Sociale planning SPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN RUSPE«T KWABT AAL "tlAOb'1ITENVESKAÏ f 1.60 De Ballonzuil CarsDS achttienjarigen R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek De Politierechter oordeelt... Overpeinzingen Afscheid missionarissen Zondagsdienst huisartsen Houdi zondag 12 oct. vrij Zaterdag 13 september 1958 No 37 NEGEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG m PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAl DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Het is tegenwoordig wel eens moeilijk om nu precies te weten waar men aan toe is. Zo werd Venray plotseling door de Regering tot een industrieel te stimuleren kern benoemd en dat betekende, dat men steun kreeg van regerings zijde voor het aantrekken van in dustrie. Dat betekende op zijn beurt dat men met rijkssubsidie behoor lijke industrieterreinen aan kon leggen en dat rijkssteun gegeven werd bij de bouw van fabrieken. Hiervan heeft Venray enigermate kunnen profiteren, tot de beste dingsbeperking kwam, die ook aan deze subsidieregeling een eind maakte. Jammer genoeg, want al moge het de schijn hebben, dat we in Venray op het terrein van de in dustrialisatie wel het een en ander gepresteerd hebben, de voorbije „crisis-maanden" hebben wel be wezen dat het getal werklozen bij een ongunstige conjunctuur ver boven het landelijk gemiddelde stijgt. Zo is het geen wonder, dat Venray nu weer reikhalzend uitziet naar een nieuwe benoeming tot te stimuleren kern, waardoor het de vroegere gunstige steun wederom zal terugkrijgen en inderdaad weer pogingen in het werk kan stellen bestaande industriën te helpen bij hun uitbreiding en nieuwe aan te trekken. Nieuwe industriën die zonder deze rijkssteun nooit of te nimmer naar Venray zullen komen, We mogen slechts hopen, dat deze „herbenoeming" spoedig de onze zal zijn. Toch hebben we reeds een winst punt mogen boeken. De commissie Sociale Planning Ontwikkelings gebied Noordelijk Limburg heeft ook Venray tot haar werkterrein verklaard en dit kan gunstige aspecten bieden voor de toekomst. INDUSTRIALISATIE betekent nog iets anders dan een industrieterrein er neer Jeggen en fabrieken te bouwen. Moge men daarmede de economische vooruit gang helpen, in een bepaalde plaats of streek, even zeer zal op sociaal- cultureel terrein daar wat moeten gebeuren, wil de mens in de indus trie niet ten onder gaan. Het vraagstuk der vrije tijdsbe steding is onder meer een zeer dringende, want door zijn intrede in de industrie wordt van de huidige mens slechts een bepaalde tijd van zijn werkdag gevorderd, terwijl het overige voor zijn eigen rekening blijft. Weet hij die tijd niet productief te maken voor zich zelf of voor anderen, dan gaat hij zich vervelen en wordt daarmede een last voor zich zelf en voor anderen. Het is dan ook een zeer wijze maatregel van de regering dat zij naast de bevordering van de industrie door rijkssteun, ook steun verleend aan maatregelen op maat schappelijk, cultureel en hygiënisch terrein, die eventuele minder pret tige gevolgen van industrialisatie helpen opheffen. Mede door dit initiatief is indertijd de Commissie Sociale Planning Ontwikkelings gebied Noordelijk Limburg inge steld door Ged. Staten, die tot taak kreeg voorstellen voor genoemde maatregelen aan dit college voor te leggen. HET WERK DEZER COMMISSIE Deze Commissie bestaat intussen reeds enkele jaren en heeft in die tijd vooral aandacht besteed aan het gebied tussen Mook en Arcen. Zij heeft daar allereerst een soort inventaris opgemaakt, welke maat regelen vooral in de toekomst nodig zijn om de gewenste sociaal-culturele ontwikkeling van die streek moge lijk te maken. Daaruit is wel ge bleken dat juist het „ruimte-gebrek" in het algemeen de aandacht vroeg. Want uit deze inventarisatie bleek wel dat er vooral gebrek bestond aan gemeenschapshuizen, sport velden, gymnastiekzalen, clubhui zen, zwembaden, culturele centra, leeszalen, wijkgebouwen en sociale werkplaatsen. Aan verschillende van deze din gen is ook in Venray een groot gebrek. Aan de hand van deze inventari satie is voor wat de overkant van de Maas betreft, een soort tien jaren-plan opgezet, in onderling overleg tussen de leden van deze Commissie, om de achterstand, die op verschillend terrein heerst, in te halen. De financiering van een en ander zal dan steun ontvangen van rijk en provincie, terwijl natuurlijk ook gemeenten hun steentje bijdragen. In het algemeen liggen de cijfers der subsidie als volgt: Rijk 50 pet. Provincie 20 pet., Gemeente 20 pet. particulieren 10 pet. Dit zijn algemene cijfers, die per project wel wat kunnen veranderen en op hun beurt weer afhankelijk zijn van allerlei factoren. Voor de overkant van de Maas is reeds een zogenaamd 10-jaren- plan opgesteld, dat voorziet in de bouw van gemeenschapshuizen, badhuizen, gymnastieklokalen, bu reaux voor maatschappelijk werk, uitleenbiolioiheken, sportvelden en wat dies meer zij. De financiële uitwerking heeft men onderhanden en men verwacht nog dit jaar met de verwezenlijking van enige projecten in verschillende gemeenten te kunnen beginnen. VENRAY-HELDEN Zoals reeds gezegd, heeft deze Commissie thans ook opdracht ge kregen voor de gemeenten Venray en Helden de behoeften te peilen en dienovereenkomstig plannen in te dienen bij het provinciaal be tuur. Dit houdt dus feitelijk in, dat verschillende behoeften op het so ciaal-cultureel vlak een betere kans tot verwezenlijking en oplossing krijgen. En als vanzelf denken we dan aan de sportvelden, de gemeen schapshuizen en zwembad-aange legenheid. Al moet het ons van 't hart, dat de 20 pet. gemeentelijke subsidie een harde noot zal zijn, die een lege gemeentekas zal die nen te kraken. Maar goed, dit is een kwestie tusschen rijk en gemeente, waar voor een oplossing gezocht dient te worden. Er zal dus ook voor onze ge meente in de meest nabije tóekomst een soort „inventarisatie" gemaakt moeten worden van de noden en behoeften op dit vlak. Moeten we nog zeggen, dat men kant en klaar geweest was als het sociologisch rapport indertijd ook gemaakt was. Dit is ondanks het geld, wat eraan gespendeerd is nog steeds niet verschenen en hiermee had men, zowel de commissie, als het provinciaal bestuur reeds eer der kunnen overtuigen van de grote nood, die jop dit terrein in onze gemeente heerst. Nu zal op andere wijze de nood en de behoeften dienen te worden vastgesteld. We kennen de werkwijze dezer commissie niet. En hoewel we de Venrayse leden competent genoeg achten om de Venrayse belangen in deze commissie naar voren te brengen en te verdedigen, mogen we toch wel aandringen op een zo breed mogelijk overleg in Venray zelf, opdat, mede door het peilings- werk der commissie, ook in onze gemeente zelf tot 'n beter overzicht en inzicht zal komen van wat op sociaal-cultureel terrein tot de eerste behoeften behoort. We hebben de indruk, dat het hieraan nog wel eens wat man keert. En mogen we tenslotte deze Commissie een vruchtbaar werk toewensen in het belang van deze zijde der Maas, in het belang van onze gemeente Herinneringen van een 94-jarige Iedereen in Venray-Merselo en omgeving kent de ballonzuil en kent 't merkwaardige feit, dat tot oprichting van de ballonzuil heeft geleid: het neerkomen van de eerste luchtballon in ons land, met vluchtelingen uit 't belegerde Parijs, die naar Zuid-Frankrijk wilden, en door tegenwind in de richting van de Duitse grens werden gedreven, doch bijtijds op de heide bij 't Roozendaal onder Merselo wisten te dalen. Er zullen niet veel mensen meer zijn, die deze gebeurtenis hebben meegemaakt, een gebeurtenis, die aanvankelijk veel onrust en vrees veroorzaakte onder de eenvoudige mensen van die tijd. Toevallig vernamen we, dat er in Oploo nog een vrouw leeft, die als 7-jarig meisje, deze „angstaanjagen de" gebeurtenis heeft meegemaakt. Het is de 94-jarige wed. J. v.d. Berg ofwel, met haar meisjesnaam, Han Lemmen. Deze woonde toen ter tijd in 't Helder in Overloon, niet ver van de plaats, waar de ballon neer kwam. Zij kon ons (hoewel juist 't laatste half jaar haar geheugen sterk aan 't afnemen is) nog 't een en ander vertellen over boven genoemde gebeurtenis. Zij was toen „zeuve jaor" en ze was „beej dieën bol gewèst en d'r kwam wel 'n kar-vol touw aaf". Maar vooral ging haar zeven-en- tachtigjarige herinnering uit naar de grote angst van de bevolking, toen men die grote „bol" uit de lucht naar beneden zag komen, dieën „bol" waar „zon arige kèls uut kwame". „De minse worre alle- maol bang; ons moeder was ök bang, dat wieët ik nog wel". Juist op dit punt is haar geheu gen nog 't meest positief, waaruit de diepe indruk blijkt, die 't angst complex van toen heeft nagelaten. De wed. J. v.d. Berg-Lemmen is een lichamelijk nog krasse vrouw, die misschien nog maar de enigste in leven zijnde persoon is, die de eerste ballon in Nederland zag dalen. O goede oude tijd door deze vitale oude vrouw overbrugd naar de atoomlijd Met zeven en tachtig jaren W. F. CHRISTIAANS St. Anthonis Dinsdag 16 september begint dit jaar de cursus voor 18-jarigen. Deze cursus omvat 20 lessen, welke iedere dinsdagavond om 8 uur gegeven worden in de Mulo-school. De jongens, die hiervoor in aan merking komen hebben voor zover ons bekend is, een per soonlijke oproep ontvangen. Mochten er jongelui zijn, die geen oproep hebben gekregen, door wat voor oorzaak ook, ze zijn even goed van harte wel kom. Zo men aan de cursus niet kan deelnemen wordt men vrien delijk verzocht hiervan melding te willen maken, door de aan gehechte kaart in te leveren of door een persoonlijke boodschap. De cursus 18-jarigen, die op uitdrukkelijke wens van onze bisschop in iedere parochie ge geven moet worden, achten wij zeer voornaam en zeer leerzaam voor onze jonge mensen. Behalve een priester, die de godsdienstlessen geeft, worden ook lessen gegeven door een arts, door een huisvrouw en door een sociale werker. We hopen van harte dat allen die hiervoor in aanmerking ko men, niet, dan om zeer zwaar wichtige redenen deze cursus verzuimen. De kosten bedragen f 2.per leerling. Paterslaan 1, Venray Nieuwe aanwinsten: JEUGDBOEKEN 69 jaar: Arnoldus H., Oki en Doki zijn kok Dermine L., Vlekje, het kleine kalf Lattimore E. F., Kleine Sjang en zijn vriendje Rey H. A., Raff ie en de negen aapjes Schmidt A.M.G., Jip en Janneke 912 jaar: Caspar F., Nieuwe avonturen van het houten paardje Hu Graafland B., Lody's gr. avontuur Grashoff C., Pino Roelofsma J., Spinnetje Schreuder J.A., Het boek v. Thijs en Ciaartje 12—14 jaar: Blyton E., Pitty naar kostschool Bruinhof B., De jacht op het gestolen document Franklin B., Panatsche Goudge E., Het witte paardje Groothedde J., Panagos de duivelsvisser 14—16 jaar: Andreé F.B., Fietje Frantzen Schultz J.W., Rode Kraai, de jonge Zwartvoet-indiaan Tetzner L., Was Paul schuldig Thieme J., Opstand in Rajputana Wheeler, Billy Bradley als detective ONTWIKKELING S BOEKEN Beke C., Hugo de koppige Sakser Harteveld H., Jeanne d'Arc Hesper-Sint M., Nog eventjes Klaas Vaak Hooftman H., Moderne verkeersvliegtuigen Laere C. van, Spelend vormen Rutley C. B., Dierenverhalen uit de wildernis De laatste zitting van de politie rechter toont aan, dat in 't Noord- Limburgse land merkwaardige en eigenaardige mensen wonen. Zo was er een jongeman, die pas 6 weken voorwaardelijk tegen zich had horen eisen, omdat hij niet met zijn vingers van ander mans auto's af kon blijven. Hij was namelijk aan het toeren geslagen met een onbeheerd staande wagen, en werd daarbij gegrepen. De jongeman komt thuis en krijgt dan herrie met zijn ouders, hij trekt er tussen uit en zwerft met f 15 op zak al liftende langs s'Heren wegen, tot Oostenrijk toe. Maakt natuurlijk flink reclame voor Hol lands naam, maar keert uiteindelijk weer naar Nederland terug. In Arcen treft hem het noodlot, want daar staat me naast de weg een luxe wagen met sleutel en al. De verleiding wordt hem ook nu weer te sterk en de jongeman kruipt achter het stuur. Maar dan komt hij bij de duivel te biechten. Het is namelijk de wagen van de groepscommandant der Rijkspolitie en het duurt niet lang of wagen en bestuurder zijn terug. Nu werd het 8 weken, waar van 6 voorw. met een proeftijd van 3 jaren. Maar de andere 6 weken liggen ook al te wachten. Bij een aannemer verdween een stel stalen steiger en later bleken die in het bezit te zijn van een arbeider, die wel eens gevraagd had om dergelijk stalen steiger te mogen kopen, maar waarmede feitelijk nooit geen definitieve afspraak gemaakt was. De kwestie ging er nu om, of deze arbeider door middel van een bon, het mee genomen ijzer had verantwoord of niet. Neen zei de bedrijfsleider; ja, zei de arbeider. Men kwam er niet uit, omdat bij vroegere aankopen dezelfde weg bewandeld was en er nooit niets gezegd werd. Het werd dan wegens gebrek aan bewijs ook vrijspraak. Dat men in Gennep niet zonder meer een juffrouw met een bood schappentas van de fiets mag slaan, werd ook duidelijk gemaakt met een boete van f 25. We hebben indertijd het verhaal verteld van de inwoningsgeschiede- nis, die uitliep op een steekpartij. Het uiteindelijke resultaat speelde zich af voor de groene tafel. V. uit Venray werd beschuldigd zijn onderhuurder B. met een mes ge stoken te hebben. De trieste ge schiedenis werd duidelijk uit de doeken gedaan. V. had de stop uit het electrisch licht gedraaid, B. had hem er weer ingedraaid en men was aan het vechten geslagen, waar dan uiteindelijk V. zijn onder huurder B. met een mes bewerkt had, zelfs zo, dat hij er 6 weken goed mee was. Het werden twee weken gevangenisstraf. In Geijsteren wilde men de goede oude gewoonte weer invoeren met bierglazen te slaan, maar daar heeft de Officier wat tegen. Als eerste waarschuwing werden het f 40.en 2 weken voorwaardelijk. Bierglazen zijn om te drinken, niet om mee te slaan of te gooien. De Horstenaar, die ontkende ^dronken geweest te zijn, toen hij "zijn brommertje bereed, moest nu dezelfde verklaring afleggen, waar de verbalisant bij was. Maar die laatste kon bewijzen dat hij zelfs stomdronken was en toen mocht onze Horstenaar blij zijn er ditmaal met f 40.af te komen. Trouwens dat beste bier heeft heel wat op zijn geweten. In Tienray beviel het H. niet dat het klokje van gehoorzaamheid geslagen had. Daarom mepte hij maar een steen door de café-ruit, hetgeen hem een nieuwe ruit en f 20.boete koste. In Well wist een dronkelap niets beter te doen dan de politie wat te sarren en te treiteren, tot de politie dat moe werd en bonnetjes uit ging delen. De boete werd f 75. Dan was er nog de veehandelaar, die In Horst enkele borreltjes ge nuttigd had, toen in zijn auto kroop en even later een eerzame juffer de stuipen op het lijf joeg door haar woning binnen te komen zwal ken, hetgeen met veel gegil en ge stommel gepaard ging, tot de juf frouw een bezem pakte en met dit huisvrouwelijke wapen de dronken veehandelaar uit haar home ver dreef. Hierop kwam de politie in touw en was hij de sigaar. Onze vee handelaar wou vertellen, dat alles bij elkaar zo erg niet was, maar toen stond de Officier op en ver telde hoe erg het wel was. Hoe alleen al in het Roermondse arrondissement 7 mensen het af gelopen jaar zijn doodgereden door dronken automobilisten, die rustig achter hun stuur kruipen met hun benevelde kop en dan aan het toeren slaan. Het is wel erg als een huis moeder in Weert voor haar leven lang niet meer lopen kan, omdat ze door een dronken chauffeur over hoop gereden is en het is wel erg als in Venlo een gezin met 7 kin deren hun vader zijn kwijtgeraakt door een dronken autobestuurder. Als men een revolver afschiet in de menigte is men een moordenaar, maar een dronken chauffeur vindt zijn gedrag feitelijk de moeite niet waard. Maar hij doet precies het zelfde als hij met zijn benevelde hersens duizenden kilo's staal in beweging zet en op de menigte los gaat. Het werden 2 weken en lj aar rijbewijs kwijt. duren is met allerlei redenen hier al verschillende malen aangetoond, maar het schijnt, dat er eerst nog meer slachtoffers moeten vallen, voordat deze kwestie definitief ge regeld zal worden. Tot schade en schande van de gehele gemeente. Speeltuin Toevalligerwijze kwamen we in Helmond terecht in een jubilerende speeltuin. Daar bestond n.l. de St Jozef speeltuin 25 jaren en men was zo bereidwillig ons eens te ver tellen hoe dit fantastische oord tot stand is gekomen. Het bleek, dat in 1933 een pas toor van Leeuwen, zorg had over de jeugd van zijn parochie. In het zich steeds uitbreidende Helmond was voor de kinderen practisch geen speelruimte, dan de straat of de bossen achteraf. Toen heeft deze pastoor zo eens nagedacht en heeft tenslotte, prac tisch zonder cent op zak, een bos gekocht en dit veranderd in een speeltuin, met allerlei speeldingen, die de laatste vacantie dikwijls meer dan 1000 bezoekers per dag trok en b.v. door de Helmondse moeders als een gave des hemels beschouwd wordt. Deze pastoor van Leeuwen heeft dat alles niet alleen gedaan. Tien tallen huisvaders hebben hem maan den aaneen geholpen de spullen klaar te krijgen, het bos te her scheppen in een geschikte speel ruimte, waarbij ook gedacht is aan ruime zit- en rustplaatsen voor de begeleidende moeders, kortom heb ben gratis en voor niets de pastoor geholpen, dit ideale vacantieverblijf te maken tot wat het nu is, een fantastische speeltuin, waaraan heel Helmond plezier heeft. Wie met de kindervacantieweek de rijen kinderen voorbij heeft zien trekken, vraagt zich af, of zulk een resultaat van samenwerking ook in Venray geen prachtige resultaten zou kunnen afwerpen. Maar we vrezen, dat het bij die vraag wel zal blijven.... 392 Het is al weer enkele maanden geleden, dat men tot de verbijsteren de ontdekking kwam, dat hier 's nachts feitelijk van alles kan ge beuren, zonder dat politie beschik baar is en brandweer gealarmeerd kan worden. Er is een oplossing In het vooruitzicht gesteld, maar tot heden geeft 392 geen gehoor als men na 2 uur 's nachts belt. Dat deze toestand niet voort kan lus van den Eynden, de missie- kruizen uitgaf aan zeven Paters Minderbroeders, die naar de Missie vertrokken. Een van hen gaat voor de 2e maal naar Indonesië, de overige 6 naar Brazilië. Onder de uitgezondenen behoorde ook de Leunense pater Berardus Kleuskens, die voor de eerste maal werd uitgezonden. De andere paters waren reeds eerder in Brazilië. Treffend was het moment, dat het missiekruis voor de 5e maal werd uitgereikt aan de 80-jarige pater S tienen uit Weert, die zijn hele leven als missionaris in Bra zilië heeft gewerkt. Pater Sergius Reintjes belichtte in een toespraak de grote betekenis van het werk der missionarissen, terwijl pater Provinciaal ook een hartelijk afscheidswoord sprak. Na de plechtigheid werd afscheid genomen van familieleden en ken nissen, die in grote getale bij deze indrukwekkende kerkelijke plechtig heid aanwezig waren. S.V.V.-nieuws Een krachtmeting is de oefenwed strijd van j.l. zondag niet geworden, als zodanig was het spel van de tegenstander te zwak. De gasten hadden blijkbaar een volkomen off-day. Als oefening kan deze wedstrijd zijn nut toch wel gehad hebben. Na spoedig een flinke voorsprong te hebben bereikt werd in een be hoorlijk tempo doorgespeeld en alle hens bijgezet om tevoorkomen, dat de tegenpartij een tegenpuntje zou scoren, als daarvoor een enkele keer toch wel gevaar bestond. In tussen werd met de regelmaat van de klok de voorsprong vergroot. Het 2e elftal behaalde in Bergen een verdienstelijk gelijkspel. 22. Het 3e elftal verdween door een 5—2 nederlaag in Griendtsveen uit de bekerronde. Jammer, dat hier een paar spelers zonder meer ver stek lieten gaan, waardoor meteen onvolledige ploeg moest worden ge speeld. Men beseft blijkbaar niet welk een onsportiviteit men pleegt, vooral ten opzichte van zijn mede spelers, want deze zijn uiteindelijk de dupe van niet opkomen of op het laatste nippertje afmelden. Zij zijn het, die dan met een onvolledige of verzwakte ploeg moeten aan treden en dan alle goede wil ten spijt het niet kunnen bolwerken. Het 4e verloor met 21 van Dis 2. A.s. zondag beginnen we dan de competitie met oe clou van het programma, nl. de thuiswedstrijd tegen Wittenhorst. Verleden jaar wisten wij in Horst een zwaar be vochten overwinning te behalen. De laatste wedstrijd van de vorige competitie werd op eigen veld een 0—1 nederlaag geleden. Ons elftal zal moeten trachten deze nederlaag te revancheren. De kans hierop is zeker aanwezig. Het thuisfront ver wacht toch wel een kleine over winning. Het 2e begint de competitie in Horst tegen Wittenhorst 2 en hier van verwachten we een kleine neder laag. Aan hen om te bewijzen, dat we het mis hebben. Jongens deze competitie moet betere resultaten brengen dan de vorige. 3e en 4e elftal zijn nog een week vrij en het 5e elftal begint de com- petitiie thuis tegen Ysselsteyn 2. Dit wordt een overwinning voorde jongens van v. Daal. Het feit, dat de H.E. Pater Pro vinciaal der minderbroeders, dit maal Leunen had gekozen als de uitzendplaats van de missionarissen naar Brazilië, bleek zondag door Leunen op hoge prijs gesteld te worden. Het was er zo druk, dat men be sloot de plechtigheid buiten te doen plaats vinden, om al degenen, die getuigen wilden zijn van deze uit- zeding der missionarissen plaatste bieden. Op de speelplaats van de meisjes school begon dan het plechtig lof, waaronder Pater Provinciaal Castu- Nieuws uit Venray en Omgeving Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN THIEL Stationsweg 9 Telefoon 465 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kom. Volksconcert Morgen zondag 8 uur, wordt op de Markt een concert gegeven door Harmonie „Euterpe" Venray. Benoemingen Tot lector in de geschiedenis der Orde van de Ongeschoeide Carme- lieten en in de Kerkgeschiedenis werd aan het theologicum te Smakt benoemd pater Silverius Sangers O.C.D. Pater Silverius slaagde on langs te Rome aan de Pauselijke Universiteit voor doctoraal. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de R.K. Lagere Jongensschool te Overloon werd benoemd mevr. Weijers-Rooijmans uit Venray. Jongedame tuigde aanrander af De laatste tijd komt het herhaal delijk voor, dat meisjes te Venray 's avonds lastig worden gevallen door onbekende personen. Werd door de politie de vorige week een persoon uit Boekei te Geijsteren gearresteerd, die zich niet gedroeg zoals het behoorde, zondagavond werd mej. van D., afkomstig van de Smakt door een onbekende aangehouden. Mej. van D., die werkzaam is als verpleeg ster te Maastricht, heeft de aan rander eens geleerd hoe heren zich te gedragen hebben tegenover dames. Zeker zal hij voorlopig nog kenbaar zijn aan de opgelopen klap pen. Toen de aanrander zag dat hij niet opgewassen was tegen de jongedame, sloeg hij op de vlucht. G. Gooren met pensioen' Woensdag jl. nam directie en personeel van de coöp. zuivelfabriek afscheid van de heer G. Gooren, die de fabriek 40 jaar trouw heeft gediend en nu de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. Drumband Leunen verwierf eerste prys De drumband van de fanfare St. Catharina van Leunen, die deel nam aan het drumbandconcours te Someren, heeft hier in de derde afdeling, met 199 punten, de eerste prijs behaald. Bij thuiskomst wer den de leden hartelijk ontvangen en met het behaalde resultaat ge feliciteerd. Snuffel ziekte Door vee-arts dr. Kremer werd op de boerderij van het Gymna sium I.C. de artrofische rhinitus ontdekt onder de varkens. Op last van hogerhand zullen vermoedelijk alle varkens (75 stuks) die zich op deze boerderij bevinden moeten worden opgeruimd. Disco-club Disco-club (andere naam voor ver eniging met als enige pretentie de muziek tot mens en omgekeerd te brengen). Op 20 sept. 8.30 u. hervatten we onze activiteit. Eventuele belangstellenden kun nen zich wenden tot pater Urbanus, patersklooster, of Julianasingel 52. Programma van a.s. zaterdag; Mozart: Jupiter symphonle, in leiding de heer J. Janssen; Zaltan Kadaly: Hary Janos suite, inleiding mej. M. Janssen.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 103