Alle Drukwerken IK HOU VAN DE GRUYTER voordeel voordeel SPORT SLECHTHORENDEN Onderhoud van machines tijdens werkseizoen van zeer groot belang Firma van den Munckhof elk tweede pakje thee 25 cent goedkoper een pak groentesoep en een pak bouillonblokjes 10% KORTING DOOR „Oostrum"-nieuws Afgelopen zondag speelde Oos trum een oefenwedstrijd tegen S.V.V. II. Deze wedstrijd mocht gezien worden als een revanche voor de bekerwedstrijd, destijds door Oostrum met 6—1 gewonnen. Ook nu trok Venray aan het kortste eind. Oostrum won dit tref fen met 4—3. Voor de rust had Oostrum het heft volledig in handen, wat wel uitgedrukt werd in de ruststand 3—1 in het voordeel van Oostrum. Na de sterke thee begon Venray aan een sterk offensief en het was volledig verdiend, dat de stand 33 werd. Daarna was het toch weer Oostrum, dat met een fraai vierde doelpunt Venray de overwiningseer niet gunde. Duidelijk blijkt nu welke waarde een training heeft. Enkele spelers uit het tweede elftal kunnen be hoorlijk in het eerste mee. Het zal daarom voor de elftalcommissie niet moeilijk zijn een getraind elftal op de been te brengen, als 14 sep tember de competitie aanvangt. De K.N.V.B.-pool brengt ons de laatste weken al aardig wat dub beltjes binnen. We hebben echter nog steeds een paar formulieren over. Ga dus vlug even bij Ben Valcks of G. Rutten aan. De kans op een prijs is er altijd. Ilockey-nieuws Zondag j.l. heeft een H.C.V.-heren- combinatie deelgenomen aan het grote tournooi te Kaatsheuvel, waaraan 37 dames- en herenelftal len deelnamen. De jonge Venrayse ploeg, die bij 2e, 3e en 4e klassers ingedeeld was, heeft qua spel en wedstrijdmenta liteit een uitstekende indruk achter gelaten bij de andere grote hockey- broers. Was in de eerste 2 wedstrijden het spel wat mat (misschien de hitte?) in de laatste 2 wedstrijden werd er weer enthousiaster eu beter gespeeld en hebben de overwin ningen vaak heel dicht binnen het bereik gelegen. De uitslagen waren: Venray— Oranje Zwart 2 (Eindhoven) 0—1, VenrayUden 01, VenrayUden 0—1, Venray—Valkenswaard 0—0, VénrayDES 2 (Kaatsheuvel) 1—1. Zondag a.s. speelt M.H.C.V. als laatste oefenwedstrijd voor de of.i ciële opening van het hockeyter rein aan de Leunseweg, op 14 sept. in LaarbruchKevelaer tegen een team, samengesteld uit militairen van het R.A.F.-vliegveld aldaar. Aan prognoses durven we ons niet te wagen, maar we verwachten toch een spannende wedstrijd. Handboog Zondag werd op de doelen van Griendtsveens Uitspanning, het 3e districtsconcours gehouden van dis trict XI. De uitslag was als volgt: Ere Klasse, Ie zestallen. Ie pr. St Hubertus 467 p., 2 Diana 457 p., 3 St Oda 452 p., 4 St Antoiiius 425 p.. 5 Batavieren 421 p., 6 St Anna 411 p., 7 St Sebastiaan408p., 8 St Joris 393 p., 9 Willem Tell 267 p. Klasse A. 1 Ons Genoegen I Ys- selsteyn 448 p., 2 Diana II 419 p. 3 Ons Genoegen I America 381 p., 4 Rare Schutters I 362 p., 5 St Oda II 358 p., 6 St Hubertus II 353 p., 7 St Anna II 352 p., 9 De Eendracht I 349 p., 9 St Oda III 284 p., Klasse B. 1 Batavieren II 401 p., 2 St Sebastiaan II 381 p., 3 Ons Genoegen II Ysselsteyn 344 p., 4 Griendtsv. Uitsp. I 341 p., 5StAn- tonius II 328 p., 6 St Jozef I 312 p., 7 Diana III 311 p., 8 St Agatha I 286 p. Klasse C. 1 Rare Schutters II 311 p., 2 Diana IV 296 p., 3 Ons Genoegen II America 262 p., 4 St Joris II 242 p., 5 Griendtsv. Uitsp. II 197 p., 6 St Sebastiaan III 160 p. 7 St Oda IV 110 p. Klasse D. 1 Batavieren III 332 p., 2 Eendracht II 309 p., 3 St Huber tus III 283 p., 4 Ons Genoegen III Ysselsteyn 262 p., 5 Ons Genoeg. Ill America 208 p., 6 St Agatha II 201 p., 7 St Antonius III 193 p., 8 St Jozef II 168 p., 9 St Joris III 89 p., 10 Eendracht III 38 p. Personeel. 1 H. v. Aarssen Diana 48 pnt., 2 J. Wijnhoven St Anna 4x10. 3 P. v. Ool St Oda 5x9, 4 A. v. Ool St Oda 4x8, 5 J. Thissen Eendracht 4x7, 6 A. Jaspers Ons Genoegen Ysselsteyn 4x6,7 M. Log- tens Ons Genoegen America 4x5, 8 P. Rongen St Sebastiaan 5x4, P. de Lauw Eendracht 3x3, 10 J Peeters Batavieren 2x2, 11 A. v. Lin Diana 2x1. Drietallen. 1 Batavieren 132 p., 2 Batavieren 118 p., 3 St Hubertus 109 p. Op 21 sept, wordt het laatste dis trictsconcours gehouden bij Diana Venray. Elke machine heeft een bepaalde gebruikswaarde, die afhangt van de prijs, de levensduur en de bedrijfs zekerheid. Vooral bij oogstwerk- tuigen is de bedrijfszekerheid van belang. Het uitvallen van een zelf- binder of transporteur kan bv. grote schade tengevolge hebben. Als dit juist gebeurt voordat een regen periode invalt, is de schade niet te overzien. Door de machine goed te onder houden kan de gebruiker er toe bijdragen storingen en ander op onthoud zoveel mogelijk te voor komen. In de eerste plaats moet er voor worden gezorgd, dat de machine bedrijfsklaar is, voordat het werk- seizoen begint. Maar even belang rijk is het onderhoud tijdens het werk. Dat kost niet veel tijd en heeft tot voordeel, dat de machine de noodzakelijke verzorging krijgt. Bovendien is er dan een geregelde controle op de werkende delen. Hoe ingewikkelder een werktuig is, des te noodzakelijker is dit dagelijkse onderhoud. Bij een trekker behoort een smeer- schema, waarin de maandelijkse, de wekelijkse en de dagelijkse verzor ging zijn aangegeven. Raamploegen, cultivaloren en andere werktuigen, waarbij nog glijassen voorkomen, trekken lichter door geregeld sme ren van de wielassen. Bovendien vermindert dit de slijtage. Van belang is ook een regel matige controle van de spanning van luchtbanden van wagens, zelf- De landbouwwerktuigen moeten vaak onder moeilijke omstandig heden werken. Ze zijn blootgesteld aan weer en wind, zij moeten rijden over het veld en over hobbelige landwegen, terwijl de bediening vaak is overgelaten aan praktisch ongeschoold personeel. Landbouw werktuigen moeten daarom stevig en solide zijn van constructie; zulke machines zijn niet goedkoop, ter wijl het aantal gebruiksuren per jaar gering is. Natuurlijk moet de aankoop van .een machine economisch verant woord zijn, maar de boer dient er rekening mee te houden, dat het de soliditeit van een machine niet ten goede komt, als zij goedkoop van aanschaf moet zijn. binders, trekkers en andere werk tuigen. Scharen en risters van ploe gen, die niet worden gebruikt, moeten worden schoongemaakt en j met vet of olie ingesmeerd. Roken kan gevaarlijk zijn Wist u, geachte lezer, dat roken in een automobiel, waarvan alle raampjes zijn gesloten minstens even gevaarlijk is als het besturen van een "wagen wanneer men te veel alcohol heeft gebruikt? In Zweden heeft men na ernstige studies van de oorzaken van auto mobielongelukken vastgesteld, dat het roken ernstige gevolgen kan hebben, zowel voor de bestuurder als voor de passagiers. De onderzoekingen hebben uit gewezen, dat het percentage van koolmonoxyde in het bloed, dat anders hoogstens 0,3 tot 1 pet. be draagt, door het roken van drie sigaretten in een gesloten wagen, j kan stijgen tot 3 pet. of meer. Een en ander heeft tot gevolg dat het gebrek aan zuurstof het gezichtsvermogen aanzienlijk ver mindert, hetgeen vooral bij avond en nacht dubbel gevaarlijk is. De resultaten van deze Zweedse studies hebben er toe geleid, dat de politie in genoemd land er toe is over gegaan de alcoholproef bij auto ongelukken aan te vullen met een proef ten aanzien van rook-vergif- tigingsverschyselen! En in Duitsland onderzoekt men dit vraagstuk bij bestuurders van vrachtauto's. VAN BOXTEL heeft de nieuwste Philips all-transistor boorapparaten. Van nu af kan uw slechthorendheid voor iedereen ONZICHTBAAR en ONMERKBAAR blijven. VAX[ BOXTEL biedt echter nog meer Deskundige adviezen. Demonstratie door specialisien. ook aan huis. Batterijen steeds vers uit voorraad leverbaar. Raadpleeg uw dokter over de mogelijkheden welke Philips transistor-boorapparaten bieden. Onze deskundigen houden zitting op: maandag 8 september a.s. van t 11.00to14.OO uur in café „Inden Engel", Grotestraat 33 Venray ©©XTPOliL TILBURG OEN BOSCH BREDA EINDHOVEN HELMOND ROOSENDAAL die mij helpt om de eindjes aan elkaar te knopen Elke week belangrijke voordelen en tóch nog 10% korting. Dat gaat tellen in een gezin I Vergeet ook niet het Snoepje van de Week, voor slechts 10 cent bij elke aankoop van f 5.- De Gruyter-artikelen. ob/ül'KWzk, tot en met 9 sept. '58 ook doosjes theezakjes -Strtwdte*o eigen importen eigen expeditie eigen fabrieken eigen winkels %HettPpae£^.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 102