien van Elza, J. Litjens, Geijsteren. Merriën 4 jaar en ouder met zui gende veulens, kleine maat: 2e Wil lenden van Genegenterhof J. H. Rutten, Wanssum. De zes-jarige Successeur, zoon van de oud-landskampioenen Nico van het Zwarte Water- en Gerrie (stallen „de Dobbelaere") werd kampioen 1958. Costaud van Soes terhof, een zoon, van Costaud de Marche, en Riek van S oesterhof (gefokt door Chris Gielen uit Broek huizen), thans in Brabant, werd reservekampioen 1958. Kampioene werd de twaalfjarige Mina van Veerhoek, eigenaar ge broeders van Velde te Moerkapelle, terwijl de vierjarige Hersa van Cer tain, eigenaar gebroeders Haver- beeke uit Biervliet, reserve-kam pioene werd. Voor de fanfare Heden zaterdag zuilen te Leunen huis aan huls oude metalen enz. worden opgehaald, waarvan de opbrengst bestemd is voor de fan fare St. Catharina. Een honderdtal welvarend glan zende afstammelingen wan de rood bonte Mia's Paul heeft zich maan dagmiddag te Leunen van hnn beste kant laten zien aan een hoge commissie van het Nederlandse Rundvee Stamboek, om hun aller vader aan het zeldzame predicaat .preferent" te helpen. Mia's Paul is een negen jaar oude stier uit de stallen van het K.I.-centrum van Venrav, oud kampioen van Limburg voor het roodbonte MRY-veeslag en, na een voorafgaand onderzoek omtrent het aantal afstammelingen en hun produktievererving (melkgift en vetgehalte), blijkbaar kanshebber voor dit uitzonderlijke predicaat, dat door het Rundveestamboek is voorbehouden aan de allerbeste fokstieren uit de Nederlandse vee stapel. Voor het roodbont kent ons land slechts enkele preferente slieren. In Limburg is het vijf jaar geleden, sedert een vaderdier preferent werd verklaard. Dat was ir. 1953, toen Jan van de Fokvereniging te Schimmert deze eer te beurt viel. Voorwaarde voor het verkrijgen van het predicaat is, dat de stier in zijn nakomelingen duidelijk blijk geeft te hebben bijgedragen tot verbetering in de melkproduktie èn in het exterieur. In het geval van Mia's Paul was het maandag middag in Leunen het ogenblik, waarop het exterieur van de samen gebrachte keuze uit zijn afstam melingen vakkundig en nauwgezet werd bekeken. Daarvoor was de voorzitter van het N.R.S., prof. ir. W. de Jong, naar het zuiden gekomen, tesamen met de hoofdinspecteur Ir. Aider- kamp en ir. De Boer van het N.R.S., terwijl uit het eigen gewest de inspecteur P. Lemmens, het be stuurslid van het N.R S., de heer G. Derks, en de Ryksveeteeltcon- sulent ir. Galema deelnamen aan deze keuring, die grote belang stelling ondervond. Wat de uitslag van deze keuring zal zijn, zal eerst bekend worden, het rapport door het N.R.S. over de bevindingen van de com missie wordt bekend gemaakt. Maar het is wel zeker, dat de afstam melingen van de grote Paul hun exterieur maandagmiddag van de beste kant hebben laten kijken en in ieder geval een voortreffelijke indruk achterlieten van wat in deze streek met een ernstig doorgevoerde veeverbetering is tot stand ge bracht. Bedevaart naar St. Joseph te Smakt Onder leiding van het bestuur van de Derde orde van de Carmel afdeling Geleen wordt op zondag 21 september een bedevaart ge organiseerd naar St. Joseph te Smakt. Men heeft in Oirlo, terecht een feestdag gemaakt van de opening van het nieuwe, geheel moderne, boerenbondsgebouw. Terecht, want dit nieuwe gebouw is niet alleen een fraaie aanwinst voor Oirlo zelf maar is feitelijk een symbool van de vooruitgang en de daadkracht der Oirlose landbouwers, die met dit gebouw getuigenis af leggen van de groei en bloei van de landbouw in dit kerkdorp. Klein begonnen heeft men, zoals Voorzitter van der Sterren later in zijn feestrede kon zeggen, met veel begin-moeilijkheden te kampen ge had. Zo ineens op eigen benen te staan en niet meer met Castenray samen te' doen, had voordelen maar bracht moeilijkheden met zich. Die moeilijkheden zijn overwon nen en een gestadige groei maakte verschillende uitbreidingen nood zakelijk, tot tenslotte deze nieuw bouw tot stand moest komen, die de service aan de boeren alleen maar vergroten kan en de afwik keling der zaken vergemakkelijken, Van deze moeilijkheden en de krachtige groei getuigde ook oud- deputé Peters, een der eregasten van deze dag, die nog eens wees op het grote belang van samenwer king In de coöperaties. Voordat echter deze lofredes uit gesproken konden worden had pas toor Vervoort, in een korteplechtig- heid het nieuwe gebouw met zijn opslagruimten, kantoren en meng- afdelingen ineezegend en de Oirlose boeren hartelijk gelukgewenst met deze uitbreiding en nieuwbouw. Van de mogelijkheid om het ge heel te bezichtigen werd druk ge bruik gemaakt en zo kon men de moderne kantoorruimte bewonderen de prachtige menginstallaties, die goed zijn voor twee ton ieder en waarvan alleen de machines reeds een uitgebreid geheel vormen en lenslotte de laad- en opslagruimten, die zo economisch mogelijk zijn gehouden. Men kon merken, dat de Oirlose boeren best tevreden waren over wat hier is gebouwd en het bestuur had dan ook menig gelukwens in ontvangst te nemen. Aan een gezamenlijke koffietafel gaf voorzitter v.d. Sterren dan een gedegen overzicht van het wel en wee van de Oirlose bond, woorden, die werden onderstreept door de heer Peters, die ook zijn geluk wensen aanbood bij deze mijlpaal in de geschiedenis van Oirlo. In een gezellig samenzijn, bij ca baret en zang werd dan deze dag besloten, die in de annalen van de Oirlose LLTB ongetwijfeld dik on derstreept zal worden opgetekend. Handboogsport De handboogschutterijen te Oirlo en Castenray hielden de eindstrijd om een wisselbeker. Castenray werd winnaar. Aanbesteding Te Horst werd aanbesteed het bouwen van een gymnastieklokaal. Laagste insehrijfster was fa. Fr. Poels en Zn. aldaar voor f 102.940. Vrijwillige ruilverkaveling Te Wanssum is eei) voorlopige commissie gevormd, die de voor bereiding van een ruilverkaveling op vrfjwiili.ee basis tot 'n opper vlakte van 600 hectare op zich heeft genomen. De betrokken gronden liggen onder Wanssum en Geijsteren. Aan de Nederlandse Heide Maatschappij is gevraagd een plan te helpen voor bereiden. Dit project zal vermoe delijk de grootste ruilverkaveling worden, die ooit langs vrijwillige weg in Nederland tot stand is ge komen. j Goed wildjaar Het aantal wilde konijnen in Nrd.- Limburg is dit jaar aanmerkelijk groter dan in vorige jaren. Daar uit blijkt, dat de langoren de ge volgen van de gevreesde ziekte, die enige jaren geleden vanuit Frank rijk opdrong, geheel te boven zijn. Men constateert zelfs, dat de oogst van de konijnen thans groter is dan vóór de epidemie. Met de hazen is er zeker geen vooruitgang ten opzichte van andere jaren te boeken. Boerderij afgebrand Vermoedelijk door kortsluiting brak donderdagmiddag brand uit in een boerderij van de familie H. Lenders op de Schafelt te Baarlo. Woonhuis, stalling en schuur brand den tot de grond toe af. Het groot ste gedeelte van de inventaris ging verloren. Enkele varkens konden worden gered. De schade, die in de tienduizenden loopt, wordt door de verzekering gedekt. Het gezin met drie kinderen werd bij familie ondergebracht. Limburg spaarde minder In 1957 In Limburg werd het vorig jaar 43,4 miljoen gulden ingelegd bij de Rijkspostspaarbank tegen 49,6 in 1956, terwijl er 46 miljoen werd op genomen tegen slechts 39,9 in 1956. Daarmee wijkt onze provincie niet af van de landelijke tendens. In Wijchen 250 mensen ziek In Wijchen zijn op het ogenblik ongeveer 250 mensen het slacht offer geworden van een paratyfus- epidemie, welke vermoedelijk het gevolg is van een vleesvergiftiging. Gelukkig is de ziekte echter niet zeer kwaad van aard en heeft zij geen ongunstig verloop. Ook in Nijmegen zijn enkele gevallen ge constateerd. Afzet van slachtpluimvee is niet bevredigend Op een vergadering van de pluimveehoudersvakbond van de KNBTB tn 's Hertogenbosch, die hoofdzakelijk gewijd was aan de economische positie van de Neder landse pluimveeteelt ten opzichte van de internationale markt en de perspectieven voor de toekomst, heeft voorzitter Dings uit Roermond gezegd, het te betreuren, dat ae verkoop van slachtpluimvee in Ne derland aan de 600 aanwezige poe liers is toegestaan, terwijl b.v. de verkoop van diepvriesvis ook bij kruideniers mag geschieden. De heer Dings meende hierin de reden te moeten zoeken van de on bevredigende afzet van het slacht pluimvee. De heer Dings noemde het mid delgrote gemengde gezinsbedrijf het meest geschikt voor de pluim veeteelt. De grote kippenfarm wees hij als voor Nederland ongeschikt van de hand. fc)p deze vergadering is de heer C. Simons uit Hel voir t gekozen tot opvolger van de heer Simons. De directeur van de Roermondse eiermijn, de heer J. Breukers jr., zei in een overzicht van de wereld handel in eieren, dat Nederland on betwist aan de top staat met een export van 2,69 miljard eieren in 1957, doch het zal alles in het werk moeten stellen om die gunstige positie te kunnen behouden. Ir. van Agtmaal van het Depar tement van Landbouw, die het agra risch klimaat van verschillende exporterende landen in Europa be handelde, betoogde, dat in Neder land dit klimaat dank zij een krachtig ontwikkeld landbouwonder wijs en sterke organisaties gunstig te noemen is. Toch zei hij met klem, dat alle zorg aan de kwaliteit van de Ne derlandse eieren besteed dient te worden, om met name straks op de Euromarkt onze concurrentiepositie te kunnen handhaven. Door het bestuur der C.V.V. te Venlo, zijn de richtlijnen vastgesteld, die gelden bij de afzet van fruit. 1. Verpachten van fruit (Ver kopen op stam). Dit is niet toe gestaan. Alleen in zeer bijzondere gevallen welke ieder apart beoor deeld zullen worden, zal ter beoor deling van Bestuur en/of Directie zo nodig toestemming gegeven wor den. Reden voor deze gang van zaken is, dat de C.V.V. van mening is, dat een teler, die zijn fruit, zon der dat bijzondere omstandigheden meesprak, verpacht, daardoor te kennen geeft de veiling voor zijn bedrijf niet nodig te oordelen. Administratief veilen van fruit. (Verkoop per kg). Dit is al leen toegestaan voor hard fruit en wel omreden de C.V.V service t.o.v. de hardfruittelers nog niet voldoen de is uitgebouwd. De telers zijn verplicht om bij administratieve verkoop een verkoopcontract (in viervoud) op te maken, hetwelk door verkoper, koper en door de veiling moet worden getekend. Dit dient tijdig en zeker voordat er fruit wordt afgeleverd te worden gedaan. 3. Normale aanvoer en verkoop via de klok. Dit is de beste manier van afzet. Hoe meer fruit er uit ons rayon op deze wijze zal wor den afgezet hoe beter de prijswaar- borg aan de Venlose veiling zal a gorden. De directie hoopt dan ook, dat de telers hun fruit op deze manier zullen afzetten. Afleveringen van administratief verkocht fruit dienen vooruit aan de C.V.V. te worden gemeld (aan de heer Casper Vercoulen op de afdeling fruit), zodat wij de ge legenheid hebben de afleveringen te controleren. Bij de aflevering van admistra- tief geveild fruit dient door de teler een veilingbrief te worden opge maakt, waarop omtrent het af te leveren produkt moet worden ver meld: variëteit, aantal kg, even tueel kwaliteit en de kg-prijs. Verder dient de koper deze vei lingbrief dan af te tekenen voor ontvangst. De hier bedoelde veiling- brief dient (eventueel via de af deling te worden ingeleverd op de afdeling fruit der C.V.V. (bij Casper Vercoulen). De betaling van administratief geveild fruit dient plaats te hebben aan de C.V.V. De telers, die administratief ver kopen dienen er wel rekening mede fe houden, dat de C.V.V. in deze geen betalingsrisico aanvaardt. Dit zal wel gedaan worden indien de (fi.V.V. voor de verkoop is inge schakeld, de teler zorg draagt, dat alle door de C.V.V. gegeven voor schriften worden nagekomen en de C.V.V. schriftelijk aan de teler heeft verklaard het betalingsrisico op zich te zullen nemen. Voor nadere inlichtingen hier omtrent en voor aanmeldingen van administratieve verkoop van hard fruit kan men terecht bij de direc tie der C.V.V. en bij de heer Cas per Vercoulen, die momenteel bij de afdeling fruit de leiding heeft. Voor zacht fruit zal derhalve geen administratieve verkoop wor den toegestaan en dit omreden de C.V.V. op het standpunt staat, dat het algemeen telersbelang hierbij het beste wordt gewaarborgd, in dien het zachte fruit zoveel mo gelijk geblokt via de klok wordt verkocht. RECTORAAT VEULEN 16e Zondag na Pinksteren: feest .d. Kruisverheffing, 7 u.H. Comm., ,30 lm voor oveil. fam. Burgers ferheijen, 10 u. hoogmis, 2 30 lof. A.s. zondag onder beide H. Mis sen is de 2e coll. voor de vertrek kende missionaris Houwen uit Neer. Bedoelde missionais zal ook onder beide H. Missen preken. Maandag: feest van O.L.Vr. van Zeven Smarten, 7.30 lm v. Petro- Aella Asselbergs. Dinsdag: 7.30 lm a.i.s.d. Woensdag: 7.3J3 lm v. vr. Heidens. Donderdag: 7.30 hoogmis totbijz. ntentie. Vrijdag: 7.30 lm voor Jac. Ver- bugt en overl. kinderen. Zaterdag: 7.30 lm a.i.s.d., biech ten van 6—7 u., 8 u. lof t.e.v. Maria. Kerkpoetsen: Jetje Burgers en Joke Willems. Accolieten: Jan en Hub. van Gassel. van 5 t/m 11 sept. 1958 GEBOREN: Versteegh, Alphonsus, Pr. Bern- hardstraat 47 Geerets Martinus, Klein Oirlo F 25 vd. Bekerom Wilhelmina, Arkstr. 4 Janssen Johannes, Smakterweg 14 Peeters Antonius, te Meerlo Claessens Cornelis, Kruisstraat 12 Steeghs Rosa, Klein Oirlo F 40a van den Munckhof Gerardus, Merseloseweg M lf Gooren Andreas, Langeweg 72 Buijssen Maria, Leunen K 69 Buijssen Peter, Leunen K 69 Cremers Maria, Castenray G 3 van Bergen Gertruda, Heide L 35c OVERLEDEN: Hendrickx, Gerarda Th.A., 48 jr te Wanssum Nicolaes, Joannes, 71 jr, Maas tricht de Lang Evertsen, Louisa, 73 jr, Vierlingsbeek ONDERTROUWD: Jacobs, Martinus, 55 jr, uitvoer der wegenbouw, Merseloseweg M lc en Janssen, Clara, 44 jr, Hoender- straat 51 Wismans, Antonius, 30 jr, land bouwer, Merselo M 46 en Geurts, Wilhelmina, 26 jr, Smakt B 14 Koch, Joseph, 36 jr, chemicus, Maastricht Tongerseplein 10 en van den Boom, Huberta, 24 jr, Stationsweg 25 S winkels, Pieter, 26 jr, pluimvee fokker, Oirlo E 20 en Voermans, Theodora, 25 jr, Oirlo F 4. partij zware biggen H. Vermeulen, Heide L 63. Te koop toom zware biggen H. Peters, Timmermannsweg 5, Ysselsteyn. Volksconcert Het volksconcert van de Harmonie Euterpe zal gegeven worden op heden zaterdagavond 8 uur op de Markt en niet zondag zoals oor spronkelijk was vastgesteld. Op 20 september hopen Jos. Renkens en Anna Vollebarg hun 25jarige echtvereniging te her denken. Ter hunner intentie zal op die dag om 9 uur een H. Mis wor den opgedragen in de parochiekerk te Oostrum. Oostrum, Boshuizen. Jan Haegens en Gerarda Haegens-van Lin danken, mede namens hun kinde ren, voor de belangstelling bij hun 25jarig huwelijk ondervonden. Oostrum, september 1958 Stationsweg 68. Hiermede betuig ik mijn dank aan alle kiezers die in de loop der jaren hun stem op mij Uitbrachten. Tevens dank aan allen die be langstelling toonden bij mijn ko ninklijke onderscheiding. H. B. Odenhoven Donderdag 18 sept. om half 8 vergadering in de Burggraaf. Spreker Kap. van Leipsig. Trouwe opkomst verwacht Het Bestuur Premiebetaling zondag 14 september na de Hoog mis aan 't Veulen in de zaal van Gassel. Premie bedraagt 1 voor pin ken de helft. Het Bestuur TE KOOP 6 biggen Hulshof, Paardekopweg 6, Veulen TE KOOP appelen voor de inmaak, bosfasanten, siereenden en tortelduiven Drabbels, Heide. Te koop gevraagd Vos' Zaden, Mierloseweg 36, Helmond, Tel. 04920—2384. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 Te koop koe met 25 kg melk tb- en ab-vrij G. Geelen, Veulen. TE KOOP toom biggen G. Hendrikx, M 6a Merselo. TE KOOP 2 bijna voldr. zeugen 2e wrp J. Arts, Merselo, Zwartwater. partij zware biggen P. Nabben, E 77 Oirlo-Zandhoek To koop bruidsjapon m. 40-42 m. sluier nieuw theeservies Adres bureau dezer. TE KOOP 2 tomen zware biggen Chr. Houwen, Oirlo E 76. TE K O? partij biggen J. Arts, Schoor Castenray. TE KOOP compleet drumstel en Kaptein Mobylette H. Willems, Servatiusweg 21. TE RUIL aangeboden woning in Venray (3 slaapkamers) huur f 9.75, tegen soortgelijke woning in Venray. Hogere huur geen bezwaar. Brieven onder nr. 129 bureau dit blad. TE KOOP drag, varken 14 w. dr. Gez. Swinkels, Schelde. Te huur in centrum van Venray. Inl. Volleberg, Henseniusstraat 20 Telefoon 362. Nog gelegenheid tot het A. Bovee, Veulen, Tel. 685. TE KOOP partij biggen G. van Dijck, Moostdijk 13 Ysselsteyn. TE KOOP plukappelen W. Claes, Heide. Te koop partij zware biggen P.L van Lipzig, Venrays Broek Te koop slachthanen Rambags-Smits, G 18 Castenray. Te koop beste dr. vaars aan telling P. Teunissen, O verbreek IC 113 Biedt zich aan meisje van 15 jaar voor hele of halve dagen of d. en als hulp in de huishouding. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan net R.K. meisje 18 jaar voor d. en n. Te bevr. Merseloseweg nw. 19. Biedt zich aan per 1 october dagmeisje 14 jaar voor licht huishoudelijk werk. Castenray G 34b. GEVRAAGD in Venray of omgeving door pas getrouwd echtpaar kamers of woning Brieven onder nr. 139 bureau van dit blad. GEVRAAGD voor afd. Boekhouding, in bezit van Mulodiploma, leeftijd pl.m. 17 jaar MUVERO Ketelfabriek Oostrum Voor prima ondergoed met spoed naar „Het Witte Huis" Herenhemden korte mouw 2.95 Lange herenpantalons 3.25 J. DE BRUYN-DELSING Langstraat 13 Tel. 302 Te koop Plukappelen. G. Rutten, Beekweg. Verkrijgbaar vanaf 2.30 u. Onze reclame Droogworst 100 gr. 45, 250 gr. 110 Tongworst 100 gr. 24, 250 gr. 60 Leverworst 500 gram 65 Vrijdag en zaterdag Braadworst 500 gram 140 Mr. MA*. No|tj zal op maajflg nam. 5 uur.te Maashesewej l verzoeke vaije senCox, in het qdib Twee huis® i meenschappii;k Maashesewe{' n( ray, kad. Setle 5.10 aren, te«>il in massa. Beide huis» 3 gas en electi, nc waterleiding i Aanvaardde ir bij de .betaling, d< vóór of uiteiljjk c Inlichting® jtei Notaris vooi^er op dinsday 16 's avonds on 9 u tige avondnrts in Petrus Banc®. Iedere K.A.man verzocht aawézij pakhuis sn MAANDAG de gt DINSDAG «W< middag. In de kirmi: geen stro ontv Te koop toon I A. Stiphout,Bó cocos korpi trap- ei g matten al bcorl bala vltpi fa. Th. Pou Hofstraat 10 laat de kou u Mevrcuw, go voor een pi allé „HET ywr Langstraat 13 J. DE BRUYI* Ook het ac prima flanel van mc gelegenhei Ook grijze hoed Kleermakerij Rupax Lieslaó Rijlaa Solex k Kleulerl. ARIAENS-I Grotesti (beter dan Dinsdags vfitr 1 VrUcags MeSrtsti Prichtso effen en in a Hofstra; Julianaslngd 2

Peel en Maas | 1958 | | pagina 104